New Page 1

POGOJI, MERILA IN NORMATIVI

za vrednotenje športnih programov v Občini Nazarje

I. MERILA IN NORMATIVI

S sredstvi občinskega proračuna Občine Nazarje se sofinancirajo programi športa in rekreacije, katerih vsebinska opredelitev je naslednja:

1. Športna vzgoja otrok in mladine

Ovrednoteni so športni programi za otroke in mladino od rojstva do 19. leta starosti, ki se s športno dejavnostjo prostovoljno ukvarjajo zunaj obveznega izobraževalnega programa.

1.1. Interesna športna vzgoja predšolskih otrok

Ovrednoteni so športni programi predšolskih otrok v starosti od rojstva do vstopa v šolo, ki so v programe vključeni prostovoljno in skozi igro spoznavajo posamezne elemente športa.

- Športni program Zlati sonček - program A

Sofinancirajo se materialni stroški za izvedbo programa (propagandno gradivo).

- Akcija »Naučimo se plavati«

Sofinancira se strokovni kader in športni objekt za 10-urni program učenja plavanja, za skupine z največ 10 udeleženci.

- Drugi 60-urni športni programi

Sofinancira se strokovni kader in športni objekt za 60 urni program za skupine z najmanj 20 udeleženci.

1.2. Športna vzgoja šoloobveznih otrok

1.2.1. Interesna športna vzgoja šoloobveznih otrok

Ovrednoteni so športni programi šoloobveznih otrok v starosti od 6. do 15. leta, ki so prostovoljno vključeni v programe športa in sicer:

- Športni program »Zlati sonček« - program B, C in D

Sofinancirajo se materialni stroški za izvedbo programa (propagandno gradivo).

- Športni program »Krpan« - programi bronasta, srebrna in zlata medalja. Sofinancirajo se materialni stroški za izvedbo programa (propagandno gradivo).

- Akcija »Naučimo se plavati«

Sofinancira se strokovni kader in športni objekt za 20-urni program učenja plavanja, za skupine z največ 10 udeleženci.

- Šolska športna tekmovanja na občinskem nivoju.

Sofinancira se organizacija in izvedba šolskih športnih tekmovanj na osnovnem nivoju in strokovni kader za šolske ekipe za 20-urni program vadbe za skupine z najmanj 20 udeleženci, ki se udeležijo šolskih športnih tekmovanj na osnovnem nivoju.

- Šolska športna tekmovanja nad občinskim nivojem.

Sofinancira se udeležba šolskih ekip na področnih, regijskih in državnih športnih tekmovanjih ter strokovni kader za šolske ekipe za 10-urni program vadbe za skupine z najmanj 20 udeleženci, ki se uvrstijo na področno in/ali državno tekmovanje in sicer za vsako stopnjo tekmovanja posebej.

- Drugi 80-urni programi.

Ovrednoteni so športni programi otrok v starosti od 6. do 15. leta, ki se s športno dejavnostjo ukvarjajo prostovoljno znotraj izbranega športnega društva in se ne vključujejo v tekmovalne sisteme nacionalnih panožnih zvez.

Sofinancira se strokovni kader in športni objekt za 80 urni program za skupine z najmanj 20 udeleženci.

1.2.2. Športna vzgoja otrok usmerjenih v kakovostni in vrhunski šport

Ovrednoteni so športni programi otrok od 6. do 15. leta starosti, ki imajo interes, sposobnosti, ustrezne osebnostne značilnosti in visoko motivacijo, da bi postali vrhunski športniki. Izvajalci programov morajo izpolnjevati prostorske, kadrovske in druge zahteve za strokovno izpeljavo programov, ki jih določi nacionalna panožna športna zveza v dogovoru z MŠŠ in OKS-ZŠZ. Programi so razdeljeni na naslednje starostne stopnje:

- Cicibanke, cicibani (CI/CE): do 11. leta starosti

Sofinancira se strokovni kader in športni objekt za 240-urni športni program za tekmovalne skupine otrok z 10 do 12 udeleženci.

- Mlajše deklice, mlajši dečki (MDE/MDI): do 13. leta starosti

Sofinancira se strokovni kader in športni objekt za 240 do 400-urni športni program za tekmovalne skupine otrok z 8 do 16 udeleženci.

- Starejše deklice, starejši dečki (SDE, SDI): do 15. leta starosti

Sofinancira se strokovni kader in športni objekt za 300 do 800-urni športni program za tekmovalne skupine otrok z 8 do 16 udeleženci.

Za vse tri starostne stopnje so materialni stroški programa, meritve in spremljanje treniranosti ter nezgodno zavarovanje ovrednoteni v razvojnih in strokovnih nalogah v športu.

1.2.3. Športna vzgoja otrok s posebnimi potrebami

Ovrednoteni so športni programi, ki za uspešnejšo socialno integracijo, polnejše in bogatejše življenje vključujejo otroke s posebnimi potrebami (otroci z motnjami v razvoju, invalidi) v starosti do 15. let.

- Drugi 80 urni programi

Sofinancira se strokovni kader in športni objekt za 80-urni program za skupine otrok z najmanj 10 udeleženci.

1.3. Športna vzgoja mladine

1.3.1. Interesna športna vzgoja mladine

Ovrednoteni so športni programi mladine v starosti od 15. do 19. leta, ki so prostovoljno vključeni v programe športa in sicer:

- Šolska športna tekmovanja nad občinskim nivojem

Sofinancira se udeležba šolskih ekip na državnih športnih tekmovanjih in strokovni kader za 20-urni program vadbe za skupine z najmanj 20 udeleženci, ki se udeležijo šolskih športnih tekmovanj na državnem nivoju.

- Drugi 80-urni programi

Ovrednoteni so športni programi mladine v starosti od 15. do 19. leta, ki se s športno dejavnostjo ukvarjajo prostovoljno znotraj izbranega športnega društva in se ne vključujejo v tekmovalne sisteme nacionalnih panožnih zvez.

Sofinancira se strokovni kader in športni objekt za 80 urni program za skupine z najmanj 20 udeleženci.

1.3.2. Športna vzgoja mladine usmerjenih v kakovostni in vrhunski šport

Ovrednoteni so športni programi mladine od 15. do 19. leta starosti, ki imajo interes, sposobnosti, ustrezne osebnostne značilnosti in visoko motivacijo, da bi postali vrhunski športniki. Izvajalci programov morajo izpolnjevati prostorske, kadrovske in druge zahteve za strokovno izpeljavo programov, ki jih določi nacionalna panožna športna zveza v dogovoru z MŠŠ in OKS-ZŠZ. Programi so razdeljeni na naslednji stopnji:

- Mlajše mladinke, mlajši mladinci (MME, MMI): do 17. leta starosti

Sofinancira se strokovni kader in športni objekt za 400 do 1100-urni športni program za tekmovalne mladinske skupine z 6 do 16 udeleženci.

- Starejše mladinke, starejši mladinci (SME, SMI): do 19. leta starosti

Sofinancira se strokovni kader in športni objekt za 400 do 1100-urni športni program za tekmovalne mladinske skupine z 6 do 16 udeleženci.

1.3.3. Športna vzgoja mladine s posebnimi potrebami

Ovrednoteni so športni programi, ki za uspešnejšo socialno integracijo, polnejše in bogatejše življenje vključujejo otroke s posebnimi potrebami (otroci z motnjami v razvoju, invalidi) v starosti od 15. do 19. leta.

- Drugi 80 urni programi

Sofinancira se strokovni kader in športni objekt za 80-urni program za skupine mladih z najmanj 10 udeleženci.

2. Športna dejavnost študentov

Ovrednoteni so športni programi študentov, ki predstavljajo dopolnilo intelektualnemu delu in pripomorejo k bogastvu telesnega in duševnega zdravja ter integriteti osebnosti.

- 80 urni programi v izbranih športnih panogah

Sofinancira se strokovni kader in športni objekt za 80-urni program za organizirane skupine študentov z najmanj 20 udeleženci.

3. Športno rekreativna dejavnost odraslih

Ovrednoteni so športni programi odraslih, katerih cilj je ohranjati in izboljševati celostni zdravstveni status, humanizirati človekovo življenje in zmanjševati negativne posledice današnjega življenja in dela. Pri tem gre za aktivno, koristno in prijetno izrabo človekovega prostega časa.

- 80 urni programi odraslih

Sofinancira se športni objekt za 80-urni program za skupine odraslih z najmanj 20 udeleženci.

- 80 urni programih starejših od 65 let

Sofinancira se strokovni kader in športni objekt za 80-urni program za skupine odraslih z najmanj 20 udeleženci.

- 80 urni programi socialno in zdravstveno ogroženih skupin

Sofinancira se strokovni kader in športni objekt za 80-urni program za skupine odraslih z najmanj 20 udeleženci.

4. Kakovostni šport

Ovrednotene so priprave in športna tekmovanja članskih ekip in posameznikov, ki nimajo objektivnih strokovnih, organizacijskih in materialnih možnosti za vključitev v programe vrhunskega športa in ki jih program športne rekreacije ne zadovoljuje, so pa pomemben dejavnik razvoja športa. V okviru teh programov gre za nastope posameznikov in ekip na uradnih tekmovanjih panožnih športnih zvez do naslova državnega prvaka.

- 320 urni programi kakovostnega športa odraslih

Sofinancira se športni objekt za 320-urni program za tekmovalne skupine odraslih s 4 do 16 udeleženci.

5. Vrhunski šport

Ovrednoteni so športni programi, ki zajemajo priprave in tekmovanja športnikov, ki imajo po merilih OKS-ZŠZ priznan status mladinskega, državnega, perspektivnega, mednarodnega ali svetovnega razreda.

- Do 1200 urni programi vrhunskega športa

Sofinancirajo se športni programi kategoriziranih športnikov glede na dosežen status kategorizacije do največ 1200 ur za tekmovalne skupine odraslih s 4 do 16 udeleženci.

6. Šport invalidov

Ovrednotena je športna dejavnost invalidov, ki je prvenstveno namenjena ohranjanju gibalnih sposobnostih, zdravju, revitalizaciji, resocializaciji, razvedrilu in tekmovanju invalidov, ki se prostovoljno ukvarjajo s športom.

- 80 urni programi invalidov

Sofinancira se strokovni kader in športni objekt za 80-urni program za skupine odraslih z najmanj 10 udeleženci.

Sistem in obseg sofinanciranja športnih programov navedenih v točkah od vključno 1. do vključno 6. sta določena v preglednicah 12., 2.1., 2.2., 2.3., 2.4. in 2.5.

7. Razvojne in strokovne naloge v športu

7.1. Izobraževanje, usposabljanje in izpopolnjevanje strokovnih kadrov v športu

Ovrednoteni so programi izobraževanja, usposabljanja in izpopolnjevanja strokovnih kadrov, ki se jih udeležujejo in izvajajo posamezni izvajalci. Programi usposabljanja morajo biti verificirani pri Strokovnem svetu za šport RS ali drugih ustreznih strokovnih svetih.

Sofinancirajo se stroški izobraževanja, usposabljanja in izpopolnjevanja strokovnih kadrov v športu.

7.2. Športno rekreativne in promocijske prireditve

Ovrednotene so občinske, medobčinske, državne in druge tradicionalne športne prireditve, ki imajo namen pospeševati motivacijo za športno aktivnost in imajo promocijski učinek za šport, gospodarstvo in turizem v občini in jih organizirajo izvajalci programov.

Sofinancirajo se materialni in organizacijski stroški športnih ali rekreativnih prireditev občinskega ali državnega značaja ter stroški prireditev promocijskega značaja.

7.3. Delovanje društev in zvez društev na nivoju lokalne skupnosti

Športna društva so osnovne športne organizacije, ki se združujejo v občinske športne zveze na lokalni ravni in v nacionalne panožne zveze na nacionalni ravni. V letnem programu športa se določi del sredstev za pokrivanje stroškov tehničnega in administrativnega delovanja društev in zvez. Sredstva se ovrednotijo na podlagi evidence članov društva s plačano članarino, evidence o registriranih tekmovalkah/cih društva, razširjenosti in tradicije društva, števila mlajših tekmovalnih selekcij in uspešnosti nastopanja članskih ekip.

Sofinancirajo se materialni stroški delovanja društev in zvez.

7.4. Spremljanje pripravljenosti športnikov in svetovalna dejavnost

Ugotavljanje in spremljanje ravni pripravljenosti športnikov in svetovanje pri pripravi treninga pomeni humanizacijo pri delu s športniki in je temelj uspešnosti v športu. V letnem programu športa se določi del sredstev za dejavnosti zdravniških pregledov, testiranj in svetovanj pri pripravi treningov.

Sofinancirajo se stroški ugotavljanja zdravstvenega statusa športnikov, ugotavljanje ravni treniranosti športnikov in spremljanja njihovega razvoja.

7.5. Informacijski sistem na področju športa

V letnem programu športa se določi del sredstev za vzdrževanje in razvijanje informacijskega sistema na področju športa. Ovrednoteno je izvajanje programov izdelave informacijskih baz (podatki s področja organiziranosti, financiranja športa, športnih objektov...), ki se uporabljajo v športu.

Sofinancirajo se programi vzdrževanja in razvijanja informacijskih sistemov v športu.

7.6. Priznanja športnikom in športnim delavcem

V letnem programu športa se določi del sredstev za priznanja športnikom, ekipam in športnim delavcem. Priznanja v športu se vsako leto podelijo na osnovi veljavnega pravilnika o podeljevanju priznanj športnikom.

Sofinancirajo se stroški priznanj in izvedbe prireditve s podelitvijo priznanj.

7.7. Založniška dejavnost

V letnem programu športa se določi del sredstev za založniško dejavnost. Ovrednotena je dejavnost izdajanja in nakupa strokovne literature in drugih periodičnih in občasnih športnih publikacij ter propagandnega gradiva na temo športnih dejavnosti.

Sofinancirajo se stroški nakupa strokovne športne literature in izdajanja periodičnih in občasnih športnih publikacij.

7.8. Mednarodna dejavnost

Mednarodne športne prireditve pospešujejo motivacijo za športno aktivnost, spodbujajo mednarodno športno sodelovanje in imajo promocijski učinek za šport, gospodarstvo in turizem. V letnem programu športa se določi del sredstev, ki se jih nameni za mednarodno športno sodelovanje s pobratenimi mesti.

Sofinancirajo se stroški mednarodnega športnega povezovanja s pobratenimi mesti.

Sistem in obseg sofinanciranja razvojnih in strokovnih nalog v športu navedenih v točki 7 sta določena v preglednici številka 3.

II. POSEBNI POGOJI IN ZAHTEVE

V težnji po izenačevanju pogojev vseh izvajalcev programov športa v Občini Nazarje in hkrati po dodatnem stimuliranju tekmovalno uspešnejših skupin so v nadaljevanju opredeljeni posebni pogoji, ki natančnejše določajo vrednotenje športnih programov v Občini Nazarje.

1. Razvrščanje športnih panog v skupine

Zaradi specifičnosti vsebin športnih programov so športne panoge razvrščene na naslednje skupine:

- izvajalci programov v individualnih športih, v katerih športniki v uradnih tekmovalnih sistemih NPZ tekmujejo za naslov državnega prvaka

- izvajalci programov v kolektivnih športih, v katerih športniki v uradnih tekmovalnih sistemih NPZ tekmujejo za naslov državnega prvaka

- izvajalci različnih športno-rekreativnih programov

- drugi izvajalci (miselne igre, taborniki, planinci... )

Kriteriji za ugotavljanje razširjenosti športne panoge so smiselno zajeti v poglavju Razvojne in strokovne naloge - delovanje društev in zvez (preglednica 3).

Kriteriji za ugotavljanje uspešnosti športne panoge so smiselno zajeti v poglavju Posebni pogoji in zahteve - točka 3. (Razvrščanje skupin v kakovostne nivoje).

2. Potrebno število udeležencev v vadbeni skupini (preglednica 2.1.)

Zaradi specifičnih zahtev športnih panog in programov glede potrebnega števila udeležencev v tekmovalnih ali rekreacijskih skupinah je v preglednici 2.1. okvirno določeno potrebno minimalno število udeležencev posameznega športnega programa. V kolikor prijavljeni športni program tega števila ne dosega, se število točk proporcionalno zniža.

Če v športnem programu sodeluje večje število udeležencev, kot je določeno s preglednico, število točk ostane nespremenjeno.

Izvajalci športnih programov svoje tekmovalce/ke oziroma člane/ice lahko prijavijo samo v enem od športnih programov, ki ga prijavljajo in izvajajo.

Vadbene skupine se, tam kjer je to možno, lahko oblikujejo mešano glede na spol.

Glede na starost so mlajši udeleženci/ke športnih programov izjemoma lahko prijavljeni zgolj v eni starostni kategoriji navzgor. Starejši udeleženci/ke ne smejo biti prijavljeni za mlajše starostne kategorije.

3. Razvrščanje skupin oz. ekip v kakovostne nivoje (preglednica 2.2.)

Športne panoge so s tem pravilnikom razvrščene v različne kakovostne nivoje, kriterij za razvrščanje pa je dosežen tekmovalni rezultat. Razvrščanje v kakovostne nivoje se uporablja pri športnih programih otrok in mladine, ki so usmerjeni v kakovostni in vrhunski šport ter pri kakovostnem in vrhunskem športu odraslih. Kriteriji za razvrstitev v kakovostne nivoje so:

 

1. nivo

MEDNARODNI RANG

Kolektivne športne panoge:

1. ali 2. mesto na uradnem DP (osvojitev naslova državnega prvaka/podprvaka); nastopanje na tekmah evropskega pokala.

Individualne športne panoge in miselne igre:

Vsaj 4 kategorizirani športniki v skupini (člani državnih selekcij pod okriljem NPZ); nastopanje na tekmah evropskega pokala.

2. nivo:

DRŽAVNI RANG 1

Kolektivne športne panoge:

Nastopanje ekipe v 1. državni ligi po rangu (tekmovanje za naslov DP oz. končna uvrstitev od 3. do 12. mesta v državi).

Individualne športne panoge in miselne igre:

Vsaj 4 športniki v skupini uvrščeni v prvi polovici nastopajočih na uradnem DP (ali na uradni jakostni lestvici NPZ).

3. nivo:

DRŽAVNI

RANG 2

Kolektivne športne panoge:

Nastopanje ekipe v 2. državni ligi po rangu (tekmovanje za uvrstitev v 1. DL oz. končna uvrstitev med 13. in 24. mestom).

Individualne športne panoge in miselne igre:

Vsaj 4 športniki v skupini, ki so nastopili na uradnem DP (ali so uvrščeni na

uradni jakostni lestvici NPZ).

4. nivo:

Kolektivne športne panoge:

 

Nastopanje ekipe v 3. državni ligi po rangu ali v nižjih ligah pod okriljem NPZ oz.

REGIJSKI

uvrstitev pod 25. mestom v državi.

RANG

 

 

Individualne športne panoge in miselne igre:

 

Nastopanje na uradnih tekmovanjih nižjega ranga pod okriljem NPZ.

 

Tekmovalnim skupinam, ki sicer sodijo med individualne športne panoge ali miselne igre, se lahko upoštevajo rezultati ekipe (ekipno prvenstvo), če so za skupino ugodnejši, vendar mora skupina dosegati vse ostale predpisane pogoje (število udeležencev, število tekmovanj...).

4. Minimalno število tekmovanj (udeležba na tekmovanjih)

Tekmovalni sistemi NPZ se med seboj sicer razlikujejo, vendar pa je cilj vseh skupin, ki se ukvarjajo s kakovostnim in vrhunskim športom, da svoje sposobnosti primerjajo z vrstniki. Vsaka tekmovalna skupina oziroma tekmovalka ali tekmovalec mora tako v tekmovalni sezoni dokazati nastopanje na najmanj petih (5) tekmah ustreznega ranga, razen če s tekmovalnim sistemom NPZ ni drugače določeno.

V primeru, da je v skupini prijavljeni tekmovalec oziroma tekmovalka nastopil/a na manjšem številu tekem, se ne šteje kot član/ica skupine in se temu primerno število točk proporcionalno zniža.

5. Število priznanih skupin v razpisanem športnem programu:

Vsakemu izbranemu izvajalcu se praviloma prizna največ ena vadbena skupina v razpisanem športnem programu.

Izjemoma se izvajalcu v športni vzgoji otrok in mladih usmerjenih v kakovostni in vrhunski šport prizna ena dodatna vadbena skupina, ki jo izvajalec utemelji z dokazilom o nastopanju v ustreznem tekmovalnem sistemu nacionalne panožne zveze (NPZ).

V športnih programih rekreativne vsebine se določenim izvajalcem izjemoma lahko prizna več (največ 3) vadbenih skupin v razpisanem športnem programu. Katerim izvajalcem in koliko (dodatnih) skupin se prizna, se določi v letnem programu športa.

6. Vrednotenje strokovnega kadra (preglednica 2.3.)

Strokovni kader, ki je odgovoren za izvajanje športnih programov, je glede na različne stopnje strokovne usposobljenosti vredno-ten različno, kar je razvidno iz preglednice 2.3.

Izvajalci športnih programov morajo ob prijavi programov posredovati dokumentirane podatke o strokovni usposobljenosti oseb, ki vodijo športne programe (vaditelj, inštruktor, učitelj, trener...). V kolikor ti podatki niso priloženi prijavi oziroma v kolikor športni program vodi oseba brez ustrezne športne izobrazbe, se točke za strokovni kader ne priznajo.

7. Vrednotenje športnega objekta (preglednica 2.4.):

Specifičnost športnih panog narekuje uporabo specifičnih športnih objektov. Izvajalci športnih programov so tako z vidika uporabe različnih športnih objektov razdeljeni v več skupin. Razporeditev je opredeljena v preglednici 2.4.

8. Vrednotenje kategoriziranih športnikov (preglednica 2.5.)

Kategorizirani športniki so tisti športniki, ki so na državnem in/ali mednarodnem prizorišču dosegli vrhunske športne rezultate. Kot stimulacija za nadaljnje delo in pokrivanje nastalih stroškov je v preglednici št. 2.5. opredeljeno število dodatnih priznanih točk za kategorizirane športnike. Upošteva se seznam kategoriziranih športnikov, ki ga izdaja OKS-ZŠZ in je v veljavi na dan objave javnega razpisa za sofinanciranje športnih programov.

9. Vrednotenje razvojnih in strokovnih nalog v športu (preglednica 3.)

 Sofinanciranje razvojnih in strokovnih programov v športu je opredeljeno v preglednici 3.

V letnem programu športa in v javnem razpisu se vsako leto posebej opredeli še:

- maksimalno število udeležencev strokovnega izobraževanja, usposabljanja in izpopolnjevanja, ki pripada posameznim izvajalcem LPŠ.

- maksimalno število športnih in/ali rekreacijskih prireditev, ki se jih prizna posameznim izvajalcem LPŠ.

- način in obseg sofinanciranja za: informacijski sistem na področju športa, podelitev priznanj športnikom in športnim delavcem, založniško in mednarodno dejavnost v športu.

Z dnem uveljavitve teh Pogojev, meril in normativov za vrednotenje športnih programov v Občini Nazarje prenehajo veljati Pogoji, normativi in kriteriji za vrednotenje in sofinanciranje športnih programov v Občini Nazarje, ki jih je Občinski svet Občine Nazarje sprejel na svoji 3. redni seji, 6. 2.2003.

 

Številka: 032-0001/2006-2010-11

Datum: 31. januar 2008

ŽUPAN OBČINE NAZARJE

Ivan PURNAT, l.r.

 

PREGLEDNICA ST. 1

 INTERESNA ŠPORTNA VZGOJA OTROK IN MLADINE (poglavje 1.1., 1.2.1., 1.3.1.)

INTERESNA ŠPORTNA VZGOJA OTROK IN MLADINE S POSEBNIMI POTREBAMI (1.2.3..1.3.3.)

ŠPORTNA DEJAVNOST ŠTUDENTOV (poglavje 2.)

ŠPORTNO REKREATIVNA DEJAVNOST ODRASLIH (poglavje 3.)

ŠPORT INVALIDOV (poglavje 6.)

 

 

 

OBSEG SOFINANCIRANJA PROGRAMA

 

ŠPORTNI PROGRAM -OPRFDF1 JTF.V VSF.RTNF.

strokovni kader

športni objekt

MS

(ZS, KRP in ŠŠT)

INTERESNA ŠV

ZLATI SONČEK - A

0

0

20 točk

PREDŠOLSKIH OTROK

NAUČIMO SE PLAVATI

10 ur

10 ur

0

 

programi redne vadbe: do 5 let

60 ur

60 ur

0

INTERESNA ŠV

ZLATI SONČEK - B, C, D

0

0

20 točk

ŠOLOOBVEZNIH

KRPAN

0

0

20 točk

OTROK

NAUČIMO SE PLAVATI

20 ur

20 ur

0

 

ŠŠT - občinski nivo

20 ur

0

10 točk/ tekma

 

S ŠT - nad občinskim nivojem

10 ur

0

20 točk/ tekmovanje

 

programi redne vadbe: 6 do 15 let

80 ur

80 ur

0

INTERESNA ŠV

ŠŠT - nad občinskim nivojem (udeležba)

20 ur

0

20 točk

MLADINE (SŠ)

programi redne vadbe: 15 do 19 let

80 ur

80 ur

0

ŠV OTROK IN MLADINE

programi redne vadbe: 5 do 9 let

60 ur

60 ur

0

S POSEBNIMI

programi redne vadbe: 9 do 15 let

80 ur

80 ur

0

POTREBAMI

programi redne vadbe: 15 do 19 let

80 ur

80 ur

0

ŠPORT ŠTUDENTOV

programi redne vadbe:

80 ur

80 ur

0

REKREATIVNA

programi redne vadbe: splošno

0

80 ur

0

DEJAVNOST

programi redne vadbe: 65 let +

80 ur

80 ur

0

ODRASLIH

programi redne vadbe: zdr./soc.ogroženi

80 ur

80 ur

0

ŠPORT INVALIDOV

programi redne vadbe

80 ur

80 ur

0

 

 

 

 

 

 

elementi vrednotenja programa:

strokovni kader

športni objekt

 

 

vrednost programa v točkah:

tabela 2.3.

tabela št. 2.4.

 

 

OPOMBA: Starostne omejitve v tabeli 2.2 so navedene zgolj informativno.

 

PREGLEDNICA ST. 2

ŠPORTNA VZGOJA OTROK IN MLADINE USMERJENIH V KAKOVOSTNI IN VRHUNSKI ŠPORT (poglavje 1.2.2.in 1.3.2.) KAKOVOSTNI ŠPORT ODRASLIH (poglavje 4.) VRHUNSKI ŠPORT (poglavje 5.)

 

 

OBSEG SOFINANCIRANJA PROGRAMA

 

ŠPORTNI PROGRAM -OPREDELITEV VSEBINE

strokovni kader

športni objekt

drugo

ŠPORTNA VZGOJA

programi CI/CE: do 11 let

240 ur

240 ur

0

OTROK IN MLADINE

programi MDI/MDE: do 13 let

240 - 400 ur

240 - 400 ur

0

USMERJENIH V

programi SDI/SDE: do 15 let

300 - 800 ur

300 - 800 ur

0

KAKOVOSTNI IN

programi MMI/MME: do 17 let

400 - 1100 ur

400- 1100 ur

0

VRHUNSKI ŠPORT

programi SMI/SME: do 19 let

400 - 1100 ur

400- 1100 ur

0

KAKOVOSTNI ŠPORT

programi CI/CE

0

320 ur

0

VRHUNSKI ŠPORT

programi kategoriziranih športnikov

do 1200 ur

do 1200 ur

0

 

 

 

 

 

 

elementi vrednotenja programa:

strokovni kader

športni objekt

 

 

vrednost programa v točkah:

tabela 2.3.

tabela št. 2.4.

 

 

OPOMBA: Starostne omejitve v tabeli 2.2 so zgolj informativne, pri vrednotenju se upoštevajo tekmovalne kategorije, ki so specifične (v veljavi) za posamezno športno panogo.

 

PREGLEDNICA ŠT. 2.1.  POTREBNO ŠTEVILO UDELEŽENCEV V VADBENI SKUPINI

 

 

ŠPORTNI PROGRAM -OPREDELITEV VSEBINE

kolektivne (nogomet, hokej)

kolektivne (rokomet, odbojka, košarka)

individulane (kegljanje, balinanje, karate)

individulane (strelstvo, tenis, nam.

tenis, atletika)

miselne igre (bridge, šah)

INTERESNA ŠPORTNA VZGOJA OTROK IN MLADINE

programi redne vadbe: 5 do 9 let

20

20

20

20

20

 

programi redne vadbe: 9 do 15 let

20

20

20

20

20

 

programi redne vadbe: 15 do 19 let

20

20

20

20

20

ŠV OTROK IN MLADINE

programi redne vadbe: 5 do 9 let

10

10

10

10

10

S POSEBNIMI POTREBAMI

programi redne vadbe: 9 do 15 let

10

10

10

10

10

 

programi redne vadbe: 15 do 19 let

10

10

10

10

10

ŠPORT ŠTUDENTOV

programi redne vadbe:

20

20

20

20

20

REKREATIVNA DEJAVNOST ODRASLIH

programi redne vadbe: splošno

20

20

20

20

20

 

programi redne vadbe: 65 let +

20

20

20

20

20

 

programi redne vadbe: zdr./soc.ogroženi

20

20

20

20

20

ŠPORT INVALIDOV

programi redne vadbe

10

10

10

10

10

ŠPORTNA VZGOJA OTROK IN MLADINE USMERJENIH V KAKOVOSTNI IN VRHUNSKI ŠPORT

programi CI/CE: do 11 let

12

12

12

12

12

 

programi MDI/MDE: do 13 let

16

12

10

8

8

 

programi SDI/SDE: do 15 let

16

12

10

8

8

 

programi MMI/MME: do 17 let

16

12

8

6

6

 

programi SMI/SME: do 19 let

16

12

8

6

6

KAKOVOSTNI ŠPORT

programi Čl/ČE

16

12

8

4

4

VRHUNSKI ŠPORT

programi kategoriziranih športnikov

16

12

4

4

4

 

OPOMBA: Potrebno število udeležencev je v tabeli 2.1. navedeno okvirno in je v veljavi, če se z LPŠ ne določi drugače.

 

PREGLEDNICA ŠT. 2.2

DOSEGANJE KAKOVESTNEGA NIVOJA

ŠPORTNA VZGOJA OTROK IN MLADINE USMERJENIH V KAKOVOSTNI IN VRHUNSKI ŠPORT

ŠPORTNI PROGRAM OPREDELITEV VSEBINE

1. nivo

MEDN.

RANG

2. nivo

DRŽAVNI

RANG 1

3. nivo

DRŽAVNI

RANG 2

4. nivo

REGIJSKI

RANG

 

 

240

160

120

0

0

 

400

240

180

120

0

 

400

240

180

120

0

 

480

320

240

160

0

 

480

320

240

160

0

KAKOVOSTNI ŠPORT

 

0

320

240

160

0

VRHUNSKI ŠPORT

 

800

0

0

0

0

 

PREGLEDNICA ŠT. 2.3.1 VREDNOTENJE STROKOVNEGA KADRA

 

 

KOREKCIJSKI FAKTOR: STROKOVNI KADER

vrednost ure v točkah

VELJA ZA VSE RAZPISANE ŠPORTNE

PROGRAME

kader brez strokovne izobrazbe

0 točk

strokovni kader z izobrazbo pridobljeno z usposabljanjem (vaditelj, učitelj, trener...)

1 točka

strokovni kader z izobrazbo pridobljeno z izobraževanjem na FŠ (višji trener, diplomirani trener)

1,5 točke

 

I PREGLEDNICA ŠT. 2.4. | VREDNOTENJE ŠPORTNEGA OBJEKTA

 

 

KOREKCIJSKI FAKTOR: ŠPORTNI OBJEKT

vrednost ure v točkah

VELJA ZA VSE RAZPISANE ŠPORTNE PROGRAME

pokriti bazen (tečaji plavanja)

5 točke

športna dvorana

(košarka, odbojka, rokomet -

ČLANSKE EKIPE)

5 točke

velika telovadnica (košarka, odbojka, rokomet -MMI/MME, SMI/SME)

3 točke

telovadnica

(košarka, odbojka, rokomet -CI/CE, MDI/MDE, SDI/SDE)

2 točka

mala telovadnica - galerija (namizni tenis, borilne veščine)

1 točke

nogometno igrišče (nogomet)

3 točke

kegljišče (komplet) (kegljanje)

2 točka

strelišče (komplet) (strelstvo)

1 točke

atletska steza (komplet) (atletika)

2 točka

teniška igrišča (2 igrišči) (tenis)

1,5 točka

balinišče (komplet) (balinanj e)

1 točke

zunanje asfaltne športne površine

1 točke

ogrevana, razsvetljena soba (miselne igre)

0,5 točke

 

PREGLEDNICA ST. 2.5. DODATNO VREDNOTENJE STATUSA KATEGORIZIRANIH ŠPORTNIKOV

 

 

ELEMENT VREDNOTENJA: DOSEŽENA STOPNJA KATEGORIZACIJE

število priznanih dodatnih točk

VRHUNSKI ŠPORT

športnik/ca svetovnega razreda

480 točk

športnik/ca mednarodnega razreda

400 točk

športnik/ca perspektivnega razreda

320 točk

športnik/ca državnega razreda

240 točk

športnik/ca mladinskega razreda

160 točk

 

PREGLEDNICA ST .3  RAZVOJNE IN STROKOVNE NALOGE V ŠPORTU (poglavje 7)

 

ŠPORTNI PROGRAM/OPREDELITEV VSEBINE

 

IZOBRAŽEVANJE, USPOSABLJENJE IN IZPOPOLNJEVANJE STROKOVNIH KADROV

element vrednotenja programa:

kotizacija -dipl. trener

kotizacija -stopnja 2

kotizacija -stopnja 1

kotizacija -sodnik

* izobraževanje (pridobitev izobrazbe: programi FŠ)

80 točk

0

0

0

* usposabljanje (pridobitev izobrazbe: programi NPZ)

0

60 točk

40 točk

20 točk

* izpopolnjevanje (seminarji za pridobitev licence)

20 točk

20 točk

20 točk

10 točk

ŠPORTNO REKREATIVNE IN PROMOCIJSKE PRIREDITVE

element vrednotenja programa:

št. udeležencev 20-50

št. udeležencev 51 - 100

št. udeležencev 101-200

št. udeležencev nad 201

* športne in rekreativne prireditve (lokalni nivo)

20 točk

30 točk

40 točk

60 točk

* športne in rekreativne prireditve (državni nivo)

30 točk

40 točk

60 točk

80 točk

* prireditve promocijskega značaja

0

0

40 točk

60 točk

DELOVANJE DRUŠTEV IN ZVEZ NA LOKALNEM NIVOJU (ELEMENTI RAZŠIRJENOSTI)

element vrednotenja programa:

članstvo: do 50

članstvo: 51 - 100

članstvo: 101 -150

članstvo: nad 151

* število članov društva s plačano članarino

10 točk

20 točk

30 točk

40 točk

element vrednotenja programa:

tekmovalci: 6-15

tekmovalci: 16-30

tekmovalci: 36-50

tekmovalci: nad 51

* število pri NPZ registriranih tekmovalcev društva

10 točk

20 točk

30 točk

40 točk

element vrednotenja programa:

leta delovanja 5 - 10 let

leta delovanja 11 -20 let

leta delovanja 21 - 30 let

leta delovanja nad 31 let

* razširjenost in tradicija v občini

10 točk

20 točk

30 točk

40 točk

element vrednotenja programa:

1-2 mladinski selekciji

3-4 mladinske selekcije

5 in več ml. selekcij

 

* mladinske ekipe v kakovostnem in vrhunskem športu

80 točk

160 točk

240 točk

 

element vrednotenja programa:

4. nivo: regijski rang

3. nivo: državni rang 2

2. nivo: državni rang 1

1. nivo: medn. rang

* nastopanje članske vrste v tekmovalnem sistemu NPZ

160 točk

240 točk

320 točk

800 točk

SPREMLJANJE PRIPRAVLJENOSTI ŠPORTNIKOV IN SVETOVANJE TRENINGA (NEZGODNO ZAVAROVANJE)

element vrednotenja programa:

skupina: CI/CE

skupina: MDI/MDE

skupina: SDI/SDE

 

* kakovostni in vrhunski šport otrok in mladine (1. nivo)

240 točk

240 točk

240 točk

 

INFORMACIJSKI SISTEM NA PODROČJU ŠPORTA (način in obseg sofinanciranja se določi v LPŠ)

element vrednotenja programa:

število točk maksimalno

 

 

 

* upravljanje informacijskega sistema

do 800 točk

 

 

 

PRIZNANJA ŠPORTNIKOM IN ŠPORTNIM DELAVCEM (način in obseg sofinanciranja se določi v LPŠ)

element vrednotenja programa:

število točk maksimalno

 

 

 

* nakup priznanj in izvedba slavnostne podelitve

do 1200 točk

 

 

 

ZALOŽNIŠKA DEJAVNOST V ŠPORTU (način in obseg sofinanciranja se določi v LPŠ)

element vrednotenja programa:

število točk maksimalno

 

 

 

* izdelava in izdaja lokalne športne publikacije

do 800 točk

 

 

 

MEDNARODNA DEJAVNOST (način in obseg sofinanciranja se določi v LPŠ)

element vrednotenja programa:

število točk maksimalno

 

 

 

* mednarodno športno sodelovanje s pobratenimi mesti

do 1200 točk