New Page 2

 

Na podlagi 11. člena Statuta Mestne občine Ptuj (Uradni vestnik Mestne občine Ptuj, št. 6/99- uradno prečiščeno besedilo, 2/01, 1/03, 6/03 in 12/05), Zakona o prostorskem načrtovanju (Ur. l. RS, št. 33/07), Pravilnika o merilih za odmero komunalnega prispevka (Uradni list RS, št. 117/04, 75/05) in Uredbe o vsebini programa opremljanja zemljišč za gradnjo (Uradni list RS, št. 117/04, 74/05 in 33/07) je Mestni svet Mestne občine Ptuj na 9. redni seji, dne 23. julija 2007, sprejel

 

 

ODLOK

 

 

o komunalnem prispevku Mestne občine Ptuj

 

 

I. SPLOŠNA DOLOČBA

 

 

1. člen

 

 

(1) S tem odlokom se določijo podrobnejša merila za odmero komunalnega prispevka v Mestni občini Ptuj, ki ga plačujejo zavezanci za plačilo komunalnega prispevka.

 

 

 

 

 

(2) Stroški opremljanja zemljišč s komunalno infrastrukturo se določajo na podlagi odloka o programu opremljanja zemljišč za gradnjo, ki velja na posameznem delu Mestne občine Ptuj in drugih odlokov o programu opremljanja na posameznih območjih Mestne občine Ptuj.

 

 

II. ZAVEZANCI ZA PLAČILO KOMUNALNEGA PRISPEVKA

 

 

2. člen

 

 

Zavezanec za plačilo komunalnega prispevka je:

 

 

- investitor, ki namerava zgraditi nov objekt, za katerega je potrebno pridobiti gradbeno dovoljenje;

 

 

-           investitor oz. lastnik objekta, ki namerava prizidati, nadzidati, rekonstruirati, zgraditi nadomestni objekt ali spremeniti namembnost obstoječega objekta, če povečuje priključno moč obstoječih priključkov;

 

 

-           lastnik obstoječega objekta na opremljenem ali delno oprem-

 

 

ljenem stavbnem zemljišču, če se to zemljišče komunalno opremlja tako, da se komunalna oskrba izboljša ali na novo uredi. Kadar se na določenem območju urejanja na novo ureja komunalna infrastruktura v skladu z zahtevami veljavnih predpisov, so zavezanci za plačilo tudi vsi lastniki že zgrajenih objektov, ki za namen izgradnje take infrastrukture še niso plačali komunalnega prispevka.

 

 

(1) Komunalni prispevek se odmeri z odločbo na zahtevo zavezanca ali po uradni dolžnosti.

 

 

 

 

 

(2) Odločbe o odmeri komunalnega prispevka na celotnem območju Mestne občine Ptuj izdaja Občinska uprava Mestne občine Ptuj. Odločbe o odmeri komunalnega prispevka so skladno z Zakonom o prostorskem načrtovanju (Uradni list RS, št. 33/07) in Zakonom o graditvi objektov (Ur. l. RS, št. 102/04, 14/05, ZGO-1-UPB1) ob uporabi Zakona o splošnem upravnem postopku (Ur. l. RS, št. 24/06, ZUP-UPB2) individualne ter se izdajo pred gradbenim dovoljenjem.

 

 

 

 

 

(3) Zavezanec za plačilo komunalnega prispevka je:

 

 

l           investitor oziroma lastnik objekta, ki se na novo priključuje na komunalno opremo,

 

 

l           investitor, ki povečuje neto tlorisno površino objekta ali spreminja njegovo namembnost,

 

 

l           lastnik obstoječega objekta na opremljenem ali delno opremljenem stavbnem zemljišču, če se to zemljišče komunalno opremlja tako, da se komunalna oskrba izboljša ali na novo uredi,

 

 

l           vsak lastnik objekta, ki se na novo priklaplja oz. uporablja javno infrastrukturo ali grajeno javno dobro, ki je predmet tega odloka ter programa opremljanja in zanjo še ni plačal komunalnega prispevka.

 

 

 

 

 

(4) Kadar se na določenem območju urejanja na novo ureja komunalna infrastruktura v skladu z zahtevami veljavnih predpisov, so zavezanci za plačilo tudi vsi lastniki že zgrajenih objektov, ki za namen izgradnje te infrastrukture še niso plačali komunalnega prispevka. Za novo zgrajeno komunalno opremo se izdela nov program opremljanja oziroma se dopolni obstoječi program opremljanja na podlagi katerega se določi podlage za odmero komunalnega prispevka skladno z Uredbo o vsebini programa opremljanja stavbnih zemljišč (Uradni list RS, št. 80/07).

 

 

III. OPREMLJENOST STAVBNEGA ZEMLJIŠČA

 

 

3. člen

 

 

(1( Če s prostorskimi akti ali s programi opremljanja stavbnih zemljišč ni drugače določeno, velja za komunalno opremljeno tisto stavbno zemljišče, za katerega so v oddaljenosti do 100 m od roba gradbene parcele zagotovljeni priključki na javno vodovodno omrežje in javno kanalizacijsko omrežje oz. je javna razsvetljava oddaljena 100 m od roba parcelne meje.

 

 

 

 

 

(2) Za individualno gradnjo mladih družin velja za komunalno opremljeno tisto stavbno zemljišče, za katerega so v oddaljenosti do 50 m od roba gradbene parcele zagotovljeni vsi priključki na vodovodno in kanalizacijsko omrežje ter javno razsvetljavo.

 

 

(1) Če s prostorskimi akti ali s programi opremljanja stavbnih zemljišč ni drugače določeno, velja za komunalno opremljeno stavbno zemljišče, za katerega so v oddaljenosti do 100 m od roba parcele zagotovljeni priključki ali raba objektov in omrežij infrastrukture za izvajanje obveznih lokalnih gospodarskih javnih služb varstva okolja po predpisih, ki urejajo varstvo okolja (vodovod, kanalizacija in odpadki) ter omrežja infrastrukture za izvajanje izbirnih lokalnih gospodarskih javnih služb po predpisih, ki urejajo energetiko, na območjih, kjer je priključitev obvezna (javna razsvetljava, plin, in če je opredeljeno tudi daljinsko ogrevanje ter elektrika) ter objekti grajenega javnega dobra (ceste, parkirišča, zelene in javne površine, igrišča...).

 
     
 

(2) Za individualno gradnjo mladih družin velja za komunalno opremljeno tisto stavbno zemljišče, za katerega so v oddaljenosti do 50 m od roba parcele zagotovljeni priključki ali raba objektov in omrežij infrastrukture iz prvega odstavka tega člena.

 

 

IV. IZRAČUN IN ODMERA KOMUNALNEGA

 

 

PRISPEVKA

 

 

4. člen

 

 

(1) Komunalni prispevek se izračuna in odmeri:

 

 

-           za vsako novogradnjo na območju občine;

 

 

-           za vsako rekonstrukcijo, dozidavo, nadzidavo ali gradnjo nadomestnega objekta na območju občine, če se povečuje moč priključka na komunalno infrastrukturo, za kar se šteje tudi sprememba neto tlorisne površine oziroma sprememba njene namembnosti;

 

 

-           vsem lastnikom objektov na območju, ki se opremlja z novo infrastrukturo oz. se obstoječa infrastruktura izboljšuje in niso plačali komunalnega prispevka za to infrastrukturo.

 

 

 

 

 

(2) Če o plačilu komunalnega prispevka dokumentacija ne obstaja, se šteje, da so lastniki vseh zgradb, zgrajenih pred letom 1967 in vseh zgradb, ki jim je bilo gradbeno dovoljenje izdano do

 

 

uveljavitve tega odloka, plačali komunalni prispevek za vso infrastrukturo, zgrajeno na lokaciji.

 

 

(1) Komunalni prispevek se izračuna in odmeri.

 
 

l           za vsak nov objekt, za katerega je potrebno pridobiti gradbeno dovoljenje;

 
 

l           za vsak objekt, kjer se povečuje neto tlorisno površino objekta ali spreminja njegovo namembnost;

 
 

l           za vsak obstoječi objekt na opremljenem ali delno opremljenem stavbnem zemljišču, če se to zemljišče komunalno opremlja tako, da se komunalna oskrba izboljša ali na novo uredi.

 
     
 

(2) Če o plačilu komunalnega prispevka dokumentacija ne obstaja, se šteje, da so lastniki vseh zgradb, zgrajenih pred letom 1967 in vseh zgradb, ki jim je bilo gradbeno dovoljenje izdano do uveljavitve tega odloka, plačali komunalni prispevek za vso infrastrukturo, zgrajeno na lokaciji, na katero je objekt že bil priključen ob uveljavitvi tega odloka. Za vso javno infrastrukturo, na katero se objekt priključuje na novo, zavezanec plača komunalni prispevek po veljavnem odloku.

 

 

5. člen

 

 

(1) Komunalni prispevek se zavezancu odmeri glede na stroške opremljanja s komunalno infrastrukturo na območju, kjer leži objekt, glede na dva kriterija:

 

 

-           površino gradbene parcele zavezanca in

 

 

-           neto tlorisno površino stavbe.

 

 

(2) Neto tlorisna površina stavbe se za novogradnje in druge posege, za katere se izdaja gradbeno dovoljenje, izračuna na podlagi načrta gradbenih konstrukcije oz. načrta arhitekture v skladu s standardom SIST ISO 9836.

 

 

(3) Za obstoječe objekte se za izračun neto tlorisne površine stavbe lahko uporabi podatek o tlorisni površini in etažnosti iz katastra stavb, ki ga vodi Geodetska uprava RS, pri čemer se neto tlorisna površina izračuna tako, da se zmnoži površina stavbe s številom etaž, za preračun na neto tlorisno površino pa dobljeni zmnožek deli s faktorjem 1,16. V primeru pritožbe na tako ocenjeno neto tlorisno površino stavbe mora stranka dokazati dejansko neto tlorisno površino stavbe z načrtom v skladu s prejšnjim odstavkom.

 

 

(4) Višina komunalnega prispevka se določi po naslednji formuli:

 

 

KP = ((Dpi x Cpi x površina parcele + Dti x Cti x neto tlorisna

 

 

       površina x Kdej) x i) x Kolaj

 

 

pri čemer je:

 

 

KP  - komunalni prispevek

 

 

Dpi - delež površine parcele pri izračunu (lahko je

 

 

            med 0,3 in 0,7, ponavadi je 0,5 - Dpi + Dti = 1)

 

 

Cpi - cena opremljanja glede na površino gradbene parcele

 

 

Dti  - delež neto tlorisne površine pri izračunu(lahko je

 

 

            med 0,3 in 0,7, ponavadi je 0,5 - Dpi + Dti = 1)

 

 

Cti  - cena opremljanja glede na neto tlorisno površino stavbe

 

 

Kdej      - faktor dejavnosti (naveden v tabeli)

 

 

i             - letni povprečni indeks v skladu z Uredbo o vsebini

 

 

    programa opremljanja zemljišč za gradnjo

 

 

Kolaj     - faktor olajšave iz 8. člena, če olajšave ni,

 

 

              je ta faktor enak 1

 

 

Faktorji Cpi, Cti , Dpi in Dti so določeni v odloku o programu opremljanja zemljišč za gradnjo, ki velja za obravnavano zemljišče in stavbo.

 

 

(5) V primeru nadomestne gradnje, rekonstrukcije, dozidave, nadzidave ali druge gradnje, pri kateri se spremeni neto tlorisna površina stavbe, se za izračun komunalnega prispevka uporabi formula:

 

 

KP = (Dti x Cti x (neto tlorisna površina objekta po

 

 

        rekonstrukciji - neto tlorisna površina pred

 

 

        rekonstrukcijo) x Kdej  x i) x Kolaj

 

 

Neto tlorisna površina objekta pred rekonstrukcijo mora biti razvidna iz načrta v skladu z 2. odstavkom 5. člena tega odloka, ocena iz 3. odstavka se ne sme uporabiti. Ker se površina

 

 

stavbnega zemljišča ob rekonstrukciji ne spremeni, se ta ne upošteva pri obračunu prispevka.

 

 

(6) Če je neto tlorisna površina nadomestne gradnje oz. stavbe po rekonstrukciji manjša od neto tlorisne površine obstoječe stavbe, se razlika investitorju ne vrne. Pri morebitni novi rekonstrukciji ali nadomestni gradnji pa se upošteva neto tlorisna površina največje stavbe za katero je bil plačan komunalni prispevek.

 

 

(1) Komunalni prispevek se zavezancu odmeri glede na stroške opremljanja s komunalno infrastrukturo na območju, kjer leži objekt, glede na dva kriterija:

 

 

l           površino stavbnega zemljišča (parcele) zavezanca in

 

 

l           neto tlorisno površino objekta.

 

 

(2) Podatek o stavbnem zemljišču (parceli) pridobimo iz prostorskih aktov o namenski rabi oz. če to ni mogoče tako, da pomnožimo površino stavbišča s faktorjem 1,5.

 

 

 

 

 

(3) Neto tlorisna površina objekta se za novogradnje in druge posege, za katere se izdaja gradbeno dovoljenje, izračuna na podlagi načrta gradbenih konstrukcije oz. načrta arhitekture v skladu s standardom SIST ISO 9836.

 

 

 

 

 

(4) Opremljenost stavbnega zemljišča s komunalno opremo se ugotavlja za vsak primer posebej in se določa glede na določila 3. člena tega odloka.

 

 

 

 

 

(5) Za obstoječe objekte se za izračun neto tlorisne površine objekta lahko uporabi podatek o tlorisni površini in etažnosti iz katastra stavb, ki ga vodi Geodetska uprava RS, pri čemer se neto tlorisna površina izračuna tako, da se zmnoži površina objekta s številom etaž, za preračun na neto tlorisno površino pa dobljeni zmnožek deli s faktorjem 1,16. V primeru pritožbe na tako ocenjeno neto tlorisno površino objekta mora stranka dokazati dejansko neto tlorisno površino objekta z načrtom v skladu s prejšnjim odstavkom.

 

 

 

 

 

(6) Višina komunalnega prispevka se določi po naslednji formuli:

 

 

KP = ((Dpi * Cpi * površina parcele + Dti * Cti * neto tlorisna površina objekta * Kdej) * i) * Kolaj

 

 

 

 

 

pri čemer je:

 

 

KP -      komunalni prispevek

 

 

Dpi -     delež površine parcele pri izračunu (lahko je med 0,3 in 0,7, ponavadi je 0,5 - Dpi + Dti = 1)

 

 

Cpi -     cena opremljanja glede na površino parcele

 

 

Dti -      delež neto tlorisne površine pri izračunu (lahko je med 0,3 in 0,7, ponavadi je 0,5 - Dpi + Dti = 1)

 

 

Cti -      cena opremljanja glede na neto tlorisno površino objekta

 

 

Kdej -   faktor dejavnosti (navedeni v tabeli)

 

 

i -         letni povprečni indeks v skladu z Uredbo o vsebini programa opremljanja stavbnih zemljišč (Ur. l. RS, št. 80/07)

 

 

Kolaj -   faktor olajšave iz 8. člena, če ni olajšave, je ta faktor enak 1

 

 

 

 

 

Faktorji Cpi, Cti , Dpi in Dti so določeni v odloku o programu opremljanja zemljišč za gradnjo, ki velja za obravnavano zemljišče in objekt.

 

 

 

 

 

(7) Zavezancu, ki spreminja neto tlorisno površino objekta ali spreminja njegovo namembnost, se komunalni prispevek odmeri tako, da se izračunata višina komunalnega prispevka po spremembi neto tlorisne površine oziroma namembnosti objekta in višina komunalnega prispevka pred spremembo neto tlorisne površine oziroma namembnosti objekta. Komunalni prispevek, ki se odmeri zavezancu, predstavlja pozitivno razliko med komunalnim prispevkom po spremembi in komunalnim prispevkom pred spremembo neto tlorisne površine oziroma namembnosti objekta. Če je razlika negativna, se komunalni prispevek ne plača.

 

 

 

 

 

(8) Če je neto tlorisna površina nadomestne gradnje oz. objekta po rekonstrukciji manjša od neto tlorisne površine obstoječe objekta, se razlika investitorju ne vrne. Pri morebitni novi rekonstrukciji ali nadomestni gradnji pa se upošteva neto tlorisna površina največjega objekta za katero je bil plačan komunalni prispevek.

 

 

6. člen

 

 

(1) V izračunu višine komunalnega prispevka iz prejšnjega člena se v posameznih območjih upošteva opremljenost z obstoječo infrastrukturo in infrastrukturo, opredeljeno v veljavnem proračunu, kot je določeno v ustreznem odloku o programu opremljanja.

 

 

(2) Če na območju ni mogoče priključiti objekta na katerega od navedenih infrastrukturnih omrežij, se višina zmanjša za ustrezen delež, ki ga predstavlja ta vrsta infrastrukture, kar je opredeljeno v odloku o programu opremljanja zemljišč za gradnjo.

 

 

V. OPROSTITVE IN OLAJŠAVE

 

 

7. člen

 

 

Faktor dejavnosti se določa za posamezne vrste objektov glede na pretežno dejavnost. Pri izračunu površin objekta se uporabljajo naslednji faktorji udeležbe pri izračunanem komunalnem prispevku:

 

 

Vrsta Dejavnost Faktor objekta (Kdej)

 

 

11        Stanovanjske stavbe                              1,0

 

 

121       Gostinske stavbe - razen turističnih kmetij           1,3

 

  121       Gostinske stavbe - razen turističnih kmetij           1,1  

 

121       Gostinske stavbe - turistične kmetije                   0,7

 

 

122       Upravne in pisarniške stavbe                  1,0

 

 

123       Trgovske in druge stavbe za storitvene

 

 

            dejavnosti                                            1,5

 

  123       Trgovske in druge stavbe za storitvene dejavnosti            1,3  

 

124       Stavbe za promet in stavbe za izvajanje

 

 

            elektronskih komunikacij                        1,0

 

 

125       Industrijske stavbe in skladišča               1,5

 

 

126       Stavbe splošnega družbenega pomena    0,9

 

 

1271     Nestanovanjske kmetijske stavbe                        0,5

 

 

1272     Stavbe za opravljanje verskih obredov,

 

 

            pokopališke stavbe                                            0,5

 

 

1273     Kulturni spomeniki                                             0,5

 

  125       Industrijske stavbe in skladišča   1,3  
  126       Stavbe splošnega družbenega pomena    0,8  
  1271     Nestanovanjske kmetijske stavbe            0,7  
  1272     Stavbe za opravljanje verskih obredov, pokopališke stavbe          0,7  
  1273     Kulturni spomeniki         0,7  

 

1274     Druge nestanovanjske stavbe                 1,0

 

 

(2) Faktor dejavnosti za kulturne spomenike se uporablja le za spomenike, v katerih se opravlja kulturna dejavnost. Za objekt, ki je sicer razglašena za kulturno dediščino oz. spomenik, pa se v njej ne odvija kulturna dejavnost (npr. gostinstvo, stanovanja), se uporabi faktor dejavnosti glede na dejansko načrtovano dejavnost, ne faktor za kulturni spomenik.

 

 

8. člen

 

 

(1) Za mlade družine, kot jih določa Zakon o nacionalni stanovanjski varčevalni shemi in subvencijah mladim družinam za prvo reševanje stanovanjskega vprašanja in družine s tremi ali več otroci, se višina komunalnega prispevka zmanjša tako, da se izračunani prispevek iz 5. člena tega odloka množi s faktorjem olajšave (Kolaj) 0,5.

 

 

(2) Prebivalci četrti Spuhlja in Jezero, ki so predmet pogodbe za ureditev obveznosti povezanih z izgradnjo centra za ravnanje z odpadki CERO Gajke, so v celoti oproščeni plačila komunalnega prispevka do izteka pogodbe št. 352-06-4/98-503 z dne

 

(2) Prebivalci četrtne skupnosti Spuhlja in četrtne skupnosti Jezero so zaradi odlagališča odpadkov (CERO Gajke) v celoti oproščeni plačila komunalnega prispevka za gradnjo na območju naselja Spuhlja oz. Jezero do izteka pogodbe št. 352-06-4/98-503 z dne 23. 10. 2002 v letu 2007, med MO Ptuj in Mestno četrtjo Jezero oz. do izgradnje komunalne infrastrukture iz pogodbe Cero Gajke.

 

 

23. 10. 2002 v letu 2007, med MO Ptuj in Mestno četrtjo Jezero oz. do izgradnje komunalne infrastrukture iz pogodbe Cero Gajke.

 

 

9. člen

 

 

(1) Komunalni prispevek se ne plačuje za naslednje objekte:

 

 

-           javna gospodarska infrastruktura,

 

 

- neprofitna stanovanja,

 

 

-           varovana stanovanja za starejše občane in invalide, kjer je edini investitor Mestna občina Ptuj oz. stanovanjski sklad občine,

 

 

-           gasilski domovi,

 

 

-           kulturni in športni objekti,

 

 

-           otroški vrtci in šole, kjer je edini investitor Mestna Občina Ptuj.

 

 

(2) Za objekte lokalne gospodarske infrastrukture, katerih investitor bi praviloma bila lokalna skupnost in jih je investitor izvedel na svoje stroške ali v okviru izvajanja javne službe sofinanciral njihovo izgradnjo na predpisan način, se pri odmeri komunalnega prispevka, upošteva delež njegovega prispevka v izgradnjo posamezne komunalne infrastrukture, na katere se bo ali se že priključuje njegov objekt.

 

 

(3) V primeru, da je vrednost namenskih plačil investitorja oziroma sofinanciranja v izgradnjo posamezne vrste komunalne infrastrukture večja kot z odlokom določena višina komunalnega prispevka za posamezno vrsto komunalne infrastrukture, se investitorja oziroma sofinancerja oprosti plačila stroškov vlaganj v posamezno komunalno infrastrukturo, razlika pa se mu ne povrne.

 

 

(3) Investitor oziroma sofinancer dokazuje vlaganja v objekte lokalne gospodarske infrastrukture s sklenjeno pogodbo z lokalno skupnostjo oziroma sklicevanjem na predpise, na podlagi katerih je sofinanciral njihovo izgradnjo ter dokazili o plačanih zneskih, v kolikor s temi podatki ne razpolaga organ v smislu zakona, ki ureja dostop do informacij javnega značaja.

 

 

VI. POSTOPEK ODMERE

 

 

10. člen

 

 

(1) Odločbo o odmeri komunalnega prispevka izda občinska uprava na zahtevo investitorja ali upravne enote, ki vlogi za odmero komunalnega prispevka priloži projektno dokumentacijo za pridobitev gradbenega dovoljenja.

 

 

(1) Odločbo o odmeri komunalnega prispevka izda občinska uprava na zahtevo investitorja, ki vlogi za odmero komunalnega prispevka priloži projektno dokumentacijo za pridobitev gradbenega dovoljenja ali na podlagi obvestila upravnega organa, da je vloga za pridobitev gradbenega dovoljenja popolna, pri čemer mora biti obvestilu upravnega organa priložen tisti del projekta za pridobitev gradbenega dovoljenja, ki je potreben za odmero komunalnega prispevka.

 

 

(2) Za zavezance v primeru iz tretje alineje 1. odstavka 4. člena tega odloka postopek za odmero komunalnega prispevka uvede občinska uprava po uradni dolžnosti. Če lastnik zemljišča, ki se komunalno opremlja dokaže, da je za to infrastrukturo že plačal komunalni prispevek, se to upošteva pri obračunu komunalnega prispevka.

 

 

(3) Komunalni prispevek zavezanec plača v enkratnem znesku ali v obliki obročnih odplačil, kar se določi z odločbo.

 

 

(4) Investitor je dolžan plačati komunalni prispevek v 30 dneh po pravnomočnosti odločbe oziroma v skladu z določitvijo obročnega odplačila. Potrdilo o plačanem komunalnem prispevku izda upravni organ po plačilu celotnega prispevka. Če komunalni prispevek ni plačan v roku, odločba o odmeri preneha veljati in se na ponovno vlogo investitorja odmeri na novo.

 

 

11. člen

 

 

Odmerjeni komunalni prispevek zagotavlja investitorju priključek na komunalno infrastrukturo v skladu s tehničnimi rešitvami uprav-

 

 

ljavca posamezne javne infrastrukture, ne zajema pa stroškov izvedbe samih priključkov.

 

 

12. člen

 

 

Sredstva zbrana po tem odloku, so sredstva občinskega proračuna.

 

 

Komunalni prispevek je namenski vir financiranja gradnje komunalne opreme. Sredstva zbrana po tem odloku, so sredstva občinskega proračuna.

 

 

VII. PREHODNE IN KONČNE DOLOČBE

 

 

13. člen

 

 

(1) Postopki, ki so bili pričeti pred uveljavitvijo tega odloka, se končajo v skladu z dosedanjo ureditvijo.

 

 

(2) Investicije oziroma sofinanciranja v smislu drugega, tretjega in četrtega odstavka 9. člena tega odloka, ki so bila izvedena pred uveljavitvijo tega odloka se smiselno upoštevajo pri odmeri komunalnega prispevka po tem odloku (oprostitve, olajšave).

 

 

14. člen

 

 

Z dnem uveljavitve tega odloga prenehajo veljati Merila in kriteriji o povračilih za nove priključke in za povečanje kapacitete obstoječih priključkov na vodovodno in kanalizacijsko omrežje (Ur.

 

 

vestnik občin Ormož in Ptuj, št. 25/1985).

 

 

15. člen

 

 

Ta odlok začne veljati petnajsti dan po objavi v Uradnem vestniku Mestne občine Ptuj.

 

 

 

 

 

Številka: 007-28/07

 

 

Datum: 23. 7. 2007

 

 

 

 

 

Dr. Štefan ČELAN, s.r.

 

 

župan Mestne občine Ptuj

 

     

 

Odlok o spremembah in dopolnitvah Odloka o komunalnem prispevku Mestne občine Ptuj (Uradni vestnik Mestne občine Ptuj, št. 14/2007) vsebuje naslednjo prehodno in končno določbo:

 

 

 

 

 

9. člen

 

 

Ta odlok začne veljati naslednji dan po objavi (22.12.2007) v Uradnem vestniku Mestne občine Ptuj.