New Page 2

 

 

 

Republika Slovenija

OBČINA ZAGORJE OB SAVI

Cesta 9. avgusta 5

1410 Zagorje ob Savi

 

tel.: 03 56 55 700

fax: 03 56 64 011

www.zagorje.si

obcina.zagorje@zagorje.si

 

 

 

OBČINSKI SVET

 

 

Številka : 900-51/2007

Datum :28. 11. 2007

 

   

Z A P I S N I K

 

8. seje Občinskega sveta Občine Zagorje ob Savi, ki je bila v četrtek, 22. 11. 2007, ob 17. uri, v stekleni dvorani Delavskega doma Zagorje.

 

Prisotni:

Ivo Klančišar, Neva Marn, Gregor Brinjevec, Janka Pavšek Bantan, Franc Kukovica, Marjan Kovač, Sandi Grčar, Romana Butolen, Anica Ule Maček, Aleksander Kos, Simona Klukej, Janez Vovk, Janez Groboljšek, Alojz Pavlovič, Andrej Dolšina, Marko Agrež, Dragica Jazbec, Janez Vidmar, Albin Pražnikar, Alojz Jelševar, Samo Vrtačnik, Staša Baloh Plahutnik, Štefka Suša.

 

Ostali prisotni:

Matjaž Švagan, župan; Jelena Mlakar, vodja oddelka za javne finance; Tatjana Podbregar, vodja oddelka za okolje in prostor; Majda Drnovšek, vodja oddelka za gospodarstvo, Blanka Šmit, vodja oddelka za družbene dejavnosti, Irena Drašlar, vodja oddelka za splošne zadeve; Ivo Vrtačnik, vodja oddelka za gospodarske javne službe, Jože Smrkolj, predsednik nadzornega odbora.

 

Na seji je bilo prisotnih 23 članov občinskega sveta, zato je občinski svet lahko pričel z delom.

 

Sejo je otvoril in vodil župan Občine Zagorje ob Savi Matjaž Švagan.

 

Župan je predlagal v sprejem zapisnika 7. seje, z dne 18. 10. 2007 in 1. izredne seje z dne 29. 10. 2007. Člani občinskega sveta so zapisnika SOGLASNO sprejeli.

 

Župan je nato predlagal, da se dnevni red dopolni z dodatno 5. točko:

 

» Premoženjsko – pravne zadeve – predlog prodaje stanovanj.«

 

Ostale točke se preoštevilčijo.

 

Člani so SOGLASNO sprejeli predlog dodatne točke.

 

Člani občinskega sveta so nato SOGLASNO sprejeli naslednji

 

DNEVNI RED:

 

1. Pobude in vprašanja

2. Poročilo o izvajanju tekočih aktivnosti v Občini Zagorje ob Savi

3. Predlog proračuna Občine Zagorje ob Savi za leto 2008 z odlokom o proračunu in načrtom razvojnih programov občine za obdobje 2008 – 2012 – 1. OBRAVNAVA

4. Predlog dopolnitve Načrta prodaje občinskega stvarnega premoženja za leto 2007

5. Premoženjsko pravne zadeve:

- predlog prodaje stanovanj

6. Predlog Občinskega podrobnega prostorskega načrta na za območje »Gostišča KUM v Zagorju« - 1. OBRAVNAVA

7. Predlog Pravilnika o zamenjavi stanovanj občine Zagorje ob Savi

 

 

K 1 točki – Pobude in vprašanja članov občinskega sveta

 

Uvodoma je Janez Vidmar, član občinskega sveta z liste SDS, prebral 11 vprašanj, na katere je želel odgovor do prihodnje seje. Ti pa so naslednji:

1. Dne 23.12.1992 sprejet odlok o podelitvi koncesije predvideva 100% zagotovitev sredstev za izgradnjo plinovoda s strani koncesionarja (t.j. Adriaplin d.o.o. Ljubljana). Odlok ne predvideva vlaganj Občine zato prosim za pojasnilo, kje oz. kaj je podlaga za sofinanciranje izgradnje omrežja s strani Občine kot koncedenta ?

2. Kakšne so posledice vlaganj Občine v izgradnjo omrežja, zlasti ali se je zaradi vložka v omrežje znižala cena plina za uporabnike? Kaj so imeli od vložka Občine v izgradnjo omrežja občani oz. končni uporabniki?

3. Prosim za razlago določil 6. člena Pogodbe o koncesiji in 4. člena Aneksa t. 3 h pogodbi o koncesiji, ki sta glede ureditve financiranja plinovoda do uporabnikov s strani koncesionarja nerazumljiva.

4. Razlogi za sklenitev aneksa št. 3 so v nasprotju z bistvom koncesije, pri kateri je predvideno, da koncedent podeli izključno pravico izgradnje in distribucije plina enemu koncesionarju, ki mora zgraditi omrežje na lastne stroške, investicijo pa dobi povrnjeno z zaračunavanjem plina uporabnikom. Dejstvo, da je na omrežje priključenih manj uporabnikov kot je bilo predvideno, je posledica zlasti dolgotrajnosti izgradnje omrežja - uporabniki so si uredili lastne sisteme ogrevanja in zato čez skoraj 10 let od podpisa koncesijske pogodbe gotovo niso bili zainteresirani za priklop na plinovod.

Kateri so bili dejanski razlogi za pristop k sofinanciranju izgradnje plinskega omrežja s strani Občine? Zakaj se je k sofinanciranju pristopilo po 8 letih od podpisa koncesijske pogodbe, ko se pretekli že vsi razumni roki za dokončanje omrežja po sklenjeni koncesijski pogodbi?

5. Zakaj občina ni pritisnila na koncesionarja že prej? Zakaj se ni odstopilo od koncesijske pogodbe, če se je ugotovilo, da ekonomski položaj koncesionarja ne prenese investicije? Kako je s pogodbeno kaznijo zaradi nedoseganja rokov po koncesijski pogodbi?

6. Koliko je znašala dejanska investicija Občine v izgradnjo omrežja? Na podlagi česa je bila investicija ocenjena?  Kako je bil določen delež sofinanciranja (88,26%)?

7. Zakaj sta od sprejetja aneksa št. 3 h koncesijski pogodbi (2001) in sklenitve Pogodbe o sofinanciranju gradnje omrežja pretekli nadaljnji 2 leti?

8. Pogodba o koncesiji z dne 23.4.1993 v 11. členu pogodbe o koncesiji določa roke omrežje v Kisovcu. Kdaj je bilo pridobljeno gradbeno dovoljenje za to omrežje? Kdaj je bila podpisana pogodba z dobaviteljem plina za Kisovec? Kdaj se je dejansko začela gradnja plinskega omrežja v Kisovcu in kdaj je bila dokončana?

9. Kako je lastništvo Občine (v deležu sofinanciranja) urejeno v premoženjski bilanci Občine?

10. Ali plačuje koncesionar Občini nadomestilo za uporabo dela omrežja, ki ga je Občina financirala? In če ga – kolikšno dejansko je to nadomestilo? Kje so razvidni prihodki občine iz tega naslova?

11. Kakšen namen je Občina zasledovala s podpisom Aneksa št. 4 h Koncesijski pogodbi (z dne 2.12.2003), ki je bil potem razveljavljen z Aneksom št. 5 (ki ga je koncesionar podpisal 2.12.2003 – torej istega dne kot aneks št. 4, Občina pa 24.12.2003)?

 

Župan se je zahvalil za vprašanja.

 

Dragica Jazbec, članica občinskega sveta z liste SDS, se je zahvalila za odgovor na vprašanje, ki ga je posredovala po elektronski pošti in sicer ali sta mandata g. Sandija Grčarja in Gregorja Brinjevca, ki oba opravljata funkcijo direktorja javnega zavoda, s stališča Zakona o preprečevanju korupcije združljiva s funkcijo člana občinskega sveta in drugo vprašanje ali je g. Ivo Potočnik, ki je postal na zadnji seji član odbora za gospodarstvo funkcionar ali ne. Spomnila pa je tudi, da na prejšnja vprašanja še ni dobila odgovorov (odlagališče Evropark in odlaganje zemlje ob Kotredeščici).

 

Slavko Jelševar, član občinskega sveta z liste SLS, je dejal, da ni dobil odgovora, ali bo upoštevan član stranke SLS v KVIZ-u.

 

Župan je pojasnil, da ta predlog prične veljati v naslednjem mandatu občinskega sveta. V tem mandatu bi bilo potrebno iti v spremembo statuta.

 

Ivo Klančišar, član občinskega sveta z liste LDS, je obrazložil, da je dobil delni odgovor, zato je želel pojasnilo, kako je s financiranjem križišča pri podjetju ETI d.d. na Izlakah, ali to pomeni, da do leta 2011 ne bo prišlo do izvedbe te investicije. To je pereč problem. Želel je tudi, da se Kulturni dom Izlake uvrsti v načrt razvojnih programov Občine Zagorje ob Savi do leta 2012.

 

Župan je dejal, da bo to razprava na naslednji seji, ko se bo obravnaval Proračun za leto 2008 v drugi obravnavi. Kot župan mora strmeti k temu, da se razvijajo vse krajevne skupnosti. Odločitev je, da se vsa dokumentacija pripravi na morebitne prijave na evropske razpise.

 

Ivo Vrtačnik, vodja oddelka za GJS, je podal pojasnilo v zvezi z vprašanjem rekonstrukcije križišča pri ETI d.d. Informacija z Direkcije RS za ceste je res, da v njihovih planih iz naslova investicij, tega projekta ni, vendar bodo intenzivno poskušali preko posebnih ukrepov zagotoviti delno financiranje iz tega naslova. V osnutku proračuna v tem trenutku ni navedenih teh rekonstrukcijskih namenov, vendar se vsako leto NRP – ji  na novo oblikujejo, tako da to ne pomeni, da nadaljnja štiri leta ni možnosti reševanja tega problema. V prihodnjem letu bodo ta projekt poskušali realizirati.

 

Župan se je opravičil predsedniku in vodstvu KS Izlake, ker ni dobilo od g. Vidmarja projektov za kulturni dom na Izlakah  in g. Vidmarja pozval naj dostavi te projekte.

 

Janez Vidmar je vprašal kako je s pobudo v zvezi s križiščem v obrtno cono Kisovec. Pojasnil je tudi, da gre pri načrtovanju gradnje kulturnega doma na Izlakah zgolj za skice in ne za projekte ter da so na razpolago in jih bo posredoval na krajevno skupnost.

 

Župan je pojasnil, da ne gre zgolj za skice ampak gre za zasnovo kompleksa, ki daje pozitivno noto na kulturnem področju na Izlakah. V zvezi s pobudo za izgradnjo krožišča pri uvozu v obrtno cono v Kisovcu pa je pojasnil, da se pobuda proučuje in da obstaja realna možnost, da se na tem področju postavi krožišče.

 

Slavko Jelševar je vprašal, kaj je z križiščem pri Sparu, želel je pisni odgovor.

 

 

K 2. točki - Poročilo o izvajanju tekočih aktivnosti v Občini  Zagorje ob Savi

 

Župan Matjaž Švagan je uvodoma dejal, da je bil eden od najlepših trenutkov v letu 2007 otvoritev prenovljene šole in vrtca na Izlakah. Investicija je bila uspešno speljana in lahko reče, da je šola in vrtec ena izmed najlepših v slovenskem prostoru. Nato je nanizal še naslednje pridobitve in informacije:

 

- obnovljeno je bilo tudi igrišče Prapreče in  Čolnišče;

- v teh dneh je bilo izvedeno asfaltiranje ceste Sava – Mošenik in sicer iz sredstev SVLR in občinskega proračuna. V letu 2008 bo tudi občina Litija sofinanciranja ta odsek;

- v  Čolniščah je bil zgrajen nov oporni zid;

- urejuje se okolica spomenika 1. svetovne vojne. Tu se gradi  nov prehod za pešce in dostop do spomenika, ki bo bolj prijazen invalidom. Prejšnji prehod je bil izredno nevaren. Urejen je tudi sam dostop do Cankarjevega trga, novo je stopnišče in urejena je okolica;

- v teh dneh bo tudi asfaltirana cesta Izlake – Čemšenik, gre za investicijo vredno okrog 600.000 €. Investicija se financira iz sredstev Evropske unije, v naslednjem letu pa bo na vrsti komunalno opremljanje obrtno industrijske cone Selo s sejemsko – prireditvenim prostorom. V letu 2009 se bo iz evropskih in občinskih sredstev  financirala tudi komunalna ureditev naselja Polje v Zagorju. Občina Zagorje je ena izmed redkih občin v slovenskem prostoru, ki je na podlagi javnega razpisa za regionalne vzpodbude prejela vsa razpoložljiva sredstva, ki so ji pripadala;

- pričela se je tudi druga etapa drugega dela izgradnje obvoznice, v neposredni bližini Spara, z izgradnjo glavne ceste, kolesarske ceste in pločnika z zavijalnim pasom proti Sparu. Trgovski center Spar bodo odprli okrog 15. decembra. Obvoznica naj bi se nadaljevala v letu 2008 in tudi konec leta 2008 zaključila z rondojem. Pogodba okrog 3,2 mio € je bila podpisana. S tem bo kolesarska in pešpot zaključena do železniške postaje. V prihodnosti pa do Izlak;

- gradi se nov most pri Komunali Zagorje, bil je v izredno slabem stanju, zato je bil ta poseg nujen. Naslednji most, ki je nujno potreben posega je tudi most pri Elektropromu, ki bo ravno tako obnovljen v letu 2008;

- aktivirana je vrtina Sava - s tem se zagotavlja vse dni v letu prebivalcem naše občine čista, neoporečna, pitna voda;

- sprejet je lokacijski državni načrt za področje mostu čez Kotredeščico v Krajevni skupnosti Franc Farčnik;

- Srednja šola Zagorje je ob pomoči občine Zagorje uspela na javnem razpisu Ministrstva za šolstvo in šport za pridobitev programa zdravstveni tehnik. Bile so sicer želje, da bi bila šola v Trbovljah, vendar je bil dogovor, da se njihova pobuda ne sprejme. Za ta uspeh je bilo vloženega dve leti dela. Podpisana je tudi tripartitna pogodba med šolo, občino Zagorje in Bolnico Trbovlje;

- Poteka tudi veliko pogovorov o pokrajinah. Stališče občin Trbovlje in Hrastnik je da bi se oblikovala ožja zasavska pokrajina s sedežem v Trbovljah. Predlog zagorske občine je pa da, bi se pridružili h kamniško-zasavski pokrajini, ki bi štela nekaj manj kot 150.000 ljudi in bi imela štiri volilne enote. Sedež pokrajine naj bi bil v Domžalah, pokrajinski svet pa v Trbovljah. Litijska občina je želela sedež v Litiji;

- v Državni svet je bil izvoljen g. Branko Majes iz Hrastnika. Tihi dogovor z Občino Hrastnik je bil, da bi bil letos izvoljen naš kandidat, vendar so na ta dogovor pozabili;

- v medijih je veliko govora o onesnaženosti zraka s strani Lafarge Cementa Trbovlje. Na sestanku z njihovimi predstavniki so se dogovorili, da ustanovijo monitoring, ki naj bi bil sestavljen iz največjih onesnaževalcev iz vseh treh občin, da dobimo celotno sliko kdo in na kakšen način onesnažuje našo občino. To je bila pobuda občine in Lafarge Cementa. Občina Zagorje se nikakor ne more strinjati s sežigalnico šestnajstih komunalnih odpadkov. Želja trboveljske cementarne pa je, da bi pričeli s sežiganjem že leta 2008, bolj intenzivno pa 2010;

- novoletne prireditve bodo letos v športni dvorani, silvestrovanje pa bo na prostem. Predlog je bil tudi, da bi se šotor prestavil v Evropark, vendar je ta lokacija zaradi zaradi varnosti občank in občanov slaba.

 

Janez Groboljšek, član občinskega sveta z liste LDS, je dejal, da je priložnost, da kot član občinskega sveta izreče priznanje in pohvalo županu in občinski upravi za dobro opravljeno delo in speljane projekte, ki jih ni malo.

 

Pohvalam so se pridružili tudi Dragica Jazbec. Predlagala je, naj bo asfaltiranje ceste Izlake – Čemšenik  izvedeno kvalitetno, tako da bi dolgo časa služila svojemu namenu.

 

Staša Baloh Plahutnik, članica občinskega sveta z liste SD, se je ravno tako pridružila pohvalam članom občinskega sveta. Na podlagi današnjih izhodišč  (cementarna, pokrajina, zdravstveni tehnik …)  je podala tudi pobudo, da poskušamo iskati skupne točke z občinama Trbovlje in Hrastnik, ker je bilo v zadnjem času pokazana pripravljenost za skupne projekte.

 

Anica Ule Maček, članica občinskega sveta z liste LDS, se je pridružila pohvalam in pobudi Staše Baloh Plahutnik. V predlog za pridobitev programa »zdravstveni tehnik smo uvrščeni in upa, da se bo trend nadaljeval in da bo Ministrstvo za zdravje tudi izdalo pozitivno mnenje.

 

Janez Vovk, član občinskega sveta z liste LDS, je čestital članu državnega sveta g. Branku Majesu in predlagal kot zastopniku vseh treh občin, da bi v letošnjem mandatu prišel saj enkrat na sejo občinskega sveta, ker tega v prejšnjem mandatu ni storil niti enkrat.

 

Župan je to željo potrdil in dodal, da g. Majes, res v petih letih ni obiskal nobeni prireditvi oz. proslave v naši občini.

 

Nadaljnje razprave ni bilo.

 

 

K 3 točki - Predlog proračuna Občine Zagorje ob Savi za leto 2008 z odlokom o proračunu in načrtom razvojnih programov občine za obdobje 2008 – 2012 – 1. OBRAVNAVA

 

Jelena Mlakar, vodja oddelka za javne finance, je na uvodoma predstavila prvi predlog proračuna Občine Zagorje ob Savi za leto 2008 z namenom, da bi uspeli drugo obravnavo izvesti še v letošnjem letu in tako omogočiti, da bi naslednje proračunsko leto začeli brez začasnega financiranja. Razmerje med tekočim in investicijskim delom proračuna je 56 : 44, kar pomeni, da je investicijsko naravnan. Odhodkov je več kot prihodkov, zato je predvideno novo zadolževanje v letu 2008. V posebnem delu proračuna so opisani finančni načrti. V načrtu razvojnih programov pa so nanizani vsi projekti, katere občina financira v letu 2008 do leta 2012.

 

Župan se je zahvalil za kvalitetno pripravljen proračun. Proračun gre v petnajst dnevno obravnavo. Na podlagi posredovanih pripomb bo pripravljen za drugo obravnavo.

 

Razprave ni bilo.

 

 

Člani občinskega sveta so brez razprave, SOGLASNO, sprejeli naslednji

 

SKLEP:

 

1.Občinski svet občine Zagorje ob Savi potrjuje predlog Odloka o proračunu občine Zagorje ob Savi za leto 2008 v prvi obravnavi kot primerno osnovo za nadaljevanje postopka sprejemanja proračuna za leto 2008.

 

2.Predlog odloka se posreduje v petnajstdnevno javno obravnavo. V času javne obravnave obravnavajo predlog proračuna nadzorni odbor občine in delovna telesa občinskega sveta ter vsa ostala zainteresirana javnost.

 

3.Za drugo obravnavo predloga Odloka o proračunu občine  Zagorje ob Savi za leto 2008 župan pripravi dopolnjen predlog proračuna glede na vse prejete pisne pripombe in predloge v času javne obravnave.

 

K 4. točki - Predlog dopolnitve Načrta prodaje občinskega stvarnega premoženja za leto 2007

 

Irena Drašlar, vodja oddelka za splošne zadeve, je predstavila predlog prodaje občinskega stvarnega premoženja za leto 2007. Letni program prodaje je občinski svet sprejel hkrati s proračunom. Glede na interes  občanov in obravnav njihovih vlog na pristojni komisiji, kot možne pojavile še nekatere prodaje, za katere je cenitve izvedel sodni cenilec Niko Rostohar in so bile predlagane občinskemu svetu v sprejem na prejšnji seji, vendar je bila zadeva umaknjena za dnevnega reda. Po sklepu nadzornega odbora so bile naročene namreč nove cenitve nepremičnin pri cenilcu Jožetu Lukmarju.

 

Ker je med posameznimi cenitvami prišlo do večjih odstopanj pri ocenitvi in postopke medsebojnega usklajevanja še poteka, občinskemu svetu predlagajo, da kot dopolnitev načrta prodaj sprejme le sledeča (ker sta obe cenitvi identični):

 

- prodaja zemljišč par. Št. 496/31 travnik v izmeri 257 m2, k.o. Jesenovo (lastnica Dragica Jazbec).

 

Ker razprave ni bilo so člani občinskega sveta SOGLASNO sprejeli naslednji

 

SKLEP:

 

1. Načrt prodaj občinskega stvarnega premoženja v letu 2007, kot sestavni del proračuna Občine Zagorje ob Savi za leto 2007, se dopolni z novo podtočko 16., ki se glasi:

 

16.prodaja zemljišča parc.št.496/31 travnik v izmeri 257 m2 k.o.Jesenovo.

Zemljišče se nahaja tik ob stanovanjski hiši Jesenovo 38a in ga želi odkupiti lastnica hiše Jazbec Dragica, saj funkcionalno tangira k hiši. Z odkupom bi tudi zaokrožila svojo posest. Zemljišče je za občino nepotrebno in tudi ne predstavlja kakršnihkoli dostopov do drugih parcel, zato ga je smiselno odprodati prosilki.

Vrednost zemljišča po cenitvi, ki jo je izdelal sodni cenilec Jožef Lukmar znaša 2.184,50 €.

 

2.Vse ostale določbe letnega programa prodaj občinskega stvarnega premoženja za leto 2007 ostanejo v veljavi nespremenjene.

 

3.Način, pogoji in postopki odprodaje stvarnega premoženja so opredeljeni z Zakonom o stvarnem premoženju države, pokrajin in občin (Ur.list RS, št.14/2007) in Uredbo o stvarnem premoženju države, pokrajin in občin (Ur.list RS, št.84/2007). Pred izvedbo posamezne prodaje je potreben še posamičen program, ki podrobneje določa predmet, obseg in metode prodaje, ekonomsko utemeljenost in vrednost.

 

 

K 5. točki - Premoženjsko pravne zadeve:

- predlog prodaje stanovanj

 

Irena Drašlar, vodja oddelka za splošne zadeve je obrazložila, da je v sprejetem letnem programu prodaj občinskega stvarnega premoženja za leto 2007, načrtovana tudi prodaja neprofitnih stanovanj občine glede na izkazani interes najemnikov za odkup. Glede na to, da je bila v poletnih mesecih izvršena obsežna anketa za odkup med najemniki, je bilo resno zainteresiranih le pet najemnikov.

 

Janez Vovk, je v imenu odbora za okolje in prostor, obrazložil, da odbor predlaga občinskemu svetu, da predloga iz 4. in 5. točke dnevnega reda, kot takšna sprejme.

 

Ker razprave ni bilo so člani občinskega sveta SOGLASNO sprejeli naslednji

 

SKLEP:

 

1.Izvede se postopek prodaje naslednjih zasedenih neprofitnih stanovanj v lasti Občine Zagorje ob Savi:

 

1.zasedeno neprofitno stanovanje št.Po/26 s pripadajočo kletjo št.Po/26 v skupni izmeri 64,60 m2 z identifikatorjem št. 26.E v podstrešju večstanovanjske stavbe na naslovu Trg pohorskega bataljona 5, Kisovec, vpisano v vl.št.606/33 k.o.Loke pri Zagorju (najemnica Gajšek Mojca), ocenjena vrednost 690 €/m2 oziroma 44.574,00 €;

 

2.zasedeno neprofitno stanovanje št.III/18 s pripadajočo kletjo št.III/18 v skupni izmeri 34,20 m2 z identifikatorjem 18.E v 3.nadstropju večstanovanjske stavbe na naslovu Trg pohorskega bataljona 5, Kisovec, vpisano v vl.št.606/25 k.o.Loke pri Zagorju (najemnica Hudomalj Marija), ocenjena vrednost 724 €/m2 oziroma 24.760,80 €;

 

3.zasedeno neprofitno stanovanje št.28-IV/13 s pripadajočo kletjo št.28-IV/13 v skupni izmeri 54,60 m2 z identifikatorjem 213.E v 4.nadstropju večstanovanjske stavbe na naslovu Polje 28, Zagorje ob Savi, vpisano v vl.št.1309/55 k.o.Zagorje-mesto (najemnik Grahek Mirko), ocenjena vrednost 718 €/m2 oziroma 39.202,80 €;

 

4.zasedeno neprofitno stanovanje št.B/III-16 z identifikatorjem 216.E v izmeri 48,51 m2 in s pripadajočo kletjo št.B/III-16 z identifikatorjem 139.E v izmeri 1,96 m2, skupaj torej 50,47 m2 v večstanovanjski stavbi Polje 10b v Zagorju ob Savi, vpisano v vl.št.E-10 k.o.Zagorje-mesto (najemnik Kokalj Miroslav), ocenjena vrednost 792 €/m2 oziroma 39.972,24 €;

 

5. zasedeno neprofitno stanovanje št.B/IV-18 z identifikatorjem 218.E v izmeri 56,55 m2 in s pripadajočo kletjo št.B/VI-18 z identifikatorjem 131.E v izmeri 1,96 m2, skupaj torej 58,51 m2 v večstanovanjski stavbi Polje 10b v Zagorju ob Savi, vpisano v vl.št.E-10 k.o.Zagorje-mesto (najemnik Butara Anton), ocenjena vrednost 792 €/m2 oziroma 46.339,92 €;

 

6. zasedeno neprofitno stanovanje št.P/1 s pripadajočo kletjo št.1 v skupni izmeri 70,10 m2 z identifikatorjem 1.E v pritličju večstanovanjske stavbe na naslovu Cesta zmage 12, Zagorje ob Savi, vpisano v vl.št.1279 k.o.Zagorje-mesto (najemnik Sušnik Davorin), ocenjena vrednost 766 €/m2 oziroma 53.696,60 €;

 

7. zasedeno neprofitno stanovanje v izmeri 34,40 m2 v pritličju večstanovanjske hiše z identifikatorjem stavbe 1886 00250 na naslovu Okrogarjeva 15, Zagorje ob Savi, stoječe na parc.št.1047 k.o.Zagorje-mesto.

Etažna lastnina v Zemljiški knjigi še ni urejena . V objektu so 4 stanovanja v lasti Spektra d.o.o. iz Trbovelj, eno stanovanje pa je v lasti občine in ga zaseda najemnik Delič Ševalija. Ocenjena vrednost je 337 €/m2 oziroma 11.592,80 €.

 

2.Postopek prodaje se vodi skladno z Uredbo po metodi javnega zbiranja pisnih ponudb, pri čemer je potrebno upoštevati določila 176. in 177.člena Stanovanjskega zakona o predkupni pravici najemnikov-bivših imetnikov stanovanjske pravice. V javni objavi je skladno z uredbo potrebno navesti tudi, da prodajalec ni zavezan k sklenitvi pogodbe o prodaji nepremičnine najugodnejšemu ponudniku in je takšna obveznost prodajalca izključena. Prodajalec tudi lahko že začeti postopek prodaje  kadarkoli do sklenitve kupoprodajne pogodbe ustavi, vse brez obrazložitve in brez odškodninske odgovornosti, dolžan pa je v tem primeru vrniti vplačano varščino brez obresti.

 

3.Potrebne postopke za izvedbo prodaje vodi Komisija za izvedbo in nadzor postopkov razpolaganja s stvarnim premoženjem občine v skladu z zakonom in uredbo.

 

 

K 6. točki - Predlog Občinskega podrobnega prostorskega načrta na za območje »Gostišča KUM v Zagorju« - 1. OBRAVNAVA

 

Tatjana Podbregar, vodja oddelka za okolje in prostor, je obrazložila, da po novem zakonu o prostorskem načrtovanju, ni programa priprave, prostorskih konferenc in skrajšanjih postopkov, ohranja pa nosilce urejanja prostora, dvofazni postopek in vključevanje javnosti z trideset dnevno javno razgrnitvijo. Po imenovanem zakonu je župan, v mesecu juniju, sprejel sklep o izdelavi občinskega podrobnega prostorskega načrta, na pobudo KUMPLAST d.o.o., da bi za območje ob gostišču Kum se pripravil krovni prostorski dokument, ki bi dal možnost izgradnje nadomestnega objekta v neposredni bližini gostišča KUM, kot poslovni objekt za razširitev ponudbe gostišča KUM, za dodatna prenočišča. Ta prostorski dokument je bil izdelan v skladu z zakonodajo. Javna razprava je že potekala, pripombe so tudi prispele in obravnavane. Naloga občinskega sveta je prva obravnava in zavzetje stališč do pripomb iz javne razgrnitve.

 

Janez Vovk je dejal, da odbor za okolje in prostor soglaša, z dodatnim besedilom v 10. členu:

 

»vendar je potrebno izvesti dodatna parkirna mesta, ki naj bi bila izgrajena istočasno »

 

 

Dragica Jazbec je imela pripombo in sicer, da opozarja, da naj bi bila parkirana mesta ob cestišču, ker bi bilo s tem bolj vidna prometna ureditev.

 

Tatjana Podbregar je obrazložila, da je sama zasnova postavitve tega projekta izhaja iz koncepta povezave gostišča z depandanso, ker je v načrtu tudi fizična povezava teh projektov z steklenim mostiščem nad Prešernovo cesto v višini 6,5 m, kar omogoča normalen pretok vozil. Verjetno tudi drugačna sama zasnova ne bi bila mogoča glede na kapacitete in bi zmanjšala možnost števila parkirnih mest.

 

Staša Baloh Plahutnik se je strinjala s pripombo ga. Jazbec, naj bo vidnejše označeno kdo ima prednost ter ali bo ob teh osmih parkirnih mestih za voznike iz Gasilske ulice  omogočena boljša vidnost, ker drugače ni to najboljša rešitev.

 

Tatjana Podbregar je dejala, da ta parkirna mesta ne bodo reševala deficita parkirnih mest ampak samo problem novega objekta. Kar se tiče kaotičnega  parkiranja bo z ureditvijo križišča to onemogočeno.

 

Župan je predlagal, da se pripombe upoštevajo in vključijo v pripravo gradivo za drugo obravnavo.

 

Ker nadaljnje razprave ni bilo so člani občinskega sveta SOGLASNO sprejeli naslednji

 

SKLEP:

 

1.Občinski svet je obravnaval osnutek odloka o Občinskem podrobnem prostorskem načrtu  za območje »Gostišča KUM v Zagorju ob Savi«.

 

2.Občinski svet je obravnaval in sprejel stališča do pripomb iz javne razgrnitve.

 

3.Ponovno naj se prouči umestitev načrtovanega nadomestnega poslovnega objekta v prostor glede ne zagotavljanja preglednosti izvoza iz parkirišča ob objektu in deficitarnosti parkirnih mest na območju gostišča Kum.

 

4.V kolikor je umestitev načrtovanega objekta strokovno utemeljena, pa je potrebno nadomestni poslovni objekt in vsa načrtovana parkirna mesta izvesti istočasno, s čimer se dopolni 10. člen predlaganega odloka.

 

5.Predlagatelj odloka pripravi predlog odloka o občinskem podrobnem prostorskem načrtu  za območje »Gostišča KUM v Zagorju ob Savi« za drugo obravnavo in sprejem.

 

K 7. točki - Predlog Pravilnika o zamenjavi stanovanj občine Zagorje ob Savi

 

Uvodoma je Ivo Vrtačnik, vodja oddelka za gospodarske javne službe, pojasnil, da po 89. členu Stanovanjskega zakona, iz upravičenih razlogov, lahko pristojna občinska služba odobri zamenjavo stanovanja. Pri ugotavljanju upravičenosti do zamenjave stanovanja ali o preselitve se upoštevajo spremenjene potrebe najemnikov stanovanj po primerni stanovanjski površini, lokaciji stanovanja, legi (nadstropje), višini najemnine ter drugih stroškov za uporabo stanovanja).

 

Odbor za okolje in prostor je ta predlog obravnaval in predlagal, da se v 10. členu doda nova alinea, ki se glasi;

 

- odloča komisija o stvarnem premoženju občine.

 

Odbor za okolje in prostor je predlog sprejel.

 

Gregor Brinjevec, član občinskega sveta z liste LDS, je obrazložil, da ta komisija že dodeljuje stanovanja skladno z razpisom za stanovanja.

 

Ker nadaljnje razprave ni bilo so člani občinskega sveta SOGLASNO sprejeli naslednji

 

SKLEP:

 

1.Občinski svet Občine Zagorje ob Savi je  sprejel predlog Pravilnika o zamenjavi stanovanj Občine Zagorje ob Savi.

 

2.Pravilnik začne veljati z dnem objave v Uradnem listu RS.

 

Ker nadaljnje razprave ni bilo so člani občinskega sveta sejo zaključili ob 18.50 uri.

 

 

Direktor občinske uprave:                                                                    Župan

Brane OMAHNE, univ.prof.                                                             Matjaž ŠVAGAN