New Page 1

Na podlagi drugega odstavka 9. člena Zakona o športu (Uradni list RS, št. 22/98, 97/01-ZSDP, 110/02-ZGO-1 in 15/03-ZOPA), Nacionalnega programa športa v RS (Uradni list RS, št. 24/00 in 31/00-popr.) in 16. člena Statuta Občine Juršinci (Uradni vestnik občine Juršinci, št. 7/07, 4/09 in 1/11) je Občinski svet Občine Juršinci na svoji 18.. redni seji dne 03. aprila 2013  sprejel

           

PRAVILNIK

O SOFINANCIRANJU LETNIH PROGRAMOV ŠPORTA V OBČINI JURŠINCI

           

I.       SPLOŠNE DOLOČBE

1. člen

(1) S tem pravilnikom so določeni upravičenci, pogoji, merila in postopek dodeljevanja finančnih sredstev za sofinanciranje programov športa v Občini Juršinci.

(2) Postopek dodeljevanja sredstev poteka v skladu s pravilnikom, ki ureja postopke za izvrševanje proračuna Republike Slovenije, ki se smiselno uporablja tudi za občine.

2. člen

(1) Izvajanje občinskega programa športa se določi z letnim programom športa, ki ga sprejme Občinski svet Občine Juršinci po sprejemu proračuna.

(2) Letni program športa v Občini Juršinci določa programe športa, ki se sofinancirajo iz javnih sredstev, obseg in vrsto dejavnosti, potrebnih za njegovo uresničevanje, in obseg sredstev, ki se zagotovijo v občinskem proračunu.

3. člen

Za uresničevanje javnega interesa v športu, opredeljenega z letnim programom iz 2. člena, se zagotavljajo sredstva iz občinskega proračuna za sofinanciranje naslednjih vsebin:    

-        športna vzgoja otrok, mladine in študentov,       

-        športna rekreacija,

-        športne prireditve,

-        kakovostni šport,

-        vrhunski šport,

-        šport invalidov,  

-        izobraževanje, usposabljanje in izpopolnjevanje strokovnih kadrov v športu,     

-        znanstveno-raziskovalna dejavnost,

-        založniška dejavnost,

-        informacijski sistem na področju športa in

-        delovanje društev in športne zveze.

II.     UPRAVIČENCI IN POGOJI ZA SODELOVANJE NA JAVNEM RAZPISU

4. člen

(1) Izvajalci letnega programa športa v Občini Juršinci so:

- športna društva,

-zveza športnih društev,

- osnovna šola z enoto vrtca in

- zavodi, gospodarske družbe, zasebniki in druge organizacije, registrirane za opravljanje dejavnosti v športu.

(2) Športna društva in zveza športnih društev imajo pod enakimi pogoji prednost na razpisu pred ostalimi izvajalci programov športa v občini.

5. člen

Pravico do sofinanciranja programov športa imajo izvajalci letnega programa športa iz prejšnjega člena, ki izpolnjujejo naslednje pogoje:

-        imajo sedež v Občini Juršinci in delujejo na območju Občine Juršinci,

-        so registrirani vsaj eno leto,

-        imajo zagotovljene materialne, kadrovske in organizacijske pogoje za uresničitev načrtovanih športnih aktivnosti,

-        imajo organizirano redno dejavnost ali vadbo,

-     imajo urejeno evidenco o članstvu in plačani članarini, v kolikor so organizirani v skladu z zakonom o društvih in

-        občini redno ob koncu vsakega koledarskega leta dostavljajo poročila o realizaciji programov ter druge zahtevane podatke.

6. člen

(1) Skupni obseg in višino sofinanciranja vsebin na področju športa se določi s proračunom Občine Juršinci in letnimi programi športa za posamezno leto.

(2) Sofinancirajo se zgolj dejanski stroški v okviru posamezne vsebine (najemnina objekta, dejansko izvedene ure programa itd).

III.    POSTOPEK VREDNOTENJA IN RAZDELITVE SREDSTEV

7. člen

(1) Občinska proračunska sredstva, namenjena športnim programom, lahko izvajalci pridobijo le na osnovi kandidature na javnem razpisu.   

(2) Športna zveza lahko kandidira za sredstva le na podlagi tistih programov športa, ki jih izvaja sama in jih posamezna društva, ki so člani športne zveze, ne vključujejo v svoje programe, na podlagi katerih kandidirajo za sredstva.

8. člen

Občina Juršinci objavi javni razpis iz prvega odstavka prejšnjega člena po sprejemu letnega programa športa na spletni strani Občine Juršinci, v lokalnem glasilu ali na drug krajevno običajen način. Objava javnega razpisa mora poleg obveznih sestavin vsebovati tudi navedbo vsebin, ki so predmet razpisa.

9. člen

(1) V postopku javnega razpisa sodeluje Komisija za šport (v nadaljevanju: komisija), ki jo imenuje župan. Komisija se lahko imenuje za vsako proračunsko leto posebej ali pa se komisija imenuje za 4 letni mandat, pri čemer je mandat komisije vezan na mandat župana. Župan lahko člana komisije razreši pred iztekom mandata in imenuje novega člana. Administrativne naloge za komisijo opravlja občinska uprava.

(2) Komisija je sestavljena iz treh članov, in sicer je en član javni uslužbenec Občinske uprave Občine Juršinci ter dva člana, ki ju predlaga občinski svet in se ukvarjata s športnim udejstvovanjem v občini (v primeru, da je član komisije predstavnik ali član društva, ki kandidira na tem javnem razpisu, se pri obravnavi in vrednotenju predmetne vloge le-ta izloči iz postopka obravnave in vrednotenja).

10. člen

(1) Komisija vodi postopek odpiranja vlog ter pripravi predlog razdelitve finančnih sredstev na podlagi meril za vrednotenje programov športa (Priloga 1).

(2) Višina sofinanciranja posameznih vsebin se opredeli v točkah, kot izhaja iz meril za vrednotenje programov športa. Vrednost točke za posamezne vsebine se določi glede na skupno število točk in glede na proračunska sredstva, zagotovljena za sofinanciranje programov športa. Točke se računajo sorazmerno.

(3) Komisija pripravi končni predlog prejemnikov sredstev, na podlagi predloga pa občinska uprava izda sklepe o izboru prejemnikov sredstev.

(4) Predlagatelji se lahko na izbor pritožijo županu občine v roku osmih dni od prejema sklepa. Župan odloči o pritožbi v osmih dneh od prejema pritožbe.

11. člen

(1) Pogodbe z izbranimi izvajalci športnih programov sklene župan.

(2) Pogodba iz prejšnjega odstavka vsebuje: vsebino in obseg programa, čas realizacije programa, pričakovane dosežke, obseg odobrenih sredstev, ki se zagotovijo iz proračuna občine, način izplačevanja odobrenih sredstev ter druge medsebojne pravice in obveznosti.

12. člen

(1) Izbrani izvajalci programov morajo najkasneje do 31. julija tekočega leta podati polletno poročilo o izvajanju programov, najkasneje do 31. januarja naslednjega leta pa oddati letno poročilo o izvedbi programov v preteklem letu z dokazili o izpolnitvi prevzetih obveznosti.

(2) V primeru, da se na osnovi podanega polletnega poročila ali izvedenega nadzora ugotovi neizpolnjevanje pogodbenih obveznosti izvajalcev športnih programov, se izvajalcu teh programov ustrezno zmanjšajo ali ukinejo sredstva, zagotovljena v pogodbi. V primeru ugotovitve nepravilnosti na osnovi letnega poročila, se neupravičeno pridobljena sredstva poračunajo v naslednjem proračunskem obdobju. Če izvajalec v naslednjem proračunskem obdobju ne izvaja več programov športa, ki se sofinancirajo iz občinskega proračuna, jih je dolžan, vključno z zakonskimi zamudnimi obrestmi, vrniti v občinski proračun.

(3) Enako kot v prejšnjem odstavku se ravna v primeru, če se ugotovi, da je izvajalec prejel oziroma so mu bila odobrena proračunska sredstva za namen znotraj vsebine, za katero stroški dejansko ne nastajajo.

(4) Če izvajalec do roka, navedenega v prvem odstavku tega člena, ni dostavil poročila, se šteje, da programov ni izvajal in je dolžan vsa realizirana proračunska sredstva, vključno z zakonskimi zamudnimi obrestmi, vrniti v občinski proračun.

(5) V primeru, da izvajalec programa zaradi prenehanja delovanja, zmanjšanega obsega dela ipd., ne porabi vseh odobrenih sredstev, se lahko ta sredstva ponovno razdelijo na osnovi javnega razpisa. Napredovanje v višjo ali izpad iz obstoječe lige sredi tekočega leta ne vpliva na višino razdeljenih sredstev v posameznem letu.

13. člen

Nadzor nad namensko porabo dodeljenih sredstev opravlja nadzorni odbor in drugi pristojni organi občine.

IV.     SOFINANCIRANE VSEBINE LETNEGA PROGRAMA ŠPORTA V OBČINI JURŠINCI

14. člen

Vsebine letnega programa športa v Občini Juršinci so:

1. Športna vzgoja otrok, mladine in študentov:

Športna vzgoja otrok, mladine in študentov je športna vzgoja otrok in mladih, ki se prostovoljno ukvarjajo s športom zunaj obveznega izobraževalnega programa ne glede na njegovo pojavno obliko.

1.1. Športna vzgoja predšolskih otrok (obdobje od otrokovega rojstva do sprejema v šolo):

Programi morajo po kakovosti in obsegu zadovoljevati otrokovo dnevno potrebo po gibanju, igri in sprostitvi, sistematično pa morajo vplivati tudi na zdravje predšolskih otrok.

1.1.1.     Interesna športna vzgoja predšolskih otrok:

 Programi na ravni občine: Zlati sonček, Naučimo se plavati, Ciciban planinec in športne dejavnosti, ki jih organizirajo športna društva in drugi izvajalci, v kolikor niso financirani iz drugih virov. Ob morebitni kandidaturi za sredstva mora vlagatelj priložiti ustrezna dokazila o sofinanciranju iz drugih virov.

            Sofinancira se propagandno gradivo, strokovni kader in najem 60-ur objekta na skupino, v kateri je največ 20 otrok.

1.2. Športna vzgoja šoloobveznih otrok (od 6. do 15. leta):     

1.2.1. Interesna športna vzgoja šoloobveznih otrok:

            Interesna športna vzgoja šoloobveznih otrok je dejavnost otrok, ki so prostovoljno vključeni v športne programe. Programe za otroke lahko izpeljujejo vsi izvajalci športne dejavnosti.

            Programi na ravni občine: Zlati sonček, Krpan, Naučimo se plavati in drugi 80-urni programi.

            Sofinancira se propagandno gradivo, organizacija in izpeljava občinskih šolskih prvenstev, strokovni kader za izvedbo 20-urnih tečajev plavanja na skupino, v kateri je največ 10 otrok, in 80-urnih programov na skupino, v kateri je največ 20 otrok, ter objekt.

1.2.2. Športna vzgoja otrok (od 6. do 15. leta), usmerjenih v kakovostni in vrhunski šport:

            Športna vzgoja otrok pomeni temeljno pripravo na športno uspešnost. V programe se lahko vključijo otroci, ki imajo interes, sposobnosti, ustrezne osebnostne značilnosti in visoko motivacijo, da bi lahko postali vrhunski športniki. Obseg in vsebina programov je prilagojena posebnostim posameznih skupin otrok in športnih zvrsti.

            Programi so razdeljeni v tri stopnje. Obseg treninga je odvisen od specifičnosti športne zvrsti:

-        cicibani in cicibanke (240 ur),

-        mlajši dečki in deklice (240 do 400 ur) in

-        starejši dečki in deklice (300 do 800 ur).

            Iz sredstev občine se sofinancira objekt, strokovni kader, materialne stroške programa, meritve in spremljanje treniranosti in nezgodno zavarovanje.

            Materialni stroški tekmovanj, specialna tehnična sredstva in oprema se financirajo v celoti iz drugih virov. Sredstva bodo morale zagotoviti nacionalne panožne športne zveze in njeni člani.

1.2.3. Športna vzgoja otrok s posebnimi potrebami:

            V te programe se glede na interes lahko vključujejo otroci s posebnimi potrebami.

            Občina sofinancira strokovni kader za izvedbo 80 ur programa na skupino, v kateri je 10 otrok, ter objekt.

1.3. Športna vzgoja mladine (od 15. do 20. leta):

1.3.1. Interesna športna vzgoja mladine:

            Interesna športna vzgoja mladine je dejavnost mladih, ki se prostovoljno vključujejo v športne programe. Programe za mladino lahko izpeljujejo vsi izvajalci športne dejavnosti.

            Sofinancira se strokovni kader za 80-urne programe na skupino, v kateri je največ 20 mladih, ter objekt.

1.3.2. Športna vzgoja mladine, usmerjene v kakovostni in vrhunski šport:

            Programi za mladino zajemajo načrtno vzgojo mladih športnikov, ki so usmerjeni v doseganje vrhunskih rezultatov, primerljivih z dosežki vrstnikov v mednarodnem merilu. Programi so lahko razdeljeni v več stopenj. Obseg treninga je odvisen od specifičnosti športne zvrsti (400 do 1100 ur).

            Sofinancira se objekt in strokovni kader.

1.3.3. Športna vzgoja mladine s posebnimi potrebami:

            Športna dejavnost mladine s posebnimi potrebami je v tem obdobju namenjena predvsem ustrezni skrbi za vključevanje v vsakdanje življenje. Oblike dejavnosti so športna vadba, tekmovanje in tečaji ter posebni programi za posamezne vrste primanjkljajev oziroma ovir.

            Na ravni občine se sofinancira strokovni kader za 80-urni program na skupino, v kateri je največ 10  mladih in objekt.

1.4. Interesna športna dejavnost študentov:

            Programi na lokalni tako kot na državni ravni obsegajo medfakultetna tekmovanja v izbranih športnih panogah, 80-urne programe v izbranih športnih panogah, odpravljanje plavalne nepismenosti in univerziado.

            Sofinancira se strokovni kader za 80-urne programe na skupino, v kateri je največ 20 študentov, objekt, 7 dni realiziranih priprav za univerziado po merilih Ministrstva za šolstvo in šport in udeležba na univerziadi.

2. Športna rekreacija:

            Športno rekreacijo predstavljajo športni programi odraslih vseh starosti in družin, katerih cilj je ohranjati in izboljševati celostni zdravstveni status, humanizirati človekovo življenje, zmanjševati negativne posledice današnjega življenja in dela, preprečevati upadanje splošne vitalnosti človeka ter s temi motivi pritegniti čim večje število ljudi v redne oblike dejavnosti. Pri tem gre za aktivno, koristno in prijetno izpolnjevanje dnevnega, tedenskega in letnega prostega časa.

            Na ravni občine se sofinancira najemnina objekta za do 80-urne programe vadbe na skupino, ki šteje 20 članov in članic, v različnih športnih panogah, in za socialno in zdravstveno ogrožene ter občane, starejše od 65 let, tudi strokovni kader.

3. Športne prireditve:

Občina sofinancira materialne stroške velikih mednarodnih športnih prireditev, ki so opredeljene v skladu z 52. členom Zakona o športu, in pospešujejo motivacijo za šport, športno aktivnost in imajo promocijski učinek za šport, gospodarstvo in turizem. Sofinancirajo se tudi materialni stroški drugih mednarodnih, državnih, medobčinskih in občinskih prireditev. Izvajalec prijavi prireditve, ki jih bo izvedel v tekočem letu.

4. Kakovostni šport:

            V kakovostni šport sodijo priprave in športna tekmovanja ekip in posameznikov, ki nimajo objektivnih strokovnih, organizacijskih in materialnih možnosti za vključitev v program vrhunskega športa in ki jih program športne rekreacije ne zadovoljuje, so pa pomemben dejavnik razvoja športa.

            Občina sofinancira najemnino objekta za 320 ur programa.     

5. Vrhunski šport:

            Vrhunski šport je priprava in tekmovanje športnikov, ki imajo status mednarodnega, svetovnega in perspektivnega razreda.

Na ravni občine se sofinancira:

-        za vrhunske športnike v individualnih športnih panogah največ 1200 ur programa,

-        v kolektivnih športnih panogah za ekipe, katerih člani so kategorizirani vrhunski športniki, 1200 ur programa.

6. Šport invalidov:

            Športna dejavnost invalidov je namenjena predvsem ohranjanju gibalnih sposobnosti, zdravju, revitalizaciji, resocializaciji, razvedrilu in tekmovanju invalidov, ki se prostovoljno ukvarjajo s športom.

            Sofinancira se uporaba objekta in strokovni kader za do 80-urne programe na skupino z največ 10 invalidi.

7. Izobraževanje, usposabljanje in izpopolnjevanje strokovnih kadrov v športu:

            Podpira se usposabljanje, izobraževanje in izpopolnjevanje strokovnih in drugih delavcev, povezanih s športom. Posebej se podpira usposabljanje in izpopolnjevanje volonterskih strokovnih delavcev, ki prevladujejo v slovenskem športu.

            Izobraževanje poteka v okviru Fakultete za šport. Za izobraževanje se šteje čas, ko pridobivaš naziv trenerja. Stopnje pridobljenega naziva so naziv 3. stopnje, naziv 2. stopnje in naziv 1. stopnje. Najnižja stopnja naziva je naziv 3. stopnje. Za izpopolnjevanje se štejejo letni izpopolnjevalni seminarji, s katerimi se potrjuje trenerska licenca.

8. Znanstveno-raziskovalna dejavnost:   

Namen znanstveno-raziskovalne dejavnosti v športu je izvajati temeljne, predvsem pa uporabne in razvojne raziskave s področja športa ter prenašati izsledke v prakso. Iz proračuna občine se lahko sofinancirajo projekti, če raziskave zagotavljajo ustrezen prenos znanstvenih spoznanj v prakso in imajo aplikativno vrednost za področje športa v Občini Juršinci ter je zagotovljen sorazmerni delež drugih financerjev.

9. Založniška dejavnost:

Založniška dejavnost obsega izdajanje strokovne literature in drugih periodičnih in občasnih športnih publikacij ter propagandno gradivo.

10. Informacijski sistem na področju športa:

            Informacijski sistem vsebuje podatke s področja organiziranosti športa, športnih objektov, financiranja športa in športnih programov ter razvide, ki so določeni z zakonom o športu.

            Sofinancirajo se informacijske baze za potrebe občine in nakup tehnologije.

11. Delovanje društev in športne zveze:

            Športna društva kot osnovne športne organizacije se združujejo v občinske športne zveze oziroma zveze na lokalni ravni. Društva in zveze za svoje osnovno delovanje potrebujejo sredstva za kritje osnovnih materialnih stroškov in dohodkov zaposlenih.

            Sofinancira se delovanje društev in občinskih zvez na lokalni ravni.

15. člen

(1) Merila za vrednotenje športnih programov so opredeljena v Prilogi 1 tega pravilnika. Izvajalci programov športa pridobijo točke na podlagi razširjenosti športne panoge in na podlagi kakovosti športne panoge pretekle sezone. Te točke se prištejejo k točkam vsakega prijavljenega programa.

(2) Tabele za vrednotenje športnih programov iz Priloge 1 se smiselno uporabljajo s 14. členom tega pravilnika. Pri programih, kjer se sofinancira tudi objekt, se točke za objekt izračunajo tako, da se dobljene točke za objekt pomnožijo z ustreznim faktorjem objekta (tabela 19), ki je v Prilogi 1. Pri programih, kjer se sofinancira strokovni kader, se točke izračunajo tako, da se točke za strokovni kader, ki so odvisne od števila ur programa, kjer je strokovni kader prisoten, pomnožijo z ustreznim številom oseb strokovnega kadra.

(3) Končne točke pri kakovostnem in vrhunskem športu (tako pri otrocih in mladini, ki je usmerjena v kakovostni in vrhunski šport, kot tudi pri članih – gre za tabele 3, 6, 11 in 12 iz meril), se množijo s faktorjem 0,5, v kolikor gre za individualno vrsto športa.

V.      KONČNI DOLOČBI

16. člen

Z uveljavitvijo tega pravilnika preneha veljati Pravilnik za vrednotenje športnih programov v občini Juršinci (Uradni vestnik Občine Juršinci, št. 1/06 in 1/08).

17. člen

Ta pravilnik začne veljati naslednji dan po objavi v Uradnem vestniku Občine Juršinci.

 

Štev.: 007-0002/2013-3

Datum: 3.4.2013

                       

Občina Juršinci

župan Alojz KAUČIČ

 

 

PRILOGA 1: Merila za vrednotenje letnih programov športa

 

Priloga 1:          MERILA ZA VREDNOTENJE LETNIH PROGRAMOV ŠPORTA

KAZALCI ZA UGOTAVLJANJE RAZŠIRJENOSTI ŠPORTNE PANOGE:

Kazalci razširjenosti:

Kriterij:

 

Število točk:

 

Število članov s plačano članarino

 

do 50 članov

od 51 do 100 članov

nad 100 članov

 

20 točk

40 točk

60 točk

 

Število registriranih tekmovalcev

 

do 10 tekmovalcev

od 11 do 20 tekmovalcev

od 21 do 30 tekmovalcev

od 31 do 40 tekmovalcev

od 41 do 50 tekmovalcev

od 51 do 60 tekmovalcev

od 61 do 70 tekmovalcev

od 71 do 80 tekmovalcev

od 81 do 90 tekmovalcev

nad 90 tekmovalcev

 

30 točk

40 točk

50 točk

60 točk

70 točk

80 točk

90 točk

100 točk

110 točk

150 točk

 

Število sekcij

 

1 sekcija         

vsaka nadaljnja

10 točk

dodatnih 10 točk

 

 

KAZALCI ZA UGOTAVLJANJE USPEŠNOSTI (KAKOVOSTI) ŠPORTNE PANOGE:

Kazalci uspešnosti:

 

Kriterij:

 

Število točk:

 

Nivo tekmovanja:

 

 

 

Kolektivni šport

 

Državna liga

 

100 točk

 

Regijska liga

 

70 točk

 

Medobčinska liga

 

50 točk

 

Občinska liga

 

30 točk

 

Individualni šport

 

Državna liga

 

25 točk

 

Regijska liga

 

20 točk

 

 

Medobčinska liga

 

15 točk

 

Občinska liga

 

10 točk

 

1. Športna vzgoja otrok, mladine in študentov

 

1.1. Športna vzgoja predšolskih otrok

 

1.1.1. Interesna športna vzgoja predšolskih otrok

Tabela 1

Naziv programa

 

Velikost skupine

 

Objekt

 

Strokovni

kader

 

Propagandno gradivo

 

Zlati sonček, Naučimo se plavati,

Ciciban planinec,

Drugi programi

 

20

 

60

 

f

 

60

 

f

 

10

 

 

 

 

 

 

 

 

f = faktor

 

1.2. Športna vzgoja šoloobveznih otrok

 

1.2.1. Interesna športna vzgoja šoloobveznih otrok

Tabela 2

Naziv programa

 

Velikost skupine

 

Objekt

 

Strokovni

kader

 

Stroški občin. šol. prvenstev

 

Propagandno gradivo

 

Naučimo se plavati

 

10

 

20

f

 

20

f

10

10

Zlati sonček, Krpan

 

20

80

80

20

10

Drugi programi

 

20

80

80

20

10

 

1.2.2. Športna vzgoja otrok (od 6. do 15. leta,) usmerjenih v kakovostni in vrhunski šport

Tabela 3 – Individualni in kolektivni športi

Naziv programa

 

Velikost skupine

 

Objekt

 

Strokovni

kader

 

Materialni stroški, meritve,...

 

Indiv.         Kolek.

Cicibani,

Cicibanke

 

10                 20

240

f

240

f

10

Mlajši dečki, mlajše deklice

 

10                 20

240 - 400

f

240 – 400

f

20

Starejši dečki, starejše deklice

 

10                   20

300 - 800

f

300 - 800

f

30

 

1.2.3. Športna vzgoja otrok s posebnimi potrebami

Tabela 4

Naziv programa

 

Velikost skupine

 

Objekt

 

Strokovni

kader

 

 

Prilagojeni programi

10

 

80

 

f

 

80

 

f

 

 

 

 

 

 

 

 

1.3. Športna vzgoja mladine

 

1.3.1. Interesna športna vzgoja mladine

Tabela 5

Naziv programa

 

Velikost skupine

 

Objekt

 

Strokovni

kader

 

 

Interesna športna vzgoja mladine

20

 

80

 

f

 

80

 

f

 

 

 

 

 

 

 

 

1.3.2. Športna vzgoja mladine, usmerjene v kakovostni in vrhunski šport

Tabela 6 – Individualni in kolektivni športi

Naziv programa

 

Velikost skupine

 

Objekt

 

Strokovnikader

 

Indiv.           Kolek.

Kadeti, kadetinje

 

10                      20

 

400 – 1100

 

f

 

400 – 1100

f

 

Mladinci, mladinke

10                      20

 

400 – 1100

 

400 – 1100

 

1.3.3. Športna vzgoja mladine s posebnimi potrebami

Tabela 7

Naziv programa

 

Velikost skupine

 

Objekt

 

Strokovni

kader

 

 

Prilagojeni programi

10

 

80

 

f

 

80

 

f

 

 

 

 

 

 

 

 

1.4. Interesna športna dejavnost študentov

Tabela 8

Naziv programa

 

Velikost skupine

 

Objekt

 

Strokovni

kader

 

Priprave in udeležba na univerzijadi

 

Interesna športna dejavnost študentov

 

20

 

80

 

f

 

80

 

f

 

20

 

 

 

 

 

 

 

 

2. ŠPORTNA REKREACIJA

Tabela 9

Naziv programa

 

Velikost skupine

 

Objekt

 

Strokovni kader

 

Vsi programi

 

20

80

f

/

Vsi programi –

starejši od 65 let ali

socialno in zdravstveno ogroženi

 

20

80

80

f

 

3. ŠPORTNE PRIREDITVE

Tabela 10

Nivo športne prireditve

Predvideno število nastopajočih

Do 10

 

11 do 30

 

31 do 60

 

61 do 100

 

več kot 100

 

Število točk

 

Občinska

 

10

 

15

 

25

 

40

 

60

 

Medobčinska

 

20

 

25

 

30

 

50

 

65

 

Državna

 

30

 

35

 

45

 

60

 

80

 

Mednarodna

 

50

 

55

 

65

 

80

 

100

 

Dodatne točke  za jubilejne prireditve*

 

50 % točk pridobljenih po tabeli

 

*Jubilejna prireditev je prireditev ob 10-letnici in vsaka nadaljnja prireditev na 10 let.

 

4. KAKOVOSTNI ŠPORT

Tabela 11

Naziv programa

 

Velikost skupine

 

Objekt

 

Individualni športi

 

10

 

320

f

 

Kolektivni športi

 

20

 

320

 

5. VRHUNSKI ŠPORT

Tabela 12

Naziv programa

 

Velikost skupine

 

Objekt

 

Strokovni kader

 

Individualni športi

 

6

1200

f

1200

f

Kolektivni športi

 

10

1200

1200

 

6. ŠPORT INVALIDOV

Tabela 13

Naziv programa

 

Velikost skupine

 

Objekt

 

Strokovni kader

 

 

Vsi programi

 

10

80

f

80

f

 

 

 

 

 

 

 

7. IZOBRAŽEVANJE, USPOSABLJANJE IN IZPOPOLNJEVANJE STROKOVNIH KADROV

Tabela 14

NAZIV PROGRAMA

 

ŠTEVILO TOČK

 

Izobraževanje

 

10

 

Usposabljanje – pridobitev amaterskega naziva 3. stopnje

 

7

 

Usposabljanje – pridobitev amaterskega naziva 2. stopnje

 

5

 

Usposabljanje – pridobitev amaterskega naziva 1. stopnje

 

3

 

Izpopolnjevanje – mednarodno licenciranje

 

2

 

Izpopolnjevanje – licenciranje

 

1

 

Število točk skupaj = število oseb x število točk glede na naziv programa

 

8. ZNANSTVENO-RAZISKOVALNA DEJAVNOST

Tabela 15

NAZIV PROGRAMA

 

Št. točk/raziskavo

 

 

1. leto

 

2. leto

 

3. leto

 

Celotna izvedba (meritve, obdelava rezultatov in interpretacija) znanstveno-raziskovalnega dela, pomembnega za razvoj športa v Občini Juršinci

 

20

 

15

 

12

 

Meritve in obdelava podatkov znanstveno-raziskovalnega dela, pomembnega za razvoj športa v Občini  Juršinci

 

10

 

7

 

/

 

Izvedba meritev za izdelavo znanstveno-raziskovalnega dela, pomembnega za razvoj športa v Občini Juršinci

 

5

 

/

 

/

 

9. ZALOŽNIŠKA DEJAVNOST

Tabela 16

VRSTA ZALOŽNIŠTVA

 

ŠTEVILO TOČK

strokovna literatura

 

10

 

športne publikacije

 

5

 

propagandno gradivo

 

3

 

Število točk skupaj = število x število točk glede na vrsto založništva

 

10. INFORMACIJSKI SISTEM

Tabela 17

VRSTA SISTEMA

 

ŠTEVILO TOČK

 

Vodenje informacijskega sistema

 

5

 

Izdelava programa

 

4

 

Izdelava in vzdrževanje lastne spletne aplikacije

 

3

 

Nakup tehnologije za šport

 

2

 

Uporaba drugih spletnih aplikacij

 

1

 

Število točk skupaj = število posamezne vrste x število točk glede na vrsto sistema

 

11. DELOVANJE DRUŠTEV IN ŠPORTNE ZVEZE

Tabela 18

DELOVANJE DRUŠTEV/ZVEZE

 

društvo

 

zveza

 

Št. točk/člana

 

1

 

/

 

Št. točk/registriranega člana

 

2

 

/

 

Št. točk/vsako sekcijo

 

5

 

/

 

Št. točk/društvo v zvezi

 

/

 

100

 

Status delovanja v javnem interesu

 

20

 

50

 

 

13. DODATNE TABELE

Tabela 19: FAKTOR OBJEKTA, za katerega se plačuje najemnina:

VRSTA OBJEKTA

 

faktor

 

Trim kabinet v večnamenski dvorani Juršinci

 

1,5

 

Večnamenska dvorana Juršinci

 

2