New Page 1

Na podlagi 29. in 49. člena Zakona o lokalni samoupravi (Uradni list RS, št. 94/07 ZLS-UPB2, 27/08 – odločba US, 76/08, 79/09, 51/10), 16. člena Statuta Občine Tišina (Uradni list RS, št. 38/07) in v skladu z Uredbo o notranji organizaciji, sistematizaciji delovnih mest in nazivih v organih javne uprave in pravosodnih organih (Uradni list RS, št. 58/03, 81/03, 109/03, 43/04, 58/04 – popr., 138/04, 35/05, 60/05, 72/05, 112/05, 49/06, 140/06, 9/07, 101/07, 33/08, 66/08, 88/08, 8/09, 63/09, 73/09, 11/10, 42/10 in 82/10) je Občinski svet Občine Tišina na 11. redni seji dne 27. 1. 2012 sprejel

O D L O K

o spremembah in dopolnitvah Odloka o organizaciji in delovnem področju občinske uprave Občine Tišina

1. člen

V Odloku o organizaciji in delovnem področju Občinske uprave Občine Tišina (Uradni list RS, št. 24/99 in 47/01) se v 4. členu besedi »tajnik občine« zamenjata z besedami »direktor občinske uprave«, beseda »delavec« pa z besedama »javni uslužbenec«.

2. člen

V prvem odstavku 5. člena se črta beseda »enovit«.

Dodata se nov drug in tretji odstavek, ki glasita:

»V okviru organa občinske uprave se ustanovi režijski obrat kot samostojna notranja organizacijska enota za zagotavljanje lokalnih gospodarskih javnih služb.

Za opravljanje posameznih nalog za več občin se lahko ustanovi eden ali več organov skupne občinske uprave.«

3. člen

Sedma alineja 7. člena se spremeni tako, da glasi:

»– nudi strokovno pomoč ožjim delom občine pri njihovem delovanju.«

4. člen

V četrti alineji 10. člena se besedi »krajevne skupnosti« zamenjata z besedami »ožje dele občine«, v šesti alineji pa se beseda »davke« zamenja z besedo »dajatve«.

5. člen

V 16. členu se briše enajsta alineja (vodenje javnih del).

6. člen

17. člen se črta.

7. člen

Besedilo 18. člena se spremeni tako, da glasi:

»Prekrškovni organ Občine Tišina je Medobčinska inšpekcija in redarstvo, ustanovljena z Odlokom o ustanovitvi skupne občinske uprave »Medobčinska inšpekcija in redarstvo« (Uradni list RS, št. 61/07 in 24/11).

Prekrškovni organ vodi prekrškovni postopek in odloča o prekrških iz občinske pristojnosti.

Naloge občinskega redarstva opravlja občinski redar.«

8. člen

19. člen se črta.

9. člen

V 21. členu se vse besedne zveze »tajnik občine« zamenjajo z besedno zvezo »direktor občinske uprave«, besede »delavcev« pa z besedama »javnih uslužbencev« v primernem sklonu.

V prvem odstavku 21. člena se prvi stavek se spremeni, tako da glasi: »Občinsko upravo neposredno vodi direktor občinske uprave, ki ga na položaj imenuje in razrešuje župan.« in doda nova šesta alineja, ki glasi:

»– opravlja druge organizacijske naloge v zvezi z delovanjem občinske uprave ter skrbi za sodelovanje z drugimi organi v občini.«

Besedilo zadnjega odstavka pa se spremeni, tako da glasi:

»Direktor občinske uprave mora imeti univerzitetno ali visoko strokovno izobrazbo s specializacijo oziroma z magisterijem in mora izpolnjevati z zakonom predpisane pogoje za odločanje v upravnih stvareh. Mandat direktorja občinske uprave traja 5 let.«

10. člen

V 22. členu se beseda »delavec« zamenja z besedama »javni uslužbenec«.

11. člen

V 23. členu se besede »delavec« zamenjajo z besedami »javni uslužbenec« v primernem sklonu in besedi »tajnik občine« zamenjata z besedami »direktor občinske uprave«.

12. člen

Besedilo 24. člena se spremeni, tako da glasi:

»Javni uslužbenec občinske uprave opravlja naloge določene z zakoni in drugimi predpisi v skladu s pristojnostmi, navodili in pooblastili, ki jih ima.

Javni uslužbenec mora svoje naloge opravljati strokovno, vestno, hitro, nepristransko ter kvalitetno in pri tem upoštevati le javni interes in konkretne okoliščine primera. Pri svojem delu ravna po pravilih stroke in se v ta namen stalno usposablja ter izpopolnjuje, pri čemer pogoje za strokovno izpopolnjevanje in usposabljanje zagotavlja delodajalec.

Javni uslužbenec mora delovati politično nevtralno in nepristransko. Mora biti lojalen do delodajalca, spoštljiv tako v odnosih z uporabniki storitev občinskeuprave, kot v odnosih z nadrejenimi, sodelavci in podrejenimi. Pri opravljanju javnih nalog ne sme ravnati samovoljno ali v škodo katerekoli osebe, skupine, osebe javnega ali zasebnega prava, primerno mora upoštevati pravice, dolžnosti in ustrezne interese le teh. Svojo pravico do odločanja po prosti presoji mora uresničevati nepristransko inob upoštevanju meril, določenih v predpisih.

Javni uslužbenec ne sme dovoliti, da je pri opravljanju javnih nalog njegov zasebni interes v nasprotju z njegovimi pooblastili. Odgovoren je, da se izogiba vsakemu nasprotovanju interesov, bodisi, da je to navzkrižje resnično ali možno. Svojega položaja ne sme izkoriščati za svoj zasebni interes.

Javni uslužbenec mora gospodarno in učinkovito uporabljati javna sredstva, s ciljem doseganja najboljših rezultatov ob enakih stroških oziroma enakih rezultatov ob najnižjih stroških.

Javni uslužbenec mora vselej ravnati tako, da ohranja in krepi ugled občinske uprave ter zaupanje javnosti v poštenost, nepristranskost in učinkovitost opravljanja javnih nalog.

S primernim upoštevanjem pravice do dostopa do uradnih informacij je javni uslužbenec dolžan, da ustrezno in z vso potrebno zaupnostjo obravnava vse informacijein dokumente, ki jih je pridobil med zaposlitvijo.

Za svoje delo so odgovorni direktorju občinske uprave, disciplinsko in odškodninsko pa županu.«

13. člen

V drugem odstavku 25. člena se besedi »tajnik občine« zamenjata z besedami »direktor občinske uprave«.

14. člen

V 26. členu se beseda »delavcev« zamenja z besedama »javnih uslužbencev«.

15. člen

V 27. členu se beseda »delavci« zamenja z besedama »javni uslužbenci«.

16. člen

V 28. členu se beseda »tajnika« zamenja z besedami »direktorja občinske uprave« in beseda »delavca« z besedama »javnega uslužbenca«.

17. člen

V 29. členu se beseda »delavcev« zamenja z besedama »javnih uslužbencev«.

18. člen

Ta odlok začne veljati osmi dan po objavi v Uradnem listu Republike Slovenije.

Št. 007-0001/2012-1

Tišina, dne 30. januarja 2012

Župan

Občine Tišina

Franc Horvat l.r.