New Page 1

Na podlagi 61. člena Zakona o prostorskem načrtovanju (Uradni list RS, št. 33/07, 70/08 – ZVO-1B, 108/09, 80/10 – ZUPUDPP (106/10 – popr.), 43/11 – ZKZ-C, 57/12, 57/12 – ZUPUDPP-A, 109/12, 76/14 – odločba US in 13/15 – ZUUJFO) in na podlagi 16. člena Statuta Občine Vitanje (Uradni list RS, št. 88/15) je Občinski svet Občine Vitanje na 7.seji dne 14.11. 2019 sprejel

 

ODLOK

O OBČINSKEM PODROBNEM PROSTORSKEM NAČRTU ZA ENOTO UREJANJA »SPREMEMBE IN DOPOLNITVE ZN STANOVANJSKA SOSESKA POD KOMPOŠEM –VITANJE«

 

I. Splošne določbe

 

1. člen

S tem odlokom se sprejme občinski podrobni prostorski načrt za enoto urejanja »PIN-Odlok o spremembah in dopolnitvah ZN stanovanjska soseska Pod Kompošem –Vitanje« (UR.l. RS 36/2000, 106/02,79/04,14/05, popravek 37/10)Pravna podlaga za pripravo OPPN je Zakon o urejanju prostora (ZureP-2, Ur l.RS 61/67). Po ZN so objekti predvidoma locirani na delu naselja Pod Kompošem –Vitanje.

OPPN, ki ga je izdelalo podjetje CELEIA PROJEKT d.o.o. , Cesta na Ostrožno 6, Celje, je sestavni del tega odloka. Občinski podrobni prostorski načrt je izdelan v skladu z urbanistično zasnovo mesta Občina Vitanje.

OPPN vsebuje naslednje sestavine:

I. TEKSTUALNI DEL

II. SMERNICE IN MNENJA NOSILCEV UREJANJA PROSTORA

III. PRILOGE

IV. GRAFIČNE PRILOGE.

 

II. Ureditveno območje oppn

 

2. člen

Obravnavano zemljišče je s prostorskim izvedbenim aktom opredeljeno kot območje stavbnih zemljišč. Območje je nepozidano, razdeljeno na 6 posameznih parcel. Območje obdelave OPPN obsega parceli 219/2 in 219/3. Parceli ležita severno od naselja Vitanje. Za doseganje gradbenega namena prostorskega akta in ustrezne izkoriščenosti prostora je predvidena izgradnja opornega zidu na južni strani roba parcel. Hkrati je oporni zid namenjen zavarovanju območje pred negativnimi vplivi erozije terena in izravnavi potrebnih površin ob objetih.

 

III.  Umestitev načrtovane ureditve v prostor

 

3. člen

(vrste dejavnosti)

Na obravnavanem območju je predvidena gradnja stanovanjsko-poslovnega objekta z bazenom in gradnja stanovanjskega objekta z ustrezni ureditvami pripadajočih površin. Na južni strani območja je predvidena izgradnja opornega zidu.

 

4. člen

(vrste gradenj)

Dovoljena gradnja novih objektov in njihova rekonstrukcija, dozidava in nadzidava. Za izbrano dejavnost je potrebno zagotoviti predpisano število parkirnih mest na lastni zemljiški parceli.

Dovoljena so redna in investicijska vzdrževalna dela na zgrajenih objektih, kakor tudi gradnja nezahtevnih in enostavnih objektov v skladu z veljavnimi predpisi, ki urejajo gradnjo objektov glede na zahtevnost.

 

5. člen

(vrste objektov glede na namen)

1/ stanovanjske stavbe

11100 enostanovanjske stavbe  

2/ poslovne in upravne stavbe

12203 druge poslovne stavbe

3/ drugi gradbeni inženirski objekti

24205 ograje, oporni zidovi

4/ drugi gradbeni posegi

31130 utrjene površine

31140 utrjene brežine

 

6. člen

(pogoji za lego, velikost in oblikovanje objekta)

1. Lega objekta na zemljišču

Lega stavbe je določena z gradbeno linijo in gradbeno mejo, ki so določene in razvidne iz situacije. Zagotovljeni so odmiki 4 m od meje s sosedom in odmik od ceste, ki je večji kot 10 m. Gradbena parcela je velikosti 1020 m2.

Zgradbi sta umeščena približno vzporedno oziroma v liniji prej predvidenih objektov, s čimer dosežemo maksimalno izkoriščenost prostora in zagotovimo zadostne odmike od sosedov in ceste.

2. Velikost in zmogljivost

Velikost objektov : - stanovanjsko–poslovni objekt »A«

·    bazen

·    stanovanjski objekt »B«

·    oporni zid

Objekt »A« bo namenjen stanovanjski in storitveni dejavnosti in ima podolgovato tlorisno zasnovo z garažo in nadstreškom. Tlorisna velikost stanovanjsko poslovnega objekta «A« je 16,30m×10,00+6,00m×7,00m (garaža)+ 6,00m×7,00m (nadstrešek). Velikost stanovanjskega objekta »B« je 9,00m x 12,00m + garaža 6,00mx7,00m. Streha bo ravna z atično obrobo. Višina objektov je 6,50 m. Na JV strani je predviden bazen velikosti 1,00m×5,00m globine do 2.0m. Oporni zid je dolžine 82,00 m, višine od 0,0 do 3,00m.

·  Etažnost objekta »A« je pritličje + nadstropje, kota ±0,00 = 491,50 m n.m.

·  Etažnost objekta »B« je pritličje + nadstropje, kota ±0,00 = 490,00 m n.m.

3. Arhitekturno oblikovanje

Objekta sta sodobno arhitekturno oblikovana. Stavbne odprtine bodo vertikalno podolgovate, členjene. Pri gradnji bodo uporabljeni naravni materiali. Streha objektov bo ravna, z atično obrobo višine 0,5 m. Barva fasade bo v pastelnih odtenkih bele in sive barve v kombinaciji z naravnim kamnom. Fasada bo toplotno izolirana- TI 10cm

4. Pogoji za zunanjo ureditev

Priključek na javno pot bo v asfaltni izvedbi. Manipulativne površine bodo v izvedbi travnih plošč,

Ozelenitev bo izvedena z avtohtonim grmičevjem. Zunanji hodniki bodo obloženi z naravnim kamnom. Oporni zid ob celotni jugovzhodni meji bo maksimalne višine 3,00 m. Oporni zid bo iz AB in maksimalno ozelenjen.

 

7. člen

(pogoji za gradnjo enostavnih in nezahtevnih objektov)

Na območju OPPN je po predpisih, ki urejajo gradnjo objektov glede na zahtevnost, dovoljena postavitev nezahtevnih in enostavnih objektov za lastne potrebe:

Nezahtevni in enostavni objekti za lastne potrebe morajo biti od meje sosednjih zemljišč oddaljeni najmanj 1,5 m (napušč oziroma najbolj izpostavljeni del objekta).

Odmik ograje od meje s sosednjim zemljiščem je najmanj 0,50 m. Nezahtevni in enostavni objekti se oblikovno uskladijo z osnovnim objektom.

 

IV. Zasnova projektnih rešitev prometne, energetske, komunalne in druge gospodarske infrastrukture

 

8. člen

(splošno)

Vsi obstoječi komunalni vodi se bodo pred pričetkom del določili na terenu z upravljavci le-teh, tako smerno kot globinsko in dimenzijsko.

Vse sekundarno razvodno omrežje gospodarske javne infrastrukture mora biti usklajeno zgrajeno v kabelski podzemni izvedbi. Pod asfaltiranimi in drugače utrjenimi površinami je vse električne in TK vode obvezno položiti v kabelsko kanalizacijo.

 

9. člen

(prometno urejanje)

1.Dovoz bo urejen po obstoječi dovozni cesti, javni poti parc. št. 1089 k.o.občina Vitanje, ki jo je potrebno rekonstruirati v skladu s smernicami upravljavca Občina Vitanje. Priključek objektov (219/2,219/3, k.o. Vitanje) na javno pot JP960331, je predviden preko predvidene ceste "F" parc.št. 219/1, k.o. Vitanje. Manipulativna površina zadostuje za parkiranje dveh osebnih vozil in bo v izvedbi travnih plošč zaradi boljšega pronicanja meteornih vod.

2. Cestni priključek je pravokoten na glavno prometno smer, vzdolžni nagib pa se predvidi skladno s 13. členom Pravilnika o cestnih priključkih na javne ceste.

3. Navezovanje do objekta oziroma cestni priključek v varovalnem pasu se mora predvideti v minimalnem odmiku 5,00 m od roba hodnika za pešce.

4. Parkirni prostori oziroma manipulativne površine se morajo predvideti v minimalniem odmiku 2,00 m od roba hodnika za pešce na parceli v lasti investitorja in izven preglednostnega trikotnika 56. Pano/totem za oglaševanje

5. V cestnem svetu javne ceste ni dovoljeno postavljati ograje, zasaditi živo mejo ipd.. Izven cestnega sveta na območju površin potrebnih za pregednost ceste pa višina rasti žive meje, ograje ne sme presegati 0,75 m skladno s 70. členom Pravilnika o projektiranju cest. Ograja, živa meja ipd. se lahko postavlja le na parceli v lasti investitorja.

 

10. člen

(mirujoči promet)

(1) Za zagotovitev nemotenega prometnega toka in dovoza do stanovanjskih hiš je potrebno predhodno izdelati dovozno javno pot po projektu 602-LD , RCC, junij 2002.

(2) Parkiranje osebnih vozil za lastne potrebe je predvideno na zemljišču v lasti investitorja.

(3) Obračanje vozil je predvideno ob objektu.

 

11. člen

(vodovodno omrežje)

Iz smernic OKP občina Vitanje d.o.o. je razvidno, da je priključitev možna na primarni cevovod Ø100, po projektu LIVIPLANT d.o.o., št. proj. :201611/602. Priključek mora biti izveden v termo jašku, ki je lociran izven objekta

Investitor si mora po potrebi zagotoviti napravo za dvigovanje tlaka iz javnega vodovoda.

 

12. člen

(kanalizacijsko omrežje)

Na obravnavanem območju je predviden ločen kanalizacijski sistem odvajanja padavinske in fekalne vode po projektu LIVIPLANT d.o.o., št. proj. :201611/602

Fekalna kanalizacija:

·   Komunalne odpadne vode se preko skupnega zbirnega jaška (ZJ) speljejo v kolektor iz PVC cevi fi 200. Izpust fekalnega kanala je v obstoječ kanal, ki je lociran na parc. št. 228/1 k.o. Vitanje.

Meteorna kanalizacija

·   Meteorne vode se priključijo na meteorni kolektor iz PVC cevi fi 250 , ki je speljan v potok Hudinja,  na parceli št. 228/1k.o. Vitanje ( po projektu  št. 201611/602, Liviplant d.o.o.)

Padavinske vode iz strehe objekta se speljejo v skupni zbirni jašek preko peskolovov. Odvod padavinskih, zalednih, bazenskih  ter  očiščenih  komunalnih vod je predviden tako, da bodo vode nadzorovano speljane v ločen kanalizacijski sistem. Urejen je tudi sistem zajemanja  in odvajanja zalednih in  drenažnih vod z območja objektov in opornega zidu.

 

13. člen

(električno omrežje)

Predvideno je napajanje iz novega NN omrežja, ki se položi v kabelsko kanalizacijo.

Predvidena potrebna moč napajanja načrtovanega objekta je 2x 17 kW (3x 25A)

Priključevanje objekta na električno omrežje (predhodno izdelane smernice 3901-13/2019-3,dne 17.4.2019, ki jih je izdal Elektro Maribor) je napajanje iz novega NN omrežja, ki se položi v kabelsko kanalizacijo, priključi pa na TP 20/0,4 kV Vitanje - Kampuševo (t - 482 OE Slovenska Bistrica). Predvidena potrebna moč napajanja načrtovanega objekta je 2x (17kW ( 3x 25 A). Upoštevani so odmiki pri približevanju k obstoječemu 20 kV daljnovodu Vitanje-Kampuševo ( d-520 OE Slovenska Bistrica). V projektu Komunalna ureditev parcel »Pod Kompošem « št. proj. 201611/602, Liviplant d.o.o., je projekt električnih instalacij in el. opreme je izdelal Elektro Maribor d.d.,  ( odg. projektant Saša Stupar d.i.e, IZS E 1933), projekt javne razsvetljave pa Elektroinženiring Lilija d.o.o.

Za izdelavo idejne rešitve elektrifikacije si mora naročnik od Elektro Maribor d.d. pridobiti parametre za projektiranje. Ostali pogoji se nanašajo na izvedbo v postopku PGD.

 

14. člen

(telekomunikacijsko omrežje)

Pri vseh posegih v prostor je treba upoštevati trase obstoječega TK omrežja, ki ga je potrebno glede na pozidavo oziroma komunalno ureditev ustrezno zaščititi ali prestaviti na osnovi projektne rešitve, ter si pridobiti soglasje Telekom Slovenije d.d. k projektnim rešitvam. V območju OPPN ni obstoječega kabelskega omrežja in kabelska kanalizacija

Priključevanje objekta na telekomunikacijsko omrežje (predhodno so izdelane smernice št.:17610202-00131201903270010 z dne 16.4.2019, ki jih je izdal Telekom Slovenije ) Zahtevek je , da se trase vodov izvedejo v sodelovanju s Telekomom. Vodniki se položijo v PVC cevi Dn 110., stebrički pa PE-HD, cevi 50mm.

S projektom je potrebno predvideti novo telekomunikacijsko omrežje in v sodelovanju s predstavnikom Telekom Slovenije d.d. možnost priključitve na obstoječe. V telekomunikacijskih kabelskih ceveh in jaških ne smejo potekati vodi drugih komunalnih napeljav brez soglasja Telekom Slovenije d.d..

Pogoji za priključitev novih objektov (vrsta prenosnega medija, mesto navezave na obstoječe omrežje in ostale karakteristike TK omrežja) se določijo glede na potrebe in možnosti v sodelovanju s predstavnikom Telekom Slovenije d.d., Trase novih vodov naj se predvidi v kabelski kanalizaciji.

 

15. člen

(plinovodno omrežje)

1. V obravnavanem območju ni zgrajenega plinovodnega omrežja. Zaradi načrtovanega posega v prostor graditev plinovodnega omrežja ni potrebna.

 

16. člen

(ogrevanje)

Načrtovani objekt se bo ogreval preko toplotne črpalke zrak-voda. V dnevni sobi in dnevni sobi je predviden kamin s SCHIDEL dimnikom SIH 38/38. z drugo vrsto obnovljivega energetskega vira.

 

17. člen

(odpadki)

Investitor je dolžan zagotoviti na svojem zemljišču, v neposredni bližini vozne poti prostor za namestitev posod za ločeno zbiranje odpadkov in nemoten dostop ter obračalno mesto specialnega komunalnega vozila skladno z določili občinskega Odloka o ravnanju s komunalnimi odpadki v Občini Vitanje (Uradni list RS, št. 91/09, 94/13).

Vozna pot smetarskega vozila se smatra le občinska javna cesta, če je normalno prevozna za specialno komunalno vozilo, v gabaritih 3,0 m širine in 4,0 m višine in da izpolnjuje pogoje nosilnosti za osno obremenitev 6 ton.

 

V.  Rešitve in ukrepi za obrambo ter varovanje okolja, ohranjanja narave ter trajnostno rabo naravnih dobrin

 

18. člen

(varstvo pred hrupom)

Vsi ukrepi zaščite proti hrupu morajo zagotoviti, da se ne presegajo mejne vrednosti določene s III. stopnjo zahtevnosti (4. člen uredbe o hrupu v naravnem in bivalnem okolju – Uradni list RS, št. 45/95). III. stopnja varstva je za območje, kjer je dopusten poseg v okolje, ki je manj moteč zaradi povzročanja hrupa, to je trgovsko-poslovno-stanovanjsko območje, ki je hkrati namenjeno bivanju oziroma zgradbam z varovanimi prostori in obrtnim ter podobnim proizvodnim dejavnostim (mešano območje), območje namenjeno kmetijski dejavnosti ter javno središče, kjer se opravljajo upravne, trgovske, storitvene ali gostinske dejavnosti (v nadaljevanju: III. območje).

Vsa hrupna dela na gradbišču se izvajajo v dnevnem času.

 

19. člen

(varstvo zraka)

Pri načrtovanju je potrebno upoštevati določila Zakona o varstvu okolja (Uradni list RS, št. 41/04), Uredbe o mejah, opozorilnih in kritičnih emisijskih vrednostih snovi v zraku (Uradni list RS, št. 73/94) in Uredbe o emisiji snovi v zraku iz kurilnih naprav (Uradni list RS, št. 73/94). Izpusti v zrak ne smejo presegati z zakonom določenih mejnih vrednosti. Objekt se ogreva z energentom brez prekomernih škodljivih emisij v zrak.

 

20. člen

(vpliv posega na vodni režim in stanje voda)

    Za obravnavano območje je bil izdelano Geološko-geomehansko poročilo, BLAN,d.o.o.GM188/2017,    avgust, 2017, Dr Andrej Blažič. Področje je stabilno in dosega faktor stabilnosti F= 1,099, kar je več    kot predpisan Fmin = 1,00. Ponikanje vode je dobro.  Območje obravnave se nahaja izven območij varovanja pitne vode, in ni potencialno   poplavno.  Odvod padavinskih, zalednih , bazenskih  ter očiščenih  komunalnih vod je predviden

tako, da  bodo vode nadzorovano speljane v ločen kanalizacijski sistem.  Urejen je tudi sistem zajemanja in odvajanja zalednih in drenažnih vod z območja objektov in opornega zidu. Predvideno je tudi zadrževanje padavinskih voda pred iztokom.

 

21. člen

(ohranjanje narave)

Ureditveno območje nima posebnega statusa na podlagi predpisov s področja ohranjanja narave. Na obravnavanem območju ni naravnih vrednot, zavarovanih območij ali varovanih območij, pomembnih za biotsko raznovrstnost (Natura 2000, EPO).

Objekti se ne nahajajo v zavarovanem območju narave- NATURA 2000. Gradbeni odpadki in odvečni izkopani material se odloži na komunalni deponiji. Naravne reliefne značilnosti se ohranjajo, višinski prehodi se izvajajo z zatravljenjem in položnimi brežinami. Zunanja stran opornega zidu se izvede v kamnu (skriljavec) s poglobljenimi fugami, ter se ozeleni z vspenjalkami. Vznožje zidu se zatravi in zasadi z avtohtonim grmičevjem in drevjem. Zunanja razsvetljava je urejena tako, da je delovanje svetlobe časovno omejeno in usmerjeno proti tlom.,

Zaradi navedenega izdelava naravovarstvenih smernic ni potrebna. Prav tako v postopku pridobitve gradbenega dovoljenja za objekte na tem območju pridobitev naravovarstvenih pogojev oziroma naravovarstvenega soglasja ni potrebna.

 

22. člen

(varstvo kulturne dediščine)

V območju obravnave OPPN se ne nahaja nobena registrirana enota kulturne dediščine, zato konkretnih usmeritev, ki bi izhajali iz varstvenih režimov enot kulturne dediščine ZVKD nima.

Na območju urejanja ni konkretnih enot nepremičninske kulturne dediščine, zato ni podanih smernic. Upošteva se fasadne barve, fasadne odprtine na območju občine Vitanje.

Strokovni nadzor nad posegi

V kolikor predhodne arheološke raziskave niso opravljene pred začetkom izvedbe zemeljskih del, je zaradi varstva arheoloških ostalin potrebno Zavod za varstvo kulturne dediščine Slovenije skladno s predpisi s področja varstva kulturne dediščine omogočiti dostop do zemljišč, kjer se bodo izvajala zemeljska dela in opravljanje strokovnega nadzora nad posegi. Lastnik zemljišča/investitor/odgovorni vodja del naj o dinamiki gradbenih del pisno obvesti ZVKDS OE Celje vsaj 10 dni pred pričetkom zemeljskih del.

Odkritje arheološke ostaline

Ob vseh posegih v zemeljske plasti velja obvezujoč splošni arheološki varstveni režim, ki najditelja/lastnika zemljišča/investitorja/odgovornega vodjo del ob odkritju dediščine zavezuje,. V primeru odkritja arheoloških ostalin, ki jim grozi nevarnost poškodovanja ali uničenja, lahko pristojni organ to zemljišče z izdajo odločbe določi kot arheološko najdišče, dokler se ne opravijo raziskave arheoloških ostalin oziroma se omeji ali prepove gospodarska in druga raba zemljišča, ki ogroža obstoj arheološke ostaline.

Zeleni pas na obodu območja obravnave bo hortikulturno urejen in ozelenjen. Utrjevanje zunanjih površin se izvede v minimalnem obsegu ter v naravnem materialu. Uporabljajo naj se travnate rešetke ali enostavni betonski, nepigmentirani tlakovci s travnatimi fugami. Večjim asfaltiranim površinam bi se bilo treba izogibati.

 

VI. Rešitve in ukrepi za obrambo ter varstvo pred naravnimi in drugimi nesrečami, vključno z varstvom pred požarom

 

23. člen

(varstvo pred naravnimi in drugimi nesrečami)

Iz karte poplavne nevarnosti je razvidno, da območje leži v razredu majhne nevarnosti..

V obravnavanih razredih nevarnosti, tako poplavne kot erozijske, so dovoljeni posegi v prostor. V razredu Ps, označenem tudi _1, z opombo, da kadar je mogoče s predhodno izvedenimi omilitvenimi ukrepi in v skladu s smernicami ali pogoji vodnega soglasja zagotoviti, da vpliv načrtovanega posega v prostor ni bistven.

 

(potresna varnost)

Objekti se nahajajo na območju z intenziteto VII. stopnje potresne ogroženosti po EMS. Pri projektiranju je potrebno upoštevati projektni pospešek tal za obravnavano območje, ki znaša 0,125 g, tip tal A, povratna doba potresov je 475 let.

Za obravnavano območje je bilo izdelano Geološko-geomehansko poročilo, BLAN,d.o.o.GM188/2017,    avgust, 2017, Dr Andrej Blažič. Področje je stabilno in dosega faktor stabilnosti F= 1,099, kar je več  kot predpisan Fmin = 1,00. Ponikanje vode je dobro.

 

(razlitje nevarnih snovi)

Objekt se ne bodo ogrevali z lahkim kurilnim oljem, tako da ne obstaja nevarnost razlitja nevarnih snovi.

 

(stabilnost)

Analiza stabilnosti je prikazana v Geo-mehanskem projektu, iz katere izhaja, da faktor stabilnosti večji kot je minimalno predpisan.

Primerna osnova za temeljenje opornega zidu je lapor. Globina temeljenja mora zagotoviti primerno stabilnost novega objekta. Projektna odpornost tal znaša R/A` = 443,63 kPa.

 

24. člen

(varstvo pred požarom)

V skladu z 22. in 23. členom Zakona o varstvu pred požarom (Ur.l. RS, št. 3/2007) so v ureditveni zasnovi upoštevani ukrepi varstva pred požarom, kjer so zagotovljeni odmiki od meje parcel in med objekti ter potrebna protipožarna ločitev z namenom preprečitve širjenja požara na sosednje objekte. Prometne in delovne površine za intervencijska vozila so zagotovljena na dovozni cesti. Varen umik je zagotovljen z dostopom na zunanje površine, javno pot in zelenice.

Pri načrtovanju objektov so upoštevane tehnične smernice iz 7. člena Pravilnika o požarni varnosti v stavbah in Pravilnika o požarni varnosti v stavbah Ur.l. 31/2004, 10/2005, 83/2005, 14/2007. Viri vode za gašenje bodo zagotovljeni iz javnega vodovoda.

 

VII. Merila in pogoji za parcelacijo

 

25. člen

(parcelacija)

Načrt parcelacije je prikazan v načrtu parcel. Velikost in lega posameznih parcel je ostala enaka kot v prvotnem ZN načrtu. Zemljiška parcela – zemljišče za uporabo objekta – je razvidno iz situacije. Opomba! Površina območja obdelave in elementi za zakoličenje zemljiških parcel in prenos podatkov na teren so določeni s programom ZWCAD 2008i profesional. Med izvajanjem načrtovanih ureditev se meje parcel prilagodijo obstoječim lastniških mejam in podatkom zemljiškega katastra v naravi, dejanskemu stanju katastrskih mej, če s tem bistveno ne spremenijo načrtovane ureditve. Pri prenosu parcel na teren se upošteva dejansko stanje. Natančna oblika in površina zemljiških parcel se določi v upravnem postopku geodetske odmere.

 

VIII.  Etapnost izvedbe prostorske ureditve in dopustna odstopanja

 

26. člen

(etapnost)

Posegi na območju OPPN se morajo izvesti v eni etapi. Predhodno je potrebno urediti dovozno cesto in komunalne priključke.

 

27. člen

(odstopanja)

Dopustna so odstopanja pri tlorisnih gabaritih zgradbe v smislu zmanjševanja tlorisa znotraj gradbene meje, določene v situaciji v skladu z zakonodajo (+- 30cm).

Za infrastrukturo so dovoljena manjša odstopanja od predvidenih rešitev opredeljenih v tem odloku, če so rešitve utemeljene iz tehničnega in ekonomskega vidika in ne vplivajo na končni koncept ostalih rešitev. Z njimi morajo soglašati organi in organizacije, ki so podali smernice in mnenja k OPPN.

Med izvajanjem načrtovanih ureditev se meje parcel prilagodijo obstoječim lastniških mejam in podatkom zemljiškega katastra v naravi, dejanskemu stanju katastrskih mej, če s tem bistveno ne spremenijo načrtovane ureditve. Pri prenosu parcel na teren se upošteva dejansko stanje. Natančna oblika in površina zemljiških parcel se določi v upravnem postopku geodetske odmere.

 

IX. Obveznosti investitorja in izvajalcev pri izvajanju oppn

 

28. člen

Financiranje izgradnje infrastrukture poteka v dogovoru med investitorjem, Občino Vitanje in upravljavci energetskih in komunalnih naprav ter ceste.

Pred pričetkom gradnje mora investitor pravočasno obvestiti upravljavce energetskih, komunalnih naprav in cest zaradi uskladitve posegov oziroma zakoličbe, prestavitve ali ustrezne zaščite tangiranih podzemnih vodov ter nadzora nad izvajanjem del.

Zagotovljeni morajo biti vsi potrebni varstveni ukrepi in organizacija gradbišča, da ne bo prišlo do onesnaževanja okolja in voda.

 

X.  Končne določbe

 

29. člen

OPPN je stalno na vpogled pri pristojni občinski službi v Občini Vitanje in Upravni enoti Slovenske Konjice.

 

30. člen

Nadzor nad izvajanjem OPPN izvajajo pristojne inšpekcijske službe in komunalni nadzornik v občini.

 

31. člen

Ta odlok začne veljati osmi dan po objavi v Uradnem glasilu slovenskih občin.

 

Številka: 900- 002/2019-009

Datum: 14.11. 2019

 

 

Občina Vitanje

 

Slavko Vetrihžupan