POROČILO
o izidu
splošnih volitev za župana, občinski svet in svete krajevnih skupnosti
Frankolovo, Nova Cerkev in Vojnik |
Na volitvah 10. oktobra
2010 je imelo pravico glasovati skupaj 7030, od tega je bilo 7030
vpisanih v volilni imenik. |
Na volitvah dne 10.
oktobra je skupno glasovalo 3639 volivcev. |
Za volitve župana je
bilo oddanih 3639 glasovnic. |
38 glasovnic je bilo
neveljavnih, ker so bile glasovnice prazne, ker je bilo obkroženih več
kandidatov, glasovnice bile so prečrtane, oziroma ker ni bilo mogoče
ugotoviti volje volivca. |
Veljavnih glasovnic je
bilo 3601. |
Kandidati za župana so
dobili naslednje število glasov: |
|
BENEDIKT
PODERGAJS |
2179 glasov
ali 61,89% |
DUŠAN HORVAT |
899 glasov ali
25,53% |
IGOR PRAZNIK |
369 glasov ali
10,48% |
JERNEJ KVEDER |
74 glasov ali
2,10%. |
|
Občinska volilna
komisija je na podlagi 107. člena Zakona o lokalnih volitvah (Uradni
list RS, št. 22-843/06, 70-3006/06 – odločba US), da je za župana
izvoljen: |
Benedikt Podergajs,
roj. 18. 7. 1953, stanujoč: Brezovnikova ul. 9, 3212 Vojnik. |
Seznam izvoljenih
kandidatov za Občinski svet Občine Vojnik in svete krajevnih skupnosti
Frankolovo, Nova Cerkev in Vojnik je v prilogi poročila. |
Seznam izvoljenih
kandidatov za Občinski svet Občine Vojnik |
VOLILNA ENOTA 01 |
Skupno število
mandatov: 9 |
Lista: 4 – SLS –
SLOVENSKA LJUDSKA STRANKA |
|
Skupno št.
glasov: 352
|
% glasov:
20.39%
|
Št.
izvoljenih:
3 |
Zap.
št. |
Kandidat
|
Izv./žreb |
|
1 |
JANEZ KARO |
Izvoljen |
2 |
VIKTOR ŠTOKOJNIK |
Izvoljen |
3 |
DANICA JEZERNIK |
Izvoljen |
|
|
|
|
| |
Lista: 5 – NSI – NOVA
SLOVENIJA – KRŠČANSKA LJUDSKA STRANKA |
|
Skupno št.
glasov: 137
|
|% glasov:
7.94%
|
Št.
izvoljenih:
1
|
Zap.
št.
|
Kandidat
|
Izv./žreb.
|
1
|
BRANKO PETRE
|
Izvoljen
|
|
|
|
|
|
Lista: 6 – SDS –
SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA |
|
|Skupno št.
|glasov: 360
|
% glasov:
20.86% |
Št.
izvoljenih:
2 |
Zap. |
Kandidat |
Izv./žreb. |
št. |
|
|
1 |
MILAN DEČMAN |
Izvoljen |
2 |
EGIDIJ ČRETNIK |
Izvoljen |
|
|
|
|
|
Lista: 7 – LDS –
LIBERALNA DEMOKRACIJA SLOVENIJE |
|
Skupno št.
glasov: 343
|
% glasov
19.87%
|
Št.
izvoljenih
2 |
|Zap. |
Izv./žreb. |
št. |
Kandidat |
|
1 |
LADISLAV
(SLAVKO) |
Izvoljen |
|
JEZERNIK |
|
2 |
DUŠAN HORVAT |
Izvoljen |
| |
Lista: 9 – Lista za
razvoj Občine Vojnik |
|
Skupno št. |
|% glasov |
Št |
glasov: 148 |
8.57% |
izvoljenih: |
|
|
1 |
Zap. |
Kandidat |
Izv./žreb. |
št. |
|
|
1 |
JOŽE (LIMBO)
SMODEJ |
Izvoljen |
|
|
|
Seznam izvoljenih
kandidatov |
VOLILNA ENOTA 02 |
Skupno število
mandatov: 9 |
Lista: 1 – Nova
Generacija |
|
Skupno št. |
|% glasov: |
Št. |
glasov: 99 |
5.63% |
izvoljenih: |
|
|
1 |
Zap. |
Kandidat |
Izv./žreb. |
št. |
|
|
1 |
TADEJ ZABAV |
Izvoljen |
|
Lista: 3 – SD –
SOCIALNI DEMOKRATI |
|
Skupno št. |
|% glasov: |
Št. |
glasov: 125 |
7.11% |
izvoljenih: |
|
|
1 |
Zap. |
Kandidat |
Izv./žreb |
št. |
|
|
1 |
SAMO KUNEJ |
Izvoljen |
|
Lista: 4 – DESUS –
DESUS – DEMOKRATIČNA STRANKA UPOKOJENCEV SLOVENIJE |
|
Skupno št.
|
% glasov: |
Št. |
glasov: 159 |
9.04% |
izvoljenih: |
|
|
1 |
Zap |
Kandidat |
Izv./žreb. |
št |
|
|
1 |
MARIJA
JEVŠENAK |
Izvoljen |
|
Lista: 6 – Lista za
razvoj Občine Vojnik |
|
Skupno št
|
% glasov: |
Št. |
glasov: |
9.95% |
izvoljenih: |
|
|
1 |
Zap. |
Kandidat |
Izv./žreb. |
št. |
|
|
1 |
JANKO ČEPIN |
Izvoljen |
|
Lista: 7 – LDS –
LIBERALNA DEMOKRACIJA SLOVENIJE |
|
Skupno št. |
% glasov: |
Št. |
glasov: 126 |
7.17% |
izvoljenih: |
|
|
1 |
Zap. |
Kandidat |
Izv./žreb. |
št. |
|
|
1 |
|
LIDIJA ELER
JAZBINŠEK |
Izvoljen |
|
Lista: 8 – SDS –
SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA |
|
Skupno št. |
% glasov: |
Št. |
glasov: 348 |
19.80% |
izvoljenih: |
|
|
2 |
Zap. |
Kandidat |
Izv./žreb. |
št. |
|
|
1 |
IGOR PRAZNIK |
Izvoljen |
2 |
VILI HRIBERNIK |
Izvoljen |
|
Lista: 11 – SLS –
SLOVENSKA LJUDSKA STRANKA |
|
Skupno št. |
% glasov: |
Št. |
glasov: 42 |
23.95% |
izvoljenih: |
|
|
2 |
Zap. |
Kandidat |
Izv./žreb |
št. |
|
|
1 |
BENEDIKT
PODERGAJS |
Izvoljen |
2 |
MARJAN KOVAČ |
Izvoljen |
|
SEZNAM IZVOLJENIH
KANDIDATOV V SVET KRAJEVNIH SKUPNOSTI VOJNIK, NOVA CERKEV, FRANKOLOVO |
|
Volilna enota
1: |
FRANC JOŽEF
KUZMAN |
Volilna enota
2: |
LIDIJA ELER
JAZBINŠEK |
Volilna enota
3: |
MATJAŽ ŽGAJNER |
Volilna enota
4: |
SAMO KUNEJ |
Volilna enota
5: |
CVETKA KOŽELJ |
Volilna enota
6: |
BRANKO PIKELJ |
Volilna enota
7: |
MAKSIMILJAN
LIPOVŠEK |
Volilna enota
8: |
IVANA PLEŠNIK |
Volilna enota
9: |
JERNEJ FALNOGA |
|
KRAJEVNA SKUPNOST NOVA
CERKEV |
|
Volilna enota
1: |
Franc (Branko)
JEZERNIK |
Volilna enota
2: |
Andrej RAUTER |
Volilna enota
3: |
Ladislav
(Slavko) JEZERNIK |
Volilna enota
4: |
Drago VIVOD |
Volilna enota
5: |
Viktor BOŽNIK |
Volilna enota
6: |
Branko
DELČNJAK |
Volilna enota
7: |
Pavel BOŽNIK |
|
SVET KRAJEVNE SKUPNOSTI
FRANKOLOVO |
|
Volilna enota
1: |
Anton BRECL |
Volilna enota
2: |
Milan DEČMAN |
Volilna enota
3: |
Andrej
VEZENŠEK |
Volilna enota
4: |
Matej ŠTANTE |
Volilna enota
5: |
Vida LOZEJ |
Volilna enota
6: |
Roman PINTER |
Volilna enota
7: |
Dušan HORVAT |
Št. 041-0001/2010-43 |
|
Vojnik, dne 13. oktobra
2010 |
mag.MiranPritekeljl.r |
|
Predsednik OVK |