New Page 1

 

Na podlagi 12., 27. in 34. člena Zakona o urejanju prostora ( Uradni list RS, št. 110/02, 8/03, 58/03), 16. člena Statuta Občine Komenda ( Uradni list RS, št. 37/99, 83/99 ter Uradne objave Glasila Občine Komenda št. 01/2001 ) je Župan Občine Komenda dne 27. 02. 2006  sprejel

 

 

PROGRAM PRIPRAVE SPREMEMB IN DOPOLNITEV ODLOKA O PROSTORSKIH UREDITVENIH POGOJIH OBČINE KOMENDA

 

 

( za morfološko enoto Potok pri Komendi, Po-M1 – skrajšani postopek )

 

 

I. OCENA STANJA, RAZLOGI IN PRAVNA PODLAGA

 

 

1. člen

 

 

S tem programom se podrobneje oceni stanje, razlogi in ugotovi pravna podlaga za pripravo sprememb in dopolnitev Odloka o prostorskih ureditvenih pogojih Občine Komenda ( v nadaljevanju: “spremembe PUP-ov” ), predmet in območje sprememb, nosilce urejanja prostora, ki dajejo smernice in mnenja ter druge udeležence, ki bodo sodelovali v postopku, seznam potrebnih strokovnih podlag, časovne roke ter obveznosti v zvezi s financiranjem postopka. Pripravljavec sprememb PUP-ov je Občina Komenda. 

 

 

( 1.2.)   Pravna podlaga je Zakon o urejanju prostora ( Ur. list RS, št. 110/02, 8/03 in 58/03)  ter Odlok o spremembah in dopolnitvah prostorskih  sestavin dolgoročnega plana Občine Kamnik za obdobje 1986 - 2000 in srednjeročnega družbenega plana Občine Kamnik za obdobje 1986 - 1990 – dopolnitev v letu 2003 za območje občine Komenda ( Uradne objave GOK št. 12/03 ). Skrajšani postopek je možen skladno s 1.  odstavkom 34. člena Zakona o urejanju prostora.  

 

 

II. PREDMET IN OBMOČJE SPREMEMB PUP-OV

 

 

2. člen

 

 

Predmet sprememb PUP-ov je korekcija možnih namembnosti objektov v morfološki enoti Po-M1, Potok pri Komendi. Gre za omejitev stanovanjske namembnosti, ker je morfološka enota že do sedaj ( tako pa naj bi bilo tudi v bodoče ) namenjena predvsem raznim obrtnim in poslovnim dejavnostim. 

 

 

Območje morfološke enote Po-M1, Potok pri Komendi, je opredeljeno v občinskih planskih prostorskih dokumentih in v grafičnem delu Odloka o prostorskih ureditvenih pogojih Občine Komenda. Območje morfološke enote se s spremembami PUP-ov ne spreminja.

 

 

III. NOSILCI UREJANJA PROSTORA, KI DAJEJO SMERNICE IN MNENJA TER DRUGI UDELEŽENCI, KI SODELUJEJO V POSTOPKU

 

 

3. člen

 

 

( 3. 1. )  V pripravo sprememb PUP-ov so vključeni nosilci urejanja prostora, ki dajejo smernice k spremembam, po pripavi končnega predloga pa še  končna mnenja.

 

 

( 3.2. ) Po sprejemu tega programa priprave bo pripravljalec pozval nosilce urejanja prostora, da v skladu s 34. členom Zakona o urejanju prostora v petnajstih dneh podajo smernice za načrtovanje; hkrati s pozivom bo nosilcem urejanja prostora posredovan tudi program priprave. Pristojni nosilci urejanja prostora so:

 

 

(3.2.1.)

Elektro Ljubljana, PE Ljubljana okolica, Slovenska 58, 1516 Ljubljana

(3.2.2.)

Telekom Slovenije, PE Ljubljana, Stegne 19, 1547 Ljubljana

(3.2.3.)

Občina Komenda, Zajčeva cesta 23, 1218 Komenda

(3.2.4.)

Komunalno podjetje Kamnik, Cankarjeva cesta 11, 1240 Kamnik

(3.2.5.)

Ministrstvo za zdravje, ZIRS,OE Ljubljana, Izpostava Domžale3, Ljubljanska 36, 1230 Domžale

(3.2.6.)

Ministrstvo za obrambo RS (dve vlogi):

Sektor za civilno obrambo, Kardeljeva pl. 25, 1000 Ljubljana

Inšpekcija za VPNDN, Kardeljeva pl. 26, 10000 Ljubljana

(3.2.7.)

Ministrstvo za okolje, prostor, Agencija RS za okolje (tri vloge):

Sektor za vode, Einspielerjeva 6, 1000 Ljubljana,

Sektor za varstvo okolja, Vojkova 1b, 1000 Ljubljana,

Sektor za varstvo narave, Vojkova 52, 1000 Ljubljana

 

(3.2.8.)

Zavod za varstvo kulturne dediščine Slovenije, Tomšičeva ulica 7, 4000 Kranj

(3.2.9.)

(3.2.10.)

(3.2.11.)

Ministrstvo za promet, Uprava RS za civilno letalstvo, Kotnikova 19a, Ljubljana.

Zavod za varstvo naravne dediščine, Tomšičeva 9, 4000 Kranj.

Direkcija RS za ceste, Tržaška 19, 1000 Ljubljana.

 

 

 

Če bi se med postopkom utemeljeno ugotovilo, da je potrebno v postopek vključiti dodatne nosilce urejanja prostora, pripravljavec oziroma naročnik pozove tudi njih. Če nosilec urejanja prostora ne odgovori v petnajstih dneh po prejemu vloge, se šteje, da nima smernic, ki bi jih bilo treba upoštevati. Pri pripravi sprememb PUP-ov so dovoljena tudi odstopanja od danih smernic, če so ta odstopanja v okviru zakona in osnovnih usmeritev iz smernic ter utemeljena z mnenjem druge strokovne institucije.

 

 

( 3.3. )  Na podlagi pridobljenih smernic bo načrtovalec za javno razgrnitev pripravil predlog sprememb PUP-ov, ki ga bo župan posredoval v javno razgrnitev in javno obravnavo.

 

 

( 3.4. )  Po javni razgrnitvi in javni obravnavi bo pripravljalec dopolnil spremembe PUP-ov s stališči do pripomb in predlogov, danih v času javne razgrnitve in javne obravnave ter pozval prej navedene nosilce urejanja prostora, da podajo mnenja k dopolnjenemu predlogu. V mnenjih nosilci urejanja prostora ugotovijo, če je pripravljalec pri pripravi  upošteval njihove smernice. V mnenjih nosilci urejanja prostora ne morejo postavljati novih ali drugačnih pogojev od tistih, ki so jih podali v smernicah. Če nosilec urejanja prostora ne odgovori v petnajstih dneh od prejema vloge, se šteje, da na predvidene spremembe PUP-ov nima pripomb.

 

 

Če nosilec urejanja prostora ugotovi, da predlagana sprememba ni skladna z njegovimi smernicami in odreče pozitivno mnenje, mora svojo odločitev utemeljiti z navedbo konkretnega neskladja v načrtovani prostorski ureditvi z zahtevami iz smernic. Če nosilec urejanja prostora svoje odločitve ne utemelji, pripravljalec njegovo odločitve ni doložan upoštevati.

 

 

IV. STROKOVNE PODLAGE

 

 

4. člen

 

 

( 4.1. )  Za spremembe PUP-ov niso potrebne nove strokovne podlage.

 

 

( 4.2.)   Če bi se med postopkom ugotovilo, da je utemeljeno potrebno izdelati dodatne strokovne podlage, se te pripravijo med postopkom.

 

 

V. ROKI

 

 

5. člen

 

 

Roki posameznih faz z opisom bistvenih aktivnosti so sledeči:

 

 

(5.1.)

Program priprave ( 27. 02. 2006 ).

S tem programom priprave se opredelijo vsebina in obseg izdelave sprememb PUP-ov, postopek, roki priprave, seznam pristojnih nosilcev urejanja prostora, seznam posebnih strokovnih podlag in način njihove pridobitve ter obveznosti v zvezi s financiranjem. Program priprave je sprejel župan in se objavi v Uradnih objavah Glasila Občine Komenda.

(5.2.)

Pridobitev smernic za načrtovanje ( marec 2006 ).

Pripravljavec po sprejemu programa priprave pozove pristojne nosilce urejanja prostora,  ki so navedeni v programu priprave, da v petnajstih dneh podajo svoje smernice za načrtovanje. K pozivu se predloži program priprave ter priloge, ki so reelvantne za pripravo sprememb PUP-ov.

(5.3.)

Priprava predloga sprememb PUP-ov (  marec 2006).

Na osnovi pridobljenih smernic in strokovnih podlag pripravljavec izdela predlog sprememb PUP-ov.

(5.4.)

Javna razgrnitev in javna obravnava ( marec, april 2006 ).

Po sprejetju sklepa Župana Občine Komenda o javni razgrnitvi se predlog sprememb PUP-ov javno razgrne za najmanj petnajst dni. Sklep o tem mora biti objavljen na krajevno običajen način najmanj en teden pred pričetkom javne razgrnitve. Lastnike prizadetih  zemljišč  naročnik pisno ali z javnim naznanilom obvesti o javni razgrnitvi in javni obravnavi . Med javno razgrnitvijo se opravi javna obravnava. Občani, organi in organizacije ter drugi zainteresirani oziroma prizadeti lahko v tem času in na javni obravnavi dajo pripombe k predlogu. Po končani javni razgrnitvi župan v sodelovanju s strokovnimi službami sprejme stališča do pripomb in predlogov ( april 2006 ).

(5.5.)

Izdelava dopolnjenega predloga sprememb PUP-ov ( april 2006 ).

Na osnovi sprejetih stališč načrtovalec izdela dopolnjen predlog sprememb PUP-ov.

(5.6.)

Pridobitev mnenj na dopolnjen predlog sprememb PUP-ov ( maj 2006 ).

Pripravljavec pozove pristojne nosilce urejanja prostora, da  izdajo mnenja k dopolnjenemu predlogu in preverijo, če so bile pri pripravi lokacijskega načrta upoštevane njihove smernice.

(5.7.)

Sprejem odloka ( maj 2006).

Na predlog župana Občinski svet sprejme Odlok o spremembah in dopolnitvah  Odloka o prostorskih ureditvenih pogojih Občine Komenda.

(5.8.)

Roki za pripavo smernic in mnenj ter možna odstopanja.

Roki posameznih faz se lahko spremenijo ob časovnem zamiku začetka postopka in v primeru drugače planiranih aktivnosti občinskega sveta.

Rok za pripravo smernic in mnenj  nosilcev urejanja prostora je 15 dni od prejema poziva in gradiv, ki se nanašajo na zadeve iz njihove pristojnosti.

 

 

 

VI. OBVEZNOSTI V ZVEZI S FINANCIRANJEM

 

 

6. člen

 

 

(9.1.)

Pripravljavec in plačnik vseh aktivnosti v zvezi s spremembami PUP-ov je Občina Komenda. 

 

 

 

VII. DOLOČITEV OBJAVE

 

 

7. člen

 

 

Program priprave se objavi v Uradnih objavah Glasila Občine Komenda in začne veljati z dnem sprejema.

 

 

Šifra: 3505-0002/2006

 

 

Komenda, 27. 02. 2006

 

 

Župan Občine  Komenda:

 

 

Tomaž DROLEC, l. r.