New Page 2
 

Na podlagi 7. in 9. člena Zakona o financiranju občin (Ur. list RS št. 123/06, 57/08 in 36/11), 6. odstavka 17. člena Zakona o prekrških – UPB8 (Ur. l. RS, št. 29/2011), 21. in 65. člena Zakona o lokalni samoupravi – uradno prečiščeno besedilo (Ur. list RS št. 94/07, 76/08, 79/09 in 51/10) in 23. člena Statuta Mestne občine Maribor (MUV št. 10/2011), je Mestni svet Mestne občine Maribor na 18. seji, dne 28. maja 2012, sprejel

 

 

 

O D L O K

 

o oglaševanju

 

 

 

I. UVODNE DOLOČBE

 

 

 

1. člen

 

Ta odlok določa pogoje in način pridobitve dovoljenj za oglaševanje na javni površini v lasti MOM (v nadaljnjem besedilu: javno mesto), občinsko takso za oglaševanje na javnem mestu (v nadaljnjem besedilu: taksa) in plakatiranje za potrebe volilne ter referendumske kampanje, na območju Mestne občine Maribor (v nadaljnjem besedilu: MOM).

   
 

2. člen

 

Vrste objektov za oglaševanje ter lokacije oziroma območja za njihovo postavitev so določene z občinskimi prostorskimi akti in strokovnimi podlagami , Zakonom o cestah, Odlokom o občinskih cestah in v skladu z ostalimi predpisi, ki urejajo varnost cestnega prometa in gradnjo objektov.

 

Na območju MOM je dovoljeno postaviti na javnih mestih, ki jih odda MOM, naslednje število objektov za oglaševanje:

·       210 navadnih panojev (jumbo plakat, back light pano, roto pano);

·       500 svetlobnih vitrin;

·       550 plakatnih mest;

·       500 obešank na drogu javne razsvetljave;

·       20 plakatnih mest na čelnih straneh javnih stopnišč

 

Število objektov za oglaševanje iz drugega odstavka tega člena in lokacije oziroma njihova postavitev je natančneje določeno v Strokovnih podlagah. V število objektov za oglaševanje iz prejšnjega odstavka niso všteti objekti za oglaševanje v času prireditev, oglaševalni objekti na ograjah gradbišč, oglaševalni objekti na kolesih, oglaševalni objekti za zvočno oglaševanje, oglaševalni letaki pred poslovnimi prostori in objekti za oglaševanje iz 8. člena tega odloka.

 

 

 

3. člen

 

Oglaševanje kot gospodarsko dejavnost na javnih mestih lahko izvajajo:

 

  pravne osebe;

 

  samostojni podjetniki posamezniki;

 

  posamezniki, ki samostojno opravljajo dejavnost, ki so registrirani za to dejavnost (v nadaljnjem besedilu: stranka) in so pridobili dovoljenje za oglaševanje na javnem mestu po tem odloku.

 

 

 

II. POGOJI IN NAČIN PRIDOBITVE DOVOLJENJ ZA OGLAŠEVANJE NA JAVNEM MESTU

 

 

 

1. Pogoji za pridobitev dovoljenja za oglaševanje

 

 

 

4. člen

 

Pogoji za pridobitev dovoljenja za oglaševanje na javnem mestu so:

 

  prosta lokacija za oglaševanje v skladu z strokovnimi podlagami, razen za oglaševanje iz tretjega odstavka 2. člena;

 

  da je objekt za oglaševanje v skladu s strokovnimi podlagami, razen za oglaševanje iz tretjega odstavka 2. člena;

 

  dokazilo o registraciji dejavnosti oglaševanja;

 

  da ima stranka poravnane obveznosti do MOM;

 

  da stranka ni postavila objekta za oglaševanje na javnem mestu brez dovoljenja ali pogodbe v zadnjih treh letih ali uporablja javno mesto v nasprotju z dovoljenjem oziroma pogodbo, da je stranka odstranila objekt za oglaševanje na javnem mestu, ki ni bil postavljen v skladu z določili občinskih prostorskih aktov in izvedbenimi Strokovnimi podlagami za področje oglaševanja v MOM ali ni imela soglasja MOM, izdanem po Odloku o rabi javnih površin in taksah za njihovo uporabo (MUV št. 23/04 in 29/05).

 

Prosta lokacija je lokacija na javnem mestu za postavitev objekta za oglaševanje, ki jo odda MOM in na kateri še ne stoji objekt za oglaševanje postavljen na podlagi soglasja MOM, izdanem po Odloku o rabi javnih površin in taksah za njihovo uporabo (MUV št. 23/04 in 29/05).

   
 

5. člen

 

Dovoljenje za oglaševanje na javnem mestu se lahko pridobi po vrstah objektov za naslednje obdobje oglaševanja, in sicer:

a)  za dobo petih let:

 

  navadni pano (jumbo plakat, back light pano, roto pano),

 

  plakatno mesto,

 

  svetlobna vitrina (city light),

 

  obešanka na drogu javne razsvetljave,

 

  tristrani samostoječi pano,

 

  transparent.

 

b) za čas trajanja javne prireditve

 

c)  za čas trajanja gradnje za oglaševanje na ograjah gradbišč, ki s postavljene na javnih cestah

 

d)  za čas oglaševalske kampanje z zvočnim oglaševanjem ali oglaševanjem na kolesih ali razdeljevanjem oglasov s pomočjo oseb pred poslovnim prostorom.

Obdobje oglaševanja petih let se na predlog stranke ter ob obstoju upravičenega razloga lahko podaljša za več kot 5 let, če so izpolnjeni vsi pogoji iz tega odloka.
 

 

 

2. Način pridobitve dovoljenja za oglaševanje

 

 

 

6. člen

 

Prosto lokacijo na javnem mestu za postavitev objekta za oglaševanje, ki jo odda MOM, za dobo petih let pridobi stranka na podlagi javnega razpisa. Postopek javnega razpisa vodi komisija, ki jo imenuje župan MOM. Ponudba ponudnika, ki sodeluje na javnem razpisu, mora vsebovati:

 

  navedbo lokacije za oglaševanje z navedbo parcele, katastrske občine in prostorskih koordinat;

 

  navedbo vrste objekta za oglaševanje in načrt objekta in

 

  dokazilo o registraciji iz 4. člena tega odloka.

 

Javni razpis predvidi način rešitve primera, če za isto lokacijo prispe več ponudb, ki izpolnjujejo zahteve iz javnega razpisa. Javni razpis lahko vnaprej določi posebne kriterije, na podlagi katerih se v opisanem primeru izbere ponudnik ali pa se lokacije licitirajo. V primeru licitacije je izbran ponudnik, ki ponudi največjo število točk za izračun občinske takse (najvišje nadomestilo) za posamezen oglaševalski objekt na posamezni lokaciji, pri čemer je izklicno število točk enako številu točk iz trenutno veljavne tarife občinskih taks za posamezni taksni predmet objavljene v posebnem delu tega odloka. V primeru izbire ponudnika na licitaciji, pristojni organ izbranemu ponudniku izda dovoljenje za oglaševanje, s katerim se določi lokacija za oglaševanje, vrsta objekta za oglaševanje, obdobje oglaševanja, način plačila električne energije za svetlobne objekte za oglaševanje. Obdobje oglaševanja petih let se na predlog stranke ter ob obstoju upravičenega razloga lahko podaljša, če so izpolnjeni vsi pogoji iz tega odloka.

 

 

 

7. člen

 

Prosto lokacijo na javnem mestu, ki jo odda MOM za oglaševanje iz točk b), c) in d). 5 člena tega odloka stranka pridobi na podlagi vloge. Stranka mora za pridobitev dovoljenja za oglaševanje izpolnjevati pogoje iz 4. člena tega odloka. Pristojni organ izda dovoljenje po predhodnem mnenju Sektorja za urejanje prostora. V dovoljenju se določi lokacija za oglaševanje, vrsto objekta za oglaševanje, obdobje oglaševanja ter višino in način plačila takse.

 

Vloga stranke pridobitev dovoljenja iz prejšnjega odstavka mora vsebovati:

 

  navedbo lokacije za oglaševanje z navedbo parcele, katastrske občine in prostorskih koordinat;

 

  navedbo vrste objekta za oglaševanje in načrt objekta in

 

  dokazilo o registraciji iz 4. člena tega odloka.

 

 

 

8. člen

 

Ne glede na določbe tega odloka je pridobitev lokacij za postavitev objektov za oglaševanje mogoča tudi v razmerju javnozasebnega partnerstva. Pravice in obveznosti izvajalca javnozasebnega partnerstva se uredijo s pogodbo o javno­zasebnem partnerstvu, pri čemer se ne uporabljajo določbe tega odloka o postopku pridobivanja lokacij in obveznosti plačila takse.

 

 

 

3. Obveznosti strank

 

 

 

9. člen

 

Stranka, ki pridobi dovoljenje iz tega odloka, mora:

 

  postaviti objekt za oglaševanje skladno z dovoljenjem iz tega odloka,

 

  uporabljati lokacije za posamezne vrste objektov za oglaševanje skladno z dovoljenjem iz tega odloka,

 

  sama izvajati oglaševanje po tem odloku,

 

  plačevati električno energijo za osvetlitev svetlobnih objektov za oglaševanje skladno z dovoljenjem iz tega odloka,

 

  označiti vsak objekt za oglaševanje s svojim logotipom in številčno oznako,

 

  redno vzdrževati objekte za oglaševanje,

 

  poškodovana oglasna sporočila odstraniti v najkrajšem možnem času, najkasneje pa v roku dveh dni, ko je izvedela za poškodbo,

 

  vzdrževati čistočo v neposredni okolici objekta za oglaševanje,

 

  plačevati takso,

 

  zagotoviti MOM plakatna mesta za potrebe volilne in referendumske kampanje v skladu s tem odlokom,

 

  odstraniti objekt za oglaševanje najkasneje v roku tridesetih dni po preteku obdobja, določenega v dovoljenju za oglaševanje,

 

  skrbeti, da je vsebina oglaševanja v skladu z zakonodajo.

 

 

 

4. Prepovedi

 

 

 

10. člen

 

Prepovedano je:

 

  postavljati ali nameščati objekte za oglaševanje brez dovoljenja ali v nasprotju z dovoljenjem;

 

  oglaševati brez dovoljenja za oglaševanje iz tega odloka ali v nasprotju z njim;

 

  nenamensko uporabljati objekte za oglaševanje;

 

  poškodovati objekte za oglaševanje;

 

  poškodovati ali zakriti vsebino oglaševanja na objektih za oglaševanje;

 

  trositi ali razdeljevati reklamni material na javnih površinah ali ga zatikati ali lepiti na avtomobile;

 

  lepiti, nameščati ali drugače pritrjevati male ali velike plakate na zunanje površine izložb, sten, oken, vrat, zidov, ograj, gradbiščnih ograj, elektro in telefonskih omaric in podobno;

 

  oglaševati na vozilih ali prikolicah z majhnimi ali velikimi plakati ali drugimi podobnimi načini oglaševanja (svetlobni, vrtljivi) tako, da se ta vozila parkirajo na javnih površinah;

 

  izvajati zvočno oglaševanje iz vozil s pomočjo zvočnih naprav na občinskih cestah brez dovoljenja.

 

 

 

III. OBČINSKA TAKSA

 

 

 

11. člen

 

Po tem odloku je zavezanec za plačilo občinske takse stranka, ki pridobi dovoljenje za oglaševanje iz tega odloka, na lokacijah, ki jih odda MOM.

 

Obveznost za plačilo občinske takse nastopi z dnem začetka rabe javne površine, preneha pa s potekom dovoljenja oziroma potekom meseca, v katerem je zavezanec obvestil, da bo prenehal uporabljati javno površino in jo tudi dejansko prenehal uporabljati.

 

O prenehanju uporabe javne površine je uporabnik dolžan pisno obvestiti pristojni organ mestne uprave (v nadaljevanju: pristojni organ) v osmih dneh ter na javni površini vzpostaviti prvotno stanje.

 

Občinska taksa se določi z odločbo.

 

Če taksni zavezanec ne plača občinske takse v predpisanem roku, se le ta prisilno izterja.

 

Prisilno izterjavo opravi organ, ki je pristojen za izterjavo davkov.

 

Občinske takse za oglaševanje ne plačujejo:

 

  Javni zavodi, javni gospodarski zavodi, javni skladi in javne agencije, katerih ustanoviteljica je MOM za oglaševanje javnih prireditev ter drugih aktivnosti humanitarnega, kulturnega, socialnega, vzgojnega in okoljevarstvenega značaja.

 

  Organizator prireditve in aktivnosti kadar je MOM pokroviteljica ali sofinancerka.

 

  MOM kot organizatorka prireditve ali uporabnica javne površine.

 

O oprostitvi plačila občinske takse iz prve in druge alineje prejšnjega odstavka tega člena odloča župan s sklepom.

 

Za oprostitev plačila takse mora zavezanec predložiti pristojnemu organu dokument, iz katerega je razviden čas oglaševanja in vrsta objekta, na katerem se oglašuje s kulturno, humanitarno, socialno, vzgojno in okoljevarstveno vsebino.

 

 

 

12. člen

  Občinske takse se določajo v točkah. Število točk je za posamezno rabo javne površine določeno v posebnem delu – tarifa občinskih taks, ki je sestavni del tega odloka.
 

Vrednost točke na dan uveljavitve odloka znaša 0.37 EUR, in se od 1.1.2022 zviša skladno objavljeno stopnjo rasti življenjskih stroškov ugotovljenih s strani Statističnega urada RS – letno stopnjo rasti cen.

  Taksa se določi tako, da se skupno število točk pomnoži z vrednostjo točke iz drugega odstavka tega člena, številom mer- skih enot in s številom dni rabe javne površine (izračun: število točk x št. merskih enot x vrednost točke x število dni rabe javne površine).
  Občinska taksa, ki je odmerjena za več mesecev, letno ali več let se lahko plačuje mesečno ali v naprej v enkratnem znesku.
   
 

IV. PLAKATIRANJE ZA POTREBE VOLILNE IN REFERENDUMSKE KAMPANJE

 

 

 

13. člen

 

Za potrebe volilne in referendumske kampanje mora MOM brezplačno zagotoviti vsem organizatorjem volilne in referendumske kampanje (v nadaljnjem besedilu: organizator) osnovno obveščanje volivcev v MOM o listi kandidatov ali kandidatu oziroma o referendumskem vprašanju.

 

Za osnovno obveščanje iz prejšnjega odstavka se šteje, za enega organizatorja, predstavitev na treh jumbo panojih, šestih tristranih samostoječih panojih, šestih plakatnih mestih in dvanajstih obešankah za čas štirinajstih dni za en krog volitev in to zadnja dva tedna pred dnevom volitev. Oglaševalska mesta za vsakega organizatorja morajo biti enakovredno porazdeljena po conah, ki so osnova za izračun občinske takse.

 

Organizatorji pridobijo oglaševalska mesta na podlagi javnega poziva. Oglaševalska mesta se razdelijo med organizatorje z žrebanjem lokacij za oglaševanje.

 

 

 

14. člen

 

Stranke, ki so pridobile dovoljenje za oglaševanje na lokacijah, ki jih odda MOM na podlagi tega odloka, morajo za potrebe volilne in referendumske kampanje brezplačno odstopiti oglaševalska mesta, iz drugega ostavka 14. člena tega odloka. Skupno število oglaševalskih mest, ki jih je dolžna oddati posamezna stranka ne sme presegati 50% vseh njenih oglaševalskih mest postavljenih na javnih površinah.

 

Stranke morajo zagotoviti za prvi krog volilne kampanje plakatna mesta za štirinajst dni, za drugi krog volilne kampanje pa še za sedem dni, za referendumsko kampanjo pa le za štirinajst dni.

 

Za oglaševalne objekte, ki jih je stranka odstopila za potrebe volilne in referendumske kampanje je oproščena plačila občinske takse.

 

 

 

15. člen

 

Pristojni organ mora z javnim pozivom objaviti pogoje za pridobitev pravice do uporabe plakatnih mest. Organizatorji referendumske kampanje morajo svoje potrebe po plakatnih mestih priglasiti v roku osem dni od objave javnega poziva, organizatorji volilne kampanje pa morajo svoje potrebe po plakatnih mestih priglasiti v roku enaindvajset dni od objave javnega poziva.

 

Postopek dodelitve plakatnih mest izvede komisija, ki ima tri člane in jo imenuje župan.

 

 

 

16. člen

 

Na javni poziv se mora organizator priglasiti pisno v roku, določenim z javnim pozivom. Vloga, ki ne prispe v roku iz javnega poziva, se ne upošteva pri dodelitvi plakatnih mest.

 

 

 

17. člen

 

Če organizator ne namerava uporabiti vseh dodeljenih plakatnih mest, mora o tem pisno obvestiti pristojni organ v štiriindvajsetih urah po prejemu obvestila o dodeljenih plakatnih mestih. Komisija teh plakatnih mest ne sme dodeliti ostalim organizatorjem.

 

 

 

V. NADZOR

 

 

 

18. člen

 

Nadzor nad izvajanjem določb tega odloka, za katere je predpisana globa, opravlja Medobčinski inšpektorat in redarstvo Maribor.

 

Če organ iz prejšnjega odstavka ugotovi, da je objekt za oglaševanje postavljen na javnem mestu brez dovoljenja iz tega odloka, odredi takojšnjo odstranitev objekta vzdrževalcu javne površine na stroške kršitelja. Kadar ni možno ugotoviti kršitelja, se odstranitev naloži na stroške osebe, za katero se javna površina uporablja. Če tudi ta ni znan, se odstranitev odredi vzdrževalcu javne površine na stroške proračuna.

 

Medobčinski inšpektorat in redarstvo Maribor je prekrškovni organ za vse prekrške iz tega odloka

   
 

VI. KAZENSKE DOLOČBE

 

 

 

19. člen

 

Z globo 2.000 eurov se kaznuje za prekršek pravna oseba, če:

 

  postavlja ali namešča objekte za oglaševanje brez dovoljenja ali v nasprotju z dovoljenjem (1. točka 10. člena),

 

  oglašuje brez dovoljenja za oglaševanje iz tega odloka ali v nasprotju z njim (2. točka 10. člena),

 

  nenamensko uporablja objekte za oglaševanje (3. točka 10. člena),

 

  poškoduje objekte za oglaševanje (4. točka 10. člena),

 

  poškoduje ali zakrije vsebino oglaševanja na objektih za oglaševanje (5. točka 10. člena),

 

  trosi ali razdeljuje reklamni material na javnih površinah ali ga zatika ali lepi na avtomobile (6. točka 10. člena),

 

  oglašuje na javnih površinah pred lokali, s postavitvijo »A panojev« ali drugih premičnih objektov (7. točka 10. člena)

 

  lepi, namešča ali drugače pritrjuje male ali velike plakate na zunanje površine izložb, sten, oken, vrat, zidov, ograj, gradbiščnih ograj, elektro in telefonskih omaric in podobno (8. točka 10. člena),

 

  oglašuje na motornih vozilih ali prikolicah z majhnimi ali velikimi plakati ali drugimi podobnimi načini oglaševanja (9. točka 10. člena),

 

  izvaja zvočno oglaševanje iz vozil s pomočjo zvočnih naprav na občinskih cestah brez dovoljenja (10. točka 10. člena).

 

Z globo 600 eurov se kaznuje odgovorna oseba pravne osebe za prekršek iz prejšnjega odstavka tega člena.

 

Z globo 800 eurov se kaznuje za prekršek samostojni podjetnik in posameznik, ki samostojno opravlja dejavnost za prekršek iz 1. odstavka tega člena.

 

Z globo 200 eurov se kaznuje posameznik za prekršek iz 1. odstavka tega člena.

 

 

 

VII. PREHODNE IN KONČNE DOLOČBE

 

 

 

20. člen

 

Ne glede na določila II. poglavja tega odloka, se v roku 30 dni od uveljavitve tega odloka, oglaševalcem, ki imajo na podlagi Odloka o rabi javnih površin in taksah za njihovo uporabo (MUV št. 23/04 in 29/05), pridobljena soglasja za postavljene oglaševalske objekte izda dovoljenje za oglaševanje na javnem mestu iz 5. člena tega odloka.

   
 

21. člen

 

Z uveljavitvijo tega odloka preneha veljati Odlok o rabi javnih površin in komunalnih taksah za njihovo uporabo (MUV št. 23/04, 29/05).

   
 

22. člen

 

Ta odlok začne veljati osmi dan po objavi v Medobčinskem uradnem vestniku.

 

 

 

Številka: 37104­413/2011                                                                                             Župan

 

Datum: 29. maj 2012                                                                                       Franc Kangler, s. r.

 

 

 

POSEBNI DEL

 

Število točk se določi v odvisnosti od območja na katerem je javna površina :

 

  Cona 1 ­ zajema območje mestnega jedra (Ul. h. Šlandra, do Drave, Lent, Vodnikov trg Strossmayerjeva ul. Krekova ul., Razlagova ul., Cafova ul., Partizanska c.)

 

  Cona 2 ­ zajema območje ožjega mestnega jedra ter v celoti vsa cestišča in površine neposredno ob meji, ki poteka s 1. in 3. cono (na vzhodu z železniško progo, na jugu z železniško progo do »koroškega kolodvora«, po Črtomirovi ul. preko Studenške brvi, Strma ul., Koroška c., Prežihova ul., Gosposvetska c.,Strossmayerjeva ul., Ob parku, Ul. h. Staneta, Tomšičeva ul. do železniške proge.

 

  Cona 3 ­ zajema območja širšega mestnega območja, obmestnega območja in preostalega območja občine

 

 

 

TARIFA OBČINSKIH TAKS

 

Taksni predmeti

1. cona

2. cona

3. cona

1.  Oglaševanje s pomočjo oglaševalnih objektov

0,70 tč/m2

0,55 tč/m2

0,40 tč/m2

2.  Izvedba oglaševanja iz točke 1. z izmenjujočimi se oglasi na isti oglasni površini

1,30 tč/m2

1,00 tč/m2

0,80 tč/m2

3.  Svetlobna ali osvetljena izvedba oglaševanja  

1. in 2. točke

1. ali 2. +50 % tč/m2

1. ali 2. +50 % tč/m2

1. ali 2. +50 % tč/m2

4.  Oglaševanje z razdeljevanjem oglasov s pomočjo oseb pred poslovnim prostorom

50 tč/osebo/dan

50 tč/osebo/dan

50 tč/osebo/dan

5.  Vidno oglaševanje s pomočjo kolesa posebej  urejenega za dejavnost oglaševanja (dvo, tro ali štirikolesno kolo)

100 tč/vozilo/dan

100 tč/vozilo/dan

100 tč/vozilo/dan

6.  Zvočno oglaševanje s pomočjo vozila posebej urejenega za dejavnost zvočnega oglaševanja

100 tč/vozilo/dan

100 tč/vozilo/dan

100 tč/vozilo/dan

Izmera oglaševalnega prostora, ki je osnova za izračun občinske takse zajema zunanji obseg celotne površine za oglaševanje.

 

Pri oglaševalnih objektih z oglasnimi sporočili na dveh ali več straneh (jumbo plakat, obešanka, plakatni stolp, tristrani samostoječi pano, plakatno mesto in transparent ) se površina oglaševalnega prostora vseh strani sešteva. Zvočno oglaševanje je dovoljeno v časovnem obdobju od 10:00 do 17:00.

  Odlok o spremembah in dopolnitvah Odloka o oglaševanju v Mestni občini Maribor (Medobčinski uradni vestnik Štajerske in Koroške regije, št. 12/2013) vsebuje naslednjo prehodno in končno določbo:
                                                                      4. člen
Ta odlok začne veljati osmi dan po objavi v Medobčinskem uradnem vestniku.

Odlok o spremembah in dopolnitvah Odloka o oglaševanju v mestni občini Maribor (Medobčinski uradni vestnik Štajerske in Koroške regije, št. 2/2020 vsebuje naslednje prehodne in končne določbe):

3. člen

Določila 1.člena tega odloka pričnejo veljati po poteku veljavnosti že izdanih dovoljenj za oglaševanje na javnih površinah.

4. člen

Določila 2.člena tega odloka veljajo za dovoljenja, ki se bodo izdala po uveljavitvi tega odloka.

Občinska taksa za veljavna dovoljenja ostane nespremenjena do poteka dovoljenja.

5. člen

Ta odlok začne veljati osmi dan po objavi v Medobčinskem uradnem vestniku.

Odlok o spremembah in dopolnitvah Odloka o oglaševanju v Mestni občini Maribor (Medobčinski uradni vestnik Štajerske in Koroške regije, št. 14/2021) vsebuje naslednjo prehodno in končno določbo:

4.člen

Ta odlok začne veljati naslednji dan po objavi v Medobčinskem uradnem vestniku.

Odlok o spremembah in dopolnitvah Odloka o oglaševanju v Mestni občini Maribor (Medobčinski uradni vestnik Štajerske in Koroške regije, št. 15/2021) vsebuje naslednjo prehodno in končno določbo:

2.člen

Ta odlok začne veljati naslednji dan po objavi v Medobčinskem uradnem vestniku.