New Page 3

Na osnovi od 46. do 52. člena Zakona o prostorskem načrtovanju (Uradni list RS, št. 33/07-ZPNačrt, 70/08-ZVO-1B, 108/09 ZPNačrt-A, 80/10 ZUPUDPP, 43/10 ZKZ-C, 57/12 ZPNačrt-B, 57/12 ZUPUDPP-A, 109/12 ZPNačrt-C, 76/14-odl. US, 14/15 ZUUJFO) in 16. člena Statuta Občine Hoče - Slivnica (MUV, št. 6/10, 19/10) je Občinski svet Občine Hoče-Slivnica na 7. izredni seji, dne 10. avgusta 2017 sprejel

 

O D L O K

o spremembah in dopolnitvah odloka o Občinskem

prostorskem načrtu Občine Hoče-Slivnica Spremembe in

dopolnitve št. 3

 

1. UVODNE DOLOČBE

 

1. člen

(predmet odloka)

(1) Občina Hoče - Slivnica s tem odlokom sprejme spremembe in dopolnitve št. 3 Občinskega prostorskega načrta Občine Hoče - Slivnica (MUV, št. 28/14 in spremembe) (v nadaljevanju OPN-SD3), ki jih je pod št. projekta 2017/OPN-030 izdelalo podjetje Urbis d.o.o. Maribor, v juniju 2017.

(2) Spremembe in dopolnitve št. 3 Občinskega prostorskega načrta Občine Hoče - Slivnica so sprejete v rednem postopku sprememb in dopolnitev in se nanašajo na spremembo namenske rabe za območje HO-09 in HO-10/1 v skladu z dejansko rabo ter spremembo vseh posledičnih ukrepov, povzročenih s to spremembo. Hkrati pa so s spremembo za območje HO-10/1 opredeljeni pogoji za poseganje v prostor, določeni z enako natančnostjo in vsebino, kot jih določajo podrobnejši prostorski akti. Spremenjeni so tudi manjši popravki območij EUP, s katerimi je omogočeno poseganje v prostor po enovitem načinu urejanja prostora v naseljih Spodnje Hoče, Slivnica in Radizel.

 

2. VSEBINA SPREMEMB IN DOPOLNITEV ODLOKA

 

2. člen

(vsebina sprememb in dopolnitev odloka)

(1) V 2. členu (vsebina in oblika OPN Hoče - Slivnica) se besedilo dopolni tako, da se:

1. zamenja beseda »SD2« z besedo»SD3« v vseh navedbah v tem členu,

2. v zadnji alineji druge točke tretjega odstavka se navedba »SL20« nadomesti z navedbo »HO-10/1«.

(2) V 3. členu (obvezne priloge OPN Hoče - Slivnica) se besedilo dopolni tako, da se zamenja beseda »SD2« z besedo»SD3« v vseh navedbah v tem členu.

(3) V 5. členu (pomen izrazov) se besedilo na začetku oseminšestdesete točke prvega odstavka »Zelena streha je streha«

nadomesti« nadomesti z izrazom »zelena streha (ozelenjena streha) je ravna streha ali streha z nagibom do 10°«.

(4) V 35. členu (koncept prostorskega razvoja naselja v območju UN Hoče) se:

1. črta besedilo tretje točke devetega odstavka,

2. na koncu šeste točke devetega odstavka pa se doda besedilo »ohrani pa se tudi manjša obstoječa gospodarska cona ob robu naselja, južno od krožišča na glavni vpadnici v naselje.«

(5) V 66. členu (skupni PIP o oblikovanju) se dopolni prva alineja osmega odstavka (pravilno sedmega) tako, da se na koncu doda besedilo: »Pri oblikovanju streh so dopustne tudi ravne in enokapne strehe.«

(6) Deveti odstavek 67. člena (skupni PIP o urejanju okolice objektov) se preoblikuje tako, da se glasi: »Pomožni objekti naj bodo oblikovani skladno z oblikovanjem in materiali osnovnega objekta. Dovoljena višina je samo P.  Dopustne so tudi strehe drugačnih oblik in naklona (enokapne, ravne …). Strešna kritina nad nadstreški je lahko tudi brezbarvna, prosojna. Postavitev pomožnega objekta ne sme ovirati manipulacije na dvorišču ali zmanjšati minimalnih potrebnih površin za parkiranje.«

(7) V 73. členu (skupni PIP glede lege, velikosti, oblikovanja in priključevanja pomožnih objektov na GJI), se velikost garaže v preglednici v prvem odstavku (drugi stolpec druge vrstice) »30 m2« v uskladi z velikostjo po veljavni uredbi to je »50 m2«.

(8) V 108. členu (posebni PIP za gradnjo v območjih urbane prostostoječe stanovanjske pozidave z oznako SSps) se v prvem odstavku v preglednici pri vsebini merila in pogoji za postavitev pomožnih objektov v prvi alineji za besedilom:

»Oblikovanje sledi oblikovanju osnovnih objektov, strehe so enakega naklona in oblikovanja kot osnovna streha.

« doda besedilo: »Pri nadstreških in garažah so dopustne tudi strehe drugačnih oblik in naklona.«

(9) V 109. členu (posebni PIP za gradnjo v območjih večstanovanjske pozidave z oznako SSvs) se v prvem odstavku v preglednici pri vsebini merila in pogoji za postavitev pomožnih objektov v drugi alineji na koncu doda besedilo:

»Pri nadstreških in garažah so dopustne tudi strehe drugačnih oblik in naklona.«

(10) V 110. členu (posebni PIP za gradnjo v podeželskih naseljih z oznako SKd) se v prvem odstavku v preglednici pri vsebini merila in pogoji za postavitev pomožnih objektov v prvi alineji za besedilom: »… strehe so enakega naklona in oblikovanja kot osnovna streha.« doda besedilo: »Pri nadstreških in garažah so dopustne tudi strehe drugačnih oblik in naklona.«

(11) V 114. členu (posebni PIP za gradnjo na osrednjih območjih urbanih naselij z oznako CU) se v prvem odstavku v preglednici pri vsebini merila in pogoji za postavitev pomožnih objektov v drugi alineji na koncu doda besedilo:

»Pri nadstreških in garažah so dopustne tudi strehe drugačnih oblik in naklona.«

(12) Za 137.c členom odloka (spremljanja stanja okolja v proizvodnem in vplivnem območju SL20 ob letališču v Slivnici), je dodano novo poglavje z naslednjim besedilom:

»3.3.15 Posebni prostorski izvedbeni pogoji v natančnosti in vsebini OPPN za gradnjo v gospodarski coni HO 10/1 s 137. d členom in vsebino navedeno v nadaljevanju tega odstavka:

 

137. d člen

(posebni PIP za gradnjo in posege v gospodarski coni HO 10/1)

 

Dopustne dejavnosti in objekti po namenu

(1) V EUP HO 10/1 – območje gospodarske cone (IG) ob južnem robu stanovanjsko centralnega dela naselja Spodnje Hoče med Slivniško in Poljsko cesto so v skladu z namensko rabo prostora dopustne obrtno proizvodne in industrijske dejavnosti, kot dopolnilne dejavnosti pa zlasti prometni terminali, trgovine ter druge skladiščno-prodajne in predelovalne dejavnosti, tudi dejavnosti končne sestave izdelkov za trg, manjše obrtne dejavnosti, tovarniške trgovine, komunalne dejavnosti in distribucija energije in ostale dejavnosti in pogojno dopustne dejavnosti, opredeljene v 119. členu tega odloka, če so pogoji izvajanja združljivi z okoljem osnovne dejavnosti v območju, po namenu pa so v skladu z Uredbo o enotni klasifikaciji vrst objektov (Ur.l. RS št. 109/11) dopustne naslednje stavbe in objekti:

1. industrijske stavbe in skladišča,

2. poslovne in upravne stavbe za potrebe osnovne dejavnosti in za potrebe dopustnih dopolnilnih dejavnosti v območju obrtnih in proizvodnih dejavnosti,

3. trgovske stave in stavbe za storitvene dejavnosti,

4. stavbe za promet in stavbe za izvajanje komunikacij,

5. gradbeno inženirski objekti za potrebe osnovne dejavnosti,

6. nezahtevni in enostavni objekti za potrebe osnovne dejavnosti,

7. gradnja, ki zagotavlja odpravo negativnih vplivov na okolje,

8. ostale stavbe, opredeljene v 119. členu tega odloka razen:

rezervoarji, silosi in skladišča, zlasti za zemeljski plin ter silosi in skladišča nenevarnih snovi.

Vrste dopustnih gradenj

(2) V območju EUP HO 10/1 so dopustne naslednje vrste gradenj:

1. gradnja novih objektov, ki obsega gradnjo novega objekta, ter dozidava že obstoječih objektov, nadzidava obstoječih objektov, izvedba del zaradi katerih se bistveno spremeni zunanji videz objekta,

2. rekonstrukcija objektov in naprav,

3. odstranitev obstoječih objektov in novogradnja nadomestnih objektov,

4. gradnja, rekonstrukcija in odstranitev objektov in naprav GJI (komunale, energetike, prometa in zvez), če so opredeljene v tem odloku.

Vrste drugih dopustnih posegov

(3) V območju EUP HO 10/1 so dopustni naslednji drugi posegi:

1. funkcionalne spremembe objektov pri uvajanju sodobnejše tehnologije,

2. spremembe namembnosti že zgrajenih objektov v okviru dopustnih dopolnilnih dejavnosti v sklopu osnovnih dopustnih dejavnosti,

3. gradnja, utrjevanje, urejanje in vzdrževanje odprtih površin, zelenic, prometnic,

4. vzdrževanje objektov in naprav.

Etapnost izvedbe

(4) V območju EUP HO 10/1 je dopustna gradnja v več zaporednih fazah (etapah), ki so časovno medsebojno neodvisne.

Vsaka faza mora biti zaključena funkcionalna celota, vključno s prometno, komunalno in energetsko infrastrukturno ureditvijo, priključki in zunanjimi ureditvami. Infrastrukturne ureditve, priključke in zunanje ureditve je dopustno urediti kot stalno ali začasno opremo območja na območju naslednjih faz izgradnje. Predvidene faze izgradnje so opredeljene v grafičnem delu odloka, na karti 5.3 Faznost gradnje po površinah.

Načrt parcelacije in lega objektov

(5) Načrt parcelacije, z delitvijo zemljiških parcel na parcele za gradnjo, mora upoštevati faznost gradnje in potrebe zaključenih tehnoloških faz različnih investitorjev. Parcele za gradnjo posameznih objektov oziroma ureditev za posamezne faze izgradnje se določijo v projektu za pridobitev gradbenega dovoljenja ob upoštevanju lastninske ali gradbene pravice.

Opis načrtovanih objektov in površin

(6) V območju EUP HO 10/1 je ob obstoječih objektih, zgrajenih na območju prve faze, dopustna gradnja naslednjih načrtovanih objektov in ureditev površin po zaporednih fazah gradnje in ureditev:

1. načrtovani objekti v prvi fazi gradnje in ureditev (območje obstoječih objektov in predvideni objeti prve faze - južni rob) so:

a. montažna hala v tlorisni velikosti 80 x 25 m, višine 12 m in izvedbi P oziroma P +2N v delu stavbe, iz katerega se izvaja poslovno procesno vodenje postopkov končne sestave izdelkov,

b. nadstrešek kot odprti prizidek k obstoječi stavbi v tlorisni velikosti 57 x 23 m, višine 11 m, v izvedbi P,

c. izgradnja prometnih in manipulativnih površin ter potrebnih omrežij in objektov GJI za obratovanje prve faze izgradnje in ureditev,

d. ozelenitev površin prve faze, ki ne bodo predmet nadaljnjih posegov (območje ob severnem in zahodnem robu HO 10/1).

2. načrtovani objekti v drugi fazi gradnje in ureditev (od južnega roba obstoječih objektov in objektov iz prve faze do ceste s parc štev. 740/3, 740/4, 740/5 k.o. Spodnje Hoče) so:

a. poslovna stavba v razviti tlorisni zasnovi do največ 30 x 30 m gradbene meje objekta, ter izvedbi (K) +P + 2N + (M), v odvisnosti od pogoje v in izrabe objekta,

b. proizvodna hala v tlorisni velikosti 40 x 25 m, višine do največ 15 m in izvedbi P oziroma P + 2N v delu stavbe, iz katerega se izvaja poslovno procesno vodenje postopkov proizvodnje,

c. izgradnja prometnih površin (povezovalne in dostopne ceste, parkirna površina, druge manipulativne površine) ter potrebnih omrežij in objektov GJI za obratovanje druge faze izgradnje in ureditev ter za funkcionalno povezavo območja druge faze z območjem prve faze in obstoječimi objekti,

d. ozelenitev tistih površin druge faze, ki ne bodo predmet nadaljnjih posegov (območje ob poslovni stavbi med tovarniško cesto in potokom, ozelenitev odprtih parkirnih površin).

3. načrtovani objekti v tretji fazi (od odmerjene ceste, navedene v prejšnji točki odloka do južne meje območja) gradnje in ureditev so:

a. proizvodna hala v tlorisni velikosti 40 x 25 m, višine do največ 15 m in izvedbi P oziroma P + 2N v delu stavbe, iz katerega se izvaja poslovno procesno vodenje postopkov proizvodnje

b. proizvodna hala v tlorisni velikosti 45 x 25 m, višine do največ 15 m in izvedbi P oziroma P + 2N v delu stavbe, iz katerega se izvaja poslovno procesno vodenje postopkov proizvodnje

c. proizvodna hala v tlorisni velikosti 45 x 32 m, višine do največ 15 m in izvedbi P oziroma P + 2N v delu stavbe, iz katerega se izvaja poslovno procesno vodenje postopkov proizvodnje

d. izgradnja prometnih in manipulativnih površin ter potrebnih omrežij in objektov GJI za obratovanje tretje faze izgradnje in ureditev povezav z območjem prve in druge faze.

e. dokončna ureditev zelenih površin v območju.

4. tlorisne dimenzije in natančnejša umestitev posameznih objektov in naprav znotraj opredeljenih faz se ob upoštevanju tehnoloških zahtev in veljavnih predpisov za tovrstne objekte ali zaradi izboljšanja funkcionalnih rešitev, varnosti obratovanja ter dodatnih zahtev soglasodajalcev, natančneje opredelijo v projektni dokumentaciji za pridobitev gradbenega dovoljenja. Dopustna so odstopanja od predlaganih dimenzij največ do 30 %. Višine objektov ne smejo presegati višin, ki so dopustne 10 km pasu od referenčne točke letališča Maribor.

Pogoji za arhitekturno oblikovalske rešitve prostorskih ureditev, velikost in lego objektov

(7) V območju EUP HO 10/1 je potrebno upoštevati naslednje arhitekturno oblikovalske rešitve objektov in prostorskih ureditev ter ostale pogoje:

1. v kolikor ni v tem členu odloka določeno drugače se za dopustno velikost objektov, oblikovanje objektov, lego objektov in ureditev oklice objektov uporabljajo določbe skupnih PIP-ov v 64., 65., 66. in 67. členu odloka ter v posebnih PIP-ov v 119. členu odloka,

2. arhitekturno oblikovanje objektov mora biti prilagojeno namembnosti in funkciji posameznega tipa objektov, v odvisnosti od dopustnih tehnoloških postopkov v posameznem objektu ali sklopu objektov,

3. dopustni so zidani objekti in objekti z betonsko ali jekleno skeletno konstrukcijo ter kombinirani objekti,

4. dopustne so strehe poljubne oblike, prilagojene tehnološkim zahtevam dejavnosti, dopustna je ravna streha in streha z nizkim nagibom, pri kateri mora biti sleme vzporedno z daljšo stranico objekta, dopustna je izvedba zelenih streh, dopustna je uporaba nagibu strehe prilagojene krtine, tudi kovinske strehe, vendar brez svetlobnega odboja,

5. priporočljivo je členjenje večjih fasadnih površin,

6. zaradi vidne izpostavljenosti južnega naselbinskega roba pri izdelavi fasad ni dopustno uporabljati svetlečih in odsevnih materialov ter izstopajočih, oziroma intenzivnih (kričečih) barv,

7. dopustno je sodobno oblikovanje upravnih objektov, ki nadgrajujejo arhitekturno zasnovo območja,

8. pri umeščanju in legi objektov je potrebno upoštevati varovalni

pas od objektov obstoječe GJI, v katere je dopustno posegati s soglasjem upravljalca,

9. pri graditvi, postavljanju in zaznamovanju objektov na območju občine je treba upoštevati omejitve zaradi zračnega prometa, ki so opredeljene v dvanajstem in trinajstem odstavku 84. člena tega odloka,

10. nepozidane površine med posameznimi objekti, namenjene odprtemu skladiščenju, manipulativnim in prometnim površinam, parkirnim prostorom ter zelenicam, morajo biti urejene v skladu s tehnološkimi potrebami dejavnosti,

11. višinska kota zemljišča objektov mora biti prilagojena uvozu z javnih in manipulativnih površin,

12. izven proizvodnih objektov je na celotnem območju dopustno umeščati nezahtevne, enostavne in začasne objekte ter posamezne tehnološke naprave za potrebe obratovanja osnovne dejavnosti,

13. tehnološko opremo je dopustno montirati tudi na strehe posameznih proizvodnih objektov,

14. območje je dopustno ograditi z varovalno ograjo.

Pogoji za krajinsko oblikovalske rešitve prostorskih ureditev

(8) V območju EUP HO 10/1 je potrebno upoštevati naslednje krajinsko oblikovalske rešitve prostorskih ureditev ter ostale pogoje:

1. robovi območja, večje notranje proste površine (ločilni pasovi, varovalne površine itd.) ter površine, namenjene mirujočemu prometu, morajo biti ozelenjene v skladu s predpisi,

2. na zunanjih robovih, zlasti ob stiku s prometnimi površinami na južnem in zahodnem robu območja je potrebno predvideti ureditev visokega zelenega pasu, na katerem mora biti gručasta zasaditev dreves in grmovnic, katere cilj je zakrivanje vidne izpostavljenosti objektov iz južne in zahodne strani in s tem izboljšanje vizualne podobe naselja iz smeri AC priključka in AC ter dvignjenega pobočja ob osnovni šoli,

3. večje gradbene skupine pozidave je potrebno členiti z dodatnimi ločilnimi zelenimi pasovi, površine za mirujoči promet pa ozeleniti v skladu z veljavnimi predpisi,

4. sadike dreves v zelenem pasu morajo imeti ob saditvi obseg debla več kot 12 cm, merjeno na višini 1,00 m od tal po saditvi, in višino debla več kot 2,00 m, sadike grmovnic morajo biti visoke več kot 1,0 m,

5. za zasaditev ostalih površin zelenega pasu so priporočljive avtohtone vrste dreves, grmovnic in plezalk. Drevnina mora v končnem stanju doseči višino od 12 do 15 m oziroma 1 m nad povprečno višino objektov. Izbor rastlin za zasaditve mora upoštevati rastiščne razmere ter uporabo vrst, ki so odporne na industrijsko okolje in dobro prenašajo zmrzal, sušo in soljenje v zimskem času ter ne povzročajo motečih vplivov na proizvodni proces,

6. na območju je potrebno zagotoviti najmanj 10 % zelenih površin

7. podrobnejša zasaditev se opredeli v krajinskem načrtu kot delu dokumentacije za pridobitev gradbenega dovoljenja v drugi in tretji fazi izgradnje.

Varovanje kulturne dediščine

(9) V EUP HO 10/1 ni registriranih območij in objektov kulturne dediščine, niti ureditve ne posegajo v vplivna območja kulturne dediščine. Zaradi varovanja pogleda na zavarovano grajeno dominanto v naselbinskem jedru, v območju ni dopustna postavitev oglasnih in podobnih objektov, višjih od osnovnih objektov, ki bi izstopali iz pozidave in s tem razvrednotili pogled na varovano kulturno dediščino.

Ohranjanje narave

(10) Na območju EUP HO 10/1, ki je namenjeno proizvodnim

dejavnostim, ni naravnih vrednot, zavarovanih območij ali območij, pomembnih za biotsko raznovrstnost.

Varstvo zraka

(11) Zaradi zagotavljanja varovanja in izboljšanja zraka je potrebno upoštevati določbe iz 91. člena odloka o OPN in naslednje dodatne pogoje:

1. dopustno je ogrevanje objektov na zemeljski plin ali daljinsko ogrevanje,

2. dopustna je uporaba obnovljivih virov energije, razen uporabe podtalne vode,

3. upravljavec naprave, ki povzroča emisijo snovi v zrak, mora zagotoviti, da naprava obratuje v skladu z zahtevami Uredbe o emisiji snovi v zrak iz nepremičnih virov onesnaževanja,

4. za obratovanje naprav je treba pridobiti okoljevarstveno dovoljenje, če se naprava uvršča med naprave iz Priloge 4 navedene uredbe,

5. okoljevarstveno dovoljenje je treba pridobiti tudi za vsako večjo spremembo naprave.

Varstvo pred hrupom

(12) Zaradi varstva pred hrupom je v EUP HO 10/1 potrebno upoštevati naslednje merila in pogoje:

1. v skupnih PIP-ih o varovanju pred hrupom so v 99. členu odloka OPN določene EUP, za katere so predpisane ustrezne stopnje varstva pred hrupom. Iz drugega odstavka, alineje (1), je razvidno, da v okolici načrtovane EUP HO 10/1 ni območij z II. stopnjo varstva pred hrupom.

Vsa stanovanjska območja so zaradi prisotnosti obstoječih virov hrupa (avtocesta, druge državne ceste, železnica, letališče in gospodarske cone) uvrščena v območje s III. stopnjo varstva pred hrupom,

2. pri načrtovanju objektov in naprav kot vira hrupa znotraj HO 10/1 je potrebno upoštevati, da njihovo obratovanje v svoji okolici ne bo povzročalo čezmernega hrupa. Zato okoljsko relevantna raven zvočne moči nikjer na območju HO 10/1 ne sme presegati 105/100/95 dBA na hektar v dnevnem/večernem/nočnem času,

3. pri umestitvi novega vira hrupa v prostor je potrebno zagotoviti ukrepe varstva pred hrupom za preprečevanje in zmanjšanje hrupa v okolju glede na zakonsko predpisane mejne vrednosti za posamezno območje varstva pred hrupom. S smiselnimi protihrupnimi ukrepi oziroma zaščito je potrebno zmanjšati vpliv vira hrupa na najmanjšo možno mero in s tem zagotoviti čim nižjo splošno raven hrupa v okolju, pri čemer morajo imeti pri izbiri ukrepov varstva pred hrupom, prednost ukrepi zmanjšanja emisije hrupa pri njenem izvoru, pred ukrepi preprečevanja širjenja hrupa v okolju.

Varstvo vodnih virov

(13) Režimi varovanja na VVO III, v katerem leži načrtovano območje površin manjše gospodarske cone v EUP HO 10/1, so določeni z Uredbo o vodovarstvenem območju za vodno telo vodonosnikov Ruš, Vrbanskega platoja, Limbuške Dobrave in Dravskega polja (Ur. l. RS 24/2007, 32/2011, 22/2013 in 79/2015) in preglednico 1.1 v Prilogi 3 k navedeni Uredbi. Za gradnjo in obratovanje industrijskih objektov je potrebno:

1. pridobiti vodno soglasje na podlagi izdelane analize tveganja, 2. gradnja objektov in izvajanje dejavnosti je dopustna le ob upoštevanju ustreznih zaščitnih ukrepov, opredeljenih v Analizi tveganja in ob predpostavki, da je tveganje za onesnaženje vodnega telesa sprejemljivo,

3. za objekte in obrate, ki lahko povzročijo onesnaženje večjega obsega, je potrebno pridobiti okoljevarstveno soglasje.

(14) Po rezultatih izdelane analize tveganja za del prve faze pozidave, na katerem je predvidena gradnja montažne hale in nadstrešek za potrebe skladiščenja, je ureditev oz. sprememba namembnosti območja, s stališča varovanja vodnih virov, v območje gospodarske cone IG, sprejemljiva, ob upoštevanju vseh ukrepov .Za poseganje v naslednje faze zidave je v odvisnosti od načrtovanih objektov po namembnosti, potrebno izdelati predhodno analizo tveganja ob predpostavki, da dejavnost v objektu lahko vpliva na onesnaženje vodnega telesa.

(15) Pri načrtovanju in izgradnji območja oz. posameznih objektov je potrebno zagotoviti ustrezen sistem zbiranja in odvoda vseh vrst odpadnih vod (komunalne, industrijske odpadne, onesnažene padavinske vode, padavinske vode s strešin). Natančnejši pogoji za načrtovanje ravnanja z odpadno vodo so določeni v poglavju za načrtovanje kanalizacijskega omrežja.

(16) V skladu z navedeno uredbo na območju ni dopustno postavljati bencinskih servisov, podzemnih skladišč goriva ter uporabljati podtalne vode za energetsko izkoriščanje.

Elektromagnetno sevanje

(17) Pri izgradnji nadzemnega daljnovoda, podzemnega kabelskega sistema ali razdelilne transformatorske postaje, je potrebno upoštevati širino varovalnega pasu, ki je zemljiški pas ob elektroenergetskih vodih in objektih, v katerem je dopustno graditi druge objekte in naprave, ter izvajati dela, ki bi lahko vplivala na obratovanje omrežja, le ob določenih pogojih in na določeni oddaljenosti od vodov in objektov tega omrežja. Varovalni pas:

1. 20 kV nadzemnega daljnovoda je 10 m, 20 kV transformatorske postaje 2 m,

2. 20 kV podzemnega kabelskega sistema 1 m, kot to določa Energetski zakon EZ-1.

(18) Pri načrtovanju elektroenergetskih vodov je treba upoštevati, da v območju zgoraj navedenih varovalnih pasov ni dopustno graditi objektov, ki zahtevajo povečano varstvo pred sevanjem, namenjenih stalnemu ali občasnemu bivanju in objektov, v katerih se za daljši čas zadržujejo ljudje zaradi izvajanja dejavnosti.

(19) Pri gradnji in urejanju elektroenergetskega omrežja je treba upoštevati tudi druga merila in pogoje, določene v skupnih PIP-ih iz 82. člena odloka OPN in varovanja pred elektromagnetnim sevanjem iz 100. člena odloka OPN.

Ravnanje z odpadki

(20) Pri ravnanju z odpadki je treba upoštevati usmeritve iz 26. (ravnanje z odpadki), in določbe iz 80. (skupni PIP za objekte in ureditve za zbiranje in odstranjevanje odpadkov) ter 92. člen odloka OPN (skupni PIP za varstvo tal).

Svetlobno onesnaženje

(21) Če bodo v EUP HO 10/1 potrebni objekti za oglaševanje, je pri umeščanju in izvedbi teh objektov potrebno smiselno upoštevati skupne PIP-e glede gradnje objektov za oglaševanje iz 72. člena odloka OPN.

(22) Povprečna električna moč svetilk, izračunana na vsoto zazidane površine stavb proizvodnih objektov in osvetljene nepokrite površine gradbenih inženirskih objektov, ki so namenjeni proizvodnemu procesu na območju, ne sme presegati mejnih vrednosti:

1. 0.090 W/m2 med izvajanjem proizvodnega procesa ter 30 min pred začetkom in po koncu obratovalnega časa, 2. 0,015 W/m2 zunaj časa za izvajanje proizvodnega procesa.

(23) Za razsvetljavo posameznega proizvodnega objekta je dopustno uporabiti eno ali več svetilk, katerih skupna električna moč ne sme presegati 300 W.

(24) Pri načrtovanju, gradnji ali obnovi razsvetljave je treba izbrati tehnične rešitve in upoštevati dognanja in rešitve, ki zagotavljajo, da:

1. svetilke, vgrajene v razsvetljavo, ne povzročajo preseganja mejnih vrednosti, določenih z Uredbo o mejnih vrednostih svetlobnega onesnaževanja okolja,

2. svetilke izpolnjujejo zahteve iz zgornje uredbe, razen če je za svetilke posamezne vrste razsvetljave določeno drugače (vgradnja varčnih žarnic, potrebno je uvesti časovne intervale osvetlitve oziroma izklapljati posamezne svetilke, svetilke morajo biti v dnevnem času izklopljene, razen v zelo slabih vremenskih razmerah, uporabljati je potrebno svetilke, katerih delež svetlobnega toka, ki seva navzgor, je enak 0 %,

3. so izpolnjene zahteve glede zastrtosti bleščanja in svetlobnega onesnaženja v skladu s predpisi.

(25) Razsvetljava cest, javnih površin, železnice, poslovnih stavb, proizvodnih objektov in fasad mora biti nameščena tako, da osvetljenost, ki jo razsvetljava povzroča na oknih varovanih prostorov, ne presega mejnih vrednosti, ki jih za naselja, ki niso mesta, določa Uredba o mejnih vrednostih svetlobnega onesnaževanja okolja:

1. 5 lx od sončnega zahoda do 24. ure,

2. 1 lx od 24. ure do sončnega vzhoda.

Varstvo plodne zemlje

(26) Pri varstvu plodne zemlje, to je materiala površinskega sloja tal, ki zaradi fizikalnih, kemičnih in mikrobioloških lastnosti omogoča rast rastlin, je potrebno upoštevati naslednje pogoje:

1. pred pričetkom del (gradnje) je potrebno vso plodno zemljo odstraniti in jo deponirati izven območja gradbišča,

2. dopustno jo je uporabiti tudi pri urejanju okolice objektov in zelenih površin znotraj območja, zaradi gradnje katerega je bila odrinjena.

Rešitve in ukrepi za obrambo ter varstvo pred naravnimi in drugimi nesrečami, vključno z varstvom pred požarom

(27) Zaradi zagotavljanja rešitev in ukrepov varstva pred naravnimi in drugimi nesrečami, vključno z varstvom pred požarom, ter rešitve in ukrepe za potrebe obrambe je v EUP HO 10/1 potrebno upoštevati.

1. da se območje nahaja izven območij poplavne ogroženosti,

2. da je pri načrtovanju potrebno upoštevati potresno varnost za projektni pospešek tal, ki znaša 0,100 g, saj obravnavano območje spada v VII. stopnjo potresne nevarnosti, 3. da v območju ni erozijske nevarnosti in nevarnosti zemeljskih plazov,

4. da je požarna ogroženost naravnega okolja zelo majhna (možnost za nastanek požara ne obstaja, verjetnost vžiga je minimalna),

5. izpolnjevanje bistvenih zahtev varnosti pred požarom za požarno manj zahtevne objekte, ki se dokazuje v elaboratu.

Zasnova požarne varnosti, za požarno zahtevne objekte pa v elaboratu: Študija požarne varnosti (požarno manj zahtevni in zahtevni objekti so določeni v predpisu o zasnovi študij požarne varnosti),

6. voda za gašenje požara mora biti zagotovljena z javnim hidrantnim omrežjem na obstoječem cevovodu, ki zagotavlja najmanj 10 l/s vode za gašenje,

7. objekti morajo biti načrtovani tako, da so zagotovljeni

neovirani in varni dovozi, dostopi in delovne površine za intervencijska vozila,

8. z namenom preprečevanja širjenja požara na sosednje objekte je potrebno zagotoviti potrebne odmike od meje parcel in med objekti ter potrebne protipožarne ločitve.

Pogoji glede priključevanja objektov na gospodarsko javno infrastrukturo in grajeno javno dobro

(28) Območje je preko načrtovanih priključkov priključeno na obstoječo prometno, telekomunikacijsko, energetsko in komunalno infrastrukturo. V OPN-SD3 so, razen za območje prve faze, določene idejne rešitve priključevanja, podrobnejše rešitve bodo opredeljene v projektni dokumentaciji za pridobitev gradbenega dovoljenja, v odvisnosti od potreb in faz izgradnje ter ob upoštevanju pogojev posameznih upravljavcev.

Priključevanje na cestno omrežje

(29) Območje prve faze v HO 10/1 je na javno cestno prometno omrežje navezano preko dveh ločenih priključkov na javno pot (JP 880491), ki poteka od RT-929 do priključka na R2- 430 (Slivniška ulica), po parceli 748/5 k.o. Spodnje Hoče in po parcelah 740/5 in 741/12 k.o. Spodnje Hoče, ki bosta po gradnji načrtovanih objektov zaključne faze medsebojno povezana in s tem omogočala krožni promet po internem cestnem omrežju gospodarske cone. Izgradnja večje površine za mirujoči promet za potrebe največjega uporabnika v območju je načrtovana na območju druge faze pozidave območja. Parkiranje ostalih manjših investitorjev je dopustno urediti na površinah funkcionalnih zemljišč v skladu s potrebami investitorjev in številom zaposlenih.

Elektroenergetsko omrežje

(30) Objekti, za katere je potreben priključek na elektroenergetsko omrežje, se bodo priključevali na to omrežje s podzemno kabelsko navezavo preko TP119, ki stoji na parceli 748/15 k.o. Spodnje Hoče. Podrobnejše rešitve, vključno s povečanimi potrebami po električni energiji, bodo opredeljene v projektni dokumentaciji za pridobitev gradbenega dovoljenja, v odvisnosti od potreb in faz izgradnje ter ob upoštevanju pogojev upravljavca električnega omrežja.

Vodovod

(31) Objekti se bodo na priključevali na vodovodno omrežje preko notranjega omrežja gospodarske cone, ki je priključeno na javno vodovodno omrežje na parceli 748/13 k. o. Spodnje Hoče. . Podrobnejše rešitve, vključno s potrebo po povečanju zmogljivosti vodovodnega priključka za potrebe hidrantnega omrežja, bodo opredeljene v projektni dokumentaciji za pridobitev gradbenega dovoljenja, v odvisnosti od potreb in faz izgradnje ter ob upoštevanju pogojev upravljavca električnega omrežja.

Kanalizacijsko omrežje

(32) V območju EUP HO 10/1 je potrebno načrtovati ločeno zbiranje in odvajanje vseh vrst odpadnih vod. Sanitarne komunalne odpadne vode iz objektov je potrebno priključiti na jašek internega odvodnega omrežja in nato posredno v javno kanalizacijo in preko kanalizacijskega zbirnega cevovoda na CČN Maribor.

(33) Industrijske oziroma »tehnološke« odpadne vode je, po predhodnem čiščenju do stopnje onesnaženosti komunalnih vod, dopustno voditi v obstoječo kanalizacijo odpadnih vod. Če bodo v proizvodnem procesu nastajale industrijske vode, ki jih ni mogoče očistiti do stopnje onesnaženosti komunalnih vod, predstavljajo te posebne industrijske odpadke, za katere mora poskrbeti investitor v skladu z veljavnimi predpisi.

(34) Padavinske vode iz manipulativnih površin in parkirišč je potrebno prednostno, preko peskolovov in lovilcev olj, voditi v ustrezno urejene ponikalnice, ob vzpostavitvi ustreznih ukrepov za zmanjšanje hipnega odtoka z urbanih površin (zatravitev dela površin, tlakovanje s travnimi ploščami, ureditev morebitnih suhih zadrževalnikov), ki zagotavljajo ohranitev kakovostne stopnje vode v vodotokih, pa tudi v bližnji razbremenilnik južne veje Hočkega potoka.

Enako velja za padavinske vode iz strešin. Za objekte prve faze je v skladu z idejno zasnovo predvidena ponikalnica na parceli 748/14 k. o. Spodnje Hoče. Podrobnejše rešitve ponikanja meteornih vod pri pozidavi naslednjih faz, bodo opredeljene v projektni dokumentaciji za pridobitev gradbenega dovoljenja, v odvisnosti od potreb in faz izgradnje ter ob upoštevanju pogojev posameznih upravljavcev.

Plinovodno omrežje

(35) Območje EUP HO 10/1 je za potrebe ogrevanja priključeno na distribucijsko omrežje plinovoda s priključnim plinovodom na parceli 1473/8 k.o. Spodnje Hoče do plinske postaje na severovzhodni strani načrtovane montažne hale v prvi fazi izgradnje. Podrobnejše rešitve interne plinske napeljave ali morebitne potrebe po novih priključkih pri pozidavi naslednjih faz, bodo opredeljene v projektni dokumentaciji za pridobitev gradbenega dovoljenja, v odvisnosti od potreb in faz izgradnje ter ob upoštevanju pogojev posameznih upravljavcev.

TK omrežje

(36) Objekti se priključijo na obstoječe TK omrežje v območju.

Dopustna odstopanja od načrtovanih rešitev

(37) Lega objektov, velikost in namembnost objektov, bodo podrobneje opredeljeni v projektni dokumentaciji ob upoštevanju v zgornjih odstavkih navedenih določil tega člena odloka. Odstopanja od opredeljenih pogojev v odloku so dopustna, če je v naslednjih fazah izgradnje pridobijo tehnične rešitve, ki so primernejše s tehnološkega, okoljevarstvenega in ekonomskega vidika, vendar rešitve ne smejo biti v nasprotju z javnim interesom in zakonsko opredeljenimi pogoji, normativi ipd.

Omilitveni ukrepi

(38) Pri gradnji objektov v prvi fazi, je potrebno upoštevati omilitvene ukrepe, ki so določeni v Analizi tveganja za gradnjo objektov v prvi fazi. Omilitveni ukrepi za naslednje faze bodo v skladu s trinajstim odstavkom tega člena, opredeljeni v analizah tveganja za nadaljnje poseganje v območje HO10/1.

(39) Pri poseganju v območje prve faze v času gradnje, je potrebno upoštevati omilitvene ukrepe, ki se nanašajo na dovoz in pretakanje goriv (nafta), pretakanje motornih oz. hidravličnih olj za potrebe gradbene mehanizacije, skladiščenje in ravnanje z nevarnimi snovmi, izvajanje vzdrževalnih del na vozilih in mehanizaciji na gradbišču z navedbo postopkov za preprečitev onesnaževanja:

1. dela morajo potekati v skladu z veljavnimi predpisi s področja varstva pri delu in varstva okolja ter Uredbo o zagotavljanju varnosti in zdravja pri delu na začasnih in premičnih gradbiščih (Ur. l. RS. št. 83/05),

2. vsa vozila in mehanizacija na gradbišču morajo izpolnjevati pogoje glede tesnitve strojnih sklopov ter hidravličnih priključkov tako, da ni možnosti kapljanja goriv in raznih olj v teren, kar je potrebno doseči z dnevno kontrolo tesnjenja (vizualni pregledi) s strani upravljavca posameznega stroja oz. vozila in tudi vodje del na gradbišču. V primeru, da se pri pregledu ali med delom stroja oziroma vozila opazi puščanje oz. kapljanje goriva ali olja, upravljavec o tem takoj obvesti neposrednega vodjo del na gradbišču, ki organizira zamenjavo stroja z ustreznejšim oz. v primeru lažje tehnične okvare obvesti službo vzdrževanja. Mesto kapljanja se dodatno zavaruje z ustreznimi lovilnimi posodami na gradbišču, tako da v fazi čakanja na popravilo oz. odvoz stroja, ne pride do onesnaženja. Onesnaženo zemljino je potrebno izkopati in odstraniti ter odpelje na urejeno deponijo za ta namen.

Če se bo zemljina začasno, do odvoza, odložila na gradbišču, mora biti površina, kjer se bo odložila, vodoneprepustna (npr. asfaltna površina ali folija),

3. vozila in mehanizacija naj se po končanem delu parkirajo na mestu, ki ga določi izvajalec del in je tudi ustrezno zavarovano za primer razlitja omenjenih nevarnih snovi,

4. za izvajanje tekočega vzdrževanja se predvidi ustrezna ploščad, ki mora biti ustrezno zavarovana. Ploščad mora biti zgrajena v skladu s Pravilnikom o minimalnih tehničnih in drugih pogojih za parkirišča in mesta za vzdrževanje vozil (UL RS, št.: 63/02),

5. vozila za prevoz goriva morajo biti opremljena v skladu z zahtevami Zakona o prevozu nevarnega blaga (UL RS, št.: 79/99, 96/02, 2/04 in predpisi ADR – certifikat - dovoljenje za prevoz nevarnih snovi). Koridor za dovoz goriva za potrebe gradbene mehanizacije mora biti predhodno določen s strani upravnega organa. Pretakanje ali natakanje goriva v delovne stroje je dovoljeno le na ustrezni ploščadi za pretakanje goriv (smiselno naj se uporabi Pravilnik o minimalnih tehničnih in drugih pogojih za parkirišča in mesta za vzdrževanje vozil, UL RS, št.: 63/02). O tem je potrebno pismeno seznaniti upravljavca - dobavitelja goriva,

6. skladiščenje nevarnih snovi, kot so goriva, maziva, barve, laki, razstreliva, kemikalije, čistila itd., je na gradbišču prepovedano. Če so omenjene snovi za dnevne potrebe začasno na gradbišču, je potrebno poskrbeti za ustreznost embalaže (t.j. neprepustno kovinsko posodo za vnetljive tekočine in steklene posode z močnimi ročaji za jedke tekočine) v katerih jih prenašamo. Zagotoviti je potrebno neprepustno lovilno dno posode, kjer jih odlagamo ali pretakamo tekočine. Po končanih delih jih je potrebno odstraniti z gradbišča. Posode morajo biti med prenašanjem zaprte. Vsebine posod naj ne bodo prepolne. Kadi, sode in zaboje, napolnjene z jedkimi tekočinami, je prepovedano valiti, dopustno jih je le prevažati z vozičkom in preprečiti možnost udarca,

7. poleg zahtevane opreme se vozila in gradbišče opremijo z zadostno količino sredstev za vezavo oziroma nevtralizacijo nevarnih snovi, ki se prevažajo oz. pretakajo na gradbišču. V primeru nesreče z razlitjem naj se uporablja absorbent (npr. OIL DRI CHEM SORB ali DAMOLIN ABSODAN) oziroma po potrebi DECON 2000,

8. v primeru nesreče z razlitjem nevarne snovi je zelo pomembno hitro in učinkovito ukrepanje. Načrt ukrepanja v primeru nesreče v času gradnje je odvisen od obsega onesnaženja, ob vsakem razlitju pa je treba ravnati v skladu z ukrepi, ki so opisani v nadaljevanju,

9. pri interventnih ukrepih ob morebitnem razlitju je potrebno:

a. mesto nesreče ustrezno zavarovati in označiti,

b. preprečiti nastanek požara,

c. mesto razlitja posipati s absorbentom in pustiti da absorbent začne delovati,

d. Glede na karakteristike absorbne snovi (ko je zasičena spremeni barvo) absorbno snov odstranimo tako, da s tem ne onesnažimo okolje (z lopato, z metlo),

e. v primeru razlitja večje količine nevarne snovi posipamo absorbent na debelo po robovih razlitja, da preprečimo širjenje madeža. Vsebino prečrpavamo oz. posipamo z absorbentom. Obvestimo ustrezno intervencijsko službo - gasilci. Obvestimo vodstvo gradbišča,

f. Kontaminirane zemljine odpeljemo na odlagališče nevarnih odpadkov,

g. Potrebno je o nesreči obvestiti regionalni center za obveščanje, nadzor graditve, policijo in upravljavca vodovoda - Mariborski vodovod d.d.

(40) V času delovanja in vzdrževanja je v območju prve faze gradnje potrebno upoštevati pri razlitju snovi ukrepe, ki so navedeni v predhodnem odstavku tega člena ter naslednje okoljevarstvene ukrepe:

1. vse odpadne vode naj se zbirajo v ločenih kanalizacijskih sistemih,

2. interno kanalizacijsko omrežje za odpadno sanitarno vodo ter za odpadno vodo iz objekta mora biti priključeno na javno kanalizacijsko omrežje, ki se zaključi s čistilno napravo,

3. vsa interna kanalizacija za odpadno vodo mora biti izvedena vodotesno,

4. vodotesnost se mora izkazati v času gradnje s standarizirano izvedbo preskusov tesnosti,

5. pred izpustom onesnaženih vod iz proizvodnih in skladiščnih prostorov v javno kanalizacijsko omrežje mora biti nameščen lovilec olj v vodotesni izvedbi, standardiziran (SIST EN 858-2),

6. pred izpustom onesnaženih meteornih vod iz utrjenih površin v ponikalnico mora biti

7. nameščen lovilec olj v vodotesni izvedbi,

8. lovilec olj mora biti ustrezno dimenzioniran in izveden v skladu s SIST EN 858-2,

9. dno ponikalnice mora biti 1 m nad najvišjo gladino podtalnice, ki je na obravnavanem območju 10. na koti 261 m n. m.,

11. med obratovanjem objekta je potrebno redno nadzorovati delovanje lovilca olj in izvajati redna vzdrževalna dela v skladu s poslovnikom za obratovanje lovilca olj,

12. med izvajanjem gradnje in obratovanjem novih objektov v območju prve faze gradnje, v EUP HO 10/1, ni potrebno dodatno spremljanje gladine in kakovosti podtalnice, predviden je le vizualni nadzor v skladu z zgoraj navedenimi ukrepi.

Grafični prikaz ureditev v EUP HO 10/1

(41) Posebni prostorski izvedbeni pogoji v natančnosti in vsebini v OPPN za gradnjo v gospodarski coni HO 10/1, ki nadomeščajo podrobnejši prostorski izvedbeni načrt in jih v pravnem smislu uporabljamo kot OPPN, so prikazani v dodatnem grafičnem delu izvedbenega dela OPN na kartah v merilu 1 : 2.500:

4.1. Prikaz namenske rabe prostora - izsek iz grafičnih prilog kartografskega dela OPN,

4.2. Območje z obstoječim parcelnim stanjem in predvidenimi objekti,

4.3. Prikaz faznosti gradnje po površinah,

4.4. Parcelacija območja.«

4.5. Ureditvena situacija,

4.6. Prikaz ureditve glede poteka omrežij in priključevanja objektov na gospodarsko javno infrastrukturo.

(13) V PRILOGI 1 k odloku OPN se pri:

1. EUP HO 09:

a. v stolpcu PNRP_OZN spremeni namenska raba iz »SSvs« v novo opredeljeno namensko rabo »CU«.

b. v stolpcu »dodatni prostorski izvedbeni pogoji« doda besedilo »centralne dejavnosti so dopustne na 30% BTP v EUP«.

2. EUP HO 10/1,

a. v stolpcu PNRP_OZN spremeni namenska raba iz »CU« v novo opredeljeno namensko rabo »IG«.

b. v stolpcu »dodatni prostorski izvedbeni pogoji« črta besedilo drugega in tretjega odstavka in nadomesti z besedilom »za poseganje v prostor se uporabijo skupni in posebni PIP i odloka ter posebni PIP-i v natančnosti in vsebini OPPN za območje gospodarske cone HO 10/1, ki so opredeljeni v 137.d členu odloka«

3. EUP HO 24, v stolpcu »dodatni prostorski izvedbeni pogoji « se:

a. črta uvodno besedilo drugega odstavka in nadomesti z besedilom »Pri poseganju v EUP se:«,

b. v prvi alineji črtata uvodni besedi »smiselno se«, ostalo besedilo alineje ostane nespremenjeno,

c. druga, tretja in četrta alineja tega odstavka se črtajo,

d. za črtanimi alinejami se doda besedilo »nove (druge) alineje: »Pri parcelaciji je potrebno upoštevati Strokovne podlage za opredelitev prometne dostopnosti območja HO24 in HO03 v naselju Hoče, ki jih je izdelal Urbis d.o.o. v aprilu 2016«,

e. zadnja alineja ostane nespremenjena.

(14) Zaradi manjšega popravka poteka meje med EUP, se v grafičnem delu izvedbenega dela OPN:

1. del parcel že pozidanih 66/6, 66/10, 476/13 in 66/16 ter nepozidane parcele 66/11, 66/12, 74/4 in 74/5 vse k.o. Radizel izvzame iz območja EUP SL 06/1 in pripoji k EUP SL 02/1 ter s tem izključi urejanje gradbene parcele z OPPN, saj so zemljišča pozidana ali pa je izvedba OPN ali pa ne vplivajo na izvedbo predvidenega OPPN,

2. del že pozidanih parcel 39, 41/6, 41/30, 41/40, 49/3, 50/2 parcel ter del nepozidane parcele 41/32 vse k.o. Radizel, izvzame iz območja EUP SL 06/1 in pripoji k EUP SL 06/2 ter s tem izključi urejanje gradbene parcele z dvojnim načinom urejanja.

 

3. PREHODNE IN KONČNE DOLOČBE

 

3. člen

(prehodne določbe)

(1) Postopki za izdajo dovoljenja za poseg v prostor začeti pred uveljavitvijo tega odloka, se nadaljujejo in dokončajo po določilih aktov, ki so na obravnavanem območju veljali pred sprejemom sprememb in dopolnitev št. 2 tega odloka.

 

4. člen

(hramba in vpogled v občinski prostorski načrt)

(1) Spremembe in dopolnitve št. 3 občinskega načrta Občine Hoče-Slivnica, se hranijo na sedežu Občine Hoče-Slivnica, v digitalni in analogni-izpisani in izrisani obliki in so na vpogled v času uradnih ur občinske uprave.

(2) V primeru odstopanja med digitalno in analogno obliko, veljajo podatki iz analogne oblike plana.

(3) Spremembe podatkov, ki so zajeti v prikaz stanja prostora, je veljajo z dnem pravne veljavnosti OPN, poznejša stanja pa je potrebno uskladiti s spremenjenimi podatki v skladu z veljavnimi predpisi.

 

5. člen

(nadzor nad izvajanjem odloka)

(1) Nadzor nad izvajanjem tega odloka izvajajo pristojne inšpekcijske službe.

 

6. člen

(začetek veljavnosti)

(1) Ta odlok začne veljati naslednji dan po objavi v Medobčinskem uradnem vestniku.

 

Številka: 03201-10/2017-003

Datum: 11. avgust 2017

 

Župan Občine Hoče-Slivnica:

dr. Marko Soršak, s.r.