New Page 2

 

Občinski svet Občine Gornji Grad, je na podlagi 59. člena Statuta občine Gornji Grad (Uradno glasilo ZSO št. 3/99) in v skladu z določili Poslovnika o delu občinskega sveta, na svoji 25. seji, dne 10.10.2002 sprejel naslednji

 

 

ODLOK

 

 

o ustanovitvi, organiziranosti in načinu dela krajevnih odborov

 

 

1. člen

 

 

Zaradi zagotovitve sodelovanja krajevnih skupnosti Gornji Grad, Bočna in Nova Štifta pri opravljanju javnih zadev v Občini Gornji Grad, Občinski svet ustanavlja krajevne odbore, kot posvetovalna telesa občinskega sveta.

 

 

Ustanovljeni so naslednji krajevni odbori:

 

 

- krajevni odbor krajevne skupnosti Gornji Grad

 

 

- krajevni odbor krajevne skupnosti Bočna

 

 

- krajevni odbor krajevne skupnosti Nova Štifta.

 

 

2. člen

 

 

Člane krajevnega odbora imenujejo in razrešujejo občani na zborih občanov, ki jih skliče župan (za območje krajevne skupnosti), na predlog komisije za mandatna vprašanja, volitve in imenovanja.

 

 

3. člen

 

 

Število članov krajevnega odbora je od 6 do 8 in je odvisno od števila prebivalstva v posamezni krajevni skupnosti in organiziranosti občanov v društva ter druge oblike delovanja.

 

 

Število članov krajevnega odbora posamezne krajevne skupnosti določi občinski svet na predlog Komisije za mandatna vprašanja, volitve in imenovanja.

 

 

4. člen

 

 

Člani občinskega sveta, ki so izvoljeni v volilni enoti z območja krajevne skupnosti, so po položaju člani krajevnega odbora.

 

 

5. člen

 

 

Mandat predsednika in članov krajevnega odbora je vezan na mandat članov občinskega sveta.

 

 

Funkcija predsednika in člana krajevnega odbora je združljiva z vsemi funkcijami v organih občine, ni pa združljiva z delom v občinski upravi. Funkcija člana krajevnega odbora je častna.

 

 

6. člen

 

 

Krajevni odbori se morajo konstituirati v roku dveh mesecev po potrditvi mandatov članom Občinskega sveta Občine Gornji Grad.

 

 

Prvo sejo krajevnega odbora skliče župan občine na kateri člani izmed sebe izvolijo predsednika odbora.

 

 

Predsednik krajevnega odbora sklicuje in vodi seje ter predstavlja krajevno skupnost. Krajevni odbor izvoli izmed sebe tudi podpredsednika odbora.

 

 

7. člen

 

 

Krajevni odbor izvršuje naloge, ki so v skladu s Statutom občine.

 

 

Odbor tudi:

 

 

- obravnava vprašanja iz občinske pristojnosti, ki se nanašajo na območje krajevne skupnosti in njeno prebivalstvo ter oblikuje svoja stališča in mnenja,

 

 

- daje pobude in predloge za sprejem odlokov in drugih splošnih aktov občine.

 

 

Stališča, mnenja, pobude in predlogi krajevnega odbora niso pogoj za izvrševanje nalog občine, za katere so pristojni občinski svet, župan ali občinska uprava in jih ne zavezujejo, razen če ni z drugim aktom določeno drugače.

 

 

Krajevni odbor lahko za obravnavo posameznih vprašanj sklicuje zbore krajanov krajevne skupnosti. Za sklic in izvedbo zbora krajanov se smiselno uporabljajo določbe Statuta občine.

 

 

8. člen

 

 

Zaradi obravnave določenih skupnih vprašanja in nalog ter za obravnavo zadev iz občinske pristojnosti lahko župan občine oblikuje svet predsednikov krajevnih odborov kot svoj posvetovalni organ.

 

 

9. člen

 

 

Za delovanje in opravljanje nalog krajevnih skupnosti se zagotovijo sredstva v proračunu občine. Prostore, opremo in materialna sredstva, ki jih potrebujejo za svoje delovanje krajevni odbori, zagotovi in z njimi upravlja občina.

 

 

Izvajanje strokovnih nalog in administrativnih opravil za potrebe krajevnih skupnosti in njihovih odborov zagotavlja občinska uprava.

 

 

Premoženje krajevnih skupnosti se v knjigovodskih listinah občine vodi ločeno po krajevnih skupnostih.

 

 

Številka: 002-11/02

 

 

Datum: oktober 2002

 

 

Župan Občine Gornji Grad

 

 

Toni Rifelj, l.r.