New Page 2

 

Na podlagi 29. člena Zakona o lokalni samoupravi – ZLS (Uradni list RS, št. 72/93, 57/94, 14/95, 63/95, 26/97, 10/98, 74/98, 70/00, 51/02) in 10. člena Statuta Občine Ruše (MUV, št. 5/99 in MUV, št. 18/00 – spremembe) je Občinski svet Občine Ruše na svoji 17. redni seji, dne 20. januarja 2005, sprejel

 

 

S P R E M E M B E   I N   D O P O L N I T V E

 

 

poslovnika občinskega sveta občine Ruše

 

 

1. člen

 

 

V Poslovniku Občinskega sveta Občine Ruše (MUV, št. 5/99 in 18/00) se spremeni 60. člen in sicer tako, da se črta sedma alineja: «komisija po zakonu o nezdružljivosti opravljanja javnih funkcij s pridobitno dejavnostjo«.

 

 

2. člen

 

 

Spremeni se 72. člen tako, da glasi:

 

 

(1) Kadar je sprejem odloka nujen zaradi izrednih potreb, interesov varnosti ali obrambe države ali zaradi odprave posledic naravnih nesreč ali zato, da se preprečijo težko popravljive posledice za delovanje lokalne skupnosti, lahko predlagatelj sprejme odlok po hitrem postopku. Po hitrem postopku sprejema

 

 

občinski svet tudi obvezne razlage določb splošnih aktov občine.

 

 

(2) Razloge za sprejem odloka po hitrem postopku mora predlagatelj posebej navesti in utemeljiti.

 

 

(3) Če občinski svet odloči, da se predlog odloka obravnava po hitrem postopku, se ne opravi splošna razprava. Prva in druga obravnava se združita v samo eno obravnavo in se opravita na isti seji.

 

 

(4) Pri hitrem postopku je mogoče predlagati amandmaje na sami seji vse do konca obravnave predloga odloka. Amandma lahko predlaga tudi župan, kadar ni predlagatelj odloka.

 

 

(5) O uporabi hitrega postopka odloči občinski svet na začetku seje pri odločanju dnevnega reda. Hitri postopek lahko predlaga vsak predlagatelj odloka.

 

 

3. člen

 

 

Spremeni se 73. člen tako, da glasi:

 

 

(1) Občinski svet lahko na obrazložen predlog predlagatelja odloči, da bo na isti seji opravil obe obravnavi odlokov ali drugih aktov, ki se sprejemajo po dvofaznem postopku, če gre za:

 

 

- manj zahtevne spremembe in dopolnitve odloka,

 

 

- potrebe po čimprejšnjem izvajanju odloka,

 

 

- prenehanje veljavnosti posameznih odlokov ali njegovih posameznih določb v skladu z zakonom,

 

 

- uskladitve odlokov z zakoni, državnim proračunom, drugimi predpisi državnega zbora in ministrstev ali odloki občinskega sveta,

 

 

- spremembe in dopolnitve odlokov v zvezi z odločbami ustavnega sodišča ali drugih pristojnih organov,

 

 

- manj zahtevne uskladitve odloka z zakoni ali s pravom Evropske unije.

 

 

(2) Za obravnavo predloga odloka v skrajšanem postopku se smiselno uporabljajo določbe tega poslovnika za sprejem odloka.

 

 

(3) V skrajšanem postopku za sprejem odloka se prva in druga obravnava opravita na isti seji. Druga  obravnava se v tem primeru začne takoj za sprejemom odloka v prvi obravnavi.

 

 

(4) Amandmaji se lahko vlagajo samo k posameznim členom sprememb in dopolnitev na sami seji do konca druge obravnave predloga odloka. Z vloženimi amandmaji ni mogoče spreminjati členov, na katere se spremembe ne nanašajo.

 

 

(5) Odločitev iz prvega odstavka tega člena ne more biti sprejeta, če ji nasprotuje najmanj ena tretjina navzočih članov občinskega sveta.

 

 

(6) Po končani prvi obravnavi lahko vsak član občinskega sveta predlaga, da občinski svet spremeni svojo odločitev iz prvega odstavka tega člena in da se druga obravnava opravi po rednem postopku. O tem odloči občinski svet takoj po vložitvi predloga.

 

 

4. člen

 

 

Spremembe in dopolnitve začnejo veljati naslednji dan po objavi v Medobčinskem uradnem vestniku.

 

 

Številka: 015-03-005/04

 

 

Datum: 20. januar 2005

 

 

Župan Občine Ruše

 

 

Vili Rezman, prof., s. r.