New Page 2

 

Na podlagi 96. člena Poslovnika Občinskega sveta Občine Miklavž na Dravskem polju (MUV št. 19/2003) je Občinski svet občine Miklavž na Dravskem polju na 25. redni seji, dne 8. novembra 2005, sprejel Uradno prečiščeno besedilo Pravilnika o dodeljevanju proračunskih sredstev za ohranjanje in razvoj kmetijstva in podeželja v občini Miklavž na Dravskem polju, ki obsega:

 

 

1. Pravilnik o dodeljevanju proračunskih sredstev za ohranjanje in razvoj kmetijstva in podeželja v občini Miklavž na Dravskem polju (MUV, št. 13/2003),

 

 

2. Spremembe in dopolnitve Pravilnika o dodeljevanju proračunskih sredstev za ohranjanje in razvoj kmetijstva in podeželja v občini Miklavž na Dravskem polju (MUV, št. 10/2004),

 

 

3. Spremembe in dopolnitve Pravilnika o dodeljevanju proračunskih sredstev za ohranjanje in razvoj kmetijstva in podeželja v občini Miklavž na Dravskem polju (MUV, št. 2/2005),

 

 

4. Spremembe in dopolnitve Pravilnika o dodeljevanju proračunskih sredstev za ohranjanje in razvoj kmetijstva in podeželja v občini Miklavž na Dravskem polju (MUV, št. 17/2005),

 

 

P R A V I L N I K

 

 

o dodeljevanju proračunskih sredstev za ohranjanje in razvoj kmetijstva in podeželja v občini Miklavž na Dravskem polju (uradno prečiščeno besedilo)

 

 

I. SPLOŠNE DOLOČBE

 

 

1. člen

 

 

S tem pravilnikom se določijo namen, upravičenci, pogoji in merila za dodelitev proračunskih sredstev, namenjenih za ohranjanje in razvoj kmetijstva in podeželja na območju občine Miklavž na Dravskem polju (v nadaljevanju: sredstva).

 

 

2. člen

 

 

Sredstva za ohranjanje in razvoj kmetijstva in podeželja v občini Miklavž na Dravskem polju se zagotavljajo iz občinskega proračuna, višino sredstev po namenih posameznega programa predlaga občinska uprava v sodelovanju z odborom za kmetijstvo, sprejme pa občinski svet z odlokom o proračunu za tekoče leto.

 

 

3. člen

 

 

Sredstva za ohranjanje in razvoj kmetijstva in podeželja občine Miklavž na Dravskem polju so predvidena za naslednje namene:

 

 

- za izobraževanje pri zato usposobljenih institucijah s področja kmetijske dejavnosti (sem spadajo tudi vinogradniki, čebelarji in sadjarji), ki se ukvarjajo s pridelavo in predelavo hrane,

 

 

- analize zemlje – gnojilni načrti – ugotavljanje nitratov in ostankov pesticidov,

 

 

- testiranje škropilnic,

 

 

- apnenje zemlje,

 

 

- zimsko ozelenjevanje njivskih površin na 2. in 3. vodovarstvenem pasu občine Miklavž

 

 

- vključevanje v integrirano pridelavo kmetijskih pridelkov,

 

 

- vrtnarstvo – integrirana pridelava zelenjave,

 

 

- zdravstveno varstvo živali,

 

 

- vključevanje v ekološko kmetovanje,

 

 

- ugotavljanje ostankov pesticidov v tleh in pridelkih,

 

 

- vzpodbujanje delovanja društev in aktivov,

 

 

- subvencioniranje zavarovanja posevkov oz. pridelkov,

 

 

- sofinanciranje izdelave poslovnih načrtov za kmetije za prijavo na razpise za pridobivanje sredstev subvencij od različnih državnih in evropskih institucij,

 

 

Sredstva za posamezne namene se koristijo do višine določene s proračunom za področje kmetijstva.

 

 

4. člen

 

 

Upravičenci do sredstev so fizične osebe - kmetje in pravne osebe s stalnim prebivališčem oz. sedežem v občini Miklavž na Dravskem polju, ki se ukvarjajo s pridelavo in predelavo hrane, dopolnilno dejavnostjo na kmetiji ter s promocijo in izobraževanjem na področju razvoja kmetijstva in podeželja. Sredstva se lahko dodelijo upravičencem za ukrepe, ki se izvajajo na območju občine Miklavž na Dravskem polju, in za ukrepe, ki se izvajajo na zemljiščih izven območja občine Miklavž na Dravskem polju, v kolikor so upravičenci lastniki zemljišč, ali imajo sklenjeno minimalno 5-letno pogodbo o zakupu zemljišč.

 

 

Sredstva za ukrepe iz prejšnjega odstavka se upravičencem dodelijo do višine, določene v proračunu za tekoče leto za pridelavo krme, poljščin in zelenjave.

 

 

V letu 2005 se za ukrepe, ki se izvajajo na zemljiščih izven občine Miklavž na Dravskem polju, dodelijo upravičencem sredstva v višini 50 % subvencij, ki so namenjena za izvajanje posameznih ukrepov na območju občine Miklavž na Dravskem polju.

 

 

5. člen

 

 

Sredstva za ohranjanje in razvoj kmetijstva in podeželja v občini Miklavž na Dravskem polju se dodeljujejo upravičencem v obliki subvencij, regresov, plačil storitev in investicijskih odhodkov. Sredstva se lahko dodelijo, če pomenijo vzpodbudo za izvedbo projekta oziroma so zanj nujno potrebna.

 

 

Upravičenci morajo za namene, navedene v 9. členu tega pravilnika, podati izjavo, da za posamezen namen niso pridobili sredstev iz državnega proračuna ali mednarodnih virov oziroma koliko sredstev so iz teh virov za določen namen že prejeli. Višina skupne dodeljene pomoči iz vseh virov ne sme presegati dovoljene intenzivnosti oz. višine pomoči po posameznih namenih, kot so opredeljene v tem pravilniku.

 

 

Sredstva za investicije se lahko dodelijo le za investicije začete v tekočem letu, razen tistih, ki jih je zaradi sezone del potrebno nujno pričeti že prej. Podana mora biti ocena možnosti obstoja oziroma preživetja kmetije s strani kmetijske svetovalne službe.

 

 

6. člen

 

 

Upravičenci lahko predložijo vlogo za pridobitev sredstev po objavi razpisnih pogojev, ki jih objavi občina Miklavž na Dravskem polju v obliki javnega razpisa, natečaja ali javne objave na oglasni deski občine oz. na krajevno običajen način, informacijo o objavi pa posreduje v lokalnih medijih naše občine. Razpis, natečaj ali javna objava mora vsebovati:

 

 

- namene, za katere se dodeljujejo sredstva,

 

 

- znesek sredstev za posamezne namene,

 

 

- pogoje in merila za pridobitev sredstev,

 

 

- pogoje, ki jih mora prosilec izpolnjevati,

 

 

- navedbo dokumentacije, ki jo morajo upravičenci priložiti k vlogi,

 

 

- naslov, na katerega upravičenci vložijo vloge,

 

 

- rok in način vlaganja vlog.

 

 

7. člen

 

 

O dodelitvi sredstev po tem pravilniku odloča župan občine Miklavž na Dravskem polju, na podlagi sprejetega proračuna za tekoče leto.

 

 

8. člen

 

 

Vloge za dodelitev sredstev upravičenci vlagajo na sedežu občine Miklavž, predlog za izplačilo pa pripravi občinska uprava.

 

 

II. UKREPI ZA RAZVOJ KMETIJSTVA IN PODEŽELJA

 

 

9. člen

 

 

Program ukrepov za ohranjanje in razvoj kmetijstva:

 

 

PROGRAM

 

 

1. Izobraževanja kmetov preko ustanov pristojnih za izobraževanje in plačilo naročnine za strokovno revijo

 

 

Programi izobraževanja kmetov

 

 

Namen ukrepa

 

 

Pri programih izobraževanja se za nosilce kmetijske dejavnosti sofinancirajo programi izobraževanja kmetijske svetovalne službe in programi ostalih verificiranih izvajalcev izobraževanja in financiranje strokovnih revij.

 

 

Višina pomoči:

 

 

• Pooblaščenim izvajalcem izobraževanja posameznih programov v skladu z razvojnimi programi kmetijstva, se krijejo upravičeni stroški izobraževanja do 100 %,

 

 

• Za naročnino na strokovno revijo se krijejo stroški do 100 %.

 

 

• Kmetom (udeležencem tekoče izobraževanje, po v naprej pripravljenih programih posameznih izvajalcev programa ) se krijejo upravičeni stroški izobraževanja do višine 80 %.

 

 

Pogoji za pridobitev pomoči

 

 

- Za pooblaščene izvajalce izobraževanja, ki organizirajo izobraževanje z določenim namenom za udeležence s stalnim prebivališčem v občini Miklavž: vloga za sofinanciranje s priloženim računom o namensko izvedeni storitvi ali finančno ovrednotenim programom izobraževalne dejavnosti izvajalca z ustreznimi dokazili (iz vloge mora biti razvidna kotizacija oz. participacija kmetov za posamezne oblike izobraževanj oz. usposabljanj, če se izvajalec za njo odloči) in seznam udeležencev izobraževanja,

 

 

- Za udeležence izobraževanja (kmete ): račun oz. dokazilo o izvedeni storitvi (programu izobraževanja).

 

 

- Za naročnino za strokovno revijo – potrdilo o sklenjenem naročniškem razmerju in račun o vplačilu;

 

 

2. Analize zemlje- gnojilni načrti- ugotavljanje nitratov in ostankov pesticidov in analiza krme

 

 

Namen ukrepa

 

 

Analiza zemlje se sofinancira s ciljem izdelave gnojilnih načrtov in s tem pravilnejšega dodajanja manjkajočih hranil posameznim kmetijskim kulturam. Ugotavljanje nitratov in ostankov pesticidov se sofinancira z namenom zmanjšanja onesnaževanja okolja in vzpodbujanje ekološkega kmetovanja. Analiza krme služi kot podlaga za izračunavanje krmnih obrokov za posamezno vrsto in kategorijo živali in posredno vpliva na količino in kvaliteto mleka in mesa.

 

 

Analiza zemlje zajema:

 

 

• Kemično analizo založenosti tal za upravičenost apnenja zemlje – fosfor, kalij, PH in gnojilni načrti,

 

 

• Analiza N-min pred prvim dognojevanjem koruze in po spravilu izdelkov,

 

 

• Analiza na mikroelemente (pri pridelavi zelenjave),

 

 

• Kemična analiza krme

 

 

Višina pomoči

 

 

• Do 70 % pokrivanja stroškov,

 

 

Do povrnitve stroškov so upravičeni:

 

 

- za analizo zemlje na njivi – vsake 3 leta

 

 

- za ugotavljanje nitratov in ostankov pesticidov vsako leto na drugem vodovarstvenem pasu,

 

 

- za analizo krme: pridelovalci mleka 1 x letno 1 vzorec koruzne silaže in 1 vzorec travne silaže

 

 

Pogoji za pridobitev pomoči:

 

 

- zahtevke vlaga pristojni zavod, ki računu priloži seznam pridelovalcev z območja občine Miklavž na Dravskem polju, št. vzorca, št. in velikost parcele, kjer je bil odvzet vzorec, ali posameznik, ki predloži originalni račun strokovnega zavoda.

 

 

• jemanje vzorcev je v pristojnosti strokovnega zavoda ob prisotnosti lastnika oz. obdelovalca površine,

 

 

• Posestvo, kjer se jemlje vzorec mora imeti najmanj 1 ha obdelovalnih površin,

 

 

• najmanjša kmetijska površina, kjer se jemlje vzorec mora imeti najmanj 0,2 ha.

 

 

3. Testiranje škropilnic – kontrole vsaki dve leti

 

 

Namen ukrepa:

 

 

Namen testiranja škropilnic je optimalna raba zaščitnih sredstev in s tem zmanjševanje onesnaženosti tal in okolja.

 

 

Višina pomoči

 

 

- 100 % pokrivanje stroškov oz. do višine sredstev odobrenih v proračunu, pri čemer ni pomembna lokacija pregleda.

 

 

Pogoji za pridobitev pomoči

 

 

Upravičenci predložijo naslednjo dokumentacijo:

 

 

Račun za izvedene storitve pooblaščene organizacije s seznamom in podpisi uporabnikov storitev testiranja škropilnic; Do povrnitve stroškov testa so upravičeni pridelovalci vsaki dve leti. Povrnejo se samo stroški pregleda, ne pa tudi morebitna zamenjava rezervnih delov ali popravilo.

 

 

4. Apnenje zemlje

 

 

Namen ukrepa:

 

 

izboljšanje kakovosti obdelovalnih zemljišč.

 

 

Višina pomoči

 

 

Subvencija znaša 30.000,00 SIT/ha

 

 

Pogoji za pridobitev pomoči

 

 

Osnova za pridobitev sredstev je pozitivna analiza, iz katere izhaja, da je apnenje zemljišča potrebno. Pridelovalci sami poskrbijo za jemanje vzorcev za analizo zemlje, ter dostavo le teh pristojnemu laboratoriju. Upoštevajo se tudi tovarniške analize (Tovarne sladkorja Ormož).Pridelovalcu se v navedeni vrednosti (t.j.30.000,00 SIT/ha) sofinancira nabava sredstva za apnenje. Zahtevke vlagajo pridelovalci.

 

 

Upravičenci predložijo pozitivno oceno pristojne strokovne službe – gnojilni načrt, ki mora vsebovati izračun čistega kacijevega oksida po enoti površine.

 

 

K vlogi je potrebno priložiti: račun o nabavi sredstev oz. račun za prevozne storitve sredstva za apnenje – pridelovalci sladkorne pese, analizo zemlje z mnenjem strokovnjaka o potrebnosti apnenja, parcelno številko in velikost parcele, ter podatke o kulturi, ki se je in se bo pridelovala na zemljišču po kalcifikaciji. Pravico do sofinanciranja na istem zemljišču lahko kmetovalec uveljavlja vsaka tri leta.

 

 

5. Zimsko ozelenjevanje njivskih površin – vodnjaki Dobrovce

 

 

Namen ukrepa:

 

 

zaščita vodnih virov v 2. vodovarstvenem pasu črpališč pitne vode na območju Dobrovc in v 3. vodovarstvenem pasu na ostalem področju občine Miklavž, izboljšanje kakovosti pitne vode.

 

 

Višina pomoči

 

 

Pokrivanje stroškov za zimsko ozelenjevanje njivskih površin, v višini - 15.000,00 SIT/ha na 2. vodovarstvenem pasu in na 3. vodovarstvenem pasu.

 

 

Pogoji za pridobitev pomoči

 

 

Zahtevke vlagajo pridelovalci. Podlaga za plačilo je račun o nabavi sredstev in dokazilo o lastništvu oz. najemna pogodba za obdelavo zemljišča na vodovarstvenem območju občine Miklavž. Navedena mora biti parcelna številka zemljišča in velikost.

 

 

6. Vključevanje v integrirano pridelavo ostalih kmetijskih pridelkov

 

 

Namen ukrepa

 

 

Podpora je namenjena kmetijam, ki se preusmerjajo iz ustaljenega načina kmetovanja v integrirano pridelavo vseh vrst kmetijskih kultur z namenom nadzorovane uporabe gnojil in fitofarmacevtskih sredstev in zaščita vodnih virov na VVO.

 

 

Višina pomoči

 

 

• Plačilo kontrole z ozirom na zahteve vključitve v program integrirane pridelave – do 100%

 

 

• izdelava preusmeritvenih načrtov pooblaščene organizacije - do 12 % vrednosti celotne investicije,

 

 

Pogoji za pridobitev pomoči:

 

 

Upravičenci predložijo naslednjo dokumentacijo:

 

 

• dokazilo, iz katerega je razvidno, da je pridelovalec vključen v kontrolo integrirane pridelave za tekoče leto,

 

 

• račun oz. potrdilo o vplačilu stroškov kontrole integrirane pridelave v tekočem letu,

 

 

Zahtevke za plačilo vlaga pristojni zavod, ki računu priloži seznam pridelovalcev z območja občine Miklavž, ali kmetovalci neposredno.

 

 

7. Vrtnarstvo – integrirana pridelava zelenjave

 

 

Namen ukrepa

 

 

Podpora je namenjena kmetijam in pridelovalcem vrtnin in zelenjave, ki se preusmerjajo iz ustaljenega načina kmetovanja oz. se odločajo za integrirano pridelavo z namenom nadzorovane uporabe gnojil in fitofarmacevtskih sredstev in zaščita vodnih virov na VVO.

 

 

Višina pomoči:

 

 

• Nakup repromateriala in opreme do 100.000,00 SIT na pridelovalca,

 

 

• Kritje stroškov analize zemlje v zaprtem prostoru (vrtnarji) – vsaki dve leti do 70 %,

 

 

• Kritje upravičenih stroškov kontrole za integrirano in ekološko pridelavo do 100 %.

 

 

Pogoji za pridobitev pomoči.

 

 

Upravičenci predložijo naslednjo dokumentacijo:

 

 

• dokazilo o vključenosti v integrirano pridelavo,

 

 

• račun oz. potrdilo o vplačilu stroškov kontrole integrirane pridelave v tekočem letu,

 

 

• račun oz. potrdilo o vplačilu stroškov analize zemlje v zaprtem prostoru (vrtnarji) - do povračila tega stroška so pridelovalce upravičeni vsaki dve leti,

 

 

• račun o nakupu specialne mehanizacije za integrirano pridelavo zelenjave (izjava),

 

 

Zahtevke za plačilo lahko vlaga pristojni zavod, ki računu priloži seznam pridelovalcev z območja občine Miklavž, ali pridelovalec sam.

 

 

Pridelovalci v svoje breme prevzamejo stroške eventualnega zavarovanja vrtnin.

 

 

Pridelovalec mora biti vključen v integrirano pridelavo zelenjave ali združenje pridelovalcev integrirane pridelave zelenjave in mora redno sodelovati na predavanjih v sistemu integrirane pridelave.

 

 

8. Zdravstveno varstvo živali

 

 

Namen ukrepa

 

 

Namen ukrepa je z izvedbo preventivnih ukrepov pri živalih izboljšati njihovo zdravje, dolgoživost in kondicijo s ciljem proizvodnje kakovostnega mleka in mesa na kmetijah, ter spodbujanje ohranitve osnovne črede

 

 

Višina pomoči:

 

 

- osemenjevanje 2.000,00 SIT/ govedo , 1.000,00 SIT na prašiča , – samo prva osemenitev,

 

 

- cepljenje, vitaminizacija, feruminizacija, razgliščenje pujskov do 50 % sofinanciranje,

 

 

- zatiranje parazitnih in presnovnih bolezni – do 50% sofinanciranje ( stroški analiz)

 

 

- pregledi mleka krav na število somatskih celic – do 50% sofinanciranje (stroški analiz)

 

 

Pogoji za pridobitev pomoči

 

 

Račun za izvedene storitve, oz. zahtevke vlaga pristojna veterinarska bolnica, ki k zahtevku priloži dokazilo oz. račun in specifikacijo storitve, iz katere izhaja, da je rejec iz občine Miklavž, ali rejec sam.

 

 

9. Vključitev v ekološko kmetovanje

 

 

Namen ukrepa

 

 

Podpora je namenjena kmetijam, ki se preusmerjajo iz konvencionalnega t.j. ustaljenega načina kmetovanja v ekološko kmetovanje. Namen ukrepa je pospeševanje ekološke pridelave kmetijskih pridelkov in zelenjave s ciljem ohraniti vire zdrave pitne vode in pridelati ter ponuditi potrošnikom zdrave pridelke in izdelke.

 

 

Višina pomoči

 

 

• plačilo upravičenih stroškov kontrole ekološke pridelave rastlin pooblaščene organizacije do 100 %,

 

 

• financiranje izdelave preusmeritvenih načrtov kmetovanja do max.12 % vrednosti celotne investicije,

 

 

• sofinanciranje v prve nujne investicije v prilagoditev objekta na osnovi izdelanih načrtov KGZM Maribor do max. 50 % vložka

 

 

Pogoji za pridobitev pomoči

 

 

- dokazilo o vključenosti v ekološko pridelavo oz. način kmetovanja. Zahtevke vlagajo kmetovalci sami. K zahtevku priložijo dokazilo oz. račun in specifikacijo storitve.

 

 

10. Ugotavljanje ostankov pesticidov v tleh in v pridelkih

 

 

Namen ukrepa

 

 

• Racionalna uporaba agrotehničnih sredstev za zmanjšanje onesnaževanja okolja, vzpodbujanje ekološkega kmetovanja,

 

 

• Zagotavljanje mejnih vrednosti za potrebe HACCP

 

 

Višina pomoči

 

 

- Do 100 % pokrivanje stroškov ugotavljanja pesticidov v tleh in pridelkih,

 

 

Pogoji za pridobitev pomoči:

 

 

• Posestvo, kjer se jemlje vzorec mora imeti najmanj 1 ha obdelovalnih površin,

 

 

• najmanjša kmetijska površina, kjer se jemlje vzorec mora imeti najmanj 0,1 ha

 

 

• zahtevke vlaga pristojni zavod, ki računu priloži seznam pridelovalcev z območja občine Miklavž na Dravskem polju, št. vzorca in št. in velikost parcele, kjer je bil odvzet vzorec, ali pridelovalec sam,

 

 

• Jemanje vzorcev je v pristojnosti KGZS Maribor ob prisotnosti lastnika oz. obdelovalca površine,

 

 

• Pridelovalec mora priložiti dokazilo o prodaji na trgu, oz. o lastni proizvodnji kmetijskih pridelkov za trg.

 

 

Do povrnitve stroškov so upravičeni pridelovalci zelenjave in krompirja namenjene prodaji na trgu.

 

 

11. Delovanje društev in aktivov

 

 

Namen ukrepa

 

 

Sofinancirajo se programi oz. izvedene aktivnosti posameznih društev in aktivov ter regijskih združenj kmetovalcev s področja kmetijstva, (ki so neprofitna in se ne ukvarjajo s pridobitno dejavnostjo) za izvedbo strokovnega dela – strokovnih prireditev:

 

 

• razstave,

 

 

• demonstracije,

 

 

• predavanja,

 

 

• promocije,

 

 

• izobraževanja,

 

 

• kvizi in tekmovanja,

 

 

• nabava materiala za izvajanje društvene dejavnosti.

 

 

Višina pomoči

 

 

Do 50 % upravičenih stroškov finančno ovrednotenega programa Predlog sofinanciranja, na podlagi vlog posredovanih občini, oblikuje Odbor za kmetijstvo, katerega posreduje županu v potrditev. Pogoji za pridobitev pomoči

 

 

Upravičenci predložijo naslednjo dokumentacijo:

 

 

• Finančno ovrednoten letni program dela,

 

 

• Dokazilo o porabi proračunskih sredstev za preteklo leto,

 

 

• Finančno poročilo o delu društva v preteklem letu, potrjeno s strani Agencije RS za javno pravne evidence in storitve,

 

 

• Potrdilo o registraciji društva (če je društvo ustanovljeno na novo), davčno številko in transakcijski račun društva.

 

 

12. Subvencioniranje zavarovanja posevkov oz. pridelkov

 

 

Namen ukrepa

 

 

Namen ukrepa je sofinanciranje zavarovalnih premij pri intenzivni proizvodnji poljščin in vrtnin.

 

 

Višina pomoči

 

 

Do 50 % upravičenih stroškov zavarovalne premije za zavarovanje kultur: pšenica, tritikala, sladkorna pesa, krompir koruza, do max 10 ha na kmetijo, za zemljišča, ki ležijo na območju občine Miklavž.

 

 

Pogoji za pridobitev pomoči

 

 

Zahtevke vlagajo pridelovalci.

 

 

Ne glede na določila 7. točke tega programa lahko zahtevke vložijo tudi pridelovalci vrtnin, ki so vključeni v integrirano pridelavo zelenjave, če iz naslova 15. točke ostanejo neizkoriščena sredstva.

 

 

13. Izdelava poslovnih načrtov za kmetije - do 12 % vrednosti stroškov celotne ocenjene investicije

 

 

Namen ukrepa

 

 

Pomoč kmetijam pri izdelavi poslovnih načrtov za prijavo na razpise za pridobivanje sredstev subvencij od različnih državnih in evropskih institucij.

 

 

Višina pomoči

 

 

- do 12 % stroškov izdelave poslovnega načrta z ozirom na celotno vrednost stroškov ocenjene investicije

 

 

Pogoji za pridobitev pomoči

 

 

Zahtevek za sofinanciranje izdelave poslovnih načrtov vloži pristojna organizacija oz. zavod, ki je poslovni načrt izdelal . K zahtevku priloži en izvod izdelanega poslovnega načrta, potrdilo o prijavi oz. oddani vlogi na javni razpis za pridobivanje sredstev, ter dokazilo iz katerega je razvidno, da ima upravičenec stalno prebivališče v občini Miklavž.

 

 

III. KONČNE DOLOČBE

 

 

10. člen

 

 

Namensko porabo proračunskih sredstev za ohranjanje in razvoj kmetijstva in podeželja v občini Miklavž na Dravskem polju spremlja in preverja občinska strokovna služba, pristojna za področje kmetijstva, lahko pa tudi druga oseba, pooblaščena s strani župana. Namenskost porabe lahko ugotavlja tudi nadzorni odbor občine.

 

 

11. člen

 

 

Upravičenec je dolžan povrniti nenamensko porabljena sredstva skupaj z zakonitimi zamudnimi obresti, ki se obračunavajo od dneva plačila upravičencu do dneva vračila sredstev v primerih, ko se ugotovi:

 

 

- da so bila dodeljena sredstva delno ali v celoti nenamensko porabljena,

 

 

- da je upravičenec za katerikoli namen pridobitve sredstev navajal neresnične podatke,

 

 

- da je upravičenec za isti namen in iz istega naslova ponovno pridobil finančna sredstva pred iztekom za to določenega obdobja v razpisu,

 

 

- da je upravičenec odtujil (prodal) specialno mehanizacijo in opremo, sofinancirano iz nepovratnih sredstev proračuna občine, pred iztekom 5 let,

 

 

- druge nepravilnosti pri uporabi sredstev.

 

 

12. člen

 

 

Ta pravilnik začne veljati naslednji dan po objavi v Medobčinskem uradnem vestniku.

 

 

Številka: 32001-00006/2003 0001 09

 

 

Datum: 8. november 2005

 

 

Župan

 

 

Občine Miklavž na Dravskem polju

 

 

Leo Kremžar, univ. dipl. nov., s. r.