New Page 1

Na podlagi 21., 29. in 65. člena Zakona o lokalni samoupravi (Uradni list RS, št. 94/07 – uradno prečiščeno besedilo, 76/08, 79/09, 51/10 in 40/12 - ZUJF), 2. člena Zakona o organizaciji in financiranju vzgoje in izobraževanja (Uradni list RS, št. 16/07 – uradno prečiščeno besedilo, 36/08, 58/09, 64/09 – popr., 65/09 – popr., 20/11, 40/12 – ZUJF in 57/12 – ZPCP-2D) ter 14., Pravilnika o postopkih za izvrševanje proračuna Republike Slovenije (Uradni list RS, št. 50/07,114/07-ZIPRS0809, 61/08, 99/09-ZIPR1011 in 3/13), 23. in 114. člena Statuta Mestne občine Maribor (Medobčinski uradni vestnik, št. 10/11 in 8/14) je Mestni svet Mestne občine Maribor na 39. seji mestnega sveta, dne 7. julija 2014 sprejel

 

P R A V I L N I K

o izvajanju programov za vzpodbujanje ustvarjalne dejavnosti mladih v Mestni občini Maribor

 

I. SPLOŠNE DOLOČBE

 

1. člen

(predmet pravilnika in pomen pojma)

(1) S tem pravilnikom se določajo pogoji, merila in postopki za sofinanciranje programov, namenjenih vzpodbujanju ustvarjalne dejavnosti mladih v Mestni občini Maribor, s katerimi se izvajata občinska programa:

- program »Maribor – mesto znanja in ustvarjalnosti«, ki je namenjen sofinanciranju aktivnosti za vzpodbujanje ustvarjalne dejavnosti mladih,

- program »Mladi za napredek Maribora«, v okviru katerega mladi izdelajo in predstavijo raziskovalne naloge in inovacijske predloge.

(2) Mestna občina Maribor na podlagi tega pravilnika sofinancira tiste programe, namenjene vzpodbujanju ustvarjalnosti mladih, ki niso financirani iz javnih sredstev kot del redne izobraževalne dejavnosti.

(3) V tem pravilniku uporabljen pojem »mladi«, se uporablja za učence in dijake rednega osnovnošolskega in srednješolskega izobraževanja ter učence in dijake v domovih za učence in dijake.

 

2. člen

(zagotavljanje proračunskih sredstev)

Sredstva za sofinanciranje programov, ki so predmet tega pravilnika, se zagotavljajo v proračunu Mestne občine Maribor v višini, ki se za posamezno leto določi z odlokom o proračunu mestne občine.

 

3. člen

(strokovna komisija)

(1) Za izvajanje strokovnih nalog za izvedbo občinskih programov iz tega pravilnika, župan Mestne občine Maribor na predlog organa mestne uprave, pristojnega za izobraževanje, s sklepom imenuje Strokovno komisijo za izbor, usklajevanje in vrednotenje programov za mlade (v nadaljevanju: strokovna komisija). Strokovna komisija se imenuje za mandatno obdobje 5 let.

(2) Strokovna komisija im sedem članov, ki se imenujejo izmed strokovnih delavcev, ki delujejo na področju ustvarjalne dejavnosti mladih.

(3) Strokovno komisijo vodi predsednik, ki ga izberejo člani med seboj na prvi seji.

(4) O delu komisije se vodi zapisnik.

(5) Člani strokovne komisije praviloma prejmejo za opravljeno delo plačilo. Višina plačila za opravljeno delo se članom strokovne komisije vsako leto določi s sklepom župana, s člani komisije pa se sklenejo ustrezne pogodbe, ki so tudi podlaga za izplačilo.

 

4. člen

(naloge strokovne komisije)

Naloge strokovne komisije so, da:

- pripravi besedilo javnega razpisa in javnega natečaja za izvedbo programov, ki so predmet tega pravilnika in ga posreduje županu v podpis,

- vodi postopek javnega razpisa za program »Maribor – mesto znanja in ustvarjalnosti« in javnega natečaja za izbiro najboljših raziskovalnih nalog v okviru programa »Mladi za napredek Maribora«,

- županu predlaga v imenovanje člane komisij za posamezna

strokovna področja in člane organizacijskega odbora programa »Mladi za napredek Maribora«,

- obravnava vloge za sofinanciranje programa »Maribor – mesto znanja in ustvarjalnosti«, vrednoti + vloge, pripravi predlog sofinanciranja programov ter jih predlaga v odločitev županu,

- podaja mnenja na pritožbe vlagateljev, ki so vložili pritožbo v postopku javnega razpisa za program «Maribor-mesto znanja in ustvarjalnosti«,

- na podlagi pooblastila župana odloča o zavrženju in zavrnitvah prijav, oddaji in ocenah raziskovalnih nalog v postopku javnega natečaja pri izbiri najboljših raziskovalnih nalog,

- obravnava predloge za spremembe in dopolnitve tega pravilnika,

- opravlja druge naloge, če se nanašajo na sofinanciranje programov po tem pravilniku.

 

5. člen

(nevtralna slovnična oblika)

V tem pravilniku uporabljeni izrazi, zapisani v slovnični obliki moškega spola, so uporabljeni kot nevtralni za ženski in moški spol.

 

II. PROGRAM »MARIBOR – MESTO ZNANJA IN USTVARJALNOSTI«

 

6. člen

(predmet sofinanciranja)

(1) Mestna občina Maribor v okviru programa »Maribor – mesto znanja in ustvarjalnosti« na podlagi javnega razpisa sofinancira naslednje aktivnosti za vzpodbujanje ustvarjalne dejavnosti mladih:

1.  Izvedbo občinskih, območnih, državnih ali mednarodnih

tekmovanjih v znanju za mlade. Prijavljeni programi morajo biti izvedeni na območju Mestne občine Maribor.

2.  Udeležbo mladih na občinskih, območnih, državnih ali mednarodnih tekmovanjih v znanju.

3.  Izvedbo počitniških izobraževalnih taborov, šol in delavnic. Prijavljeni programi morajo biti izvedeni v času počitnic. Za programe, izvedene na območju Mestne občine Maribor, je delež sofinanciranja vezan na celotne stroške izvedbe programa, za programe, izvedene izven območja Mestne občine Maribor, pa je sorazmeren deležu njenih občanov med udeleženci programa.

4.  Dodatno izobraževanje nadarjenih mladih (v nadaljevanju mladi talenti).

5.  Dodatno izobraževanje mentorjev in koordinatorjev izobraževalnih dejavnosti v osnovnih in srednjih šolah ter domovih za učence in dijake, ki aktivno sodelujejo v programu »Mladi za napredek Maribora«.

(2) Če se program počitniških izobraževalnih taborov, šol in delavnic izvaja na območju Mestne občine Maribor, mora biti med udeleženci vsaj 30 % občanov Mestne občine Maribor; če program ni izvedljiv na območju Mestne občine Maribor in se program izvaja izven območja mestne občine mora biti med udeleženci najmanj 70 % občanov Mestne občine Maribor.

(3) Višina sofinanciranja je odvisna od števila prejetih vlog na javni razpis, višine predlaganih sredstev za sofinanciranje programov in višine sredstev v sprejetem občinskem proračunu za tekoče leto. Mestna občina sofinancira posamezne programe najmanj 10 % ter največ do 50 % upravičenih stroškov.

 

7. člen

(opredelitev vlagateljev na javni razpis)

(1) Na javni razpis lahko prijavijo programe naslednji vlagatelji:

1.  Programe opredeljene v 1. točki 1. odstavka 6. člena tega

pravilnika lahko prijavijo le neposredni izvajalci prijavljenega programa, ki mora biti javno objavljen. Prijavijo se lahko izvajalci, ki izvajajo javno službo na področju izobraževalne dejavnosti, društva, ki imajo status društva v javnem interesu na ustreznem področju in so izvajalci programov za vzpodbujanje ustvarjalne dejavnosti mladih.

2.  Programe opredeljene v 2. točki 1. odstavka 6. člena tega pravilnika lahko prijavijo osnovne in srednje šole, ki imajo sedež v Mestni občini Maribor in organizirajo udeležbo

svojih učencev in dijakov na območnih, državnih ali mednarodnih tekmovanjih v znanju.

3.  Programe opredeljene v 3. točki 1. odstavka 6. člena tega

pravilnika lahko prijavijo izvajalci, ki izvajajo javno službo na področju izobraževalne dejavnosti, društva, ki imajo status društva v javnem interesu na ustreznem področju in so izvajalci programov za vzpodbujanje ustvarjalne dejavnosti mladih. Prijavljeni programi morajo biti izvedeni v času počitnic.

4.  Programe opredeljene v 4. točki 1. odstavka 6. člena lahko prijavijo mladi s stalnim bivališčem v Mestni občini Maribor, s statusom učenca ali dijaka rednega osnovnošolskega oz. srednješolskega izobraževanja in imajo priporočilo šole, v kateri imajo status učenca ali dijaka.

 

5.  Programe opredeljene v 5. točki 1. odstavka 6. člena lahko prijavijo osnovne in srednje šole ter domovi za učence in dijake v Mestni občini Maribor za svoje strokovne delavce, ki na šoli ali v domu opravljajo naloge mentorja ali šolskega koordinatorja ter aktivno sodelujejo v programu »Mladi za napredek Maribora«.

(2) Mestna občina Maribor lahko sofinancira izvedbo programov samo vlagateljem, ki imajo na območju mestne občine stalno bivališče oz. sedež.

 

8. člen

(drugi pogoji prijave)

(1) Na javni razpis za sofinanciranje programov v okviru izvedbe občinskega programa »Maribor – mesto znanja in ustvarjalnosti« lahko vlagatelji, ki izpolnjujejo pogoje iz 7. člena tega pravilnika, prijavijo le neprofitne programe, ki se praviloma izvedejo do 30. oktobra v letu, na katerega se javni razpis nanaša.

(2) Programi in dejavnosti s področja športa ne morejo biti predmet sofinanciranja na podlagi tega pravilnika.

(3) Vlagatelji na javni razpis morajo za uresničevanje prijavljenih programov zagotavljati materialne, prostorske in kadrovske pogoje.

(4) Podrobnejši pogoji za prijavo, merila za sofinanciranje in kriteriji za izbor se na podlagi tega pravilnika natančneje opredelijo v vsakoletnem besedilu javnega razpisa in razpisni dokumentaciji.

 

9. člen

(objava javnega razpisa)

(1) Mestna občina Maribor vsako leto izvede javni razpis za sofinanciranje programa iz občinskega proračuna, ki ga objavi na spletni strani Mestne občine Maribor. Obvestilo o objavi javnega razpisa objavi v dnevnem časopisu, izbranem za javne objave Mestne občine Maribor.

(2) Objava javnega razpisa mora vsebovati:

-  ime in sedež naročnika,

- pravno podlago za izvedbo razpisa,

- predmet javnega razpisa,

- pogoje, ki jih morajo izpolnjevati vlagatelji,

- merila in kriterije, na podlagi katerih bo opravljen izbor programov,

- okvirno višino sredstev, ki so na razpolago za predmet javnega razpisa,

- obdobje, v katerem morajo biti porabljena dodeljena sredstva,

- rok, do katerega morajo biti predložene vloge in način oddaje vlog na javni razpis,

- datum in način odpiranja vlog, dospelih na javni razpis,

- kraj, čas ter kontaktno osebo, ki nudi informacije o javnem razpisu,

- rok, v katerem bodo vlagatelji obveščeni o izidu javnega razpisa.

(3) Sestavni del javnega razpisa je razpisna dokumentacija, ki mora biti zainteresiranim dosegljiva na Mestni občini Maribor ter na njenih spletnih straneh. Razpisno dokumentacijo pripravi organ mestne uprave, pristojen za izobraževanje.

 

10. člen

(naloge organa mestne uprave, pristojnega za izobraževanje)

Upravne in administrativno tehnične naloge, ki so potrebne za izvedbo tega programa, izvaja organ mestne uprave, pristojen za področje izobraževanja.

 

11. člen

(prijava na javni razpis)

(1) Rok za prijavo na javni razpis je določen v javnem razpisu in ne sme biti krajši od 15 dni od dneva objave razpisa. Vloge morajo biti vložene v razpisnem roku, na način in v skladu s pogoji, določenimi v besedilu javnega razpisa in razpisni dokumentaciji. Izpolnjene morajo biti na obrazcih, ki so sestavni del razpisne dokumentacije ter vsebovati vse podatke in priloge, ki so v njej zahtevane.

(2) Sredstva občinskega proračuna, namenjena sofinanciranju programov, lahko vlagatelji pridobijo le na osnovi pravočasne in popolne vloge na javni razpis.

 

12. člen

(odpiranje vlog)

(1) Postopek javnega razpisa za sofinanciranje posameznih programov v okviru izvedbe občinskega programa »Maribor – mesto znanja in ustvarjalnosti« vodi strokovna komisija.

(2) Odpiranje vlog opravi strokovna komisija v roku, ki je predviden v javnem razpisu. Odpirajo se samo v roku dostavljene, pravilno izpolnjene in označene kuverte. Vloge, oddane po izteku prijavnega roka (nepravočasne prijave) ali vloge, oddane v nepravilno izpolnjenih oziroma označenih kuvertah, se s sklepom zavržejo in neodprte vrnejo vlagateljem ter s tem izločijo iz nadaljnjega postopka. O zavrženju vlog odloči župan Mestne občine Maribor ali oseba, ki je od njega pooblaščena za sprejetje odločitve o izbiri programov in dodelitvi sredstev. Zoper sklep je v roku osmih dni od vročitve dovoljena pritožba, o kateri odloči župan Mestne občine Maribor.

Njegova odločitev je dokončna.

(3) Na odpiranju vlog se ugotavlja popolnost vlog glede na to, ali vloga vsebuje vse podatke in dokumente, ki so zahtevani v besedilu javnega razpisa in razpisni dokumentaciji za ugotovitev njihove formalne popolnosti.

(4) Odpiranje vlog ni javno. O odpiranju vlog se vodi zapisnik, ki vsebuje predvsem:

- naslov, prostor in čas odpiranja dospelih vlog,

- predmet javnega razpisa,

- imena navzočih članov strokovne komisije,

- imena oziroma nazive vlagateljev,

- ugotovitve o pravočasnih oziroma prepoznih vlog ter o pravilno oziroma nepravilno označenih kuvertah,

- ugotovitve o popolnosti vlog.

(5) Zapisnik podpišejo člani strokovne komisije.

 

13. člen

(dopolnitev nepopolnih vlog)

(1) Vlagatelje, ki so v razpisnem roku podali nepopolne vloge, strokovna komisija pisno pozove k dopolnitvi. Nepopolne vloge morajo biti dopolnjene najkasneje v roku osmih dni od dneva prejema pisnega poziva za dopolnitev vloge. Če vlagatelj v predpisanem roku odpravi pomanjkljivosti, se šteje, da je njegova vloga popolna.

(2) Nepopolno vlogo, ki jo vlagatelj ne dopolni v roku iz prejšnjega odstavka oziroma je dopolnitev neustrezna, se zavrže s sklepom, ki ga izda župan Mestne občine Maribor ali oseba, ki je od njega pooblaščena za sprejetje odločitve o izbiri programov in dodelitvi sredstev.

(3) O pritožbi zoper sklep iz drugega odstavka tega člena odloči župan Mestne občine Maribor. Njegova odločitev je dokončna.

 

14. člen

(vrednotenje vlog)

(1) Strokovna komisija ob pomoči organa mestne uprave, pristojnega za izobraževanje, opravi pregled popolnih vlog, opravi vrednotenje na podlagi pogojev, meril oziroma kriterijev v besedilu javnega razpisa in razpisni dokumentaciji ter pripravi predlog izbora programov za sofinanciranje in delitve razpoložljivih proračunskih sredstev.

(2) Strokovna komisija mora o opravljanju strokovnega pregleda popolnih vlog in o njihovem vrednotenju voditi zapisnik.

(3) Predlog izbora programov za sofinanciranje se predloži v odločitev županu Mestne občine Maribor ali osebi, ki je od njega pooblaščena za sprejetje odločitve o izbiri programov in dodelitvi sredstev.

(4) Predlog izbora programov za sofinanciranje mora vsebovati:

- podatke o programih, ki so bili izbrani na javnem razpisu za dodelitev sofinancerskih sredstev, njihovih izvajalcih in višini dodeljenih sredstev za izvedbo posameznega programa,

- podatke o programih, ki se zavrnejo, ker ne izpolnjujejo pogojev za sofinanciranje, določenih v besedilu javnega razpisa in razpisni dokumentaciji ali jih strokovna komisija na podlagi kriterijev oziroma meril za vrednotenje oceni kot neustrezne,

-utemeljitev odločitve.

 

15. člen

(sklep o izboru in pritožbeni postopek)

(1) Na podlagi predloga o izboru programov za sofinanciranje in delitvi razpoložljivih proračunskih sredstev izda župan Mestne občine Maribor ali oseba, ki jo ta pooblasti za sprejetje odločitve o izbiri programov in dodelitvi sredstev, posamične sklepe o sofinanciranju programov in sklepe o zavrnitvi vlog, ki ne izpolnjujejo pogojev za sofinanciranje oz. jih strokovna komisija na podlagi kriterijev in meril za vrednotenje oceni kot neustrezne.

(2) Mestna občina Maribor prejemnikom sredstev posreduje sklep o sofinanciranju programa in jih hkrati pozove k podpisu pogodbe. Če se prejemnik v roku osmih dni od prejema poziva nanj ne odzove, se šteje, da je umaknil prijavo za pridobitev sredstev.

(3) Zoper sklepe iz prvega odstavka tega člena je dovoljena pritožba v roku osmih dni od prejema sklepa, o kateri odloči župan Mestne občine Maribor.

(4) Pritožnik mora natančno opredeliti razloge, zaradi katerih je pritožba vložena. Predmet pritožbe ne morejo biti postavljena merila za vrednotenje prijav.

(5) Vložena pritožba ne zadrži podpisa pogodb z izbranimi prejemniki sredstev.

 

 

16. člen

(pogodba o sofinanciranju)

(1) Za sofinanciranje programov sklene Mestna občina Maribor pogodbo s posameznim izvajalcem programa.

(2) Obvezne sestavine pogodbe so:

- naziv in naslov ter drugi podatki o pogodbenih strankah,

- vsebina in obseg programa, za katerega so sredstva dodeljena,

- višina dodeljenih sredstev,

- čas realizacije programa,

- rok in način izplačila sredstev,

- način nadzora nad namensko porabo sredstev, in sicer:

- rok, vsebina in način predložitve poročil in drugih dokazil o porabi odobrenih proračunskih sredstev,

- pravico in dolžnost občine oziroma njenih pristojnih organov, da spremlja in nadzira izvajanje pogodbe ter namensko porabo proračunskih sredstev,

- določilo, da mora izvajalec ob nenamenski porabi sredstev in neizpolnitvi pogodbenih obveznosti, sredstva vrniti v proračun občine, skupaj z zakonitimi zamudnimi obrestmi,

- določilo, da mora izvajalec sproti obveščati občino o spremembah, ki lahko vplivajo na izpolnitev pogodbenih obveznosti,

- navedbo skrbnika pogodbe za vsako pogodbeno stranko,

- druge medsebojne pravice in dolžnosti.

 

17. člen

(izvajanje nadzora)

(1) Nadzor nad izvajanjem sofinanciranih programov ter zakonito porabo proračunskih sredstev izvaja organ mestne uprave, pristojen za izobraževanje.

(2) Pri nadzoru je pristojni organ upravičen do preverjanja vseh podatkov ter vpogleda v poslovanje in dokumentacijo izvajalca, ki se nanaša na sofinanciranje.

 

III. PROGRAM »MLADI ZA NAPREDEK MARIBORA«

 

18. člen

(predmet sofinanciranja)

(1) V okviru programa »Madi za napredek Maribora« učenci in dijaki vključeni v osnovne šole, srednje šole, domove za učence ter dijaške domove s sedežem v Mestni občini Maribor pripravljajo raziskovalne naloge in inovacijske predloge (v nadaljevanju: raziskovalne naloge).

(2) Predmet sofinanciranja je izvedba programa »Mladi za napredek Maribora«, ki je namenjen odkrivanju in vzpodbujanju ustvarjalne dejavnosti mladih. V okviru programa se sofinancirajo aktivnosti:

- strokovna pomoč mentorjev v osnovnih in srednjih šolah, domovih za učence in dijake,

- strokovna pomoč zunanjih strokovnjakov iz posameznih področij ustvarjanja,

- materialni stroški izvedbe ocenjevanja pisnega dela oddanih nalog in zagovorov oddanih nalog,

- nagrade za najuspešnejše naloge,

- prijava najboljših nalog na državna in mednarodna tekmovanja,

- izvedba delavnic, srečanj, prireditev, predstavitev, razstav in izletov,

- spremljevalne aktivnosti, ki vzpodbujajo učence in dijake k ustvarjalni dejavnosti.

 

19. člen

(izvajalec programa »Mladi za napredek Maribora«)

(1) Administrativno tehnične in organizacijske naloge, ki so potrebne za izvedbo programa »Mladi za napredek Maribora« izvaja izvajalec, izbran z javnim razpisom.

(2) Postopek javnega razpisa za izbiro izvajalca programa »Mladi za napredek Maribora« je natančneje opredeljen v podpoglavju III./2.

 

III./1 Postopek javnega natečaja za izbiro najboljših raziskovalnih nalog

 

20. člen

(objava javnega natečaja)

(1) Mestna občina Maribor vsako leto v mesecu juniju objavi javni natečaj za izbiro najboljših raziskovalnih nalog za naslednje šolsko leto. Javni natečaj objavi na spletni strani Mestne občine Maribor in o tem obvesti osnovne in srednje šole ter domove za učence in dijake, ki imajo sedež na območju Mestne občine Maribor.

(2) Objava javnega natečaja mora vsebovati:

- predmet javnega natečaja,

- pogoje, ki jih morajo učenci in dijaki (kot avtorji) in osnove, srednje šole ter domovi za učence in dijake (kot prijavitelji) izpolnjevati za sodelovanje oziroma prijavo na javnem natečaju,

- navodila za pripravo raziskovalnih nalog,

- rok in način oddaje prijav raziskovalnih nalog,

- rok in način oddaje raziskovalnih nalog na javni natečaj,

- postopek ocenjevanja raziskovalnih nalog,

- obdobje in način izvajanja predstavitev in zagovorov raziskovalnih nalog,

- obdobje zagovorov raziskovalnih nalog in inovacijskih predlogov

- rok in način objave rezultatov javnega natečaja,

- kraj, čas in kontaktno osebo, pri kateri lahko zainteresirani dobijo informacije o javnem natečaju,

- rok zaključka javnega natečaja z rokom razglasitve rezultatov.

 

21. člen

(udeleženci javnega natečaja)

(1) Na javnem natečaju kot avtorji izvirnih raziskovalnih nalog sodelujejo učenci od 7. do 9. razreda osnovnih šol, dijaki vseh programov srednjih šol in domov za učence in dijake, ki imajo sedež v Mestni občini Maribor.

(2) Avtorjem pri pripravi raziskovalnih nalog in inovacijskih predlogov svetujejo mentorji – strokovni delavci šole ali zunanji strokovnjaki.

(3) Raziskovalne naloge lahko na javni natečaj prijavijo osnovne šole, srednje šole in domovi za učence in dijake, v katerih imajo avtorji status učenca ali dijaka.

(4) Če so avtorji raziskovalne naloge učenci oz. dijaki različnih šol, le-te na javni natečaj lahko prijavi samo ena šola.

 

22. člen

(pogoji za prijavo raziskovalnih nalog)

Pogoje, ki jih morajo izpolnjevati prijavljene raziskovalne

naloge:

- prijavljene in oddane so lahko izvirne raziskovalne naloge raziskovalnih področij, ki so opredeljena v javnem natečaju in natečajni dokumentaciji,

- raziskovalne naloge morajo biti izdelani v skladu z uveljavljenimi standardi na posameznih področjih raziskovalnega dela in navodili, ki so sestavni del javnega natečaja,

- šole so dolžne izvesti javno šolsko predstavitev vseh na šoli izdelanih raziskovalnih nalog in opraviti izbor raziskovalnih nalog, ki izpolnjujejo zahteve natečaja,

- s prijavo in oddajo raziskovalnih nalog avtorji, mentorji in šole soglašajo z javno objavo rezultatov natečaja in ocenjenih ter uvrščenih raziskovalnih nalog.

 

23. člen

(prijava na javni natečaj)

(1) Za posamezno osnovno šolo, srednjo šolo, dom za učence ali dijake vodi postopek oddaje prijav raziskovalnih nalog šolski koordinator.

(2) Prijava na javni natečaj mora biti v skladu s pogoji iz natečajne dokumentacije in izpolnjena na obrazcih, ki so sestavni del natečajne dokumentacije.

(3) Prijavitelj odda prijave raziskovalnih nalog do roka, ki je določen v razpisni dokumentaciji.

 

24. člen

(odpiranje prijav raziskovalnih nalog)

(1) Odpiranje prijav raziskovalnih nalog opravi strokovna komisija v roku, ki je predviden v javnem natečaju.

(2) Odpirajo se samo v roku dostavljene in pravilno izpolnjene in označene kuverte. Prijave raziskovalnih nalog oddane po izteku prijavnega roka (nepravočasno oddane prijave) ali prijave, oddane v nepravilno izpolnjenih oziroma označenih kuvertah, se s sklepom zavržejo in neodprte vrnejo prijaviteljem ter s tem izločijo iz nadaljnjega postopka. O zavrženju vlog odloči strokovna komisija na podlagi pooblastila župana. Zoper sklep je v roku osmih dni od vročitve dovoljena pritožba, o kateri odloči župan Mestne občine Maribor. Njegova odločitev je dokončna.

 

25. člen

(dopolnitev nepopolnih prijav raziskovalnih nalog)

(1) Na odpiranju prijav raziskovalnih nalog se ugotavlja popolnost prijave glede na to, ali oddana prijava vsebuje vse podatke in dokumente, ki so zahtevani v besedilu javnega natečaja in natečajni dokumentaciji za ugotovitev njihove formalne popolnosti.

(2) Prijavitelje, ki so v natečajnem roku oddali nepopolne prijave, strokovna komisija pisno pozove k dopolnitvi. Nepopolne prijave morajo biti dopolnjene najkasneje v roku, ki se določi v javnem natečaju in natečajni dokumentaciji. Če prijavitelj v določenem roku odpravi pomanjkljivosti, se šteje, da je njegova prijava popolna.

(3) Nepopolno prijavo, ki jo prijavitelji ne dopolnijo v roku iz prejšnjega odstavka oziroma je dopolnitev neustrezna, se zavrže s sklepom, ki ga izda strokovna komisija na podlagi pooblastila župana.

(4) O pritožbi zoper sklep iz tretjega odstavka tega člena odloči župan Mestne občine Maribor. Njegova odločitev je dokončna.

 

26. člen

(ocenjevalne komisije za posamezna strokovna področja)

(1) Strokovna komisija po oddaji prijav raziskovalnih nalog predlaga županu v imenovanje člane ocenjevalnih komisij za posamezna strokovna področja (v nadaljevanju: ocenjevalne komisije) za čas izvedbe posameznega javnega natečaja.

(2) Posamezna ocenjevalna komisija šteje najmanj tri člane.

(3) Število ocenjevalnih komisij je odvisno od števila prejetih prijav raziskovalnih nalog po posameznih področjih.

 

27. člen

(naloge ocenjevalnih komisij)

Naloge ocenjevalnih komisij so:

- pregled prijav in povzetkov prijavljenih raziskovalnih nalog,

- pregled in ocena oddanih pisnih raziskovalnih nalog,

- ocena javne predstavitve – zagovorov raziskovalnih nalog,

- svetovanje in strokovna pomoč mentorjem,

- priprava obrazložitev podane ocene v primeru pritožbe,

- oblikovanje pobud in predlogov v zvezi z vsebino, organizacijo in izvajanjem, pravili natečaja in drugimi vsebinami, vezanimi na natečaj.

 

28. člen

(organizacijski odbor)

(1) Za izvajanje strokovnih in organizacijskih nalog za izvedbo posameznega javnega natečaja, opredeljenih v 29. členu tega pravilnika, župan imenuje organizacijski odbor. Organizacijski odbor sestavljajo po en član iz vsake ocenjevalne komisije za strokovno področje in en član strokovne komisije.

(2) Organizacijski odbor vodi predsednik, ki ga izberejo člani med seboj na prvi seji.

 

29. člen

(naloge organizacijskega odbora)

Naloge organizacijskega odbora so:

- koordinira, usmerja in nadzoruje delo ocenjevalnih komisij za posamezna strokovna področja javnega natečaja,

- preveri in potrdi ocene raziskovalnih nalog,

- izbere raziskovalne naloge za posamezne nagrade,

- oblikuje pobude in predloge v zvezi z vsebino, organizacijo in izvajanjem, pravili natečaja in drugimi vsebinami, vezanimi na natečaj.

 

30. člen

(oddaja raziskovalnih nalog)

(1) Oddaja raziskovalnih nalog mora biti v skladu s pogoji iz natečajne dokumentacije.

(2) Prejete naloge se predajo organizacijskemu odboru, ki jih pregleda, razvrsti po posameznih strokovnih področjih in preda ustreznim ocenjevalnim komisijam v ocenjevanje.

 

31. člen

(odpiranje raziskovalnih nalog)

(1) Odpiranje raziskovalnih nalog opravi strokovna komisija v roku, ki je predviden v javnem natečaju.

(2) Odpirajo se samo v roku dostavljene in pravilno izpolnjene in označene kuverte. Raziskovalne naloge oddane po izteku prijavnega roka (nepravočasno oddane raziskovalne naloge) ali raziskovalne naloge, oddane v nepravilno izpolnjenih oziroma označenih kuvertah, se s sklepom zavržejo in neodprte vrnejo prijaviteljem ter s tem izločijo iz nadaljnjega postopka. O zavrženju vlog odloči strokovna komisija na podlagi pooblastila župana. Zoper sklep je v roku osmih dni od vročitve dovoljena pritožba, o kateri odloči župan Mestne občine Maribor. Njegova odločitev je dokončna.

 

32. člen

(dopolnitev nepopolnih raziskovalnih nalog)

(1) Na odpiranju raziskovalnih nalog se ugotavlja popolnost raziskovalne naloge glede na to, ali oddana raziskovalna naloga vsebuje vse podatke in dokumente, ki so zahtevani v besedilu javnega natečaja in natečajni dokumentaciji za ugotovitev njihove formalne popolnosti.

(2) Prijavitelje, ki so v natečajnem roku oddali nepopolne raziskovalne naloge, strokovna komisija pisno pozove k dopolnitvi. Nepopolne raziskovalne naloge morajo biti dopolnjene

najkasneje v roku, ki se določi v javnem natečaju in natečajni dokumentaciji . Če prijavitelj v predpisanem roku odpravi pomanjkljivosti, se šteje, da je njegova raziskovalna naloga popolna.

(3) Nepopolno raziskovalno nalogo, ki jo prijavitelji ne dopolnijo v roku iz prejšnjega odstavka oziroma je dopolnitev neustrezna, se zavrže s sklepom, ki ga izda strokovna komisija na podlagi pooblastila župana.

(4) O pritožbi zoper sklep iz prejšnjega odstavka tega člena odloči župan Mestne občine Maribor. Njegova odločitev je dokončna.

 

33. člen

(ocenjevanje raziskovalnih nalog)

(1) Ocenjevanje raziskovalnih nalog izvajajo ocenjevalne komisije v dveh fazah:

- ocenjevanje pisnega dela raziskovalne naloge,

- ocenjevanje javne predstavitve raziskovalne naloge.

(2) Pri raziskovalnih nalogah ocenjevalne komisije ocenjujejo:

- izvirnost,

- samostojnost pri oblikovanju raziskovalne naloge,

- raziskovalni pristop,

- metode dela in rezultate,

- sistematičnost in smiselnost podanega gradiva ter

- splošno znanje.

(3) Kriteriji ocenjevanja se natančneje opredelijo v vsakoletnem besedilu javnega natečaja in natečajni dokumentaciji.

(4) Pri ocenjevanju pisnega dela raziskovalnih nalog se upošteva načelo anonimnosti avtorjev in prijaviteljev.

 

34. člen

(zavrnitev raziskovalne naloge)

(1) Ocenjevalna komisija lahko pisni del raziskovalne naloge zavrne s pisno obrazložitvijo. Raziskovalna naloga oziroma inovacijski predlog se zavrne:

- če ocenjevalna komisija ugotovi, da raziskovalna naloga po vsebini, kakovosti, obliki, področju raziskovanja ali drugih kriterijih ne ustreza natečajnim pogojem,

- če ni izdelan/-a v skladu z zahtevami javnega natečaja (ne vsebuje vseh predpisanih sestavin) ali je kako drugače neustrezna,

- če se bistveni podatki iz elektronske prijave ne ujemajo s podatki, ki so zapisani na raziskovalni nalogi,

- če raziskovalna naloga ni izvirno delo avtorja,

- če ni upoštevano načelo anonimnosti.

(2) O zavrnitvi raziskovalne naloge ocenjevalna komisija za posamezno strokovno področje obvesti strokovno komisijo, ki na podlagi pooblastila župana izda sklep o zavrnitvi.

 

35. člen

(objava rezultatov, priznanja in nagrade)

(1) Rezultati raziskovalnih nalog se objavijo javno na zaključni prireditvi.

(2) Avtor, mentor in šola so lahko za raziskovalno nalogo nagrajeni z:

- bronastim, srebrnim ali zlatim priznanjem,

- z materialno nagrado,

- nagradnim izletom.

(3) Priznanja in nagrade se podelijo na zaključni prireditvi v skladu z razpisnimi pogoji v javnem natečaju.

 

36. člen

(vpogled v ocenjevalni list)

(1) Pravico do vpogleda v ocenjevalni list imajo:

- avtorji za svoje raziskovalne naloge in njihovi mentorji,

- šolski koordinatorji za vse raziskovalne naloge šole.

(2) Upravičenci do vpogleda v ocenjevalni list posredujejo vlogo za vpogled ocenjevalni komisiji v treh delovnih dneh po razglasitvi rezultatov.

(3) O posamezni vlogi odločajo ocenjevalne komisije.

(4) Vpogled v ocenjevalni list se upravičencu omogoči v roku osmih dni od prejema vloge prijavitelja.

 

37. člen

(pritožbeni postopek)

(1) Avtorji raziskovalnih nalog lahko zoper odločitev o zavrnitvi raziskovalne naloge, v roku treh delovnih dni od prejema odločitve o zavrnitvi, vložijo pritožbo.

(2) Avtorji raziskovalnih nalog lahko zoper oceno raziskovalne naloge v roku treh delovnih dni od razglasitve rezultatov, vložijo pritožbo.

(3) Ocenjevalne komisije obravnavajo pritožbe iz prvega in drugega odstavka tega člena in pripravijo predloge odločitev z obrazložitvijo, ki jih posredujejo strokovni komisiji. Strokovna komisija pripravi predlog za odločitev župana. Odločitev župana je dokončna.

 

38. člen

(izbor raziskovalnih nalog za državno srečanje mladih raziskovalcev)

Predlog izbora raziskovalnih nalog za udeležbo na državnem srečanju mladih raziskovalcev pripravi strokovna komisija na predlog organizacijskega odbora.

 

39. člen

(razveljavitev ocene)

Če se po razglasitvi rezultatov ugotovi, da raziskovalna naloga ni izdelana v skladu z zahtevami javnega natečaja in ni izvirno delo avtorja, strokovna komisija predlaga razveljavitev ocene raziskovalne naloge. Sklep o razveljavitvi ocene podpiše župan.

 

40. člen

(objava in hramba raziskovalnih nalog)

(1) Povzetki in rezultati raziskovalnih nalog se objavijo v zborniku, ki se izda pred zaključno prireditvijo.

(2) Ocenjene raziskovalne naloge v tiskani in elektronski obliki ter zbornik posameznega javnega natečaja se hranijo v Univerzitetni knjižnici Maribor.

 

III./2 Postopek javnega razpisa za izbiro izvajalca programa

»Mladi za napredek Maribora«

 

41. člen

(predmet javnega razpisa)

(1) Mestna občina Maribor za izvedbo programa »Mladi za napredek Maribora« izbere izvajalca z javnim razpisom, in sicer za obdobje treh let.

(2) Z javnim razpisom se razpisuje izbira izvajalca programa za izvedbo posameznih nalog od objave javnega natečaja za izbiro najboljših raziskovalnih nalog do njegovega zaključka.

Naloge izvajalca obsegajo zlasti:

- priprava javnega natečaja za izbiro najboljših raziskovalnih nalog,

- sodelovanje z osnovnimi in srednjimi šolami ter domovi za učence in dijake s sedežem v Mestni občini Maribor,

- zbiranje raziskovalnih nalog, prijavljenih na javni natečaj in priprava ustreznih podatkov, gradiv in dokumentacije za delo ocenjevalnih komisij in organizacijskega odbora v zvezi z javnim natečajem,

- izvedba koordinacijskih aktivnosti med prijavitelji na javni natečaj, strokovno komisijo, ocenjevalnimi komisijami ter organizacijskim odborom, ki sodelujejo v postopku javnega natečaja,

- naloge v zvezi s predstavitvami, zagovori ter ocenjevanjem raziskovalnih nalog,

- obdelava rezultatov javnega natečaja,

- organizacijo zaključnega srečanja mladih raziskovalcev in njihovih mentorjev ter organizacijo spremljajočih aktivnosti,

- pripravo in tisk zbornika letnega srečanja mladih raziskovalcev in njihovih mentorjev,

- pripravo in tisk priznanj,

- druge administrativno – tehnične in organizacijske naloge za izvedbo občinskega programa »Mladi za napredek Maribora«.

 

42. člen

(objava javnega razpisa)

(1) Mestna občina Maribor objavi javni razpis za izbiro izvajalca programa »Mladi za napredek Maribora« na spletni strani Mestne občine Maribor. Obvestilo o objavi javnega razpisa objavi v dnevnem časopisu, izbranem za javne objave Mestne občine Maribor.

(2) Objava javnega razpisa vsebuje:

- ime in sedež naročnika,

- pravno podlago za izvedbo javnega razpisa,

- predmet javnega razpisa,

- pogoje, ki jih morajo izpolnjevati vlagatelji ter druge pogoje za prijavo na javni razpis,

- merila in kriterije, na podlagi katerih bo opravljen izbor,

- okvirno višino sredstev, ki so na razpolago za predmet javnega razpisa,

- obdobje izvajanja programa »Mladi za napredek Maribora«, ki se financira,

- rok, do katerega morajo biti predložene vloge in način oddaje vlog na javni razpis,

- datum in način odpiranja vlog, prispelih na javni razpis,

- kraj, čas ter kontaktno osebo, ki nudi informacije o javnem razpisu,

- rok, v katerem bodo prijavitelji obveščeni o izidu javnega razpisa.

(3) Sestavni del javnega razpisa je razpisna dokumentacija, ki mora biti zainteresiranim dosegljiva na Mestni občini Maribor ter na njenih spletnih straneh. Razpisno dokumentacijo pripravi organ mestne uprave, pristojen za izobraževanje.

 

43. člen

(opredelitev prijaviteljev na javni razpis)

Prijavitelji na javni razpis morajo izpolnjevati naslednje pogoje:

- da so pravne osebe, registrirane kot javni zavod, društvo ali zveza društev in so izvajalci programov za dodatno izobraževanje, prostočasnih aktivnosti za mlade in vzpodbujanje ustvarjalne dejavnosti mladih,

- da imajo sedež oziroma registrirano enoto v Mestni občini Maribor in delujejo na njenem območju,

- da so pravne osebe iz prve alineje tega člena registrirane za opravljanje dejavnosti, ki je predmet tega javnega razpisa, zlasti za pripravo in izvajanje programov s področja vzpodbujanja ustvarjalnega in raziskovalnega dela z mladimi ter organiziranja prireditev in srečanj z navedenega področja,

- da nima neporavnanih obveznosti do Mestne občine Maribor.

- da niso v postopku prisilne poravnave, stečaja ali likvidacije,

- da izpolnjuje dodatne pogoje, opredeljene v besedilu javnega razpisa in razpisni dokumentaciji.

 

44. člen

(drugi pogoji za prijavo na javni razpis)

Vlagatelj mora razpolagati z ustreznimi kadrovskimi in prostorskimi pogoji. Podrobni pogoji se določijo v javnem razpisu in razpisni dokumentaciji.

 

45. člen

(merila za izbor)

(1) Merila za izbor izvajalca programa »Mladi za napredek Maribora« in prejemnika sredstev občinskega proračuna, so naslednja:

- kakovost vloge

- reference vlagatelja

(2) Merila in kriteriji za izbor se natančneje opredelijo v besedilu javnega razpisa in razpisni dokumentaciji.

46. člen

(komisija za izvedbo postopka javnega razpisa)

(1) Za izvedbo javnega razpisa za izbiro izvajalca župan imenuje tri člansko komisijo, ki je sestavljena iz strokovnih delavcev zaposlenih Mestni upravi v Mestni občini Maribor. Upravne in administrativno tehnične naloge v zvezi z javnim razpisom izvaja organ mestne uprave, pristojen za izobraževanje.

(2) Komisija opravlja naslednje naloge:

- odpira pravočasne in pravilno opremljene vloge, ki so prispele na javni razpis,

- pregleda vloge z vidika formalnih zahtev javnega razpisa in ugotovi, ali so popolne,

- zahteva od vlagateljev dopolnitev nepopolnih vlog v določenem roku,

- pripravi predlog zavrženja vlog, prispelih po roku in vlog, ki jih prijavitelji niso v postavljenem roku dopolnili,

- popolne vloge strokovno ovrednoti skladno z merili,

opredeljenimi v javnem razpisu ter pripravi predlog izbora izvajalca programa,

- obravnava pritožbe na odločitev o izbiri izvajalca programa in oblikuje mnenje oziroma predlog o pritožbah, ki je podlaga za odločanje župana,

- opravlja druge naloge, ki so podrobneje opredeljene v določilih tega pravilnika.

 

47. člen

(prijava na javni razpis)

Rok za prijavo na javni razpis je določen v javnem razpisu in ne sme biti krajši od 15 dni od dneva objave razpisa. Vloge na javni razpis morajo biti vložene v razpisnem roku, na način in v skladu s pogoji, določenimi v javnem razpisu in razpisni dokumentaciji. Izpolnjene morajo biti skladno z navodili javnega razpisa in razpisne dokumentacije ter vsebovati vse v razpisu in dokumentaciji zahtevane podatke in priloge.

 

48. člen

(odpiranje vlog)

(1) Odpiranje vlog opravi komisija v roku, ki je predviden v javnem razpisu. Odpirajo se samo v roku dostavljene, pravilno izpolnjene in označene kuverte, ki vsebujejo vloge. Vloge

oddane po izteku prijavnega roka (nepravočasne prijave) ali vloge, oddane v nepravilno izpolnjenih oziroma označenih kuvertah, se s sklepom zavržejo in neodprte vrnejo vlagateljem ter s tem izločijo iz nadaljnjega postopka. O zavrženju vlog odloči župan Mestne občine Maribor ali oseba, ki je od njega pooblaščena za sprejetje odločitve o izbiri programov in dodelitvi sredstev s sklepom. Zoper sklep je v roku osmih dni od vročitve dovoljena pritožba, o kateri odloči župan Mestne občine Maribor. Njegova odločitev je dokončna.

(2) Na odpiranju vlog se ugotavlja popolnost vlog glede na to, ali vloga vsebuje vse podatke in dokumente, ki jih besedilo razpisa oziroma razpisna dokumentacija zahtevata za ugotovitev njihove formalne popolnosti.

(3) Odpiranje vlog ni javno. O odpiranju vlog se vodi zapisnik, ki vsebuje predvsem:

- naslov, prostor in čas odpiranja dospelih vlog,

- predmet javnega razpisa,

- imena navzočih članov komisije,

- imena oziroma nazive vlagateljev,

- ugotovitve o pravočasnih oziroma prepoznih vlogah ter o

pravilno oziroma nepravilno označenih kuvertah,

- ugotovitve o popolnosti vlog.

(4)Zapisnik podpišejo predsednik in člani komisije.

49. člen

(dopolnitev nepopolnih vlog)

(1) Vlagatelji, ki so v razpisnem roku podali nepopolne vloge, komisija pisno pozove k dopolnitvi. Nepopolne vloge morajo biti dopolnjene najkasneje v roku osmih dni od dneva prejema pisnega poziva za dopolnitev prijave. Če prijavitelj v predpisanem roku odpravi pomanjkljivosti, se šteje, da je njegova vloga popolna.

(2) Nepopolno vlogo, ki jo prijavitelj ne dopolni v roku iz prejšnjega odstavka oziroma je dopolnitev neustrezna, se zavrže s sklepom, ki ga izda župan Mestne občine Maribor ali oseba, ki je od njega pooblaščena za sprejetje odločitve o izbiri izvajalca. Zoper sklep je v roku osmih dni od vročitve dovoljena pritožba, o kateri odloči župan Mestne občine Maribor. Njegova odločitev je dokončna.

 

50. člen

(vrednotenje vlog)

Komisija ob pomoči organa mestne uprave, pristojnega za izobraževanje opravi pregled popolnih vlog in jih ovrednoti v skladu z merili oz. kriteriji, ki so navedeni v javnem razpisu in razpisni dokumentaciji. Po zaključenem vrednotenju pripravi predlog o izbiri izvajalca in višini sredstev za financiranje programa »Mladi za napredek Maribora«, ki ga podpišejo predsednik in člani komisije. Komisija mora o opravljenem strokovnem pregledu popolnih vlog in o njihovem vrednotenju voditi zapisnik. Predlog o izbiri izvajalca in višini sredstev za sofinanciranje izvedbe programa »Mladi za napredek Maribora«, se predloži v odločitev županu Mestne občine Maribor ali osebi, ki je od njega pooblaščena za sprejetje odločitve o izbiri in dodelitvi sredstev občinskega proračuna.

 

51. člen

(sklep o izboru in pritožbeni postopek)

(1) Na podlagi predloga komisije, ki je opredeljen v 50. členu tega pravilnika, župan Mestne občine Maribor ali oseba, ki jo ta pooblasti, izda sklep o izboru izvajalca in prejemnika

proračunskih sredstev za izvedbo programa »Mladi za napredek Maribora«. Sklep mora vsebovati podatke o izvajalcu, izbranem na javnem razpisu in višini dodeljenih proračunskih sredstev, ter podatke o vlagateljih, katerih prijave se zavrnejo, ker jih je strokovna komisija na podlagi meril in kriterijev za vrednotenje, določenih v besedilu javnega razpisa oziroma razpisni dokumentaciji ocenila kot neustrezne. V obrazložitvi sklepa mora biti odločitev utemeljena.

(2) Zoper sklep iz prvega odstavka tega člena je dovoljena pritožba v roku osmih dni od prejema sklepa, o kateri odloči župan Mestne občine Maribor. Pritožnik mora natančno opredeliti

razloge, zaradi katerih je pritožba vložena. Predmet pritožbe ne morejo biti postavljena merila za vrednotenje vlog.

(3) Mestna občina Maribor mora izbranemu izvajalcu oziroma prejemniku sredstev posredovati sklep o izboru in ga hkrati pozvati k podpisu pogodbe. Če se prejemnik v roku osmih dni od prejema poziva nanj ne odzove, se šteje, da je umaknil vlogo.

 

52. člen

(pogodba)

(1) Za financiranje in izvedbo programa »Mladi za napredek Maribora« sklene Mestna občina Maribor z izvajalcem pogodbo.

(2) Pogodba mora vsebovati naslednje sestavine:

1. naziv in naslov ter drugi podatki o pogodbenih strankah,

2. namen za katerega so sredstva dodeljena,

3.  višina dodeljenih sredstev,

4.  čas realizacije programa in terminski plan porabe sredstev,

5.  način nadzora nad namensko porabo sredstev, in sicer:

- rok, vsebina in način predložitve poročil in drugih dokazil o porabi odobrenih proračunskih sredstev,

- pravico oziroma dolžnost občine oziroma njenih pristojnih organov, da spremlja in nadzira izvajanje pogodbe ter namensko porabo proračunskih sredstev,

- določilo, da mora izvajalec ob nenamenski porabi sredstev in neizpolnitvi pogodbenih obveznosti, sredstva vrniti v proračun občine, skupaj z zakonitimi zamudnimi obrestmi,

- določilo, da mora izvajalec sproti obveščati občino o spremembah, ki lahko vplivajo na izpolnitev pogodbenih obveznosti,

6. navedbo skrbnika pogodbe za vsako pogodbeno stranko,

7.  druge medsebojne pravice in dolžnosti.

 

53. člen

(izvajanje nadzora)

(1) Nadzor nad potekom in izvajanjem programa »Mladi za napredek Maribora« ter zakonito porabo proračunskih sredstev izvaja organ mestne uprave, pristojen za izobraževanje.

(2) Pri nadzoru je pristojni organ upravičen do preverjanja vseh podatkov in dejstev ter vpogleda v poslovanje in dokumentacijo izvajalca, ki se nanaša na financiranje.

 

54. člen

(poročilo o izvedbi programa)

Izvajalec programa mora organu mestne uprave, pristojnemu za izobraževanje, v pogodbeno določenem roku predložiti vsebinsko in finančno poročilo o izvedbi programa. Poročilo mora vsebovati vse podatke in dokazila, kot je opredeljeno v pogodbi o financiranju, javnem razpisu in razpisni dokumentaciji.

 

55. člen

(nakazilo sredstev)

Izvajalcu programa se sredstva občinskega proračuna nakažejo v skladu s pogodbenimi določili na podlagi zahtevka in predloženih poročil ter dokazil o izvedbi programa.

 

56. člen

(vračilo prejetih sredstev)

Izvajalec oziroma prejemnik sredstev mora v proračun Mestne občine Maribor vrniti vsa po pogodbi prejeta sredstva skupaj z zakonitimi zamudnimi obrestmi, in sicer od dneva prejema sredstev do dneva vračila, v naslednjih primerih:

- če je bilo na podlagi nadzora ali iz predloženega poročila ugotovljeno, da prejemnik proračunskih sredstev ni izvedel programa ali ga ni izvedel po obsegu in kakovosti, kot je bil prijavljen na javni razpis, in opredeljen v pogodbi,

- če je bila na podlagi nadzora ali iz predloženega poročila ugotovljena nenamenska poraba sredstev,

- če se ugotovi, da so bila sredstva prejemniku dodeljena na podlagi neresničnih podatkov,

- če prejemnik ne omogoči izvajanja nadzora na podlagi 53. člena tega pravilnika in določil pogodbe,

- če prejemnik ni oddal poročila o izvedbi programa v roku, določenem v pogodbi,

- če prejemnik kako drugače ne izpolnjuje svojih obveznosti iz

pogodbe o financiranju.

 

IV. PREHODNE IN KONČNE DOLOČBE

 

57. člen

(postopki, začeti pred uveljavitvijo tega pravilnika)

Postopki javnih razpisov in javnega natečaja za izvedbo programov vzpodbujanja ustvarjalnosti mladih v Mestni občini Maribor, ki so se začeli pred uveljavitvijo tega pravilnika, se dokončajo skladno z ureditvijo oziroma predpisi, na podlagi katerih so bili začeti.

 

58. člen

(imenovanje komisij in organizacijskega odbora po določilih tega pravilnika)

(1) Strokovna komisija za izbor, usklajevanje in vrednotenje programov za mlade se na podlagi določil 3. člena tega pravilnika imenuje po izteku obdobja, za katerega je bila s sklepom župana Mestne občine Maribor, št. 41001-4/2014-2 z dne 3. 2. 2014, imenovana Komisija za izbor, usklajevanje in vrednotenje programov v okviru projekta »Maribor – mesto znanja in ustvarjalnosti«.

(2) Organizacijski odbor in ocenjevalne komisije za posamezna strokovna področja za izvedbo strokovnih nalog programa »Mladi za napredek Maribora« se na podlagi določil 26. člena in 28. člena tega pravilnika imenujejo po dokončanju vseh postopkov javnih razpisov in natečajev, ki so v zvezi z navedenim programom začeli teči pred uveljavitvijo tega pravilnika. Z imenovanjem novega organizacijskega odbora in ocenjevalnih komisij za posamezna strokovna področja preneha veljati Sklep o imenovanju organizacijskega odbora in komisij projekta Mladi za napredek Maribora 2014, št. 41001-4/2014-1 z dne 3. 2. 2014.

 

59. člen

(začetek veljavnosti)

Ta pravilnik začne veljati 15. dan po objavi v Medobčinskem uradnem vestniku.

 

Številka: 11004-4/2014                                                Župan Mestne občine Maribor

Datum: 7. julij 2014                                                        dr. Andrej Fištavec, s.r.