Občinski svet občine Škofja Loka je na podlagi 34., 35. in 36. člena zakona o urejanju naselij in drugih posegov v prostor (Uradni list SRS, št. 18/84, 37/85, 29/86 in Uradni list RS, št. 18/93, 47/93 in 71/93) in 18. člena statuta Občine Škofja Loka na 32. redni seji dne 5. 11. 1998 sprejel
 
P R O G R A M
 
 
priprave sprememb in dopolnitev prostorskih ureditvenih pogojev v Občini Škofja Loka za ureditveno območje P1/1
 
 
1. člen
 
1. Predmet in cilj sprememb in dopolnitev
 
 
S tem programom se podrobneje določijo vsebina in obseg potrebnih strokovnih podlag in drugih strokovnih nalog, ki jih je potrebno opraviti v postopku priprave in sprejemanja sprememb in dopolnitev prostorskih ureditvenih pogojev v Občini Škofja Loka za območje P1/1 (objavljen v Uradnem listu RS, št. 47/93, popravek 8/94 in v Uradnem listu RS, št. 24/92). Določijo se subjekti, ki sodelujejo pri pripravi sprememb in dopolnitev prostorskih ureditvenih pogojev za ureditveno območje P1/1, način njihovega sodelovanja oziroma naloge in obveznosti, ki jih morajo pri tem opraviti, določijo se roki za posamezne faze priprave sprememb in dopolnitev prostorskih ureditvenih pogojev ter sredstva, potrebna za njihovo pripravo. Ta program določa nosilca aktivnosti za pripravo sprememb in dopolnitev prostorskih ureditvenih pogojev za območje P1/1.
 
2. člen
 
2. Izhodišča, vsebina in obseg sprememb in dopolnitev
 
 
Izhodišča za pripravo sprememb in dopolnitev prostorskih ureditvenih pogojev za ureditveno območje P1/1 so spremembe in dopolnitve prostorskih sestavin planskih aktov Občine Škofja Loka za ureditveno območje P1/1.
 
 
Zaradi določitve novih stavbnih zemljišč v postopku sprememb in dopolnitev prostorskih sestavin planskih aktov občine (plansko območje D23), je potrebno spremeniti in dopolniti tudi veljavne prostorske ureditvene pogoje za Škofjo Loko (Uradni list RS, št. 47/93, 8/94 ) za območje P1/1.
 
3. člen
 
3. Strokovne podlage
 
 
Pri izdelavi sprememb in dopolnitev prostorskih ureditvenih pogojev za ureditveno območje P1/1 se uporabijo vse strokovne podlage, ki so bile pripravljene za planske akte občine, s tem, da se jih preveri z ažurnimi podatki in študijami.
 
 
Glede na pomen in lego predlaganega območja se pred izdelavo UN izdela naslednje posebne strokovne podlage in študije:
 
 
– strokovne podlage in študije,
 
 
– strokovne podlage za naravno in kulturno dediščino v Občini Škofja Loka za potrebe prostorskih izvedbenih aktov (izdelana v letu 1997),
 
 
– posebne strokove podlage v skladu s 53., 54. in 55. členom zakona o varstvu okolja (Uradni list RS, št. 32/93),
 
 
– geološke, in hidrološke analize,
 
 
– druge strokovne podlage po potrebi.
 
4. člen
 
3. Organizacija in koordinacija priprave sprememb in dopolnitev
 
 
Koordinator aktivnosti priprave bo Oddelek za okolje in prostor pri občini Škofja Loka.
 
 
Sredstva za pripravo sprememb in dopolnitev PUP Škofja Loka za območje P1/1 je Občina Škofja Loka iz proračunske postavke 6.4.5.
 
5. člen
 
4. Soglasjedajalci
 
 
Organi in organizacije in strokovne službe, ki sodelujejo kot soglasjedajalci pri pripravi sprememb in dopolnitev prostorskih ureditvenih pogojev v Občini Škofja Loka za območje P1/1.
 
 
1. Ministrstvo za zdravstvo, zdravstveni inšpektorat RS, izpostava Kranj.
 
 
2. Ministrstvo za okolje in prostor, Uprava RS za varstvo narave, področje voda, izpostava Kranj.
 
 
3. Elektro Gorenjske p.o.Kranj, PE Kranj.
 
 
4. Telekom Slovenije, PE Kranj.
 
 
5. Pristojen organ za obrambo.
 
 
6. Komunala Škofja Loka (kanalizacija, vodovod, plin).
 
 
7. Zavod za varstvo naravne in kulturne dediščine Ljubljana.
 
 
8. Cestno podjetje Kranj.
 
 
9. Občina Škofja Loka – odbor za kmetijstvo in gozdarstvo.
 
 
Kolikor se v postopku priprave sprememb in dopolnitev PUP ugotovi, da je potrebno pridobiti predhodna mnenja in pogoje ter soglasja tudi drugih organov, ki niso našteti v prejšnjem odstavku, se le-ta pridobe v postopku.
 
 
Organi in organizacije iz prejšnjega odstavka določijo pred začetkom priprave sprememb in dopolnitev prostorskih ureditvenih pogojev v Občini Škofja Loka za območje P1/1 občinskih planskih aktov pogoje, ki jih mora pripravljalec sprememb in dopolnitev občinskih planskih aktov upoštevati pri njegovi pripravi.
 
 
Soglasjedajalci morajo v 30 dneh po prejemu programa priprave posredovati svoje pogoje, sicer se šteje, da pogojev nimajo in zato njihovo sodelovanje in soglasje ni potrebno.
 
 
Na izdelani osnutek pa morajo v tridesetih dneh po prejemu vloge izdati ali utemeljeno zavrniti soglasje, sicer se šteje, da je soglasje dano.
 
 
Pri izdaji soglasja se preverja kako je izdelovalec PUP upošteval postavljene pogoje.
 
 
Zaradi drugačnih zahtev ni možno zavrniti izdaje soglasja.
 
6. člen
 
5. vsebina sprememb in dopolnitev
 
 
Spremembe in dopolnitve se pripravijo v skladu z 43. členom Zakona o urejanju naselij in drugih posegih v prostor (Uradni list SRS, št. 18/84, 37/85, 29/86 in Uradni list RS, št. 18/93, 47/93 in 71/93) ter v skladu z 53. In 54.členom Zakona o varstvu okolja (Uradni list RS, št. 32/93).
 
 
Vsebujejo tekstualni del – odlok in grafični del prikazan na preglednih katasterskih načrtih PKN v merilu 1:5000.
 
7. člen
 
6. Terminski plan
 
 
Osnutek sprememb in dopolnitev: 30 dni po podpisu pogodbe z izdelovalcem oziroma sprejetju sprememb in dopolnitev prostorskih sestavin planskih aktov.
 
 
Stališča do pripomb: 5 dni po prejemu pripomb iz javne razprave.
 
 
Predlog sprememb in dopolnitev PUP: 5 dni po sprejetju stališč do pripomb.
 
 
Končno gradivo: 5 dni po sprejetju sprememb in dopolnitev PUP na občinskem svetu.
 
 
Osnutek sprememb in dopolnitev se pripravi na podlagi strokovnih podlag in pogojev soglasjedajalcev določenih v 4. členu tega programa priprave.
 
 
Ko občinski oddelek za okolje in prostor ugotovi, da osnutek vsebuje vse sestavine predpisane z programom priprave, predlaga županu, da se osnutek sprememb in dopolnitev PUP predloži občinskemu svetu v obravnavo in sprejem;
 
 
– Občinski svet občine Škofja Loka sprejme sklep o enomesečni javni razgrnitvi osnutka sprememb in dopolnitev PUP; sklep o javni razgrnitvi se objavi v Uradnem listu RS;
 
 
– javna razgrnitev se izvede v prostorih Občine Škofja Loka in v sedežih krajevnih skupnostih za 30 dni po dnevu objave sklepa o javni razgrnitvi iz prejšnje alinee;
 
 
– javna razprava se izvede na sedežu Občine Škofja Loka v času trajanja javne razgrnitve;
 
 
– občani, organi in organizacije, krajevne skupnosti ter drugi zainteresirani oziroma prizadeti lahko podajo pisne pripombe v času trajanja javne razgrnitve osnutka sprememb in dopolnitev PUP;
 
 
– občinski svet zavzame stališče do pripomb in predlogov, podanih v času trajanja javne razgrnitve, na podlagi poročila župana;
 
 
– župan po sprejetju stališča do pripomb in predlogov iz prejšnje alinee naloži občinski strokovni službi, da poskrbi za pripravo usklajenega osnutka sprememb in dopolnitev PUP, dopolnitve in popravke tistih njegovih sestavin, na katere so se nanašale utemeljene pripombe in predlogi;
 
 
– župan Občine Škofja Loka posreduje predlog sprememb in dopolnitev PUP občinskemu svetu v obravnavo in predlaga sprejem sprememb in dopolnitev PUP z odlokom.
 
 
– odlok se objavi v Uradnem listu RS.
 
8. člen
 
Program priprave se objavi v Uradnem listu RS in začne veljati z dnem sprejema na Občinskem svetu občine Škofja Loka.
 
 

Št. 352-2/93
Škofja Loka, dne 5. novembra 1998.
Predsednik
Občinskega sveta
občine Škofja Loka
Pavel Malovrh l. r.