New Page 2

 

Republika Slovenija

OBČINA ZAGORJE OB SAVI

Cesta 9. avgusta 5, 1410 Zagorje

tel 03 56 55 727

fax 03 56 64-011

Občinski svet

e-mail: obcina.zagorje@zagorje.si

 

 

 

Številka: 900-35/2007

Datum: 09.07.2007

 

Z A P I S N I K

 

6. seje Občinskega sveta Občine Zagorje ob Savi, ki je bila v ponedeljek, 09. 07. 2007, ob 17.00 uri, v sejni sobi Prostovoljnega gasilskega društva Zagorje – mesto, Cesta Borisa Kidriča 11 a, Zagorje ob Savi.

 

Prisotni:

Ivo Klančišar, Neva Marn, Gregor Brinjevec, Janka Pavšek Bantan, Ani Režun, Marjan Kovač, Romana Butolen, Anica Ule Maček, SImona Klukej, Janez Vovk, Janez Groboljšek, Alojz Pavlovič, Andrej Dolšina, Marko Agrež, Dragica Jazbec,   Samo Vrtačnik, Mitja Cizej, Albin Pražnikar, Štefka Suša.

 

Ostali prisotni:

Matjaž Švagan, župan; Branko Omahne, direktor občinske uprave;Ivo Vrtačnik, vodja oddelka za gospodarske javne službe; Jelena Mlakar, vodja oddelka za javne finance; Tatjana Podbregar, vodja oddelka za okolje in prostor; Majda Drnovšek, vodja oddelka za gospodarstvo, Blanka Šmit, vodja odelka za družbene dejavnosti,  Nataša Lipovšek, članica nadzornega odbora, Lojze Lokar, predstavnik Kmetijsko gozdarske zadruge Slovenije (k 4. točki); Darko Drašlar, predstavnik podjetja Chronos Domžale (k 6. točki).

 

Na seji je bilo prisotnih 19 članov občinskega sveta, zato je občinski svet lahko pričel z delom.

 

Sejo je otvoril in vodil župan Občine Zagorje ob Savi Matjaž Švagan. Uvodoma je vse prisotne pozdravil in izrekel dobrodošlico novima članoma občinskega sveta Nevi Marn in Francu Kukovici.

 

V skladu s 30. členom poslovnika občinskega sveta je župan nato dal v razpravo zapisnik 5. seje Občinskega sveta Občine Zagorje ob Savi, z dne 18. 6. 2007. Ker k zapisniku ni bilo pripomb, so člani občinskega sveta zapisnik SOGLASNO sprejeli.

 

V skladu z 31. členom poslovnika občinskega sveta je župan nato predlagal dnevni red.

 

Janez Vovk, član občinskega sveta z liste LDS, je v imenu odbora za okolje in prostor, ki je obravnaval gradivo pod točko 6. in 7., predlagal, da se točki  obravnavata po skrajšanem postopku, kar omogoča 82. oz. 88. člen poslovnika. Razlog za takšen predlog je v dejstvu, da po 20. juliju zakon prepoveduje uporabo starih predpisov s področja obračunavanja komunalnega prispevka , zato je sprejetje novih predpisov obvezujoče, sicer bo prišlo do pravne praznine. Ob sami razpravi predlaganih odlokov pa obstaja tudi možnost, da se v primeru prevelikih nejasnosti odloči, da se odloka obravnavata dvofazno.

 

Člani so ta predlog SOGLASNO sprejeli.

 

Člani občinskega sveta so nato SOGLASNO sprejeli naslednji

 

DNEVNI RED:

 

1.  Potrditev mandata dvema novima članoma občinskega sveta

2.  Pobude in vprašanja članov občinskega sveta

3.  Poročilo o izvajanju tekočih aktivnosti v Občini  Zagorje ob Savi

4.  Obravnava Razvojnega programa podeželja in kmetijstva za območje občin Zagorje ob Savi, Trbovlje, Hrastnik in Radeče za obdobje 2007 - 2013

5. Obravnava Predloga območij pokrajin v Sloveniji, z imeni in sedeži

6. Predlog Odloka o komunalnem prispevku v Občini Zagorje ob Savi – SKRAJŠANI POSTOPEK

7. Predlog Odloka o programu opremljanja zemljišč za gradnjo na območju Občine Zagorje ob Savi – SKRAJŠANI POSTOPEK

8. Predlog Odloka o spremembi Odloka o določitvi števila članov svetov krajevnih skupnosti v Občini Zagorje ob Savi – SKRAJŠANI POSTOPEK

9. Predlog Odloka o spremembah Odloka o plakatiranju v času volilne kampanje na območju Občine Zagorje ob Savi – SKRAJŠANI POSTOPEK

10.Predlog Odloka o plakatiranju v času volilne kampanje na območju Občine Zagorje ob Savi – URADNO PREČIŠČENO BESEDILO – SKRAJŠANI POSTOPEK

 

K 1. točki – Potrditev mandata dvema novima članoma občinskega sveta   

 

Župan je predlagal, da člani občinskega sveta potrdijo mandata dvema članoma občinskega sveta z liste LDS. Nova člana občinskega sveta sta postala Neva MARN in Franc KUKOVICA.

 

Člani občinskega sveta so SOGLASNO sprejeli naslednja

 

SKLEPA:

 

1. Občinski svet Občine Zagorje ob Savi je potrdil Nevi Marn, roj. 17.06.1977, stanujoči Na bregu 9 a, Zagorje ob Savi, mandat  članice Občinskega sveta Občine Zagorje ob Savi.

 

2. Občinski svet Občine Zagorje ob Savi je potrdil Francu Kukovici, roj. 30.09.1948, stanujočem v Zagorje ob Savi, Pečarjeva ulica 14, mandat  člana Občinskega sveta Občine Zagorje ob Savi.

 

 

K 2. točki – Pobude in vprašanja članov občinskega sveta

 

Župan Matjaž Švagan je obrazložil, da sta prispeli dve vprašanji člana občinskega sveta Janeza Groboljška in sicer vprašanje o ordinacijskem času ambulante na Izlakah in pobuda za čimprejšnjo razpravo o namerah družbe Lafarge Cemant Trbovlje glede sežiganja odpadkov.

 

Janez Groboljšek je nato pojasnil, da je medtem že dobil odgovor na prvo vprašanje in da je zadeva že rešena. Glede pobude pa je pojasnil, da je sicer župan že poslal ministru za okolje in predsedniku vlade pismo v katerem je protestiral proti namerama družbe Lafarge Cement, vendar pa predlaga, da se o tem kljub temu opravi razprava, saj je naloga občine da zagotovi občankam in občanom zdravo in čisto okolje.

 

Župan se je zahvalil za pobudo in obrazložil, da je 20.6. 2007 poslal ministru Podobniku protestno pismo z odločnim »NE« sežiganju odpadnih olj, gum, plastike itd. To pismo je bilo posredovano v vednost tudi predsedniku vlade Janezu Janši. Teh razprav je bilo v preteklosti že veliko in ko bo odgovor prispel, bi bilo smotrno, da se občinski svet sestane. Župan je dejal, da je imel v preteklih tednih tudi z vodstvom Lafarge Cement d.o.o razgovor. Tudi v prihodnosti se bo boril proti sežiganju odpadkov. V okviru evropske zakonodaje se bo potrudil, da se sežiganje odpadkov prepreči ter se tako zaščiti sedanje in prihodnje generacije.

 

Nadaljnje razprave ni bilo.

 

K 3. točki – Poročilo o izvajanju tekočih aktivnosti v Občini Zagorje ob Savi

 

Uvodno obrazložitev je predstavil župan Matjaž Švagan, ki je poudaril:

 

- da je poteklo odpiranje ponudb za gradnjo 2. faze obvoznice Zagorje. Na razpis se je prijavil samo en ponudnik;

- izveden je bil tehnični pregled vrtine Sava, ki bo aktivirana v okviru praznovanja občinskega praznika;

- v teku so razpisi za ureditev križišča pod cerkvijo v Zagorju in za modernizacijo ceste Sava – Mošenik;

- v teh dneh je bil zaključen razpis za obnovo strehe vrtca Center v  Zagorju. Zagorski vrtec Center se bo kmalu ponašal z novo streho. Azbestno kritino bodo namreč zamenjali z novo kritino;

- obnova športnega parka na Izlakah je v zaključni fazi, saj se že bliža otvoritev igrišča v okviru praznovanja občinskega praznika.

- pri gradnji šolskih prostorov in vrtca na Izlakah dela ne potekajo po načrtu, zato bo organiziran sestanek glede pričetka izvajanja pouka s 1.9. 2007.

 

Razprave ni bilo.

 

 

K 4. točki – Obravnava Razvojnega programa podeželja in kmetijstva za območje občin Zagorje ob Savi, Hrastnik in Radeče za obdobje 2007- 2013

 

Predstavnik Kmetijsko gozdarske zadruge Slovenije, Lojze Lokar je predstavil razvojni program podeželja in kmetijstva za območje občin Zagorje, Hrastnik in Radeče za obdobje 2007-2013. Vodja projekta je bila Nada Grešak. Po analizi stanja so pripravili razvojno vizijo in strategijo projektnega območja, ki obsega področje živinoreje, vrtnarska, sadjarstva, ekološkega kmetijstva, razvojnih možnosti dopolnilnih dejavnosti, ter gozdarstva. Izvedenih je bilo več delavnic, ki so bile predstavljene širši javnosti, kjer se je razvilo veliko idejnih projektov. Razvojna vizija temelji na posameznih področjih kmetijske dejavnosti, saj je ohranitev kmetijske dejavnosti na podeželju temelj za razvoj vseh ostalih gospodarskih in družbenih dejavnosti, ki imajo v prihodnosti perspektivo za razvoj.

 

Župan se je zahvalil za predstavitev in odprl razpravo.

 

Dragica Jazbec, članica občinskega sveta z liste SDS, je želela vedeti kakšne akcijske skupine bodo sestavili za uresničitev nekaterih nalog, na kak način se bodo formirale, kdo bo v tej skupini in na kak način bodo to oživeli. Opaža, da se na obmestnih območjih ljudje odrezani od mesta, manjka povezava, da bi bolj sodelovali s samim mestnim središče. Predlagala je, da bi lahko zagorski kmetje več prodajali na domači zagorski tržnici. Izpostavila je tudi vprašanja, kako bodo mladi ostajali na podeželju, če npr. v KS Čemšenik nimajo niti možnosti priklopa na internet.

 

Lojze Lokar je obrazložil, da bodo akcijske skupine sestavljali z boljšim sodelovanjem med ljudmi, podjetji, z animiranjem prebivalcev in firm iz teh območij. V razvojnem projektu je velik delež infrastrukturnih projektov, kjer bo morala tudi lokalna skupnost pristopiti na pomoč.

 

Župan je dejal, da so akcijske skupine v Občini Zagorje vedno prisotne, kajti brez akcijskih skupin ne bi bilo skupnih projektov. Občina Zagorje ob Savi veliko vlaga v podeželje.

 

Janez Groboljšek je dejal, da se  ne strinja z ugotovitvijo, ki je omenjena na 6. strani gradiva in sicer »stihijska urbanizacija, ki vodi v visoke stroške infrastrukturnega opremljanja in s tem ogrožanja kmetij ….«. V naši občini nimamo stihijske urbanizacije, razen mogoče nekaterih potez, ki zavirajo načrtno razširitev urbanega območja, vse več je ljudi, ki ne želijo stisnjenega  urbanega območja,  ampak v želijo živeti v urejenem območju in v zdravem okolju. Menil je, da je to zelo pomembno ravno sedaj, ko se pripravljajo novi prostorski načrti občine.

 

Mitja Cizej, član občinskega sveta z liste SD, je ugotovil, da veliko občanov živi od kmetijstva, zato se mu zdi smiselno vlaganje na podeželje. Zanimalo pa ga je kako bo s finančnimi sredstvi za projekte in s katerimi projekti bodo startali na evropska sredstva.

 

Ana Režun, članica občinskega sveta z liste LDS, je opozorila, da bodo težko uskladili ekološko kmetovanje z sežiganjem odpadkov v regiji. Če hočemo v Zasavju iz te pokrajine kaj iztržiti, bo potrebna tudi podpora občinskega vodstva Trbovlje.

 

Štefka Suša, članica občinskega sveta z liste LDS, je posredovala pobudo odbora za kmetijstvo občinskemu svetu in sicer, da le – ta sprejme predlog odbora, da se Občina Zagorje ob Savi razglasi za območje kjer ni dovoljeno gojenje gensko spremenjenih rastlin. Citiran sklep se nanaša na gojenje gensko spremenjenih organizmov (GSO) v komercialne namene, ki naj bi jih urejal Zakon o soobstoju gensko spremenjenih rastlin z ostalimi kmetijskimi rastlinami (trenutno v pripravi). Soobstoj GS rastlin na našem območju bi dolgoročno pomenil propad ekoloških kmetij, izgubo biotske raznovrstnosti in povečano uporabo herbicidov. S to deklaracijo se Občina Zagorje ob Savi pridružuje mnogim regijam po celi Evropi in naslednjim občinam v Sloveniji, ki so takšno deklaracijo že sprejele: Domžale, Komen, Dobrepolje, Mirna peč, Maribor, Trnovska vas, Prevalje, Bovec, Radovljica, Cerkno, Žalec.

 

Ker razprave ni bilo so člani odbora SOGLASNO sprejeli naslednjo

 

STALIŠČE:

 

1. Občinski svet Občine Zagorje ob Savi sprejema predlog odbora za kmetijstvo, da se Občina Zagorje ob Savi razglasi za območje kjer ni dovoljeno gojenje gensko spremenjenih rastlin.

 

 

Člani občinskega sveta so nato še SOGLASNO sprejeli naslednji

 

SKLEP:

 

1. Občinski svet Občine Zagorje ob Savi je sprejel predlog Razvojnega programa podeželja in kmetijstva za območje občin Zagorje ob Savi, Trbovlje, Hrastnik in Radeče za obdobje 2007 – 2013, ki ga je pripravil Kmetijsko gozdarski zavod Ljubljana, Celovška cesta 135, Ljubljana.

 

 

K 5. točki – Obravnava Predloga območij pokrajin v Sloveniji, z imeni in sedeži

 

Župan Matjaž Švagan je uvodoma povedal, da so o umestitvi Občine Zagorje ob Savi v eno od bodočih pokrajin na občinskem svetu že razpravljali. Povedal je, da občino vabijo v različne sestave pokrajin. Izrazil je mnenje, da je proti temu, da bi imela bodoča zasavska pokrajina le tri občine, saj je širša regija precej boljša, zato je tudi na Kumu na sestanku županov podprl širšo pokrajino od Domžal do Radeč. Sedež te pokrajine bi bil v Trbovljah. Menil je tudi, da je boljše, da je čim večje število ljudi v pokrajini, ker bodo s tem uspešnejši in s tem bolj razvojno naravnani.

 

Janez Groboljšek, je obrazložil stališče stranke LDS, da podpirajo županovo stališče in da ne vztrajajo več na sedežu v Zagorju, dodal pa je še mnenje, da bi bilo potrebno podpreti sklep, da je Ljubljana samostojna pokrajina.

 

Dragica Jazbec je v imenu SDS obrazložila, da v stranki podpirajo stališče, da večja pokrajina pomeni boljše razvojne možnosti. Sedež pokrajine je manj pomemben, pomembno pa je, da vsaka občina dobi neke institucije, da zagotovimo čim boljši pretok ljudi iz občine v občino in s tem dobimo širino, kajti s tem bomo zgubili podobo treh zasavskih občin v katerih se dve med sabo tekmujeta, tretja je pa samo nek opazovalec.

 

Župan se je zahvalil razpravljalcema in predlagal, da predstavniki vladajoče koalicije na državni ravni maksimalno pripomorejo k temu, da se ta projekt uresniči.

 

Andrej Dolšina, član občinskega sveta z liste NSi, je v imenu NSi obrazložil, da podpirajo severno ljubljansko pokrajino z občinami Dol pri Ljubljani, Domžale, Kamnik, Litija, Lukovica, Mengeš, Šmartno pri Litiji in Zagorje ob Savi. Izpostavil pa je tudi dejstvo, da  v Evropi mnoge dežele shajajo brez pokrajin, zato se sprašuje o smiselnosti pokrajin.

 

Anico Ule Maček, članico občinskega sveta z liste LDS, je zanimalo, kakšen je vpliv odločitve občinskega sveta, glede na to, da so vsi enotni za širšo pokrajino in  kaj to pomeni ob sprejemanju same odločitve o številu pokrajin in v katero od pokrajin sodi Zagorje.

 

Župan je dejal, da je ena opcija, da bo vlada vztrajala na oblikovanju zasavske regije s  sedežem v Trbovljah, lahko pa v tem primeru zagorska občina zahteva zakonski referendum v kateri pokrajini želijo občani Zagorja živeti.

 

Andrej Dolšina je obrazložil, da je predstavil sklep sveta NSi,  v kolikor pa bo vlada vztrajala, da bo zasavska regija le s tremi občinami, bodo zahtevali  referendumom na katerem se bodo občani odločali kje želijo živeti.

 

Mitja Cizej je dejal, da ga veseli, da jih vse več tako razmišlja in da je 14 pokrajin katastrofa, tri bi bile po njegovem čisto dovolj.

 

Ivo Klančišar, član občinskega sveta z liste LDS, se je s tem strinjal in je dejal, da ga to spominja na zgodbo o občinah. Za Slovenijo je to preveč regij. Podpira ustanovitev treh do šestih regij. Sam vidi možnost hitrejšega razvoja v severno ljubljanski pokrajini.

 

Dragico Jazbec je zanimalo stališče Trbovelj in Hrastnika.

 

Župan je pojasnil, da želita obe občini ustanovitev zasavske pokrajine z  vključitivijo občine Radeče.

 

Ker nadaljnje razprave ni bilo so člani občinskega sveta SOGLASNO sprejeli

 

SKLEP:

 

1. Občinski svet Občine Zagorje ob Savi meni, da predlagana Zasavska pokrajina,  v katero bi bile vključene le občine Hrastnik, Trbovlje in Zagorje ob Savi, ni primerljiva z ostalimi pokrajinami, tako po številu prebivalcev kot tudi po velikosti in geografski zaokroženosti. Občina Zagorje ob Savi meni, da bi bilo iz teritorialnega, prebivalstvenega, ekonomsko – socialnega, zgodovinskega kot tudi družbeno geografskega pomena, smotrneje ustanoviti širšo regijo, ki bi poleg zasavskih občin vključevala tudi občino Radeče in nekatere obljubljanske občine.

 

2. Občinski svet Občine Zagorje ob Savi predlaga Vladi Republike Slovenije, da se mesto Ljubljana oblikuje kot samostojna pokrajina.

 

3. Občinski svet Občine Zagorje ob Savi pooblašča župana, da nadaljuje z aktivnostmi in dogovarjanjem s predstavniki vseh zainteresiranih občin za oblikovanje širše regije v smislu 1. točke teh stališč občinskega sveta.

 

K 6. točki – Predlog Odloka o komunalnem prispevku v Občini Zagorje ob Savi – SKRAJŠANI POSTOPEK

 

Uvodno obrazložitev je podal Ivo Vrtačnik, vodja oddelka za gospodarske javne službe. Predlog Odloka o komunalnem prispevku v Občini Zagorje ob Savi določa podrobnejša meril za odmero komunalnega prispevka. Stroški opremljanja zemljišč s komunalno infrastrukturo se določajo na podlagi odloka o programu opremljanja zemljišč za gradnjo, ki velja na posameznem delu

 

G. Darko Drašlar, predstavnik podjetja Chronos Domžale je predstavil program opremljanja. Med komunalno oprema spada tista infrastruktura in omrežja, ki omogočajo izvajanje obveznih lokalnih gospodarskih služb s področja varstva okolja (vodovod, kanalizacija in odpadki), objekti in omrežja izbirnih gospodarskih lokalnih  služb s področja energetike (javna razsvetljava, plin, daljinsko ogrevanje in elektrika) ter objekti grajenega javnega dobra (občinske ceste, javna parkirišča, druge javne površine). Ko se izdeluje program opremljanja se upošteva načrt razvojnih programov, kakšna infrastruktura je na celotnem območju že zgrajena in upoštevajo se vsi stroški projektov za izgradnjo infrastrukture in vsi stroški za opremljanje teh zemljišč. Občino so razdelili na obračunska območja. Komunalni prispevek je plačilo za gradnjo infrastrukture. Plačujejo tisti, ki na novo gradijo, ki se na novo priključujejo, tisti ki spreminjajo namembnost objekta oz. povečujejo netto površino in tisti, ki se jim je izboljšala komunalna opremljenost. Komunalni prispevek kot proračunski vir je namenjen izključno za grajenje nove infrastrukture. 

 

Sledila je razprava.

 

Janez Vovk, predsednik odbora za okolje in prostor je v imenu odbora obrazložil, da odbor predlaga, da svetniki sprejmejo odlok po skrajšanem postopku, da ne bi prišlo do pravne praznine pri obračunavanju komunalnega prispevka. Na odboru so bile obravnavane tudi pripombe, katere so bile naknadno upoštevanje in dopolnjene.

 

Dragica Jazbec je izpostavila vprašanje, če po novem ob obnovi plačajo komunalni prispevek vsi tisti, ki živijo v krogu 100 m.

 

Drago Drašlar, je dejal, da je to stvar politike občine kaj bo naredila. Npr. v 100 metrskem pasu pri vodovodu plačujejo vsi tisti, ki se lahko priključijo.

 

Marko Agrež, član občinskega sveta z liste SDS, je izpostavil, da se mu ne zdi logično, kjer piše, »za zavezance, na območju, ki se opremlja z novo infrastrukturo oz. se obstoječa infrastruktura izboljšuje in niso plačali komunalnega prispevka za to infrastrukturo izda občinska uprava odločbo po uradni dolžnosti«, namreč zdi se mu kontradiktorna formulacija »infrastruktura izboljšuje« in »ni plačal komunalnega prispevka«. Naslednji nesmiseln stavek pa je, če lastnik zemljišča, ki se komunalno opremlja dokaže, da je zato že plačal komunalni prispevek, se to upošteva pri izračuni komunalnega prispevka.

 

Predstavnik Chronosa je članom občinskega sveta odgovoril še na nekaj vprašanj v zvezi s komunalnim prispevkom in spremembami, ki bodo sledile pri izračunih, nato pa   1 glasom PROTI in 18 glasovom ZA sprejeli naslednji

 

SKLEP:

 

1. Občinski svet Občine Zagorje ob Savi je po skrajšanem postopku sprejel  Odlok o komunalnem prispevku v občini Zagorje ob Savi.

 

2. Odlok se objavi v Uradnem listu Republike Slovenije in prične veljati petnajsti dan po objavi.

 

K 7. točki – Predlog Odloka o programu opremljanja zemljišč za gradnjo na območju Občine Zagorje ob Savi –  SKRAJŠANI POSTOPEK

 

Razprave ni bilo, zato so člani občinskega sveta z 1 glasom PROTI in 18 glasovom ZA sprejeli naslednji

 

SKLEP:

 

1. Občinski svet Občine Zagorje ob Savi je po skrajšanem postopku sprejel  Odlok o programu opremljanja zemljišč za gradnjo na območju občine Zagorje ob Savi.

 

2. Odlok se objavi v Uradnem listu Republike Slovenije in prične veljati petnajsti dan po objavi.

 

 

K 8. točki – Predlog Odloka o določitvi števila članov svetov krajevnih skupnosti v Občini Zagorje ob Savi –  SKRAJŠANI POSTOPEK

 

Predsednik Statutarno pravne komisije, Samo Vrtačnik je v imenu komisije pojasnil, da je komisija soglasno potrdila oba sklepa, predlagal pa je, da se v 4. volilni enoti zamenja naziv »Šemnik« s »Strahovlje«.

 

Ker razprave ni bilo so člani občinskega sveta SOGLASNO sprejeli

 

SKLEP:

 

1. Občinski svet Občine Zagorje ob Savi je po skrajšanem postopku sprejel Odlok o spremembi Odloka  o  določitvi števila članov svetov krajevnih skupnosti v občini Zagorje ob Savi

 

2. Odlok o spremembi Odloka  o  določitvi števila članov svetov krajevnih skupnosti v občini Zagorje ob Savi se objavi v Uradnem listu Republike Slovenije in prične veljati osmi dan po objavi.

 

 

K 9. točki – Predlog Odloka o spremembah Odloka o plakatiranju v času volilne kampanje na območju Občine Zagorje ob Savi –  SKRAJŠANI POSTOPEK

 

Ker razprave ni bilo so člani občinskega sveta SOGLASNO sprejeli naslednji

 

SKLEP:

 

1. Občinski svet Občine Zagorje ob Savi je sprejel Odlok o spremembah Odloka o plakatiranju v času volilne kampanje na območju Občine Zagorje ob Savi.

 

2. Odlok o spremembah Odloka o plakatiranju v času volilne kampanje na območju Občine Zagorje ob Savi  se objavi v Uradnem listu Republike Slovenije in prične veljati 8 dan  po objavi.

 

 

K 10. točki – Predlog Odloka o plakatiranju v času volilne kampanje na območju Občine Zagorje ob Savi - URADNO PREČIŠČENO BESEDILO – SKRAJŠANI POSTOPEK

 

Razprave ni bilo, zato so člani občinskega sveta SOGLASNO sprejeli

 

SKLEP:

 

1. Občinski svet Občine Zagorje ob Savi je po skrajšanem postopku sprejel Odlok o plakatiranju v času volilne kampanje na območju občine Zagorje ob Savi – uradno prečiščeno besedilo kot nov splošni akt,.

 

2. Odlok o plakatiranju v času volilne kampanje na območju občine Zagorje ob Savi – uradno prečiščeno besedilo, se objavi v Uradnem listu RS in prične veljati 8 dan po objavi.

 

Ker je bil dnevni red izčrpan, je predsedujoči zaključil sejo.

 

 

Seja se je zaključila ob 19 uri 10 minut.

 

 

Direktor občinske uprave:

Župan

Brane OMAHNE, univ.prof.

Matjaž ŠVAGAN