New Page 3

Na podlagi 87. člena Stanovanjskega zakona (Uradni list RS, št. 69/03 s spremembami, v nadaljevanju SZ-1), Pravilnika o dodeljevanju neprofitnih stanovanj v najem (Uradni list RS, št. 14/04, 34/04 s spremembami), Zakona o splošnem upravnem postopku (Uradni list Republike Slovenije, št. 24/06- UPB s spremembami), Zakona o uveljavljanju pravic iz javnih sredstev (Uradni list RS, št. 62/10 s spremembami) in mnenja Občinskega sveta občine Kuzma z dne 20.12.2019, objavlja občinska uprava občine Kuzma

 

JAVNI RAZPIS

ZA DODELITEV NEPROFITNEGA STANOVANJA V NAJEM

 

1.PREDMET RAZPISA

 

1.1.    Predmet razpisa

Občina Kuzma, Kuzma 60c, 9263 Kuzma (v nadaljevanju: razpisnik), v svojem imenu in v skladu s pozivom Stanovanjskega sklada Republike Slovenije, Javnega sklada, št. 47833-210/2019-1 z dne 11.12.2019 o razpolagalni pravici za stanovanje št. 2, Kuzma 60c, razpisuje oddajo neprofitnega stanovanja v najem na naslovu Kuzma 60c, ki bo najpozneje do 29.2.2020 izpraznjeno.

 

Stanovanje za oddajo v najem bo dodeljeno tistemu prosilcu, ki je glede na socialne razmere po 9. členu Pravilnika o dodeljevanju neprofitnih stanovanj v najem, oproščen plačila lastne udeležbe in varščine.

 

Lastnik stanovanja je Stanovanjski sklad Republike Slovenije, javni sklad, Poljanska cesta 31, Ljubljana. Najemnik bo najemno pogodbo sklepal z lastnikom neprofitnega stanovanja, oddanega v najem.

 

1.2.    Neprofitna najemnina

Najemnina za dodeljeno neprofitno stanovanje bo določena na podlagi Uredbe o metodologiji za oblikovanje najemnin v neprofitnih stanovanjih ter merilih in postopku za uveljavljanje subvencioniranih najemnin (Uradni list RS, št. 131/03 s spremembami) oziroma na podlagi predpisa, ki bo veljal v času sklepanja najemne pogodbe.

 

Najemnik, ki bo izpolnjeval pogoje, lahko uveljavlja pravico do subvencije najemnine v skladu z Zakonom o uveljavljanju pravic iz javnih sredstev oziroma predpisom, veljavnim v času trajanja najemnega razmerja.

 

Za povprečno veliko dvosobno stanovanje v izmeri 93,68 m2, točkovano s 320 točkami, po stopnji 4,68 %, znaša zadnja zaračunana najemnina, izračunana na podlagi navedenih veljavnih predpisov 293,31 EUR.

 

Najemna pogodba se bo sklenila za nedoločen čas. Najemodajalec neprofitnega stanovanja ima pravico vsakih pet let preveriti ali najemnik in ostali uporabniki neprofitnega stanovanja, še izpolnjujejo dohodkovne pogoje za uporabo neprofitnega stanovanja po veljavnem pravilniku na dan preverjanja. Podatke o denarnih prejemkih za preteklo koledarsko leto pred preverjanjem izpolnjevanja pogojev za uporabo neprofitnega stanovanja, lahko pridobivajo najemodajalci iz uradnih evidenc in drugih zbirk osebnih podatkov v skladu z zakonom. Najemnik mora na zahtevo najemodajalca predložiti vse zahtevane izjave in dokazila zase in za ostale uporabnike v roku 30 dni od prejema zahteve. Če najemnik ni več upravičen do neprofitnega stanovanja, se najemna pogodba lahko spremeni v najemno pogodbo za tržno stanovanje.

 

Če se socialne razmere najemnika, ki plačuje za stanovanje prosto oblikovano najemnino, spremenijo tako, da dohodek pade pod mejo, določeno v 5. členu Pravilnika o dodeljevanju neprofitnih stanovanj v najem, lahko najemnik od najemodajalca zahteva preveritev svojega socialnega stanja in ponovno spremembo prosto oblikovane najemnine v neprofitno najemnino.

 

1.3.    Površinski normativi

Pri dodelitvi neprofitnega stanovanja bodo upoštevani naslednji površinski normativi:

 

Število  članov

gospodinjstva

Površina  stanovanja  brez  plačila

varščine 

1-člansko

od 20 m2 do 30 m2

2-člansko

nad 30 m2 do 45 m2  

3-člansko

nad 45 m2 do 55 m2

4-člansko

nad 55 m2 do 65 m2

5-člansko

nad 65 m2 do 75 m2

6-člansko

nad 75 m2 do 85 m2

 

Za vsakega nadaljnjega člana gospodinjstva se površine spodnjega in gornjega razreda povečajo za 6 m2.

 

2.RAZPISNI POGOJI

 

2.1. Splošni pogoji

Upravičenci za dodelitev neprofitnih stanovanj v najem so državljani Republike Slovenije.

 

Upravičenci za dodelitev neprofitnih stanovanj v najem so tudi:

 

-     žrtve družinskega nasilja, ki imajo začasno bivališče v materinskih domovih in zatočiščih – varnih hišah, zavetiščih in centrih za pomoč žrtvam kaznivih dejanj;

 

-     invalidi, ki so trajno vezani na uporabo invalidskega vozička ali trajno pomoč druge osebe, ne glede na kraj stalnega prebivališča, možnosti za zaposlitev ali imajo zagotovljeno pomoč druge osebe in zdravstvene storitve;

 

-     najemniki v stanovanjih, odvzetih po predpisih o podržavljenju – prejšnji imetniki stanovanjske pravice, če izpolnjujejo splošne pogoje za upravičenost do dodelitve neprofitnega stanovanja po Pravilniku o dodeljevanju neprofitnih stanovanj v najem.

 

2.2. Dohodkovni kriterij

Prosilci so upravičeni do dodelitve neprofitnega stanovanja, če dohodki njihovih gospodinjstev v letu 2018 ne presegajo zgornje meje v spodnji tabeli določenih odstotkov od povprečne neto plače v državi, ki je v letu 2018 znašala 1.092,74 EUR.

 

Glede na višino dohodka gospodinjstva, kot je razvidno v spodnji tabeli, kandidirajo za stanovanje prosilci, ki so oproščeni plačila lastne udeležbe in varščine.

Velikost gospodinjstva

%

Meja dohodka v €

1-člansko

90%

do  983,47

2-člansko

135%

do 1.475,20

3-člansko

165%

do 1.803,02

4-člansko

195%

do 2.130,84

5-člansko

225%

do 2.458,67

6-člansko

255%

do 2.786,49

 

Za vsakega nadaljnjega člana gospodinjstva se gornja lestvica nadaljuje s prištevanjem po 20 odstotnih točk.

 

2.3. Premoženje prosilca

Upravičenci za dodelitev neprofitnih stanovanj v najem morajo poleg navedenih pogojev izpolnjevati še naslednje splošne pogoje:

-     da prosilec ali kdo izmed članov gospodinjstva ni najemnik neprofitnega stanovanja, oddanega za nedoločen čas in z neprofitno najemnino ali lastnik ali solastnik drugega stanovanja ali stanovanjske stavbe, ki ne presega vrednosti 40% primernega stanovanja, razen če je stanovanje ali stanovanjska stavba po zakonu oddana v najem za nedoločen čas, z neprofitno najemnino;

-     da prosilec ali kdo izmed članov gospodinjstva ni lastnik drugega premoženja, ki presega 40 % vrednosti primernega stanovanja;

-     da je prosilec, ki ponovno prosi za dodelitev neprofitnega stanovanja v najem, poravnal vse obveznosti iz prejšnjega neprofitnega najemnega razmerja ter morebitne stroške sodnega postopka.

 

Glede na število članov gospodinjstva vrednost drugega premoženja ne sme presegati naslednjih zneskov:

 

 

Število članov gospodinjstva

Vrednost  drugega  premoženja,  ki  ne  sme 

presegati

 

 

40% vrednosti primernega stanovanja v EUR

 

1-člansko

15.148,80

 

2-člansko

18.515,20

 

3-člansko

23.564,80

 

4-člansko

27.604,48

 

5-člansko

31.980,80

 

6-člansko

35.347,20

 

Opomba: Kot osnova za določitev vrednosti primernega stanovanja se upošteva stanovanje, točkovano s 320 točkami, vrednost točke 2,63 EUR in površina stanovanja v povezavi s številom uporabnikov stanovanja.

 

 

2.4.    Posebne možnosti udeležbe na razpisu in pogoji

 

2.4.1. Najemnik tržnega ali službenega stanovanja v lasti Občine Kuzma

 

 

Prosilec, ki je najemnik tržnega stanovanja v lasti Občine Kuzma ali Stanovanjskega sklada RS, pod pogojem, da redno in brez prekinitve uporablja stanovanje in da ima na dan prijave na razpis, poravnane vse zapadle obveznosti za uporabo stanovanja, je upravičen do prijave na razpis. Najemnik stanovanja, ki se na razpisu uvrsti med upravičence za dodelitev neprofitnega stanovanja, pa pred dodelitvijo neprofitnega stanovanja ne izpolnjuje pogojev glede redne uporabe in rednega plačevanja obveznosti za stanovanje, ni upravičen do dodelitve neprofitnega stanovanja v najem in se mu le-to ne dodeli. Do dodelitve neprofitnega stanovanja v najem prav tako ni upravičen najemnik stanovanja, ki je le tega izpraznil in do prijave na razpis ni poravnal vseh obveznosti.

 

2.4.2. Najemnik, ki ima obveznosti iz prejšnjega neprofitnega stanovanja v lasti Občine Kuzma

 

Prosilec, ki je bil že najemnik neprofitnega stanovanja v lasti Občine Kuzma, pa do prijave na predmetni razpis ni poravnal vseh zapadlih obveznosti za nekdanjo uporabo stanovanja, ni upravičen do dodelitve neprofitnega stanovanja v najem in se mu le-to ne dodeli.

 

3.   KRITERIJI IN MERILA ZA OCENJEVANJE STANOVANJSKIH IN SOCIALNIH

 

RAZMER PROSILCEV

 

3.1. Ocenitev stanovanjskih in socialnih razmer prosilcev

Stanovanjske in socialne razmere prosilca bodo ocenjene skladno s točkovalnim vrednotenjem, ki ga določa pravilnik, določen v razpisu.

 

 

3.2. Prednostne kategorije prosilcev

Razpisnik določa v skladu s 6. členom Pravilnika, naslednje prednostne kategorije prosilcev, ki se točkujejo z naslednjo višino točk:

 

PREDNOSTNE KATEGORIJE PROSILCEV

Število točk

 

 

1. mlade družine; mladi

 

a) mlade družine (starost družine do 35 let)

150

b) mladi (starost prosilca do 30 let)

50

 

 

 

2. družina z večjim številom otrok – najmanj trije otroci

50

 

 

3.  invalidi  in  družine  z  invalidnim  članom,  ki  je  gibalno  oviran,  trajno

50

vezan  na  uporabo  invalidskega  vozička  (upošteva  se  invalidnost,  če

 

oseba ni v institucionalnem varstvu)

 

4. družina z manjšim številom zaposlenih

40

5.  izobrazba prosilca:

 

a) prejšnji višješolski strokovni programi

20

b) visokošolski strokovni programi in univerzitetni programi / 1. bolonjska st.

40

 

(prejšnja specializacija po višješolskih strokovnih programih in

 

visokošolski strokovni program),

 

c) magisterij / 2. bolonjska st. (prejšnja specializacija po visokošolskih

60

 

programih in univerzitetni program) ali doktorat znanosti (prejšnja

 

specializacija po univerzitetnih programih, magisterij znanosti in doktorati

 

znanosti)

 

6.  državljani  z  daljšo  delovno  dobo,  ki  so  brez  stanovanja  ali

30

podnajemniki (moški 13 let, ženske 12 let)

 

 

 

3.3. Dodatne prednostne kategorije prosilcev

Razpisnik določa v skladu s 4. členom Pravilnika poleg splošnih kriterijev še dodatne kriterije, ki jih mora izpolnjevati prosilec, da je upravičen dodatnih točk. Do dodanih točk bodo upravičeni samo tisti prosilci, ki bodo dodatne točke uveljavljali že v vlogi. Prosilci morajo vlogi priložiti dokazila u upravičenosti do dodelitve dodatnih točk. V primeru, da prosilec ne bo predložil dokazila za uveljavitev dodatnih točk, ga bo razpisnik pozval k dopolnitvi vloge. V primeru, da prosilec po pozivu razpisnika k dopolnitvi ne bo dostavil zahtevanih dokazil, razpisnik prosilcu ne bo priznal dodatnih točk.

 

 

3.4. Določitev prednosti

Prednost pri dodelitvi stanovanja, imajo prosilci z daljšo dobo bivanja v občini Kuzma, mlade družine, družine z manjšim številom zaposlenih in prosilci z daljšo delovno dobo.

 

4.RAZPISNI POSTOPEK

 

Prosilci, ki se želijo prijaviti na razpis za dodelitev neprofitnih stanovanj v najem, dvignejo obrazec vloge, s katerim se prijavijo na razpis v sprejemni pisarni na naslovu Občina Kuzma, Kuzma 60c, 9263 Kuzma, v času uradnih ur, in sicer v ponedeljek od 7.30 do 14.30 ure, v sredo od 7.30 do 16.30 ure in v petek od 7.30 do 12.00 ure ali na spletni strani Občine Kuzma na naslovu https://kuzma.e-obcina.si.

 

Vsebina javnega razpisa je skupaj z vlogo za pridobitev neprofitnega stanovanja v najem, objavljena  v Uradnih objavah občine Kuzma, na spletni strani občine Kuzma in  na oglasni deski Občine Kuzma. V Uradnem listu Republike Slovenije, v občasnem občinskem glasilu Novičke in v  lokalnem časopisu Vestnik, pa bo objavljen poziv na razpis v skrajšani obliki.

 

Ob vložitvi vloge so prosilci dolžni plačati upravno takso v višini 4,50 EUR za vlogo in 18,10 EUR za izdajo odločbe po tarifni številki 1 in 3 taksne tarife Zakona o upravnih taksah (Ur. list RS, št. 106/10 - uradno prečiščeno besedilo,14/15 – ZUUJFO, 84/15 – ZZelP-J, 32/16 in 30/18 – ZKZaš), kar znaša 22,60 EUR. Upravno takso v znesku 22,60 EUR se nakaže s plačilnim nalogom na transakcijski podračun Občine Kuzma št. SI56 0125 6456 0309 164, sklic na št.: 11 75558-7111002 - Občinske upravne takse, katerega fotokopijo se nalepi na vlogo.

 

Prosilci oddajo vloge osebno v prostorih sprejemne pisarne Občine Kuzma ali priporočeno na naslov Občina Kuzma, Kuzma 60c, 9263 Kuzma.

 

Pravočasne bodo tiste vloge, ki bodo oddane na vložišču Občinske uprave občine Kuzma, najkasneje do ponedeljka 17. februarja 2020 do 15.00 ure, ali pa bodo tega dne oddane priporočeno na pošto.

 

Če bo prosilec oddal nepopolno vlogo, bo pozvan, da vlogo v določenem roku dopolni z manjkajočimi listinami. Vloge prosilcev, ki v roku ne bodo dopolnjene, in vloge, oddane po zaključku razpisnega roka, bodo s sklepom zavržene.

 

K izpolnjeni in podpisani vlogi za pridobitev neprofitnih stanovanj v najem morajo prosilci priložiti naslednje listine navedene pod tč. 1., 2., 3. ,4. in 5. , druge listine pa, če se nanašajo na njihov primer in/ali na njihovi podlagi uveljavljajo dodatne točke:

 

1.   izpolnjeno in podpisano izjavo o premoženjskem stanju prosilca in ožjih družinskih članov, skladno s prvim odstavkom 3. člena Pravilnika o dodeljevanju neprofitnih stanovanj v najem;

 

2.   izpolnjeno in podpisano izjavo o morebitnih neobdavčljivih dohodkih in prejemkih prosilca in članov prosilčevega gospodinjstva ter nazivih njihovih izplačevalcev, za koledarsko leto pred razpisom t.i. leto 2018 ter dokazila, ki zapisano na izjavi potrjujejo (za dohodek se štejejo preživnine, nadomestila preživnin, nagrada skrbniku, plačilo dela rejniku, starševski dodatek, otroški dodatek, denarna socialna pomoč, varstveni dodatek, državne štipendije, rente iz življenjskih zavarovanj, invalidski dodatek, sredstva za nego in pomoč);

3.   dokazila o vseh izplačanih neto plačah v letu razpisa, če v preteklem koledarskem letu pred razpisom ni imel dohodkov iz delovnega razmerja;

4.   izjavo o vseh plačanih obveznostih, v kolikor je prosilec že imel v najemu neprofitno ali tržno stanovanje;

5.   drugo zahtevano dokumentacijo za pridobitev dodatnih točk;

6.   veljavno dokazilo o stanovanjskem statusu: npr. najemna oziroma podnajemna pogodba ali dokazilo o plačevanju tržne najemnine, dokazilo o bivanju pri starših, sorodnikih ali prijateljih – potrdilo o stalnem prebivališču in gospodinjski evidenci za starše, sorodnike ali prijatelje; prosilec, ki je (so)lastnik stanovanja: dokazilo o (so)lastništvu, ter v kolikor se z vrednotenjem po modelu vrednotenja nepremičnin, dostopnem na portalu Prostor GURS ne strinja, vrednost nepremičnine, izkazane na podlagi uradne cenitve nepremičnine, opravljene s strani pooblaščenega ocenjevalca nepremičnin oziroma sodno zapriseženega cenilca; prosilec, ki je lastnik stanovanja in izpolnjuje pogoje iz točke 2.4.2: dokazilo o lastništvu: izpisek iz zemljiške knjige oz., če stanovanje ni vpisano v zemljiško knjigo – nepretrgano verigo kupoprodajnih pogodb ter v kolikor se z vrednotenjem po modelu vrednotenja nepremičnin, dostopnem na portalu Prostor GURS ne strinja, vrednost nepremičnine, izkazane na

podlagi uradne cenitve nepremičnine, opljene s strani pooblaščenega ocenjevalca nepremičnin oziroma sodno zapriseženega cenilca;

7.   dokumentacijo o trajni vezanosti na uporabo invalidskega vozička ali o vezanosti na trajno pomoč druge osebe, v kolikor gre za invalida po tretjem odstavku 3. člena Pravilnika o dodeljevanju neprofitnih stanovanj v najem;

 

8.   v primeru nezaposlenosti prosilca oziroma njegovega zakonca/partnerja, ki ima hkrati doseženo višjo ali drugo visoko stopnjo izobrazbe - potrdilo o nezaposlenosti prosilca, njegovega zakonskega ali zunajzakonskega partnerja (izda Zavod RS za zaposlovanje);

9.   v primeru bivanja v neprimernem stanovanju dokazilo o kvaliteti bivanja – stanovanje ovrednoteno z največ 150 točkami po starem sistemu točkovanja (Pravilnik o merilih in načinu za ugotavljanje vrednosti stanovanj in stanovanjskih hiš ter sistemu točkovanja, Uradni list SRS, št. 25/81 s spremembami) oziroma 170 točkami po novem sistemu točkovanja (Pravilnik o merilih za ugotavljanje vrednosti stanovanj in stanovanjskih stavb, Uradni list RS, št. 127/04 s spremembami): zapisnik o točkovanju stanovanja, s katerim načeloma razpolaga upravnik objekta. V kolikor objekt nima upravnika, je zapisnik potrebno naročiti pri pooblaščenem ocenjevalcu vrednosti nepremičnin, sodno zapriseženemu cenilcu gradbene stroke oziroma fizični osebi, ki je opravila ustrezno izobraževanje ter ima pridobljeno potrdilo, ki dokazuje njeno usposobljenost za točkovanje stanovanj po citiranem pravilniku iz leta 2004;

 

10. v primeru neprimerne stanovanjske površine – navedba stanovanjske površine z opisom posameznih prostorov in navedbo površin ter navedbo števila oseb, ki imajo v tem stanovanju prijavljeno stalno prebivališče in posamezne prostore uporabljajo;

 

11. točkovalni zapisnik za stanovanje oz. prostor v katerem prosilec prebiva, kjer so upoštevane odbiten točke zaradi delne, pretežne ali vidne vlage ali pa dokazilo pristojnega izvedenca, ki izkazuje prisotnost vlage;

 

12. kopijo poročnega lista oziroma overjeno izjavo o obstoju zunajzakonske skupnosti;

13. dokazilo o delovni dobi;

 

14. kopijo izpiska iz rojstne matične knjige za vsakega otroka;

15. potrdilo o rednem šolanju otrok, ki so starejši od 15 let;

 

16. zdravniško potrdilo o nosečnosti;

17. odločbo socialne službe o ločenem življenju roditeljev in mladoletnih otrok zaradi neprimernih stanovanjskih razmer (rejništvo, oskrba v tuji družini, zavodu, če so razlog oddaje neprimerne stanovanjske razmere);

 

18. dokazilo o statusu roditelja, ki sam preživlja otroka (samohranilec) – potrdilo, da je preživnina neizterljiva oziroma odločbo o prejemanju preživnine iz preživninskega sklada;

 

19. dokazilo o invalidnosti I., II. ali III. kategorije ali invalidnosti zaradi okvare čuta – slepota, gluhost odločba centra za socialno delo, Zavoda za pokojninsko in invalidsko zavarovanje, Zavoda za zaposlovanje, Zavoda za zdravstveno zavarovanje RS) ali odločbo o razvrstitvi otroka ali izvid in mnenje specialistične pediatrične službe;

 

20. izvid osebnega zdravnika, s katerim se dokazujejo trajna obolenja prosilca ali družinskih članov, pogojena s slabimi stanovanjskimi razmerami;

21. odločba o razvrstitvi otroka, mladostnika ali mlajše polnoletne osebe glede na zmerno, težjo ali težko duševno ali težko telesno motnjo ali izvid in mnenje specialistične pediatrične službe;

 

22. potrdilo o strokovni izobrazbi prosilca (fotokopija diplome, spričevala). Iz priložene dokumentacije mora izhajati ali gre za »pred bolonjski« ali »bolonjski« študij. Listinam, izdanim v tujini, mora biti priloženo mnenje o vrednotenju izobraževanja, ki ga izda ENIC-NARIC center;

23. odločba o dolžnosti preživljanja člana družine, ki ni otrok;

24. odločba o podaljšani roditeljski pravici;

 

25. potrdilo o statusu prejšnjega imetnika stanovanjske pravice;

26. druga dokazila, ki jih prosilec uveljavlja v vlogi.

 

Najemodajalci neprofitnih stanovanj pridobijo v skladu z določili 11.a člena Stanovanjskega zakona (SZ-1) potrdila o državljanstvu, potrdila o stalnem prebivališču in številu članov gospodinjstva od pristojnih državnih organov, podatke o obdavčljivih in neobdavčljivih dohodkih ter prejemkih pa iz obstoječih zbirk podatkov.

 

Podatke, ki se štejejo za davčno tajnost, lahko pridobijo najemodajalci neprofitnih stanovanj za prosilca in polnoletne člane gospodinjstva iz dokončnih odločb o odmeri dohodnine, iz drugih dokončnih odločb davčnega organa in iz davčnih obračunov. Iz navedenih dokumentov lahko najemodajalci neprofitnih stanovanj pridobijo podatke o davčni številki, o vzdrževalnih družinskih članih, o dohodkih davčnih zavezancev, o stroških upoštevanih pri uveljavljanju davčne osnove, o obveznih prispevkih za socialno varnost, podatke o znižanjih in olajšavah, ki se upoštevajo pri obračunu akontacije dohodnine ter od dohodkov iz kmetijstva in od dohodkov iz dejavnosti, če davčni organ s temi podatki razpolaga. Najemodajalci neprofitnih stanovanj v tem odstavku navedene podatke pridobivajo od davčnega organa v skladu z zakonom, ki ureja davčni postopek.

 

Na zahtevo najemodajalca upravljavci zbirk podatkov brezplačno posredujejo vse podatke o obdavčljivih in neobdavčljivih dohodkih in prejemkih za preteklo koledarsko leto pred letom razpisa za prosilca in polnoletne člane gospodinjstva, navedene v vlogi za pridobitev neprofitnega stanovanja.

 

Potrdila, ki ne izkazujejo trajnega statusa, ne smejo biti starejša od 30 dni od objave razpisa.

 

Potrdila o državljanstvu in potrdila o stalnem prebivališču in številu članov gospodinjstva bo pridobil razpisnik neposredno od pristojnega državnega organa.

Potrdilo o poravnanih obveznostih do Občine Kuzma bo za posameznega prosilca strokovna služba občine Kuzma pridobila sama.

 

Glede na okoliščine posameznega primera bo občina Kuzma zahtevala od prosilcev tudi druga dodatna dokazila, listine in pojasnila na podlagi poziva.

 

Razpisnik k vlogi priložene listine zadrži in jih po izteku razpisnega roka udeležencem razpisa ne vrača.

 

5. SPLOŠNE DOLOČBE

 

Strokovna služba razpisnika bo preverjala pravočasnost prispelih vlog in njihovo popolnost ter sedanje stanovanjske razmere prosilcev.

 

Komisija, ki jo imenuje župan Občine Kuzma, bo proučila utemeljenost pravočasnih in popolnih vlog na podlagi prejetih listin, potrebnih za oddajo neprofitnih stanovanj in dokumentiranih poizvedb, ki jih opravijo pri pristojnih organih in organizacijah ter posameznikih.

 

Komisija si lahko stanovanjske razmere prosilcev tudi ogledajo. V primeru ogleda se ta opravi nenapovedano in le pri tistih udeležencih, ki bodo na podlagi predložene listinske dokumentacije zbrali največje število točk glede na število razpisanih stanovanj.

 

Pri obravnavi vloge se upoštevajo razmere, ki so obstajale v času oddaje vloge in so navedene v vlogi. Kasnejših sprememb, razen glede ožjih članov družine prosilca, se NE upošteva. V dvomu se šteje, da se upoštevajo razmere na zadnji dan roka za oddajo vloge, razen če ni izrecno določeno v tem razpisu. Prosilec je dolžan pisno obvestiti razpisnika o spremembi, ki se nanaša na člane njegove družine kot so nosečnost, rojstvo, smrt, razveza zakonske zveze ali razpad zunajzakonske zveze. V primeru izselitve iz stanovanja, za katerega je izpolnil obrazec opisa stanovanjskih razmer, je dolžan pravočasno, najmanj 10 dni pred izselitvijo, obvestiti občino kuzma o izselitvi, da bo komisija predčasno opravila ogled stanovanja.

 

Če se v postopku ugotovi, da je prosilec podal neresnične podatke, da bi pridobil pravico do najema neprofitnega stanovanja, se njegova vloga ne upošteva in se zavrže.

 

Vsem ponudnikom bodo po zaključku razpisa, vročene odločbe o dodelitvi oz. ne dodelitvi stanovanja v najem. Če se posamezni udeleženec razpisa ne strinja z odločitvijo, se lahko v roku 15 dni po prejemu odločitve pritoži. Pritožbo naslovi na razpisnika. O pritožbi odloči v 2 mesecih po prejemu popolne pritožbe župan občine, v kateri ima pritožnik stalno prebivališče. Odločitev župana o pritožbi je dokončna.

 

Z uspelim upravičencem bo sklenjena najemna pogodba za nedoločen čas in z neprofitno najemnino. Uspeli upravičenec, ki neupravičeno zavrne dodeljeno primerno stanovanje, ali ki se na ponovni poziv k sklenitvi najemne pogodbe ne odzove, se črta iz seznama upravičencev.

 

Pred sklenitvijo najemne pogodbe bo razpisnik ponovno preveril, če uspeli upravičenec še izpolnjuje pogoje in merila za dodelitve neprofitnega stanovanja v najem. V primeru, da na razpis morebiti  ne bi  prispela nobena vloga, lahko občina Kuzma ponovi razpis.

 

Če se na prednostni vrstni red uvrstijo udeleženci razpisa z enakim številom točk glede na oceno stanovanjskih in socialnih razmer, ki so določene v obrazcu, imajo prednost pri dodelitvi.

 

6. DODATNE INFORMACIJE

 

Vse informacije lahko dobite od srede 22. januarja 2020 dalje, osebno na sedežu Občina Kuzma, Kuzma 60c, 9263 Kuzma, med uradnimi urami: v ponedeljek od 7.30 –14.30 ure,  v sredo od 7.30 - 16.30 ure in v petek od 7.30 – 12.00 ure, po telefonu (02) 555 80 16, ali po e-pošti: info@obcina-kuzma.si  ali matis.milan@obcina-kuzma.si.

 

Kuzma, 21. januar 2020

 

Župan:

Jožef Škalič