Na podlagi 21. in 29. člena Zakona o lokalni samoupravi (UL RS, št. 72/93), 26. člena Zakona o varstvu okolja (UL RS, št. 32/93), 3. in 25. člena Zakona o prekrških (UL SRS, št. 25/83, 42/85, 47/87 in 5/90)19., 80., 83. in 96. člena Statuta Občine Piran (Uradne objave, št. 08/95) in 3. člena Odloka o gospodarskih javnih službah v Občini Piran (Uradne objave, št. 06/95) je Občinski svet Občine Piran na seji dne, 22.02.1996 sprejel
 
ODLOK
O POGOJIH ODVAJANJA IN ČIŠČENJA ODPADNIH IN PADAVINSKIH VODA
 
I. SPLOŠNE DOLOČBE
1.člen
 
Ta odlok določa splošne pogoje gospodarjenja z infrastrukturnimi objekti in napravami, ki služijo in odvajanju in čiščenju odpadnih in padavinskih voda iz naselij in posameznih objektov uporabnikov ter pravice in obveznosti upravljavcev in uporabnikov teh objektov in naprav.
2.člen
Gospodarjenje z infrastrukturnimi objekti in napravami iz 1. člena tega odloka obsega:
 
  • gospodarno koriščenje objektov in naprav v skladu s tem odlokom in drugimi predpisi, normativi in pravilniki;
 
  • razvoj, ki obsega planiranje in gradnjo novih objektov in naprav;
 
  • redno vzdrževanje objektov in naprav ter izvedbo potrebnih rekonstrukcij.
3.člen
Upravljavec objektov in naprav za odvajanje in čiščenje odpadnih in padavinskih voda (v nadaljevanju: javna kanalizacija), ki služijo enemu ali več naselij v občini Piran je Javno podjetje OKOLJE Piran.
 
Upravljavec objektov in naprav, ki služijo le enemu objektu oz. manjši skupini uporabnikov ter nimajo značaja javne kanalizacije je uporabnik sam (skupina občanov ali krajevna skupnost). S kanalizacijo, ki služi le za odvajanje padavinskih voda iz naselij gospodari krajevna skupnost.
4.člen
Uporabnik javne kanalizacije je vsaka fizična ali pravna oseba, ki iz objektov odvaja odpadne in padavinske vode.
5.člen
Javna kanalizacija se glede na odgovornost vzdrževanja deli na omrežje in naprave upravljavca ter na omrežje in naprave uporabnika.
6.člen
Javna kanalizacija mora biti vodotesna. V javno kanalizacijo ni dovoljeno odvajati podtalnice, drenažnih vod odprtih vodotokov ter meteornih vod, kjer jih je možno speljati v ponikalnico ali vodotok, razen v primeru že izgrajenega sistema odvajanja voda pred uveljavitvijo tega odloka.
II. NAPRAVE UPORABNIKOV IN UPRAVLJALCEV
 
1. Naprave in objekti uporabnikov
 
7.člen
Naprave in objekti uporabnika hišne kanalizacije so:
 
  • priključni kanal od hišne kanalizacije do javnega kanala, vključno z zbirnimi kanali hišne fekalne kanalizacije in meteorne vode;
 
 
  • naprave in objekti za prečiščenje odpadnih voda (lastni sistem čiščenja, greznice, gnojnične jame, gnojišča);
 
 
  • interna kanalizacija s pripadajočimi objekti in napravami v objektu.
 
 
S temi objekti upravlja in gospodari uporabnik.
 
 
Uporabnik je dolžan s temi napravami in objekti gospodariti tako, da je omogočeno normalno odvajanje odpadnih in padavinskih voda ter da voda pred iztokom v javno fekalno oziroma meteorno kanalizacijo izpolnjuje zahtevanje pogoje.
 
8.člen
 
Individualni objekti in naprave za čiščenje odpadnih voda v naseljih, kjer ni javne kanalizacije so manjše čistilne naprave ali greznice. Glede na vrsto tal, zaščitna območja, način vodooskrbe in ostale pogoje je za prehodno obdobje dovoljena gradnja naslednjih greznic:
 
  • greznice z neprepustnimi sistemi in dnom za objekte brez tekoče vode;
 
 
  • nepretočne greznice za objekte s tekočo vodo;
 
 
  • pretočne greznice z odtokom.
 
 
Za gradnjo greznice si je uporabnik oziroma investitor dolžan pridobiti dovoljenje pristojnega organa.
 
 
Dovoljenje izda upravni organ v skladu s pogoji soglasja pristojne inšpekcije.
 
9.člen
 
Pri gradnji in vzdrževanju greznic, gnojišč in gnojnic je uporabnik dolžan upoštevati Strokovno navodilo o urejanju gnojišč in greznic (UL SRS, št. 10/85).
 
Padavinske vode ne smejo biti speljane v greznico, temveč ločeno v padavinsko kanalizacijo ali v ponikovalnico.
 
10.člen
 
Na območju kjer je možna ogroženost obstoječih ali potencialnih vodnih virov ni dovoljena gradnja pretočnih greznic. Obstoječe pretočne greznice v teh območjih je potrebno prazniti v skladu s pogoji soglasja zdravstvene inšpekcije in pravilnikom iz 14. člena tega odloka.
 
Praznjenje pretočnih greznic v teh območjih opravlja po potrebi in v smislu soglasja zdravstvene inšpekcije uporabnik oziroma upravljavec, slednji po predhodnem naročilu uporabnika.
 
11.člen
 
Za zbiranje odpadne vode in živalskih iztrebkov iz živinskih hlevov je uporabnik dolžan zgraditi gnojišče in gnojnično jamo ali zbiralnik za gnojevko pri hlevih na izplakovanje. Ti objekti morajo biti dimenzionirani glede na število glav živine in izdelani vodotesno.
 
Gnojišče mora biti obvezno odvodnjavano v gnojiščno jamo in ne sme imeti odvoda v javno kanalizacijo, cestno kanalizacijo oziroma na površino.
 
12.člen
 
Odpadne vode iz gnojničnih jam in zbiralnikov za gnojevko ter odpadke iz gnojišč se odvaža na kmetijske površine po potrebi oziroma najmanj dvakrat letno.
2. Naprave upravljavca – javna kanalizacija
 
 
13.člen
 
Objekti in naprave javne kanalizacije so:
 
  • zbirni kanali z revizijskimi jaški,
 
 
  • rezbremenilniki visokih voda,
 
 
  • zadrževalni bazeni visokih voda,
 
 
  • črpališča in prečrpališča odpadnih in drugih voda,
 
 
  • čistilne naprave in čiščenje odpadnih voda,
 
 
  • drugi objekti in naprave, ki so potrebni za normalno obratovanje javne kanalizacije in so v pravilniku upravljavca opredeljeni kot objekti in naprave upravljavca.
 
 
Javna kanalizacija mora imeti pred iztokom v recipient obvezno urejeno čiščenje.
 
14.člen
 
Naprave in objekti javne kanalizacije so last občine in so dane v upravljanje upravljavcu. Upravljavec s Pravilnikom o uporabi javne kanalizacije, določi sekundarno, primarno in magistralno omrežje, objekte in naprave skupne ter individualne rabe, način in pogoje priključitve, pogoje iztoka v javno kanalizacijo, ostale pogoje uporabe teh objektov in naprav.
 

14. a člen

 
  Kanalizacijski sistem Občine Piran” razvrščamo v naslednja poselitvena območja:  
  1. Sistem, ki gravitira na centralno čistilno napravo Piran (predvidene kapacitete 30.000 PE) in ki prevzema odpadne vode s področja mesta Piran, Portoroža, Lucije, Seče, Strunjana, Fiese. Na to centralno čistilno napravo sta priključeni tudi naselji Malija in Mala Seva iz izolske občine.  
  2. Sistem, ki gravitira na čistilno napravo Sečovlje (predvidene kapacitete 2000 PE, I. faza 1000 PE) in ki prevzema odpadne vode s področja naselja Sečovlje, Parecag, spodnji Lonzan in Mlini.  
  3. Sistem, ki gravitira na čistilno napravo Dragonja (predvidene kapacitete 2000 PE, I. faza 1000 PE) in ki prevzema odpadne vode s področja naselja Dragonja, zgornji Lonzan in komunalne deponije.  
  4. Sistem vaških kanalizacij: Nova vas, Padna, Sv. Peter ter kanalizacije zaselkov Orešje (Podpadna), Kortine-Ivankovec, Goreli-Špehi z lokalnimi čistilnimi napravami kapacitete do 200 PE.  
 
III. POGOJI PRIKLJUČITVE NA JAVNO KANALIZACIJO
15.člen
 
Priključitev na javno kanalizacijo je obvezna za vse uporabnike iz 4. člena odloka s pogojem, da stanje javne kanalizacije omogoča priključitev ter da iztok uporabnika izpolnjuje priključitvene pogoje.
 
V naseljih, kjer ne obstaja javna kanalizacija je porabnik dolžan v skladu s pogoji tega Odloka in pogoji soglasja zdravstvene inšpekcije zgraditi ustrezno greznico kot začasen objekt za čiščenje odpadnih voda.
 
 
Po izgradnji javne kanalizacije v naseljih iz drugega odstavka tega člena se je uporabnik dolžan v roku 6 mesecev priključiti na javno kanalizacijo in opustiti greznico ter jo urediti v skladu z zakonom.
 
16.člen
 
Upravljavec javne kanalizacije izda pogoje in soglasje k prostorskim izvedbenim načrtom. Izdelovalec predloži vlogi za soglasje:
 
  • situacija z vrisanim objektom in vsemi komunalnimi objekti in napravami;
 
 
  • lokacijsko dovoljenje;
 
 
  • podatke o izpustu in načinu predčiščenja;
 
 
V primeru, da je objekt uporabnika na območju, za katerega ni izdelan prostorski izvedbeni načrt, je uporabnik dolžan pred izdajo lokacijskega dovoljenja pridobiti načelno soglasje upravljavca. K vlogi za izdajo načelnega soglasja mora predložiti:
 
 
  • situacijo z vrisanim objektom v M 1:1000 ali M 1:500 z vsemi komunalnimi napravami.
 
17.člen
 
Upravljavec mora dovoliti priključitev, če uporabnik izpolni vse pogoje iz soglasja izdanega na podlagi 16. člena tega odloka glede izdelave hišne kanalizacije, zahtev glede izpusta in da stanje javne kanalizacije glede tehničnih normativov in standardov dovoljuje priključitev. K vlogi mora uporabnik predložiti na vpogled načrt hišne kanalizacije.
 
V primeru, da priključitev po danem predlogu ni možna mora upravljavec uporabnika seznaniti o razmerah in pogojih pod katerimi je priključitev možna.
 
 
18.člen
 
  Pred priključitvijo objekta na javno kanalizacijo mora uporabnik predložiti upravljalcu vlogo za priključitev in k vlogi priložiti naslednje:  
  gradbeno ali drugo ustrezno dovoljenje za gradnjo;  
  posnetek objekta s komunalnimi napravami;  
  soglasje lastnikov zemljišč, po katerih poteka priključni kanal;  
  dokazilo o plačani priključnini investitorju izgradnje javne kanalizacije.  
  Za priključitev na javno kanalizacijo plača uporabnik priključnino v višini 1000 SIT/m2 koristne površine objekta (PK). Ta izhodiščna vrednost se usklajuje enkrat letno z indeksom rasti cene gradbenih storitev za ostalo nizko gradnjo, ki ga izračunava Gospodarska zbornica Slovenije - Sekcija za gradbenštvo in IGM.  
  Priključnino mora uporabnik plačati pred priključitvijo na javno kanalizacijo oz., v kolikor uporabnik izkaže interes po obročnem plačilu, v 12 mesečnih obrokih brez obresti.  
  Uporabnik je dolžan, pred priključitvijo na javno kanalizacijo, posredovati investitorju izgradnje javne kanalizacije podatke o površini objekta, ki bo priključen na javno kanalizacijo.  
  V kolikor uporabnik podatkov o površini objekta ne posreduje investitorju javne kanalizacije, si investitor javne kanalizacije pridržuje pravico, da s pomočjo svoje strokovne službe oceni površino objekta in na podlagi tega izračuna priključnino.  
  Uporabnik ima pravico ugovarjati tako ocenjeni površini in s točnimi podatki posredovati dejansko površino objekta.  
  Uporabnik, ki je po letu 1996 izpolnil svoje obveznosti po sklenjeni pogodbi o sofinanciranju izgradnje kanalizacije, je oproščen plačila priključnine. Tisti uporabniki, ki pa še niso izpolnili svoje obveznosti, so obvezni plačati razliko sredstev do vrednosti priključnine skladno z določili tega odloka.  
  Sredstva zbrana od plačila priključnine na javno kanalizacijo, ki je bila zgrajena po letu 1996, pridobi investitor javne kanalizacije in se koristijo namensko za izvedbo investicij v skladu s Terminskim planom izgradnje kanalizacijskega omrežja v občini Piran, ki ga je sprejel Občinski svet Občine Piran na seji dne 06.04.1995.  
  Investitor javne kanalizacije je lahko Občina Piran, krajevne skupnosti ali upravljalec javne kanalizacije JP OKOLJE Piran.  
  Javni zavodi s področja družbenih dejavnosti, ki so financirani s strani občinskega proračuna, so oproščeni plačila priključnine na javno kanalizacijo.  
  V primeru, da uporabnik izvede priključitev na javno kanalizacijo v nasprotju s tem členom, se pooblasti upravljalca javne kanalizacije, da izvede odklop priključka in prijavi kršitelja sodniku za prekrške.  
19.člen
 
Priključitev hišne kanalizacije na javno kanalizacijo opravi upravljavec na stroške investitorja. Priključitev mora biti izvedena pred izdajo uporabnega dovoljenja, o opravljeni priključitvi izda upravljavec potrdilo.
 
Priključitev starih obstoječih objektov na javno kanalizacijo je obvezna v roku 6 mesecev po izgradnji javne kanalizacije. Pri priključitvi sta uporabnik in upravljavec dolžna upoštevati pogoje, ki veljajo za nove objekte.
 
20.člen
 
Uporabnik ima pravico odpovedi priključitve le v primeru, da objekt poruši, in sicer najmanj 30 dni pred nameravano porušitvijo.
21.člen
 
Uporabnik, ki odvaja v javno kanalizacijo odpadne tehnološke vode mora najmanj štirikrat letno oz. ob vseh spremembah predložiti upravljavcu analizo odpadne vode, izdelano v skladu s strokovnim navodilom o tem, katere snovi se štejejo za nevarne in škodljive snovi in o dopustnih temperaturah te vode (Ur. List SRS, št. 18/85).
22.člen
 
Uporabnik je v primeru spremenjenih pogojev priključitve dolžan na lastne stroške prilagoditi hišni priključek. O spremenjenih pogojih je upravljavec dolžan obvestiti uporabnika ter mu podati rok ureditve določen glede na obseg potrebnih del.
23.člen
Investitor javne kanalizacije mora po končani gradnji prenesti objekte in naprave v gospodarjenje Javnemu podjetju Okolje Piran.
 
Investitor je dolžan poleg objektov in naprav izročiti vso tehnično dokumentacijo, dovoljenje, soglasje in kataster komunalnih naprav v digitalni obliki, z evidenco priključkov in uporabno dovoljenje. Upravljavcu mora biti s ceno storitve ali na drug način zagotovljeno pokrivanje stroškov obratovanja.
IV. PLAČILO STROŠKOV ODVAJANJA IN PREČIŠČEVANJA
 
ODPADNIH VODA (KANALŠČINA)
 
24.člen
Upravljavec oblikuje cene za odvajanje in prečiščevanje odpadnih voda na podlagi veljavnih predpisov o cenah. Uporabniki javne kanalizacije so dolžni mesečno plačevati stroške odvajanja in čiščenja odpadnih in padavinskih voda (kanalščina).
 
Osnova za plačilo je količina porabljene vode iz javnega vodovoda oziroma drugih vodnih virov.
 
Ceno kanalščine določa občinski svet.
 

V. OBVEZNOST UPRAVLJALCEV IN UPORABNIKOV

 
25.člen
Naloge upravljavca so:
 
  • redno vzdrževanje objektov in naprav, tako, da je uporabnikom omogočeno redno odvajanje odpadnih voda;
 
  • obnavljati dotrajano omrežje ter dotrajane dele objektov in naprav;
 
  • poskrbeti za ustrezno zavarovanje objektov in naprav;
 
  • skrbeti za razvoj dejavnosti ter pravočasno pripravo planskih dokumentov za dejavnost in sicer za vzdrževanje in razvoj sistema;
 
  • objekte in naprave vzdrževati v skladu s sprejetimi pravilniki, poslovniki ter ostalimi predpisi;
 
  • izdajati uporabnikom ustrezna soglasja in jim omogočiti priključitev;
 
  • voditi kataster naprav.
 
26.člen
Obveznosti uporabnika so:
 
  • vzdrževanje hišne kanalizacije, hišnega priključka ter naprav za predčiščenje tako, da bo iztok izpolnjeval pogoje iz soglasja;
 
  • uporabnik je dolžan upravljavca obvestiti o poškodbah na objektih s katerimi gospodari sam ter takoj ukrepati, da ne bo nastala škoda na objektih javne kanalizacije.
 
V primeru, da nastane na objektih in napravah javne kanalizacije škoda zaradi nepravilnega ravnanja uporabnika, je ta dolžan upravljavcu poravnati stroške odprave.
 
27.člen
Uporabnikom ni dovoljeno odvajati v javno kanalizacijo:
 
  • odpadne vode, ki vsebujejo strupene snovi v višjih koncentracijah kot je to dovoljeno s strokovnim navodilom o tem, katere snovi se štejejo za nevarne in škodljive snovi in dopustnih temperaturah vode (Ur. List SRS, št. 15/85);
 
  • vodo, pomešano s tekočimi gorivi, olji in mazivi;
 
  • radioaktivne snovi;
 
  • snovi, ki razvijajo strupene ali eksplozivne pline;
 
  • snovi, ki bi kvarno vplivale na kanalsko omrežje;
 
  • gnoj, pepel, kosti, mavec, cement, pesek, tehnološke peske, usnje, konzerve, stekla in druge tehnološke, industrijske vode;
 
  • snovi oz. odpadne vode, ki jih določi s pravilnikom upravljavec glede na tehnologijo čiščenja.
 
Vse odpadne vode, ki brez predčiščenja ne ustrezajo pogojem upravljavca glede izpusta, jih mora uporabnik ustrezno očistiti.
 
Upravljavec ima pravico in dolžnost kontrole uporabnikov objektov in naprav za predčiščenje na stroške uporabnika ter tudi določiti pogoje delovanja naprave za predčiščenje.
 
28.člen
Upravljavec ima pravico odpovedati uporabniku odvajanje in čiščenje odpadnih voda v naslednjih primerih:
 
  • če uporabnik zaradi rušitve zaprosi za začasno zaporo;
 
  • če stanje uporabnikovih objektov ogroža življenje in zdravje ljudi;
 
  • če izpust ne izpolnjuje pogojev iz soglasja;
 
  • če uporabnik z odpadno vodo odvaja v javno kanalizacijo snovi navedene v prejšnjem členu;
 
  • če upravljavcu ne predloži izvidov o izpustu oz. če izvid ni izdelal atestiran laboratorij;
 
  • če uporabnik ne poravna stroškov storitve.
 
Uporabnik je dolžan poravnati upravljavcu stroške prekinitve in ponovne priključitve kakor tudi nastalo škodo na objektih in napravah javne kanalizacije.
 
29.člen
Upravljavec ima pravico zaradi del na objektih in napravah začasno prekiniti storitev pod pogoji, da o prekinitvi obvesti uporabnike in sicer vsaj 4 dni pred nameravano prekinitvijo.
 
V primeru intervencije na objektih in napravah lahko upravljavec prekine storitev, vendar mora o tem takoj obvestiti uporabnike.

30.člen
 
Nadzor nad izvajanjem tega odloka opravljajo delavci Urada za komunalni nadzor Občine Piran in zdravstvena inšpekcija Ministrstva za zdravstvo.
 

Nadzor nad izvajanjem določil tega odloka opravlja urad, pristojen za občinsko inšpekcijo in redarstvo

 
 
VI. KAZENSKE DOLOČBE

31.člen
 
Z denarno kaznijo najmanj 100.000 SIT se kaznuje za prekršek upravljavec, če:
 
  • ne sprejme pravilnika v smislu 14. člena;
 
 
  • ne dovoli priključitve na javno kanalizacijo, 17. člen tega odloka;
 
 
  • ne prevzame javne kanalizacije v upravljanje, 23. člen;
 
 
  • ne opravlja obveznosti iz 26. člena odloka.
 
 
Z denarno kaznijo najmanj 25.000 SIT se kaznuje odgovorna oseba upravljavca, če je ta pravna oseba, ki stori prekršek iz prvega odstavka tega člena.
 

Z globo 1.000 evrov se kaznuje za prekršek upravljavec, če:

1. ne sprejme pravilnika v smislu 14. člena,

2. ne dovoli priključitve na javno kanalizacijo, 17. člen,

3. ne prevzame javne kanalizacije v upravljanje, 23. člen,

4. ne opravlja obveznosti iz 25. člena odloka.

Z   globo 350 evrov se kaznuje odgovorna oseba upravljavca, če je ta pravna oseba, ki stori prekršek iz prvega odstavka tega člena.

 

32.člen

 

 

Z denarno kaznijo od 100.000,00 SIT do 200.000,00 SIT se kaznuje za prekršek upravljalec, ki je pravna oseba, če:

 

 

ne sprejme pravilnika v smislu 14. člena,

 

 

ne dovoli priključitve na javno kanalizacijo (17. člen odloka);

 

 

ne prevzame javne kanalizacije v upravljanje (23. člen);

 

 

ne opravlja obveznosti iz 26. člena odloka.

 

 

Z denarno kaznijo od 25.000 SIT do 60.000,00 SIT se kaznuje odgovorna oseba upravljalca iz 1. odstavka tega člena, ki stori prekršek iz prvega odstavka tega člena.

 

Z globo 1.200 evrov se kaznuje za prekršek pravna oseba, samostojni podjetnik posameznik in posameznik, ki samostojno opravlja dejavnost, če:

1. odvaja v javno kanalizacijo vode v nasprotju z določilom 6. člena,

2. spelje padavinsko vodo v greznico oziroma odtok iz greznice odvaja v površinsko vodo (9. člen),

3. prazni pretočno greznico na območjih iz 10. člena brez ali v nasprotju s soglasjem zdravstvene inšpekcije (10. člen),

4. ne uredi obveznega odvodnjavanja gnojišča v gnojnično jamo ali ga odvodnjava v nasprotju z določilom drugega odstavka 11. člena,

5.  ne odvaža gnojevke in odpadkov iz gnojišč v roku iz 12. člena oziroma jih odvaža na nekmetijske površine,

6.  ne dovoli priključitve objekta na javno kanalizacijo, pa so za to izpolnjeni pogoji 17. člena,

7. izvede priključek na javno kanalizacijo brez soglasja upravljalca (18. člen),

8. je priključitev izvedena v nasprotju z 19. členom odloka ali ni obvezna priključitev izvedena v roku iz drugega odstavka tega člena,

9. upravljalcu ne predloži analize iztoka (21. člen),

10. ne prilagodi hišnega priključka novim pogojem (22. člen),

11. ne prenese novozgrajene javne kanalizacije v upravljanje upravljalcu (23. člen),

12. v javno kanalizacijo odvaja nedovoljene snovi iz 27. člena,

13. ne obvesti uporabnikov o začasni prekinitvi storitev iz 29. člena.

Z globo 400 evrov se kaznuje za prekršek odgovorna oseba pravne osebe, ki stori prekršek iz prvega odstavka tega člena.

Z  globo 300 evrov se kaznuje za prekršek posameznik, ki stori prekršek iz 1., 2., 3., 4.,  7., 8., 9. in 10. točke.

 

33.člen

 

 

Z denarno kaznijo od 50.000,00 SIT do 200.000,00 SIT se kaznuje za prekršek pravna oseba, če:

 

 

odvaja v javno kanalizacijo vode v nasprotju z določilom 9. člena;

 

 

spelje padavinsko vodo v greznico oz. odtok iz greznice odvaja v površinsko vodo (9. člen);

 

 

prazni pretočno greznico na območjih iz 10. člena brez ali v nasprotju s soglasjem zdravstvene inšpekcije (10. člen);

 

 

ne uredi obveznega odvodnjavanja gnojišča v gnojnično jamo ali ga odvodnjava v nasprotju z določilom drugega odstavka 11. člena;

 

 

ne odvaža gnojevke in odpadkov iz gnojišč v roku iz 12. člena oz. jih odvaža na nekmetijske površine;

 

 

izvede priključka na javno kanalizacijo brez soglasja upravljalca v nasprotju z izdanim soglasjem oz. ne priključi objekta na javno kanalizacijo, pa so za to izpolnjeni pogoji 17. člena;

 

 

je priključitev izvedena v nasprotju z 18. in 19. členom odloka ali ni obvezna priključitev izvedena v roku iz drugega odstavka tega člena;

 

 

upravljalcu ne predloži analize iztoka (21. člen);

 

 

ne prilagodi hišnega priključka novim pogojem (22. člen);

 

 

ne prenese novo zgrajene javne kanalizacije v upravljanje upravljalcu (23. člen);

 

 

ne izpolnjuje nalog iz 27. člena;

 

 

v javno kanalizacijo odvaja nedovoljene snovi (28. člen);

 

 

ne obvesti uporabnikov o začasni prekinitvi storitev (30. člen);

 

 

Z denarno kaznijo od 25.000,00 SIT do 60.000,00 SIT se kaznuje za prekršek odgovorna oseba pravne osebe, ki stori prekršek iz prvega odstavka tega člena.

 

 

Z denarno kaznijo od 50.000,00 SIT do 150.000,00 SIT se kaznuje za prekršek posameznik, ki stori prekršek iz prvega odstavka tega člena v zvezi s samostojnim opravljanjem dejavnosti.

 

 

Z denarno kaznijo od 20.000,00 SIT do 60.000,00 SIT se kaznuje za prekršek posameznik, ki stori prekršek iz 1., 2., 3., 4., 6., 7., 8., 10. in 13. točke.

 

Z globo 200 evrov se kaznuje za prekršek posameznik, če:

1. odvaža gnojevko in odpadke iz gnojišč na nekmetijske površine (12. člen),

2. ne prilagodi hišnega priključka novim pogojem (22. člen),

3. z napravami in objekti hišne kanalizacije slabo gospodari (7. člen) in ne izpolnjuje obveznosti iz  26. člena,

4. v javno kanalizacijo odvaja nedovoljene snovi  iz 27. člena.

 

34.člen

 

 

Z denarno kaznijo (mandatno) od 10.000,00 SIT do 60.000,00 SIT se kaznuje za prekršek posameznik, če:

 

 

odvaža gnojevko in odpadke iz gnojišč na nekmetijske površine (12. člen);

 

 

ne prilagodi hišnega priključka novim pogojem (22. člen);

 

 

z napravami in objekti hišne kanalizacije slabo gospodari (7. člen) in ne izpolnjuje obveznosti iz 27. člena;

 

 

v javno kanalizacijo odvaja nedovoljene snovi (28. člen).

 

 

VII. PREHODNE IN KONČNE DOLOČBE

 

 

34.člen

 

 

Upravljavec sprejme Pravilnik o uporabi javne kanalizacije iz 14. člena v roku 3 mesecev po uveljavitvi tega odloka in začne veljati po predhodnem soglasju Župana.

 

 

35.člen

 

 

Odlok prične veljati 8 dan po objavi v uradnem glasilu ČZP Primorske novice Koper.

 

 

Z dnem uveljavitve tega odloka preneha veljati Odlok o uporabi kanalizacije in opravljanju kanalizacijskih storitev na območju občine Piran (Ur. objave, št. 3/75).

 

 

Št. 353-197/95-96                                                                   
Piran, 22. februarja 1996                                             
Predsednica Občinskega sveta
dr. MILENA OBLAK – JUH, l.r.