New Page 1

Na podlagi določil 55. in 57. člena Zakona o prostorskem načrtovanju – ZPNačrt (Uradni list RS št. 33/07, 108/09) in 31. člena Statuta Občine Komenda (Uradne objave Glasila Občine Komenda št. 02/09) je Župan Občine Komenda 17. oktobra 2013 sprejel

SKLEP

O ZAČETKU PRIPRAVE SPREMEMB IN DOPOLNITEV LOKACIJSKEGA NAČRTA OBMOČJA  02 POSLOVNO PROIZVODNE CONE OZKA DELA – FUNKCIONALNA ENOTA FE6/3

 

1. OCENA STANJA IN RAZLOGI ZA PRIPRAVO SPREMEMB IN DOPOLNITEV LOKACIJSKEGA NAČRTA

Občinski svet Občine Komenda je na svoji 4. izredni  seji dne 11. novembra 2004 sprejel Odlok o lokacijskem načrtu območja 02 Poslovno proizvodne cone Ozka dela, s katerim so bile določene urbanistične in krajinske rešitve prve faze današnje poslovno proizvodne cone Komenda, lokacijski in tehnični pogoji ter usmeritve za projektiranje in gradnjo objektov ter drugi pogoji, zahteve in ukrepi za izvedbo načrtovanih rešitev. Na tej podlagi je bila zgrajena prometna in ostala gospodarska javna infrastruktura ter večina poslovnih objektov. Izvedena je tudi rekultivacija robnih površin območja z zasaditvijo visokorasle drevesne vegetacije, sonaravno je urejen tudi zbiralnik meteorne vode s poudarkom na biotopski funkciji.

Po realizaciji načrtovanih posegov se je v smislu zagotavljanja racionalnejše in uporabniku nujno potrebne ureditve dela območja pokazala potreba za prostorsko modifikacijo urbanističnih in programskih rešitev v funkcionalni enoti Fe 6/3, ki predstavlja severozahodno funkcionalno enoto, umeščeno v osrednji del območja. Če bi se v postopku izdelave sprememb in dopolnitev pokazala potreba, se ob soglasju pristojnih nosilcev urejanja prostora modifikacije lahko opravijo tudi v drugih funkcionalnih enotah.

2. OBMOČJE SPREMEMB IN DOPOLNITEV LOKACIJSKEGA NAČRTA

Površine območja, kjer bi se le v delu funkcionalne enote Fe 6/3 izvedle spremembe in dopolnitve lokacijskega načrta so ob robu območja, kjer se severno od njih nahajajo kmetijska zemljišča in zavzemajo 0,38 ha stavbnih zemljišč. V območje sprememb in dopolnitev lokacijskega načrta bodo lahko po potrebi vključene tudi dodatne površine znotraj območja lokacijskega načrta.

3. NAČIN PRIDOBITVE STROKOVNIH REŠITEV

Strokovne podlage oz. rešitve prostorskih ureditev, ki so predmet sprememb in dopolnitev lokacijskega načrta, izdela izbrani načrtovalec oz. projektna družba na podlagi projektne naloge, ki jo pripravi pobudnik izdelave sprememb in dopolnitev in verificira strokovna služba pripravljavca ter na podlagi smernic pristojnih nosilcev urejanja prostora (v nadaljevanju: NUP).

4. POSTOPKI IN ROKI PRIPRAVE POSAMEZNIH FAZ SPREMEMB IN DOPOLNITEV LOKACIJSKEGA  NAČRTA

Postopek priprave sprememb in dopolnitev lokacijskega načrta se vodi v skladu z Zakonom o prostorskem načrtovanju (Uradni list RS št. 33/07, 108/09). S tem sklepom se ob upoštevanju zakonsko predvidenih postopkov določijo naslednji okvirni roki njegove priprave:

(1)         objava sklepa o pripravi sprememb in dopolnitev lokacijskega načrta:  oktober 2013,

(2)         izdelava eventuelnih strokovnih podlag oz. rešitev ter osnutka sprememb in dopolnitev lokacijskega načrta: 60 dni od objave sklepa,

(3)         pridobitev smernic NUP: 30 dni po prejemu osnutka,

(4)         izdelava dopolnjenega osnutka sprememb in dopolnitev lokacijskega načrta: 60 dni po pridobitvi smernic; če bo potrebno izvesti postopek celovite presoje vplivov na okolje (v nadaljevanju: CPVO), se za dopolnjen osnutek izdela okoljsko poročilo,

(5)         javna razgrnitev traja 30 dni, med javno razgrnitvijo se izvede javna obravnava. Dopolnjen osnutek v prvi obravnavi sprejeme tudi OS Občine Komenda; v primeru izvedbe CPVO se sočasno razgrne in obravnava tudi okoljsko poročilo,

(6)         priprava stališč do pripomb in predlogov z javne razgrnitve, javne obravnave in s seje OS Občine Komenda ter seznanitev lastnikov zemljišč s stališči do pripomb: 30 dni po javni razgrnitvi,

(7)         priprava predloga sprememb in dopolnitev lokacijskega načrta: 30 dni po sprejemu stališč do pripomb,

(8)         pridobitev mnenj NUP k predlogu sprememb in dopolnitev lokacijskega načrta: 30 dni po prejemu predloga,

(9)         sprejem usklajenega predloga odloka o spremembah in dopolnitvah lokacijskega načrta (druga obravnava) na Občinskem svetu Občine Komenda: 30 dni po pridobitvi pozitivnih mnenj NUP,

(10)       objava odloka v uradnem glasilu: po sprejemu na Občinskem svetu Občine Komenda.

Okvirni predvideni roki se v primeru izvedbe CPVO, zahtev in pogojev ter usklajevanja z NUP in drugimi udeleženci lahko spremenijo.

5. NOSILCI UREJANJA PROSTORA (NUP) IN POSTOPEK NJIHOVEGA VKLJUČEVANJA

NUP so ministrstva, organi lokalne skupnosti, izvajalci javnih služb ter nosilci javnih pooblastil, ki sodelujejo v postopku priprave sprememb in dopolnitev lokacijskega načrta in so določeni s tem sklepom ter se vključujejo v postopek skladno z veljavno zakonodajo.

Občina Komenda osnutek sprememb in dopolnitev lokacijskega načrta pošlje NUP ter jih pozove, da ji v roku 30 dni od prejema poziva podajo smernice. NUP v smernicah konkretizirajo določbe predpisov s svojega delovnega področja. Ministrstvo za kmetijstvo in okolje v istem roku občini sporoči, ali je za spremembe in dopolnitve lokacijskega načrta potrebno izvesti CPVO.

Če NUP v predpisanem roku ne podajo smernic, se šteje, da smernic nimajo, pri čemer pa mora pripravljavec upoštevati vse zahteve, ki jih za načrtovanje prostorske ureditve določajo veljavni predpisi.

Na poziv občine v 30 dneh od prejema vloge NUP podajo mnenja k predlogu sprememb in dopolnitev lokacijskega načrta. Če NUP v predpisanem roku ne predložijo mnenj, občina brez teh mnenj nadaljuje s postopkom oziroma s sprejemom dokumenta.

NUP, ki v postopku priprave sprememb in dopolnitev lokacijskega načrta sodelujejo s posredovanjem smernic, strokovnih podlag in mnenj so:

(1)      Ministrstvo za kmetijstvo in okolje, Direktorat za okolje;

(2)      Ministrstvo za obrambo, Uprava RS za zaščito in reševanje;

(3)      Ministrstvo za obrambo, Direktorat za obrambne zadeve;

(4)      Ministrstvo za kmetijstvo in okolje, Agencija RS za okolje, področje urejanja z vodami;

(5)      Ministrstvo za izobraževanje, znanost, kulturo in šport, Direktorat za kulturno dediščino;

(6)      Ministrstvo za infrastrukturo in prostor, Agencija za promet, področje letalstva, urejanje in nadzorovanja civilnega letalstva;

(7)      Zavod RS za varstvo narave;

(8)      Komunalno podjetje Kamnik, d. d.;

(9)      Direkcija RS za ceste;

(10)    Občina Komenda;

(11)    Elektro Ljubljana, Podjetje za distribucijo električne energije d.d.;

(12)    Petrol plin, d. o. o.;

(13)    Drugi nosilci urejanja prostora, organi in organizacije, za katere se v postopku priprave sprememb in dopolnitev lokacijskega načrta izkaže, da rešitve posegajo v njihovo delovno področje.

6. OBVEZNOSTI S FINANCIRANJEM

Stroške izdelave sprememb in dopolnitev lokacijskega načrta nosi pobudnik. Postopek sprejema vodi občinska uprava Občine Komenda.

7. OBJAVA SKLEPA

Ta sklep se objavi v Uradnih objavah Glasila Občine Komenda in na občinskih spletnih straneh ter začne veljati z dnem objave v uradnem glasilu.

 

Št.: 3500-0003/2013

Komenda, 17. oktober 2013

 

ŽUPAN

OBČINE KOMENDA

Tomaž Drolec,  l. r.