New Page 3

 

 

Na podlagi 34., 35. in 36. člena Zakona o urejanju naselij in drugih posegov v prostor (Ur. l. SRS, št. 18/84, 37/85, 29/86, Ur. l. RS, št. 26/90, 18/93, 47/93, 71/93 in 44/97) in 10. člena Statuta Občine Ruše (MUV, št. 5/99 in 18/00), je Občinski svet občine Ruše na svoji 27. redni seji, dne 7. marca 2002, sprejel

 

 

PROGRAM PRIPRAVE

 

 

ureditvenega načrta za gradnjo štirisedežnice s smučiščem Uršankovo I (nadaljevanje smučarske proge Cojzarica)

 

 

1. UVOD

 

 

V Občini Ruše si prizadevamo za razvoj turizma kot pomembne dopolnilne gospodarske panoge, predvsem za razvoj medsebojno povezane turistično rekreacijske ponudbe, tako s prostorskega kot tudi z vsebinskega oz. organizacijskega vidika.

 

 

V južnem delu Občine Ruše je v sklopu turizma na Pohorju (Areh, kamor prištevamo tudi smučišče Žigart in Cojzarica) že danes relativno dobro razvita turistična ponudba.

 

 

Na območju Areha so zelo ugodne naravne danosti za celoletno turistično ponudbo (ugodna strmina; ugodne višinske razlike; ugodne temperature pozimi, ki skupaj z grapastim reliefom v dolini Lobnice omogočajo daljše trajanje snežne odeje (do 150 dni); velika razgibanost reliefa; gozdnata krajina hribovskega zaledja, t.i. Ruškega Pohorja; območja in objekti naravne dediščine, vključno s predvidenim naravnim parkom Pohorje, v kolikor s pretirano strogim režimom ne bo izključeval želenega razvoja turizma).

 

 

Medsebojno povezana centra Bellevue nad Mariborom in Areh nad Rušami uvrščata športni in rekreacijski center severovzhodnega Pohorja med največje zimsko športne centre v Sloveniji, ki pa mora svojo ponudbo ustrezno zaokrožiti oz. dopolniti. Na regionalnem nivoju se namreč pojavlja potreba po vzpostavitvi ustrezne povezave med turistično rekreacijskimi in gostinskimi območji ob glavnih prometnih žilah v Dravski dolini s turističnimi območji v zaledju.

 

 

Izjemne naravne danosti in predvidene povezave bodo v prostoru omogočile dopolnitev aktivne in pasivne rekreacije tako v zimskem kot tudi v poletnem času. Aktivna rekreacija pozimi bo vezana predvsem na sneg z možnostjo dopolnilne rekreacije v drugih športnih objektih po občini in sosednjih občinah. Smučanje z izhodiščem v Rušah bo tako omogočeno po celotnem vzhodnem Pohorju. Poleti bo žičniške povezave možno koristiti za dostope na Areh kot izhodišče za izlete na Šumik, Bolfenk, Lovrenška jezera, Črno jezero itd. Pomemben delež k rekreaciji bodo prispevale tudi turistične kmetije in koče na Pohorju.

 

 

Poleti in pozimi bo možna tudi pasivna rekreacija, ki se izraža v doživljanju, opazovanju, sončenju, proučevanju. To obliko rekreacije nudi celotno Pohorje kot tudi vznožje Pohorja (npr. slikovita planinska pot ob Lobnici). Tudi lovstvo bo v poletnem in zimskem času omogočeno z lažjim dostopom na ovršje Pohorja.

 

 

Izgradnja žičnice in podaljšek smučišča Cojzarica proti Rušam do ceste proti Bezovcu predstavlja začetek oz. prvo fazo realizacije navedenih načrtov.

 

 

V ta namen bo v skladu z usmeritvami prostorskih planskih dokumentov občine pripravljen ureditveni načrt (v nadaljnjem besedilu tudi URN).

 

 

Območje obdelave URN zajema predvideno smučišče kot podaljšek smučarske proge Cojzarica in novo štirisedežnico, ki bo potekala izpod Žigartovega vrha do konca predvidenega podaljška proge. Predvidena je ureditev nadaljevanja smučišča Cojzarica (Uršankovo I), izgradnja sedežnice, ki bo potekala v dolžini obstoječega in predvidenega smučišča, izgradnja sistema umetnega zasneževanja ter osvetlitev smučišč.

 

 

Obravnavano območje v površini cca. 14,21 ha (smučišče v površini cca 13 ha in sedežnica v površini cca 1,21 ha) je v veljavni prostorski planski dokumentaciji (zadnje spremembe prostorskih sestavin sprejete z Odlokom o spremembah in dopolnitvah prostorskih sestavin dolgoročnega plana Občine Ruše za obdobje 1986-2000 in srednjeročnega plana Občine Ruše za obdobje 1986-1990, za območje nove Občine Ruše (MUV št. 22/2000)) opredeljeno večidel kot drugo območje kmetijskih zemljišč ter na posameznih lokacijah kot stavbno zemljišče izven naselij in drugih ureditvenih območij.

 

 

Ta program priprave določa postopek priprave oz. sprejemanja strokovnih podlag in URN.

 

 

Priprava URN bo obsegala pripravo gradiva za pridobitev predhodnih pogojev, izdelavo posebnih strokovnih podlag, osnutka in predloga URN.

 

 

URN bo po svoji obliki in sestavinah v pretežni meri tehnično gradivo, v tistih tekstualnih sestavinah, ki navajajo določitve, odločitve, rešitve, zahteve, merila in pogoje, pa tudi v grafičnih prilogah, kolikor predstavljajo ureditvene elemente, ki se prevzamejo v odlok, pa bo podlaga pravnemu predpisu (odloku) za izvedbo ureditev na območju.

 

 

2. OSNOVE ZA PRIPRAVO URN

 

 

Osnove za pripravo ureditvenega načrta so podane v Dolgoročnem planu Občine Maribor _ Ruše za obdobje 1986-2000 (MUV, št. 6/86, poglavje 4. Dolgoročni razvoj dejavnosti; podpoglavje 4.5. Turizem in rekreacija), v Odloku o spremembah in dopolnitvah prostorskih sestavin dolgoročnega in srednjeročnega plana Občine Ruše (MUV, št. 14/94; poglavje 3. Zasnove razvoja dejavnosti v prostoru, organizacija dejavnosti in namenska raba prostora; podpoglavje 3.6. Območja za rekreacijo v naravnem okolju) ter v zadnjih spremembah in dopolnitvah prostorskih sestavin, sprejetih z Odlokom o spremembah in dopolnitvah prostorskih sestavin dolgoročnega plana Občine Ruše za obdobje 1986-2000 in srednjeročnega plana Občine Ruše za obdobje 1986-1990, za območje nove Občine Ruše v letu 1999 (MUV, št. 22/2000).

 

 

2.1. Naročnik in izdelovalec URN

 

 

Naročnik URN je Športni center Pohorje, gostinstvo, turizem, šport d.o.o., Mladinska ul. 29, Maribor.

 

 

Izdelovalca ureditvenega načrta bo izbral naročnik.

 

 

2.2. Zakonske podlage za pripravo URN

 

 

Pri izdelavi URN bodo upoštevani naslednji predpisi:

 

 

- Zakon o urejanju naselij in drugih posegov v prostor (Ur. list SRS, št. 18/84, 37/85 in 29/86 ter Ur. list RS, št. 26/90, 18/93, 47/93, 71/93 in 44/97);

 

 

- Zakon o varstvu okolja (Ur. list RS, št. 32/93 in 1/96) ter na njegovi osnovi v letih 1994-2001 sprejeti ustrezni podzakonski predpisi;

 

 

- Zakon o ohranjanju narave (Ur. list RS, št. 56/99);

 

 

- Navodilo o vsebini posebnih strokovnih podlag in o vsebini prostorskih izvedbenih aktov (Ur. list SRS, št. 14/85);

 

 

- drugi zakonski in podzakonski akti, ki veljajo za posamezne sestavine okolja in prostora ter predmete poslovanja gospodarskih javnih služb.

 

 

2.3. Prostorski planski akti občine in ostali občinski predpisi, ki jih je potrebno upoštevati pri pripravi posebnih strokovnih podlag in URN

 

 

Prostorski planski akti občine, ki jih je potrebno upoštevati pri pripravi posebnih strokovnih podlag in URN so:

 

 

- Dolgoročni plan občine Maribor-Ruše za obdobje 1986-2000 (MUV, št. 6/86);

 

 

- Dopolnitev dolgoročnega plana Občine Maribor-Ruše za obdobje 1986-2000 (MUV, št. 1/88);

 

 

- Družbeni plan občine Maribor-Ruše za obdobje 1986-1990 (MUV, št. 15/86);

 

 

- Odlok o dopolnitvi dolgoročnega plana občine Maribor-Ruše za obdobje 1986-2000 (MUV, št. 21/86);

 

 

- Odlok o spremembah in dopolnitvah prostorskih sestavin dolgoročnega in srednjeročnega plana občine Ruše (MUV, št. 14/94);

 

 

- Odlok o spremembah in dopolnitvah prostorskih sestavin dolgoročnega plana Občine Ruše za obdobje 1986-2000 in srednjeročnega plana Občine Ruše za obdobje 1986-1990, za območje nove Občine Ruše v letu 1999 (MUV, št. 22/00).

 

 

Do sprejema URN oz. odloka se območje ureja z Odlokom o prostorskih ureditvenih pogojih za podeželje na območju Občine Ruše (MUV, št. 18/00).

 

 

Ostali predpisi občine, ki jih je potrebno upoštevati pri pripravi strokovnih podlag so:

 

 

- Odlok o občinskih cestah v Občini Ruše (MUV, št. 22/00);

 

 

- Odlok o varstvu zalog pitne vode črpališča Vodnjak I in II v Rušah (MUV, 10/93);

 

 

- Odlok o ravnanju s komunalnimi odpadki na območju Občine Ruše (MUV, št. 1/96).

 

 

2.4. Obstoječe strokovne podlage in ostalo gradivo, ki ga je potrebno smiselno upoštevati pri pripravi posebnih strokovnih podlag

 

 

Za obravnavano območje je bilo do sedaj izdelano naslednje strokovno gradivo, ki se pregleda in smiselno uporabi pri pripravi posebnih strokovnih podlag oz. pri iskanju strokovnih rešitev v okviru izdelave:

 

 

- Strokovne podlage za širši program razširitve turistične ponudbe na Pohorju v Občini Ruše (ZUM d.o.o. Maribor, junij 1999);

 

 

- Naravovarstvene smernice za območje Občine Ruše (Zavod za varstvo naravne in kulturne dediščine Maribor, junij 2001) s spremembami in dopolnitvami v letu 2002;

 

 

- Ekološka študija vzhodnega Pohorja (ZVNKD, Maribor 1980);

 

 

- Primerjava variant povezave med Rušami in smučišči na Pohorju glede na vplive na okolje (OIKOS, maj 1999);

 

 

- Naravni park Pohorje, Koncept razvoja s smernicami za razglasitev, Gozdno gospodarstvo Maribor, Maribor, maj 1993;

 

 

- Strokovne podlage za območje pohorskega naravnega parka, ZUM d.o.o. Maribor, januar 1998;

 

 

- Študija upravičenosti cestnih povezav na Pohorju, končno poročilo (Omega consult d.o.o., Ljubljana, december 2000).

 

 

3. POSTOPEK PRIPRAVE URN IN OBSEG PRIPRAVE

 

 

Priprava URN bo potekala v naslednjih fazah

 

 

3.1. Predhodne priprave

 

 

Predhodne priprave bodo obsegale:

 

 

- pregled zakonodaje, občinskih predpisov in obstoječih strokovnih podlag ter ostalega gradiva, citiranega v točki 2.4 tega programa;

 

 

- izdelavo digitalnega geodetskega posnetka v merilu 1:1000 za območje obdelave, vključno z dodatnim območjem zaradi potrebnih navezav;

 

 

- obnovo katastrskih meja;

 

 

- pripravo gradiva za pridobitev predhodnih pogojev. Na osnovi geodetskega posnetka in idejnega projekta smučišča, sedežnice in objektov, bo izdelovalec URN pripravil gradivo za pridobivanje predhodnih pogojev subjektov, navedenih v točki 3.2 tega programa. Gradivo bo vsebovalo kratek opis ter pregledno karto umestitve objektov v obravnavanem območju.

 

 

3.2. Pridobivanje predhodnih pogojev; subjekti, ki morajo podati predhodne pogoje

 

 

Pred pričetkom priprave posebnih strokovnih podlag in URN morajo v skladu s 35. členom Zakona o urejanju naselij in drugih posegov v prostor predhodne pogoje za njegovo pripravo podati naslednji subjekti:

 

 

- Ministrstvo za zdravje, Zdravstveni inšpektorat Republike Slovenije, Izpostava Maribor;

 

 

- Ministrstvo za obrambo, Inšpektorat Republike Slovenije za varstvo pred naravnimi in drugimi nesrečami, Izpostava Maribor;

 

 

- Elektro Maribor-javno podjetje za distribucijo električne energije, PE Elektro Maribor okolica;

 

 

- Zavod RS za varstvo narave, Območna enota Maribor (priprava naravovarstvenih smernic);

 

 

- Ministrstvo za okolje in prostor, Agencija RS za okolje, Izpostava Maribor;

 

 

- Podjetje za urejanje hudournikov Ljubljana;

 

 

- Mariborski vodovod Maribor (za področje oskrbe s pitno vodo);

 

 

- KP Nigrad Maribor (za področje odvajanja odpadnih vod);

 

 

- Zavod za gozdove RS, Območna enota Maribor (za področje gospodarjenja z gozdovi).

 

 

V primeru, da se bo med pripravo oz. sprejemanjem akta izkazalo, da je v postopek potrebno vključiti tudi ostale subjekte, bodo le-ti v postopek vključeni naknadno.

 

 

Če kateri od navedenih organov oz. organizacij v 30 dneh od prejema vloge ne bo podal pogojev, se bo štelo, da pogojev nima oz. da soglaša s predloženo dokumentacijo.

 

 

Pred pričetkom priprave strokovnih podlag oz. URN bo pridobljeno tudi predhodno mnenje Lovske družine Ruše, ki pa za investitorja oz. izdelovalca ne bo obvezujoče.

 

 

3.3. Priprava posebnih strokovnih podlag oz. iskanje strokovnih rešitev

 

 

Pri pripravi posebnih strokovnih podlag bodo neposredno uporabljena gradiva, navedena v točki 2.4. Na podlagi proučitve obstoječega gradiva in dodatnih raziskav bodo v strokovnih podlagah proučene, analizirane in prikazane naravne lastnosti prostora, razvojne možnosti območja, ustreznost in izvedljivost vseh predvidenih posegov v prostor, vplivi predvidene prostorske ureditve na okolje (priprava strokovne ocene vplivov predvidenega posega na okolje s predlogi omilitvenih ukrepov ali presoje vplivov na okolje s poročilom o vplivih na okolje, če jo bo na podlagi razpoložljivih podatkov mogoče izdelati) ter druge strokovne rešitve pri realizaciji odločitev.

 

 

V strokovnih podlagah bodo upoštevani tudi predhodni pogoji oz. strokovne podlage (smernice) subjektov, navedenih v predhodni točki.

 

 

Pripravljene strokovne podlage bodo skupaj s strokovno oceno vplivov predvidenega posega na okolje ali s poročilom o vplivih na okolje v smislu javne seznanitve razgrnjene za obdobje 14 dni, nato bodo z morebitnimi pripombami z javne seznanitve predložene v verifikacijo Odboru za komunalno gospodarstvo in prostor (v nadaljevanju tudi odbor). Zatem, ko bo odbor s sklepom verificiral strokovne podlage, bo izvajalec strokovne podlage zaključil. Zaključene strokovne podlage bodo podlaga za pripravo osnutka URN oz. odloka v prvem branju.

 

 

3.4. Izdelava osnutka URN

 

 

Na osnovi strokovnih podlag in predhodnih pogojev bo izdelovalec pripravil osnutek URN.

 

 

Osnutek URN bo vseboval:

 

 

a) t e k s t u a l n i d e l

 

 

- obrazložitev in utemeljitev URN;

 

 

- povzetek in usklajenost s prostorskimi sestavinami planskih aktov Občine Ruše;

 

 

- analiza obstoječega stanja in morfološka analiza;

 

 

- opis prostorskih pogojev za realizacijo programa na obravnavanem območju;

 

 

- opis rešitev posegov in ureditev, vsebovanih v osnutku ureditvenega načrta;

 

 

- potrebni infrastrukturni objekti in naprave za delovanje predlaganih posegov in ureditev ali njihove rušitve, prestavitve in druge prilagoditve;

 

 

- opis prostorskih ureditev po posameznih področjih:

 

 

- varovanje naravne in kulturne dediščine;

 

 

- potrebne vodnogospodarske ureditve;

 

 

- zasnova ureditve zelenih površin;

 

 

- opis rešitev v zvezi z zaščito pred naravnimi in drugimi nesrečami;

 

 

- seznam parcel, ki se nahajajo znotraj meje obravnavanega območja (številka parcele in katastrska občina, površina, vrsta rabe, lastništvo);

 

 

- ocena stroškov za izvedbo URN;

 

 

- etape izvajanja URN;

 

 

- predhodni pogoji subjektov.

 

 

b) k a r t o g r a f s k i d e l

 

 

- pregledna karta s prikazom območja obdelave v merilu 1:5000

 

 

- izsek iz prostorskih sestavin planskih aktov občine Ruše v merilu 1:5000

 

 

- ureditvena situacija v merilu 1:1000 s funkcionalnimi rešitvami, krajinskimi, oblikovalskimi, arhitekturnimi, okoljevarstvenimi in vodnogospodarskimi; glede na obsežnost tematike bo vsebina po potrebi razdeljena na več tematskih kart

 

 

- načrt komunalne in energetske infrastrukture ter omrežja zvez v ustreznem merilu

 

 

- načrt prometnih ureditev v ustreznem merilu

 

 

- načrt gradbenih parcel ter določitev funkcionalnega zemljišča v ustreznem merilu

 

 

c) o s n u t e k o d l o k a o URN

 

 

- opis meje območja po parcelnih mejah;

 

 

- funkcije območja s pogoji za izrabo in kvaliteto posegov v prostor;

 

 

- pogoji za urbanistično, arhitekturno in krajinsko oblikovanje območja in posegov v prostor na območju obdelave;

 

 

- pogoji glede komunalnega in energetskega urejanja območja;

 

 

- drugi pogoji, pomembni za izvedbo predvidenih posegov;

 

 

- etape izvajanja posegov;

 

 

- režim in začasna namembnost zemljišč, ki se ne zazidajo v prvi etapi oz. se jim spremeni namembnost v času gradnje;

 

 

- tolerance pri legi, velikosti in funkciji objektov in naprav;

 

 

- obveznosti investitorjev in izvajalcev pri izvajanju URN.

 

 

4. SPREJEMANJE URN

 

 

4.1. Sprejem osnutka URN oz. odloka v prvem branju

 

 

Župan bo osnutek URN oz. odlok v prvem branju poslal v obravnavo oz. v sprejem občinskemu svetu.

 

 

Občinski svet bo po predhodni obravnavi osnutka s strani odbora s sklepom sprejel osnutek.

 

 

4.2. Sklep o javni razgrnitvi osnutka URN

 

 

Župan bo sprejel sklep o javni razgrnitvi.

 

 

4.3. Javna razgrnitev osnutka URN

 

 

Javna razgrnitev bo trajala en mesec. Osnutek bo skupaj z besedilom odloka v prvem branju razgrnjen na sedežu Občine Ruše in v prostorih Doma krajanov Smolnik.

 

 

V času javne razgrnitve bo za urejanje prostora pristojni organ občinske uprave organiziral javno obravnavo. O datumu, kraju in času javne razgrnitve in obravnave bodo občani in krajani Smolnika obveščeni na krajevno običajen način (v dnevniku Večer in na oglasnih mestih po občini). Javna obravnava bo potekala na sedežu Doma krajanov Smolnik.

 

 

4.4. Usklajevanje po končani javni razgrnitvi

 

 

V času javne razgrnitve in javne obravnave bo pristojen organ občinske uprave zbiral in evidentiral vse pripombe in predloge k osnutku in jih najkasneje po zaključku javne razgrnitve predal izdelovalcu.

 

 

Izdelovalec bo zavzel strokovna stališča do pripomb in predlogov. O utemeljenosti pripomb in predlogov bo o sprejemu predlaganih stališč s sklepom odločil občinski svet po predhodni obravnavi stališč s strani odbora.

 

 

Na podlagi sprejetih stališč do pripomb in predlogov z javne razgrnitve oz. obravnav bo izdelovalec dopolnil osnutek.

 

 

4.5. Subjekti, ki morajo podati soglasja k osnutka URN

 

 

K dopolnjenemu osnutku bo izdelovalec pridobil soglasja pristojnih subjektov, navedenih v točki 3.2. tega programa ter mnenje Lovske družine Ruše, ki pa ne bo obvezujoče..

 

 

V primeru, da kateri od navedenih subjektov o izdaji soglasja oz. mnenja ne bo odločil v 30 dneh po prejemu zahteve, se bo štelo, da z dopolnjenim osnutkom soglaša.

 

 

4.6. Priprava usklajenega predloga URN

 

 

Predlog URN, pripravljen po pridobitvi soglasij, bo vseboval enake sestavine kot osnutek, razen tega pa tudi soglasja pristojnih subjektov in tehnične elemente za zakoličenje objektov in naprav, ki jih določa URN. Predlog se bo od osnutka razlikoval v tistih vsebinah, v katerih bodo upoštevane pripombe z razgrnitve.

 

 

4.7. Sprejetje odloka o URN

 

 

Župan bo usklajen predlog URN poslal v sprejem občinskemu svetu. Občinski svet bo po predhodni obravnavi predloga s strani odbora s sklepom sprejel predlog URN oz. odlok o URN v drugi obravnavi, ki bo objavljen v občinskem glasilu.

 

 

Za urejanje prostora pristojen organ občinske uprave bo vsem, ki bodo v času javne razgrnitve oz. na javni razpravi podali pripombe in predloge, pa le-te ne bodo upoštevane, poslal obrazložitev oz. argumente, zaradi katerih pripombe in predlogi niso bili upoštevani.

 

 

5. ROKI ZA PRIPRAVO URN

 

 

URN bo pripravljen v naslednjih rokih:

 

 

- Gradivo za pridobivanje predhodnih pogojev bo izdelovalec pripravil v 15 dneh po pridobitvi geodetskega posnetka in obnovi katastrskih meja.

 

 

- Izdelovalec bo pridobil predhodne pogoje subjektov v 30 dneh po odpošiljanju gradiva za pridobivanje pogojev.

 

 

- Strokovne podlage (vključno s strokovno oceno vplivov predvidenega posega na okolje s predlogi omilitvenih ukrepov ali s presojo vplivov na okolje s poročilom o vplivih na okolje) bodo izdelane v 60. dneh po pridobitvi predhodnih pogojev;

 

 

- Javna seznanitev strokovnih podlag bo potekala 14 dni;

 

 

- Osnutek URN bo pripravljen v 30 dneh po verifikaciji strokovnih podlag s strani odbora. V tem roku bo izdelovalec občini predložil osnutek URN z odlokom za prvo obravnavo.

 

 

Dan po sprejemu osnutka URN z odlokom v prvi obravnavi na seji občinskega sveta, bo župan s sklepom javno razgrnil osnutek URN.

 

 

Osnutek bo javno razgrnjen za obdobje 30 dni.

 

 

Izdelovalec bo pripravil strokovna stališča do pripomb z javne razgrnitve in z javne obravnave v 15 dneh po pridobitvi pripomb s strani občinske uprave.

 

 

Izdelovalec bo na osnovi potrjenih stališč do pripomb in predlogov z javne razgrnitve in obravnav dopolnil osnutek URN v roku 25 dni od sprejema stališč ter ga posredoval v soglasja oz. mnenja pristojnim subjektom.

 

 

Pristojni subjekti bodo o izdaji soglasja odločili v 30. dneh po prejemu dopolnjenega osnutka URN.

 

 

Izdelovalec bo občinski upravi predal usklajen predlog URN, vključno s soglasji in z odlokom za drugo obravnavo, v roku 15 dni po prejemu vseh soglasij.

 

 

Pristojna občinska služba bo pripombodajalcem, katerih pripombe niso bile upoštevane, poslala obrazložitve oz. argumente najkasneje v roku sedmih dni od sprejema odloka v drugi obravnavi na seji OSOR.

 

 

Izdelovalec bo pripravil končni elaborat v roku 10 dni po objavi odloka v Medobčinskem uradnem vestniku.

 

 

6. FINANCIRANJE IZDELAVE POSEBNIH STROKOVNIH PODLAG IN URN

 

 

Strokovne podlage in ureditveni načrt bodo financirane s strani naročnika oz. investitorja. Stroške objav sklepov in odloka v občinskem glasilu oz. v dnevniku Večer bo poravnala občinska uprava.

 

 

Župan Občine Ruše

 

 

Vili Rezman, prof., s. r.

 

 

Številka: 015-03-002/2002 104

 

 

Datum: 7. marec 2002