New Page 1

Na osnovi 6. člena Zakona o vračanju vlaganj v javno telekomunikacijsko omrežje (ZVVJTO-UPB4 – Uradni list RS, št. 54/07) in 16. člena Statuta Občine Rečica ob Savinji (Uradni list. RS, št. 11/07) je Občinski svet Občine Rečica ob Savinji na 18. redni seji dne 23. 9. 2008 sprejel

O D L O K

o vračanju vlaganj upravičencev v javno telekomunikacijsko omrežje na območju Občine Rečica ob Savinji

1. člen

S tem odlokom se določa način sestave seznama upravičencev za vračilo vlaganj v javno telekomunikacijsko omrežje, način ugotavljanja sorazmernih deležev ter pogoje in roke vračila.

2. člen

Za sestavo seznama in pripravo predloga za vračila upravičencem do vračila vlaganj v javno telekomunikacijsko omrežje imenuje župan v roku do enega meseca od uveljavitve tega odloka posebno komisijo.

3. člen

Komisija pripravi seznam upravičencev do vračila vlaganj v javno telekomunikacijsko omrežje na osnovi evidenc in podatkov iz arhivov, s katerimi razpolaga Občina Rečica ob Savinji (v nadaljevanju: občina) in fizične osebe.

4. člen

Seznam upravičencev se skladno z določbami Zakona o vračilu vlaganj v javno telekomunikacijsko omrežje (Uradni list RS, št. 54/07 – v nadaljevanju: zakon) objavi na krajevno običajen način. Za območje občine se seznam objavi na oglasni deski in spletni strani Občine Rečica ob Savinji.

Komisija objavi seznam najkasneje v roku dveh mesecev po sklenitvi pisne poravnave med Državnim pravobranilstvom in občino.

5. člen

Komisija sorazmerni delež vlaganj, ki pripada posameznemu upravičencu, ugotavlja na podlagi podatkov in listin, iz katerih je razvidno, da je upravičenec do vračila vlaganj v javno telekomunikacijsko omrežje Telekoma Slovenije, d.d., – lokalna skupnost oziroma njen pravni naslednik-, z namenom pridobitve telefonskega priključka za sebe ali za druge, sklepal pravni posel s pravnimi predniki Telekoma Slovenije, d.d. (v nadaljnjem besedilu: PTT organizacije) in Samoupravnimi interesnimi skupnostmi za poštni, telegrafski in telefonski promet (v nadaljnjem besedilu: SIS). Komisija preverja upravičenost do vračila posameznega upravičenca tudi iz arhivskih listin ali listin pridobljenih od fizičnih oseb, ki verodostojno dokazujejo upravičenost posameznega vlagatelja do vračila.

6. člen

Višina vračila občini se določi tako, da se od osnove za vračilo vlaganj, povečane za vrednost vloženega dela in materiala, odštejejo priključnina in prispevek SIS-u, namenska sredstva iz državnega proračuna ter stroški hišne inštalacije in terminalske opreme, kolikor so namenska sredstva iz državnega proračuna, stroški hišne inštalacije in terminalske opreme tudi vključeni v znesku zahtevka. Priključnina in prispevek SIS-u se odštejeta tudi, če nista bila plačana ali če je bil upravičenec oproščen plačila.

Kot priključnina in prispevek SIS-u iz prejšnjega odstavka se upošteva manjša od naslednjih vrednosti:

– vsota vrednosti priključnine in prispevka SIS-u, navedenih v pravnem poslu iz 2. člena tega zakona, če je ta vsota različna od 0, ali

– vsota vrednosti priključnine in prispevka SIS-u iz tabele iz 5. člena tega zakona, ki sta v obdobju sklenitve pravnega posla veljala na tem geografskem območju, če je ta vsota različna od 0, ali

– povprečna vrednost priključnin in prispevkov SIS-u, izraženih v nemških markah (v nadaljnjem besedilu: DEM), na vseh geografskih območjih in v vseh obdobjih, ki znaša 1.388 DEM.

Količina in vrednost vloženega dela in materiala se ugotavljata na podlagi predloženih računov ali drugih listin. Če vrednost ni razvidna iz predloženih računov ali drugih listin, jo je mogoče ugotavljati na podlagi povprečnih cen, navedenih v tabeli iz 5. člena tega zakona.

Ne glede na navedeno v prejšnjem odstavku, občina posameznemu upravičencu ne more izplačati več sredstev, kot bi mu pripadlo na osnovi sorazmernega, v poravnavi med Državnim pravobranilstvom in občino dogovorjenega zneska, za vrednost vloženega dela in materiala.

Znesek iz drugega odstavka tega člena se vrne tako, da se višina izračunanega vračila preračuna v DEM po srednjem tečaju Banke Slovenije oziroma njene pravne predhodnice na dan sklenitve pravnega posla. Dobljeni znesek v DEM se preračuna v EUR po nepreklicno določenem menjalnem razmerju na dan 1. januarja 1999, ki znaša 1,95583 DEM za 1 EUR.

Sorazmerni delež vlaganj, ki pripada upravičencu, se ugotavlja na podlagi podatkov iz 5. člena in določb od 1. do 3. člena tega odloka.

7. člen

Komisija pripravi predlog seznama vračil sredstev, ki vsebuje upravičence, višino sredstev in obrazložitve posameznih odločitev.

Komisija predlog posreduje direktorju občinske uprave, ki izda upravičencem odločbe o vračilu.

Upravičenci imajo na izdano odločbo možnost pritožbe pri županu. Rok za vložitev pritožbe je 8 dni od prejema odločbe.

8. člen

Prejeto vračilo posameznikom začne občina vračati najkasneje v roku 30 dni po prejemu vračila od Slovenske odškodninske družbe, d.d..

9. člen

Ta odlok začne veljati naslednji dan po objavi v Uradnem listu Republike Slovenije.

 

Št. 007-0005/2008-15

Rečica ob Savinji, dne 23. septembra 2008

 

Župan

Občine Rečica ob Savinji

Vincenc Jeraj l.r.