New Page 2

Na podlagi 29. člena Zakona o lokalni samoupravi (Uradni list RS, št. 94/07-UPB2, 76/08, 79/09, 51/10 in 40/12-ZUJF), 2. in 7. člena Zakona o javnih financah (Uradni list RS, št. 11/11-UPB4, 14/13 - popr. in 101/13) in 13. člena Statuta Občine Komenda (Uradne objave GOK, št. 8/2015) je Občinski svet Občine Komenda na 12. seji, dne 17. marca 2016 sprejel

 

P R A V I L N I K
o sofinanciranju prireditev in projektov v občini Komenda

 

1. člen

(splošne določbe)

Občina Komenda s tem pravilnikom določa upravičence, pogoje, postopke in merila za sofinanciranje prireditev in projektov, ki praviloma niso bili predmet sofinanciranja iz proračuna Občine Komenda, iz drugih javnih razpisov in javnih pozivov ter pomenijo pomemben prispevek k zadovoljevanju javnih potreb in prepoznavnosti Občine Komenda.

 

2. člen

(predmet sofinanciranja)

Iz občinskega proračuna Občine Komenda se sofinancirajo:

-          prireditve, za katere Občino Komenda zaprosijo prijavitelji prireditev za sofinanciranje in jih praviloma ni bilo mogoče prijaviti na ostale javne razpise ali pozive za sofinanciranje prireditev in projektov,

-          večje prireditve in projekti na področju organiziranja prostega časa, vzgoje in izobraževanja otrok ter mladine, športa, kulture, socialne, zdravstvene in humanitarne dejavnosti, ki niso predmet sofinanciranja iz proračuna Občine Komenda iz drugih javnih razpisov in javnih pozivov in so odraz specifičnih potreb občanov in prepoznavnosti Občine Komenda,

-          prireditve in projekti, katerih pokrovitelj je Občina Komenda.

Prijavitelji prireditev, ki se po vsebini uvrščajo na več razpisnih področij, lahko za isti namen kandidirajo samo na enem od javnih razpisov Občine Komenda.

Višina sredstev sofinanciranja prireditev in projektov se vsako leto posebej določi v občinskem proračunu.

Sredstva se lahko namenijo tudi za sofinanciranje prireditev in projektov, ki so bili izvedeni pred izvedbo javnega razpisa za tekoče proračunsko leto.

 

3. člen

(upravičenci do sredstev)

Pravico do sofinanciranja prireditev in projektov imajo društva, javni zavodi, posamezniki in druge pravne osebe, ki izvedejo prireditev ali projekt:

-        na območju občine Komenda, za občane Občine Komenda in so v interesu občine ali

-        izven območja Občine Komenda, če izvedba prireditve ali projekta bistveno pripomore k promociji občine.

 

Upravičenci morajo imeti zagotovljene materialne, prostorske, kadrovske in organizacijske možnosti za uresničitev prijavljene prireditve ali projekta.

 

Prireditev ali projekt, ki je predmet sofinanciranja mora imeti jasno konstrukcijo vseh stroškov izvedbe in virov financiranja.

 

4. člen

(postopek dodelitve sredstev)

Finančna sredstva se prijaviteljem dodelijo na podlagi javnega razpisa, ki se objavi na spletni strani Občine Komenda.

Objava razpisa mora vsebovati:

– navedbo naročnika (naziv, sedež);

– predmet javnega razpisa;

– navedbo prijaviteljev, ki se lahko prijavijo na javni razpis;

– pogoje, ki jih morajo izpolnjevati prijavitelji;

– okvirno vrednost razpoložljivih sredstev, namenjenih za predmet javnega razpisa;

– merila, po katerih se bo posamezen prijavljen projekt točkoval;

– obdobje, v katerem morajo biti porabljena dodeljena sredstva;

– razpisni rok;

– način pošiljanja in vsebino vlog;

– navedbo javnih uslužbencev, pristojnih za posredovanje informacij v zvezi z razpisom.

5. člen

(merila in kriteriji)

Občina Komenda bo prijavljene prireditve ali projekte sofinancirala na podlagi naslednjih meril in kriterijev:

-        prireditev in projekt pomembno prispeva k promociji Občine Komenda

45 točk

-        prireditev in projekt presega občinski nivo        

10 točk

-        prireditev in projekt je namenjen večji ciljni populaciji Občine Komenda

20 točk

-        višina lastnih vlagateljevih sredstev za izvedbo prireditve ali projekta

  5 točk

-        projekt in prireditev je dobrodelnega značaja

20 točk

 

Za posamezno proračunsko leto lahko komisija določi še podrobnejša merila in kriterije za izbor prireditev in projektov sofinanciranih s tem pravilnikom.

               

6. člen

(določitev višine sredstev sofinanciranja)

Prireditve in projekti se vrednotijo z določitvijo točk po posameznih merilih in kriterijih, navedenih v 5. členu tega pravilnika. Vrednost točke se dobi tako, da se višina sredstev, razpisanih za namen izvedbe projektov, deli s seštevkom točk vseh ocenjenih projektov. Tako dobljena vrednost točke se pomnoži s skupnim številom zbranih točk za posamezni projekt. Na ta način dobimo višino sredstev sofinanciranja posamezne prireditve in projekta. V primerih, ko zaradi pomembnosti oziroma obsežnosti prireditve ali projekta župan oceni, da je to utemeljeno, lahko zagotovi tudi večji znesek sofinanciranja.

Višina sredstev sofinanciranja ne sme presegati 70% vrednosti posamezne prireditve oziroma projekta.

 

7. člen

(vrednotenje projektov)

Vse postopke v zvezi z javnim razpisom izvaja občinska uprava. Zagotovljena višina sredstev v proračunu za spomladanski razpis je praviloma 60% celotnih sredstev, ostala sredstva pa so namenjena za jesenski razpis.

Vrednotenje prireditev in projektov na podlagi kriterijev iz 5. člena tega pravilnika in ob upoštevanju specifičnosti posameznih prireditev in projektov opravi tričlanska komisija, ki jo imenuje župan. Vsaj en član komisije mora biti član občinske uprave. Komisija na podlagi javnega razpisa obravnava le tiste vloge, ki prispejo v roku.

O višini zneska sofinanciranja prireditev in projektov se izda sklep. Na sklep je dovoljena pritožba v roku petnajstih dni od prejema sklepa. O pritožbi odloči župan. Njegova odločitev je dokončna. Z izbranim prijaviteljem se sklene pogodba o sofinanciranju prireditev in projektov. Pogodba vsebuje:

– naziv in naslov organizatorja prireditve ali projekta;

– vsebino in obseg prireditve ali projekta;

– višino sredstev in način financiranja;

– zahtevo o predložitvi poročila o izvedenem projektu ali prireditvi;

– določilo o nadzoru nad porabo sredstev;

– druge medsebojne pravice in obveznosti.

 

8. člen

(nadzor nad porabo sredstev)

Občinska uprava ali po njej pooblaščeni organ lahko kadarkoli preveri namensko porabo sredstev. Prijavitelji prireditev in projektov, ki so sofinancirani so dolžni izvajati dogovorjene naloge v skladu s tem pravilnikom in le za namene, opredeljene v izdanih sklepih in pogodbah. O že izvedeni prireditvi ali projektu mora prijavitelj posredovati poročilo o porabi sredstev. V primeru nenamenske porabe se prijavitelj zaveže že pridobljena sredstva vrniti skupaj z zakonitimi obrestmi od dneva izplačila v 8-ih dneh od poziva naročnika.

 

9. člen

Ta pravilnik začne veljati naslednji dan po objavi v Uradnih objavah GOK.

 

Številka: 007-0002/2016

Komenda, dne 17. 3. 2016

 

Stanislav Poglajen

ŽUPAN