New Page 1

 

Republika Slovenija

OBČINA ZAGORJE OB SAVI

Cesta 9. avgusta 5, 1410 Zagorje

tel 03 56 55 727

fax 03 56 64-011

e-mail: obcina.zagorje@zagorje.si

Občinski svet

 

 

 

Številka: 900-8/2007

Datum: 19.02.2007

 

Z A P I S N I K

 

3. seje Občinskega sveta Občine Zagorje ob Savi, ki je bila v ponedeljek, 19. 2. 2007, ob 17.00 uri, v sejni sobi Občine Zagorje ob Savi, Cesta 9. avgusta 5.

 

Prisotni: Ivo Klančišar, Ivo Potočnik, Gregor Brinjevec, Janka Pavšek Bantan, Ani Režun, Vekoslav Ajtič, Sandi Grčar, Romana Butolen, Anica Ule Maček, Aleksander Kos, Simona Klukej, Janez Vovk, Janez Groboljšek, Andrej Dolšina, Marko Agrež, Dragica Jazbec, Janez Vidmar, Alojz Jelševar, Samo Vrtačnik, Staša Baloh Plahutnik, Mitja Cizej, Albin Pražnikar, Štefka Suša.              

 

Ostali prisotni:

Matjaž Švagan, župan; Ivo Vrtačnik, vodja oddelka za gospodarske javne službe; Jelena Mlakar, vodja oddelka za javne finance; Tatjana Podbregar, vodja oddelka za okolje in prostor; Majda Drnovšek, vodja oddelka za gospodarstvo, Irena Drašlar, pravna služba.

 

Na seji je bilo prisotnih 23 članov občinskega sveta, zato je občinski svet lahko pričel z delom.

 

Sejo je otvoril in vodil župan Občine Zagorje ob Savi Matjaž Švagan.

 

Uvodoma se je župan v imenu dolgoletnih bralk in bralcev zagorske knjižnice ter Občinskega sveta Občine Zagorje ob Savi zahvalil dolgoletni direktorici Knjižnice Mileta Klopčiča Mileni Garantini, ki je z novim letom odšla v pokoj,  za uspešno sodelovanje. V spomin na dolgoletno in uspešno sodelovanje ji je izročil spominsko darilo.

 

V skladu s 30. členom poslovnika občinskega sveta je župan nato dal v razpravo zapisnika 2.  seje Občinskega sveta Občine Zagorje ob Savi z dne 23. 12. 2006 in 1. korespondenčne seje z dne 16.01. 2007.

 

G. Alojz Jelševar, član občinskega sveta z liste SLS, je dal pripombo na 8. stran zapisnika. V zapisniku naj se zapiše, »da ker s strani stranke ni imel mandata za sodelovanje v tej komisiji, ni želel sprejeti ponujenega mesta.« Napaka naj se v zapisniku popravi.

 

Člani občinskega sveta so zapisnika SOGLASNO sprejeli.

 

Župan je nato predlagal dnevni red in predlagal, da se le – ta dopolni s še dvema dodatnima točkama, in sicer :

 

- Predlog spremembe Statuta Občine Zagorje ob Savi – 1. OBRAVNAVA

 

- Predlog sprememb in dopolnitev  Poslovnika Občinskega sveta  Občine Zagorje ob Savi – 1. OBRAVNAVA

 

Sledila je razprava.

 

Janez Groboljšek, član občinskega sveta z liste LDS, je predlagal, da se predlagani dodatni točki obravnavata  v rednem in ne po skrajšanem postopku.

 

Člani občinskega sveta so nato SOGLASNO sprejeli naslednji

 

DNEVNI RED:

 

1. Potrditev mandata članici občinskega sveta

 

2. Pobude in vprašanja članov občinskega sveta

 

3. Poročilo o izvajanju tekočih aktivnosti v Občini  Zagorje ob Savi

 

4. Predlog proračuna Občine Zagorje ob Savi za leto 2007 z odlokom o proračunu in načrtom razvojnih programov občine za obdobje 2007 - 2010 –  1.OBRAVNAVA

 

5. Predlog Odloka o spremembah in dopolnitvah Odloka o ureditvenem načrtu za območje ob Cesti zmage v Zagorju ob Savi – 1.OBRAVNAVA

 

6. Predlog sklepa o povišanju cen daljinskega ogrevanja(variabilni del) v Občini  Zagorje ob Savi

 

7. Predlog Sklepa o financiranju političnih strank v Občini Zagorje ob Savi v mandatnem obdobju 2006 - 2010

 

8. Odlok o spremembi Odloka o preoblikovanju Javnega komunalnega podjetja  Zagorje ob Savi, p.o, v družbo z omejeno odgovornostjo, d.o.o. ,z enim  družbenikom – SKRAJŠANI POSTOPEK

 

9. Predlog Sklepa o višini sejnine članov občinskega sveta, predsednika in članov nadzornega odbora ter predsednikov in članov delovnih teles občinskega sveta  za leto 2007

 

10. Volitve, imenovanja, razrešitve :

? imenovanje Sveta za preventivo in vzgojo v cestnem prometu Občine Zagorje ob Savi in Komisije za tehnično urejanje prometa;

? imenovanje nadomestnega člana sveta javnega zavoda Knjižnica Mileta Klopčiča Zagorje ob Savi;

? sprejem soglasja k razrešitvi Milene Garantini s funkcije direktorice Knjižnice Mileta Klopčiča Zagorje ob Savi;

? imenovanje člana odbora za kmetijstvo;

? imenovanje petih (5) članov območne izpostave Javnega sklada RS za kulturne dejavnosti Zagorje ob Savi;

 

11. Predlog spremembe Statuta Občine Zagorje ob Savi – 1. OBRAVNAVA

 

12. Predlog sprememb in dopolnitev Poslovnika Občinskega sveta Občine Zagorje ob Savi – 1. OBRAVNAVA

 

 

K. 1. točki -  Potrditev mandata članici občinskega sveta

 

Župan Matjaž Švagan je obrazložil, da je z odstopom Branka Omahneta s funkcije člana občinskega sveta njegov mandat prešel na naslednjega kandidata z liste kandidatov Liberalne demokracije Slovenije, to pa je Štefka Suša, stanujoča Pintarjeva cesta 50, Zagorje ob Savi. Kandidatka je dne 10. 1. 2007 podala izjavo, da sprejema mandat.

 

Člani občinskega sveta so nato  SOGLASNO potrdili mandat novi članici Občinskega sveta Občine Zagorje ob Savi.

 

K 2. točki – Pobude in vprašanja članov občinskega sveta

 

Albin Pražnikar, član občinskega sveta iz liste DESUS, je obrazložil, da ima Lekarna Zagorje dovoljenje za opravljanje lekarniške dejavnosti do 1.1. 2010. Do tega datuma mora rešiti problem vhoda v lekarno, sicer se lekarna zapre. Zavod je že dvakrat zaprosil občino za rešitev tega problema, občina pa  je odgovorila, da bodo problem poskušali rešiti. Eno od rešitev vidi v tem, da se vhod v lekarno premakne na pločnik, kar pa bo mogoče urediti, ko se bo izvajala rekonstrukcija  Kidričeve ceste iz dvosmerne v enosmerno.

 

Župan je obrazložil, da se občina tega problema zaveda in da se bo rešitev proučila v okviru pristojnih služb.

 

Janez Vidmar , član občinskega sveta  z liste SDS,  je podal naslednje pobude oz. vprašanja:

1. »Kako je z izgradnjo kolektorja in čistilne naprave (Zagorje, Kisovec, Izlake) in pridobitvijo dokumentacije, dovoljenj in s tem povezanim financiranjem? Vprašanje postavljam zato, ker sta obe sosednji občini (Trbovlje in Hrastnik) že pristopili k izvedbi in sta tudi pridobili sredstva iz EU. V povezavi s tem vprašanjem zahtevam podrobno poročilo odgovornih služb ter pregled in obrazložitev zadeve s strani nadzornega odbora.

2. Prosil je za pojasnilo, kdaj je predvideno nadaljevanje gradnje obvoznice in kdaj je predviden pričetek gradnje Interspara.

3. Pred volitvami je bi s strani Komunalnega podjetja Zagorje postavljen in kasneje odstranjen pano – slika nameravanega trgovinskega objekta. Zanima me, kdo je tozadevni pano financiral. V povezavi z zadevnim panojem zahtevam predložitev dokumentacije o naročilu in plačilu le-tega ter pregled zadeve in poročilo s strani nadzornega odbora. Občinska uprava naj do naslednje seje občinskega sveta pripravi pismeni odgovor.«

 

Ravno tako je  Janez Vidmar izpostavil vprašanje, ali v občini obstajajo enakopravni pogoji za pričetek in razvoj novih ali za razširitev obstoječih dejavnosti. Njegovo vprašanje izhaja iz primera ponudbe za nakup zemljišča v obrtni coni Toplice družbi Schefenacker, kateri se je ponudilo zemljišče po ceni 10 EUR, in vsi komunalni priključki brezplačno. Zanima ga, pod kakšnimi pogoji občina nudi zemljišča domačim podjetnikom. Predlagal je tudi, da  pristojne službe naredijo pregled ponudb domačim podjetnikom, ta dokument pa naj revidira nadzorni odbor. Občinska uprava naj v zvezi s tem pripravi  pismeni odgovor.

 

Janez Vidmar  je v nadaljevanju podal še naslednje pobude oz. vprašanja :

- »Urediti je potrebno nadzor nad delom pristojnih služb in komunale, ki naj skrbi za urejenost občine in okolja – dosledna odprava vseh odlagališč, pobiranje odpadkov ob cestah, poskrbeti za urejen videz občine. Primeri: Zagorje in Kisovec z neposredno okolico sta izredno zanemarjena, kljub temu, da imamo pristojne službe in delavce, ki naj bi za to skrbeli;ob vstopu v Zagorje – Trojanski klanec (od meje z Občino Lukovica), s trboveljske strani (Slačnik) itd.;napol porušeni objekti (predvsem v Zagorju), ki jih je potrebno odstraniti ali adaptirati.

- Potrebno je opraviti pregled uporabe vseh osebnih avtomobilov, ki jih uporabljajo uslužbenci občine in podjetij v njihovi lasti, ali so financirana iz proračuna – nadzorni organ (NO) naj opravi pregled in upravičenost uporabe teh vozil. Primer: G. Janez Groboljšek uporablja službeno vozilo, ne samo za pot v službo in domov ampak tudi za svoje osebne ali strankarske potrebe. Na dan konference LDS smo bili preko časopisa Delo obveščeni, da se bo kongresa udeležil g. Groboljšek, saj je bil župan, ki je član LDS, na zasluženem letnem dopustu. Na dan kongresa sem v Moravčah res zasledil g. Groboljška s službenim vozilom, ki se je ob 15.30 (radijska poročila so ravno poročala o zaključku kongresa) vračal domov. Na podlagi navedenega naj nadzorni odbor pregleda vse potne naloge službenih vozil in poroča občinskemu svetu o uporabi le-tega in drugih »občinskih« vozil.

- Ali je res osebni avtomobil, ki ga je župan uporabljal tudi za službene potrebe, še vedno v občinski garaži?«

 

Zahteval je, da občinska uprava pripravi pismene odgovore na postavljena vprašanja.

 

Janez Vidmar je nato še podal pobudo, da naj bo občina dosledna do vseh, ki kakorkoli kršijo zakonodajo in naj prijavlja inšpekcijskim službam vse nepravilnosti, ki jih opazi.

 

Župan mu je obrazložil, da je občina dosledna pri vseh primerih kršitev enako.

 

Župan se je zahvalil za vprašanja in dejal, da bo na vsa vprašanja konstruktivno odgovorjeno. Žal mu je, ker je v medijih navrženo veliko osebnih laži oz. zavajanj, tako proti občinski upravi kot proti Janezu Groboljšku, ki je bil tisti dan v Tacnu na predavanjih. Kar se tiče samega Kisovca, se je župan strinjal, da je zanemarjen, predvsem je zanemarjen del obrtne cone. Občinski avtomobil je res v garaži in v štirih letih si ni izplačal nobene kilometrine ali dnevnice. Na vprašanja bo župan in občinska uprava podala pisne odgovore.

Glede panoja, ki je reklamiral postavitev trgovskega centra Spar v Toplicah, je pojasnil, da  ga je odstranil veter, ko je bilo hudo neurje. Plačnik postavitve tega panoja je bilo podjetje GIVO. Glede ponudbe družbi Schefenacker je  župan pojasnil, da zemljišče ni prodajala občina ampak država oz. RZVZ pod ugodnimi pogoji, h katerim sta dala soglasje pristojno ministrstvo in vlada. Ceno je v imenu lastnika določil Rudnik Zagorje v zapiranju, d.o.o. , ki je v lasti Republike Slovenije.

 

Romana Butolen, članica občinskega sveta  z liste LDS je podala vprašanje, ali ima izvajalec izkopov in polaganja kabla za kabelsko razdelilni sistem na Mlinšah ustrezno dovoljenje za dela, ki jih izvaja. Zahtevala je, da očinska uprava pridobi zahtevane podatke in o tem obvesti članico občinskega sveta.

 

Župan je dejal, da je bil tudi sam obveščen, da to dela eno od podjetij iz zagorske doline, odgovor bo posredovan pisno. Gre pa za sistem kabelske televizije.

 

Janez Vovk, član občinskega sveta  z liste LDS, je podal naslednjo pobudo, da se iniciativnemu odboru za ustanovitev Občine Izlake  posreduje predlog, da umakne iz procedure državnega zbora predlog za ustanovitev izlaške občine. Razloga za pobudo sta dva in sicer:

- zaradi pobude za ustanovitev izlaške občine občinski svet ne more izpeljati volje krajanov  dela naselja Šemnik in dela naselja Brezje za ureditev meje med krajevnima skupnostima Izlake in Kisovec – Loke ter Izlake in Čemšenik;

- občina se namerava v letošnjem letu zadolžiti za več kot 1 mio € za investicijo v obnovo izlaške osnovne šole in Vrtca Kekec. Investicija, ki znaša več kot 3 mio €,  bo zaključena v letošnjem letu. S tem bo občina izpolnila obljubo o nujno potrebni prenovi izlaške osnovne šole;

 

Svetu Krajevne skupnosti Izlake tudi predlaga, da umakne svoje soglasje k predlogu za ustanovitev samostojne Občine Izlake.

 

Dragica Jazbec, članica občinskega sveta z liste SDS, je pozdravila takšno županovo stališče.

 

Andreja Dolšino , člana občinskega sveta  z liste NSi., je zanimalo, kdo je lastnik zemljišča ob cesti Zagorje – Čolnišče, kjer se je razmahnilo vrtičkarstvo. To območje je del pete plazu, zato je na njem sporno ukvarjanje z vrtičkarstvom. Zanimalo ga je, pod kakšnimi pogoji se to zemljišče oddaja v najem vrtičakarjem. Podal je tudi pobudo krajanov centra Zagorja, da se zmanjša glasnost glasbe iz parka, ker jih moti med spanjem. Želel je, da občinska uprava pridobi zahtevane podatke in da ga o tem obvesti.

 

Župan je nato čestital g. Janezu Vidmarju za 40 letnico poslovanja podjetja Elektroprom, katerega lastnik je. Nato je pokomentiral tudi članek, ki je bil objavljen v dnevnem časopisju, češ, da družba Elektroprom, d.o.o., ne more v Zagorju oz. v Kisovcu graditi sistem daljinskega ogrevanja na bio maso. Trditve v članku so enostranske, saj v njem ni bilo pojasnjeno, da ima Občina Zagorje ob Savi že od leta 1993 podpisano koncesijsko pogodbo za plin, ki določa, da se lahko v Zagorju gradi le plinovodno omrežje in sicer v režiji koncesionarja, družbe Adriaplin, d.o.o. To je objektivno dejstvo, zato ne gre za nikakršno rušenje projekta ogrevanja na bio maso.

 

Ivo Vrtačnik, vodja oddelka za gospodarske javne službe, je obrazložil skrčen kronološki potek aktivnosti v zvezi z aktivnostmi okrog podelitve koncesije... Ob koncu lanskega leta je družba Elektroprom, d.o.o., zaprosila za lokacijsko informacijo, za gradnjo toplovoda na območju obrtne cone, kjer pa je na podlagi veljavnega zazidalnega načrta načrtovano  ogrevanje iz plinovoda. Za Zagorje je že narejena energetska zasnova, ki velja do 2011 leta. V kratkem je napovedan sestanek z družbo Elektroprom o njenih aktivnostih, ki jih družba namerava izvesti v zvezi z ogrevanjem. Ravno tako je napovedan sestanek na inštitutu za javno upravo, kjer bodo dobili pravne nasvete o možnostih vključevanja novih energetskih zasnov oz. novih možnosti novih sistemov ogrevanja, na področjih, kjer veljajo koncesijske pogodbe. 

 

Slavka Jelševarja, člana občinskega sveta z liste SLS, je zanimalo, ali je uspešna firma Pirnar & Savšek iskala lokacijo za nove poslovne prostore v Zagorju, kajti selijo se v Trbovlje.

 

Župan je pojasnil, da pobuda z njihove strani do njega ni prišla.

 

Nadaljnjih pobud in vprašanj ni bilo.

 

K 3. točki -  Poročilo o izvajanju tekočih aktivnosti v Občini Zagorje ob Savi

 

Poročilo o izvajanju aktivnosti v Občini Zagorje ob Savi je podal župan Matjaž Švagan, in sicer je poudaril:

- na področju vodooskrbe se zaključuje investicija v vrtino Sava. Gre za investicijo vredno okrog 100.000,00 €, zaključuje se tudi izgradnja vodovoda Podkum – investicija 100.000,00 €, občina pomaga z materialom in delom, ravno tako krajani;

- v zaključni fazi je tudi sanacija plazu Markelj, večino teh sredstev je bilo pridobljenih s strani Ministrstva za okolje in prostor;

- v zvezi z obvoznico trenutno potekajo dogovori o oblikovanju sporazuma za izgradnjo 2. faze, sama investicija 2. faze znaša okrog 4 mio €;

- pripravlja se sporazum o sofinanciranj uvoza za trgovski center v Toplicah s podjetjem GIVO, d.o.o. GIVO bo zgradil trgovski center za podjetje Spar, ki bo vključeval okrog 150 parkirišč ;

- v skladu s terminskim planom poteka investicija izgradnje šole in vrtca na Izlakah. V marcu bo objavljen tudi razpis za nadaljevanje investicij v predšolski oz. osnovnošolski prostor. Občina se intenzivno pripravlja na ta razpis, na katerem bo prijavila investicijo v prenovo OŠ Tone Okrogar;

- zaključujejo se tudi dela na mrliški vežici v Šentlambertu ter na domu kulture na Mlinšah;

- v Weinbergerjevi hiši potekajo dela za novo poročno sobo, novo galerijo ter spominsko sobo Ladka Korošca;

- v  zaključni fazi je tudi priprava projekta za mladinski center »Vašhava«.

 

Razprave ni bilo.

 

K 4. točki - Predlog proračuna Občine Zagorje ob Savi za leto 2007 z odlokom o proračunu in načrtom razvojnih programov občine za obdobje 2007 –  2010 –  1.OBRAVNAVA

 

Uvodno obrazložitev je župan Matjaž Švagan. Poudaril je, da je novi Zakon o financiranju občin Občini Zagorje prinesel okrog 700.000 € dodatnega proračunskega denarja in  s tem tudi boljše možnosti, da se planirane  investicije zaključijo v tem mandatu. Na prihodkovni strani je najbolj pomemben postopek prodaje počitniškega doma v Vrsarju. Pomembno je tudi, da se bo v letu 2007 občina dodatno zadolžila za financiranje izgradnje šole in vrtca na Izlakah. Občina se je s svojimi projekti vključila tudi v pripravo regionalnega razvojnega programa in programa območnega razvojnega partnerstva.

 

Jelena Mlakar, vodja oddelka za javne finance, je v nadaljevanju podrobneje obrazložila proračun in posamezne proračunske postavke.

 

Sledila je razprava.

 

Janez Vovk je predlagal, da se vse postavke,  povezane z mediji, vključijo v eno postavko, ki bi se lahko imenovala »odnosi z javnostjmi«.

 

Janez Vidmar je podprl razpravo g. Vovka in dejal, da se mu zdi proračun nepregleden, določene postavke so preveč razdrobljene. Predlagal je, da se postavka financiranje krajevnih skupnosti poveča glede na povečanje sredstev za financiranje občin s strani države ter da se na Valvazorjevi cesti na Izlakah pločnik zgradi v celotni dolžini, vključno z javno razsvetljavo in vodovodom, kajti to je šolska pot. Prav tako naj se zgradi pločnik na predelu od Mercatorja do betonarne v Kisovcu.

 

Župan je pojasnil, da je vsebina in oblika proračuna pripravljena v skladu s proračunskim priročnikom in navodili Ministrstva za finance, zato ga ni mogoče spremeniti. Glede pločnika v Kisovcu pa je pojasnil, da je občina že pred desetimi leti hotela ta problem urediti, vendar ni dobila zemljišča.

 

Dragica Jazbec je dejala, da investicije v krajevnih skupnostih v razvojnem programu niso enakomerno zastopane, npr. Krajevna skupnost Čemšenik nima nobenih predvidenih investicij.

 

Slavko Jelševar je menil, da je postavka glede prodaje Vrsarja nerealna in jo je treba kot tako izločiti iz proračuna.

 

Župan je pojasnil, da obstaja interes za nakup Vrsarja, nekateri interesenti so se že oglasili na razgovor.

 

Marko Agrež, član občinskega sveta z liste SDS, je želel vedeti, ali bomo v primeru da ne pride do realizacije te prodaje, sprejemal nov proračun, ker bo s tem spremenjena struktura proračuna. Zanimalo ga je tudi, kako se bo ta enkratna prodaja  odražala na proračun za leto 2008, ali se bodo potem znižali stroški ali povečali kakšni drugi novi prihodki.

 

Župan je pojasnil, da letos te kapitalske prihodke pričakujejo, vsekakor pa bo leta 2008 posebna razprava, kaj bo z razvojnimi programom in investicijami, kajti čez dve, tri leta takšnih večjih investicij, kot je šola in vrtec Izlake, ne bo. Župan je nato predlagal še, da se da proračun v 20 dnevno javno razpravo. V času razprave naj predlog obravnavajo delovna telesa občinskega sveta, neposredni proračunski uporabniki ter druga zainteresirana javnost.

 

Nadaljnje razprave ni bilo.

 

Občinski svet je nato SOGLASNO sprejel naslednje

 

SKLEPE:

 

1. Občinski svet Občine Zagorje ob Savi potrjuje predlog Odloka o  proračunu Občine Zagorje ob Savi za leto 2007 v prvi obravnavi kot primerno osnovo za nadaljevanje postopka sprejemanja proračuna 2007.

2. Predlog proračuna se posreduje v 20 dnevno javno obravnavo. V času javne obravnave obravnavajo predlog proračuna nadzorni odbor občine in delovna telesa občinskega sveta ter vsa ostala zainteresirana javnost.

3. Za drugo obravnavo predloga  Odloka o proračunu občine Zagorje ob Savi za leto 2007 župan pripravi dopolnjen predlog proračuna glede na vse prejete pisne pripombe in predloge v času javne obravnave.

 

 

K 5. točki - Predlog Odloka o spremembah in dopolnitvah Odloka o ureditvenem načrtu za območje ob Cesti zmage v Zagorju ob Savi – 1.OBRAVNAVA

 

Tatjana Podbregar, vodja oddelka za okolje in prostor, je uvodoma pojasnila razloge za pripravo navedenega odloka.. Predmet in programska izhodišča sprememb in dopolnitev odloka so predvsem: izgradnja parkirne hiše, revitalizacija ploščadi z muzejem, nadzidava obstoječega niza garaž, sprememba namembnosti bivšega objekta Deloze iz proizvodne dejavnosti v rekreacijski objekt ter ureditev pripadajoče infrastrukture in nova prometna ureditev. Pripombe iz javne razgrnitve so bile v največji možni meri upoštevane. Občinski svet naj predlog obravnava in poda stališča do pripomb iz javne razgrnitve. V skladu s stališči občinskega sveta bo predlog dopolnjen in popravljen, pridobljena bodo vsa mnenja pristojnih nosilcev urejanja prostora, nato pa bodo spremembe in dopolnitve ureditvenega načrta posredovane občinskemu svetu v drugo obravnavo in sprejem.

 

Janez Vovk je v imenu odbora za okolje in prostor obrazložil, da je odbor to točko obravnaval in sprejel stališča do pripomb iz javne razgrnitve in  predlagal, da se odlok v prvi obravnavi sprejme.

 

Sledila je razprava.

 

Gregor Brinjevec, član občinskega sveta z liste LDS, je predlagal, da občina razmisli, kam bi se lahko po izgradnji rondoja prestavili kioski, ki stojijo ob avtobusni postaji.

 

Tatjana Podbregar je pojasnila, da je bila v programu priprave odloka predvidena revitalizacija osrednje mestne ploščadi, v okviru tega pa tudi rešitev lokacij za kioske, vendar pa je Zavod za varstvo kulturne dediščine podal zelo stroge pogoje, ki ne dovolijo pod nobenimi pogoji nikakršnih posegov na področju ploščadi.

 

Dragico Jazbec je zanimalo, ali že obstaja načrt kdo bo investitor za garažno hišo. Menila je, da garažna hiša v ta prostor med šolo in zdravstvenim domom ne sodi. Menila je, da bi lahko problematiko pomanjkanja parkirišč reševali tako, da bi jih razpršili po Zagorju, in sicer en del med Delavskem domom in občino  ter pri tržnici.

 

Tatjana Podbregar je poudarila, da se v tej smeri tudi dejansko razmišlja, ureditveni načrt daje v prvi fazi možnost izgradnje novih 55 parkirišč, v drugi fazi pa se lahko zgradi parkirna hiša.

 

Anica Ule Maček, članica občinskega sveta z liste LDS, je povedala, da Srednja šola Zagorje ni v lahki situaciji, ker se morajo odreči zelenim površinam pred šolo na račun novih parkirišč. Hkrati se zavedajo, da je šola v centru mesta in se mora vklapljati v okolje. Izpostavila pa je, da mora šola pridobiti svoja parkirna mesta, ker jih nimajo niti po kriteriju  števila zaposlenih, niti po kriteriju števila dijakov, niti ne obiskovalcev.

 

Janez Vidmar je podprl predlog fazne izgradnje parkirišč.

 

Župan se je zahvalil za konstruktivno razpravo, saj dejansko s predlaganimi rešitvami ni mogoče zadovoljiti vseh. Pojasnil je še, da je občina pridobila soglasje od ministrstva za šolstvo za izgradnjo parkirišč med šolo in objektom Deloza.

 

Mitja Cizej, član občinskega sveta z liste SD, je podal pripombo, da preveč parcialno rešujemo probleme v središču mesta. Morali bi naročiti celovito študijo  prometnega režima v centru mesta Zagorje.

 

Janez Vovk je pojasnil, da je ta razprava že potekala na odboru za okolje in prostor in da je odbor sprejel sklep, ki je že posredovan občinski upravi, naj se pristopi k izdelavi prometne študije za Zagorje, Kisovec in Izlake.

 

Nadaljnje razprave ni bilo.

 

Po razpravi je občinski svet sprejel SOGLASNO naslednji

 

SKLEP:

 

1. Občinski svet Občine Zagorje ob Savi je obravnaval in v prvi obravnavi sprejel Odlok o ureditvenem načrtu za območje ob Cesti zmage v Zagorju ob Savi.

2. Občinski svet je obravnaval in sprejel stališča do pripomb iz javne razgrnitve.

3. Predlagatelj odloka pripravi predlog odloka za drugo obravnavo.

 

K 6. točki – Predlog povišanja cen daljinskega ogrevanja (variabilni del) v Občini Zagorje ob Savi

 

Janez Vovk, predsednik odbora za okolje in prostor, je obrazložil, da je odbor ta predlog obravnaval in ugotovili, da je ogrevanje v Zagorju drugo najcenejše v Sloveniji, zato so s predlogom soglašali.

 

Janez Vidmar se je strinjal, da je cena resnično nizka, želel pa je pojasnilo, ali smo omejeni pri ceni.

 

Sandi Grčar, član občinskega sveta z liste LDS, je kot direktor Komunale Zagorje obrazložil, da je Svea kot dobavitelj energenta najavila 19% zvišanje energenta. Prav tako pa se je povečal strošek električne energije za 30%, kar v strukturi cene predstavlja 15%. Glede na navedeno so predlagali spremembo variabilnega dela cene ogrevanja v višini 20,7%, medtem ko fiksni del cene ogrevanja ostane nespremenjen.

 

Janez Vidmar je dejal, da je to prenizka cena, neekonomska cena, ki ne pokrije stroškov vzdrževanja,  potrebno bo načrtovati obnovo sistema in s tem tudi dvig cen.

 

Sandi Grčar se je strinjal z g. Vidmarjem in obrazložil, da velja v Zagorju isti problem kot v Kisovcu, s pravnega vidika ni možno širiti daljinskega ogrevanja na druga območja.

 

Ivan Klančišar, član občinskega sveta z liste LDS, se je strinjal, da je cena prenizka in da bi moral vsak prispevati del  tudi za vzdrževanje sistema.

 

Nadaljnje razprave ni bilo.

 

Ker nadaljnje razprave ni bilo, so člani občinskega sveta SOGLASNO sprejeli naslednji

 

SKLEP:

 

1. Občinski svet  Občine Zagorje ob Savi daje soglasje k povišanju cen variabilnega   dela  daljinskega ogrevanja v Občini Zagorje ob Savi.

2. Nova izračunana cena za variabilni del za gospodinjstva je 23,9733 EUR/MWh, za ostali odjem pa  31,1653 EUR/MWh.Nova izračunana povprečna cena za gospodinjstva in ostali odjem je 43,6934  EUR/MWh.

3. Povišanje povprečne cene se uveljavlja s 1.03.2007.

 

 

K 7. točki - Predlog Sklepa o financiranju političnih strank v Občini Zagorje ob Savi v mandatnem obdobju 2006 – 2010

 

Uvodno obrazložitev je podal župan Matjaž Švagan. Zakon o političnih strankah v svojem 26. členu predvideva, da lahko lokalne skupnosti tudi financirajo politične stranke. Zakon tudi določa maksimalni obseg sredstev, ki jih lahko lokalna skupnost namenja za financiranje političnih strank. V letu 2007 se predlaga, da ta znesek znaša 0,25€ oz. 60 SIT na volivca na mesec, kar predstavlja 0,3% primerne porabe na letni ravni. Takšen del primerne porabe bi zagotavljali za financiranje političnih strank tudi v prihodnje.

 

Ker razprave ni bilo, so člani občinskega sveta SOGLASNO sprejeli naslednji

 

SKLEP:

 

1. Občinski svet Občine Zagorje ob Savi je sprejel Sklep o financiranju političnih strank v Občini Zagorje ob Savi v mandatnem obdobju 2006 – 2010

2. Sklep se objavi v Uradnem listu RS.

 

 

K 8. točki  - Odlok o spremembi Odloka o preoblikovanju Javnega komunalnega podjetja  Zagorje ob Savi, p.o, v družbo z omejeno odgovornostjo, d.o.o. , z enim družbenikom – SKRAJŠANI POSTOPEK

 

Janez Vovk je v imenu odbora za okolje in prostor obrazložil, da gre za posodobitev imena, hkrati se bliža 50 obletnica ustanovitve te firme in je na mestu, da se zunanja podoba spremeni. Odbor s predlogom soglaša.

 

 

Dragica Jazbec je imela pomislek zaradi organizacijskih sprememb, kaj pomeni v primeru, da gre komunalno podjetje v stečaj.

 

Župan je pojasnil, da je komunalno podjetje v 100% lasti Občine Zagorje ob Savi. S spremembo odloka se v lastniškem smislu nič ne spremeni.

 

Ker nadaljnje razprave ni bilo, so člani občinskega sveta SOGLASNO sprejeli naslednji

 

SKLEP:

 

1. Sprejmejo se spremembe Odloka o  preoblikovanju Javnega komunalnega podjetja Zagorje ob Savi, p.o., v družbo z omejeno odgovornostjo (d.o.o.) z enim družbenikom (Uradni vestnik Zasavja, št. 9/94, 20/94, 10/98 in Uradni list RS, št.39/06).

2. Odlok o spremembah odloka o preoblikovanju Javnega komunalnega podjetja Zagorje ob Savi, p.o., v družbo z omejeno odgovornostjo (d.o.o.) z enim družbenikom  se objavi v Uradnem listu Republike Slovenije in prične veljati osmi dan  po objavi.

 

 

K 9. točki - Predlog Sklepa o višini sejnine članov občinskega sveta, predsednika in članov nadzornega odbora ter predsednikov in članov delovnih teles občinskega sveta za  leto 2007

 

Predsednik komisije za mandatna vprašanja, volitve in imenovanja Sandi Grčar je pojasnil, da je komisija sprejela sklep, da občinskemu svetu za leto 2007 predlaga enak odstotek višine sejnine, kot je veljal v letu 2006. Komisija je menila, da je višina sedaj veljavne sejnine v primeru s primerljivimi občinami zadostna, poleg tega pa se bo višina sejnine v letu 2007 delno povišala zaradi uveljavitve novega Odloka o plačah funkcionarjev, ki postopoma do leta 2009 dviguje plače županov. Višina sejnine se poveča le predsedniku in članom nadzornega odbora.

 

Ker razprave ni bilo, so člani občinskega sveta z 1 glasom PROTI in 22 glasovi ZA sprejeli naslednji

 

SKLEP:

 

1. Občinski svet Občine Zagorje ob Savi je sprejel Sklep o višini sejnine članov občinskega sveta, predsednika in članov nadzornega odbora ter predsednikov in članov delovnih teles  občinskega sveta za  leto 2007.

 

K 10. točki – Volitve, imenovanja, razrešitve:

 

a) imenovanje Sveta za preventivo in vzgojo v cestnem prometu Občine Zagorje ob Savi ter komisije za tehnično urejanje prometa

 

Sandi Grčar, predsednik komisije za mandatna vprašanja, volitve in imenovanja je obrazložil, da je komisija predlagane člane za Svet za preventivo in vzgojo v cestnem prometu Občine Zagorje ob Savi ter za komisijo za tehnično urejanje prometa potrdila.

 

Občinski svet je nato SOGLASNO sprejel naslednji

 

SKLEP:

 

1. Imenuje se Svet za preventivo in vzgojo v cestnem prometu Občine Zagorje ob Savi v naslednji sestavi:

 

- Anton KOBAN, predsednik

Člani:

- Marjan KOVAČ, predstavnik Občinskega sveta občine Zagorje ob Savi

- Anica ULE MAČEK, predstavnica Občinskega sveta občine Zagorje ob Savi

- Matjaž SOTENŠEK, predstavnik vzdrževalca javnih cest in javnih površin, KOP Zagorje ob Savi,

- Bojan VIŠČEK, predstavnik Policijskega oddelka Zagorje ob Savi, pomočnik komandirja PO,

- Matjaž ZUPANČIČ, predstavnik AMD,

- Iztok PEPELNJAK, predstavnik Upravne enote Zagorje ob Savi,

- Tatjana PODBREGAR, predstavnica Oddelka za okolje in prostor Občine Zagorje ob Savi,  vodja,

- Valentin KRALJ, predstavnik osnovnih šol v občini Zagorje ob Savi, predsednik aktiva Ravnateljev.

 

Sekretar:

Boris GROŠELJ, Oddelek za gospodarske javne službe Občine Zagorje ob Savi

 

 

b) Komisija za tehnično urejanje prometa

 

Ker razprave ni bilo, so člani občinskega sveta so SOGLASNO sprejeli naslednji

 

SKLEP:

 

1. Imenuje se Komisija za tehnično urejanje prometa  Občine Zagorje ob Savi v naslednji sestavi :

 

- Matjaž SOTENŠEK, predstavnik vzdrževalca javnih cest in javnih površin, KOP Zagorje ob Savi

- Bojan VIŠČEK, predstavnik Policijskega oddelka Zagorje ob Savi, pomočnik komandirja PO

- Boris GROŠELJ, Oddelek za gospodarske javne službe Občine Zagorje ob Savi

- Matjaž ZUPANČIČ, predstavnik AMD

 

2. Mandat Komisija za tehnično urejanje prometa  Občine Zagorje ob Savi traja štiri leta.

 

 

Imenovanje novega člana javnega zavoda Knjižnica Mileta Klopčiča Zagorje ob Savi

 

Komisija za mandatna vprašanja, volitve in imenovanja je predlagala, da občinski svet namesto Irene Medvešek, ki je s 1.1.2007 imenovana za direktorico knjižnice, imenuje za predstavnika zaposlenih v svetu zavoda Mateja Strgarška, stanujočega Dobovec 41, 1432 Dobovec.

 

Člani občinskega sveta so SOGLASNO sprejeli naslednji

 

SKLEP:

 

a) Namesto Irene Medvešek, ki je s 1.1.2007 imenovana za direktorico javnega zavoda Knjižnica Mileta Klopčiča Zagorje ob Savi, se za predstavnika zaposlenih v svetu zavoda imenuje Matej STRGARŠEK, stanujoč Dobovec 41, 1432 Dobovec.

b) Mandat nadomestnega člana traja do zaključka mandata že imenovanih članov sveta.

 

 

d) Sprejem soglasja k razrešitvi Milene Garantini s funkcije direktorice javnega zavoda Knjižnica Mileta Klopčiča Zagorje ob Savi

 

Člani občinskega sveta so SOGLASNO sprejeli naslednji

 

SKLEP:

 

1. Sprejme se soglasje k razrešitvi Milene Garantini s funkcije direktorice javnega zavoda Knjižnica Mileta Klopčiča Zagorje ob Savi s 1.1.2007.

 

e) Imenovanje člana Odbora za kmetijstvo Občine Zagorje ob Savi:

 

Člani občinskega sveta so SOGLASNO sprejeli naslednji

 

SKLEP:

 

Za članico Odbora za kmetijstvo se imenuje Štefka SUŠA, članica občinskega sveta z liste LDS – Liberalna demokracija Slovenije.

 

 

f) Imenovanje članov območne izpostave Javnega sklada RS za kulturne dejavnosti Zagorje ob Savi

 

Sandi Grčar je v imenu komisije za mandatna vprašanja, volitve in imenovanje povedal, da je komisija oblikovala predlog na podlagi prispelih predlogov kulturnih društev in skupin.

 

Občinski svet je nato SOGLASNO sprejel naslednji

 

SKLEP :

 

1. Občinski svet Občine Zagorje ob Savi imenuje na podlagi predlogov kulturnih društev iz Občine Zagorje ob Savi Svet območne izpostave Javnega sklada RS za kulturne dejavnosti Zagorje ob Savi v naslednji sestavi:

 

1. Marjana MLINARIČ – PIKELJ, Loke 21, Izlake,

2. Vladimir POREDOŠ, Potoška vas 17 b, Zagorje ob Savi,

3. Miran KOKOLE, Ribnik 6, Kisovec,

4. Martina BOKAL, Cesta 9.avgusta 8 E, Zagorje ob Savi,

5. Rihard MAJCEN, Pečarjeva 10, Zagorje ob Savi.

 

2. Mandat članov traja štiri leta.

 

K 11. točki - Predlog letnega programa športa za leto 2007

 

Občinski svet je brez razprave SOGLASNO sprejel naslednji

 

SKLEP :

 

1. Sprejme se predlog Letnega programa športa v Občini Zagorje ob Savi za leto 2007. Višina sredstev za področje športa, določena v letnem programu športa, je okvirna. V primeru, da se bo višina sredstev s sprejetim proračunom Občine Zagorje ob Savi spremenila, se bo višina sredstev, določena v letnem programu športa , uskladila s proračunom.

2. Na osnovi letnega programa športa se izvede javni razpis za sofinanciranje programov športa v Občini Zagorje ob Savi za leto 2007.

 

K 12. točki - Predlog spremembe Statuta Občine Zagorje ob Savi – 1. OBRAVNAVA

 

Predsednik statutarno – pravne komisije Samo Vrtačnik je uvodoma predstavil spremembe Statuta Občine Zagorje ob Savi, ki jih je na predlog župana pripravila statutarno – pravna komisija.

 

Razprave ni bilo.

 

Občinski svet je nato SOGLASNO sprejel naslednji

 

SKLEP :

1. Občinski svet Občine Zagorje ob Savi je v 1. obravnavi sprejel predlog sprememb Statuta Občine Zagorje ob Savi, ki jih je na svoji seji dne 16.02.2007 sprejela statutarno-pravna komisija občinskega sveta.

 

K 13. točki : Predlog sprememb in dopolnitev Poslovnika Občinskega sveta Občine Zagorje ob Savi – 1. OBRAVNAVA

 

Predsednik statutarno – pravne komisije Samo Vrtačnik je uvodoma predstavil spremembe in dopolnitve Poslovnika Občinskega sveta Občine Zagorje ob Savi, ki jih je na predlog župana pripravila statutarno – pravna komisija.

 

Razprave ni bilo.

 

Občinski svet je nato SOGLASNO sprejel naslednji

 

SKLEP :

 

1. Občinski svet Občine Zagorje ob Savi je v 1. obravnavi sprejel predlog sprememb Statuta Občine Zagorje ob Savi, ki jih je na svoji seji dne 16.02.2007 sprejela statutarno-pravna komisija občinskega sveta.

 

Ker je bil dnevni red izčrpan,  je predsedujoči zaključil sejo. Seja je bila zaključena ob 19. uri 35 minut.

 

Direktor občinske uprave:

Župan

Brane OMAHNE, univ.prof.

Matjaž ŠVAGAN

SEKRETAR