New Page 2

Na podlagi 17. člena Statuta Občine Mirna (Uradno glasilo slovenskih občin, št. 21/11) in 6. člena Zakona o voznikih – ZVoz (Uradni list RS, št. 109/10) je Občinski svet Občine Mirna na 19. redni seji dne 11.04.2013 sprejel

ODLOK

O USTANOVITVI SVETA ZA PREVENTIVO IN VZGOJO V CESTNEM PROMETU

1.  člen

S tem odlokom se ustanovi Svet za preventivo in vzgojo v cestnem prometu (v nadaljevanju SPVCP) v Občini Mirna.

2.  člen

SPVCP načrtuje in usklajuje naloge preventive in vzgoje v cestnem prometu na lokalni ravni na območju Občine Mirna. Svet deluje kot posvetovalno telo župana.

3.  člen

SPVCP je organ lokalne skupnosti, ki ga sestavljajo predstavniki uporabnikov in izvajalcev nalog s področja preventive in vzgoje v cestnem prometu z območja občine, in sicer:

·      izvajalca vzdrževanja javne prometne infrastrukture na območju občine,

·      organa varovanja javnega reda in miru na območju občine,

·      občanov organiziranih v svetih staršev v javnem zavodu s področja vzgoje in izobraževanja,

·      javnega zavoda vzgoje in izobraževanja,

·      Zveze šoferjev in avtomehanikov,

·      Štaba Civilne zaščite,

·      Občinske ali medobčinske uprave.

4.  člen

Skupaj SPVCP sestavlja 7 članov oziroma članic (v nadaljnjem besedilu: člani). Člane predlagajo  organizacije iz prejšnjega člena tega odloka na podlagi poziva župana.

Župan na podlagi zbranih predlogov iz prejšnjega odstavka pripravi predlog vseh članov SPVCP. Člane SPVCP imenuje občinski svet z navadno večino na podlagi predloga župana. V primeru, da občinski svet z navadno večino ne potrdi predloga župana, odloča o vsakem posameznem kandidatu iz prvega odstavka tega člena. Člane SPVCP svet imenuje za mandatno dobo štirih let, ki prične teči z dnem konstituiranja.

Za imenovanje in razrešitev članov SPVCP se smiselno uporabljajo določbe, ki veljajo za imenovanje in razrešitev stalnih delovnih teles občinskega sveta.

5.  člen

Prvo sejo SPVCP skliče in vodi župan Občine Mirna. Po konstituiranju imenujejo člani SPVCP z večino glasov iz svojih vrst predsednika in namestnika predsednika SPVCP. Namestnik nadomešča predsednika v primeru njegove odsotnosti ali zadržanosti.

Tajnik SPVCP je delavec občinske uprave, ki ga imenuje župan, in je lahko hkrati tudi član SPVCP, če ga je imenoval občinski svet.

6.  člen

SPVCP ocenjuje stanje varnosti v cestnem prometu na lokalni ravni, predlaga organom lokalne skupnosti programe za varnost cestnega prometa in ustrezne ukrepe za njihovo izvajanje, koordinira izvajanje nalog na podlagi programov za varnost cestnega prometa na lokalni ravni, predvsem pa sodeluje pri izvajanju prometne vzgoje, dodatnem izobraževanju in obveščanju udeležencev cestnega prometa o ukrepih za doseganje prometne varnosti, koordinira izdajanje in razširjanje prometno vzgojnih publikacij in drugih gradiv, pomembnih za preventivo in vzgojo v cestnem prometu na lokalni ravni.

7.  člen

Organizacijo in način dela Sveta za preventivo ureja poslovnik, ki ga v soglasju z županom Občine Mirna sprejme SPVCP.

8.  člen

SPVCP sodeluje z javno agencijo in ministrstvom, pristojnim za promet. SPVCP se na lokalnem nivoju lahko povezuje s sosednjimi občinami.

9.  člen

Strokovne, tehnične in administrativne naloge za SPVCP zagotavlja občinska uprava.

SPVCP je dolžan vsako leto pripraviti program za prihodnje leto najkasneje do 15. novembra tekočega leta.

SPVCP je dolžan vsako leto pripraviti poročilo občinskemu svetu o svojih aktivnostih v preteklem letu najkasneje do 31. januarja tekočega leta za preteklo leto.

10. člen

Sredstva za delovanje sveta, financiranje izvajanja programa in nalog preventive in vzgoje v cestnem prometu na lokalni ravni se zagotovijo v proračunu občine. Sredstva se lahko zagotovijo tudi iz drugih virov.

11. člen

Ta odlok začne veljati osem dni po objavi v Uradnem glasilu slovenskih občin.

Številka: 007-0001/2013-1       

Mirna, dne 12.04.2013

 

Občina Mirna

Dušan Skerbiš, župan