New Page 1

 

Na podlagi 57. člena Zakona o prostorskem načrtovanju (Ur. l. RS, št. 33/07 – v nadaljevanju: ZPNačrt) in 30. člena Statuta Občine Hoče-Slivnica (MUV, št. 8/03) je župan Občine Hoče- Slivnica dne 16. julija 2007, sprejel naslednji

 

 

S K L E P

 

 

O začetku postopka priprave občinskega podrobnega prostorskega načrta za stanovanjsko pozidavo v naselju Radizel – območje Kvartir

 

 

I. Splošna določba

 

 

1. člen

 

 

S tem sklepom se začne priprava občinskega podrobnega prostorskega načrta za stanovanjsko pozidavo v naselju Radizel

 

 

– območje Kvartir.

 

 

S sklepom se podrobneje določijo:

 

 

- ocena stanja, razlogi in pravna podlaga za priprav občinskega podrobnega prostorskega načrta za del stanovanjskega območja v naselju Radizel (v nadaljevanju: OPPN),

 

 

- območje OPPN,

 

 

- način pridobitve strokovnih rešitev,

 

 

- roki za pripravo OPPN in njegovih posameznih faz,

 

 

- nosilci urejanja prostora, ko podajo smernice za načrtovano prostorsko ureditev iz njihove pristojnosti in

 

 

- obveznosti v zvezi s financiranjem priprave OPPN.

 

 

II. Ocena stanja, razlogi in pravna podlaga za pripravo OPPN

 

 

2. člen

 

 

Obravnavano območje se ureja na podlagi Odloka o spremembah in dopolnitvah prostorskih sestavin dolgoročnega plana Občine Maribor za obdobje 1986 – 2000 in družbenega plana mesta Maribor za obdobje 1986 – 1990 – za območje Občine Hoče – Slivnica (MUV št. 20/04).

 

 

Pobudnik za izdelav OPPN je investitor Kvartir d.o.o. in Slovenske Bistrice.

 

 

Priprava OPPN bo potekala po predpisanem postopku skladno z določili ZPNačrt in Pravilnika o vsebini, obliki in načinu priprave državnih in občinskih lokacijskih načrtov ter vrstah njihovih strokovnih podlag (Ur. l. RS, št. 86/2004).

 

 

III. Območje OPPN

 

 

3. člen

 

 

Zemljišče znotraj območja OPPN so parcele št.: 125, 135/4, 123/1, 127/4, vse k. o. Radizel in parcela 2/3, k. o. Čreta. Gre za nepozidano območje med Kolmanovo cesto na vzhodu, stanovanjsko pozidavo na Kagerjevi ulici na jugu, severo zahodno pa se nahaja športni poligon s pripadajočimi objekti (Moto cros proga).

 

 

Zaradi uveljavitve ZPNačrt se za območje urejanja pripravi OPPN. V prostorskih sestavinah je območje obravnave OPPN opredeljeno za stanovanjske namene. Predvidena je gradnja štirinajstih stanovanjskih objektov. Točna meja ureditvenega območja obravnave bo določena v osnutku OPPN tako, da bo obsegala vse površine, na katerih je načrtovana izgradnja, vključno s površinami, potrebnimi za nemoteno delovanje objektov ter površinami, ki so potrebne le v času izvajanja del. Poleg tega bo ureditveno območje obsegalo vplivno območje pričakovanih naravnih vplivov na okolico. Ureditveno območje bo v OPPN določeno z mejo ureditvenega območja ter s prikazom lege prostorske ureditve v širšem območju.

 

 

Sprejeti odlok o OPPN bo predstavljal pravno podlago za pridobitev gradbenega dovoljenja za predvidene gradnje in druge ureditve.

 

 

IV. Način pridobitve strokovnih rešitev

 

 

4. člen

 

 

Pri izdelavi OPPN se v možnem obsegu upoštevajo in uporabijo že izdelane strokovne podlage, v kolikor so ustrezno ažurne, skladne z Odlokom o spremembah in dopolnitvah prostorskih sestavin dolgoročnega plana Občine Maribor za obdobje 1986 – 2000 in družbenega plana mesta Maribor za obdobje 1986 – 1990 – za območje Občine Hoče – Slivnica in veljavnimi predpisi za posamezna področja.

 

 

Poleg uporabe razpoložljivih strokovnih podlag se za OPPN v okviru njegove izdelave zagotovijo naslednje strokovne podlage:

 

 

- analiza stanja na obravnavanem območju glede relevantnih naravnih in ustvarjenih danostih v prostoru o vplivih načrtovane prostorske ureditve;

 

 

- idejna zasnova načrtovane prostorske ureditve;

 

 

- idejna zasnova nove prometne ureditve vključno z opredelitvijo odnosa do obstoječe prometne ureditve;

 

 

- idejne zasnove potrebne nove komunalne in energetske infrastrukture ter vodnogospodarskih ureditev vključno z idejnimi zasnovami morebitne potrebne zaščite, prestavitve oz. ukinitve infrastrukturnih vodov;

 

 

- podatki iz zemljiške knjige ali zemljiškega katastra ali iz drugega relevantnega vira o lastnikih in imetnikih drugih stvarnih pravic na zemljiščih, ki so vključena v ureditveno območje OPPN.

 

 

V postopku priprave OPPN se lahko zagotovijo tudi druge strokovne podlage, če to izhaja iz vsebine problematike, ki jo je treba razrešiti v OPPN.

 

 

Za izdelavo OPPN bo investitor zagotovil topografski načrt v digitalni obliki z natančnostjo, ki ustreza merilu 1 : 1000. Načrt je izdelan v skladu s Pravilnikom o geodetskem načrtu (Ur. l. RS, št. 40/2004).

 

 

V. Roki za pripravo OPPN

 

 

5. člen

 

 

Za pripravo OPPN so opredeljeni naslednji okvirni roki:

 

 

 

 

 

 

VI. Nosilci urejanja prostora, ki podajo smernice za načrtovane prostorske ureditve iz njihove pristojnosti, ter drugi udeleženci, ki bodo sodelovali pri pripravi OPPN

 

 

6. člen

 

 

Nosilci urejanja prostora so ministrstva, organi lokalnih skupnosti, izvajalci javnih služb, organi v njihovi sestavi ter nosilci javnih pooblastil, ki sodelujejo v postopku priprave OPPN.

 

 

Nosilci urejanja prostora sodelujejo v postopku priprave OPPN s smernicami in mnenji za področje iz pristojnosti, nekateri pa tudi s strokovnimi podlagami za področje iz svoje pristojnosti.

 

 

Nosilci urejanja prostora podajo smernice za pripravo dopolnjenega osnutka OPPN in mnenja k dopolnjenemu predlogu OPPN v roku 30 dni od prejema vloge.

 

 

V primeru molka nosilca urejanja prostora v fazi pridobivanja smernic se šteje, da nosilec nima smernic za pripravo dopolnjenega osnutka OPPN. V takem primeru se smiselno upoštevajo in uporabljajo določila predpisov in upoštevajo morebitne izdelane strokovne podlage za področje iz pristojnosti nosilca urejanja prostora.

 

 

v postopku priprave OPPN sodelujejo naslednji nosilci urejanja prostora:

 

 

- Ministrstvo za obrambo, Inšpektorat RS za varstvo pred naravnimi in drugimi nesrečami;

 

 

- Ministrstvo za okolje in prostor, Agencija RS za okolje, Urad za upravljanje z vodami, Sektor za vodno območje Donave,

 

 

Oddelek za porečje reke Drave;

 

 

- Elektro Maribor d.d. javno podjetje za distribucijo električne energije;

 

 

- ELES Elektro Slovenija d.o.o.;

 

 

- Nigrad, javno podjetje d.d.;

 

 

- Režijski obrat Občine Hoče-Slivnica;

 

 

- Drugi udeleženci:

 

 

- Telekom Slovenije d.d., PE Maribor;

 

 

- KRS Slivnica d.d.

 

 

V primeru, da se v postopku priprave OPPN ugotovi, da morajo sodelovati tudi drugi subjekti, ki niso navedeni v tem sklepu, lahko pripravljalec OPPN k sodelovanju povabi tudi druge organe in organizacije.

 

 

VII. Obveznosti v zvezi s financiranjem priprave OPPN

 

 

7. člen

 

 

Pobudnik, podjetje Kvartir d.o.o. iz Slovenske Bistrice izbere načrtovalca in financira izdelavo vseh strokovnih podlag in OPPN.

 

 

VIII. Druga določila

 

 

8. člen

 

 

Ta sklep se objavi v Medobčinskem uradnem vestniku Štajerske in Koroške regije in začne veljati naslednji dan po objavi.

 

 

Številka: 350-00008/2007-008

 

 

Datum: 16. julij 2007

 

 

Župan Občine Hoče-Slivnica

 

 

Jožef Merkuš, s. r.