New Page 1

 

 

Republika Slovenija

OBČINA ZAGORJE OB SAVI

Cesta 9. avgusta 5

1410 Zagorje ob Savi

 

tel.: 03 56 55 700

fax: 03 56 64 011

www.zagorje.si

obcina.zagorje@zagorje.si

 

 

OBČINSKI SVET

 

Številka : 900-25/2009

Datum : 29.6.2009

   

Z A P I S N I K

 

18. seje Občinskega sveta Občine Zagorje ob Savi, ki je bila v ponedeljek, 29. 6. 2009, ob 17. uri, v sejni sobi gasilskega društva Zagorje – mesto, Kidričeva 11a.

 

Prisotni:   

Ivo Klančišar, Neva Marn, Gregor Brinjevec, Janka Pavšek Bantan, Franc Kukovica, Marjan Kovač,  Romana Butolen, Anica Ule Maček, Aleksander Kos, Simona Klukej, Janez Vovk, Janez Groboljšek, Gašper Kropivšek, Andrej Dolšina, Marko Agrež, Dragica Jazbec, Janez Vidmar, Albin Pražnikar, Alojz Jelševar, Samo Vrtačnik, Staša Baloh Plahutnik,  Štefka Suša.

 

Ostali prisotni:

Matjaž Švagan, župan; Branko Omahne, direktor občinske uprave; Jelena Mlakar, vodja oddelka za javne finance; Tatjana Podbregar, vodja oddelka za okolje in prostor; Ivo Vrtačnik, vodja oddelka za gospodarske javne službe; Nataša Lipovšek, nadzorni odbor; Sašo Ostrožnik (predsednik OVK – k 2. točki).

 

Na seji je bilo prisotnih 22 članov občinskega sveta, zato je občinski svet lahko pričel z delom.

 

Sejo je otvoril in vodil podžupan Občine Zagorje ob Savi Janez Vovk.

 

Podžupan Janez Vovk je nato v skladu s 30. členom poslovnika občinskega sveta predlagal v sprejem zapisnik 17. seje, z dne 20.4.2009  in 8. korespondenčne seje sklicane dne 18.5. 2009.

 

Člani občinskega sveta so zapisnika 17. seje in 8. korespondenčne seje SOGLASNO sprejeli.  

 

Podžupan je nato povabil Gregorja Brinjevca, direktorja Stanovanjskega podjetja Zagorje ob Savi d.o.o., da obrazloži predlog dodatne točke »Predlog dokapitalizacije Stanovanjskega podjetja Zagorje s stvarnim premoženjem občine«.

 

Člani so nato SOGLASNO sprejeli razširitev dnevnega reda.

 

Člani občinskega sveta so nato SOGLASNO sprejeli naslednji dnevni red:

 

1. Pobude in vprašanja članov občinskega sveta

2. Poročilo Občinske volilne komisije o izidu glasovanja na svetovalnem referendumu o sosežigu odpadkov v cementarni Lafarge Cement d.d. Trbovlje

3. Poročilo o izvajanju tekočih aktivnostih v Občini Zagorje ob Savi

4. Predlog Odloka o spremembi Odloka o proračunu Občine Zagorje ob Savi za leto 2009 – 1. rebalans proračuna – SKRAJŠANI POSTOPEK

5. Predlog Sklepa o podelitvi občinskih priznanj v letu 2009

6. Spremembe in dopolnitve zazidalnega načrta za območje industrijskega kompleksa ETI Elektroelement Izlake – 2. OBRAVNAVA

7. Predlog štiriletnega plana vzdrževanja kolektivnih objektov, občinskih cest in javne razsvetljave v Občini Zagorje ob Savi za obdobje 2009 -2012

8. Predlog povišanja cen daljinskega ogrevanja (variabilni del) v Občini Zagorje ob Savi

9. Predlog Odloka o spremembi Odloka o ustanovitvi javnega vzgojno izobraževalnega zavoda »Osnovna šola Toneta Okrogarja« - SKRAJŠANI POSTOPEK

10. Predlog dokapitalizacije Stanovanjskega podjetja Zagorje s stvarnim premoženjem občine

 

K 1. točki - Pobude in vprašanja članov občinskega sveta

 

Članice oz. člani občinskega sveta so v skladu z določili 17. člena Poslovnika občinskega sveta Občine Zagorje ob Savi v zahtevanem roku posredovali naslednje pobude in vprašanja:

 

Ivan Klančišar, član občinskega sveta z liste LDS, podal pobudo za pričetek ureditve razmer na Medijskem gradu. Pobuda je del dokumentarnega gradiva 18. seje občinskega sveta.

 

Anica Ule Maček, članica občinskega sveta z liste LDS, je podala vprašanje v zvezi z odlaganjem večjih količin zemlje na »Dolinarjevem travniku«, na parc. št. 1587/1 in 1588/5,   k.o. Zagorje – mesto. Pobuda oz. vprašanje je del dokumentarnega gradiva 18. seje občinskega sveta.

 

Slavko Jelševar, član občinskega sveta z liste SLS, je podal  pobudo oz. vprašanje v zvezi z usmerjevalnimi tablami v krožišču. Pobuda oz. vprašanje je del dokumentarnega gradiva 18. seje občinskega sveta.

 

Gašper Koprivšek, član občinskega sveta je v imenu stranke ZARES podal pobudo o oblikovanju sklepa občinskega sveta o podpori izgradnje hitre ceste skozi Zasavje.

Pobuda oz. vprašanje je del dokumentarnega gradiva 18. seje občinskega sveta.

 

Gašper Koprivšek, član občinskega sveta je v imenu stranke ZARES podal pobudo o uvrstitvi predloga Odloka o moratoriju na sosežig v LC v Zasavju na dnevni red parlamentarnega odbora za okolje in prostor. Pobuda oz. vprašanje je del dokumentarnega gradiva 18. seje občinskega sveta.

 

Gregor Brinjevec, član občinskega sveta z liste LDS, je podal  pobudo o ureditvi šolske poti mimo objekta »Mihelčič« v Toplicah. Pobuda oz. vprašanje je del dokumentarnega gradiva 18. seje občinskega sveta.

 

Gregor Brinjevec, član občinskega sveta z liste LDS, je podal  pobudo o uskladitvi odloka o dobavi toplote v daljinskem sistemu v Občini Zagorje ob Savi. Pobuda oz. vprašanje je del dokumentarnega gradiva 18. seje občinskega sveta.

 

Sledile so posamezne obrazložitve pobud in vprašanj.

 

Anica Ule Maček, članica občinskega sveta z liste LDS, je obrazložila svojo pobudo, kajti na zazidalnem področju Dolinarjevega hriba se na eni od parcel za pripravo na gradnjo odlagajo velike količine  gradbenega materiala, kar lahko pomeni problem ob večjem deževju, saj nekatere hiše na tem delu leže v depresiji. Prosila je  za pisni odgovor in ustrezno ukrepanje naprej.

 

Gašper Kropivšek, član občinskega sveta Zares – nova politika, je obrazložil pobudo v zvezi s sosežigom odpadkov v Lafarge Cement Trbovlje. Stranka Zares predlaga, da se na sejo parlamentarnega odbora za okolje in prostor uvrsti  Odlok o moratoriju na sosežig v LC za obdobje desetih let, kajti absolutna  prepoved sosežiga zahteva zakonsko podlago in v samem postopku bi lahko prišlo do zadev, ki bi nas odmaknile od cilja. Moratorij na sosežig pa se lahko sprejme z odlokom.

 

Ivo Klančišar, član občinskega sveta z liste LDS je pojasnil, da na Medijskem gradu postajajo nevzdržne razmere, kajti zbira se mladina, ki povzroča nered. Prouči naj se možnost zaščite tega prostora. Drugi del pobude ja dotrajanost kamnitega opornega zidu, ki se bo vsak čas zrušila. Strokovne službe naj podajo stališče.

 

Slavko Jelševar, član občinskega sveta z liste SLS, je dejal, da so ga zmotili napisi v krožnem križišču in ga zanima kdo sugerira, da se takšni smerokazi lahko postavijo.

 

Gregor Brinjevec, član občinskega sveta z liste LDS, je v imenu Krajevne skupnosti Rudnik Toplice dal pobudo, da se do prihodnjega šolskega leta zavaruje del šolske poti, ki poteka ob Mihelčičevi hiši, kajti ta hiša predstavlja nevarnost za mimoidoče. Predlagaj je, da se šolska pot spelje na drugo stran ceste z naslednjim šolskim letom.

 

Z drugo pobudo je predlagal, da se uskladi odlok o dobavi toplote v daljinskem sitemu ogrevanja zaradi neskladnosti z veljavnimi predpisi in ker v praksi prihaja do nedorečenosti pri dobavi in upravljanju distribucijskega omrežja.

 

Župan Matjaž Švagan je pozdravil Gašperja Kropivška kot novega člana občinskega sveta iz stranke ZARES-nova politika. Pobuda stranke ZARES – nova politika o hitri cesti bo predstavljena na seji Sveta Zasavske regije, da se opredelijo tudi župani občin Trbovlje in Hrastnik in tudi občinski sveti vseh treh občin.

 

Glede sosežiga odpadkov pa je župan dejal, da je to pobudo oblikovala razvojna koalicija proti sosežigu odpadkov v pismu predsedniku vlade in ministru za okolje in prostor, kjer so bile predlagane dve možnosti in sicer prepoved kurjenja odpadkov ali moratorij na podlagi strokovnih zdravstvenih analiz, naročenih s strani treh zasavskih občin in Vlade Republike Slovenije. Župan je predlagal, da se deluje v smeri prepovedi kurjenja odpadkov

 

Župan je še dejal, da bo vse pobude proučil in podal pisne odgovore.

 

Dragica Jazbec, članica občinskega sveta iz liste SDS, je dejala, da upa da se bo pobuda

Anice Ule Maček res uresničila, kajti na njeno pobudo pred dvema letoma ni bilo narejenega nič.

 

Nadaljnje razprave ni bilo.

 

 

K 2. točki - Poročilo Občinske volilne komisije o izidu glasovanja na svetovalnem referendumu o sosežigu odpadkov v cementarni Lafarge Cement d.d. Trbovlje

 

Sašo Ostrožnik, predsednik občinske volilne komisije, je podal poročilo o glasovanju na referendumu o sosežigu odpadkov v cementarni Lafarge Cement d.d. Trbovlje, ki se je izvedlo v nedeljo 7. junija 2009. Kot referendumsko območje je bilo določeno območje celotne Občine Zagorje ob Savi. V volilne imenike na referendumskem območju v občini je bilo vpisanih 14.295 volivcev. Po splošnem volilnem imeniku je glasovalo 6848 volivcev, s potrdilom ni glasoval nihče. Po pošti so glasovali 3 volivci, predčasno pa 206 volivcev. Skupaj je glasovalo 6851 volivcev, kar je predstavljalo 47,93 %. Neveljavnih je bilo 64 glasovnic. Izid glasovanja: 422 glasov oziroma 6,2187% je glasovalo ZA. 6364 glasov oziroma 93,7813 % je glasovalo PROTI. Občinska volilna komisija je ugotovila, da so se volivci z veliko večino odločili PROTI sosežigu odpadkov v cementarni Lafarge Cement d.d.Trbovlje.

 

 

K 3. točki - Poročilo o izvajanju tekočih aktivnostih v Občini Zagorje ob Savi

 

Župan je podal krajše poročilo o izvajanju tekočih aktivnosti v Občini Zagorje ob Savi in sicer :

? uspešno je bil izveden razpis za adaptacijo Vrtca v Kisovcu, kar pomeni v prvi fazi zamenjava stavbnega pohištva, azbestne strehe in zagotavljanje dodatnega prostora. Pridobljeno je tudi gradbeno dovoljenje;

? v okviru sprejetega rebalansa proračuna so bila zagotovljena sredstva za vpis otrok po vpisnem roku v mesecu februarju, kar pomeni da bomo v Občini Zagorje vsem zagotavljali varstvo otrok v okviru predšolske vzgoje;

? na področju družbenih dejavnosti so bili zagotovljeni nujno potrebni prostori za Rdeči križ,

? pripravlja se projektna dokumentacija za prenovo Ceste Borisa Kidriča;

? do občinskega praznika se bo izvedlo asfaltiranje lokalne ceste Padež – Podkum;

? obvoznica s krožiščem bo zaključena ob občinskem prazniku;

? v zvezi s pobudo za brezplačni prenos rudniških zemljišč na občino je občina prejela dopis ministra za gospodarstvo Mateja Lahovnika, v katerem minister piše, da zaenkrat brezplačni prenos zemljišč ni mogoč, saj je rudnik še v fazi likvidacije. Pogovori o tem bodo še sledili.

? trenutno poteka javna razprava o novi zakonodaji s področja zdravstva. Največ razprave poteka glede statusa regijskih bolnišnic in glede koncesij oziroma javno zasebne dejavnosti. Župan je na podlagi pooblastila ministra za zdravstvo oblikoval skupino, ki bo v okviru Zasavja pripravila pripombe na omenjeno predlagano zakonodajo.

 

Razprave ni bilo.

 

 

K 4. točki - Predlog Odloka o spremembi Odloka o proračunu Občine Zagorje ob Savi za leto 2009 – 1. rebalans proračuna – SKRAJŠANI POSTOPEK

 

Jelena Mlakar, vodja oddelka za javne finance je predstavila glavne vzroke za pripravo prvega rebalansa proračuna in sicer gre predvsem za znižanje kapitalskih prihodkov na račun neprodaje doma v Vrsarju. Zaradi tega je bilo potrebno ponovno uskladiti prihodke in odhodke proračuna.

 

Po nadaljnji obrazložitvi je sledila razprava.

 

Simona Klukej, predsednica odbora za gospodarstvo je pojasnila, da je odbor predlog rebalansa proračuna obravnaval in občinskemu svetu predlaga, da ga sprejme. Hkrati odbora za gospodarstvo občinskemu svetu predlaga tudi naslednje sklepe:

 

1.Občinski svet Občine Zagorje ob Savi zadolžuje župana in občinsko upravo, da pripravita razvojni program občine za prihodnje štiriletno obdobje, ki bo vključeval vse pomembnejše investicije, ki jih načrtuje občina v tem obdobju. Razvojni program naj obravnava občinski svet na eni od prihodnjih sej.

 

2. Odbor za gospodarstvo ugotavlja, da zaenkrat še ni bila realizirana pobuda vodstva občine o prenosu dela rudniških površin na Občino Zagorje ob Savi za vzpodbujanje njenega nadaljnjega razvoja, zato odbor predlaga županu in občinski upravi, da pripravita  pisno gradivo s seznamov predlaganih površin za brezplačni prenos ter s predlogom strategije rabe omenjenih rudniških površin. Z navedeno problematiko naj se na prvi prihodnji seji seznanil  tudi občinski svet.

 

3. Odbor za gospodarstvo predlaga, da naj  vodstvo občine pri pripravi proračuna za prihodnje leto,v proračun vključi tudi proračunske postavke, ki bodo pomenile spodbujanje podjetništva in odpiranje novih delovnih mest in ki bodo blažile socialne stiske, do katerih prihaja zaradi gospodarske krize in recesije (npr. štipendije, javna dela ipd.).

 

Ivo Klančišar je v imenu odbora za šport obrazložil, da se s predlaganim rebalansom strinjajo in predlagajo občinskemu svetu v sprejem.

 

Anica Ule Maček je v imenu odbora za šolstvo in tehnično kulturo obrazložila, da predlagajo prvi rebalans v sprejem.

 

Dragica Jazbec je opozorila, da se razmerje v proračunu med tekočim in investicijskim delom nevarno spreminja in to preveč v korist porabe.

 

Predsedujoči Janez Vovk je opozoril, da lahko svetniki v skladu s poslovnikom vlagajo le amandmaje k rebalansu proračuna in sicer le času same seje do konca obravnave odloka.

 

Staša Baloh Plahutnik, članica občinskega sveta z liste SD je dejala, da podpira 3. in 4. sklep odbora za gospodarstvo. Osebno je prepričana, da je treba to problematiko podpreti z večjo težo, kajti v Zagorju imamo veliko rudniških površin, katerih usoda je relativno nejasna. Pomembno je, da se pripravi strategija rabe površin, da se točno opredeli, katere površine so vitalnega pomena za občino in da se s tisti površinami poskuša doseči, da preidejo v občinsko last, ker so od tega odvisne razvojne možnosti občine. Pričakuje se nov razpis za direktne spodbude regionalnega razvoja in tudi izdelava izvedbenega načrta za obdobje 2010 -2012. Prepričana je, da je Slovenija dolžna Zagorju dati to razvojno rento, ne tako da odprodaja ta zemljišča, temveč ,da jih občini vrne v last.

 

Dragica Jazbec je pobudo podprla in misli da ima RCR že nekaj teh projektov pripravljenih in vprašala v kakšni fazi so projekti, ki so bili predstavljeni.

 

Župan je pojasnil, da je bil dogovor z prejšnjo vlado, da se vse nepremičnine, ki nimajo statusa stavbnega zemljišča,  brezplačno prenesejo v last Občine Zagorje. Sedanja vlada tega ni potrdila. Občina ima jasno strategijo,zakaj prenesti posamezne nepremičnine v last Občine Zagorje, kar daje dodatne razvojne možnosti. Zaenkrat so vse rudniške površine v lasti države in del likvidacijske mase. Čudi ga le, kako je lahko država še po likvidacija prenesla upravno stavbo v last inšpekcijskih služb, kljub temu da minister v svojem dopisu navaja, da po pričetku likvidacije to ni možno storiti, ker je treba poplačati upnike.

 

Dragica Jazbec je imela v mislih projekte, ki jih je RCR predstavil na prvi seji sklica v kateri fazi so.

 

Nadaljnje razprave ni bilo.

 

Člani občinskega sveta so nato soglasno sprejeli naslednja

 

SKLEP št. 83:

 

Občinski svet občine Zagorje ob Savi je po hitrem postopku sprejel Odlok o 1. rebalansu Proračuna Občine Zagorje ob Savi za leto 2009. Odlok prične veljati  naslednji dan po objavi  v Uradnem listu RS.

 

in

 

SKLEP št. 84:

 

Občinski svet je sprejel vse spremljevalne predloge Odbora za gospodarstvo k predlaganemu rebalansu proračuna.

 

  

K 5. točki – Predlog Sklepa o podelitvi občinskih priznanj v letu 2009

 

Predsednik komisije za odlikovanja Janez Groboljšek je uvodoma obrazložil, da   je v razpisanem roku komisija prejela 5 predlogov za 4 priznanja in sicer so bili na komisijo naslovljeni naslednji predlogi :

 

1. Za ČASTNEGA OBČANA je bil predlagan g. Ivo POTOČNIK (predlagatelj PGD Kotredež);

2. Za ZLATO PLAKETO je bilo predlagano PROSTOVOLJNO GASILSKO DRUŠTVO LOKE (predlagatelj Krajevna skupnost Kisovec – Loke);

3. Za ZLATO PLAKETO je bilo predlagano DRUŠTVO KMETIC IN DEKLET NA PODEŽELJU IZLAKE – MLINŠE – KOLOVRAT (predlagatelja Krajevna skupnost Izlake in Krajevna skupnost Mlinše – Kolovrat);

4. Za občinsko priznanje je bila predlagana ga. Joži ROGLIČ (predlagatelj Župnija Zagorje ob Savi in Župnijska Karitas);

 

Komisija se je na svoji seji dne 10.06.2009, na podlagi temeljite obravnave prispelih predlogov in upoštevaje določilo odloka, da se lahko v koledarskem letu podelita največ dve zlati in dve srebrni plaketi, odločila, da Občinskemu svetu Občine Zagorje ob Savi predlaga, da se v letu 2009 podelijo naslednja priznanja :

 

a) Zlata plaketa Občine Zagorje ob Savi se  podeli PROSTOVOLJNEMU GASILSKEMU DRUŠTVU LOKE;

b) Zlata plaketa Občine Zagorje ob Savi se podeli g. Ivu POTOČNIKU, Potoška vas 37 a, 1410 Zagorje ob Savi (sprememba stopnje priznanja v skladu s soglasjem predlagatelja);

c) Srebrna plaketa Občine Zagorje ob Savi se  podeli DRUŠTVU KMETIC IN DEKLET NA PODEŽELJU IZLAKE – MLINŠE – KOLOVRAT (sprememba stopnje priznanja v skladu s soglasjem predlagatelja);

d) Srebrna plaketa Občine Zagorje ob Savi se podeli ga. Joži ROGLIČ, Briše 25, 1411 Izlake;

 

Komisija je pri svojem delu upoštevala obrazložitve posameznih predlagateljev in kriterije za podelitev posameznih občinskih priznanj.

 

Sledila je razprava.

 

Alojz Jelševar, član občinskega sveta iz liste SLS je dejal, da sta vsako leto po dva gasilska društva ali gasilca na listi priznanj. Res je, da se gasilke in gasilci res trudijo in da prostovoljno delajo v društvih v dobro vseh nas, vendar ga je letošnja porazdelitev občinskih priznanj vzpodbudila, da ne more biti tiho, kajti humanitarna dejavnost se opravlja tudi v drugih organizacijah. Takšen je primer posredovan s strani Župnije Zagorje za gospo  Joži Roglič, ki že 18 let deluje na področju Karitasa brez finančnih nadomestil, pa si je prislužila najnižjo možno občinsko priznanje,  ne glede na to, da je bila predlagana za zlato občinsko priznanje. Gospa Roglič si ni tega zaslužila.

 

Andrej Dolšina, član občinskega sveta z liste NSi, je menil, da je predlog za častnega občana, ki je bil posredovan komisiji, za  nasmejat ali pa za zgrozit. Komisija v inflaciji predlogov in pomanjkljivih  kriterijev,  zato da je »koza cela in volk sit«,  predloge nagrajencev premesti za eno ali dve stopnji nižje. Ponovno se izkazuje, da so priznanja prepogosta, da je komisija premalo kritična do predlogov nagrajencev in da so priznanja sama sebi namen.

 

Janez Vidmar, član občinskega sveta z liste SDS, je dejal, da močno podpira predhodnike, še posebej zaradi degradacije Jožice Roglič, kajti tudi takšne stvari, ki jih naredijo brez hvalisanja in javnega izkazovanja za dobrobit občanov, je treba videti in spoštovati. Ni se strinjal  tudi s predlogom, da se zlata plaketa podeli g. Potočniku.

 

Janez Groboljšek, je v imenu komisije pojasnil  in obrazložil, da je komisija dobila predloge na podlagi javnega razpisa. Javni razpis je bil objavljen v javnih medijih, tako da so vsi imeli priložnost posredovati svoje predloge. Ni pa res, da je komisija za gospo. Roglič spremenila status priznanja, kajti predlagatelj ni navedel za katero priznanje se predlaga.

 

Dragica Jazbec je v imenu SDS predlagala, da bi se občinska priznanja podelila le enkrat v mandatu.

 

Gregor Brinjevec je pojasnil, da ni potrebno vseh predlogov sprejeti, kajti kriteriji morajo biti vsa leta enaki in jih je potrebno upoštevati. Kriteriji pa so prenizki.

 

Anica Ule Maček, članica občinskega sveta z liste LDS in članica Komisije za odlikovanja je dejala, da je bil pravilnik o občinskih priznanjih sprejet takšen kot je, štirje predlogi za priznanja so prišli, razprava je na komisiji bila in v primeru spremembe višine priznanja je komisija prejela soglasje predlagateljev.

 

Ivo Klančišar, je pohvalil komisijo, da je pripravila gradivo za občinski svet kot je bilo preteklo leto zahtevano, z vsemi prilogami za lažjo odločitev. Strinja se tudi s predlogom za častnega občana in predlog podpira.

 

Gašper Kropivšek je bil mnenja, da bi bilo smiselno, da se priznanja podelijo vsake tri leta.

 

Janez Vovk je dejal, da so te pripombe stalnica. Vsako leto so bila nasprotovanja in tako je tud letos. Komisija je svoje naredila, pravila so znana. Ne moreš predvideti koliko priznanj podelil.

 

Alojz Jelševar je dejal, da komisija ima tudi možnost, da ne podeli zlatega priznanja. Ni pravilo, da mora biti vsako leto zlato priznanje in srebrno.

 

Ker nadaljnje razprave ni bilo so člani občinskega sveta s 6 glasovi PROTI in 16 glasovi ZA sprejeli

 

SKLEP št. 85:

 

1. V letu 2009 se podelijo naslednja občinska priznanja:

 

a. Zlata plaketa Občine Zagorje ob Savi se v letu 2009  podeli Prostovoljnemu gasilskemu društvu Loke, Loke 38, 1412 Kisovec.

b. zlata plaketa Občine Zagorje ob Savi se v letu 2009  podeli gospodu Ivu POTOČNIKU, Potoška vas 37 a, 1410 Zagorje ob Savi.

c. srebra plaketa Občine Zagorje ob Savi se v letu 2009  podeli Društvu kmetic, žena in deklet na podeželju Izlake – Mlinše – Kolovrat, Podlipovica 9, 1411 Izlake.

d. srebra plaketa Občine Zagorje ob Savi se v letu 2009  podeli gospe Joži ROGLIČ, Ulica prvoborcev 2,  1410 Zagorje ob Savi.

 

K 6. točki – Spremembe in dopolnitve zazidalnega načrta za območje industrijskega kompleksa ETI Elektroelement Izlake – 2. OBRAVNAVA

 

Tatjana Podbregar, vodja oddelka za okolje in prostor, je pojasnila, da je razlog za pripravo sprememb in dopolnitev zazidalnega načrta,  pobuda družbe ETI d.d. Izlake, Obrezija 5, Izlake o izdelavi sprememb, saj rast in razvoj družbe ter nenehno prilagajanje tržnim razmeram narekujejo nova vlaganja, ki pa jih veljavni zazidalni načrt ne opredeljuje. Podjetje Aka d.o.o. Trbovlje je skladno z zakonodajo zaprosilo tudi za dokončna mnenja vse pristojne nosilce urejanja prostora. Tako je usklajen in glede na prvo obravnavo nespremenjen.

 

Odbor za okolje in prostor je dal pozitivno mnenje k predlaganemu predlogu.

 

Razprave ni bilo, zato so člani občinskega sveta SOGLASNO sprejeli

 

SKLEP št. 86:

 

1. Sprejme se odloka o spremembah in dopolnitvah zazidalnega načrta za območje industrijskega kompleksa ETI Elektroelement Izlake. Spremembe in dopolnitve zazidalnega načrta za območje industrijskega kompleksa ETI Elektroelement Izlake je pod številko projekta ZN 01/08 izdelalo podjetje Aka, d.o.o. Trbovlje.

 

2. Odlok  se  objavi  v Uradnem listu Republike Slovenije  in  začne  veljati petnajsti dan po objavi.

 

 

K 7. točki - Predlog štiriletnega plana vzdrževanja kolektivnih objektov, občinskih cest in javne razsvetljave v Občini Zagorje ob Savi za obdobje 2009 - 2012

 

Ivo Vrtačnik, vodja oddelka za gospodarske javne službe, je glede predloga štiriletnega plana vzdrževanja kolektivnih objektov, občinskih cest in javne razsvetljave dejal, da se program sprejema za obdobje 2009-2012 in predstavlja osnovo za izdelavo letnega izvedbenega programa, katerega je dolžan pripraviti izvajalec rednega vzdrževanja skupaj s strokovno službo občine, potrdi ga pa župan Občine Zagorje ob Savi. Plan razvoj občinskih cest je razviden iz načrta razvojnih programov v obdobju 2009-2012, ki je sestavni del proračuna Občine Zagorje ob Savi za leto 2009.

 

Odbor za okolje in prostor je predlog obravnaval in predlaga, da se štiriletni plan sprejme.

 

Člani občinskega sveta so nato  SOGLASNO sprejeli

 

SKLEP št. 87:

 

1. Občinski svet je sprejel »ŠTIRILETNI PLAN VZDRŽEVANJA KOLEKTIVNIH OBJEKTOV, OBČINSKIH CEST IN JA VNE RAZSVETLJAVE V OBČINI ZAGORJE OB SAVI ZA LETO 2009 - 2012«. Štiriletni plan vzdrževanja predstavlja osnovo za izdelavo izvedbenega programa, ki mora biti usklajen z višino sredstev opredeljenih v proračunu.

 

K 8. točki - Predlog povišanja cen daljinskega ogrevanja (variabilni del) v Občini Zagorje ob Savi

 

Ivo Vrtačnik, vodja oddelka za gospodarske javne službe je obrazložil, da lahko javno podjetje Komunala d.o.o. kot proizvajalec toplotne energije in distributer daljinskega ogrevanja v Občini Zagorje zviša ceno v primeru zvišanja cene ali spremembe strukture vhodnih surovin energentov, ki predstavljajo variabilni del cene. Za obdobje do 01.09.2009 do 30.08.2013 je sklenjena nova pogodba. Zaradi navedene nove cene energenta – lesnih sekancev in žagovine predlagajo spremembo variabilnega dela cene ogrevanja, medtem ko fiksni del cene ogrevanja ostane nespremenjen.

 

Odbor za okolje in prostor je predlog obravnaval in predlaga občinskemu svetu, da ga potrdi.

 

Ker razprave ni bilo so člani občinskega sveta predlog SOGLASNO potrdili in sprejeli naslednji

 

SKLEP št. 88:

 

1. Občinski svet  Občine Zagorje ob Savi daje soglasje k povišanju cen variabilnega dela  daljinskega ogrevanja v občini Zagorje ob Savi. Povišanje povprečne cene se uveljavlja s 01.09.2009.

 

 

K 9. točki - Predlog Odloka o spremembi Odloka o ustanovitvi javnega vzgojno izobraževalnega zavoda »Osnovna šola Toneta Okrogarja« - SKRAJŠANI POSTOPEK

 

Irena Drašlar, vodja oddelka za splošne zadeve je pojasnila,da je v Odloku o ustanovitvi vzgojnoizobraževalnega zavoda »Osnovna šola Toneta Okrogarja« določeno, da v sestavo šole sodita tudi dve podružnični šoli in sicer Podružnična šola Kisovec v Kisovcu in Podružnična šola Senožeti v Senožetih. Današnja Podružnična šola Senožeti se je ob ustanovitvi pred 130 leti imenovala Osnovna šola Šentlambert, v povojnih časih se je preimenovala v šolo Senožeti,  pravnoformalni status podružnice pa ima od leta 1962.  Letos mineva torej 130 let obstoja šole v Šentlambertu, zato  je ob tej priliki  Osnovna šola Toneta Okrogarja kot današnja matična šola podala pobudo za povrnitev prvotnega imena šole tako, da bi se Podružnična šola Senožeti preimenovala v Podružnično šolo Šentlambert. Ker ime matične šole in tudi podružnic določa zgoraj omenjeni odlok, je za preimenovanje potrebna sprememba odloka. Občinskemu svetu se zato predlaga pobuda za preimenovanje podružnične šole in s tem spremembo odloka.

 

Odbor za šolstvo je pobudo obravnaval in predlaga občinskemu svetu, da predlog sprejme.

 

Ker razprave ni bilo so člani občinskega sveta SOGLASNO sprejeli naslednji

 

SKLEP št. 89:

 

1. Občinski svet Občine Zagorje ob Savi je sprejel spremembo Odloka o  ustanovitvi javnega vzgojno izobraževalnega zavoda »Osnovna šola Toneta Okrogarja«  (Uradni vestnik Zasavja št. 2/97, 2/99, 4/2000 in Uradni list RS, št. 81/2004, 31/2008) po skrajšanem postopku.

 

2. Sprememba odloka se objavi v uradnem listu.

 

K 10. točki – Predlog dokapitalizacije Stanovanjskega podjetja Zagorje s stvarnim premoženjem občine

 

 

Gregor Brinjevec je v imenu Stanovanjskega podjetja Zagorje d.o.o pojasnil, da gre za objekt na katerem je občina lastnik in bi na ta način prenesla del svojih sredstev na Stanovanjsko podjetje Zagorje ob Savi, kjer je ravno tako občina 100% lastnik. Približno neto stanovanjska skupaj površina je predvidena v višini 200 kvadratov, ostalih 100 kvadratov dejansko predstavlja skupen prostor, na katerih se bo delež lastnine šele določil. V kolikor se Stanovanjsko podjetje Zagorje dokapitalizira z vložkom občine, lahko pridobijo 4 stanovanja na Mlinšah, urejali bi se tudi prostori Krajevne skupnosti Mlinše.

 

Dragica Jazbec je vprašala kdo bo to financiral.

 

Gregor Brinjevec je dejal, da Stanovanjsko podjetje Zagorje, d.o.o. in sicer s kratkoročnim kreditom.

 

Staša Baloh Plahutnik je vprašala ali bo to šlo za neprofitna stanovanja.

 

Gregor Brinjevec je dejal, da se bo investicija pokrila s prodajo enega do dveh stanovanj.

 

Andreja Dolšino je zanimalo kdo bo dobil dokapitalizacijska sredstva.

 

Gregor Brinjevec je pojasnil, da sta s pogodbo Kmetijska zadruga Izlake in Občina Zagorje dorekla razmerje lastništva, lastnik trgovskega objekta je Kmetijska zadruga Izlake ostalo pa je v lasti Občine Zagorje ob Savi.

 

Člani občinskega sveta so nato SOGLASNO sprejeli naslednji

 

SKLEP št. 90:

 

1. Občinski svet Občine Zagorje ob Savi se strinja z dokapitalizacijo Stanovanjskega podjetja Zagorje, d.o.o. v obliki stvarnega vložka dela večnamenskega objekta na naslovu Mlinše 12, parc. Št. 1053/10 K.O. Kandrše, znanega pod imenom »Zadružni dom Mlinše«. Cenitev vrednosti dela objekta, ki je predmet prenosa lastništva, je opravil pooblaščeni cenilec Roštohar Niko, ing.grad. in znaša na dan cenitve (junij 2009) 54.000 EUR.

 

2. Na podlagi sprejetega sklepa o dokapitalizaciji se pripravi posamični program ravnanja s stvarnim premoženjem občine.

 

Ker je bil dnevni red izčrpan, je predsedujoči zaključil sejo. Seja je bila zaključena ob 18. uri 50 minut.

 

 

Direktor občinske uprave:

Župan

Brane OMAHNE, univ.dipl. zgod. in soc.

Matjaž ŠVAGAN