New Page 6

 

V skladu z 12. členom Zakona o gostinstvu (Ur. l. RS, št. 1/95 in 40/99), 4. in 11. členom Pravilnika o merilih za določitev obratovalnega časa gostinskih obratov in kmetij na katerih se opravlja gostinska dejavnost (Ur. l. RS, št. 78/99), ter na podlagi 12. člena Statuta Občine Mozirje (Uradno glasilo zgornjesavinjskih občin, št. 4/99), je Občinski svet občine Mozirje na svoji 14. redni seji dne 26. 6. 2000 sprejel

 

 

PRAVILNIK

 

 

o merilih za določitev podaljšanega obratovalnega časa gostinskih obratov in kmetij, na katerih se opravlja gostinska dejavnost v občini Mozirje

 

 

1. člen

 

 

 S tem pravilnikom se določajo merila in pogoji na podlagi katerih občinski oddelek, pristojen za gostinstvo izda soglasje za obratovanje gostinskega obrata in kmetije, na kateri se opravlja gostinska dejavnost v podaljšanem obratovalnem času.

 

 

 Gostinec določi podaljšan obratovalni čas gostinskega obrata ali kmetije samostojno skladno s svojimi poslovnimi interesi in ob upoštevanju določb tega pravilnika.

 

 

 Pristojni občinski oddelek (v nadaljnjem besedilu: občinska uprava) mora pri izdaji soglasja upoštevati vsa merila in pogoje po tem pravilniku.

 

 

2. člen

 

 

 Gostinski lokali, ki se nahajajo na področju Občine Mozirje in so v stanovanjskih objektih ali objektih v stanovanjskih naseljih lahko obratujejo med 6. in 22. uro.

 

 

 Pri definiciji vrste naselij se uporabljajo veljavni prostorsko izvedbeni akti Občine Mozirje (zazidalni, ureditveni, lokacijski načrti ter PUPi).

 

 

3. člen

 

 

 V podaljšanem obratovalnem času lahko poslujejo gostinski obrati iz prejšnjega člena tega pravilnika, in sicer:

 

 

 1. restavracije, gostilne, kavarne in izletniške kmetije največ do 1. ure naslednjega dne;

 

 

 2. okrepčevalnice in dnevni bari do 24. ure;

 

 

 3. hotelske terase in gostinski vrtovi v okviru nastanitvenih gostinskih obratov (hoteli) do 24. ure;

 

 

 4. gostinski obrati, ki so v večnamenskih objektih (trgovskoposlovnih centrih, kulturnih ustanovah) v skladu z veljavnim hišnim redom, vendar največ do 24. ure;

 

 

 5. gostinski obrati, ki imajo organizirane prireditve v skladu s prijavljenim programom prireditev;

 

 

 6. gostinski obrat in kmetija, ki poleg obratovanja v zaprtih prostorih dejavnost opravlja tudi zunaj le teh (gostinski vrtovi, hotelske terase), lahko dejavnost opravlja v enakem podaljšanem obratovalnem času, kot velja za zaprti prostor v času od 15. aprila do 30. septembra.

 

 

 Gostinski obrati, navedeni v prvem odstavku tega člena, lahko pričnejo z obratovalnim časom ob 6. uri.

 

 

 Za gostinske obrate, ki se nahajajo izven stanovanjskih naselij pa podaljšan obratovalni čas ni omejen.

 

 

 Gostinec prijavi obratovalni čas na obrazcu, ki je objavljen skupaj s Pravilnikom o merilih za določitev obratovalnega časa gostinskih obratov in kmetij, na katerih se opravlja gostinska dejavnost (Ur. l. RS, št. 78/99).

 

 

4. člen

 

 

 Soglasje za obratovanje v obratovalnem času iz 3. člena tega pravilnika se gostincu lahko med letom odvzame in skrajša na 22. uro v primeru:

 

 

- utemeljenih pisnih pritožb občanov oziroma bližnjih stanovalcev, ki jih zbere KS;

 

 

- na podlagi zapisnika ustreznih inšpekcijskih služb;

 

 

- da v roku enega leta policija posreduje več kot dvakrat, o čemer je sestavljeno poročilo oziroma predlog inšpekcijskim oziroma drugim pristojnim službam;

 

 

- ogrožanje prometne varnosti;

 

 

- preklic soglasja lastnika in nosilca dejavnosti v nastanitvenem objektu in

 

 

- drugi utemeljeni vzroki.

 

 

 V primeru odvzema soglasja na podlagi prejšnjega odstavka tega člena je gostincu odvzeta možnost pridobitve tega soglasja za šest mesecev vnaprej.

 

 

5. člen

 

 

 Gostinec mora podaljšanje obratovalnega časa prijaviti na občinski upravi do 15. decembra za naslednje leto, oziroma 15 dni pred pretekom dovoljenja, če je le to drugače časovno omejeno. V kolikor gostinec ni lastnik objekta, v katerem se lokal nahaja, mora k vlogi za podaljšan obratovalni čas priložiti soglasje lastnika objekta.

 

 

 Dovoljenje za podaljšan obratovalni čas se praviloma izda za dobo enega leta, obdobje pa se po potrebi lahko določi tudi drugače.

 

 

6. člen

 

 

 Kadar se v gostinskem lokalu odvijajo prireditve zaprtega tipa (poroke, proslave, srečanja in drugo) ali izven njega prireditve širšega pomena (lokalni prazniki, proslave društev in drugo), gostinski obrat ali kmetija zaprosi ne glede na že izdano soglasje o podaljšanju obratovalnega časa za enkratno dovoljenje za obratovanje v dodatnem podaljšanem času.

 

 

 Če je bilo dovoljenje izdano zaradi dogodka v lokalu, je gostinec dolžan poskrbeti, da v dodatnem podaljšanem času v gostinski obrat nimajo vstopa zunanji obiskovalci. Dovoljenja so vezana na točno določen datum.

 

 

7. člen

 

 

 Uresničevanje določb tega pravilnika nadzorujejo pristojne inšpekcije in policija.

 

 

8. člen

 

 

 Ta pravilnik začne veljati 15. dan po objavi v Uradnem glasilu zgornjesavinjskih občin.

 

 

 

Št. 012-1/98, 00 13

Mozirje, dne 26. 6. 2000

ŽUPAN

OBČINE MOZIRJE

Jože KRAMER, l.r.