New Page 2

 

Republika Slovenija

OBČINA ZAGORJE ob Savi

Cesta 9. avgusta 5, 1410 Zagorje

tel 03 56 55 700

fax 03 56 64-011

OBČINSKI SVET

e-mail: obcina.zagorje@zagorje.si

 

 

Številka : 900-5/2008

Datum : 17.3.2008

 

   

Z A P I S N I K

 

10. seje Občinskega sveta Občine Zagorje ob Savi, ki je bila v ponedeljek, 17. 3. 2008, ob 17. uri, v prenovljeni sejni sobi gasilskega društva Zagorje – mesto, Kidričeva 11a.

 

Prisotni:

Ivo Klančišar, Neva Marn, Gregor Brinjevec, Janka Pavšek Bantan, Ani Režun, Franc Kukovica, Marjan Kovač, Sandi Grčar, Romana Butolen, Anica Ule Maček, Aleksander Kos, Simona Klukej, Janez Vovk, Janez Groboljšek, Alojz Pavlovič, Andrej Dolšina, Marko Agrež, Dragica Jazbec, Janez Vidmar, Albin Pražnikar, Alojz Jelševar, Samo Vrtačnik, Staša Baloh Plahutnik,  Štefka Suša.

 

Ostali prisotni:

Matjaž Švagan, župan; Jelena Mlakar, vodja oddelka za javne finance; Tatjana Podbregar, vodja oddelka za okolje in prostor; Majda Drnovšek, vodja oddelka za gospodarstvo, Blanka Šmit, vodja oddelka za družbene dejavnosti, Irena Drašlar, vodja oddelka za splošne zadeve; Ivo Vrtačnik, vodja oddelka za gospodarske javne službe, Rudi Regancin, član nadzornega odbora; Tanja Starc, direktorica Vrtca Zagorje, Dani Kurent, direktorica Centra za socialno delo.

 

Na seji je bilo prisotnih 24 članov občinskega sveta, zato je občinski svet lahko pričel z delom.

 

Sejo je otvoril in vodil župan Občine Zagorje ob Savi Matjaž Švagan.

 

Župan je nato v skladu s 30. členom poslovnika občinskega sveta predlagal v sprejem zapisnik 9. seje občinskega sveta z dne 27. 12. 2007 in zapisnik 5. korespondenčne seje občinskega sveta z dne 19. 2. 2008.

 

Romana Butolen, članica občinskega sveta z liste LDS - sedaj ZARES, je podala pripombo na zapisnik korespondenčne seje, kajti po telefonu je sporočila, da se do predlaganih točk ne more opredeliti na korespondenčni seji.

 

Marko Agrež, član občinskega sveta z liste SDS, je imel pripombo na sklic seje, kajti sklicana je bila med zimskimi počitnicami brez predhodnega obvestila in mu je bilo onemogočeno glasovati, ker ni bil dosegljiv.

 

Nadaljnje razprave ni bilo, zato so člani občinskega sveta nato oba zapisnika sprejeli SOGLASNO.

 

Župan je nato predlagal, da se dnevni red v 8. točki dopolni z dodatno alineo:

- Predlog Odloka o spremembi Odloka o ustanovitvi javnega zavoda Vrtec Zagorje ob Savi

 

Janez Vidmar, član občinskega sveta z liste SDS, je dejal, da se ne strinja, da gradivo pride »na mizo« isti dan kot je seja.

 

Sandi Grčar, član občinskega sveta z liste LDS, je kot predsednik Komisije za mandatna vprašanja, volitve in imenovanja obrazložil, da v januarski seji niso dosegli soglasja v vseh točkah dnevnega reda, zato je bilo potrebno sklicati še eno sejo, ki je bila pretekli teden, kjer so se člani komisije dogovorili za popolnitve odborov.

 

Člani občinskega sveta so nato SOGLASNO sprejeli naslednji

 

DNEVNI RED:

 

1. Pobude in vprašanja članov občinskega sveta

2. Poročilo o izvajanju tekočih aktivnosti v Občini  Zagorje ob Savi

3. Predlog zaključnega računa proračuna Občine Zagorje ob Savi za leto 2007 – SKRAJŠANI POSTOPEK

4. Predlog cene za vodenje in koordinacijo socialno varstvene storitve »pomoč na domu« in cene za neposredno oskrbo uporabnikov socialno varstvene storitve »pomoč na domu« ter predlog za podaljšanje pogodbe o izvajanju javne službe »pomoč na domu«

5. Predlog uskladitve cen predšolske vzgoje in rezervacij v Vrtcu Zagorje

6. Predlog Odloka o spremembah in dopolnitvah Zazidalnega načrta Košenina na Izlakah –  2.OBRAVNAVA

7. Predlog Odloka o občinskem podrobnem prostorskem načrtu (OPPN) za območje »Gostišča Kum v Zagorju ob Savi« – 2. OBRAVNAVA

8. Uskladitev aktov o ustanovitvi javnih zavodov s področja vzgoje in izobraževanja :

? Predlog Odloka o spremembi Odloka o ustanovitvi javnega zavoda Osnovna šola Ivana Skvarče Zagorje ob Savi – SKRAJŠANI POSTOPEK;

? Predlog Odloka o ustanovitvi javnega zavoda Osnovna šola Ivana Kavčiča Izlake – SKRAJŠANI POSTOPEK;

? Predlog Odloka o spremembi Odloka o ustanovitvi javnega zavoda Osnovna šola Toneta Okrogarja Zagorje ob Savi – SKRAJŠANI POSTOPEK;

? Predlog Odloka o spremembi Odloka o ustanovitvi javnega zavoda Osnovna šola dr. Slavka Gruma Zagorje ob Savi – SKRAJŠANI POSTOPEK;

? Predlog Odloka o spremembi Odloka o ustanovitvi javnega zavoda Glasbena šola Zagorje ob Savi – SKRAJŠANI POSTOPEK;   

? Predlog Odloka o spremembi Odloka o ustanovitvi javnega zavoda Vrtec Zagorje ob Savi – SKRAJŠANI POSTOPEK;    

9.  Predlog Sklepa o višini sejnine članov občinskega sveta, predsednika in članov nadzornega odbora ter predsednikov in članov delovnih teles občinskega sveta za leto 2008

10. Premoženjsko – pravne zadeve :

- predlog dopolnitve letnega načrta pridobivanja nepremičnega premoženja v letu 2008;

11. Predlog Odloka o turistični taksi na območju Občine Zagorje ob Savi – 1. OBRAVNAVA

12. Volitve, imenovanja, razrešitve :

- imenovanje članov sveta zavoda Knjižnica Mileta Klopčiča Zagorje ob Savi;

- imenovanje treh predstavnikov ustanovitelja v svet javnega zavoda Osnovna šola 

  Toneta Okrogarja;

- razrešitev in imenovanje novih članov odborov in komisij občinskega sveta;

 

 

K 1. točki – Pobude in vprašanja članov občinskega sveta

 

Janka Pavšek Bantan, članica občinskega sveta LDS, je dala pobudo občinski upravi za posredovanje pobude ustreznim inštitucijam oz. organom za ureditev parkirišč na železniški postaji. Z ureditvijo le teh, bi posledično več ljudi pričelo uporabljati železniški prevoz in s tem prispevali delček k zmanjšanju onesnaženja okolja z izpušnimi plini.

 

Podala je tudi pobudo oziroma vprašanje, kdaj se bodo table z oznakami ulic lahko popravile in obnovile, da bodo služile svojemu namenu, kajti po nekaj letih uporabe so table zbledele, so poškodovane oziroma jih je zakrilo drevje ali grmovje. Prosila je za pisno posredovanje odgovorov.

 

Aleksander Kos, član občinskega sveta z liste LDS – sedaj ZARES, je dejal, da upa da se bo obljubljena izgradnja dvigala uresničila v čim krajšem času, kajti zaposleni in varovanci Osnovne šole dr. Slavka Gruma resnično potrebujejo dvigalo.

 

Župan je dejal, da je imel srečanje z starši in dal obljubo, da bo dvigalo zgrajeno.

 

Albin Pražnikar, član občinskega sveta z liste DESUS, je dal pobudo v zvezi z javnim zavodom Zasavske lekarne v Zagorju, kajti pojavile so se govorice, da te lekarne na dogovorjeni lokaciji ne bo, zato so v stranki DESUS pripravili pobudo, da se resno pristopi k izgradnji nove lekarne na lokaciji ob zagorskem zdravstvenem domu. Svet zavoda se že dalj časa trudi za rešitev problema delovanja lekarne Zagorje. Svet zasavskih lekarn je zadolžil upravo zavoda, da pospešeno izvaja vse aktivnosti za izgradnjo nove lekarne, da bo možno do konca leta 2009, ko poteče dovoljenje za obratovanje, preseliti lekarno v nov objekt, sicer bo Zagorje brez lekarne. Za izgradnjo nove lekarno je bila potrjena nova lokacija ob Zdravstvenem domu. Tudi z občinsko upravo je bilo podpisano pismo o nameri, da se ta lokacija nameni za izgradnjo lekarne predvsem iz razlogov, da je čim bližje zdravstvenemu domu, da je možen dostop invalidom, starejšim osebam in materam z otroci ter da je v bližini tudi parkirni prostor. Izdelana je celo cenitev zemljišča, ima tudi ponudbe za izdelavo investicijskega načrta. Temu projektu se je pa uprla direktorica Zdravstvenega doma Zagorje in tako blokirala vse aktivnosti v zvezi z lekarno. V DESUSU Zagorje so ogorčeni nad nasprotovanjem postavitve nove lekarne in prepričani so celo, da bi bilo možno urediti lekarno v Zdravstvenem domu Zagorje, zato daje pobudo na občinski svet, da le – ta sprejme sklep, da se izbrana lokacija postavi za postavitev nove lekarne, ki mora biti usposobljena za delovanje do konca leta 2009. S tem bi naredili konec vsem nepotrebnim zdraham v zvezi z lekarno Zagorje. To pobudo so podprli tudi Društvo upokojencev Zagorje.

 

Župan je dejal, da je tudi interes občine, da se ta problem uredi. Lastnica zemljišča se s prodajo zemljišča strinja. V naslednjih dneh bo sklican sestanek z direktorico zdravstvenega doma in lekarne. Poudariti je potrebno, da bo iz evropskih sredstev pridobili okrog 100 novih parkirišč, ki so nujno potrebna, s tem bi bil rešen tudi problem parkirišč na tej lokaciji.

 

Janez Groboljšek, član občinskega sveta z liste LDS, je v imenu svetniške skupine LDS izrekel podporo pobudi.

 

Romana Butolen je pozdravila pobudo DESUSA, in dejala naj občina vse naredi, da to lokacijo obdrži.

 

Janez Vidmar je dejal, da je poslal pobudo za revizijo investicije za osnovno šolo in Vrtec Izlake.

 

Brane Omahne, direktor občinske uprave, je obrazložil, da pobuda do ustreznega datuma občinski upravi ni bila posredovana .

 

Rudi Regancin je v imenu Nadzornega odbora Občine Zagorje ob Savi, obrazložil, da je že nadzorni odbor zahteval revizijo postopka in bo zadevo tudi pregledala strokovno usposobljena institucija Berau Veritas.

 

Nadaljnje razprave ni bilo.

 

K 2. točki - Poročilo o izvajanju tekočih aktivnosti v Občini  Zagorje ob Savi

 

Župan Matjaž Švagan je uvodoma pojasnil, da se bodo v prihodnjih dneh pričele izvajati nekatere investicije, ki se nahajajo v končni fazi. Gre za izgradnjo obvoznice z rondojem, ki bo zaključena v mesecu septembru. Vzporedno s to izgradnjo se bo preplastila tudi cesta na relaciji od zdravstvenega doma do tržnice, zgradil se bo tudi odstavni pas pri Zdravstvenem domu Zagorje. Prehod za pešce se bo prestavil h Srednji šoli Zagorje.

 

Zaključena so dela na Delavskem domu Zagorje. Sama investicija je znašala okrog 218.000 €. Na teh investicijah je večji del sredstev bil pridobljen iz posameznih ministrstev.

 

Trenutno poteka tudi razpis na področju kmetijstva, gre za evropska sredstva, na katerega bomo prijavili preureditev bivše šole v Šentgotardu.

 

Župan je tudi dejal, da bo v mestnem parku v Zagorju postavljen doprsni kip v spomin dr. Janezu Drnovšku. Z ožjimi družinskimi člani bo opravil tudi pogovor.

 

Albin Pražnikar je dejal, da je vesel te pobude. Stranka Desus je obravnavala predlog, da bi v vsaki krajevni skupnosti zasadili lipo v spomin na njegovo življenje in delo v Zagorju.

 

Župan je predlagal, da se pobuda posreduje na Komisijo za odlikovanje Občine Zagorje ob Savi. 

 

 

K 3 točki - Predlog zaključnega računa proračuna Občine Zagorje ob Savi za leto 2007 - SKRAJŠANI POSTOPEK

 

 

Jelena Mlakar, vodja oddelka za javne finance, je pojasnila, da je predlog zaključnega računa proračuna sestavljen iz splošnega dela, kjer je prikazano poslovanje z vidika javnih financ; posebnega dela, ki so ga pripravili skrbniki proračunskih postavk in tretji del, kjer so prikazane posamezne investicije in njihovo uresničevanje. Jelena Mlakar je nato predstavila splošno poslovanje z vidika javnih financ. Glavnina odstopanja pri kapitalskih prihodkih izhaja iz nerealizirane prodaje Vrsarja, nekoliko smo bili pod planom pri prodaji stanovanj, sta pa to postopka ki se nadaljujeta in pričakujemo prilive v letošnjem letu. Transferni prihodki so prihodki od države in sicer za tekoče in investicijske aktivnosti. Pri tekočih prihodkih je izpadel prihodek Ministrstva za delo v višini 100.000 €, ta prihodek v naslednjih letih ne bo realiziran, ker v pojasnilu s strani ministrstva navajajo, da nimajo pravne osnove za izplačila poračuna sredstev za financiranje družinskega pomočnika za predhodna leta. Proračun izkazuje 56% odhodkov tekočega dela, 44% pa investicijskega dela, kar pomeni, da je bil proračun precej investicijsko naravnan. V zaključnem računu je tudi predstavljeno poročilo glede porabe namenskih sredstev, glede prerazporejanja pravic porabe, glede porabe sredstev proračunske rezerve, proračunske rezervacije in glede obsega prevzemanja obveznosti v breme proračuna prihodnjih let.

 

Župan se je zahvalil za izčrpno poročilo in kvalitetno pripravljeno zaključni račun proračuna ter odprl razpravo.

 

Simona Klukej, članica občinskega sveta z liste LDS,  je v imenu odbora za gospodarstvo obrazložila, da je odbor obravnaval zaključni račun proračuna in glede na trenutno zadolženost občine občinski upravi predlagal, da se čim prej stabilizira finančno poslovanje občine, da se sledi začrtanim ciljem občine. Dejansko stanje je izkazano jasno in pregledno, zato predlagajo občinskemu svetu, da zaključni račun sprejme.

 

Janez Vidmar je menil, da je zaključni račun nepregleden, ker za nekatere investicije ni razvidno koliko je v celoti vloženih sredstev v določenem letu. Kot problem je izpostavil  vprašanje v zvezi z praznično okrasitev naselij, kjer ni pregleda, zakaj so bila ta sredstva porabljena, podobno je po njegovem mnenju financiranje ceste Izlake – Čemšenik - v proračunu ni sledljivosti, pa tudi nakup klavirja za glasbeno šolo. Zanimalo ga je kakšno je stališče nadzornega odbora glede zaključnega računa.

 

Župan je pojasnil, da je proračun sestavljen v skladu z navodili ministrstva za finance. Cesta Izlake – Čemšenik je bila financirana iz sredstev Evropske Unije, bila pa je tudi izvedena kontrola s strani SVLR.

 

Rudi Regancin, član Nadzornega odbora Občine Zagorje ob Savi, je podal pojasnilo, da je nadzorni odbor posredoval sklep o zaključnem računu proračuna za leto 2007 pisno. V nadzornem odboru so podrobno pregledali proračunske postavke in ugotovili, da je tekstovni del zelo nazorno predstavljen. Strinjal se je z g. Vidmarjem, da je investicijm, ki se prenašajo iz leta v leto, težko slediti. V primeru mrliške vežice Zagorje je nadzorni odbor že pridobil podatke. V zvezi z investicijo Osnovne šole Izlake je zadeva dejansko v teku, ponudnika za nadzor je izbral nadzorni odbor, zato je dvom v župana dejansko izločen. Kar se tiče predloga zaključnega računa, je pisno obrazloženo in osebno se je z vsemi stavki tudi strinjal, ker je sklep zelo jasno napisan.

 

Župan je nato pokomentiral tudi stališče nadzornega odbora »….da naj ponovno premisli o odločitvi računskega sodišča o imenovanju podžupanov«. Pojasnil je, da mora imeti občina v skladu z zakonodajo, pa tudi v skladu s stališčem računskega sodišča, enega ali več podžupanov.

 

Janez Vidmar je dejal, da se strinja, da je proračun strokovno narejen vendar se mu zdi, da ni potreben takšne hvale. Proračun je nepregleden, ker ne moreš posameznim investicijam slediti skozi več let. Želel je tudi, da nadzorni odbor pojasni vse sklepe o katerih razpravljajo na svojih sejah. Želi tudi popolne finančne podatke v celoti.

 

Slavko Jelševar, član občinskega sveta z liste SLS, je obrazložil, da bo glasoval proti in sicer v proračunu so nekatere zadeve, ki so bile jasno vedene, da se ne bodo mogle izvesti – npr. Vrsar. Kot drugo se pa ni strinjal, da kljub temu, da ima župan zakonske možnosti prerazporejanja sredstev, bi bilo potrebno sredi leta izvesti rebalans proračuna, da občinski svetniki točno vedo, kaj se bo iz lanskega proračuna izbrisalo. Izpostavil je tudi, da ga skrbi kako bomo zaključili proračunsko leto, glede na izjemno velik prenos prevzetih obveznosti, nad tem bi se morali zamisliti.

 

Staša Baloh Plahutnik, članica občinskega sveta z liste SD, je pokomentirala sklepe nadzornega odbora. Sklep v katerem nalaga nadzorni odbor vodji financ, da ga obvešča o vseh prekoračitvah proračunskih postavk, se ji je zdel narobe formuliran, saj je za izvajanje proračuna odgovoren župan in ne vodja financ. Le – ta je podrejena in odgovorna županu kot delodajalcu in izvajalcu proračuna. Sklep nadzornega odbora glede podžupanov pa razume bolj kot priporočilo županu.

Izrekla je tudi pohvalo pripravljavcem zaključnega računa, da je zelo pregleden v vsem delu, ki se nanaša na investicije in poslovanje, vključno z načrti razvojnih programov, je pa iz vsebine proračuna razvidno, da je bilo leto 2007 investicijsko zelo intenzivno, po drugi strani pa finančno problematično. Vodstvu občine je predlagala, da sprejme ukrepe, ki bi preprečevali prekoračevanje pravic porabe. Predlagala je tudi, da nosilci projektov, ki so zajeti v načrtu razvojnih programov, pripravijo pregled oz. predstavitev projektov. Vodstvo občine bi moralo pripraviti nekatere sistemske ukrepe v izogib pojavljanja prevelikih predobremenitev proračuna.

 

Romana Butolen je poudarila, da je bilo na odboru za gospodarstvo veliko povedanega v zvezi z investicijami, ki niso bile planirane in tega ni v zapisniku odbora, zato bi bilo potrebno to dodati. Podžupanoma je čestitala za požrtvovalnost, ker v proračunu ni postavke za njihovo financiranje.

 

Župan je pojasnil, da  so sredstva za financiranje plač podžupanov v proračunu zagotovljena.

 

Marko Agrež, član občinskega sveta z liste SDS, je dal predlog, da bi morali skupaj z zaključnim računom proračuna poslati tudi revizijo zaključnega računa, ki bi ga opravila pooblaščena organizacija in tako bi bili  vsi dvomi odpravljeni.

 

Brane Omahne, direktor občinske uprave, je pojasnil, da že tri leti opravljamo revizijo zaključnega računa proračuna. Z revizijskim poročilom je vsako leto seznanjen tudi nadzorni odbor. Člani občinskega sveta lahko ta poročila dobijo  v vpogled.

 

Aleksander Kos je želel pojasniti v vednost ostalim članom občinskega sveta, da ni izstopil iz stranke, ker ni bil imenovan kot podžupan ampak iz drugih razlogov.

 

Janez Groboljšek se je zahvalil Romani Butolen za čestitko in dejal, da bo podprl zaključni račun. V teh letih je bilo izvedeno veliko projektov, kar je vidno na vsakem koraku, zato bi morda kdo zaslužil tudi pohvalo.

 

Staša Baloh Plahutnik je predlagala dopolnilni sklep, da se opravi predstavitev na kakšen način se bo izvršil notranji napor, da v naslednjem letu ne bo prišlo ponovno do podobne situacije kot letošnje leto. Želela je tudi pojasnilo ali bo vodja financ poročala nadzornem odboru oziroma ali je župan tisti, ki je odgovoren za poročanje.

 

Župan se je strinjal z Stašo Baluh Plahutnik, župan je tisti, ki je odgovoren za izvajanje proračuna, vodje so pa odgovorne županu.

 

Rudi Regancin je pojasnil, da je bil sklep  nespretno napisan in sicer je nadzorni odbor ugotavljal, da so postavljeni pred določena dejstva malce prepozno, zato bi bilo priporočeno, da bi o takšnih zadevah vodja oddelka za javne finance na sejah nadzornega odbora le obvestil člane nadzornega odbora. Potrdil je tudi informacijo o tem, da nadzorni odbor redno obravnava poročila o opravljenih revizijah zaključnega računa proračuna.

 

Slavko Jelševar je imel pripombo, da člani občinskega sveta ne dobijo revizijskega poročila in zakaj se te revizije tako dolgo obravnavajo, kajti poročilo je bilo izdelano za leto 2006.

 

Direktor občinske uprave je pojasnil, da je lani proračun začel veljati v mesecu marcu, javno naročilo pa je bilo izvedeno v mesecu maju. Opravljanje revizije je trajalo dva meseca. Letos bo to opravljeno prej. Revizijska poročila se lahko posredujejo članom občinskega sveta v pogled za tri leta nazaj, če bodo izrazili željo, da jih vidijo.

 

Janeza Vidmarja je zanimalo ali bodo člani občinskega sveta dobili pregled izvajanja nekaterih investicij skozi več proračunskih let. Pri reviziji za Osnovno šolo Izlake bo potrebno kontrolirali predvsem pravilnost finančnega vodenja investicije in ne nepravilnosti zaradi nekvalitetnega dela. Menil je, da bi bilo prav, da ta poročila dobijo tudi člani občinskega sveta.

 

Župan je dejal, da bodo revizijska poročila v prihodnje posredovana članom občinskega sveta in da so bila pri investiciji v izlaško šolo prekoračena dela bila v vrednosti 28%, kar je zakonsko dopustno. Glede slabo izvedenih del, pa je pozval ravnateljico Tanjo Starc da pojasni ali je res tako slaba kvaliteta.

 

Tanja Starc, direktorica Vrtca Zagorje, je dejala, da so vsi zaposleni in starši zelo zadovoljni s prostori, ki so jih pridobili z novo gradnjo. Pomanjkljivosti so, vendar se postopoma odpravljajo. Povabila je člane občinskega sveta na obisk vrtca.

 

Nadaljnje razprave  ni bilo.

 

Člani občinskega sveta so najprej  so SOGLASNO sprejeli naslednji SKLEP :

 

1. Župan in občinska uprava morata v prihodnje ob zaključnem poročilu podati tudi poročilo o poteku in zaključku večjih investicij, ki so se zaključile v  letu za katerega se sprejema zaključni račun.

 

Člani občinskega sveta so nato  z 21 glasovi ZA in 3 glasovi PROTI sprejeli naslednji

 

SKLEP :

 

1. Občinski svet občine Zagorje ob Savi je sprejel Odlok o sprejetju zaključnega računa proračuna občine Zagorje ob Savi za leto 2007. Odlok se objavi v Uradnem listu RS in prične veljati naslednji dan po objavi.

 

Občinski svet je nato na predlog župana sprejel še naslednja  SKLEPA, ki sta potrebna zaradi prijave na razpis SVLR za pridobitev dodatnih sredstev za investicije po 21. členu Zakona o financiranju občin in na razpis ministrstva za kulturo :

 

1. Občinski svet Občine Zagorje ob Savi je sprejel Dokument identifikacije investicijskega projekta »Izgradnja parkirišč v centru Zagorja ob srednji šoli«, ki ga je v mesecu marcu 2008 izdelala družba IN – TACT, d.o.o., Cesta 20. julija 2 c, Zagorje ob Savi.

 

2. Občinski svet Občine Zagorje ob Savi je sprejel Dokument identifikacije investicijskega projekta »Sanacija fasade, zamenjave stavbnega pohištva in obnova vhodne terase na objektu Kulturnega centra Delavski dom Zagorje«, ki ga je v mesecu marcu 2008 izdelala družba IN – TACT, d.o.o., Cesta 20. julija 2 c, Zagorje ob Savi.

 

K 4. točki - Predlog cene za vodenje in koordinacijo socialno varstvene storitve »pomoč na domu« in cene za neposredno oskrbo uporabnikov socialno varstvene storitve »pomoč na domu« ter predlog za podaljšanje pogodbe o izvajanju javne službe »pomoč na domu«

 

Uvodno obrazložitev je podala Blanka Šmit, vodja oddelka za družbene dejavnosti. Center za socialno delo  Zagorje je članom občinskega sveta v obravnavo posredoval  predlog cene za vodenje in koordinacijo socialno varstvene storitve »pomoč na domu« in cene za neposredno oskrbo uporabnikov socialno varstvene storitve »pomoč na domu«, ki naj bi se uporabljale od 1. marca  2008 dalje.  Pri oblikovanju  predloga cen za socialno varstveno storitev »pomoč na domu« je izvajalec storitve, upoštevaje določila zakona in pravilnika, ter sklepa vlade o rasti elementov cen socialno varstvenih storitev za leto 2008 (Uradni list RS, štev. 8/2008),  ločeno prikazal:

- izračun cene storitve pomoči na domu za stroške neposrednega dela in

- izračun cene za  stroške vodenja in koordinacije.

 

Stroški za neposredno socialno oskrbo uporabnikov predstavljajo stroške neposrednih socialnih oskrbovalk na domu in se ob upoštevanju določil Pravilnika  o metodologiji za oblikovanje cen socialno varstvenih storitev (Ur. list RS, št. 87/2006,127/2006 in 8/2007 ) krijejo: s subvencijo iz sredstev državnega proračuna v okviru aktivne politike zaposlovanja in subvencijo evropskega socialnega sklada, s subvencijo občinskega proračuna ( v višini, ki jo sprejme občinski svet, ki v skladu z zakonom ne sme biti manjša od  50% cene storitve za neposredno oskrbo)  in v višini, za katero je upravičenec ali drug zavezanec za plačilo  delno ali v celoti oproščen plačila, ter s plačilom uporabnika oz. drugih zavezancev za plačilo, ki se določijo  na osnovi Uredbe o merilih za določanje oprostitev pri plačilih socialno varstvenih storitev ( Uradni list RS, št. 110/04,124/04).

Metodologija za oblikovanje cen socialno varstvenih storitev določa, da se od celotnih stroškov storitve neposredne oskrbe najprej odšteje  delež subvencije, ki jo v višini najmanj  50% vseh stroškov za neposredno oskrbo  zagotavlja občinski proračun, nato  pa še delež subvencije s strani države in evropskega socialnega sklada. Razliko do polne cene plača  uporabnik. V skladu  s  predlogom Centra za socialno delo Zagorje in ob upoštevanju elementov rasti cen socialno varstvenih storitev za leto 2008, naj bi se cena ure za  neposredno oskrbo, v primerjavi z dosedanjo ceno, zvišala  za 3%. Zaradi »drastičnega« zmanjšanja subvencij iz naslova evropskega socialnega  sklada in subvencij zavoda RS za zaposlovanje,  center predlaga, da se cena za uporabnika poviša  za 26%, subvencija občinskega proračuna  pa  za 23%.

Glede na to, da so se subvencije zavoda  in evropskega socialnega sklada za zaposlene, ki opravljajo neposredno oskrbo, v primerjavi z lanskim letom znižale kar za 60%, center  predlaga povišanje subvencije občinskega proračuna iz dosedanjih 50% na 60%. V kolikor 10% višja subvencija proračuna ne bi bila sprejeta, bi bilo potrebno ceno za uporabnika povišati kar za 68%, kar pomeni, da bi uporabnik za uro storitve plačal 4€. Tolikšno  povišanje cene bi  bistveno zmanjšalo  »dostopnost«  storitve za večino uporabnikov.

Plačilo stroškov za   vodenje in koordinacijo socialno varstvene storitve »pomoč na domu«, v skladu z obstoječo zakonodajo, v celoti zagotavljajo občinski proračuni. Pri zagotavljanju plačila stroškov za vodenje in koordinacijo občine, se v skladu s pravilnikom o normativih za izvajanje te storitve upošteva sledeči normativ: 0,5 vodje na 100 uporabnikov in 0,5 koordinatorja na 20 socialnih oskrbovalcev, pri čemer se upošteva  povprečje uporabnikov in oskrbovalcev v preteklem letu. Cena je izračunana na efektivno uro in naj bi se  na osnovi predloga centra in ob upoštevanju elementov rasti cen za socialno varstvene storitve za leto 2008, povišala za 3%. Na osnovi posredovanega predloga, bi torej cena za vodenje in koordinacijo socialno varstvene storitve od aprila dalje znašala 1,49 € na uro, kar je 5 centov več od trenutne cene.

 

Janka Pavšek Bantan, članica občinskega sveta z liste LDS, je v imenu Odbora za zdravstvo in socialne zadeve Občine Zagorje ob Savi obrazložila, da je odbor točko obravnaval in sprejel pozitivno stališče. Odbor letno povabi izvajalca na svojo sejo, da poda poročilo o izvajanju službe. Ugotovili so, da se vsa ta leta center prilagaja potrebam in željam uporabnikov, da se je prizadeval za pridobitev tako evropskih sredstev kot sredstev zavoda za zaposlovanje. Center za socialno delo je svojo dejavnost nadgradil s projektom »Sadeži družbe«, ki omogoča kvalitetnejše življenje starostnikom. Odbor predlaga občinskemu svetu, da podaljša pogodbo izvajalcu Centru za socialno delo Zagorje za dobo treh let in sprejme predlagano ceno za vodenje in koordinacijo socialno varstvene storitve »Pomoč na domu«.

 

Staša Baloh Plahutnik je obrazložila, da je bilo tematiki namenjeno precej časa in da je bil predlog, da bi se cena za uporabnika podražila, nesprejemljiva. Zelo veliko pozornosti je bilo posvečeno, da tako center za socialno delo, kot občina in uporabnik prispevajo k podražitvi. Center bo pri izvajanju ukrepa naredil prerazporeditve znotraj organizacije, centru pa so priporočili, naj si prizadeva, da pridobi sredstva v višini izpada subvencij.Takrat bo odbor ponovno proučil ali je še razlog za povečanje ali pa bodo nastali pogoji, da tega povečanja ne bo potrebno uveljaviti.

 

Marka Agreža je zanimalo ali imamo v proračunu sredstva za ta izpad, kajti gre za 15.000 € primanjkljaja letno.

 

Danica Kurent, direktorica Centra za socialno delo Zagorje ob Savi, je pojasnila, da že od januarja do konca marca poslujejo z izpadom 1200 € mesečno. 10% povečanje bi znašalo 1,01 € na uro, kar bi znašalo letno okrog 7.200 €. V kolikor bodo med letom dosegljive možnosti subvencij, bo center poročal občini in to subvencijo lahko ukinil.

 

Blanka Šmit je pojasnila, da bi glede na trenutno  oceno zmanjkalo okrog 10.000 €, ki pa se bodo našli znotraj prerazporeditev proračuna.

 

Aleksander Kos je želel pojasnilo direktorice Centra za socialno delo in sicer,  kako so v letošnjem letu apelirali na osnovne šole, da se vključijo v ta program »sadeži družbe«.

 

Danica Kurent je dejala, da je bilo v lanskem letu v sodelovanju s Slovensko filantropijo ponujeno vsem osnovnim in srednji šoli  sodelovanje, vendar se odzvala samo Osnova šola Toneta Okrogarja. V letošnjem letu so bile ponovno izvedene predstavitve na osnovnih in srednji šoli, tako da se je število prostovoljcev povečalo in hkrati se je povečalo tudi število starejših.

 

Nadaljnje razprave ni bilo.

 

Člani občinskega sveta so SOGLASNO, sprejeli naslednji

 

SKLEPE :

 

1. Cena  za  vodenje in koordinacijo storitve »pomoč družini na domu«, ki jo izvaja Center za socialno delo Zagorje ob Savi kot javno službo,  znaša 1,49 € na efektivno uro.

 

2. Cena storitve za neposredno socialno oskrbo znaša 10,01 € na efektivno uro.Cena  storitve za neposredno socialno  oskrbo se zniža za subvencijo iz sredstev proračuna občine  za 6,01 € in za subvencijo iz sredstev državnega proračuna za 1,01 € tako, da znaša  cena  za uporabnika 2,99 € na efektivno uro.

                         

3. Center za socialno delo Zagorje ostaja izvajalec javne službe »pomoč na domu«, pri čemer se pogodbeno razmerje  za opravljanje javne službe pomoč na domu z izvajalcem  podaljša do 10. marca 2011.

 

4.Ta sklep začne veljati osmi dan po objavi v Uradnem listu RS. S sprejetjem tega sklepa preneha veljati sklep pod številko 122-5/2007, z dne 29.3.2007.Cene iz 1. in 2. točke tega sklepa se uporabljajo od  1.4.2008 dalje.

 

 

K 5. točki - Predlog uskladitve cen predšolske vzgoje in rezervacij v Vrtcu Zagorje

 

Blanka Šmit, vodja oddelka za družbene dejavnosti, je pojasnila, da so bile nazadnje povišane cene pred dvema letoma in tremi meseci, zato predlog za uskladitev in povišanje cen za programe predšolske vzgoje, ni bil nepričakovan. Razlogi za povišanje cen so predvsem zaradi podražitve živil, materialnih stroškov, višjih stroškov obratovanja in dela prenovljene enote Kekec na Izlakah ter zvišanje stroškov dela v zadnjih dveh letih. Vrtec Zagorje je pripravil več variant povišanja cen. V občinski strokovni službi in odboru za šolstvo in kulturo so podprli predlog, da se cene povišajo v različni višini in sicer od 0 do največ 7%. To povišanje ne bo pomenilo prevelike obremenitve za starše, vsi starši imajo po tem predlogu določene popuste, ta predlog omogoča vrtcu normalno poslovanje in ne povzroča povišanja sredstev, ki so jih planirali že v letu 2008 za financiranje vrtca.

 

Anica Ule Maček, članica občinskega sveta z liste LDS, je v imenu odbora za šolstvo in kulturo obrazložila, da so bili na odboru predstavljeni vsi štirje predlogi. Drugi predlog je bil najbolj primeren. Povišanje je nujno, izhaja iz številnih razlogov in so utemeljeni.

 

Člani občinskega sveta so z 23 glasovi ZA in 1 glasovom PROTI sprejeli naslednji

 

SKLEP:

 

1. Cene predšolskih programov v  vseh enotah Vrtca Zagorje znašajo mesečno na otroka :

 

PROGRAM

CENA PO METODOLOGIJI

CENA ZA STARŠE S POPUSTI

DNEVNI PROGRAM ZA 1. STAROSTNO OBDOBJE

425,15 €

396,66 €

POLDNEVNI PROGRAM ZA 1. STAROSTNO OBDOBJE

367,89 €

297,49 €

DNEVNI PROGRAM ZA 2. STAROSTNO OBDOBJE

332,31 €

325,79 €

POLDNEVNI PROGRAM ZA 2. STAROSTNO OBDOBJE

277,98 €

277,27 €

 

 

Cena programa za otroke do tretjega leta starosti, ki so  vključeni v kombinirani oddelek,   je enaka ceni programa za I. starostno obdobje, cena programa za otroke od tretjega leta dalje,  pa je enaka ceni programa za II. starostno obdobje.

 

Cena programa za otroke, ki obiskujejo vrtec vsak drugi teden, znaša 50% cene programa, ki ga otrok obiskuje.

 

Za otroke, s stalnim prebivališčem izven občine Zagorje, ki obiskujejo enote Vrtca Zagorje, popusti ne veljajo.

 

2. Mesečni stroški živil za otroke so upoštevani v cenah programov, navedenih v 1. členu tega sklepa, in znašajo skupno 36,96 € mesečno.Od tega : zajtrk 0,38 €, kosilo 1,06 € in popoldanska malice 0,32 €. Za čas, ko je otrok odsoten in ne obiskuje vrtca, se cena programa zniža za stroške neporabljenih živil.

 

3. V primeru, da je otrok zaradi bolezni ali drugih razlogov odsoten cel koledarski mesec, šteto od prvega do zadnjega v mesecu, so starši dolžni poravnati 50% cene programa brez stroškov živil.

     

4. Starši otrok, za katere je Občina Zagorje ob Savi po veljavnih predpisih dolžna kriti del cene programa predšolske vzgoje v vrtcu, lahko uveljavijo rezervacijo enkrat letno v obdobju od 1. junija do 30. septembra. Rezervacijo lahko uveljavijo za neprekinjeno odsotnost, ki ne sme biti krajša od enega meseca oziroma daljša od dveh mesecev. Starši morajo rezervacijo vrtcu pisno napovedati najpozneje en teden pred prvim dnem odsotnosti otroka iz vrtca. Starši plačajo rezervacijo v višini 30 % od vrednosti   plačila, določenega z odločbo o določitvi višine plačila vrtca. Občina  bo vrtcu zagotovila sredstva za plačilo razlike med plačilom rezervacije in ceno programa po metodologiji, znižano za stroške živil. 

 

Za otroke, s  stalnim prebivališčem izven občine Zagorje ob Savi,  ki obiskujejo Vrtec Zagorje, lahko starši uveljavijo rezervacijo le v primeru, če občina stalnega prebivališča otroka pisno soglaša, da bo  pokrila razliko med ceno rezervacije in ceno programa po metodologiji.                            

 

5. Z dnem uveljavitve tega sklepa preneha veljati sklep o določitvi cen programov predšolske vzgoje v Občini Zagorje ob Savi, pod štev. 602-137/2005,  z dne 17.12.2005

 

6. Ta sklep začne veljati takoj po sprejetju in se objavi  v Uradnem listu Republike Slovenije, uporablja pa se od 1.4.2008 dalje.

 

 

K 6. točki - Predlog Odloka o spremembah in dopolnitvah Zazidalnega načrta Košenina na Izlakah –   2.OBRAVNAVA

 

Uvodoma je vodja oddelka za okolje in prostor, Tatjana Podbregar, pojasnila, da sta razloga za pripravo sprememb in dopolnitev zazidalnega načrta individualni pobudi, ki se nanašata na prostorski ureditvi na Izlakah. Skladno z zakonodajo je izdelovalec zaprosil za dokončna mnenja nosilcev urejanja prostora in ko so bila vsa mnenja pridobljena je nespremenjene  spremembe in dopolnitve odloka posredovane občinskemu svetu v drugo obravnavo in sprejem. Odbor za okolje in prostor je to točko obravnaval in dal pozitivno mnenje.

 

Ker razprave ni bilo so člani občinskega sveta SOGLASNO sprejeli naslednji

 

SKLEP:

 

1. Sprejme se odloka o spremembah in dopolnitvah zazidalnega načrta Košenina na Izlakah.  Spremembe in dopolnitve zazidalnega načrta Košenina na Izlakah je  pod številko projekta 16/07 izdelal Gradbeni biro Repovž Jurij s.p., Obrtniška ulica 14, Trbovlje.

 

2. Odlok  se  objavi  v Uradnem listu Republike Slovenije  in  začne  veljati petnajsti dan po objavi.

 

 

K 7. točki - Predlog Odloka o občinskem podrobnem prostorskem načrtu (OPPN) za območje »Gostišča Kum v Zagorju ob Savi« – 2. OBRAVNAVA

 

Tatjana Podbregar, vodja oddelka za okolje in prostor, je pojasnila, da je bil odlok v prvi obravnavi obravnavan v novembru leta 2007, gre za ureditveno območje ob gostišču Kum in sicer gre za umestitev novega nadomestnega poslovnega objekta v povezavi z gostiščem Kum. Zaradi preglednosti in deficita parkirnih mest je bil v prvi obravnavi spret dopolnilni sklep, da se ponovno prouči primernost umestitve v prostor. Izdelovalec je skupaj z investitorjem podal stališče, da smatrajo da je ta objekt utemeljen, ker gre za primanjkljaj prenočitvenih kapacitet in da bodo zagotovili zadostno število parkirnih mest. Kar se tiče preglednosti je bila priložena ureditvena situacija. Izdelovalec smatra, da bo kar se tiče tehničnih normativov poseg v prostor ovrednoten in usklajen. Občinskemu svetu se daje odlok  v obravnavo in sprejem.

 

Odbor za okolje je dal pozitivno mnenje k predlogu.

 

Ker razprave ni bilo so člani občinskega sveta SOGLASNO sprejeli naslednji

 

SKLEP:

 

1. Sprejme se Odlok o Občinskem podrobnem prostorskem načrtu  za območje »Gostišča KUM v Zagorju ob Savi«. Občinski podrobni prostorski načrt (OPPN) za območje »Gostišča KUM v Zagorju ob Savi« je pod številko projekta 07/07 izdelal ARHIS, d.o.o. Zagorje ob Savi  v marcu 2008.

 

2.Odlok  se  objavi  v Uradnem listu Republike Slovenije  in  začne  veljati petnajsti dan po objavi.

 

 

K 8. točki - Uskladitev aktov o ustanovitvi javnih zavodov s področja vzgoje in izobraževanja:

? Predlog Odloka o spremembi Odloka o ustanovitvi javnega zavoda Osnovna šola Ivana Skvarče Zagorje ob Savi – SKRAJŠANI POSTOPEK;

? Predlog Odloka o ustanovitvi javnega zavoda Osnovna šola Ivana Kavčiča Izlake – SKRAJŠANI POSTOPEK;

? Predlog Odloka o spremembi Odloka o ustanovitvi javnega zavoda Osnovna šola Toneta Okrogarja Zagorje ob Savi – SKRAJŠANI POSTOPEK;

? Predlog Odloka o spremembi Odloka o ustanovitvi javnega zavoda Osnovna šola dr. Slavka Gruma Zagorje ob Savi – SKRAJŠANI POSTOPEK;

? Predlog Odloka o spremembi Odloka o ustanovitvi javnega zavoda Glasbena šola Zagorje ob Savi – SKRAJŠANI POSTOPEK;   

? Predlog Odloka o spremembi Odloka o ustanovitvi javnega zavoda Vrtec Zagorje ob Savi – SKRAJŠANI POSTOPEK;   

 

Irena Drašlar, vodja oddelka za splošne zadeve je uvodoma obrazložila, da gre za šest predlogov odlokov o spremembah in dopolnitvah odlokov o ustanovitvi vzgojno – izobraževalnih zavodov na območju naše občine. Vse spremembe se nanašajo na novelo Zakona o spremembah in dopolnitvah zakona o organizaciji in financiranju vzgoje in izobraževanja, ki je bila objavljena v Uradnem list RS, št. 129 in je pričela veljati 27.12.2006. Bistvena sprememba je številčno spremenjena sestava svetov šol in sicer zakon določa, da svete javnih zavodov sestavlja 9 predstavnikov: 3 predstavniki ustanoviteljev, 3 predstavniki delavcev zavoda in 3 predstavniki staršev. Druga novost je pri imenovanju ravnatelja, in sicer mora svet zavoda v fazah postopka pridobiti tudi mnenje sveta staršev, minister ne izdaja več soglasja temveč le mnenje. Občinskemu svetu predlagajo, da odloke sprejme po skrajšanem postopku.

 

Anica Ule Maček je v imenu odbora za šolstvo obrazložila, da je odbor predloge obravnaval in predlaga članom občinskega sveta, da predloge sprejmejo. 

 

Ker razprave ni bilo so člani občinskega sveta SOGLASNO sprejeli naslednje

 

SKLEPE :

 

? Predlog Odloka o spremembi Odloka o ustanovitvi javnega zavoda Osnovna šola Ivana Skvarče Zagorje ob Savi – SKRAJŠANI POSTOPEK;

 

1. Sprejmejo se spremembe in dopolnitve Odloka o  ustanovitvi javnega vzgojno izobraževalnega zavoda »Osnovna šola Ivana Skvarče«  (Uradni vestnik Zasavja št.2/97, 2/99) po skrajšanem postopku.

 

2.Odlok o spremembah in dopolnitvah odloka  o ustanovitvi javnega vzgojno izobraževalnega zavoda »Osnovna šola Ivana Skvarče» se objavi v Uradnem listu Republike Slovenije in prične veljati 8 dan  po objavi.

 

? Predlog Odloka o ustanovitvi javnega zavoda Osnovna šola Ivana Kavčiča Izlake – SKRAJŠANI POSTOPEK;

 

1. Sprejmejo se spremembe in dopolnitve Odloka o  ustanovitvi javnega vzgojno izobraževalnega zavoda »Osnovna šola Ivana Kavčiča«  (Uradni vestnik Zasavja št.2/97, 2/99, 4/2000) po skrajšanem postopku.

 

2. Odlok o spremembah in dopolnitvah odloka  o ustanovitvi javnega vzgojno izobraževalnega zavoda »Osnovna šola Ivana Kavčiča» se objavi v Uradnem listu Republike Slovenije in prične veljati 8 dan  po objavi.

 

? Predlog Odloka o spremembi Odloka o ustanovitvi javnega zavoda Osnovna šola Toneta Okrogarja Zagorje ob Savi – SKRAJŠANI POSTOPEK;

 

1. Sprejmejo se spremembe in dopolnitve Odloka o  ustanovitvi javnega vzgojno izobraževalnega zavoda »Osnovna šola Toneta Okrogarja«  (Uradni vestnik Zasavja št.2/97, 2/99, 4/2000 in Ur.list RS, št.81/2004) po skrajšanem postopku.

 

2. Odlok o spremembah in dopolnitvah odloka  o ustanovitvi javnega vzgojno izobraževalnega zavoda »Osnovna šola Toneta Okrogarja» se objavi v Uradnem listu Republike Slovenije in prične veljati 8 dan  po objavi.

 

? Predlog Odloka o spremembi Odloka o ustanovitvi javnega zavoda Osnovna šola dr. Slavka Gruma Zagorje ob Savi – SKRAJŠANI POSTOPEK;

 

1. Sprejmejo se spremembe in dopolnitve Odloka o  ustanovitvi javnega vzgojno izobraževalnega zavoda »Osnovna šola dr.Slavka Gruma«  (Uradni vestnik Zasavja št.2/97, 15/98 in Ur.list RS, št.62/2004) po skrajšanem postopku.

 

2. Odlok o spremembah in dopolnitvah odloka  o ustanovitvi javnega vzgojno izobraževalnega zavoda »Osnovna šola dr.Slavka Gruma» se objavi v Uradnem listu Republike Slovenije in prične veljati 8 dan  po objavi.

 

? Predlog Odloka o spremembi Odloka o ustanovitvi javnega zavoda Glasbena šola Zagorje ob Savi – SKRAJŠANI POSTOPEK; 

 

1. Sprejmejo se spremembe in dopolnitve Odloka o  ustanovitvi javnega vzgojno izobraževalnega zavoda »Glasbena šola Zagorje ob Savi« (Uradni vestnik Zasavja,št.2/97, 5/97-popravek, 4/2000 in Ur.list RS, št.92/2005 ) po skrajšanem postopku.

 

2. Odlok o spremembah in dopolnitvah odloka  o ustanovitvi javnega vzgojno izobraževalnega zavoda »Glasbena šola Zagorje ob Savi» se objavi v Uradnem listu Republike Slovenije in prične veljati 8 dan  po objavi.

 

? Predlog Odloka o spremembi Odloka o ustanovitvi javnega zavoda Vrtec Zagorje ob Savi – SKRAJŠANI POSTOPEK;

 

1. Sprejmejo se spremembe in dopolnitve Odloka o  ustanovitvi javnega vzgojno izobraževalnega zavoda »Vrtec Zagorje ob Savi«  (Uradni vestnik Zasavja št.2/97) po skrajšanem postopku.

 

2. Odlok o spremembah in dopolnitvah odloka  o ustanovitvi javnega vzgojno izobraževalnega zavoda »Vrtec Zagorje ob Savi» se objavi v Uradnem listu Republike Slovenije in prične veljati 8 dan  po objavi.

 

K 9. točki – Predlog Sklepa o višini sejnine članov občinskega sveta, predsednika in članov nadzornega odbora ter predsednikov in članov delovnih teles občinskega sveta za leto 2008

 

Sandi Grčar, predsednik Komisije za mandatna vprašanja, volitve in imenovanja je poudaril, da glede na zadnjo objavljeno rast statističnega urada uskladili sejnine z inflacijo in kot takšne predlagajo občinskemu svetu v sprejem.

 

Člani občinskega sveta, so brez razprave s 23 glasovi ZA in 1 glasom PROTI sprejeli naslednji 

 

SKLEP :

 

1. Občinski svet Občine Zagorje ob Savi je sprejel Sklep o višini sejnine  članov občinskega sveta , predsednika in članov nadzornega odbora ter predsednikov in članov  delovnih teles občinskega sveta za leto 2008.

 

K 10. točki - Premoženjsko – pravne zadeve :

- predlog dopolnitve letnega načrta pridobivanja nepremičnega premoženja v letu  2008;

 

Irena Drašlar je pojasnila, da gre za predlog dopolnitve letnega načrta pridobivanja nepremičnega premoženja v letu 2008. Letni načrt je sestavni del proračuna občine. Gre za zemljišče, potrebno za urejanje nove cestne povezave od Trboveljske ceste (ribnik) do priključka pod bazen Selo.

 

Ker razprave ni bilo so člani občinskega sveta SOGLASNO sprejeli naslednji

 

SKLEP :

 

1. Letni načrt pridobivanja nepremičnega premoženja za leto 2008, kot sestavni del proračuna Občine Zagorje ob Savi za leto 2008, se dopolni z novo 4.točko, ki se glasi:

 

»4. Odkup zemljišča parc.št.1542 pašnik v izmeri 543 m2 k.o.Zagorje-mesto, lastniki Drnovšek Alojzija, Drnovšek Jožef in Makari Marta vsak do ene tretjine glede na celoto – za potrebe urejanje nove cestne povezave od Trboveljske ceste (ribnik) do priključka pod bazen Selo (Bartec) in izgradnjo kanalizacijskega kolektorja Dolinarjev travnik.

Predvidena okvirna sredstva: 8.145,00 € (15 €/m2), SM 94125, konto 420600 (Oddelek za GJS).«

 

2. Vse ostale določbe letnega načrta pridobivanj nepremičnega premoženja za leto 2008 ostanejo v veljavi nespremenjene.

 

 

K 11. točki - Predlog Odloka o turistični taksi na območju Občine Zagorje ob Savi - 1. OBRAVNAVA

 

Majda Drnovšek, vodja oddelka za gospodarstvo, je obrazložila, da gre za uskladitev z novo zakonodajo na tem področju. Vrednost točke je ostala nespremenjena. Natančneje je določeno kdo so zavezanci za plačilo turistične takse.

 

Ker razprave ni bilo so člani občinskega sveta SOGLASNO sprejeli naslednji

 

SKLEP:

1. Občinski svet Občine Zagorje ob Savi je po skrajšanem postopku sprejel Odlok o turistični taksi v Občini Zagorje ob Savi.

 

2. Odlok o turistični taksi v Občini Zagorje ob Savi se objavi v Uradnem listu RS in začne veljati osmi dan po objavi.

 

K 12. točki -  Volitve, imenovanja, razrešitve :

 

- imenovanje članov sveta zavoda Knjižnica Mileta Klopčiča Zagorje ob Savi;

- imenovanje treh predstavnikov ustanovitelja v svet javnega zavoda Osnovna šola Toneta Okrogarja;

- razrešitev in imenovanje novih članov odborov in komisij občinskega sveta;

 

Sandi Grčar, predsednik KVIAZ - a je obrazložil predloge in dejal, da komisija predlaga, da člani občinskega sveta sprejmejo predloge.

 

- imenovanje članov sveta zavoda Knjižnica Mileta Klopčiča Zagorje ob Savi;

 

Ker razprave ni bilo so člani občinskega sveta SOGLASNO sprejeli naslednji

 

SKLEP:

 

1. Občinski svet Občine Zagorje ob Savi je imenoval svet zavoda Knjižnica Mileta Klopčiča Zagorje ob Savi v naslednji sestavi :

 

- Amalija KUDER, Cesta 9.avgusta, 8c, Zagorje ob Savi – predstavnica ustanovitelja;

- Karmen CESTNIK, Cesta 9.avgusta 84, Zagorje ob Savi – predstavnica ustanovitelja;

- Irena RAZPOTNIK, Kešetovo 7, Trbovlje – predstavnica zaposlenih;

- Matej STRGARŠEK, Dobovec 41, Dobovec – predstavnik zaposlenih;

- Staša LEPEJ, Levstikova 15, Zagorje ob Savi – predstavnica uporabnikov;

- Janka PAVŠEK - BANTAN, Narof 30, Izlake – predstavnica uporabnikov;

 

Mandat članov sveta traja pet let in prične teči s 23.4.2008.

 

- imenovanje treh predstavnikov ustanovitelja v svet javnega zavoda Osnovna šola Toneta Okrogarja;

 

Janez Groboljšek je v imenu stranke LDS predlagal, da se v svet javnega zavoda Osnovna šola Toneta Okrogarja imenujeta zaenkrat le dva predstavnika ustanovitelja in se o predlagani Dragici Jazbec ne glasuje, ker se predstavniki Slovenske demokratske stranke umikajo iz vseh odborov in komisij.

 

Člani občinskega sveta so nato z 22 glasovi ZA in 2 PROTI sprejeli  sklep, da se imenujeta zaenkrat le dva predstavnika ustanovitelja v  svet javnega zavoda Osnovna šola, nato pa SOGLASNO sprejeli naslednji

 

SKLEP:

 

1. Občinski svet Občine Zagorje ob Savi je imenoval naslednja dva predstavnika ustanovitelja v svet javnega zavoda Osnovna šola Toneta Okrogarja:

 

- Neva MARN, članica občinskega sveta, Na bregu 9 a, 1410 Zagorje ob Savi (prvi mandat);

- Irena DRENIK, zunanja članica, Cesta zmage 7, Zagorje ob Savi (drugi mandat);

 

Tretjega predstavnika ustanovitelja bo občinski svet imenoval na naslednji seji.

 

Mandat članov sveta traja štiri leta  in prične teči s 23.4.2008.

 

- razrešitev in imenovanje novih članov odborov in komisij občinskega sveta;

 

Uvodoma so bile članice in člani občinskega sveta seznanjeni, da se je Slovenska demokratska stranka odločila, da v odbore in komisije občinskega sveta ne predlagajo svojih članov.

 

Ana Režun, je dejala, da ji je žal, ker nočejo člani SDS sodelovati v odborih. Vsa leta do sedaj so se stranke v občini aktivno povezovale. Nenačelno se ji pa zdi, da se ga. Dragica Jazbec prijavlja v odbore in celo sama javlja v svete zavoda, to je neskladno z dejanji stranke. Člani stranke bi morale delat v dobrobit občine.

 

Marko Agrež je pojasnil, da vloge v odboru za evropske zadeve ne more sprejeti zaradi preveč službenih obveznost in ne zaradi opozicijske drže.

 

Slavko Jelševar je vprašal, zakaj LDS ni povabila ostalih opozicijskih stranka v sodelovanje.

 

Staša Baloh Plahutnik je obrazložila, da je njena stranka SD zainteresirana za sodelovanje in ni mogla podati svojih predlogov, ker  njen član ni bil prisoten na seji komisije.

 

Janka Pavšek Bantan je dejala, da je odbor za zdravstvo in socialne zadeve še kar nepopoln, zato čakajo na njegovo popolnitev.

 

Janeza Groboljška je  zanimalo ali gre za sklep Slovenske demokratske stranke, da njihovi člani izstopijo iz vseh organov stranke, kar pomeni, da Dragica Jazbec ne bo več sodelovala v Komisiji za mandatna vprašanja, volitve in imenovanja.

 

Župan je nato glede na razpravo in stališča posameznih svetnikov predlagal, da se imenovanje dodatnih članov umakne iz dnevnega reda in se ponovno uvrsti na naslednji seji. Predlagal je tudi, da komisija pozove k predlaganju dodatnih članov ponovno tudi Slovensko ljudsko stranko in Socialne demokrate.

 

Marka Agreža je zanimalo ali so v proračunu planirana dodatna sredstva za sejnine, ki bodo posledica sprejema sklepa o višini sejnin za leto 2008. Če teh sredstev ni, se mu zdi neresno sprejemanje takšnega sklepa.

 

Ker nadaljnje razprave ni bilo, so člani občinskega sveta sejo zaključili ob 20.05 uri.

 

 

Direktor občinske uprave:                                                                    Župan

Brane OMAHNE, univ.dipl.zgod. in soc                                       Matjaž ŠVAGAN

SEKRETAR