Na podlagi 29. in 49. člena Zakona o lokalni samoupravi (Uradni list RS, št. 72/93, 57/94, 14/95, 26/97, 10/97, 10/98 in 74/98), je občinski svet Občine Hoče-Slivnica na svoji 4. seji dne 9. februarja 1999 na predlog župana sprejel
ODLOK
o začasni organizaciji in delovnem področju občinske uprave občine Hoče-Slivnica
I. SPLOŠNE DOLOČBE
1. člen
S tem odlokom se do dokončne ureditve organizacije občinske uprave določa začasna organizacija in delovno področje Občinske uprave občine Hoče-Slivnica (v nadaljnjem besedilu: občinska uprava).
2. člen
Občinska uprava samostojno opravlja upravne, strokovne in druge naloge v okviru pravic in dolžnosti občine na delovnih področjih, ki so določeni s tem odlokom.
Pri opravljanju svojih nalog občinska uprava sodeluje z občinskimi upravami drugih občin, nosilci javnih pooblastil, državnimi organi, zavodi, podjetji in drugimi organizacijami z izmenjavo mnenj, izkušenj ter podatkov in obvestil in preko skupnih delovnih teles.
3. člen
Delo občinske uprave je javno. Javnost dela občinske uprave se zagotavlja z uradnimi sporočili ter z dajanjem informacij sredstvom javnega obveščanja, z novinarskimi konferencami, z udeležbo na konferencah, okroglih mizah in drugih oblikah sodelovanja s predstavniki sredstev javnega obveščanja oziroma na drug ustrezen način, ki omogoča javnosti, da se seznani z delom občinske uprave.
Občinska uprava oz. njeni zaposleni morajo varovati tajnost osebnih in drugih podatkov, ki so varovani z zakonom ali drugimi predpisi.
1. ORGANIZACIJA OBČINSKE UPRAVE
4. člen
Za opravljanje nalog občinske uprave se v Občini Hoče-Slivnica ustanovi enovit organ:
OBČINSKA UPRAVA OBČINE HOČE-SLIVNICA, s sedežem na Pohorski cesti 15 v Hočah (v nadaljnjem besedilu: občinska uprava).
2. DELOVNA PODROČJA OBČINSKE UPRAVE
5. člen
Občinska uprava opravlja strokovne, upravne, organizacijsko-tehnične in administrativne naloge na področju:
- splošnih zadev,
- normativno pravnih zadev,
- upravnih zadev,
- javnih financ,
- gospodarskih dejavnosti in kmetijstva,
- družbenih dejavnosti,
- varstva okolja in urejanja prostora,
- gospodarskih javnih služb in infrastrukture,
- inšpekcijskega nadzorstva in občinskega redarstva,
- gospodarjenje s stavbnimi zemljišči.
Občinska uprava opravlja tudi druge naloge iz pristojnosti občine.
6. člen
Predstojnik občinske uprave je župan, ki predstavlja in zastopa občino ter nadzoruje in usmerja in daje navodila za vodenje občinske uprave. S pooblastilom lahko za določene naloge pooblasti podžupana.
Delo občinske uprave neposredno vodi tajnik občine, ki ga imenuje in razrešuje župan.
Tajnik občine zlasti:
1. Neposredno vodi občinsko upravo, organizira in koordinira delo delavcev v občinski upravi in jih nudi strokovno pomoč, razporeja delo med delavce v občinski upravi in skrbi za delovno disciplino;
2. Izdaja odločbe v upravnem postopku na prvi stopnji;
3. Opravlja najzahtevnejše naloge občinske uprave in vodi ter sodeluje v najzahtevnejših projektnih skupinah v občini, skrbi za zakonito, učinkovito in smotrno opravljanje nalog občinske uprave.
4. Opravlja druge naloge po nalogu župana.
Tajnik občine je za svoje delo odgovoren županu.
Tajnik občine lahko izdaja odločbe in druge akte, ki se nanašajo na uresničevanje pravic, obveznosti in odgovornosti iz delovnega razmerja delavcev občinske uprave, če ga župan za to pooblasti.
Tajnik občine mora imeti višjo ali visoko strokovno izobrazbo pravne ali ekonomske smeri in v letu dni po sprejemu izpit ZUP.
7. člen
Razvrstitev in število delovnih mest v občinski upravi ter razvrstitev nalog iz posameznega delovnega področja občinske uprave, ki jih opravlja posamezen delavec, se določi s pravilnikom o sistemizaciji delovnih mest v občinski upravi, ki ga izda župan.
8. člen
Delavci občinske uprave opravljajo naloge, določene z zakoni in drugimi predpisi, statutom občine in pravilnikom o sistemizaciji delovnih mest, v skladu s pristojnostmi in pooblastili, ki jih za opravljanje posameznih nalog določajo zakoni in drugi predpisi ter po navodilih tajnika občine. Za svoje delo so odgovorni tajniku občine, disciplinsko in odškodninsko pa županu oz. podžupanu.
9. člen
V občinski upravi se lahko kot posvetovalno telo župana oblikuje kolegij, ki obravnava pomembnejša vprašanja z delovnega področja občinske uprave. Župan določi sestavo kolegija glede na obravnavano problematiko.
10. člen
Za naloge v občinski upravi, ki zahtevajo sodelovanje več delavcev oziroma sodelovanje različnih strok in stopenj znanja, lahko župan ustanovi delovne skupine in druge oblike sodelovanja. S sklepom o ustanovitvi župan določi sestavo delovne skupine, vodjo delovne skupine ter rok za izvedbo naloge.
3. ODLOČANJE O UPRAVNIH STVAREH
11. člen
Občinska uprava s posamičnimi akti odloča o upravnih stvareh iz občinske pristojnosti in iz prenesene državne pristojnosti.
O upravnih stvareh na prvi stopnji odloča tajnik občine, na drugi stopnji podžupan in na tretji stopnji župan občine, če ni z zakonom drugače določeno.
O pritožbah zoper posamične akte na prvi stopnji iz občinske pristojnosti odloča župan.
O pritožbah zoper posamične akte izdane iz prenesene državne pristojnosti odloča ministrstvo, pristojno za ustrezno področje.
12. člen
O izločitvi zaposlenega v občinski upravi odloča tajnik občine.
O izločitvi tajnika občine odloča občinski svet, ki v primeru izločitve o stvari tudi odloči.
4. KONČNA DOLOČBA
13. člen
Ta odlok začne veljati naslednji dan po objavi v Medobčinskem uradnem vestniku.
Župan
Občine Hoče-Slivnica
Anton Obreht, s.r.
Številka: 17/99
Datum: 1. marca 1999