|
P O R O Č I L O |
|
|
o izidu volitev članov Občinskega sveta občine Gorišnica |
|
|
Občinska volilna komisija občine Gorišnica je na seji dne
11. 11. 2002 na podlagi zapisnikov o delu volilnih odborov pri
ugotavljanju izida na volitvah dne 10. novembra 2002 ugotovila rezultate
glasovanja ter izid glasovanja za člane Občinskega sveta občine
Gorišnica. |
|
|
I |
|
|
1. Na volitvah 10. novembra 2002 je imelo pravico voliti
skupaj 4988 volivcev, ki so vpisani v volilni imenik. |
|
|
2. Glasovalo je skupaj 3465 volivcev ali 69,47% od vseh,
ki so imeli pravico voliti. Od tega: |
|
|
a) 3460 volivcev glasovalo na voliščih, |
|
|
b) 3 volivci so glasovali predčasno, |
|
|
c) 2 volivca sta glasovala po pošti. |
|
|
II |
|
|
Za volitve članov občinskega sveta je bilo oddanih 3465
glasovnic. Ker so bile prazne oziroma ni bilo moč ugotoviti volje
volivca je bilo 174 glasovnic neveljavnih. |
|
|
Veljavnih glasovnic je bilo 3291. |
|
|
Posamezne liste kandidatov so skupno v Občini Gorišnica
dobile naslednje število glasov:
Glasov % glasov št. Ime liste
----------------------------------------------------------------
224 6,8%1. 1. Upokojenci
571 17,4%2. 2. Nova Slovenija
843 25,6%3. 3. LDS Liberalna demokracija Slovenije
107 3,3%4. 4. Združena lista socialnih demokratov
1161 35,3%5. 5. SLS – Slovenska ljudska stranka
106 3,2%6. 6. Neodvisna lista Janka Ivanuš
279 8,5%7. 7. Socialdemokratska stranka Slovenije
-----------------------------------------------------------------
3291 Skupaj
|
|
|
III |
|
|
Na podlagi 15. člena zakona o lokalnih volitvah (Uradni
list RS, št. 72/93, 7/94, 33/94, 61/95, 70/95, 20/98 in 51/02) je bilo v
obeh volilnih enotah skupaj listam kandidatov direktno podeljeno 10
mandatov. |
|
|
Po posameznih volilnih enotah pa so listam kandidatov
glede na dobljeno število glasov in izračunan volilni količnik v volilni
enoti pripadali naslednji mandati in bili skladno z 18. členom in 86.
členom zakona o lokalnih volitvah ter upoštevanju preferenčnih glasov
izvoljeni naslednji kandidati: |
|
|
Volilna enota 1
Volilni količnik 222.100000
----------------------------------------------------------------
Glasov % gl. MA % ost. Št. Ime liste
----------------------------------------------------------------
224 10,1% 1 0,9% 1. Upokojenci
Izvoljen je:
Ivan Obran,
roj. 17.12. 1942,
Moškanjci 65
357 16,1% 1 60,7% 2. Nova Slovenija
Izvoljen je:
Franc Ivanuš,
roj. 18. 4. 1961,
Cunkovci 2/a
526 23,7% 2 36,8% 3. LDS Liberalna
Demokracija Slovenije
Izvoljena sta:
Konrad Kostanjevec,
roj. 5. 7. 1943,
Mala vas 41
Andrej Horvat,
roj. 11. 9. 1966,
Gorišnica 95
863 38,9% 3 88,6% 5. SLS Slovenska ljudska
stranka
Izvoljeni so:
Slavko Visenjak,
roj. 22. 7. 1957
Moškanjci 75
Jožef Kokot,
roj. 19. 3. 1946
Moškanjci 45/a
Stanislav Vojsk,
roj. 17. 10. 1962
Zagojiči, 14/e
106 4,8% 0 47,7% 6. Neodvisna lista
Janka Ivanuš
145 6,5% 0 65,3% 7. Socialdemokratska
stranka Slovenije
----------------------------------------------------------------
2221 7 Skupaj
Volilna enota 2
Volilni količnik: 178.333333
----------------------------------------------------------------
Glasov % gl. MA % ost. Št. Ime liste
----------------------------------------------------------------
214 20,0% 1 20,0% 2. Nova Slovenija
izvoljena je:
Elizabeta Korenjak,
317 29,6% 1 77,8% 3. LDS liberalna
demokracija Slovenije
Izvoljen je:
Anton Kokot,
roj. 15. 1. 1961
Pohorje 17
107 10,0% 0 60,0% 4. Združena lista
socialnih demokratov
298 27,9% 1 67,1% 5. SLS Slovenska ljudska
stranka
Izvoljena je:
Danica Ranfl,
roj. 1. 3. 1958
Paradiž 10/b
134 12,5% 0 75,1% 7. Socialdemokratska
stranka Slovenije
1070 3 Skupaj
----------------------------------------------------------------
|
|
|
III |
|
|
V skladu s 16. členom zakona o lokalnih volitvah se
preostalih 6 mandatov, ki niso bili razdeljeni v volilnih enotah razdeli
na ravni občine na podlagi seštevkov glasov, oddanih za istoimenske
liste v obeh volilnih enotah. |
|
|
Izhajajoč iz seštevkov glasov, ki so jih dobile
istoimenske liste v obeh volilnih enotah, deljenih s števili od 1 do 15
(d Hondtov sistem), je zaporedje najvišjih 15 količnikov naslednje: |
|
|
Z.št. Količnik Št. l. Ime liste
----------------------------------------------------------------
1. 1161,00 5 SLS Slovenska ljudska stranka
2. 843,00 3 LDS Liberalna demokracija Slovenije
3. 580,50 5 SLS Slovenska ljudska stranka
4. 571,00 2 Nova Slovenija
5. 421,50 3 LDS Liberalna demokracija Slovenije
6. 387,00 5 SLS Slovenska ljudska stranka
7. 290,25 5 SLS Slovenska ljudska stranka
8. 285,50 2 Nova Slovenija
9. 281,00 3 LDS Liberalna demokracija Slovenije
10. 279,00 7 Socialdemokratska stranka Slovenije
11. 232,20 5 SLS Slovenska ljudska stranka
12. 210,75 3 LDS Liberalna demokracija Slovenije
13. 193,50 5 SLS Slovenska ljudska stranka
14. 190,33 2 Nova Slovenija
15. 168,60 3 LDS Liberalna demokracija Slovenije
----------------------------------------------------------------
|
|
|
Istoimenskim listam se pri delitvi mandatov na ravni
Občine Gorišnica dodeli toliko mandatov, kolikor znaša razlika med
številom mandatov izračunanih po prej navedenem sistemu in številom
mandatov, ki so jih istoimenske liste že dobile v volilnih enotah. |
|
|
Ti mandati se dodelijo listam v tisti volilni enoti, ki
imajo največje ostanke glasov v razmerju do količnika v volilni enoti. |
|
|
Na ta način so dobile mandate še naslednje liste po
posameznih volilnih enotah in bili izvoljeni kandidati na teh listah: |
|
|
Ime liste volilna enota izvoljen je: |
|
|
----------------------------------------------------------------
Ime liste Volilna Izvoljen je
enota
----------------------------------------------------------------
7. Socialdemokratska stranka Slovenije 2 Miroslav Šoba,
roj. 16. 11. 1939
Cirkulane 53
5. SLS Slovenska ljudska stranka 1 Alojzija Cvitanič,
roj. 4. 4.1957
Gorišnica 62
3. LDS Liberalna demokracija Slovenije 2 Branko Majhen,
23. 12. 1966
Gradišča 21
5. SLS Slovenska ljudska stranka 2 Jožef Klinc,
roj. 12. 3. 1952
Cirkulane 39
2. Nova Slovenija 1 Rozalija Obran,
roj. 1. 10. 1945
Moškanjci 2/b
3. LDS Liberalna demokracija Slovenije 1 Jožef Petek,
roj. 12. 3. 1960
Moškanjci 102
----------------------------------------------------------------
|
|
|
Člani občinskega sveta občine Gorišnica izvoljeni na
volitvah 10. novembra 2002 so: |
|
|
Volilna enota 1 |
|
|
1. Ivan Obran – Upokojenci |
|
|
2. Franc Ivanuš – Nova Slovenija |
|
|
3. Konrad Kostanjevec – LDS Liberalna demokracija
Slovenije |
|
|
4. Andrej Horvat – LDS Liberalna demokracija Slovenije |
|
|
5. Slavko Visenjak – SLS Slovenska ljudska stranka |
|
|
6. Jožef Kokot – SLS Slovenska ljudska stranka |
|
|
7. Stanislav Vojsk – SLS Slovenska ljudska stranka |
|
|
8. Alojzija Cvitanič – SLS Slovenska ljudska stranka |
|
|
9. Rozalija Obran – Nova Slovenija |
|
|
10. Jožef Petek – LDS – Liberalna demokracija Slovenije |
|
|
Volilna enota 2 |
|
|
1. Elizabeta Korenjak – Nova Slovenija |
|
|
2. Anton Kokot – LDS Liberalna demokracija Slovenije |
|
|
3. Danica Ranfl – SLS Slovenska ljudska stranka |
|
|
4. Miroslav Šoba – Socialdemokratska stranka Slovenije |
|
|
5. Branko Majhen – LDS Liberalna demokracija Slovenije |
|
|
6. Jožef Klinc – SLS – Slovenska ljudska stranka |
|
|
Št. 006-07-19/2002 |
|
|
Gorišnica, dne 13. novembra 2002. |
|