New Page 1

 

Na podlagi 21. in 29. člena Zakona o lokalni samoupravi (Uradni list RS št. 72/93, 61/94, 45/94, 57/94, 14/95, 20/95, 63/95, 91/96, 44/96, 26/97, 70/97, 10/98, 68/98, 74/98, 70/00, 51/02, 72/05 in 60/07) in 18. člena Statuta Občine Vodice (Uradni list RS št. 49/95, 27/96, 31/98, Uradno glasilo Občine Vodice št. 7/98, 15/04, 6/05 in Odločba Ustavnega sodišča RS št. U-I-250/98) je občinski svet Občine Vodice na 9. redni seji dne 25. 10. 2007 sprejel

 

 

Pravilnik o enkratni denarni pomoči v primeru ustreznega ravnanja z azbestcementnimi gradbenimi odpadki v Občini Vodice

 

 

I. SPLOŠNA DOLOČBA

 

 

1. člen

 

 

Ta pravilnik določa pogoje, upravičence in postopek za pridobitev ter višino enkratne denarne pomoči v primeru ustreznega ravnanja z azbestcementnimi gradbenimi odpadki v Občini Vodice.

 

 

Sredstva iz prejšnjega odstavka zagotavlja Občina Vodice v svojem proračunu v skladu s svojimi možnostmi.

 

 

II. UPRAVIČENCI

 

 

2. člen

 

 

Pravico do enkratne denarne pomoči v primeru ustreznega ravnanja z azbestcementnimi gradbenimi odpadki po tem pravilniku lahko uveljavlja fizična oseba, ki je lastnica objekta na območju občine Vodice, v katerega so bili vgrajeni gradbeni materiali iz azbestcementa, ki so bili pri rekonstrukciji oz. rušitvi objekta zakonsko ustrezno trajno deponirani (v nadaljevanju: upravičenec).

 

 

Med azbestcementne gradbene materiale se po tem pravilniku štejejo le azbestcementne fasadne obloge in strešne azbestcementne kritine, ki se v skladu s predpisom, ki ureja ravnanje z odpadki, razvrščajo med odpadke s klasifikacijsko številko 17 06  01* ali 17 06 05*.

 

 

Podrobnejši pogoji za pridobitev pravice iz prejšnjega odstavka in dokazila, ki jih mora upravičenec predložiti, so naslednja:

 

 

- objekt se mora nahajati na območju občine Vodice, kar se dokazuje ali z zemljiškoknjižnim izpiskom, ortofoto posnetkom, gradbenim dovoljenjem ali ustreznimi fotografijami;

 

 

- objekt mora biti zgrajen skladno z veljavno zakonodajo, kar upravičenec dokazuje s pisno izjavo;

 

 

- lastnik objekta mora biti fizična oseba, kar se dokazuje z zemljiškoknjižnim izpiskom;

 

 

- azbestcementni gradbeni materiali so morali biti pred rekonstrukcijo oz. rušitvijo objekta vgrajeni v objekt, kar se dokazuje z ustreznimi fotografijami oz. predhodnim ogledom s strani predstavnika občinske uprave;

 

 

- upravičenec mora z ustreznimi fotografijami oz. ogledom s strani predstavnika občinske uprave prikazati stanje objekta po rekonstrukciji oz. rušitvi; v primeru rekonstrukcije objekta mora biti razvidno, da so azbestcementni gradbeni izdelki nadomeščeni z zakonsko ustreznimi izdelki, in o tem podati pisno izjavo;

 

 

- ravnanje z odpadnimi azbestcementni gradbenimi izdelki mora biti skladno z veljavno zakonodajo, za kar upravičenec poda ustrezno izjavo;

 

 

- odpadni azbestcementni gradbeni izdelki morajo biti trajno deponirani skladno z veljavno zakonodajo, kar se dokazuje z računom za opravljeno storitev oz. upravno overjeno kopijo računa, iz katerega mora biti razvidno, da gre za odpadke iz objekta, ki je predmet vloge za pridobitev enkratne denarne pomoči.

 

 

3. člen

 

 

Enkratna denarna pomoč se izplača upravičencu.

 

 

Upravičenec nima pravice zahtevati enkratnega denarnega prispevka po tem pravilniku, če za isti namen prejme katerokoli drugo subvencijo.

 

 

III. VIŠINA ENKRATNE DENARNE POMOČI IN POSTOPEK ZA NJENO IZPLAČILO

 

 

4. člen

 

 

Višina denarne pomoči se prizna do višine stroškov, ki so po zakonu obračunani za odlaganje odpadnih azbestcementnih gradbenih izdelkov, s pripadajočo zakonsko okoljsko dajatvijo za odlaganje odpadkov in davkom na dodano vrednost, vendar ne več kot 360,00 € za posamezen objekt.

 

 

5. člen

 

 

O izplačilu enkratnega denarnega prispevka odloči pristojni organ z odločbo na podlagi popolne vloge upravičenca, ki obsega:

 

 

- ime, priimek in naslov upravičenca - prejemnika denarne pomoči;

 

 

- številko osebnega računa upravičenca;

 

 

- davčno številko upravičenca in

 

 

dokazila iz 2. člena tega pravilnika.

 

 

Občinska uprava pripravi obrazec za vlogo iz prejšnjega odstavka.

 

 

Po izteku 12 mesecev od datuma računa iz 7. točke 3. odstavka 2. člena tega pravilnika upravičenec ne more več dobiti enkratnega denarnega prispevka po določbah tega pravilnika. Vloge, ki jih prejme pristojni občinski organ po preteku tega roka, zavrže s sklepom.

 

 

6. člen

 

 

V postopku dodeljevanja enkratne denarne pomoči po tem pravilniku se smiselno uporabljajo določila Zakona o splošnem upravnem postopku.

 

 

IV. KONČNE DOLOČBE

 

 

7. člen

 

 

Prejemnik je dolžan vrniti prejeto denarno pomoč skupaj z zakonskimi zamudnimi obrestmi, če se ugotovi, da jo je prejel na podlagi neresničnih podatkov oziroma v nasprotju z določbami tega pravilnika.

 

 

8. člen

 

 

Ta pravilnik začne veljati in stopi v uporabo naslednji dan po objavi v Uradnem glasilu Občine Vodice.

 

 

Datum: 25. 10. 2007

 

 

Številka: 011-03/2007

 

 

Župan Občine Vodice

 

 

Brane Podboršek, univ. dipl. ekon.