New Page 2

 

Na podlagi drugega odstavka 27. člena in v povezavi z 79. členom Zakona o urejanju prostora (Uradni list RS, št. 110/02, 8/03 – popr. in 58/03 – ZZK-1), 17. člena Statuta Občine Ruše (MUV št. 5/99 in 18/00), 43. člena Statuta Mestne občine Maribor (MUV, št. 27/1995, 13/98, 17/98, 23/98, 5/2000, 10/2002, 6/2004, 13 /2004) in 30. člena Statuta Občine Selnica ob Dravi (MUV št. 7/03), sprejmejo župani Občine Ruše, Občine Selnica ob Dravi in Mestne občine Maribor

 

 

P R O G R A M  P R I P R A V E

 

 

medobčinskega lokacijskega načrta za črpališče na Selniški dobravi z regionalnim cevovodom v občini Selnica ob Dravi, Občini Ruše in Mestni občini Maribor

 

 

I. Ocena stanja, razlogi in pravna podlaga (navesti ali izbrisati iz naslova) za pripravo medobčinskega lokacijskega načrta

 

 

Vodni vir Selniška dobrava je trenutno namenjen lokalni oskrbi z vodo v občini Selnica ob Dravi. Prav tako je od tega vira neposredno odvisna tudi oskrba z vodo sosednje občine Ruše. Vodni vir se s svojo izdatnostjo lahko koristi tudi za območje Mestne občine Maribor in nudi zaščito vodnim virom za pripadajoče občine Podravske regije, katerih oskrba z vodo je danes v upravljanju Mariborskega vodovoda.

 

 

Preko načrtovanega vodovodnega sistema bodo oskrbovane še:

 

 

Občina Pesnica, občina Šentilj, občina Kungota, občina Duplek, občina Lenart v Slovenskih goricah, občina Sveta Ana, občina Benedikt, občina Hoče–Slivnica, občina Miklavž na Dr. polju, občina Gornja Radgona.

 

 

Mariborski vodovod je spomladi 2005 na Občino Ruše, Občino Selnica ob Dravi in na Mestno občino Maribor vložil pobudo za pričetek priprave lokacijskega načrta za pripravo medobčinskega lokacijskega načrta za črpališče na Selniški dobravi z regionalnim cevovodom v občini Selnica ob Dravi, Občini Ruše in Mestni občini Maribor (v nadaljevanju besedila: medobčinski lokacijski načrt ali MLN

 

 

Pobuda je utemeljena s predhodnimi raziskavami in razvojnim načrtom Mariborskega vodovoda, ki zagotavlja oskrbo s pitno vodo občinam širše regije. Podprta je s strani županov z območja vodooskrbnega sistema Mariborskega vodovoda v novembru 2004.

 

 

Osnovni cilj je zagotovitev dodatnih količin pitne vode (250 l/s) in povezava vodnega vira Selniška dobrava z vodovodnim sistemom Mariborskega vodovoda. Predmet načrtovanja je črpališče Selniška dobrava s 4 vodnjaki skupne kapacitete 250 l/s in povezovalnimi cevovodi ter regionalni vodovodni cevovod v dolžini pribl. 13 km., ki se naveže na obstoječi »prstan« DN 500, ki je položen v trasi Dravograjske ceste v Mariboru. Pravna podlaga za pripravo lokacijskega načrta je Zakon o urejanju prostora (Uradni list RS, št. 110/02, 8/03 – popr. in 58/03 – ZZK-1).

 

 

II. Predmet in programska izhodišča medobčinskega lokacijskega načrta ter okvirno ureditveno območje

 

 

S predmetnim medobčinskim lokacijskim načrtom se načrtuje:

 

 

– črpališče na vodnem viru Selniška dobrava, kapacitete 200

 

 

– 250 l/s;

 

 

– regionalni cevovod od črpališča do vodo oskrbnega sistema občine Ruše (dolžine pribl. 3 km) in dalje do sistema Mestne občine Maribor (dodatne dolžine pribl. 10 km)

 

 

– ter vse prostorske ureditve, vezane na to ureditev.

 

 

Pobuda za izdelavo medobčinskega lokacijskega načrta je dokumentirana s pregledno situacijo trase, ki poteka od lokacije črpališč na Selniški dobravi po gozdnih cestah, nato po obstoječih cestah in poteh med kmetijskimi zemljišči in zemljišči s trajnimi nasadi (sadovnjaki) do obstoječe regionalne ceste Ruše – Selnica ob Dravi. V nadaljevanju poteka ob cesti, prečka reko Dravo in nadaljuje do železniške proge Maribor – Ruše in poteka vzporedno z železniško progo, na njeni severni strani do naselja Bezena, kjer prečka železniško progo in poteka vzporedno s progo na južni strani do Bistrice pri Rušah. Zaradi prostorskih in tehničnih pogojev se trasa odmakne od železniške proge in poteka po ulicah skozi naselje in se nato ponovno približa trasi železniške proge in poteka vzporedno z njo do Laznice, kjer ponovno prečka železniško progo in poteka vzporedno z njo po severni strani, nato pa ponovno prečka železniško progo in poteka med obstoječim plinovodom in železniško progo do območja Marlesa, kjer se obrne proti jugu in poteka v trasi Limbuške ceste do predvidenega krožišča Limbuške ceste s podaljškom Ceste proletarskih brigad, ki se načrtuje z občinskim lokacijskim načrtom. Postopek priprave in sprejemanja MLN bo potekal po določbah Zakona o urejanju prostora (ZUreP-1, Uradni list RS, št. 110/02, 8/03-popr. in 58/03, v nadaljnjem besedilu: Zakon o urejanju prostora).

 

 

Dne 19. 10. 2005 je Občinska uprava Občine Ruše v skladu z 28. členom Zakona o urejanju prostora in skladno s sprejetim dogovorom med župani, sklicala prvo prostorsko konferenco z namenom, da se pridobijo in uskladijo priporočila, usmeritve in legitimni interesi lokalne skupnosti, gospodarstva in interesnih združenj ter organizirane javnosti glede priprave prostorskega akta oziroma predvidene prostorske ureditve. Na podlagi priporočil se v postopku priprave medobčinskega lokacijskega načrta:

 

 

- upošteva idejna rešitev hudorunikov Bersteljškov potok in hudournika izpod Lorberkovega vrha;

 

 

- se v delu trase vodovoda načrtuje tudi plinovod in gradnja merilno reducirne postaje;

 

 

- se trasa vodovoda uskladi s projektom rekonstrukcije Tovarniške ceste v Rušah.

 

 

Presoja in medsebojna primerjava variantnih rešitev (v nadaljnjem besedilu: študija variant), strokovne podlage iz VI.1 točke in VI.2 točke tega programa priprave ter medobčinski lokacijski načrt se v vseh fazah izdelajo v skladu z Zakonom o urejanju prostora, Uredbo o prostorskem redu Slovenije (Uradni list RS, št. 122/04) in Pravilnikom o vsebini, obliki in načinu priprave državnih in občinskih lokacijskih načrtov ter vrstah njihovih strokovnih podlag (Uradni list RS, št. 86/04).

 

 

V skladu z določbami Zakona o varstvu okolja (Uradni list RS, št. 41/04) je Ministrstvo za okolje in prostor z odločbo št. 354-09-13/2005 z dne 20. 9. 2005 ugotovilo, da medobčinski lokacijski načrt lahko pomembno vpliva na okolje, ker vsebuje posege v okolje, za katere je treba izvesti presojo vplivov na okolje v skladu z zakonom, ki ureja področje varstva okolja. Pred sprejemom medobčinskega lokacijskega načrta je potrebno izvesti celovito presojo vplivov njegove izvedbe na okolje v skladu z določbami zakona, ki ureja področje varstva okolja.

 

 

Ministrstvo, pristojno za varstvo okolja, z javnim naznanilom v svetovnem spletu in v enem od dnevnih časopisov, ki pokrivajo območje cele države, obvesti javnost, da bo izvedena celovita presoja vplivov na okolje.

 

 

III. Nosilci nalog in njihove obveznosti pri financiranju priprave medobočinskega lokacijskega načrta

 

 

Dne 25. 8. 2005 so župani treh občin podpisali dogovor, s katerim so za pripravljavca MLN izbrali Občinsko upravo Občine Ruše, Trg vstaje 11, Ruše ( v nadaljnjem besedilu: pripravljavec), ki skrbi za pravilen postopka priprave in sprejema MLN. Investitor načrtovanih prostorskih ureditev in naročnik strokovnih podlag ter medobčinskega lokacijskega načrta so: Mariborski vodovod, Jadranska ulica, Maribor, Občina Ruše, Občina Selnica ob Dravi in Mestna občina Maribor (v nadaljnjem besedilu: investitor).

 

 

Investitor zagotovi vsa sredstva za izdelavo strokovnih podlag iz VI točke tega programa priprave, študije variant, okoljskega poročila, revizije okoljskega poročila, geodetskega načrta, poročila o vplivih nameravanega posega v okolje (v nadaljnjem besedilu: poročilo o vplivih na okolje), revizije poročila o vplivih na okolje ter medobčinskega lokacijskega načrta.

 

 

Izdelovalca študije variant in MLN izbere investitor po predpisih o oddaji javnega naročila, izpolnjevati mora pogoje po ZUrep-1).

 

 

IV. Nosilci urejanja prostora

 

 

Državni organi oziroma organi lokalnih skupnosti ter nosilci javnih pooblastil, ki v skladu z Zakonom o urejanju prostora predstavljajo nosilce urejanja prostora, in ki v konkretnem postopku priprave medobčinskega lokacijskega načrta odločajo ali soodločajo o zadevah urejanja prostora, so:

 

 

– Ministrstvo za zdravje, Zdravstveni inšpektorat Republike Slovenije, Območna enota Maribor,

 

 

– Ministrstvo za obrambo, Inšpektorat Republike Slovenije za varstvo pred naravnimi in drugimi nesrečami, Izpostava Maribor,

 

 

– Ministrstvo za okolje in prostor, Agencija RS za okolje (ARSO), Urad za upravljanje z vodami, Oddelek porečja reke Drave, Maribor,

 

 

– Zavod za varstvo kulturne dediščine Republike Slovenije, Območna enota Maribor

 

 

– Zavod Republike Slovenije za varstvo narave, Območna enota Maribor,

 

 

– ELES, d.o.o., Ljubljana,

 

 

– Elektro Maribor, javno podjetje za distribucijo električne energije d.d., Maribor,

 

 

– Telekom Slovenije, PE Maribor,

 

 

– Nigrad, javno komunalno podjetje d.d., Maribor,

 

 

– CATV Selnica-Ruše d.o.o., Selnica ob Dravi,

 

 

– Mariborski vodovod javno podjetje d.d., Maribor,

 

 

– Režijski obrat Občine Ruše, Ruše,

 

 

– Geoplin plinovodi d.o.o., Ljubljana,

 

 

– Plinarna Maribor d.d., Maribor,

 

 

– Ministrstvo za promet - Direkcija Republike Slovenije za ceste, Ljubljana,

 

 

– Ministrstvo za promet, Direktorat za železnice, Ljubljana,

 

 

– Javna agencija za železniški promet Republike Slovenije, Maribor,

 

 

– Ministrstvo za okolje in prostor, Agencija Republike Slovenije za okolje – Sektor za varstvo okolja, Ljubljana,

 

 

– Ministrstvo za okolje in prostor, Agencija Republike Slovenije za okolje – Sektor za upravljanje z vodami, Ljubljana,

 

 

– Ministrstvo za okolje in prostor, Agencija Republike Slovenije za okolje – Sektor za ohranjanje narave;

 

 

– Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano, Inšpektorat RS za kmetijstvo, gozdarstvo in hrano, Maribor;

 

 

– Zavod za gozdove Slovenije, OE Maribor,

 

 

– drugi organi in organizacije, za katere se v postopku priprave medobčinskega lokacijskega načrta izkaže, da rešitve posegajo v njihovo delovno področje.

 

 

V vseh fazah priprave lokacijskega načrta, na prostorskih konferencah, javni razgrnitvi in v postopku sprejemanja prostorskega akta sodelujejo tudi organi Mestne občine Maribor, Občine Ruše in Občine Selnica ob Dravi, pristojni za varovanje okolja, zelene površine, stavbna zemljišča in komunalne zadeve in sicer Zavod za varstvo okolja Mestne občine Maribor(MOM), Prometni urad MOM, Komunalna direkcija – odsek za gospodarske javne službe MOM, Javno podjetje za gospodarjenje s stavbnimi zemljišči Maribor in ostale pristojne službe.

 

 

V. Način oz. potek pridobitve strokovnih rešitev

 

 

Ob upoštevanju programskih izhodišč, določenih v II. točki tega programa priprave, na podlagi priporočil s prve prostorske konference, analize prostora, pridobljenih smernic in analize le-teh, na podlagi analiz stanja, teženj in razvojnih možnosti v prostoru ter študije ranljivosti, lahko načrtovalec predlaga nove variante ali optimizacije že predlaganih.

 

 

Pripravljavec in investitor potrdita predlagan obseg variant, za katere izdelovalec strokovnih podlag v primerni natančnosti izdela variantne rešitve kot celovite urbanistične, krajinske in arhitekturne oziroma gradbeno tehnične strokovne rešitve. Načrtovalec izdela študijo variant, v kateri na podlagi strokovnih podlag presodi in primerja variantne rešitve z vidika prostorskega razvoja (racionalna raba prostora), s funkcionalnega, varstvenega in ekonomskega vidika ter z vidika sprejemljivosti načrtovanih ureditev v lokalnem okolju.

 

 

V zaključku primerjalne študije načrtovalec predlaga in utemelji najustreznejšo variantno rešitev poteka trase vodovoda in poda usmeritve za njeno optimizacijo v sklopu izdelave strokovnih podlag in predloga medobčinskega lokacijskega načrta.

 

 

V fazi izdelave študije variant se opravi celovita presoja vplivov izvedbe medobčinskega lokacijskega načrta na okolje. Zagotovi se:

 

 

– okoljsko poročilo, v katerem se opredelijo, opišejo in ovrednotijo vplivi izvedbe medobčinskega lokacijskega načrta na okolje in možne alternative ter navede stopnja upoštevanja okoljskih izhodišč oziroma naravovarstvenih smernic;

 

 

– revizijo okoljskega poročila v skladu s predpisi, ki določajo podrobnejšo vsebino okoljskega poročila.

 

 

Pripravljavec pred javno razgrnitvijo predlagane najustreznejše variantne rešitve, okoljskega poročila in njegove revizije, pridobi obvestilo o ustreznosti okoljskega poročila in njegove revizije. Pri odločitvi o najustreznejši variantni rešitvi je treba v čim večji meri upoštevati pisna mnenja in pripombe javnosti, podane na predlog najustreznejše variantne rešitve in na okoljsko poročilo, ki sta bila javno razgrnjena. V fazi izdelave predloga medobčinskega lokacijskega načrta se na podlagi poročila o vplivih na okolje izvede presoja vplivov na okolje. Zagotovi se:

 

 

– poročilo o vplivih na okolje, ki mora biti izdelano v skladu s predpisi, ki določajo podrobnejšo vsebino poročila o vplivih na okolje ter

 

 

– revizijo poročila o vplivih na okolje, ki je neodvisen strokovni nadzor nad kakovostjo in ustreznostjo poročila o vplivih na okolje.

 

 

S predlogom medobčinskega lokacijskega načrta se hkrati javno razgrnejo tudi poročilo o vplivih na okolje, pisno mnenje o reviziji ter osnutek odločitve o okoljevarstvenem soglasju. Pripravljavec mora pred sprejemom medobčinskega lokacijskega načrta pridobiti okoljevarstveno soglasje.

 

 

VI. Seznam potrebnih strokovnih podlag in način njihove pridobitve

 

 

Pri izdelavi strokovnih podlag in medobčinskega lokacijskega načrta je treba upoštevati vse predhodno izdelane strokovne podlage in vsa druga gradiva, relevantna za izdelavo naloge s področja prostorskega razvoja, varstva okolja, ohranjanja narave in varstva kulturne dediščine.

 

 

Veljavni prostorski akti na obravnavanem območju

 

 

Na obravnavanem območju treh občin veljajo naslednji prostorski planski in izvedbeni akti:

 

 

NA OBMOČJU OBČINE SELNICA OB DRAVI:

 

 

– Dolgoročni plan občine Maribor - Ruše za obdobje 1986 - 2000 (MUV, št. 6/86, 1/88, 14/88, 14/94 in 5/98; v nadaljevanju: dolgoročni plan);

 

 

– Srednjeročni družbeni plan občine Maribor - Ruše za obdobje 1986 - 1990 (MUV, št. 15/86, 14/94 in 5/98; v nadaljevanju: srednjeročni plan);

 

 

– Odlok o spremembah in dopolnitvah prostorskih sestavin dolgoročnega in srednjeročnega plana občine Ruše za območje občine Selnica ob Dravi (spremembe in dopolnitve v letu 2004), MUV ŠT. 20/04);

 

 

– Odlok o prostorsko ureditvenih pogojih za podeželje v občini Selnica ob Dravi (MUV ŠT. 7/03 in 21/03).

 

 

NA OBMOČJU MESTNE OBČINE MARIBOR:

 

 

– Odlok o dolgoročnem planu občine Maribor za obdobje 1986- 2000 (MUV št. 1/86, 16/87, 19/87);

 

 

– Odlok o družbenem planu Mesta Maribor za obdobje 1986- 1990 (MUV št. 12/86, 20/88, 3/89, 2/90, 3/90, 16/90, 7/92);

 

 

– Odlok o spremembah in dopolnitvah prostorskih sestavin dolgoročnega in srednjeročnega družbenega plana občine Maribor za območje mestne občine Maribor (MUV št. 7/93, 8/93, 8/94, 5/96, 6/96, 27/97, 6/98, 11/98, 26/98, 11/00, 2/01, 23/02, 28/02, 19/04 in 25/04);

 

 

– Odlok o prostorskih ureditvenih pogojih za podeželje v občini Maribor za območje mestne občine Maribor (MUV št. 11/93, 26/98, 2/01 in 14/02).

 

 

IN NA OBMOČJU OBČINE RUŠE:

 

 

– Dolgoročni plan občine Maribor - Ruše za obdobje 1986 -2000 (MUV, št. 6/86, 1/88, 14/88, 14/94 in 5/98; v nadaljevanju: dolgoročni plan);

 

 

– Srednjeročni družbeni plan občine Maribor - Ruše za obdobje 1986 - 1990 (MUV, št. 15/86, 14/94 in 5/98; v nadaljevanju: srednjeročni plan);

 

 

– Odlok o spremembah in dopolnitvah prostorskih sestavin dolgoročnega plana Občine Ruše za obdobje 1986-2000 in srednjeročnega plana Občine Ruše za obdobje 1986-1990, za območje nove Občine Ruše v letu 1999 (muv ŠT. 22/00);

 

 

– Odlok o spremembah in dopolnitvah prostorskih sestavin dolgoročnega in srednjeročnega plana Občine Ruše, za območje nove Občine Ruše v letu 2004 (MUV št. 10/04 in popr. 12/04);

 

 

– Odlok o prostorskih ureditvenih pogojih za podeželje v Občini Ruše (MUV št. 18/00).

 

 

V postopku izdelave študije variant se izdelajo naslednje strokovne podlage:

 

 

– analiza stanja in teženj v prostoru: analiza fizičnih lastnosti in pravnega stanja prostora, problemov, ki izhajajo iz dosedanjega prostorskega razvoja;

 

 

– analiza razvojnih možnosti v prostoru: ugotovitev novih razvojnih potreb, teženj in različnih pobud na obravnavanem območju, analiza možnosti glede načrtovanja prostorske ureditve;

 

 

– študija ranljivosti prostora: analiza pričakovanih vplivov prostorske ureditve na posamezne sestavine prostora, vrednotenje ter priprava predlogov strokovnih rešitev;

 

 

– elaborati, v katerih se variante vrednotijo in primerjajo: razvojno urbanistični, gradbeno tehnični, okoljsko poročilo in po potrebi tudi drugi;

 

 

– morebitne druge strokovne podlage, ki bodo izhajale iz smernic nosilcev urejanja prostora.

 

 

V postopku izdelave predloga medobčinskega lokacijskega načrta se izdelajo naslednje strokovne podlage:

 

 

– idejna zasnova načrtovane prostorske ureditve, izdelana na način, ki vključuje vse funkcionalne, urbanistične, krajinske, arhitekturne in okoljevarstvene rešitve in ureditve z ustreznim poročilom in utemeljitvijo (zasnova objekta in cevovoda);

 

 

– idejna zasnova posameznih elementov prostorske ureditve, izdelana kot posamezni načrti, ki vključuje vse funkcionalne, urbanistične, krajinske, arhitekturne in okoljevarstvene rešitve in ureditve, z ustreznimi poročili in utemeljitvami;

 

 

– idejna zasnova zaščite, prestavitve in ukinitve obstoječih energetskih, vodovodnih in drugih komunalnih priključkov in ureditev;

 

 

– idejna zasnova rešitev in ukrepov za preprečitev negativnih vplivov na okolje, kulturno dediščino in trajnostno rabo naravnih dobrin, za omilitev vplivov na rastlinske in živalske vrste ter njihove habitate, vključno z idejno zasnovo ureditve morebitnih izravnalnih ukrepov;

 

 

– idejna zasnova rešitev in ukrepov za obrambo ter varstvo pred naravnimi in drugimi nesrečami;

 

 

– prikaz vplivnega območja pričakovanih posameznih vrst vplivov načrtovanih objektov na okolico;

 

 

– morebitne druge strokovne podlage, ki bodo izhajale iz smernic nosilcev urejanja prostora, po potrebi tudi strokovne podlage v zvezi z ukrepi v času gradnje.

 

 

Podlaga za izdelavo predloga medobčinskega lokacijskega načrta je geodetski načrt, izdelan v skladu s pravilnikom, ki ureja izdelavo geodetskega načrta. Predlog medobčinskega lokacijskega načrta mora vsebovati tudi podatke o lastnikih in imetnikih drugih stvarnih pravic na zemljiščih in nepremičninah. V postopku priprave medobčinskega lokacijskega načrta zavod, pristojen za varstvo kulturne dediščine, zagotovi izdelavo strokovnih zasnov s področja kulturne dediščine v skladu z zakonom, ki ureja področje varstva kulturne dediščine, in jih posreduje pripravljavcu.

 

 

V postopku priprave medobčinskega lokacijskega načrta zavod, pristojen za varstvo narave, izdela naravovarstvene smernice v skladu z zakonom, ki ureja področje ohranjanja narave, in jih posreduje pripravljavcu.

 

 

VII. Postopek in roki za pripravo medobčinskega lokacijskega načrta Pridobitev smernic za načrtovanje

 

 

Načrtovalec in investitor zagotovi gradivo za pridobitev smernic (situativni prikaz prostorske ureditve s tehničnim poročilom). Pripravljavec pridobi smernice za načrtovanje ter strokovne podlage s strani nosilcev urejanja prostora iz IV. točke tega programa priprave, ki dajejo smernice in mnenja.

 

 

Nosilci urejanja prostora podajo smernice v 30 dneh po prejemu vloge. V skladu z zakonom, ki ureja ohranjanje narave, se v primeru, da strokovna priprava naravovarstvenih smernic v roku 30 dni ni možna, rok lahko podaljša, vendar na največ 60 dni, o čemer pristojni zavod obvesti pripravljavca. Nosilci urejanja prostora v tem roku posredujejo tudi strokovne podlage, s katerimi razpolagajo in se nanašajo na območje oziroma so predmet načrtovanja.

 

 

Načrtovalec pregleda smernice in jih analizira.

 

 

Izdelava študije variant

 

 

Investitor zagotovi izdelavo strokovnih podlag iz VI točke tega programa priprave.

 

 

Načrtovalec izdela študijo variant.

 

 

K izdelani in po potrebi dopolnjeni študiji variant in predlogu najustreznejše variantne rešitve pridobi pripravljavec stališča investitorja ter drugih udeležencev iz IV. točke tega programa priprave (ministrstva, pristojna za varstvo okolja, ohranjanje narave, upravljanja z vodami, za področje kmetijstva in gozdarstva, za varstvo kulturne dediščine, za področje prometa in energetike) ter stališča lokalnih skupnosti.

 

 

Pripravljavec po končani izdelavi študije variant organizira drugo prostorsko konferenco z namenom, da se na predlagano najustreznejšo variantno rešitev pridobijo in uskladijo priporočila, usmeritve in legitimni interesi (mnenja) lokalnih skupnosti, gospodarstva in interesnih združenj ter organizirane javnosti. O variantni rešitvi, za katero se izdela predlog medobčinskega lokacijskega načrta, odloči pripravljavec z investitorjem.

 

 

Izdelava predloga medobčinskega lokacijskega načrta

 

 

Investitor na podlagi usmeritev ter v skladu s priporočili z druge prostorske konference zagotovi izdelavo strokovnih podlag iz VI. točke tega programa priprave. Načrtovalec po prevzemu vseh strokovnih podlag izdela predlog medobčinskega lokacijskega načrta.

 

 

Načrtovalec po posredovanju pripomb s strani pripravljavca dopolni predlog medobčinskega lokacijskega načrta. Pripravljavec seznani Občino Selnica ob Dravi in Mestno občino Maribor z javno razgrnitvijo predloga medobčinskega lokacijskega načrta.

 

 

Javna razgrnitev in javne obravnave

 

 

Župan Občine Ruše s sklepom odredi javno razgrnitev predloga medobčinskega lokacijskega načrta na sedežu pripravljavca ter na Mestni občini Maribor in Občini Selnica ob Dravi.

 

 

Javna razgrnitev traja najmanj 30 dni.

 

 

Pripravljavec obvesti javnost o kraju in času javne razgrnitve in javne obravnave z objavo v Medobčinskem uradnem vestniku, v dnevnem časopisu ter na krajevno običajen način, in sicer najmanj en teden pred začetkom javne razgrnitve. Pripravljavec v času javne razgrnitve organizira javne obravnave v Občini Ruše, Mestni občini Maribor in v Občini Selnica ob Dravi.

 

 

Pripravljavec v sodelovanju z Mestno občino Maribor in Občino Selnica ob Dravi v času javne razgrnitve in javne obravnave evidentira vse pisne in ustne pripombe in predloge organov, organizacij in posameznikov.

 

 

Načrtovalec v sodelovanju s pripravljavcem, investitorjem, načrtovalcem ter Mestno občino Maribor in Občino Selnica ob Dravi, prouči pripombe in predloge. Načrtovalec pripravi predlog stališč glede njihovega upoštevanja. Pripravljavec s pripombami in predlogi ter predlogom stališč seznani tudi tiste nosilce urejanja prostora, na katerih delovno področje bi se predlagane spremembe lahko nanašale, ter pridobi njihovo predhodno mnenje.

 

 

O upoštevanju pripomb odloči pripravljavec s sprejemom stališč do pripomb po predhodnem stališču investitorja, Mestne občine Maribor in Občine Selnica ob Dravi.

 

 

Izdelava dopolnjenega predloga medobčinskega lokacijskega Načrta

 

 

Investitor zagotovi izdelavo potrebnih dopolnitev strokovnih podlag po sprejemu odločitve o upoštevanju pripomb in predlogov. Načrtovalec izdela dopolnjen predlog medobčinskega lokacijskega načrta po prevzemu vseh morebiti dopolnjenih strokovnih podlag.

 

 

Načrtovalec po potrebi dopolni in zaključi analizo smernic, ter jo priloži k dopolnjenemu predlogu medobčinskega lokacijskega načrta in h gradivu za pridobitev mnenj. Načrtovalec pripravi gradivo za pridobitev mnenj. Pripravljavec pridobi mnenja k dopolnjenemu predlogu medobčinskega lokacijskega načrta s strani nosilcev urejanja prostora iz IV. točke tega programa priprave, ki dajejo smernice in mnenja.

 

 

Nosilci urejanja prostora podajo mnenje v 30 dneh po prejemu vloge.

 

 

Pripravljavec v času pridobivanja mnenj zagotovi stališča Mestne občine Maribor in Občine Selnica ob Dravi Pripravljavec posreduje načrtovalcu mnenja nosilcev urejanja prostora z namenom, da načrtovalec izdela usklajen dopolnjen predlog medobčinskega lokacijskega načrta.

 

 

Sprejem medobčinskega lokacijskega načrta

 

 

Pripravljavec posreduje usklajen dopolnjen predlog medobčinskega lokacijskega načrta v sprejem Občinskemu svetu Občine Ruše, Občinskemu svetu Občine Selnica ob Dravi ter Mestnemu svetu Mestne občine Maribor.

 

 

Sestavni del gradiva so priporočila obeh prostorskih konferenc in stališča do pripomb in predlogov z javne razgrnitve. Občinska sveta in mestni svet sprejmejo medobčinski lokacijski načrt z odlokom, pripravljavec objavi odlok v Medobčinskem uradnem vestniku.

 

 

VIII. Objava programa priprave

 

 

Ta program priprave se objavi v Medobčinskem uradnem vestniku in začne veljati dan po objavi.

 

 

Številka: 350-01-003/05 104

 

 

Datum: 7. november 2005

 

 

Župan Občina Ruše

 

 

Vili Rezman, prof., s. r.

 

 

Številka: 35005 - 20/05 0901 

 

 

Datum: 18. november 2005

 

 

Župan  Mestna Občina Maribor

 

 

Boris Sovič, univ. dipl. ing., s. r.

 

 

Številka: 350-04-264/2005

 

 

Datum: 24. november 2005

 

 

Župan Občina Selnica ob Dravi

 

 

Vladimir Sabolek, ing., s. r.