New Page 2

Na podlagi 57. člena Zakona o prostorskem načrtovanju (Uradni list RS, št. 33/07 - v nadaljevanju besedila: ZPNačrt) in 30. člena Statuta Občine Hoče-Slivnica (MUV, št. 6/10, 19/10) je župan Občine Hoče-Slivnica dne 10. decembra 2014 sprejel

S K L E P

o začetku postopka priprave občinskega podrobnega

prostorskega načrta za del območja »Pod Planinko«

(k.o. Hočko Pohorje)

1. člen

(vsebina sklepa o začetku postopka občinskega podrobnega

prostorskega načrta)

S tem sklepom se podrobneje določijo:

ocena stanja, razlogi in pravna podlaga za pripravo občinskega podrobnega prostorskega načrta za izgradnjo stanovanjskega objekta (v nadaljevanju: OPPN), nosilci urejanja prostora, ki podajo smernice za načrtovano prostorsko ureditev iz njihove pristojnosti, način pridobitve strokovnih rešitev in geodetskih podlag, obveznosti v zvezi s financiranjem OPPN, roki za pripravo OPPN in njegovih posameznih faz.

2. člen

(ocena stanja, razlogi in pravna podlaga za pripravo

občinskega podrobnega prostorskega načrta)

Zemljišče, ki ga bo urejal OPPN, je v Odloku o spremembah in dopolnitvah prostorskih sestavin dolgoročnega plana občine Maribor za obdobje 1986 – 2000 in družbenega plana mesta Maribor za obdobje 1986 – 1990 – za območje Občine Hoče–Slivnica (MUV, št. 20/04, 19/10 – teh. popravek, 11/11-teh. popravek) opredeljeno kot stavbno zemljišče v območju razpršene gradnje. Priprava OPPN bo potekala po predpisanem postopku skladno z določili Zakona o prostorskem načrtovanju in skladno s Pravilnikom o vsebini, obliki in načinu priprave občinskega podrobnega prostorskega načrta.

3. člen

(predmet in programska izhodišča občinskega podrobnega

prostorskega načrta)

Predmet izdelave je območje, ki leži v območju razpršene gradnje »Pod Planinko« v k.o. Hočko Pohorje v Občini Hoče–Slivnica. Zemljišče predstavlja parcelo, ki je delno pozidana in delno porasla z gozdom.

OPPN mora vsebovati vse sestavine in predloge, ki so navedene v 56. členu ZPNačrt in sicer: prikaz ureditvenega območja OPPN; arhitekturne, krajinske in  oblikovalske rešitve prostorskih ureditev, načrt parcelacije, etapnost izvedbe prostorske ureditve, če je ta potrebna, rešitve in ukrepe za varstvo okolja in naravnih virov ter ohranjanje narave, rešitve in ukrepe za celostno ohranjanje naravne in kulturne dediščine, če je na območju evidentirana, rešitve in ukrepe za obrambo ter varstvo pred naravnimi in drugimi nesrečami, pogoje glede priključevanja objektov na gospodarsko javno infrastrukturo in grajeno javno dobro.

Načrtovalec predmetnega OPPN bo moral predati pripravljalcu, to je Občini Hoče–Slivnica pet izvodov akta, ki bo na vpogled dostopen tudi javnosti. Občini Hoče–Slivnica je potrebno predati celoten dokument OPPN s prilogami v digitalni obliki (tekstualni in grafični del). Grafični del bo izdelan v datotekah programa Autocad.

4. člen

(okvirno ureditveno območje občinskega podrobnega

prostorskega načrta)

Predmet izdelave je območje, ki obsega parcelo številka 480/4 k.o. Hočko Pohorje. Velikost zemljišča je 754 m2. Območje obdelave se lahko spremeni, če se za to izkaže potreba v samem postopku priprave občinskega podrobnega prostorskega načrta.

Ureditveno območje OPPN lahko poseže tudi izven tega ureditvenega območja za načrtovanje omrežij gospodarske javne infrastrukture.

5. člen

(nosilci urejanja prostora ter drugi udeleženci,

ki bodo sodelovali pri pripravi občinskega podrobnega

prostorskega načrta)

Naročnik in pripravljavec OPPN je Občina Hoče–Slivnica, okolje in prostor.

Načrtovalec OPPN je podjetje Urbis d. o. o., Jezdarska ul. 3, 2000 Maribor, pod številko naloge 2014/OPPN-031.

V pripravo in sprejem OPPN se vključijo nosilci urejanja prostora, pristojni in odgovorni za prostorsko ureditev območja, ki dajo smernice in mnenja:

- Ministrstvo za kmetijstvo in okolje – Direktorat za okolje, Sektor za CPVO, Dunajska c. 48, 1000 Ljubljana,

- Ministrstvo za obrambo, Uprava RS za zaščito in reševanje, Vojkova c. 61, Ljubljana,

- RS Ministrstvo za kmetijstvo in okolje, Agencija RS za okolje, Urad za upravljanje z vodami, Sektor za porečje reke Drave in Mure, Oddelek porečja reke Drave, Krekova ul. 17, 2000 Maribor,

- RS Ministrstvo za kmetijstvo in okolje, Agencija RS za okolje,

Urad za varstvo okolja in narave, Sektor za ohranjanje narave, Vojkova 1a, 1000 Ljubljana,

- Zavod RS za varstvo narave, OE Maribor, Pobreška 20, 2000 Maribor

- RS, Ministrstvo za izobraževanje, znanost, kulturo in šport, Maistrova ul. 10, 1000 Ljubljana,

- Telekom Slovenije d. d., PE Maribor, Titova 38, Maribor,

- Elektro Maribor d. d., Vetrinjska 2, Maribor,

- Občina Hoče–Slivnica, Okolje in prostor. Pohorska cesta 15, Hoče.

V kolikor se v postopku priprave občinskega podrobnega prostorskega načrta ugotovi, da je potrebno pridobiti smernice, pogoje in mnenja tudi od drugih nosilcev urejanja prostora, se le – te pridobijo v istem postopku.

6. člen

(način pridobitve strokovnih rešitev in geodetskih podlag)

Naročnik zagotovi idejno zasnovo za predlagano ureditev. Za izdelavo OPPN je potrebno izdelati digitalni geodetski posnetek območja obdelave. Geodetski načrt, ki mora biti v digitalni obliki in izdelan v skladu z 9. členom Pravilnika o geodetskem načrtu (Ur list RS, št. 40/2004), zagotovi naročnik. Pri pripravi OPPN je potrebno upoštevati idejno zasnovo, izhodišča planskih aktov Občine Hoče–Slivnica in smernice nosilcev urejanja prostora.

7. člen

(postopek in roki za pripravo in sprejem občinskega

podrobnega prostorskega načrta)

Postopek priprave in sprejema občinskega podrobnega prostorskega načrta bo potekal po naslednjem terminskem planu:

- izbrani načrtovalec (v nadaljevanju: načrtovalec) pripravi osnutek OPPN;

- načrtovalec na podlagi pooblastila pripravljavca pošlje osnutek OPPN nosilcem urejanja prostora in jih pozove, da dajo smernice v roku 30 dni od prejema poziva in ministrstvo, pristojno za varstvo okolja, da pisno sporoči občini, ali je za OPPN potrebno izvesti celovito presojo vplivov na okolje (v roku 15 dni);

- načrtovalec izdela dopolnjeni osnutek OPPN;

- če je za OPPN potrebno izvesti celovito presojo vplivov na okolje, pripravljavec zagotovi okoljsko poročilo in ga skupaj z dopolnjenim osnutkom OPPN pošlje ministrstvu, pristojnemu za varstvo okolja, da ga preveri v roku 15 dni;

- po izdelavi dopolnjenega osnutka in potrjenega okoljskega poročila, če je le-to potrebno, občina objavi javno naznanilo o javni razgrnitvi in javni obravnavi najmanj 7 dni pred razgrnitvijo;

- javna obravnava se izvede med javno razgrnitvijo (ki traja najmanj 30 dni), če je izdelano okoljsko poročilo. se skupaj z osnutkom OPPN razgrne tudi to;

- načrtovalec skupaj z občino pripravi stališča do pripomb (10 dni);

- župan potrdi stališča do pripomb (3 dni);

- na podlagi potrjenih stališč do pripomb izbrani načrtovalec izdela predlog OPPN;

- predlog OPPN pripravljavec posreduje nosilcem urejanja prostora, da dajo v 30 dneh mnenje;

- če je bila izvedena celovita presoja vplivov na okolje, se pristojna ministrstva v mnenju opredelijo tudi o sprejemljivosti vplivov OPPN na okolje in ga pošljejo ministrstvu, pristojnemu za varstvo okolja;

- ministrstvo, pristojno za varstvo okolja, odloči o sprejemljivosti vplivov izvedbe OPPN;

- občinski svet sprejme OPPN z odlokom in ga objavi v Medobčinskem uradnem vestniku.

8. člen

(obveznosti v zvezi s financiranjem občinskega podrobnega

prostorskega načrta)

Finančna sredstva za izdelavo OPPN zagotavlja naročnik predmetnega OPPN, Danilo Papež, Hajdoše 78E, 2288 Hajdina.

9. člen

Ta sklep o začetku postopka priprave občinskega podrobnega prostorskega načrta se objavi v Medobčinskem uradnem vestniku in v svetovnem spletu ter se pošlje Ministrstvu za okolje in prostor. Sklep začne veljati naslednji dan po objavi.

 

Številka: 350-15/2014-003

Datum: 10. december 2014

 

Župan Občine Hoče–Slivnica

Marko Soršak, s.r.