New Page 2

 

Republika Slovenija

OBČINA ZAGORJE OB SAVI

Cesta 9. avgusta 5, 1410 Zagorje

tel 03 56 55 727

fax 03 56 64-011

Občinski svet

e-mail: obcina.zagorje@zagorje.si

 

 

 

 

 

 

Številka: 900-17/2007

Datum: 30.3.2007

 

Z A P I S N I K

 

4. seje Občinskega sveta Občine Zagorje ob Savi, ki je bila v četrtek, 29. 3. 2007, ob 17.00 uri, v sejni sobi Prostovoljnega gasilskega društva Zagorje – mesto, Cesta Borisa Kidriča 11 a, Zagorje ob Savi.

 

Prisotni:

Ivo Klančišar, Ivo Potočnik, Gregor Brinjevec, Janka Pavšek Bantan, Ani Režun, Vekoslav Ajtič, Marjan Kovač, Sandi Grčar, Romana Butolen, Aleksander Kos, Simona Klukej, Janez Vovk, Janez Groboljšek, Alojz Pavlovič, Andrej Dolšina, Dragica Jazbec, Janez Vidmar, Alojz Jelševar, Samo Vrtačnik, Staša Baloh Plahutnik, Mitja Cizej, Albin Pražnikar, Štefka Suša.  

 

Ostali prisotni:

Matjaž Švagan, župan; Branko Omahne, direktor občinske uprave;Ivo Vrtačnik, vodja oddelka za gospodarske javne službe; Jelena Mlakar, vodja oddelka za javne finance; Tatjana Podbregar, vodja oddelka za okolje in prostor; Majda Drnovšek, vodja oddelka za gospodarstvo, Irena Drašlar, pravna služba, Jože Smrkolj, predsednik Nadzornega odbora Občine Zagorje ob Savi.

 

Na seji je bilo prisotnih 23 članov občinskega sveta, zato je občinski svet lahko pričel z delom.

 

Sejo je otvoril in vodil župan Občine Zagorje ob Savi Matjaž Švagan.

 

V skladu s 30. členom poslovnika občinskega sveta je župan nato dal v razpravo zapisnik 3.  seje Občinskega sveta Občine Zagorje ob Savi, z dne 19. 2. 2006.

 

Ga. Dragica Jazbec, članica občinskega sveta z liste SDS, je želela dopolnitev zapisnika na 5. strani, ker ni dovolj razvidno, » da je pozdravila županov namen, da vse, kar se dogaja v Občini Zagorje, vse dogaja po legalni poti.«

 

G. Albin Prašnikar, član občinskega sveta z liste DESUS, je na prejšnji seji podal pobudo glede dostopa do zagorske lekarne. V zapisniku je njegovo vprašanje zapisano  nepopolno, zato je želel, da se del, ki manjka,dopolni, in sicer:

 

»Zavod Zasavske lekarne Tbovlje je že dvakrat poslal pisno zahtevo na Občino Zagorje ob Savi po rešitvi tega problema, ker je sedanji vhod v lekarno neprimeren, je bil odgovor občine, da se vhod z vetrolovom uredi na severozahodni strani objekta lekarne. To bi se lahko uredilo in vhod bi bil primeren, vendar v tem primeru lekarna izgubi en delovno potreben prostor in v tem primeru več ne zadostuje lekarniškemu programu dela. To pa pomeni, da lekarna Zagorje takoj izgubi dovoljenje in lekarna se zapre, do tega pa ne sme priti«. Ta del v zapisniku manjka. Odgovor ni korekten, ni povsem tak, kakršen bi bil, če bi bilo vprašanje  pravilno zapisano. Ni res, da lekarna noče žrtvovati enega prostora, gre za problem pomanjkanja prostora in izgube licence za delovanje. Obojestranski interes, zavoda in občine je, da bodo imeli občani dostop do lekarniških prostorov, vsaka izvedljiva rešitev bo s strani lekarne sprejemljiva in dobrodošla.

 

Župan se je zahvalil za dopolnitev, ki bo dopolnjena v zapisniku in posredovana javnosti.

 

Člani občinskega sveta so nato zapisnik SOGLASNO sprejeli.

 

Župan je nato predlagal dnevni red in predlagal, da se le-ta dopolni še s dvema dodatnima točkama, in sicer:

 

1. Predlog prodaje zemljišča parc.št. 326/18 in 324/10, k.o. Loke pri Zagorju

2. Združitev 6. in 7. točke dnevnega reda v eno točko in sprejem obeh točk po skrajšanem postopku (predlog odbora za okolje in prostor)

 

Janez Vidmar, član občinskega sveta z liste SDS, je nasprotoval uvedbi skrajšanega postopka, saj še ni uspel pripraviti oz. oddati pripomb. Pripombe k odlokoma pa ima.

 

Janez Vovk, član občinskega sveta z liste LDS, je kot predsednik odbora za okolje in prostor obrazložil, da gre zgolj za uskladitev z energetskim zakonom, poleg tega se je pokazalo, da bi, če bi odloka sprejemali dvofazno, eden od njiju praktično pričel veljati en mesec pred tem, ko bo moral prenehati veljati zaradi energetskega zakona. Poslovnik občinskega sveta v takih primerih dopušča enofazni postopek.

 

Janez Vidmar je bil mnenja, da bo sprejem teh dveh odlokov vplival na koncesijsko pogodbo, ki preprečuje ogrevanje z drugimi gorivi, zato se morata odloka sprejemati dvofazno.

 

Irena Drašlar, pravnica, je obrazložila, da je koncesijska pogodba iz leta 1993 in na podlagi teh pogojev, ki se bodo danes sprejeli, se bo koncesijska pogodba šele na novo sklepala. Sprejeta odloka bosta osnova za sprejem nove koncesijske pogodbe.

 

Nadaljnje razprave ni bilo.

 

Člani občinskega sveta so nato SOGLASNO sprejeli naslednji

 

DNEVNI RED:

 

1. Pobude in vprašanja članov občinskega sveta    

2. Poročilo o izvajanju tekočih aktivnosti v Občini  Zagorje ob Savi

3. Predlog zaključnega računa proračuna Občine Zagorje ob Savi za leto 2006 – SKRAJŠANI POSTOPEK

4. Predlog proračuna Občine Zagorje ob Savi za leto 2007 z odlokom o proračunu in načrtom razvojnih programov občine za obdobje 2007 – 2010  –  2. OBRAVNAVA ter predlog sklepa o zadolžitvi

5. Predlog Odloka o spremembah in dopolnitvah Odloka o ureditvenem načrtu za območje ob Cesti zmage v Zagorju ob Savi –  2. OBRAVNAVA

6. Predlog Odloka o načinu izvajanja lokalne gospodarske javne službe sistemskega operaterja distribucijskega omrežja zemeljskega plina in gospodarske javne službe dobave zemeljskega plina tarifnim odjemalcem na območju Občine Zagorje ob Savi in predlog Odloka o podelitvi koncesije za opravljanje lokalne gospodarske javne službe sistemskega operaterja distribucijskega omrežja zemeljskega plina ter gospodarske javne službe dobave zemeljskega plina tarifnim odjemalcem na območju Občine Zagorje ob Savi – SKRAJŠANI POSTOPEK

7. Predlog cen za neposredno oskrbo uporabnikov socialno varstvene storitve »pomoč na domu« in cene za vodenje in koordiniranje te storitve

8. Predlog spremembe Statuta Občine Zagorje ob Savi – 2.OBRAVNAVA

9. Predlog sprememb in dopolnitev Poslovnika Občinskega sveta Občine Zagorje ob Savi –  2.OBRAVNAVA

10. Premoženjsko - pravne zadeve:

? predlog prodaje finančnega premoženja – delnic PID – ov;

? predlog prodaje zemljišča parc. št. 902/12 in 902/14 k.o. Zagorje – mesto;

? predlog prodaje zemljišča parc. št. 295/1c in 295/4 k.o. Trojane;

? predlog prodaje zemljišča parc. št. 1547/2 in parc. št. 1548/2 k.o. Kandrše s predhodno ukinitvijo statusa javnega dobra na zemljišču;

? predlog prodaje garaže parc. št. 767/21 k.o. Zagorje – mesto;

? predlog prodaje zemljišča parc.št. 326/18 in 324/10, k.o. Loke pri Zagorju

11. Volitve, imenovanja, razrešitve :

?  imenovanje predstavnikov Občine Zagorje ob Savi v  skupščino Stanovanjskega podjetja Zagorje ob Savi, d.o.o.

 

 

K 1. točki – Pobude in vprašanja članov občinskega sveta

 

Samo Vrtačnik, član občinskega sveta z liste SMS, je podal pobudo, ki jo je nanj naslovila Krajevna skupnost Podkum. Gre za predlog, da se pokopališka dejavnosti v Podkumu prenese na komunalo. Pokopališko dejavnost je do sedaj opravljala Krajevna skupnost Podkum, ki je  oskrbovala in vzdrževala pokopališče, ki je v lasti Župnijskega urada Podkum, ter upravljala in vzdrževala mrliške vežice, ki so v lasti Občine Zagorje ob Savi. Za naštete dejavnosti je krajevna skupnost lastnikom   grobov zaračunavala oskrbnino in tudi oskrbovala te grobove. Ker pa kriterij financiranja krajevnih skupnosti , ki so opredeljeni v Odloku o osnovah in merilih za financiranje krajevnih skupnosti v Občini Zagorje ob Savi, ne predvidevajo tovrstnih lastnih prihodkov, svet KS Podkum predlaga občinski upravi, da pripravi vso ustrezno dokumentacijo za čim hitrejši postopek prenosa pokopališke dejavnosti na Komunalo Zagorje, d.o.o.

 

 

Janez Vidmar, član občinskega sveta z liste  SDS, je dal naslednje pobude:

 

1. Namesto štirikrakega križišča v Toplicah na novi obvoznici naj se naredi rondo. Iz tega križišča je pet odcepov, glede na to da je novogradnja je predlagal, da se to popravi.

 

2. V program ureditve cestnega omrežja v zagorski občini naj se da tudi izgradnja rondoja pri uvozu za obrtno – industrijsko cono v Kisovcu. Gre za izjemno prometni del cestnega odseka, kjer prihaja tudi do večjega števila nesreč.

 

V zvezi z odgovori na njegove pobude s prejšnje seje pa je dejal, da je član občinskega sveta in davkoplačevalec, tako kot ostali člani tega sveta, zato pričakuje, da je član občinskega sveta tudi zato, da lahko postavlja vprašanja in nanje dobi tudi odgovore, ne pa da dobiva obtožbe na svoj račun oz. njegovega podjetja kot je bilo v odgovoru v zvezi neurejenostjo deponije izkopanega materiala ob obrtni coni v Kisovcu. Na to deponijo, za katero je bil izdelan ureditveni načrt, se je odvažal material iz gradbene jame za objekt, ki se gradi v obrtni coni. Del tega materiala se bo vrnil nazaj, z delom materiala pa se izravnava nivo bodočih parkirišč. Sicer pa je družba EVJ Elektroprom, d.o.o., dobila v letu 2003 priznanje za prvo mesto za najbolj urejeno okolje v regiji s strani Gospodarske zbornice Slovenije.

Glede vodovoda, ki poteka po parcelah v lasti njegovega podjetja, je povedal, da je bilo zemljišče v podaljšku obrtne cone v Kisovcu kupljeno brez obremenitev, zato je menil, da je jasno kdo mora k komu priti na razgovor. Do sedaj še nobenega ni bilo pri njemu in nihče s strani občine še ni skušal rešiti tega problema, seveda pa je na ta pogovor pripravljen.

 

V zvezi z odgovori glede podpisovanja potnih nalogov in županovega avtomobila pa je menil, da naj se odgovori nanašajo le na zastavljena vprašanja in naj se ne širijo .Podobno je tudi z vprašanjem, ki ga je zastavila svetnica Romana Butolen.

 

Sledili so odgovori predstavnikov občinske uprave.

 

Ivo Vrtačnik, vodja oddelka za gospodarske javne službe, je odgovoril na pobudo v zvezi z rondojem. Pojasnil je, da je bilo za obvoznico izdano gradbeno dovoljenje. Bile so naročene predhodne idejne študije o možnosti reševanja prometa v tem delu Zagorja, zato je zadeva zaključena. Naročnik in investitor je bila Direkcija Republike Slovenije za ceste. Za uvoz v kisovško obrtno cono obstajajo rešitve, ki jih opredeljuje zazidalni načrt, podlaga za ta načrt pa so idejne študije in projekti, kateri revidira direkcija, ki prouči vse možne rešitve, zato tudi tu ni več možnih sprememb.

 

Irena Drašlar, pravnica, je  demantirala trditev g.Vidmarja, češ da v pogodbi, s katero je odkupil zemljišče v obrtni coni, ni zahteve po vzpostavitvi služnosti za vodovod, ki oskrbuje Zagorje. To ni res, v tej pogodbi je člen, kjer je jasno določeno, da se na tej parceli po prepisu zemljišča  na družbo Elektroprom, d.o.o., vknjiži služnost gradnje oz. dostopa in vzdrževanja obstoječega vodovoda.

 

Župan je pojasnil, da je zadolžen za delovanje civilne zaščite v občini, on imenuje  poveljnika civilne zaščite,  zato je tudi odgovoren za njegove potne naloge.

 

Ivo Klančišar, član občinskega sveta z liste LDS, je izpostavil vprašanje, kakšno je stališče občinske uprave glede prenove oz. izgradnje kulturnega doma na Izlakah, rad bi odgovor, ali se o rešitvi tega problema tem kaj razmišlja, saj bi lahko investicijo uvrstili v načrt razvojnih programov občine. Želel je tudi  pisni odgovor, v kateri fazi je ureditev križišča ob orodjarni ETI – ja na Izlakah.

 

Župan je pojasnil, da so idejne zasnove za kulturni dom na Izlakah narejene in usklajene s Kulturno-umetniškim društvom Izlake. Glede parkirišča pa bo pripravljen pisni odgovor.

 

Staša Baloh Plahutnik, članica občinskega sveta z liste SD, je povedala, da so bili na pešpoti »preko Gorice« odstranjeni betonski bloki, tako da je sedaj na tej poti odprt promet za vozila.  Predlagala je, da bi bila to ponovno le pešpot, ki bi se zaključila  v Evroparku. Ni potrebe, da bi bila ta pot prevozna tudi za vozila.

 

Župan je pojasnil, da se je na ta način vzpostavil krožni promet, ki omogoča ob pogrebih normalno prometno ureditev v tem delu Zagorja in izvoz vozil s parkirišč pred pokopališčem.

 

Janez Groboljšek, član občinskega sveta z liste LDS, je dal pobudo, da bi letos v pomladanskih dneh, ko se pripravlja pomladansko čiščenje, čeprav imamo vzorno urejeno odlagališče kosovnih in drugih odpadkov na bivši deponiji, še vedno ohranili zbiranje odpadkov po krajevnih skupnosti, z namenom, da se ne bi po občini ponovno razmahnila divja odlagališča. Izpostavil je tudi vprašanje, ali je res, da bi se šolski okoliši podružničnih šol, predvsem Čemšenika in Šentlamberta, spremenili, ker gre za okoliše, kjer so negativni demografski trendi. Obstaja namreč bojazen, da bi se lahko nato ukinile tudi te podružnične šole. Starši morajo za prvi razred zagotavljati redno spremstvo otrok in težko si zamišlja, kako bodo to starši izvajali, če se bodo vozili v šole na Izlake in Zagorje.

Glede pobude g. Vidmarja za ureditev prometa v obrtni coni v Kisovcu pa  je poudaril, da je to ena najbolj nevarnih prometnih točk v naši občini. Resnično bi kazalo, da bi ponovno razmislili o tem, ali je to križišče dobro urejeno ali ne.

 

Župan je glede šolskih okolišev pojasnil, da se vsak župan zavzema, da šole živijo. V okoliške podružnične šole je bilo vloženih tudi veliko finančnih  sredstev. So pa demografska gibanja res zaskrbljujoča, pa tudi starši se sami odločajo, da otroke vpišejo v dolinske šole. Sam se zavzema za to, da otrok ostane čim dalj v svojem okolju, šele nato naj se asimilira v večja okolja. Glede križišča pri obrtni coni pa je poudaril, da se bo letos naročil projekt , ki bo predvidel odstavni pas, zavijalni pas in pa bolj varen vstop v obrtno cono Kisovec.

 

Dragica Jazbec, članica občinskega sveta z liste SDS, je dejala, da ima informacijo, da se objekt Imperius v Zgornjih Izlakah prodaja. Občini daje pobudo, da lokalna skupnost razmisli o prihodnosti tega objekta, saj ima že lokacijsko in gradbeno dovoljenje za nočni klub. Za lokalno skupnost ne bi bilo dobro, da ga kupijo »nekoliko sporni« kupci, ki se že zanimajo. Občina bi lahko objekt kupila in mu namenila kakšno javno potrebno namembnost.

 

Župan Matjaž Švagan se je zahvalil za pobudo. Pobudo bodo v okviru občinskih služb proučili in razmislili,  na kakšen način bi izkoristili ta objekt v občinske namene.

 

Andrej Dolšina, član občinskega sveta z liste NSi, je dal pobudo, da se članom občinskega sveta posredujejo sklepi, sprejeti na zadnjem posvetu o pokrajinah. S sprejetimi stališči in sklepi bi lahko potem predsedniki strank seznanili svoje centrale in lobirali za sprejeta stališča.

 

Župan je pojasnil, da so stališča in sklepi o pokrajinah posredovana članom občinskega sveta na mizo, pričakuje pa pomoč vseh strank pri uveljavljanju zagorskih stališč in sklepov.

 

Janez Vovk je pozdravil stališče iniciativnega odbora za ustanovitev Občine Izlake, ki so ga prejeli na mizo. Predlagal je, da se stališča in sklepi posredujejo predsedniku državnega zbora g. Cukjatiju in poslanski skupini NSi.

 

Župan je dejal, da je tudi sam imel sestanek z vodstvom Krajevne skupnosti Izlake glede nadaljnje usode pobude za ustanovitev Občine Izlake. Za zaustavitev postopka so bili vsi člani sveta KS Izlake.

 

Janez Vidmar je želel obrazložiti, da je svet KS Izlake stališče o podpori ustanovitve Občine Izlake sprejel v prejšnjem mandatu, katerega je bil član tudi Ivo Klančišar, ki to lahko potrdi.

 

Ivo Klančišar je potrdil, da je svet krajevne skupnosti to sprejel, krajevna skupnost se je pa do tega mnenja opredelila, ko je bil že sklep pripravljen.

 

Janez Vovk je še pojasnil, da je iz stališč in sklepov sveta KS Izlake razbrati, da svet v prejšnjem mandatu, niti v sedanjem,  ni podal soglasja k formalni obliki ustanovitve občine.

 

Občinski svet je nato v zvezi s postopki za ustanovitev samostojne Občine Izlake sprejel naslednji

 

S K L E P :

 

1. Občinski svet Občine Zagorje ob Savi ugotavlja, da svet Krajevne skupnosti Izlake ne podpira predloga iniciativnega odbora za ustanovitev samostojne Občine Izlake, saj svet krajevne skupnosti ugotavlja, da do sedaj predstavljeni razlogi za ustanovitev samostojne Občine Izlake niso dovolj utemeljeni in tehtni.

 

2. Občinski svet Občine Zagorje ob Savi predlaga predsedniku Državnega zbora RS in predlagateljem predloga za ustanovitev samostojne Občine Izlake, da iz parlamentarnega postopka umaknejo predlog za ustanovitev samostojne Občine Izlake.

 

3. Sklep se posreduje predsedniku Državnega zbora RS, poslanski skupini Nove Slovenije – Krščanske ljudske stranke in Službi Vlade RS za lokalno samoupravo in regionalno politiko.

 

Nadaljnjih pobud in vprašanj ni bilo.

 

K 2. točki - Poročilo o izvajanju tekočih aktivnosti v Občini  Zagorje ob Savi 

 

Uvodno obrazložitev je predstavil župan Matjaž Švagan, ki je poudaril:

 

- izgradnja športno-rekreativnega centra na Izlakah, prizidek k Vrtcu Kekec na Izlakah in prizidek k šoli na Izlakah lepo napredujejo.Vsi trije objekti bodo predani v začetku septembra;

- na področju predšolske vzgoje se občina  intenzivno ukvarja s problematiko reševanja Vrtca Jurček, ki je v slabem stanju, in Vrtca Kisovec. Predvidoma v roku enega meseca bo mogoče širše predstaviti, kako reševati to problematiko. Nujno je čimprej pristopiti k sanaciji ali postavitvi novega vrtca;

- zaključujejo se dela v Zadružnem domu v KS Mlinše – Kolovrat, v mesecu aprilu bi morala biti že prva predstava v domu. Naslednja faza bo obnova fasade v KC DD in tudi strehe, gre za investicijo, vredno okoli 230 tisoč €. Za to investicijo so bila pridobljena nepovratna sredstva od Ministrstva za kulturo. Vzporedno s tem problemom bo potrebno reševati tudi problematiko doma na Izlakah in doma Čemšenik;

- v teh mesecih naj bi končno zaključili vodovod v Podkumu, investicija je vredna 900.000 €;

- občina se je vključila tudi v projekt »občina po meri invalidom«;

- v zaključni fazi so tudi dela v Weinbergerjevi hiši, kjer bo poročna soba, galerija in kasneje soba Ladka Korošca;

- pred kratkim je bilo podpisano pismo o nameri z Ministrstvom za promet za izgradnjo 2. faze obvoznice;

- investitor za gradnjo trgovskega centra Spar je pričel z rušenjem bivše stare rudarske šole v Toplicah, v trgovskem centru bo na voljo okrog 1900 m2 površin Spar in 1100 m2 ostalih poslovnih površin s parkirno hišo;

- v zvezi z vprašanjem, ki je bilo postavljeno na prejšnji seji v zvezi s firmo  Schefenacker, je župan pojasnil, da je to zemljišče odkupilo podjetje Kumplast, d.o.o, kjer že izvaja projekte in naj bi v roku dveh let preselil del proizvodnje skladišča v to obrtno cono;

- v zaključni fazi so tudi projekti obnove Vašhave, v katerem bo nov mladinski center in prostori društva  Pon do Kwan;

- občinska delegacija, ki so jo sestavljali predstavniki različnih političnih strank in občinske uprave, je pred časom obiskala Občino Vrsar, kjer so si ogledali nekdanji počitniški dom in se dogovorili, da v kolikor v štirinajstih dneh ne pride do primopredaje s strani hrvaške vlade ,se  bo komisijsko »vdrlo« v ta objekt;

- potekajo tudi aktivnosti pri izgradnji kolektorskega sistema tako na Izlakah kot v Kisovcu in Zagorju, gre za investicijo, vredno več kot 10 mio €, 60% naj bi prejeli s strani evropskih skladov, 25% od Ministrstva za okolje in prostor, ostalo pa bo prispeval občinski proračun. Vse v zvezi z zemljišči je urejeno, projekti so, investicija naj bi se  zaključila  okoli  leta 2010.

 

Sledila je razprava.

 

Janez Vidmar je vprašal, ali so sredstva  EU že odobrena in kdaj naj bi se projekt začel izvajati.

 

Župan je še enkrat pojasnil, da so sredstva EU že odobrena, v letošnjem letu pa naj bi bil izveden tudi razpis. Zemljišče za čistilno napravo na Izlakah je že odkupljeno, v Zagorju pa poteka postopek razlastitve.Gre za skupni projekt občin Litija, Šmartno pri Litiji  in Zagorje.

 

Dragico Jazbec je zanimalo, ali je že prišel odgovor hrvaškega ministrstva za obrambo, ki razpolaga z domom v Vrsarju.

 

Slavko Jelševar, član občinskega sveta z liste SLS, je izrazil svoje nestrinjanje z  izgradnjo Mladinskega centra »Vašhava« v objektu bivših rudniških kopalnic. Menil je, da ta dejavnost ne sodi v ta objekt, kjer se v delu objekta že odvija proizvodna dejavnost.  V Zagorju imamo že tako malo proizvodnih prostorov in še tiste, ki jih imamo, jih bomo dejansko porabili za namene, za katere niso primerni. Predlagal je, da se mladinski center prestavi v objekt Proletarec, Vašhava pa naj se nameni za manjša podjetja ali za inkubator za podjetnike.

 

Župan se je zahvalil za pobudo in dejal, da se z mladimi o tej pobudi že pogovarja.

 

Nadaljnje razprave ni bilo.

 

K 3. točki - Predlog zaključnega računa proračuna Občine Zagorje ob Savi za leto 2006 –  SKRAJŠANI POSTOPEK

 

Zaključni račun proračuna Občine Zagorje ob Savi za leto 2006 je uvodoma predstavila Jelena Mlakar, vodja oddelka za javne finance. Poudarila je, da je bilo poslovanje proračuna v letu 2006 uspešno. V zaključni račun proračuna je vključeno tudi poslovanje krajevnih skupnosti. Nato je na kratko obrazložila postavke zaključnega računa.

 

G. Jože Smrkolj, predsednik nadzornega odbora občine, je v imenu nadzornega odbora povedal, da je zaključni račun proračuna Občine Zagorje ob Savi za leto 2006 pripravljen zelo nazorno, prav tako je tudi poročilo pripravljeno zelo pregledno. Ustrezno so utemeljene in obrazložene posamezne postavke in tudi namen koriščenja proračunskih sredstev. Postavke so realizirane v skladu s planom, tako na prihodkovni kot na odhodkovni strani bilance proračuna. Nadzorni odbor predlaga občinskemu svetu sprejem zaključnega računa proračuna Občine Zagorje ob Savi za leto 2006.

 

Simona Klukej, članica občinskega sveta z liste LDS, je v imenu odbora za gospodarstvo pojasnila, da odbor predlaga sprejem zaključnega računa proračuna.

 

Janez Vidmar je izrazil veselje, da so predstavniki nadzornega odbora prisotni na seji občinskega sveta in da bo nadzorni odbor v prihodnje obravnaval tudi pobude, ki jih bo dala opozicija. Izpostavil je tudi financiranje plinovoda v Kisovcu, kar ni bilo predvideno v koncesijski pogodbi. V zvezi s tem želi pisno pojasnilo in pregled nadzornega odbora.

 

Župan je pojasnil, da je takšen način gradnje plinovoda predvidel aneks h koncesijski pogodbi. Da je občina k temu pristopila, pa je razlog v tem, da je bilo potrebno s plinom oskrbeti obrtno cono v Kisovcu ter izgradnjo trgovskega centra Ere. Šlo je za več kot 100 delovnih mest.

 

Jože Smrkolj je pojasnil, da ima nadzorni odbor svoj plan dela, po katerem bo delal. Predstavnik nadzornega odbora bo tudi vedno prisostvoval na sejah občinskega sveta in v primeru, da bo izpostavljen kakšen večji problem, bo nadzorni odbor to tudi obravnaval. Ne bo pa nadzorni odbor obravnaval vsako pobudo ali vprašanje, saj so za to pristojni drugi organi, kot je npr. župan, občinska uprava in drugi.

 

Slavko Jelševar je pohvalil delo občinske uprave, ker so postavke zelo pregledno pripravljene. Zanimalo ga je, ali so zadolžitve in predobremenitve proračuna v zakonsko dovoljenih okvirjih. Želi pismeni odgovor.

 

Župan je dejal, da bo posredovana pismena utemeljitev.

 

Jelena Mlakar je pojasnila, da je iz bilance stanja razvidno, da se iz leta 2006 v leto 2007 prenaša 430 mio Sit obveznosti. V obrazložitvah je napisana tudi struktura tega prenosa. Prenesene obveznosti so v okviru zakonsko dovoljenih zneskov, prav tako je tudi glede zadolžitve.

 

Ker nadaljnje razprave ni bilo, so člani občinskega sveta z 1 glasom PROTI in 22 glasovi ZA sprejeli naslednji SKLEP:

 

1. Občinski svet občine Zagorje ob Savi potrjuje sprejem zaključnega računa Občine Zagorje ob Savi za leto 2006

 

 

K 4. točki - Predlog proračuna Občine Zagorje ob Savi za leto 2007 z Odlokom o proračunu in načrtom razvojnih programov občine za obdobje 2007 – 2010  –  2. OBRAVNAVA ter predlog sklepa o zadolžitvi

 

Jelena Mlakar, vodja oddelka za javne finance, je uvodoma obrazložila spremembe proračuna, ki so vključene v predlog proračuna za drugo obravnavo. Večjih sprememb sicer ni, v proračun so sedaj vključeni tudi potencialni prihodki iz naslova direktnih regionalnih spodbud, ki jih bo občina dobila, če jih bo lahko v letošnjem letu država že lahko začela črpati in če bo občina uspešna na razpisih. V primeru, da teh sredstev ne bo, se bo prihodkovna stran proračuna znižala, sprostila pa se bodo lastna sredstva občinskega proračuna. V načrtu razvojnih programov se pa vidi, na katere projekte se bo občina prijavila.

 

Župan je prisotnim še pojasnil, da Slovenska demokratska stranka predlaga, da se v proračun vključi tudi izgradnja pločnika od trgovskega centra Mercator do Kamnoloma Borovnik v Kisovcu in izgradnja avtobusnega postajališča v Čemšeniku. Župan je poudaril, da sta oba projekta že v ustreznih postopkih.

 

Jože Smrkolj je v imenu nadzornega odbora poudaril, da nadzorni odbor ugotavlja, da večjih sprememb od prvega branja predloga proračuna Občine Zagorje ob Savi za leto 2007 z odlokom o proračunu in predlogom načrta razvojnih programov v obdobju 2007 – 2010 ni, razen, da so v proračun vključeni projekti, ki jih je Občina Zagorje ob Savi predlagala v Izvedbeni načrt zasavske razvojne regije za obdobje 2007 – 2009. V primeru, da občina za predlagane projekte v letošnjem letu zaradi poznih razpisov pričakovana sredstva ne bo prejela, naj se takoj pripravi rebalans proračuna. Opozoril je tudi, da je potrebno glede na velik obseg predlaganih investicij paziti, da ne bo prihajalo do nesprejemljivih prekoračevanj.

Nadzorni odbor je tudi glede na relativno povišanje plač v letu 2006 in tudi v letu 2007 opozoril na racionalno zaposlovanje v subjektih javnega prava na lokalni ravni in na dosledno spoštovanje zakonodaje s področja plačne politike. Predsednik nadzornega odbora je v imenu odbora priporočal in predlagal občinskemu svetu, da se predlog proračuna Občine Zagorje ob Savi z odlokom o proračunu in načrtom razvojnih programov občine za obdobje 2007 – 2010 sprejme.

 

Župan je pojasnil, da se vse plače izplačujejo v skladu z zakonom, vendar pa je določen odstotek večji zaradi nadomeščanja porodniške ali občasnega povečanega obsega dela na občini. Glede ostalih investicij je podprl stališče nadzornega odbora.

 

Sledila je razprava.

 

Janez Vidmar je želel vedeti, ali je povečanje plač na račun nadomeščanja porodniške upravičena, kajti porodniška se plačuje iz zavarovanja.

 

Majda Drnovšek, vodja oddelka za gospodarstvo, je pojasnila, da se vedno planira polna zaposlitev, se pa vsako leto pojavlja bolniška do 30 in nad 30 dni. V proračunu je indeks plač prikazan glede na realizacijo in ne na plan.

 

Dragica Jazbec je menila, da je proračun dobro pripravljen in pregleden, izrazila pa je pomisleke glede proračunskih virov . Med prihodke bi morali namreč predvideti več zasebnih virov iz naslova javno – zasebnega partnerstva. Zanimalo jo je tudi, ali se že pripravlja projekt sanacije strehe na Delavskem domu. Predlagala je, da bi se na strehi namestili sončni kolektorji.

 

Župan je dejal, da bo pobuda posredovana vodstvu Delavskega doma.

 

Andrej Dolšina je pohvalil preglednost proračuna in smatral, da so prispevki resornih ministrstev v naš proračun v primerjavi z prejšnjim letam več kot 900.000 €. Ocenil je, da zagorski občini ni šlo še nikoli tako dobro. Menil je tudi, da ima investicijski del proračuni  dve pomanjkljivosti, in sicer je premalo poudarka na ustvarjanju pogojev za nova delovna mesta, prihodki proračuna pa tudi preveč temeljijo na predvideni kupnini iz naslova prodaje doma v Vrsarju. Zanimalo ga je, kako bomo nadomestili eventuelni izpad sredstev iz naslova kupnine za Vrsar.

 

Staša Baloh Plahutnik, članica občinskega sveta z liste SD, je županu predlagala, da bi se morala občina pri investicijah bolj posluževati javno – zasebnega partnerstva. Na ta način bo določen del proračuna razbremenjen. Prav tako je predlagala, da občina podobno kot za starejše pomaga pri prevozih v občini tudi mladim. Opozorila je na nujnost štipendij za mlade. Pri novih investicijah na območju Evroparka je predlagala temeljit premislek, preden se dokončno odloča o tem projektu. Predlagala je, da bi prehodno opravili javno razpravo oz. javno razgrnitev predlaganih rešitev, da bi se vključila čim širša zainteresirana javnost.

 

Župan je razložil, da je štipendiranje s strani lokalne skupnosti predvideno v letu 2008. Glede subvencioniranja prevozov mladih  je projekt v pripravi, strinjal pa se je tudi z idejo o vključitvi čim širše zainteresirane javnosti v osmislitev bodočega razvoja Evroparka.

 

Samo Vrtačnik je zaradi zmanjšanja sredstev za izgradnjo vodovoda v Podkumu izrazil bojazen in hkrati upanje, da se izgradnja vodovoda v Podkumu letos zaključi.

 

Slavko Jelševar je opozoril na neurejeno stopnišče in vhodni prostor pri OŠ Ivan Skvarča. Zanimalo ga je, ali bo ta investicija vključena v plan.

 

Župan je dejal, da bo to v kratkem roku urejeno, ker je pobuda vezana na varnost dostopa do osnovne šole.

 

Ker nadaljnje razprave ni bilo, so člani občinskega sveta sprejeli SOGLASNO naslednji

 

S K L E P:

 

1. Občinski svet občine Zagorje ob Savi je v drugi obravnavi sprejel predlog proračuna Občine Zagorje ob Savi za leto 2007 z odlokom o proračunu ter načrtom razvojnih programov za obdobje 2007 do 2010.

 

2. Proračun Občine Zagorje ob Savi za leto 2007 se objavi na spletnih straneh Občine Zagorje ob Savi.

 

Župan je nato občinskemu svetu predlagal še, da sprejme sklep o zadolževanju proračuna v letu 2007. Zadolžitev je že predvidena v predlogu proračuna.

 

Občinski svet je nato SOGLASNO sprejel naslednji

 

S K L E P:

 

1.Občina Zagorje ob Savi  pristopi k najemu dolgoročnega posojila v višini 1.252.000 evrov. Sredstva pridobljena s posojilom bo občina Zagorje ob Savi porabila  za financiranje investicije »Adaptacija in dozidava OŠ Ivana Kavčiča in vrtca Kekec na Izlakah«.

 

2. Občinski svet občine Zagorje ob Savi pooblašča župana, da ob predhodnem soglasju Ministrstva za finance RS, pridobi bančno posojilo pod konkurenčnimi pogoji.

 

K 5. točki - Predlog Odloka o spremembah in dopolnitvah Odloka o ureditvenem načrtu za območje ob Cesti zmage v Zagorju ob Savi –  2. OBRAVNAVA

 

Uvodno obrazložitev je podala vodja oddelka za okolje in prostor Tatjana Podbregar. Spremembe odloka je izdelala družba Ozzing, d.o.o., ki je upoštevala pripombe iz javne razprave.

 

Člane občinskega sveta je tudi obvestila, da so stanovalci Ceste 9. avgusta 8E na župana naslovili pobudo, da z amandmajem prepreči izgradnjo dveh načrtovanih parkirišč nad garažami. Zaradi gradnje teh dveh parkirišč bo namreč onemogočen normalen dostop pešcev do boksov za smeti, pa tudi promet bi se vršil dobesedno pod balkoni stanovanj. Kvaliteta bivanja bi se s tem poslabšala.

 

Župan je tudi predlagal amandma, da se v spremembah in dopolnitvah ureditvenega načrta poleg možnosti spremembe namembnosti opredeli tudi nadomestna gradnja, gre predvsem za paviljona, ki sta ob Zdravstvenem domu.

 

Staša Baloh Plahutnik je želela pojasnitev, kaj pomeni revitalizacija ploščadi.

 

Tatjana Podbregar je obrazložila, da mora kakršnakoli revitalizacija potekati pod  kontrolo Zavoda za kulturno dediščino, ki je podal smernice za revitalizacijo. Ob revitalizaciji pa se bo posebna pozornost namenila tudi invalidom

 

Župan je nato najprej dal na glasovanje dva predlagana amandmaja, in sicer:

 

1.V odloku o spremembah in dopolnitvah ureditvenega načrta za območje »ob Cesti zmage v Zagorju ob Savi« se v 6. členu spremeni  poglavje PARKIRIŠČA PRI UPOKOJENCIH IN PARKOVNA UREDITEV Z IGRALI in se glasi:

»Na obstoječem opuščenem balinišču so predvidena nova parkirišča. Tlorisna velikost enega PM znaša:  2,50 m x 5,00 m.

Na parkirišču je 6 novih PM, od tega je 1 PM namenjeno invalidom, predpisane širine 3,50 m. Ob parkirišču se uredi otroško igrišče z igrali.«

 

2.V 8. členu se dodana nova alinea glasi:

» Dopustne so tudi spremembe namembnosti ali nadomestne gradnje vseh objektov z namembnostjo, ki po strokovni presoji sodijo v območje za oskrbne, storitvene in družbene dejavnosti ter v  mešano stanovanjsko območje in imajo mestotvorni značaj.«

Uskladijo se tudi vsi tekstualni opisi in grafične priloge sprememb in dopolnitev ureditvenega načrta, ki tangirajo amandma.

 

Člani občinskega sveta so predlagana amandmaja SOGLASNO sprejeli.

 

Člani občinskega sveta so nato SOGLASNO sprejeli naslednji

 

S K L E P :

 

1.Sprejme se Odlok o spremembah in dopolnitvah ureditvenega načrta za območje »ob Cesti zmage v Zagorju ob Savi« z naslednjima amandmajema:

 

1.V odloku o spremembah in dopolnitvah ureditvenega načrta za območje »ob Cesti zmage v Zagorju ob Savi« se v 6. členu spremeni  poglavje PARKIRIŠČA PRI UPOKOJENCIH IN PARKOVNA UREDITEV Z IGRALI in se glasi:

 

»Na obstoječem opuščenem balinišču so predvidena nova parkirišča.

Tlorisna velikost enega PM znaša:          2,50 m x 5,00 m.

Na parkirišču je 6 novih PM, od tega je 1 PM namenjeno invalidom, predpisane širine 3,50 m.

Ob parkirišču se uredi otroško igrišče z igrali.«

 

2.V 8. členu se dodana nova alinea glasi:

» Dopustne so tudi spremembe namembnosti ali nadomestne gradnje vseh objektov z namembnostjo, ki po strokovni presoji sodijo v območje za oskrbne, storitvene in družbene dejavnosti ter v  mešano stanovanjsko območje in imajo mestotvorni značaj.«

 

Uskladijo se tudi vsi tekstualni opisi in grafične priloge sprememb in dopolnitev ureditvenega načrta, ki tangirajo amandma.

 

2. Odlok  se  objavi  v Uradnem listu Republike Slovenije  in  začne  veljati petnajsti dan po objavi.

 

 

K 6. in 7.točki - Predlog Odloka o načinu izvajanja lokalne gospodarske javne službe sistemskega operaterja distribucijskega omrežja zemeljskega plina in gospodarske javne  službe dobave zemeljskega plina tarifnim odjemalcem na območju Občine Zagorje ob Savi in Predlog Odloka o podelitvi koncesije za opravljanje lokalne gospodarske javne službe sistemskega operaterja distribucijskega omrežja zemeljskega plina ter gospodarske javne službe dobave zemeljskega plina tarifnim odjemalcem na območju Občine Zagorje ob Savi – SKRAJŠANI POSTOPEK

 

Predsednik Odbora za okolje in prostor Občine Zagorje ob Savi Janez Vovk je v imenu odbora obrazložil, da je odbor predlagal skrajšani postopek pri sprejemanju odloka, saj gre za usklajevanje odloka z novim energetskim zakonom.

 

Sledila je razprava.

 

Janez Vidmar je predlagal, da se odlok obravnava dvofazno, da bo lahko pripravil pripombe do naslednje seje občinskega sveta.

 

Janez Groboljšek je pojasnil, da smo pri glasovanju o dnevnem redu že izglasovali skrajšani postopek.

 

Janez Vovk je pojasnil, da poslovnik omogoča, da lahko občinski svet tekom splošne razprave odloči o tem, da se odlok obravnava po skrajšanem postopku.

 

Dragica Jazbec  se je strinjala s skrajšanim postopkom, saj gre zgolj za uskladitev z zakonom.

 

Župan je nato predlagal, da se najprej glasuje o predlogu odbora za okolje in prostor, da se odloka pod 6. in 7. točko obravnavata  po skrajšanem postopku.

 

Člani občinskega sveta so s 3 glasovi PROTI in 20 glasovi ZA sprejeli sklep, da se odloka iz 6. in 7. točke obravnavata po skrajšanem postopku.

 

Janez Vidmar, je še enkrat pojasnil, da je pregledoval  odloka in da ima veliko pripomb, zato zanj to ni sprejemljivo, da se odloka sprejmeta po skrajšanem postopku.

 

Brane Omahne, direktor občinske uprave, je citiral 88. člen poslovnika, ki je podlaga za skrajšani postopek, zato je župan dal odlok na glasovanje.

 

Člani občinskega sveta so nato z 2 glasovi PROTI in 21 glasovi ZA sprejel naslednji

 

S K L E P :

 

1.Občinski svet Občine Zagorje ob Savi je  sprejel Odloka o načinu izvajanja lokalne gospodarske javne službe sistemskega operaterja distribucijskega omrežja zemeljskega plina in gospodarske javne službe dobave zemeljskega plina tarifnim odjemalcem na območju Občine Zagorje ob Savi.

 

2.Občinski svet Občine Zagorje ob Savi je sprejel predlog Odloka o podelitvi koncesije za opravljanje lokalne gospodarske javne službe sistemskega operaterja distribucijskega omrežja zemeljskega plina ter gospodarske javne službe dobave zemeljskega plina tarifnim odjemalcem na območju Občine Zagorje ob Savi.

 

3.Oba odloka se objavita v Uradnem listu RS.

 

K 7. točki - Predlog cen za neposredno oskrbo uporabnikov socialno varstvene storitve »pomoč na domu« in cene za vodenje in koordiniranje te storitve

 

Blanka Šmit, vodja oddelka za družbene dejavnosti je obrazložila, da je izvajalec socialno varstvene storitve kot javne službe Center za socialno delo Zagorje ob Savi. Ta pomoč je namenjena občanom nad 65 let. Pogodba o izvajanju storitve »pomoč na domu« je sklenjena za tri leta, to je do marca 2008. Plačilo stroškov vodenja in koordinacije v celoti zagotavlja proračun Občine Zagorje ob Savi. Občina v skladu s pravilnikom izvajalcu priznava stroške vodenja, pri čemer se upošteva normativ 0,5 vodje na 100 uporabnikov in 0,5 koordinatorja na 20 socialnih oskrbovalcev, upoštevajoč povprečje uporabnikov in oskrbovalcev v preteklem letu. Cena je izračunana na efektivno uro in znaša po izračunu izvajalca storitve 1,44 € na uro.

 

Sledila je razprava.

 

Albin Pražnikar je vprašal, koliko je občanov v občini, ki imajo to pomoč in kako bo potekal program pomoči na domu.

 

Danica Kurent, direktorica Centra za socialno delo je odgovorila, da je bilo vseh uporabnikov 53, povprečno mesečno od tega 35,5. Obseg se je povečal za 33%, storitve izvajajo tudi v popoldanskem in večernem času ter ob praznikih in nedeljah. Na drugo vprašanje je odgovorila, da v letošnjem letu nadgrajujejo kvaliteto storitev s preventivnim programom s prostovoljci iz osnovne in srednje šole. Ti prostovoljci imajo koordinatorko in mentorico, tako da je strokovnost zagotovljena.

 

Janka Pavšek Bantan, članica občinskega sveta z liste LDS, je v imenu odbora za zdravstvo in socialne zadeve na svoji seji obravnaval ta predlog in ga podpira.

 

Ker razprave ni bilo, so člani občinskega sveta SOGLASNO sprejeli naslednji

 

S K L E P :

 

1.Cena storitve vodenja in koordinacije storitve »pomoč družini na domu«, ki jo izvaja Center za socialno delo Zagorje ob Savi kot javno službo, znaša 1,44 € na efektivno uro.

 

2. Cena storitve pomoč družini na domu na podlagi 18. člena pravilnika o metodologiji za oblikovanje cen socialno varstvenih storitev znaša 9,75 € na efektivno uro.Cena se zniža za subvencijo iz sredstev proračuna občine  za 4,88 € in za subvencijo iz sredstev državnega proračuna za 2,50 € tako, da znaša končna cena  za uporabnika 2,37 €.

   

3.Ta sklep začne veljati osmi dan po objavi v Uradnem listu RS. S sprejetjem tega sklepa preneha veljati sklep pod številko 122-3/2006 z dne 16.2.2006.Cene iz 1. in 2. točke tega sklepa se uporabljajo od  1.4.2007 dalje.

 

 

K 8. točki -  Predlog spremembe Statuta Občine Zagorje ob Savi – 2.OBRAVNAVA

 

Samo Vrtačnik, predsednik statutarno pravne komisije, je v imenu komisije obrazložil, da je statutarno pravna komisija obravnavala predlog v drugi obravnavi in ker na predlog ni bilo pripomb, predlaga, da občinski svet predlagane spremembe statuta v drugi obravnavi sprejme.

 

Ker razprave ni bilo, so člani občinskega sveta SOGLASNO sprejeli naslednji

 

SKLEP:

 

1. Občinski svet Občine Zagorje ob Savi je v 2. obravnavi sprejel predlog sprememb Statuta Občine Zagorje ob Savi, ki jih je na svoji seji dne 16.02.2007 sprejela statutarno-pravna komisija občinskega sveta.

 

2. Spremembe statuta se objavijo v Uradnem listu RS.

 

K 9. točki - Predlog sprememb in dopolnitev Poslovnika Občinskega sveta Občine Zagorje ob Savi – 2.OBRAVNAVA

 

Župan je uvodoma obrazložil, da je na podlagi 83. in 115. člena poslovnika občinskega sveta vložil amandma k predlaganim spremembam poslovnika z naslednjo vsebino:

 

»Ustna vprašanja oz. pobudo mora član občinskega sveta prijaviti županu najkasneje dan pred začetkom seje, na kateri se obravnavajo vprašanja članov občinskega sveta do 12. ure. Prijava vsebuje vprašanje v skladu s 3. odstavkom tega člena. Vprašanja v zvezi z dogodki, ki so se zgodili po roku iz prejšnjega odstavka, lahko član občinskega sveta pisno prijavi najkasneje do pričetka točke, v okviru katere se obravnavajo vprašanje člana občinskega sveta.« 

 

Sledila je razprava.

 

Slavko Jelševar se s tem amandmajem ni strinjal.

 

Samo Vrtačnik je v imenu statutarno pravne komisije obrazložil, da se komisija s predlogom kot takšnim strinja in predlagajo občinskemu svetu, da ga sprejme.

 

Po kratki razpravi je občinski svet sprejel AMANDMA s 3 glasovi PROTI in 20 glasovi ZA.

 

1.V Poslovniku Občinskega sveta Občine Zagorje ob Savi (Uradni vestnik Zasavja, št. 13/2003 in Uradni list RS, št. 64/2004) se spremeni  17. člen tako, da se le – ta glasi :

 

»Član sveta zastavlja vprašanja in daje pobude v pisni obliki ali ustno.

 

Na vsaki redni seji sveta mora biti predvidena posebna točka dnevnega reda za vprašanja in pobude članov.

 

Vprašanja oziroma pobude morajo biti kratke in postavljene tako, da je njihova vsebina jasno razvidna. V nasprotnem primeru župan, ali za vodenje seje pooblaščeni podžupan  oziroma član sveta, na to opozori in   člana sveta pozove, da vprašanje oziroma pobudo ustrezno dopolni.

 

Ustno vprašanje oziroma pobudo mora član občinskega sveta prijaviti županu najkasneje  dan pred začetkom seje, na kateri se obravnavajo vprašanja članov občinskega sveta, do 12. ure. Prijava vsebuje vprašanje v skladu s 3. odstavkom tega člena.

 

Vprašanja v zvezi z dogodki, ki so se zgodili po roku iz prejšnjega odstavka, lahko član občinskega sveta pisno prijavi najkasneje do pričetka točke, v okviru katere se obravnavajo vprašanja članov občinskega sveta.

 

Ustno postavljeno vprašanje ne sme trajati več kot 3 minute, obrazložitev pobude pa ne več kot 5 minut.

 

Pisno postavljeno vprašanje mora biti takoj posredovano tistemu, na katerega je naslovljeno.

 

Pri obravnavi vprašanj in pobud  morata biti na seji obvezno prisotna župan in direktor občinske uprave. Če sta župan ali direktor občinske uprave zadržana, določita, kdo ju bo nadomeščal in odgovarjal na vprašanja in pobude.

 

Na seji se odgovarja na vsa vprašanja in pobude, ki so bila oddana do začetka seje občinskega sveta.Če zahteva odgovor na vprašanje podrobnejši pregled dokumentacije oziroma proučitev lahko župan ali direktor občinske uprave odgovorita na naslednji seji.

 

Župan ali direktor občinske uprave lahko na posamezna vprašanja ali pobude odgovorita pisno, pisno morata odgovoriti tudi na vprašanja in pobude, za katere tako zahteva vlagatelj.  Pisni odgovor mora biti posredovan vsem članom sveta s sklicem, najkasneje pa na prvi naslednji redni seji.«

 

Člani občinskega sveta so nato z 2 glasovoma PROTI in 21 glasovi ZA sprejeli naslednji

 

S K L E P :

 

1. Občinski svet Občine Zagorje ob Savi je v drugi obravnavi sprejel predlog sprememb in dopolnitev Poslovnika Občinskega sveta Občine Zagorje ob Savi, ki jih je na svoji seji dne 16.02.2007 sprejela statutarno-pravna komisija občinskega sveta, z amandmajem, ki ga je na seji občinskega sveta predlagal župan.

 

2. Spremembe poslovnika se objavijo v Uradnem listu RS.

 

K 10. točki - Premoženjsko - pravne zadeve:

? predlog prodaje finančnega premoženja – delnic PID – ov;

? predlog prodaje zemljišča parc. št. 902/12 in 902/14 k.o. Zagorje – mesto;

? predlog prodaje zemljišča parc. št. 295/1c in 295/4 k.o. Trojane;

? predlog prodaje zemljišča parc. št. 1547/2 in parc. št. 1548/2 k.o. Kandrše s predhodno ukinitvijo statusa javnega dobra na zemljišču;

? predlog prodaje garaže parc. št. 767/21 k.o. Zagorje – mesto;

? predlog prodaje zemljišča parc.št. 326/18 in 324/10, k.o. Loke pri Zagorju

 

 

Irena Drašlar, pravnica je uvodoma predstavila predloge prodaje.

 

Janez Vovk, predsednik odbora za okolje in prostor, je obrazložil, da je odbor te predloge prodaje obravnaval in predlaga občinskemu svetu, da programe prodaje sprejme.

 

Člani občinskega sveta so brez razprave SOGLASNO sprejeli naslednje

 

SKLEPE:

 

1.Sprejme se  program prodaje finančnega premoženja-delnic PID-ov - gre za vrednostne papirje, s katerimi se trguje na organiziranem trgu vrednostnih papirjev, in sicer:

 

vrednostni  

     papir

   vrsta

količina

                 izdajatelj                  

MAHR

redne delnice

       112

Maksima Holding d.d.

MAIR

redne delnice

       137

Maksima, Delniška ID d.d.

MKIR

redne delnice

       130

Maksima Invest d.d.

 

 

2. Sprejme se  program prodaje nepremičnin-stavbnega zemljišča s  parc.št.902/12 in 902/14 k.o.Zagorje-mesto v lasti Občine Zagorje ob Savi.

 

3. Sprejme se  program prodaje nepremičnin-gozdnega zemljišča s  parc.št.295/1 in parc.št.295/4 k.o.Trojane v lasti Občine Zagorje ob Savi.

 

4. Ukine se status javnega dobra oz.dobrine v splošni rabi za nepremičnini:

 

-parc.št.1547/2 pot v izmeri 6 m2, vpisana v z.k.vl.št. 601 k.o.Kandrše,

-parc.št.1548/2 pot v izmeri 77 m2, vpisana v Seznam I  k.o.Kandrše.

 

Nepremičnini iz tega sklepa prenehata biti nepremičnini s statusom javnega dobra in nepremičnini v splošni rabi ter se odpišeta iz dosedanjih z.k.vložkov oz. Seznama I  k.o. Kandrše in vpišeta v ustrezen zemljiškoknjižni vložek kot last Občine Zagorje ob Savi.

 

5. Sprejme se  program prodaje nepremičnin-garažnega boksa s  parc.št.767/21 k.o.Zagorje-mesto v lasti Občine Zagorje ob Savi.

 

6. Sprejme se program prodaje  zemljišča par.št. 326/18 in 324/10, k.o. Loke pri Zagorju v lasti Občine Zagorje ob Savi.

 

K 11. točki - Volitve, imenovanja, razrešitve:

? imenovanje predstavnikov Občine Zagorje ob Savi v  skupščino Stanovanjskega podjetja Zagorje ob Savi, d.o.o.;

 

Predsednik komisije za mandatna vprašanja, volitve in imenovanja Sandi Grčar je v imenu komisije predlagal, da se v skupščino Stanovanjskega podjetja Zagorje ob Savi, d.o.o., imenujejo sledeči člani: Janez Vovk, Marjan Kovač, Sonja Klopčič in Albin Pražnikar.

 

Župan se je pojasnil, da je bilo v tem času kar nekaj razprave in da sta se  z g. Pražnikarjem dogovorila, da odstopa od te funkcije. Župan je predlagal, da se namesto njega imenuje g. Joško Rozina, kandidat, ki ga je imenovala Slovenska demokratska stranka.

 

Andrej Dolšina je protestiral proti takšnemu preoblikovanju predloga komisije za mandatna vprašanja, volitve in imenovanja, saj se ponavlja praksa s prejšnje seje. Gre za kršenje postopka, ki ga določa poslovnik. Zato predlaga nov predlog, za katerega bi na seji ponovno glasovali.  Menil je, da bi morala o spremenjeni sestavi skupščine najprej odločati komisija za mandatna vprašanja, volitve in imenovanja, nato pa šele občinski svet. Izrazil je tudi nestrinjanje s predlagano sestavo skupščine, saj skupščina v prejšnjem sestavu ni zaključila mandata z obravnavo poslovanja podjetja v letu 2006, niti s poslovnim načrtom za leto 2007.

 

Župan je dejal, da je postopek legitimen, ni pa smotrno sklicevati seje zgolj zaradi sejnine.

 

Dragica Jazbec je prosila pravno službo za pojasnilo, ali je vprašanje g. Dolšine o imenovanju nove skupščine pred sprejetjem zaključnega računa legitimno.

 

Gregor Brinjevec je kot član občinskega sveta in direktor Stanovanjskega podjetja Zagorje ob Savi, d.o.o., pojasnil, da je odgovorna oseba za poročanje organom, kot je davčna uprava, AJPES… direktor, skupščina pa je predstavnik lastnika, ki obravnava vsebinsko rezultate družbe.

 

Janez Vovk se ni strinjal z g. Dolšino in je menil, da je izvolitev nove skupščine popolnoma legitimno dejanje.

 

Dragica Jazbec je pojasnila, da so na komisiji za mandatna vprašanja, volitve in imenovanja postopek izvedli tako, da bi v primeru, da en kandidat odstopi, bil namesto njega  imenovan naslednji, ki je prejel največje število glasov. To pa je v danem primeru Joško Rozina.

 

Andrej Dolšina je dejal, da je legitimo izvoljen, ima pravico dobiti odgovore za svoje dvome in pravne razlage za svoja vprašanja.

 

Župan je nato dejal, da bo občinska uprava pridobila do naslednje seje občinskega sveta pravno mnenje glede statusa skupščine in obravnave poročila o poslovanju družbe v preteklem letu in poslovnega načrta za tekoče leto.  

 

Janez Vovk je dejal, da bo, v kolikor bo pravno mnenje, da je kot zdajšnji predsednik kakor koli kršil zakon, odstopil s sedanjega mesta člana skupščine Stanovanjskega podjetja Zagorje ob Savi, d.o.o.

 

Nadaljnje razprave ni bilo.

 

Po razpravi so člani občinskega sveta SOGLASNO sprejeli naslednji

 

S K L E P :

 

1. Imenuje se skupščina Stanovanjskega podjetja Zagorje ob Savi, d.o.o., v naslednji sestavi :

 

1. Janez VOVK

2. Marjan KOVAČ

3. Sonja KLOPČIČ

4. Joško ROZINA

5. Maja KNEŽEVIČ, predstavnica zaposlenih.

 

Mandat članov skupščine traja štiri leta.

 

Seja se je zaključila ob 20. uri 20 minut.

 

Direktor občinske uprave:  

Župan

Brane OMAHNE, univ.prof. 

Matjaž ŠVAGAN