New Page 1

Občina Cerklje na Gorenjskem, na podlagi Zakona o uresničevanju javnega interesa za kulturo (Uradni list RS, št. 77/07 – uradno prečiščeno besedilo, 56/08, 4/10, 20/11, 111/13, 68/16, 61/17, 21/18 – ZNOrg, 3/22 – ZDeb in 105/22 – ZZNŠPP), Lokalnega programa za kulturo Občine Cerklje na Gorenjskem 2021-2024, Pravilnika o sofinanciranju javnih kulturnih programov in kulturnih projektov s področja ljubiteljske dejavnosti v Občini Cerklje na Gorenjskem (Uradno glasilo slovenskih občin, št. 5/ 18 in 73/23) in Letnega izvedbenega programa kulture Občine Cerklje na Gorenjskem za leto 2024, objavlja

 

JAVNI RAZPIS

ZA SOFINANCIRANJE JAVNIH KULTURNIH PROGRAMOV IN KULTURNIH PROJEKTOV

S PODROČJA LJUBITELJSKE DEJAVNOSTI V OBČINI CERKLJE NA GORENJSKEM ZA LETO 2024

 

1. Naziv in sedež naročnika:

Občina Cerklje na Gorenjskem, Trg Davorina Jenka 13, 4207 Cerklje na Gorenjskem.

 

2. Predmet javnega razpisa

Javni razpis za sofinanciranje javnih kulturnih programov in kulturnih projektov s področja ljubiteljske dejavnosti za leto 2024 (v nadaljevanju besedila: razpis) je namenjen sofinanciranju rednih kulturnih dejavnosti (programov) in projektov kulturnih društev, njihovih sekcij, zveze kulturnih društev in drugih izvajalcev s področja kulture, ki niso javni zavodi in imajo sedež v Občini Cerklje na Gorenjskem, skladno z določili Pravilnika o sofinanciranju javnih kulturnih programov in kulturnih projektov s področja ljubiteljske dejavnosti v Občini Cerklje na Gorenjskem (Uradno glasilo slovenskih občin, št. 5/18 in 73/23; v nadaljevanju besedila: pravilnik) ter Letnim izvedbenim programom kulture Občine Cerklje na Gorenjskem za leto 2024 (objavljeno na www.cerklje.si 20. 12. 2023).

 

Javne kulturne dejavnosti po pravilniku so vse oblike dejavnosti s področja kulture: vokalno glasbena dejavnost, instrumentalna dejavnost, gledališka in lutkovna dejavnost, folklorna dejavnost, likovna in foto dejavnost, literarna dejavnost, ohranjanje kulturne dediščine, ki so kot take opredeljene v pravilniku in se izvajajo kot ljubiteljska dejavnost in so pomembni za lokalno območje.

 

Sofinancirajo se kulturni programi, ki potekajo redno, organizirano in ustrezno strokovno vodeno, pod pogojem, da so rezultati redne dejavnosti članov kulturnih društev s področja Občine Cerklje na Gorenjskem, ter vsaj enkrat letno predstavljeni občinstvu v Občini Cerklje na Gorenjskem ter posamezni kulturni projekti, ki bodo predstavljeni širši javnosti.

 

3. Upravičenci, ki se lahko prijavijo na javni razpis:

so kulturna društva, zveze kulturnih društev in drugi izvajalci s področja kulture, ki niso javni zavodi, imajo sedež v Občini Cerklje na Gorenjskem, aktivno delujejo na območju občine in izvajajo kulturne dejavnosti namenjene širši javnosti ter so kot pravne osebe ustanovljeni ali registrirani za opravljanje dejavnosti s področja kulture vsaj šest mesecev pred dnem objave javnega razpisa ter prijavljeno dejavnost opravljajo na neprofitni osnovi.

 

4. Pogoji za prijavo, ki jih morajo izvajalcev kulturnih programov/projektov, ki kandidirajo za razpisana javna sredstva, izpolnjevati so:

·  da imajo sedež v Občini Cerklje na Gorenjskem in aktivno delujejo na območju te občine,

·  da so v skladu z veljavno zakonodajo ustanovljeni ali registrirani za izvajanje kulturnih dejavnosti vsaj 6 mesecev pred dnem objave javnega razpisa,

·  da prijavljeno dejavnost opravljajo na neprofitni osnovi,

·  da imajo urejeno dokumentacijo in evidenco o članstvu, kolikor gre za organizacijsko obliko, ki temelji na članstvu,

·  da ob prijavi na javni razpis za sofinanciranje predložijo zapisnik občnega zbora z vsemi prilogami in kopijo podpisne liste članov zbora, saj je pogoj za prijavo izveden občni zbor članov za leto 2024,

·  da imajo zagotovljene materialne, prostorske, kadrovske in organizacijske pogoje za uresničitev načrtovanih kulturnih dejavnosti,

·  da programe/projekte, s katerimi se prijavljajo na razpis, izvajajo sami oziroma pretežno z lastnim članstvom, kar ne izključuje strokovne pomoči mentorjev,

·  da so prijavili programe oz. projekte, ki bodo izvedeni v letu 2024,

·  da redno dostavljajo poročila o realizaciji programov in/ali projektov ter imajo načrt aktivnosti za tekoče leto (velja za izbrane izvajalce v preteklem letu),

·  da so v preteklih letih izpolnjevali pogodbene obveznosti, v kolikor so prejeli sredstva iz proračuna občine, razen v primerih, ko kandidirajo prvič,

·  da izvedejo občni zbor do konca roka za podpis pogodbe,

·  da za isti program ne kandidirajo oz. niso že pridobili sredstev iz proračuna občine ali drugega javnega vira,

·  da so prijavljeni programi oz. projekti finančno uravnoteženi,

·  da se prijavijo na javni razpis na predpisanih obrazcih in v določenih rokih, določenih s tem razpisom.

 

Izvajalci kulturnih programov lahko kandidirajo le

·  s programi in/ali le s projekti, ki bodo realizirani najkasneje do 31. 12. 2024.

 

Kulturni izvajalci (v nadaljevanju besedila: prijavitelj), katerih program je že sofinanciran iz drugih javnih sredstev (državni proračun, EU sredstva), so dolžni ob prijavni na javni razpis to navesti. Kulturni programi in kulturni projekti, ki se financirajo iz kateregakoli drugega vira proračuna Občine Cerklje na Gorenjskem, ne morejo biti predmet sofinanciranja po merilih in kriterijih tega razpisa.

 

Drugi pogoji:

·  Vsak prijavitelj, je dolžan v prijavi navesti eno prireditev, ki jo bo izvedel v času občinskega praznovanja, praviloma v mesecu septembru ali oktobru. Prijavitelj je dolžan navesti naziv prireditve in krajši opis ter kraj izvedbe.

·  Vsak prijavitelj lahko prijavi največ tri (3) programe in največ dva (2) projekta.

·  Finančna sredstva, ki jih izvajalci letnega programa kulture prejmejo za izvedbo posameznega kulturnega programa/projekta, se smejo porabiti samo za stroške izvedbe, za katerega so jim bila dodeljena.

·  Vsak prijavitelj mora pripraviti natančno finančno konstrukcijo prihodkov in odhodkov (Obrazec 4), pri čemer je obvezna specifikacija prihodkov, ki jih pričakuje iz javnih sredstev za realno možno izvedbo programov.

·  Izbrani prijavitelji bodo dolžni sooblikovati program prireditve »Pozdrav jeseni z gorenjskimi nageljni«.

 

5. Višina razpoložljivih sredstev:

Okvirna višina proračunskih sredstev, namenjenih javnim kulturnim programov in kulturnim projektom s področja ljubiteljske dejavnosti, prispelih na javni razpis za sofinanciranje javnih kulturnih programov in kulturnih projektov s področja ljubiteljske dejavnosti v Občini Cerklje na Gorenjskem za leto 2024, znaša 70.000,00 EUR, pri čemer se za:

·  sofinanciranje izvajanja kulturnih programov nameni 60.000,00 EUR predvidenih sredstev,

·  sofinanciranje izvajanja kulturnih projektov pa 10.000,00 EUR predvidenih sredstev.

 

Občina Cerklje na Gorenjskem si pridružuje pravico do spremembe okvirne višine sredstev za posamezno zgoraj navedeno področje. Višina proračunskih sredstev izhaja iz sprejetega Odloka o proračunu Občine Cerklje na Gorenjskem za leto 2024 (Uradno glasilo slovenskih občin, št. 73/23). V primeru, da se v proračunu Občine Cerklje na Gorenjskem za leto 2024 spremeni katera od postavk, se skladno s tem v enakem znesku uskladi višina sredstev za sofinanciranje po tem javnem razpisu.

 

Sredstva za sofinanciranje javnih kulturnih programov in kulturnih projektov s področja ljubiteljske dejavnosti v Občini Cerklje na Gorenjskem za leto 2024 so zagotovljena na proračunski postavki 1831 – Transferi društvom s področja kulture za sofinanciranje programov in/ali projektov, ki izpolnjujejo razpisne pogoje in merila, skladno s pravilnikom in kriteriji tega razpisa.

 

6. Razpisna področja ter merila in kriteriji za izbor:

V okvir razpisanega področja sodijo vse oblike kulturnih dejavnosti z naslednjih področij: vokalno glasbena dejavnost, instrumentalna dejavnost, gledališka in lutkovna dejavnost, folklorna dejavnost, likovna in foto dejavnost, literarna dejavnost ter ohranjanje kulturne dediščine, ki so kot take opredeljene v pravilniku in se izvajajo kot ljubiteljska dejavnost in so pomembne za lokalno območje.

Presojajo se programske dejavnosti, zahtevnost, obseg in nivo programskih dejavnosti, kakovostna raven dosežkov, realizacija, vključenost in sodelovanje ter drugi specifični pogoji, glede na področja kulturnih dejavnosti.

 

Strokovna komisija ovrednoti programe oziroma projekte na podlagi meril in kriterijev iz tega javnega razpisa.

V primeru, da prijavitelj ne priloži dokazil, ki se nanašajo na merila, po katerih se posamezna vloga točkuje, se šteje, da prijavitelj takega dokazila nima in bo vloga v tem delu prejela 0 točk.

 

Programi in projekti se točkujejo ločeno. Vrednost točke se določi v skladu s predvidenimi proračunskimi sredstvi za razpisano leto. Višina sofinanciranja posameznega izvajalca je odvisna od skupnega števila zbranih točk vseh programov in projektov ter vrednosti točke. Vrednost točke se dobi tako, da se višina sredstev, ki so razpisana za namen izvedbe programov oziroma projektov deli s seštevkom točk vseh programov oziroma projektov.

 

Prejete vloge, za pridobitev sredstev za sofinanciranje kulturnih programov oziroma projektov, se bodo vrednotile na podlagi naslednjih meril in kriterijev:

 

 

 

 

1.

PROGRAMI

A. SPLOŠNA MERILA

POGOSTOST

Programi se izvajajo na območju Občine Cerklje na Gorenjskem :

do 10 točk

prijavljeni programi se bodo izvajali od 50% in manj na območju Občine Cerklje na Gorenjskem

0 točk

prijavljeni programi se bodo izvajali od 61% do 89% na območju Občine Cerklje na Gorenjskem

5 točk

prijavljeni programi se bodo izvajali 90% in več na območju Občine Cerklje na Gorenjskem

10 točk

Upošteva se prijavljeni program v OBR-3

 
     

REALIZACIJA

Realizacija prijavljenih programov in/ ali projektov na javni razpis v preteklem letu:

do 10 točk

realizacija prijavljenih programov in/ ali projektov na javni razpis v preteklem letu je bila 50% in manj

0 točk

realizacija prijavljenih programov in/ ali projektov na javni razpis v preteklem letu je bila 60% in več

5 točk

realizacija prijavljenih programov in/ ali projektov na javni razpis v preteklem letu je bila 80% in več

8 točk

realizacija prijavljenih programov in/ ali projektov na javni razpis v preteklem letu je bila 100%

10 točk

Upoštevajo se podatki o dejansko izvedenih programih v preteklem letu, v primerjavi s prijavljenimi programi in/ali projekti na javni razpis v preteklem letu na podlago poročil o realizaciji programov/projektov za preteklo leto

     

VKLJUČENOST

Število aktivnih članov prijavitelja

do 35 točk

Število vključenih otrok do 15 let na dan 31. 12. 2023

do 15 točk

do vključno 10 otrok

5 točk

od 11 do 20 otrok

10 točk

od 21 in več otrok

15 točk

Število ostalih aktivnih članov prijavitelja

do 20 točk

do 15 članov

5 točk

od 16 do 50 članov

10 točk

od 51 do 100 članov

15 točk

od 101 in več

20 točk

Upošteva se število članov na podlagi evidence članstva in dokazilu o plačani članarini (stanje na dan 31. 12. 2023)

Upošteva se poimenski seznam članov, ločeno na mlade do 15 let ter ostale člane. Točke se ne dodelijo dvakrat.

KONTINUIRANOST

Čas delovanja prijavitelja

do 75 točk

do vključno 5 let

10 točk

od 6 do vključno 15 let

15 točk

od 16 do vključno 30 let

25 točk

od 31 let do vključno 50 let

50 točk

od 51 let in več

75 točk

 

 

 

Jubilej prijavitelja v letu javnega razpisa

do 150 točk

10 ali 20 let

25 točk

30 ali 40 ali 50 let

50 točk

60 ali 70 ali 80 ali 90 let

75 točk

100 let ali več

150 točk

za čas delovanja se upoštevajo podatki iz javne centralne evidence - AJPES

za pridobitev jubilejnih točk se priloži kratka kronika preteklega dela

       

 

 

Sodelovanje na povabilo Občine Cerklje na Gorenjskem (sofinancer)

do 100 točk

sodelovanje

25 točk

samostojna organizacija in izvedba prireditve/dogodka*

100 točk

*(v primeru, da izvajalec isti dogodek izvede kot ponovitev oz. v dveh delih, se za drugi dogodek upošteva polovica točk)

STROKOVNOST

Strokovna izobraževanja prijavitelja v preteklem koledarskem letu (udeležba na seminarjih ali drugih oblikah strokovnega izobraževanja)

do 10 točk

v preteklem letu se prijavitelj ni udeležil strokovnega izobraževanja

0 točk

v preteklem letu se je prijavitelj udeležil 1 strokovnega izobraževanja

3 točke

v preteklem letu se je prijavitelj udeležil od 2 do 3 strokovnih izobraževanj

5 točk

v preteklem letu se je prijavitelj udeležil od 4 do 5 strokovnih izobraževanj

10 točk

Prijavitelj za vsako navedeno udeležbo priloži dokazilo. V primeru, da dokazilo ni priloženo, se samo navedba udeležbe ne upošteva pri točkovanju. Upoštevajo se strokovna izobraževanja vezana na prijavljene in izvedene programe v preteklem letu.

 

PREGLEDNOST IN RAZVIDNOST PRIJAVLJENIH PROGRAMOV IZVAJALCA

Preglednost, vrsta programov, cilji, namen, realnost obsega prijavljenih programov za razpisano leto

do 10 točk

prijavljeni programi se bodo izvajali ponavljajoče, v enakem obsegu oz. z enakimi vsebinami, v programih ni jasno opredeljenih ciljev, so časovno zasnovani nerealno in jih je manj kot polovica namenjenih kulturni dejavnosti v Občini Cerklje na Gorenjskem; iz prijavljenih programov ni razvidnega povezovanja z drugimi izvajalci kulturnih dejavnosti in/ali tovrstnimi organizacijami

0 točk

prijavljeni programi se po obsegu in vsebinsko nadgrajujejo, cilji programov so delno opredeljeni, so časovno sorazmerno realno zasnovani in jih je več kot polovica namenjenih kulturni dejavnosti v Občini Cerklje na Gorenjskem; iz prijavljenih programov je razvidno povezovanje z drugimi izvajalci kulturnih dejavnosti in/ali tovrstnimi organizacijami (z vsaj 1 drugim izvajalcem in/ali 1 organizacijo s področja kulture)

do 5 točk

prijavljeni programi se nadgrajuje, imajo nove vsebine, imajo jasno opredeljene cilje programov, so časovno realno zasnovani in jih bo več 70% namenjenih kulturni dejavnosti v Občini Cerklje na Gorenjskem; iz prijavljenih programov je razvidno povezovanje z drugimi izvajalci kulturnih dejavnosti in/ali tovrstnimi organizacijami (z vsaj 2 drugima izvajalcema in/ali 2 in več organizacijami s področja kulture)

do 10 točk

     

EKONOMIČNOST PRIJAVLJENIH PROGRAMOV IZVAJALCA

Preglednost realne finančne konstrukcije in ocene stroškov izvedbe prijavljenih programov

do 13 točk

Realnost finančne konstrukcije:

 

do 5 točk

finančna konstrukcija in ocena stroškov izvedbe prijavljenih programov, v primerjavi z obsegom programov in udeležbo, ni uravnotežena in ni jasna

0 točk

finančna konstrukcija in ocena stroškov izvedbe prijavljenih programov, v primerjavi z obsegom in udeležbo, je delno pregledna, delno uravnotežena in delno jasna

do 2 točki

finančna konstrukcija in ocena stroškov izvedbe prijavljenih programov, v primerjavi z obsegom in udeležbo, je realna, pregledna in jasna

do 5 točk

Delež zagotovljenih lastnih sredstev izvajalca za izvedbo prijavljenih programov

do 8 točk

izvajalec ima zagotovljenih do 15% lastnih sredstev za izvajanje

0 točk

izvajalec ima zagotovljenih od 16% do 50% lastnih sredstev za izvajanje

1 točka

izvajalec ima zagotovljenih od 51% do 70% lastnih sredstev za izvajanje

4 točke

izvajalec ima zagotovljenih 71% in več lastnih sredstev za izvajanje

8 točk

Pojasnilo: Za lastna sredstva se šteje tudi finančno ovrednotenje človeških virov (prostovoljnega dela), dokazljivo z evidenčnim seznamov prostovoljcev. Pri vrednotenju ene prostovoljne ure izvajalec upošteva ocenjeno vrednost ure, kot je določeno v 21. in 23. členu Pravilnika o področjih prostovoljskega dela in vpisniku (Uradni list RS, št. 48/11 in 60/11), pri čemer se kot dokazilo priloži evidenčni list prostovoljnega dela (vpisnik o prostovoljcih z opravljenimi urami). Prostovoljno delo brez priloženega vpisnika se ne upošteva.

 

B. USPEŠNOST IN OBVEŠČANJE

Uspešnost in obveščanje javnosti

do 91 točk

B1. Priznanja in nagrade prijavitelja v preteklem letu:

 

Priznanja in odličja sklada JSKD:

do 10 točk

jubilejne področna značke sklada - Bronasta značka JSKD / oseba

1 točka

jubilejne področna značke sklada - Srebrna značka JSKD / oseba

2 točki

jubilejne področna značke sklada - Zlata značka JSKD / oseba

3 točke

jubilejno priznanje sklada, odličje, listina ali plaketa JSKD / oseba

10 točk

Nivo uspeha na območnem nivoju (priznanje s strokovno oceno ali strokovnim mnenjem)

10 točk

Nivo uspeha na regijskem nivoju (priznanje)

15 točk

Nivo uspeha na državnem in mednarodnem nivoju oziroma mednarodnem tekmovanju:

do 25 točk

priznanje

10 točk

bron

15 točk

srebro

20 točk

zlato

25 točk

Večje nagrade ali priznanja prijavitelja (plaketa ali priznanje Občine Cerklje na Gorenjskem)

do 25 točk

posebno priznanje

15 točk

plaketa

25 točk

Točke se dodelijo le na podlagi predloženih dokazil.

B.2 OBVEŠČANJE JAVNOSTI

Predstavljanje izvajanje prijavljenega programa v preteklem letu

do 6 točk

Izvajalec je samostojno objavljal dogodke na spletni strani Občine Cerklje na Gorenjskem in/ali na spletni strani Zavoda za turizem Cerklje

 

izvajalec ni objavljal samostojnih objav na www.cerklje.si in/ali na spletni Zavoda za turizem Cerklje oziroma je izvedel do 2 samostojni najavi

0 točk

izvajalec je samostojno objavljal in najavljal svoja vabila in povabila na dogodke na www.cerklje.si in/ali na spletni Zavoda za turizem Cerklje

 

3 točke

Izvajalec ima ažurirano svojo spletno stran

 

Izvajalec nima svoje spletne strani oziroma nima ažurirane

0 točk

Izvajalec ažurira svojo spletno stran

3 točke

 

       

C. MERILA IN KRITERIJI POSAMEZNIH PROGRAMSKIH DEJAVNOSTI

       

I.

VOKALNA GLASBENA DEJAVNOST

PROGRAMSKA DEJAVNOST (letni obseg programa, vaje, nastopi, udeležba, strokovnost)

 

 

Obseg

Strokovnost

Kategorije:

 

Strokovni vodja/

umetniški vodja (Zborovodja)

I. kategorija: Pogoji (letni program dela): 90 ur vaj, nov koncertni program, 3 samostojni koncerti, vsaj 5 koncertnih oz. priložnostnih nastopov, udeležba na državnih in mednarodnih tekmovanjih in festivalih ter revijah

400 točk

100 točk

II. kategorija: Pogoji (letni program dela): 70 ur vaj, več kot pol novega koncertnega programa, 2 samostojna koncerta, vsaj 4 koncertni oz. priložnostni nastopi, udeležba na reviji

300 točk

50 točk

III. kategorija: Pogoji (letni program dela): 60 ur vaj, vsaj tretjina programa novih skladb, 2 koncerta (lahko v sodelovanju z drugim društvom), vsaj 3 koncertni oz. priložnostni nastopi, udeležba na reviji

150 točk

30 točk

IV. kategorija: Pogoji (letni program dela): vsaj 30 vaj, 3 nove skladbe, vsaj 2 koncertna oz. priložnostna nastopa (za izvedbo letnega nastopa, lahko v sodelovanju z drugimi), brez programskih omejitev

80 točk

20 točk

·  Nov koncertni program pomeni izvedbo del, ki jih skupina izvaja prvič ali del, ki jih minula tri leta ni izvajala.

·  Samostojni koncert pomeni najmanj 45 minut izvedenega lastnega programa.

·  Točke se dodelijo pod pogojem, da je prijavitelj priložil izjavo z evidenco načrtovanih vaj ter navedbo strokovnega vodje (zborovodje). Če ustreznega strokovnega kadra ni, se točke ne dodelijo.

·  Če skupina ne nastopi na tekmovanju ali reviji, se odbije 30 točk.

   

Velikost zbora

do 30 točk

 

Dodatek glede na število velikosti skupine članov prijavitelja, ki dejansko sodelujejo pri izvajanju programa (nastopajoči),

 

ki ima več kot 10 pevk/pevcev

5 točk

 

ki ima več kot 15 pevk/pevcev

10 točk

 

ki ima več kot 20 pevk/pevcev

15 točk

 

ki ima več kot 30 pevk/pevcev

20 točk

 

ki ima več kot 40 pevk/pevcev

30 točk

 

Točke se dodelijo glede na podatke, podane v prijavi na javni razpis.

   
       

Udeležba na revijah, srečanjih in tekmovanjih

 

Dodatek za sodelujoče v skupnih projektih predstavljanja, primerjanja in vrednotenja dosežkov ljubiteljske kulturne ustvarjalnosti – ne glede na kategorizacijo – prejmejo zbori:

 

za nastop na območnem srečanju

10 točk

 

za sodelovanje na reviji v drugih akcijah in skupno dogovorjenih programih društev, ZKD in JSKD ter za nastop ne prejmejo plačila

20 točk

 

za nastop na Taboru slovenskih pevskih zborov

10 točk

 

za nastop na medobmočnih (regijskih) srečanjih/tekmovanjih

25 točk

 

za nastop na državnih tekmovanjih ali mednarodnih tekmovanjih, ki se odvijajo v Sloveniji

35 točk

 

za nastop na mednarodnih tekmovanjih v tujini

60 točk

 
       

II.

INSTRUMENTALNA GLASBENA DEJAVNOST (godba)

PROGRAMSKA DEJAVNOST (letni obseg programa, vaje, nastopi, udeležba, strokovnost)

Kategorije:

Obseg

Strokovnost

 

 

Strokovni/umetniški

vodja (Dirigent)

I. kategorija: Pogoji (letni program dela): 90 ure vaj, nov koncertni program, 3 samostojni koncerti, vsaj 6 koncertnih oz. priložnostnih nastopov, udeležba na državnih in mednarodnih tekmovanjih ter festivalih in revijah

1200 točk

400 točk

II. kategorija: Pogoji (letni program dela): 60 ur vaj, več kot pol novega koncertnega programa, 2 samostojna koncerta, vsaj 4 koncertni oz. priložnostni nastopi, udeležba na reviji

900 točk

300 točk

III. kategorija: Pogoji (letni program dela): 40 ur vaj, najmanj tretjina programa novih skladb, 1 samostojni koncert (lahko v sodelovanju z drugim društvom), 4 koncertni oz. priložnostni nastopi, udeležba na reviji

600 točk

200 točk

IV. kategorija: Pogoji (letni program dela): najmanj 30 ur vaj, najmanj 3 nove skladbe, 2 koncertna oz. priložnostna nastopa (za izvedbo letnega nastopa; lahko v sodelovanju z drugimi), brez programskih omejitev

250 točk

100 točk

·  Nov koncertni program pomeni izvedbo del, ki jih skupina izvaja prvič ali del, ki jih minula tri leta ni izvajala.

·  Samostojni koncert pomeni najmanj 45 minut izvedenega lastnega programa.

·  Točke se dodelijo pod pogojem, da je prijavitelj priložil izjavo z evidenco načrtovanih vaj ter navedbo strokovnega vodje (dirigent). Če ustreznega strokovnega kadra ni, se točke ne dodelijo.

·  Če skupina ne nastopi na tekmovanju ali reviji, se odbije 30 točk.

   
       

Velikost orkestra

do 60 točk

 

Dodatek glede na število velikosti skupine članov prijavitelja, ki dejansko sodelujejo pri izvajanju programa (nastopajoči),

 

ki ima več kot 15 godbenic in godbenikov

15 točk

 

ki ima več kot 20 godbenic in godbenikov

25 točk

 

ki ima več kot 25 godbenic in godbenikov

35 točk

 

ki ima več kot 30 godbenic in godbenikov

45 točk

 

ki ima več kot 35 godbenic in godbenikov

60 točk

 

Točke se dodelijo glede na podatke, podane v prijavi na javni razpis.

 
       

Udeležba na revijah, srečanjih in tekmovanjih

 

Dodatek za sodelujoče v skupnih projektih predstavljanja, primerjanja in vrednotenja dosežkov ljubiteljske kulturne ustvarjalnosti – ne glede na kategorizacijo – prejmejo:

 

če nastopijo na območnem srečanju

10 točk

 

če sodelujejo na reviji v drugih akcijah in skupno dogovorjenih programih društev, ZKD in JSKD ter za nastop ne prejmejo plačila

20 točk

 

če nastopijo na medobmočnih (regijskih) srečanjih/tekmovanjih

25 točk

 

če nastopijo na državnih tekmovanjih ali mednarodnih tekmovanjih, ki se odvijajo v Sloveniji

35 točk

 

če nastopijo na mednarodnih tekmovanjih v tujini

60 točk

 

       

III.

GLEDALIŠKA IN LUTKOVNA DEJAVNOST

PROGRAMSKA DEJAVNOST (letni obseg programa, vaje, nastopi, udeležba, strokovnost)

 

 

Obseg

Strokovnost

Kategorije:

 

Strokovni/

umetniški vodja

I. kategorija: Pogoji (letni program dela): 90 ur vaj, premiera celovečernega dramskega (gledališkega) oz. lutkovnega dela, vsaj 5 ponovitev, vsaj 6 priložnostnih nastopov, udeležba na državnih in mednarodnih tekmovanjih in festivalih

800 točk

300 točk

II. kategorija: Pogoji (letni program dela): 60 ur vaj, premiera enodejanke ali krajšega gledališkega dela, 3 do 5 ponovitev, vsaj 5 priložnostnih nastopov, udeležba na festivalu

400 točk

100 točk

III. kategorija: Pogoji (letni program dela): 40 ur vaj, premiera gledališkega oz. lutkovnega dela, od 1 do 2 ponovitvi, vsaj 4 priložnostni nastopi

200 točk

45 točk

IV. kategorija: Pogoji (letni program dela): vsaj 25 ur vaj, vsaj 4 priložnostni nastopi dramskega oz. lutkovnega besedila

60 točk

20 točk

·  Premiera celovečernega dramskega (gledališkega) dela pomeni najmanj 60 minut izvedenega lastnega programa oz. več kot 30 minut lutkovnega dela, namenjenega otrokom.

·  Točke se dodelijo pod pogojem, da je prijavitelj priložil izjavo z evidenco načrtovanih vaj ter navedbo strokovnega vodje. Če ustreznega strokovnega kadra ni, se točke ne dodelijo.

·  Če skupina ne nastopi na tekmovanju ali reviji, se odbije 30 točk.

   
       

Velikost skupine

do 35 točk

 

Dodatek glede na število velikosti skupine članov prijavitelja, ki dejansko sodelujejo pri izvajanju programa (nastopajoči),

 

ki ima več kot 6 igralcev/animatorjev in neposrednih izvajalcev predstave

5 točk

 

ki ima več kot 10 igralcev/animatorjev in neposrednih izvajalcev predstave

15 točk

 

ki ima več kot 15 igralcev/animatorjev in neposrednih izvajalcev predstave

20 točk

 

ki ima več kot 20 igralcev/animatorjev in neposrednih izvajalcev predstave

25 točk

 

ki ima več kot 25 igralcev/animatorjev in neposrednih izvajalcev predstave

35 točk

 

Točke se dodelijo glede na podatke, podane v prijavi na javni razpis.

 
       

Udeležba na revijah, srečanjih in tekmovanjih

 

Dodatek za sodelujoče v skupnih projektih predstavljanja, primerjanja in vrednotenja dosežkov ljubiteljske kulturne ustvarjalnosti – ne glede na kategorizacijo – prejme skupina:

 

če nastopi na območnem srečanju

10 točk

 

če sodeluje na reviji v drugih akcijah in skupno dogovorjenih programih društev, ZKD in JSKD ter za nastop ne prejmejo plačila

20 točk

 

če nastopi na medobmočnih (regijskih) srečanjih/tekmovanjih

25 točk

 

če nastopi na državnih tekmovanjih ali mednarodnih tekmovanjih, ki se odvijajo v Sloveniji

35 točk

 

če nastopi na mednarodnih tekmovanjih v tujini

60 točk

 
       

IV.

FOLKLORNA DEJAVNOST

PROGRAMSKA DEJAVNOST (letni obseg programa, vaje, nastopi, udeležba, strokovnost)

 

 

Obseg

Strokovnost

Kategorije:

 

Strokovni /

umetniški vodja

I. kategorija: Pogoji (letni program dela): 90 ur vaj, 2 novi koreografiji, 1 samostojni celovečerni nastop, vsaj 6 samostojnih oz. priložnostnih nastopov, udeležba na državnih in mednarodnih tekmovanjih in festivalih ter revijah

300 točk

100 točk

II. kategorija: Pogoji (letni program dela): 70 ure vaj, 1 nova koreografija, 1 celovečerni nastop (lahko v sodelovanju z drugim društvom), vsaj 5 samostojnih oz. priložnostnih nastopov, udeležba na revijah

250 točk

50 točk

III. kategorija: Pogoji (letni program dela): 60 ure vaj, 1 nova koreografija vsaki dve leti, vsaj 4 samostojni oz. priložnostni nastopov

150 točk

30 točk

IV. kategorija: Pogoji (letni program dela): vsaj 30 ur vaj, vsaj 3 samostojni oz. priložnostni nastopi

80 točk

20 točk

V. kategorija: Pogoji (letni program dela - ljudski pevci): vsaj 30 ur vaj, 1 koncert (lahko v sodelovanju z drugimi društvi) in vsaj 5 priložnostnih nastopov

60 točk

15 točk

·  Nova koreografija pomeni izvedbo folklornega dela, ki ga skupina izvaja prvič ali del, ki jih minula tri leta ni izvajala.

·  Točke se dodelijo pod pogojem, da je prijavitelj priložil izjavo z evidenco načrtovanih vaj ter navedbo strokovnega vodje. Če ustreznega strokovnega kadra ni, se točke ne dodelijo.

·  Če skupina ne nastopi na tekmovanju ali reviji, se odbije 30 točk.

   
       

Velikost skupine

do 30 točk

 

Dodatek glede na število velikosti skupine članov prijavitelja, ki dejansko sodelujejo pri izvajanju programa (nastopajoči),

 

ki ima več kot 10 dejavnih plesalk/plesalcev in 1-2 godca

5 točk

 

ki ima več kot 15 dejavnih plesalk/plesalcev in 2-4 godce

10 točk

 

ki ima več kot 20 dejavnih plesalk/plesalcev in 2-4 godce

15 točk

 

ki ima več kot 25 dejavnih plesalk/plesalcev in 3-5 godcev

20 točk

 

ki ima več kot 30 dejavnih plesalk/plesalcev in 3-5 godcev

30 točk

 

Točke se dodelijo glede na podatke, podane v prijavi na javni razpis.

 

       

Udeležba na revijah, srečanjih in tekmovanjih

 

Dodatek za sodelujoče v skupnih projektih predstavljanja, primerjanja in vrednotenja dosežkov ljubiteljske kulturne ustvarjalnosti – ne glede na kategorizacijo – prejme skupina:

 

če nastopi na območnem srečanju

10 točk

 

če sodeluje na reviji v drugih akcijah in skupno dogovorjenih programih društev, ZKD in JSKD ter za nastop ne prejmejo plačila;

20 točk

 

če nastopi na medobmočnem (regijskem) srečanju folklornih skupin

25 točk

 

če nastopi na državnem srečanju folklornih skupin

35 točk

 

če nastopi na mednarodnem tekmovanju ali festivalu

60 točk

 
       

V.

LIKOVNA IN FOTO DEJAVNOST

PROGRAMSKA DEJAVNOST (letni obseg programa, razstave, delavnice, študijska srečanja, priprave)

 

 

Obseg

Strokovnost

Kategorije:

 

študijsko delo in priprave

I. kategorija: Pogoji (letni program dela): 40 študijskih srečanj, vsaj 6 samostojnih razstave likovne skupine, vsaj 5 sodelovanja na drugih razstavah ali prireditvah oz. drugih priložnostnih nastopov skupine (delavnice ipd.)

350 točk

80 točk

II. kategorija: Pogoji (letni program dela): 30 študijskih srečanj, vsaj 4 samostojne razstave likovne skupine, vsaj 4 sodelovanja na drugih razstavah ali prireditvah oz. drugih priložnostnih nastopov skupine (delavnice ipd.)

250 točk

40 točk

III. kategorija: 20 študijskih srečanj, vsaj 2 samostojni razstavi likovne skupine, vsaj 3 sodelovanja na drugih razstavah ali prireditvah oz. drugih priložnostnih nastopov skupine (delavnice ipd.)

150 točk

25 točk

IV. kategorija: Pogoji (letni program dela): vsaj 10 študijskih srečanj, vsaj 1 samostojna razstava, vsaj 2 sodelovanji na drugih razstavah ali prireditvah

80 točk

10 točk

·  Samostojna razstava pomeni izvedbo razstave skupine, ki jo skupina pripravlja prvič oziroma jo v minulih treh letih ni predstavila javnosti.

·  Za eno študijsko srečanje se šteje najmanj 45 minut srečanja.

·  Točke se dodelijo pod pogojem, da je prijavitelj priložil izjavo z evidenco načrtovanih študijskih srečanj.

       

Velikost skupine

do 30 točk

 

Dodatek glede na število velikosti skupine članov prijavitelja, ki dejansko sodelujejo pri izvajanju programa (nastopajoči),

 

ki ima več kot 3 neposredne udeležence skupine

5 točk

 

ki ima več kot 5 neposrednih udeležencev skupine

10 točk

 

ki ima več kot 8 neposrednih udeležencev skupine

15 točk

 

ki ima več kot 10 neposrednih udeležencev skupine

20 točk

 

ki ima več kot 12 neposrednih udeležencev skupine

30 točk

 

Točke se dodelijo glede na podatke, podanih v prijavi na javni razpis.

 

Udeležba na srečanjih, festivalih, drugi posebni slikarski dogodki (slikarska kolonija, slikarski natečaj, ex tempora, ipd.)

 

Dodatek za sodelujoče v skupnih projektih predstavljanja, primerjanja in vrednotenja dosežkov ljubiteljske kulturne ustvarjalnosti – ne glede na kategorizacijo – prejme skupina:

 

če nastopi na območnem srečanju, koloniji, natečaju ali na posebnem slikarskem dogodku tovrstnih skupin

10 točk

 

če sodeluje na srečanju, koloniji, natečaju ali na drugem posebnem slikarskem dogodku tovrstnih skupin in/ali skupno dogovorjenih programih tovrstnih društev ter za nastop ne prejmejo plačila;

20 točk

 

če nastopi na medobmočnem (regijskem) srečanju, koloniji, natečaju ali na drugem posebnem slikarskem dogodku tovrstnih skupin

25 točk

 

če nastopi na državnem razstavnem ali na drugem posebnem slikarskem dogodku tovrstnih skupin

35 točk

 

če nastopi na mednarodnem razstavnem ali na drugem posebnem slikarskem dogodku tovrstnih skupin

60 točk

 
       

Izdaja publikacij

do 100 točk

 

izdaja samostojnega kataloga, zbornika v lastni izdaji

100 točk

 

izdaja drugega samostojnega tiskanega izdelka (npr. brošura, zloženka, druge tiskane izdaje) v lastni izdaji

20 točk

 

 

 

 

VI.

LITERARNA (RECITACIJSKA) DEJAVNOST

PROGRAMSKA DEJAVNOST (letni obseg programa, srečanja, literarni večeri, objave)

 

 

Obseg

Strokovnost

Kategorije:

 

študijsko delo in priprave

I. kategorija: Pogoji (letni program dela): 20 srečanj, vsaj 3 samostojni literarni večeri oziroma sklop literarnih večerov/krožek skozi leto (najmanj 3 večeri), vsaj 3 sodelovanja na literarnih večerih ali tovrstnih sorodnih dogodkih, vsaj 4 objave/najave v publikacijah ali medijih

250 točk

50 točk

II. kategorija: Pogoji (letni program dela): 15 srečanj, vsaj 2 samostojna literarna večera oziroma sklop literarnih večerov/krožek skozi leto (najmanj 2 večera), vsaj 3 sodelovanja na literarnih večerih ali tovrstnih dogodkih, vsaj 3 objave/najave v publikacijah ali medijih

150 točk

35 točk

III. kategorija: Pogoji (letni program dela): 10 srečanj, vsaj 2 samostojna literarna večera, vsaj 2 sodelovanji na literarnih večerih ali tovrstnih dogodkih, vsaj 2 objavi v medijih

60 točk

10 točk

IV. kategorija: Pogoji (letni program dela): 5 srečanj, vsaj 1 samostojen literarni večer, vsaj 1 sodelovanje na literarnih srečanjih ali tovrstnih dogodkih, vsaj 1 objava v medijih

20 točk

5 točk

·  Samostojni literarni večeri pomeni izvedbo večera skupine, ki ga z vsebino skupina pripravlja prvič oziroma ga v minulih dveh letih z povsem isto vsebino ni predstavila javnosti.

·  Za eno študijsko srečanje se šteje najmanj 45 minut srečanja članov društva.

·  Točke se dodelijo pod pogojem, da je prijavitelj priložil izjavo z evidenco načrtovanih študijskih srečanj.

       

Velikost skupine

do 30 točk

 

Dodatek glede na število velikosti skupine članov prijavitelja, ki dejansko sodelujejo pri izvajanju programa (nastopajoči),

 

ki ima več kot 5 neposrednih udeležencev skupine

5 točk

 

ki ima več kot 10 neposrednih udeležencev skupine

10 točk

 

ki ima več kot 15 neposrednih udeležencev skupine

15 točk

 

ki ima več kot 20 neposrednih udeležencev skupine

20 točk

 

ki ima več kot 30 neposrednih udeležencev skupine

30 točk

 

Točke se dodelijo glede na podatke, podane v prijavi na javni razpis.

 
       

Udeležba na srečanjih, festivalih, posebnih literarnih dogodkih

 

Dodatek za sodelujoče v skupnih projektih predstavljanja, primerjanja in vrednotenja dosežkov ljubiteljske kulturne ustvarjalnosti – ne glede na kategorizacijo – prejme skupina:

 

če nastopi na območnem srečanju oz. festivalu tovrstnih skupin ali na drugem posebnem dogodku tovrstnih skupin

10 točk

 

če sodeluje na srečanju/festivalu tovrstnih skupin in skupno dogovorjenih programih tovrstnih društev ter za nastop ne prejmejo plačila

20 točk

 

če nastopi na medobmočnem (regijskem) srečanju tovrstnih skupin

25 točk

 

če nastopi na državnem srečanju/festivalu ali drugem posebnem dogodku tovrstnih skupin

35 točk

 

če nastopi na mednarodnem dogodku tovrstnih skupin

60 točk

 
       

Izdaja publikacij

do 100 točk

 

izdaja samostojne knjige, zbornika ali nosilca zvoka/slike v lastni izdaji

100 točk

 

izdaja drugega samostojnega tiskanega izdelka (npr. brošura, zloženka, druge tiskane izdaje) v lastni izdaji

20 točk

 

 

 

 

VII.

OHRANJANJE KULTURNE DEDIŠČINE V KULTURI

 

Ljudske običaji, šege in navade (koledovanje, martinovanje, miklavževanje, pustovanje) ter program etnološke vsebine v povezavi z nepremično kulturno dediščino

Obseg programa

Za dogodek

Tradicionalnost

I. kategorija: dogodek izveden v Občini Cerklje na Gorenjskem, predstavlja ohranjanje lokalnih ljudskih običajev in šeg, je tradicionalen, se izvedbeno in zasnovno nadgrajuje, je brezplačno dostopen javnosti

15 točk

5 točk

II. kategorija: dogodek je izveden v Občini Cerklje na Gorenjskem, predstavlja ohranjanje regionalnih oz. slovenskih ljudskih običajev in šeg, se izvedbeno in zasnovno nadgrajuje, je brezplačno dostopen javnosti

10 točk

5 točk

III. kategorija: dogodek je izveden izven Občine Cerklje na Gorenjskem, predstavlja ohranjanje lokalnih ali regionalnih oz. slovenskih ljudskih običajev in šeg, se izvedbeno in zasnovno ne nadgrajuje, je brezplačno dostopen javnosti

5 točk

3 točke

 

Program

Dostopnost/

strokovnost

IV. kategorija: program ohranjanja etnoloških vsebin v povezavi z nepremično kulturno dediščino v lokalni skupnosti (ohranjanje etnoloških vsebin v povezavi z nepremično kulturno dediščino vključuje ohranjanje in varovanje etnoloških vsebin, neposredno povezanih z ohranjeno dediščino v lokalni skupnosti, ki so dostopne javnosti). To vključuje vsaj tri (3) različne etnološke vsebine, dogodke ali delavnice, ki se ponavljajo skozi leto in so neposredno povezane z nepremično kulturno dediščino.

do 100 točk

do 30 točk

·  Za tradicionalnost se upošteva, da je bil izveden najmanj trikrat v zadnjih treh letih in je podprt z dokazili (vabilo, plakat, najava dogodka, ipd.)

·  Opiše se vsebina aktivnosti, cilji in namen, tradicionalnost, kraj izvedbe, ali se vsebinsko nadgrajuje, in če, kako, nivo predstavitve (predstavljanje lokalnega običaja, regionalnega oz. slovenskega običaja)

·  Točke se ne dodelijo, če niso izpolnjena merila posamezne kategorije.

·  Točke se ne dodelijo, če je ta program naveden kot del redne kulturne dejavnosti prijavitelja.

·  Točke v IV. kategoriji se dodelijo le, če sta etnološka vsebina in nepremična kulturna dediščina medsebojno neposredno povezani, program pa je zasnovan skozi celo leto in je javnosti dostopen vsaj 4 dni na mesec oziroma 16 ur na mesec oziroma 200 ur na leto. Program mora vsebovati cilji in namen, inovativnost predstavljanja, tradicionalnost, vsebinsko nadgrajevanje, izobraževalni vidik, dostopnost javnosti, ohranjanje tradicije, sodelovanje z lokalnimi organizacijami/društvi.

                                   

 

 


2.

PROJEKT

 

Projekt je zaokrožena vsebinska enota, ki je v celoti in v svojih delih dostopna javnosti (npr. jubilejni koncert, likovna kolonija s sklepno razstavo, izredna plesna predstava, publikacija, poseben jubilejni kulturni dogodek, ipd.).

1.

Zasnova in vsebina projekta

do 30 točk

 

jasno in pregledno opredeljen obseg projekta, cilj, namen, inovativnost, aktualnost

do 20 točk

 

obseg projekta, cilji in nameni projekta, tematska inovativnost ter aktualnost projekta niso razvidni

0 točk

 

obseg projekta, cilji in nameni projekta, tematska inovativnost (projekt ni soroden redni dejavnosti) ter aktualnost projekta so delno razvidni

10 točk

 

obseg projekta, cilji in nameni projekta, tematska inovativnost (projekt ni soroden redni dejavnosti) ter aktualnost projekta so jasno razvidni

20 točk

 

vsebinska tehtnost, s kakovostno programsko vsebino

do 10 točk

 

vsebina in kakovost programa projekta nista razvidna

0 točk

 

vsebina in kakovost programa projekta sta delno razvidna

5 točk

 

vsebina in kakovost programa projekta sta jasno razvidna

10 točk

       

2.

Uspešnost

do 15 točk

 

število izvedenih samostojnih kulturnih projektov v preteklem letu, predstavljenih v občini in širši javnosti:

do 5 točk

 

1 projekt, ki je bil predstavljen v občini in širši javnosti

1 točka

 

od 2 do 3 projekti, ki so bili predstavljeni v občini in širši javnosti

3 točke

 

4 in več projektov, ki so bili predstavljeni v občini in širši javnosti

5 točk

 

reference

do 10 točk

 

(uspešno izvedeni projekti v preteklih treh letih (2021, 2022, 2023), za katere je izvajalec prejel nagrado, priznanje, strokovno mnenje ali oceno ali bil za uspešen projekt sofinancirani s strani lokalne skupnosti, državne ali mednarodne institucije ali organizacije)

 

1 referenca

5 točk

 

2 referenci

7 točk

 

3 in več referenc

10 točk

       

3.

Uresničevanje ciljev lokalnega razvoja kulturne dejavnosti

do 20 točk

 

delež domače ustvarjalnosti

do 10 točk

 

število aktivnih članov, vključenih v izvedbo projekta

 

1-5

1 točka

 

6-10

3 točke

 

11-15

5 točk

 

16-20

8 točk

 

21 in več

10 točk

 

Kontinuiranost projekta

do 10 točk

 

projekt se bo izvajal neprekinjeno, od 1 do 3 mesecev

1 točka

 

projekt se bo izvajal neprekinjeno, od 4 do 7 mesecev

5 točk

 

projekt se bo izvajal kontinuirano, neprekinjeno, od 8 do 12 mesecev

10 točk

       

4.

Pomen projekta za širši kulturni prostor in učinki projekta

do 25 točk

 

projekt je namenjen ožji javnosti, bo predstavljen enkrat v občini, organizirano, z vabili in najavami, nima izobraževalnega oz. promocijskega ali postprodukcijskega učinka

1 točka

 

projekt je namenjen širši javnosti, bo predstavljen najmanj enkrat v občini, organizirano, z vabili, najavami, ima izobraževalni in/ali promocijski ali postprodukcijski učinek

5 točk

 

projekt je namenjen širši javnosti, bo predstavljen najmanj dvakrat v občini in enkrat na regijskem nivoju, organizirano, z vabili, najavami in ima izobraževalni in/ali promocijski ali postprodukcijski učinek

10 točk

 

projekt je namenjen širši javnosti, bo predstavljen najmanj trikrat v občini in enkrat na državnem ali mednarodnem nivoju, organizirano, z vabili, najavami in ima izobraževalni učinek, velik promocijski učinek ali postprodukcijski učinek

25 točk

       

5.

Sodelovanje z javnimi organizacijami s področja kulture (v nadaljevanju besedila: organizacija)

do 5 točk

 

z 1 drugo organizacijo

1 točka

 

z 2 drugima organizacijama

3 točke

 

s 3 in več drugimi organizacijama

5 točk

       

6.

Ekonomičnost projekta

do 45 točk

 

Preglednost realne finančne konstrukcije in ocene stroškov izvedbe prijavljenega projekta

 

Realnost finančne konstrukcije:

do 5 točk

 

finančna konstrukcija in ocena stroškov izvedbe prijavljenega programa, v primerjavi z obsegom programa in udeležbo, ni uravnotežena in ni jasna

0 točk

 

finančna konstrukcija in ocena stroškov izvedbe prijavljenega projekta, v primerjavi z obsegom in udeležbo, je delno pregledna, delno uravnotežena in delno jasna

2 točki

 

finančna konstrukcija in ocena stroškov izvedbe prijavljenega projekta, v primerjavi z obsegom in udeležbo, je realna, pregledna in jasna

5 točk

 

Delež lastnih sredstev za zagotovitev izvedbe glede na finančni načrt prijavljenega projekta*

do 25 točk

 

izvajalec ima zagotovljenih do 20% lastnih sredstev za izvedbo projekta

0 točk

 

izvajalec ima zagotovljenih od 21% do 50% lastnih sredstev za izvedbo projekta

5 točk

 

izvajalec ima zagotovljenih od 51% do 60% lastnih sredstev za izvedbo projekta

10 točk

 

izvajalec ima zagotovljenih od 61% in več lastnih sredstev za izvedbo projekta

25 točk

     

7.

Izdaja publikacije ali nosilca zvoka/slike

do 50 točk

 

izdaja drugega samostojnega tiskanega izdelka (npr. brošura, zloženka, druge tiskane izdaje)

10 točk

 

izdaja samostojne knjige, zbornika, kataloga in druge tovrstne publikacije ali nosilca zvoka/slike

50 točk

 

7. Objava javnega razpisa in dodatne informacije o razpisu:

Objava javnega razpisa:

Javni razpis se objavi v Uradnem glasilu slovenskih občin 2. 2. 2024 in na spletni strani Občine Cerklje na Gorenjskem www.cerklje.si, v rubriki »Novice in objave«, v rubriki »Javni razpisi in natečaji« dne, 2. 2. 2024. Za datum objave razpisa se šteje datum objave razpisa v Uradnem glasilu slovenskih občin.

 

Prevzem razpisne dokumentacije:

Besedilo razpisa in razpisna dokumentacija sta od dneva objave do izteka prijavnega roka dosegljiva na spletni strani Občine Cerklje na Gorenjskem www.cerklje.si, v rubriki »Javni razpisi in natečaji«. Besedilo razpisa in razpisno dokumentacijo lahko prijavitelji pridobijo tudi v času uradnih ur v sprejemni pisarni Občine Cerklje na Gorenjskem do vključno 28. 2. 2024, do 14. ure.

 

Informacije:

Dodatne informacije prijavitelji prejmejo v času uradnih ur pri Simoni Vodlan (T: 04/28 15 807) ali na elektronskem naslovu: obcinacerklje@siol.net, in sicer do vključno 28. 2. 2024, do 14. ure.

 

8. Rok za predložitev prijav na javni razpis in način predložitve vlog:

Vloga je lahko oddana v sprejemni pisarni občine v času uradnih ur ali poslana priporočeno po pošti.

Upoštevale se bodo vse vloge, ki bodo prispele do vključno 4. 3. 2024, do 14. ure oziroma bodo ta dan oddane po pošti kot priporočene pošiljke do 14. ure.

 

Vloga mora biti oddana v pisni obliki, v zaprti ovojnici, s pripisom »NE ODPIRAJ – VLOGA NA RAZPIS ZA KULTURO 2024« na naslov:

Občina Cerklje na Gorenjskem

Trg Davorina Jenka 13

4207 Cerklje na Gorenjskem

 

Na hrbtni strani ovojnice mora biti naveden naslov prijavitelja.

 

Oddaja vloge pomeni, da se prijavitelj strinja z vsemi pogoji, merili in kriteriji razpisa ter da sprejema vse pogoje iz razpisne dokumentacije tega javnega razpisa.

 

Vloga, ki jo je prijavitelj poslal po preteku razpisnega roka, je prepozna.

 

Če prijavitelj za isti program ali projekt na javni razpis pošlje več vlog, se obravnava prva vloga, ostale pa se zavržejo, razen, če jih je mogoče obravnavati kot dopolnitve ali spremembe prve vloge.

 

Prijavitelj lahko vlogo dopolnjuje oziroma spreminja do preteka razpisnega roka za oddajo vlog na način, kot je opredeljeno zgoraj, z obvezno navedbo, na katero vlogo se dopolnitev oziroma sprememba nanaša. Nepravilno dopolnjene in označene vloge se ne bodo upoštevale oziroma bodo izločene iz nadaljnjih postopkov obravnave.

 

Za vloge, ki niso pravočasne se neodprte vrnejo pošiljatelju. Vloge, ki jih ni vložila upravičena oseba ali so neutemeljene ali niso bile vložene na predpisanih obrazcih, se s sklepom zavržejo. Neutemeljene vloge in vloge, ki so jih podale neupravičene osebe, se s sklepom zavrnejo.

9. Razpisna dokumentacija in obvezni sestavni deli za veljavnost prijave :

 

A. Razpisna dokumentacija obsega:

·  besedilo javnega razpisa s kriteriji in merili za ocenjevanje in vrednotenje kulturnih programov/projektov,

·  naslovnico razpisne dokumentacije (vloge),

·  prijavni obrazec 1 – osnovni podatki o prijavitelju s prilogami (zapisnik občnega zbora z vsemi prilogami)

·  prijavni obrazec 2 – izjave,

·  prijavni obrazec 3 – vrsta prijave programa,

·  prijavni obrazec 4 – finančni načrt programov,

·  prijavni obrazec 5 – prijava projekta,

·  prijavni obrazec 6 – vzorec pogodbe,

·  prijavni obrazec 6_1 - vzorec vsebinskega in finančnega poročila,

·  prijavni obrazec 6_2 – vzorec zahtevka za izplačilo sredstev s prilogo,

·  prijavni obrazec 7 - kontrolni list predloženih obrazcev in prilog,

·  obrazec z navodili za izpolnitev ovojnice.

 

B. PRIJAVA na razpis se vloži na predpisanih obrazcih, ki so sestavni del razpisne dokumentacije. Vloga prijavitelja mora vsebovati po vrstnem redu:

1.  izpolnjeno naslovnico razpisne dokumentacije (vloga),

2.  v celoti izpolnjen, podpisan in žigosan prijavni obrazec OBR-1 – Podatki o prijavitelju programa ali projekta s prilogami,

3.  v celoti izpolnjen, podpisan in žigosan prijavni obrazec OBR-2 – Izjave,

4.  v celoti izpolnjen prijavni obrazec OBR-3 – Prijava programa glede na dejavnost, ki jo kandidat prijavlja in obvezne priloge k temu obrazcu,

5.  v celoti izpolnjen prijavni obrazec OBR-4 – Finančni načrt izvajanja programov,

6.  v celoti izpolnjen prijavni obrazec OBR-5 – Prijava projekta in obvezne priloge k temu obrazcu

7.  izpolnjen, podpisan in žigosan prijavni obrazec OBR-6 – vzorec Pogodbe o sofinanciranju, kot seznanitev prijavitelja z vsebino in pogoji pogodbe,

8.  izpolnjen prijavni obrazec OBR-6_1 - vzorce Poročila,

9.  izpolnjen prijavni obrazec OBR-6_2 – vzorec Zahtevka za izplačilo sredstev s prilogo,

10.  v celoti izpolnjen prijavni obrazec OBR-7 – Kontrolni list,

11.  izpolnjen obrazec – ovojnica.

 

Obrazci naj bodo izpolnjeni, podpisani s strani zakonitega zastopnika ter žigosani in predloženi po vrstnem redu.

 

Obrazec OBR-5 prijavitelj izpolni le v primeru, da prijavlja samostojen projekt posebne kulturne pomembnosti, ki bo izveden v letu 2024 ter bo prijavitelj v okviru projekta izvedel samostojno prireditev ali drug kulturni projekt, ki bo predstavljen širši javnosti brezplačno, ima inovativno zasnovano vsebino, je prepoznaven v občinskem kulturnem prostoru, ima jasno finančno konstrukcijo prihodkov in dohodkov izvedbe in ni del osnovne redne programske dejavnosti prijavitelja.

 

Posamezna prijava na javni razpis mora biti izdelana izključno na razpisnih obrazcih razpisne dokumentacije naročnika (Občine Cerklje na Gorenjskem). Prijava mora biti čitljivo in pregledno napisana, v nasprotnem primeru ne bo obravnavana. Prijava mora vsebovati zahtevane priloge oziroma dokazila, ki so navedena v razpisni dokumentaciji.

V kolikor prijavitelj prijavlja več programov oziroma projektov mora za vsak posamičen program oz. projekt izpolniti ločen obrazec, in sicer OBR-3 za program ter obrazec OBR-5 za projekt, ostale obrazce pa se izpolni le enkrat.

 

Vse izpolnjene obrazce z dokazili naj prijavitelj dostavi v eni (1) pravilno opremljeni ovojnici.

 

10. Obravnava prijav, terminski načrt odpiranja vlog ter popolnost vlog:

Strokovna komisija, imenovana s sklepom župana, odpre vloge, prispele na razpis najkasneje v petnajstih (15) dneh po razpisnem roku, in sicer v vrstnem redu, v katerem so bile predložene. Odpiranje vlog ni javno.

Komisija za vsako vlogo posebej ugotovi, ali je pravočasna, ali jo je podala upravičena oseba, na predpisanih obrazcih in ali je popolna glede na razpisne pogoje.

 

Če je posamezna vloga formalno nepopolna ali nejasna, strokovna komisija pisno pozove prijavitelja, vlagatelja vloge, da jo dopolni v petih (5) dneh. Če vlagatelj vloge ne dopolni v zahtevanem roku ali če dopolnitev ni ustrezna in vloga tudi po dopolnitvi ni popolna, se izda sklep, s katerim se jo zavrže kot nepopolno. Pritožba zoper sklep ni dovoljena.

10.a Izločitev vlog

Za neupravičeno osebo se šteje tisti prijavitelj, katerega vloga ne izpolnjuje pogojev določenih za prijavitelja v tem javnem razpisu. Izpolnjevanje pogojev se ugotavlja na osnovi obveznih dokazil in vloge prijavitelja.

 

Za prepozno se šteje vloga, ki ni bila oddana priporočeno na pošto do vključno 4. 3. 2024 do 14. ure, oziroma do tega dne ni bila v poslovnem času občine predložena sprejemni pisarni občine.

 

Za nepopolno se šteje vloga, ki ne vsebuje vseh podatkov, ki jih zahtevata besedilo razpisa in dokumentacija razpisa. Za nepopolno šteje tudi vloga, ki je na razpis prispela kot formalno nepopolna in je prijavitelj ne dopolni v zahtevanem petdnevnem roku. Prijavitelji, ki bodo podali formalno nepopolne vloge, bodo pisno pozvani k dopolnitvi vlog. Vloge morajo dopolniti v roku petih dni od vročitve poziva k dopolnitvi formalno nepopolne vloge, obvezno z oznako, na katero vlogo ali del vloge se dopolnitev nanaša.

 

11. Rok v katerem, bodo prijavitelji obveščeni o izidu javnega razpisa in sklenitev pogodb:

Prijavitelji bodo o izidu javnega razpisa z odločbo pisno obveščeni najpozneje v šestdesetih (60) dneh od dneva odpiranja vlog. Občina Cerklje na Gorenjskem bo z izbranimi prijavitelji, po dokončnosti odločb, sklenila pogodbe o sofinanciranju programov za leto 2024, v katerih se bodo podrobneje opredelile medsebojne pravice in obveznosti.

V kolikor prijavitelj ne vrne podpisane pogodbe v petnajstih (15) dneh od prejema, se šteje, da je odstopil od sofinanciranja programa ali projekta iz občinskega proračuna, da pogodba ni sklenjena in je Občina Cerklje na Gorenjskem prosta vseh obveznosti, ki so zanjo izhajale iz odločbe.

 

12. Upravičenost stroškov

Stroški in izdatki so upravičeni, če:

·  so dejansko nastali z izvedbo,

·  so neposredno povezani s predmetom prijave, so potrebni za njegovo izvajanje in so v skladu s cilji programa in/ali projekta ter so v skladu s pogoji javnega razpisa,

·  so dejansko nastali za opravljena dela, dobavljeno blago ali izvedene storitve in je upravičenka oziroma upravičenec dostavil dokazila o plačilu,

·  so razumni, prepoznani in preverljivi, v skladu s skrbnostjo dobrega gospodarja,

·  nastanejo in so plačani v obdobju upravičenosti,

·  so prepoznavni, preverljivi in podprti s kopijami izvirnih dokazil.

 

Stroški in izdatki niso upravičeni, če:

·  gre za stroške, ki niso neposredno povezani z izvedbo prijavljenih programov, prireditev in dogodkov,

·  gre za stroške nakupa in gradnje nepremičnin,

·  gre za povračljivi davek na dodano vrednost,

·  gre za amortizacijo nepremičnin in opreme,

·  gre za stroške obresti,

·  gre za druge stroške, ki niso predvideni v pogodbi o sofinanciranju.

 

Nematerialni prispevki v obliki prostovoljnega dela, ki jih prijavitelj izkaže oziroma predvidi v finančnem načrtu, se upoštevajo tako, da se ocenjena vrednost opravljenega prostovoljnega dela, v skladu z 21. členom Pravilnika o področjih prostovoljskega dela in vpisniku (Uradni list RS, št. 48/11, 60/11 in 29/16), vrednoti za organizacijsko delo trinajst (13) eurov/uro, za vsebinsko delo deset (10) evrov/ uro in za opravljeno drugo prostovoljsko delo šest (6) eurov/uro. Nematerialni prispevki v obliki prostovoljnega dela se upoštevajo le na podlagi vpisnika prostovoljcev.

 

13. Terminski načrt porabe sredstev

Dodeljena sredstva morajo biti praviloma porabljena do 31. 12. 2024.

 

14. Splošne določbe:

·  Občina Cerklje na Gorenjskem si pridružuje pravico do sprememb razpisnih pogojev v času odprtja javnega razpisa in do preklica javnega razpisa.

·  Občina Cerklje na Gorenjskem lahko javni razpis po svoji prosti presoji, brez kakršnihkoli posledic, do roka za oddajo vlog s sklepom ustavi postopek javnega razpisa, ga razveljavi ali razdeli le določen del razpoložljivih sredstev iz proračuna občine.

·  Občina Cerklje na Gorenjskem ne prevzema nikakršne odgovornosti za izgubljene ali prepozno predložene vloge.

·  Prijavitelj mora izpolnjenji vlogi priložiti vse obrazce in listine, ki so zahtevane v razpisni dokumentaciji.

·  Vabilo na občni zbor se posreduje na uradni e-naslov obcinacerklje@siol.net in tudi županu Občine Cerklje na Gorenjskem na e-naslov franc.cebulj@siol.net.

·  Če se ugotovi, da je prijavitelj podal neresnične podatke, ni upravičen do dodelitve sredstev, njegova vloga pa se s sklepom zavrže.

·  V primeru, da sredstva, ki so bila z javnim razpisom predvidena za sofinanciranje kulturnih projektov niso bila razdeljena v celoti, župan izda sklep o prerazporeditvi sredstev v sklop za financiranju kulturnih programov.

·  Z izbranimi izvajalci bodo, po dokončnosti odločb, sklenjene pogodbe o sofinanciranju prijavljenih kulturnih programov oziroma kulturnih projektov, na podlagi katerih bodo izplačana sredstva, pod pogoji, ki so določeni s tem javnim razpisom in sklenjeno pogodbo. V kolikor izvajalec ne vrne podpisane pogodbe v petnajstih (15) dneh od prejema, se šteje, da je odstopil od sofinanciranja programa ali projekta iz občinskega proračuna, da pogodba ni sklenjena in je Občina Cerklje na Gorenjskem prosta vseh obveznosti, ki so zanjo izhajale iz odločbe. O preostanku sredstev oz. neporabljenih sredstvih na predlog komisije odloči župan s sklepom.

·  Izvajalci, ki prejmejo sredstva iz občinskega proračuna, so dolžni v svojih promocijskih gradivih na ustrezen način predstavljati Občino Cerklje na Gorenjskem, in sicer tako, da pisno navedejo, da program ali projekt sofinancira Občina Cerklje na Gorenjskem, poleg se lahko priloži grb Občine.

·  Občina Cerklje na Gorenjskem oz. od nje pooblaščeni subjekt ima pravico kadar koli izvesti nadzor izvajanja programov/projektov, ki so predmet sofinanciranja, in nadzor namenskosti porabe sredstev po sklenjeni pogodbi. Pri tem je kulturni izvajalec programa/projekta dolžan izvajalcu nadzora nuditi vse potrebne informacije in mu predložiti potrebna dokazila oz. dokumentacijo o izvedbi sofinanciranega kulturnega programa ali projekta in nastalih stroških v zvezi s tem.

·  Izbrani izvajalec je dolžan pristojnemu organu občine v pogodbenem roku in na predpisanih obrazcih predložiti vsebinsko in finančno poročilo o izvedbi in namenski porabi sredstev, pridobljenih na podlagi javnega razpisa.

·  Izbrani izvajalec mora vrniti prejeta sredstva v občinski proračun:

·  če izvajalec ni oddal poročila o realizaciji programa v roku, določenem v pogodbi,

·  če izvajalec delno ali v celoti ne izpolnjuje svojega programa/projekta. Že prejeta in nenamensko porabljena sredstva je izvajalec dolžan vrniti v proračun, skupaj z zakonitimi zamudnimi obrestmi, obračunanimi od dneva prejema sredstev do dneva vračila sredstev v proračun.

·  V primeru, da je izbrani izvajalec kršil pogodbena določila, ali če je bila na podlagi nadzora ugotovljena nenamenska poraba sredstev ali v primeru, da je prišlo do sodnega spora, izvajalec ne more kandidirati za sredstva na naslednjem javnem razpisu.

 

Številka: 610-0010/2023-05

Datum: 25. 1. 2024

 

 

Občina Cerklje na Gorenjskem

 

Franc Čebulj, župan