Občinska
volilna komisija Občine Šenčur na podlagi 1. odstavka 90. člena
Zakona
o lokalnih volitvah člena
(Uradni list RS, št. 94/07 - uradno prečiščeno besedilo, 45/08 in 83/12)
podaja |
|
POROČILO
|
|
o izidu rednih volitev župana, rednih volitev v občinski svet in rednih
volitev v svete krajevnih in vaških skupnosti v Občini Šenčur, ki so
bile dne 05.10.2014. |
|
REZULATI
VOLITEV ŽUPANA |
|
Pri
glasovanju za župana občine Šenčur je bilo oddanih 3001glasovnic, od
tega je bilo 70 neveljavnih glasovnic. |
Posamezni
kandidati so dobili naslednje število glasov: |
Zap.št. |
Kandidat |
Št
glasov |
%
glasov |
1 |
Valerij Grašič |
515 |
17,56 |
2
3
4 |
Ciril Kozjek
Milan Sušnik
Mirjana Čemažar |
1.742
219
456 |
59,41
7,47
15,55 |
|
Na osnovi
izida glasovanja je OVK ugotovila, da je bil v skladu s 1. odstavkom
107. člena ZLV za župana izvoljen kandidat: |
|
CIRIL
KOZJEK,
roj.
29.06.1951, Voklo 17a, 4208 Šenčur |
|
REZULATI
VOLITEV V OBČINSKI SVET |
|
Za volitve
članov občinskega sveta občine Šenčur je bilo oddanih 3002 glasovnic,
od tega je bilo 89 neveljavnih glasovnic. |
Posamezne
liste kandidatov so dobile naslednje število glasov: |
Zap.št. |
Ime liste |
Št. glasov |
% glasov |
Mandati |
1 |
SLOVENSKA LJUDSKA STRANKA |
564 |
19.36 |
4 |
2 |
NOVA SLOVENIJA -
KRŠČANSKI DEMOKRATI |
347 |
11.91 |
2 |
3 |
NESTRANKARSKA LISTA ZA ŠPORT IN KULTURO |
189 |
6.49 |
1 |
4 |
SOCIALNI DEMOKRATI |
203 |
6.97 |
1 |
5 |
LISTA ViD (LISTA VOLJE IN DEJANJ) |
391 |
13.42 |
2 |
6 |
MLADI ZA OBČINO ŠENČUR |
274 |
9.41 |
2 |
7 |
SMC STRANKA MIRA CERARJA |
248 |
8.51 |
1 |
8 |
LISTA ZA RAZCVET OBČINE ŠENČUR |
110 |
3.78 |
0 |
9 |
SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA |
587 |
20.15 |
4 |
|
Občinska
volilna komisija Občine Šenčur ugotavlja, da na podlagi dobljenih
preferenčnih glasov, nihče od kandidatov ni dobil neposrednega mandata. |
Skupno
število mandatov: 17 |
Iz
posameznih list kandidatov so izvoljeni: |
|
Lista:
SLOVENSKA LJUDSKA STRANKA |
|
1. CIRIL
KOZJEK, roj 29.06.1951, VOKLO 17A |
2. VANJA
UMNIK, roj 20.04.1963,ŠENČUR, KRANJSKA CESTA 9A |
3.
SEBASTIAN MOHAR, roj 13.01.1972,ŠENČUR, SAJOVČEVO NASELJE 36 |
4.
TATJANA PERČIČ , roj 09.01.1962, OLŠEVEK, OLŠEVEK 77 |
|
Lista:
NOVA SLOVENIJA - KRŠČANSKI DEMOKRATI |
|
1.
VALERIJ GRAŠIČ, roj 17.01.1971,ŠENČUR, SAJOVČEVO NASELJE 1 |
2. VIDA
TIČAR REBOLJ, roj 27.04.1953,VOKLO, VOKLO 86 |
|
Lista:
NESTRANKARSKA LISTA ZA ŠPORT IN KULTURO |
|
1.
ALEKSANDER GAŠPERLIN, roj 10.05.1985, VISOKO 109 |
|
Lista:
SOCIALNI DEMOKRATI |
|
1.
MIRJANA ČEMAŽAR, roj 24.02.1965, VISOKO 38B |
|
Lista:
Lista ViD (lista volje in dejanj) |
1. SIMON
KUHAR, roj 11.05.1977,SREDNJA VAS PRI ŠENČURJU 50 |
2. SLAVKA
WEISSEISEN, roj 08.05.1962,Visoko 1D |
|
Lista:
MLADI ZA OBČINO ŠENČUR |
1. JAN
KRAJGER, roj 26.12.1989,ŠENČUR, DELAVSKA CESTA 15 |
2. ANJA
PUŠAVEC, roj 28.07.1987,ŠENČUR, GASILSKA CESTA 34 |
|
Lista: SMC
- STRANKA MIRA CERARJA |
|
1. BRANKO
ZORMAN, roj 25.09.1970,MILJE, MILJE 23 |
|
Lista: SDS
- SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA |
|
1. MIRKO
KOZELJ, roj 02.10.1946,HOTEMAŽE 71 |
2.
ANDREJA PINTAR, roj 14.10.1968,ŠENČUR, MLAKARJEVA ULICA 9A |
3. ALEŠ
PERIČ MOČNIK, roj 22.07.1986,Šenčur,MLAKARJEVA UL.40 |
4. NUŠA
BAŠELJ JAGODIC, roj 02.06.1979, VISOKO 29 |
|
REZULTATI
VOLITEV V SVETE KRAJEVNIH IN VAŠKIH SKUPNOSTI V OBČINI ŠENČUR
|
|
KS ŠENČUR
|
Komisija ugotavlja, da so v svet KS ŠENČUR izvoljeni naslednji: |
1.
ALEŠ OKORN
2.
MIROSLAV PETERNEL |
3.
ANA RIFELJ
4.
JANA UMNIK LEŠNIK
5.
DARKO PRETNAR
6.
ZORAN SOKOL
7.
FRANC KUHAR
8.
ANICA BREZAR
9.
MOJCA KRAJNC |
|
KS
TRBOJE-ŽERJAVKA |
Komisija
ugotavlja, da so v svet KS TRBOJE-ŽERJAVKA izvoljeni naslednji: |
|
1. |
FRANC DRAKSLER |
2. |
BORUT OSELJ |
3. |
SLAVKO ŠTEFE |
4. |
STANISLAVA KEPEC |
5. |
ROMANA JENKOLE |
6. |
JOŽEF REKAR |
7. |
ANITA PRAPROTNIK |
|
VS LUŽE
|
Komisija
ugotavlja, da so v svet VS LUŽE izvoljeni naslednji: |
|
1. |
ROMAN ROBNIK |
3. |
JANJA ZUPANČIČ |
2. |
IVAN ARNEŽ |
4. |
JOŽE GAŠPERLIN |
5. |
MARIJA GAŠPERLIN |
|
KS
OLŠEVEK |
Komisija
ugotavlja, da so v svet KS OLŠEVEK izvoljeni naslednji: |
|
1. |
MATJAŽ PODJED |
2. |
VALENTIN LOGAR |
3. |
RAJKO PERČIČ |
4. |
VIKA PODJED |
5. |
DARJA PERNUŠ |
|
VS
HOTEMAŽE |
Komisija
ugotavlja, da so v svet VS HOTEMAŽE izvoljeni naslednji: |
|
1. |
RAJKO ŠIMUNKOVIČ |
2. |
MIHA SODNIK |
3. |
MOJCA ŠENK |
4. |
KLEMEN KOŠIR |
5. |
MOJCA KOŠIR |
|
VS
PREBAČEVO |
Komisija
ugotavlja, da so v svet VS PREBAČEVO izvoljeni naslednji: |
|
1. |
PRIMOŽ ZUPAN |
2. |
MATEJ KNIFIC |
3. |
ANKA NOVAK |
4. |
MARJANA BELEHAR |
5. |
STANISLAV ČEBAŠEK |
|
KS
VISOKO-MILJE |
Komisija
ugotavlja, da so v svet KS VISOKO-MILJE izvoljeni naslednji: |
|
1. |
STANISLAVA PAVLIČ |
2. |
IZTOK PELKO |
3. |
ALEKSANDER GAŠPERLIN |
4. |
VILKO KONC |
5. |
TATJANA PIKŠ |
6. |
JANEZ KUHAR |
7. |
KLEMEN PLEVEL |
8. |
TOMAŽ LOGAR |
9. |
IRENA GORJUP |
|
KS VOGLJE |
Komisija
ugotavlja, da so v svet KS VOGLJE izvoljeni naslednji: |
|
1. |
JURE MURNIK |
2. |
BOŠTJAN BERTONCELJ |
3. |
FRANC TIČAR |
4. |
DAMJAN ŽUN |
5. |
VINKO NASTRAN |
6. |
ERIK LOGAR |
7. |
MIJA NACHTIGAL |
|
KS VOKLO |
Komisija
ugotavlja, da so v svet KS VOKLO izvoljeni naslednji: |
|
1.
KLEMEN JARC |
|
2.
MARKO LONČAR |
|
3.
BOJAN MAČEK |
|
4.
MARJAN ROGELJ |
|
5.
URŠKA KOZJEK |
|
|
Številka: 041-0014/2014-1
|
Datum:
10.10.2014 |
|
|
Občinska volilna komisija Občine Šenčur |
|
Judita Aljančič, predsednica |
|