New Page 1

Na podlagi 57. in 61a. člena Zakona o prostorskem načrtovanju –ZPNačrt (Uradni list RS, št. 33/07, 70/08 – ZVO-1B, 108/09, 80/10 – ZUPUDPP, 43/11 – ZKZ-C, 57/12, 57/12 – ZUPUDPP-A, (109/12), 76/14 – odl. US in 14/15 – ZUUJFO) in 16. člena Statuta Občine Zreče (Uradni list RS, št. 87/12) je Občinski svet Občine Zreče na 7. redni seji dne 21.10.2015 sprejel

 

ODLOK

 O SPREMEMBAH IN DOPOLNITVAH ODLOKA O SPREJETJU O OBČINSKEM PODROBNEM PROSTORSKEM NAČRTU ZA OBMOČJE POČITNIŠKIH HIŠ NA ROGLI

 

1. člen

S tem odlokom se sprejmejo spremembe in dopolnitve občinskega podrobnega prostorskega načrta za območje počitniških hiš na Rogli (Uradni list RS, št. 16/12 in 81/12 – obvezna razlaga), ki jih je izdelal ZUM urbanizem, planiranje, projektiranje, d. o. o., pod številko naloge: 15018.

 

2. člen

(1) Spremembe in dopolnitve občinskega podrobnega prostorskega načrta za območje počitniških hiš na Rogli vsebujejo poleg tega odloka tudi grafični del in obvezne priloge, ki so na vpogled v prostorih Občine Zreče.

(2) Grafični del sprememb in dopolnitev občinskega podrobnega prostorskega načrta za območje počitniških hiš na Rogli vsebuje naslednje grafične načrte:

·     ureditvena situacija s prikazom ureditev, potrebnih za ohranjanje narave,

·     urbanistični pogoji z oznako potrebnih sanacij,

·     zasnova projektnih rešitev prometne infrastrukture,

·     zasnova komunalne in energetske infrastrukture ter omrežja zvez.

 

3. člen

V šesti alineji prvega odstavka 6. člena se črta besedilo »ter skladno z načrtom krajinske arhitekture«.

 

4. člen

V zadnji alineji tretjega odstavka 6. člena se črta besedilo »ter skladno z načrtom krajinske arhitekture«.

 

5. člen

V peti alineji četrtega odstavka 6. člena se črta zadnja podalineja.

 

6. člen

Četrta alineja petega odstavka 6. člena se spremeni tako, da se glasi:

»

·       Dozidave – po soglasju občine in pridobitvijo stavbne pravice / lastništva ter v skladu z vzorčnim (enotnim) načrtom, ki ga potrdi občina, je dovoljena dograditev:

·       objektov d1 – d6 na južni strani – izvedba podkletene terase v širini posamezne enote in max. globine 5 m. Prav tako se dovoli prizidek za skupne prostore na zahodni ali vzhodni strani objekta.

·       objektov d7 - d38 na južni strani – zaprtje terase, ki se pokrije tako, da se podaljša streha. Prizidki se izvedejo v širini celotnega bungalova, v podaljšku obstoječih fasad (osnovnega in sosednjih bungalovov), pri skrajno južnih bungalovih največ do sprednje obstoječe parcelne meje. Ob stranskih enotah je možna postavitev delno odprtega prizidka v širini 2 m in dolžini max. 6,5 m. «

 

7. člen

Črta se zadnji odstavek 6. člena.

 

8. člen

Prvi, sedmi in osmi odstavek 7. člena se črtajo.

 

9. člen

Za 7. členom se doda nov 7.a člen, ki se glasi:

»7.a

(lega, velikost in oblikovna zasnova objektov v odprtem prostoru)

Lega objektov:

·       Postavitev ograj v odprtem prostoru (brez stika s stavbo) ni dopustna. Postavitev je dopustna le izjemoma iz varnostnih razlogov za preprečitev morebitnega padca v globino.

·       Izgradnja opornih zidov v odprtem prostoru je dopustna.

·       Postavitev kaminov v odprtem prostoru je dopustna.

·       Postavitev zunanjega pohištva (miz in klopi) v odprtem prostoru je dopustna.

·       Izgradnja teras v odprtem prostoru je dopustna.

Velikost objektov:

·       Ograje so maksimalne višine 1,1 m.

·       Dopustna je izgradnja opornih zidov do višine 1,2 m.

·       Kamini so lahko maksimalne velikosti do 0,8 m x 0,6 m x 2,3 m.

·       Na območju južno od Gabrove ceste je dopustna izgradnja teras do maksimalne površine 20 m2. Na območju severno od Gabrove ceste je dopustna izgradnja teras do maksimalne površine 12 m2.

Oblikovanje objektov:

·       Ograje se izvedejo iz lesenih okroglic (npr. Ø 10 cm). Izvedba kot nebarvan les ali barvan v temno rjavi do črni barvi.

·       Oporni zid se izvede v obliki suhozida iz avtohtonega kamna.

·       Kamini se sestavijo iz prefabriciranih betonskih delov. Posnema se obliko obstoječih kaminov.

·       Na območju južno od Gabrove ceste je dopustna izgradnja teras v obliki tlaka iz lomljenega avtohtonega kamna. Na območju severno od Gabrove ceste je dopustna izgradnja teras le iz nesprijetega gradiva – lesni ali kamniti drobir.

·       Zunanje pohištvo je lahko le iz lesenih polokroglic ali desk. Izvedba kot nebarvan les ali barvan v temno rjavi do črni barvi oziroma barvi lesenega dela fasade pripadajoče stavbe.«

 

10. člen

V drugem stavku prvega odstavka 11. člena se črta besedilo »in peš poteh«.

Besedilo tretjega stavka »Točne trase pešpoti se določijo v načrtu krajinske arhitekture.« se nadomesti z besedilom »Sistem pešpoti med objekti se členi na glavne in podrejene poti, slednje omogočajo predvsem priključevanje objektov na glavne poti. Glavne poti se izvedejo v enotnem materialu kot trajne strukture z robniki v širini 2 m, podrejene poti v drugačnem materialu in v maksimalni širini 1,5 m. Glavne poti so večinsko izvedene v stopničasti izvedbi, vožnja po njih ni mogoča. Zagotovi se osvetljenost glavnih poti s svetili opremljenimi s senzorji.«

 

11. člen

Črtajo se 4., 6., 16. in 17. alineja 19. člena.

 

12. člen

Ta odlok začne veljati osmi dan po objavi v Uradnem glasilu slovenskih občin.

 

Številka : 9000-005/2015-03

Datum : 22.10.2015

 

 

Občina Zreče

 

mag. Boris Podvršnik, župan