New Page 1

Na podlagi 46. člena Zakona o prostorskem načrtovanju (Ur.l.RS, št.33/07, ZVO-1B 70/08, ZPNačrt-A 108/09, ZUPUDPP-80/10, ZKZ-C 43/10, ZPNacrt-B 57/12, ZUPUDPP- A 57/12 in ZPNacrt-C 109/12, Odločba US 6/14 in ZUUJFO 14/15) in na podlagi 24.člena (Uradno glasilo slovenskih občin, št. 10/2018) je župan Občine Križevci dne 22.5.2018 sprejel

 

SKLEP

O ZAČETKU POSTOPKA PRIPRAVE (3) TRETJIH SPREMEMB IN DOPOLNITEV

OBČINSKEGA PROSTORSKEGA NAČRTA

OBČINE KRIŽEVCI

 

1. člen

(predmet načrtovanja in vrsta postopka)

S tem sklepom se začne priprava (3) tretjih sprememb in dopolnitev Občinskega prostorskega načrta Občine Križevci. Spremembe se izvedejo po rednem postopku priprave prostorskega akta.

V posameznih delih se spreminjajo in dopolnjujejo vsebine tekstualnega in kartografskega dela OPN ter njegovih prilog. Tretje spremembe se pripravijo v okvirih, kot jih določajo usmeritve strateškega dela OPN in na podlagi sprememb predpisov ter splošnih smernic nosilcev urejanja prostora in upravljavcev gospodarske javne infrastrukture (v nadaljevanju: NUP).

Tretje spremembe obsegajo:

a)  spremembe namenske rabe prostora in drugih sprememb posegov v prostor na podlagi novih razvojnih potreb Občine, investitorjev oziroma  posameznikov, evidentiranih po sprejemu OPN,

b)  posamične spremembe in dopolnitve vsebin OPN, ki se nanašajo na podrobnejšo namensko rabo prostora, meje med enotami urejanja prostora, umeščanja objektov v prostor in njihovega oblikovanja ter s tem povezane spremembe in dopolnitve prostorskih izvedbenih pogojev,

c)  vsebine s katerimi se OPN uskladi z aktualnimi (spremenjenimi) predpisi,

d) spremembe in dopolnitve določil tekstualnega dela z namenom jasnejših opredelitev ter eventualne uskladitve ugotovljenih neskladnosti med tekstualnim in kartografskim delom akta oziroma znotraj njihovih vsebin, v smislu tehničnih in redakcijskih popravkov,

e)  vključitev morebitnih novih strokovnih podlag, zahtev NUP, razvojnih predlogov in drugih nepredvidenih potreb občine.

 

2. člen

(ocena stanja in razlogi za pripravo tretjih sprememb)

Po sprejetju OPN so se na območju občine izkazale nove razvojne potrebe Občine oziroma investitorjev, ki so strateškega pomena in ki jih ni mogoče uresničiti v okvirjih OPN, zato je Občina začela s postopkom priprave tretjih sprememb. Ponovno se vključijo nekatere razvojne potrebe Občine, investitorjev in individualne pobude, ki zaradi negativnih stališč nekaterih NUP niso bile vključene v OPN.

Po sprejemu OPN so bili sprejeti tudi novi predpisi, zaradi katerih je, poleg vključitve razvojnih potreb, potrebno akt dopolniti in spremeniti.

3. člen

(območje tretjih sprememb)

Spremembe se nanašajo na spremembe namenske rabe prostora in enot urejanja prostora, spremembe gospodarske javne infrastrukture ter posledično pripadajočih določil odloka in strokovnih podlag, kot je npr. Elaborat posegov na kmetijska zemljišča, za celotno območje Občine.

Vsebina strateškega dela OPN se po potrebi spremeni.

 

4. člen

(način pridobitve strokovnih rešitev)

Pri strokovnih rešitvah se upošteva prikaz stanja prostora, splošne smernice državnih NUP, razvojne potrebe Občine in lokalnih NUP ter usmeritve iz državnih in občinskih strateških dokumentov.

Po potrebi bodo pripravljene tudi druge strokovne presoje ali analize, ki lahko vplivajo na rešitev načrtovanih ureditev.

 

5. člen

(rok za pripravo tretjih sprememb in njegovih posameznih faz)

Okvirni roki za pripravo tretjih sprememb in njegovih posameznih faz so:

 

Št.

Aktivnosti

Okvirni roki

1.

priprava Sklepa o začetku postopka priprave tretjih sprememb (v roku od podpisa pogodbe)

3 dni

2.

izdelava osnutka tretjih sprememb (od prejema geodetskih podlag)

60 dni

3.

pregled osnutka tretjih sprememb in njegova objava na svetovnem spletu

7 dni

4.

pridobivanje prvih mnenj na osnutek tretjih sprememb in Odločbe o izvedbi postopka celovite presoje vplivov na okolje

30 dni

5.

izdelava dopolnjenega osnutka tretjih sprememb za javno razgrnitev po pridobitvi prvih mnenj in Odločbe o obveznosti izdelave Okoljskega poročila

15 dni

6.

javno naznanilo o javni razgrnitvi in javni razpravi (zakonsko predpisan rok je 7 dni pred javno razgrnitvijo)

7 dni

7.

javna razgrnitev in javno razprava

30 dni

8.

priprava strokovnih stališč do pripomb in predlogov javnosti z javne razgrnitve in javne razprave (po njihovi pridobitvi)

7 dni

9.

izdelava predloga tretjih sprememb (od potrditve strokovnih stališč do pripomb in predlogov javnosti iz javne razgrnitve in javne razprave na seji Občinskega sveta)

60 dni

10.

pregled predloga tretjih sprememb in njegova objava na svetovnem spletu

7 dni

11.

pridobivanje drugih mnenj na predlog tretjih sprememb

30 dni

10.

priprava usklajenega predloga tretjih sprememb za sprejem na Občinskem svetu (po pridobitvi vseh pozitivnih drugih mnenj)

15 dni

11.

predaja kompletiranih izvodov tretjih sprememb (po objavi v uradnem glasilu)

10 dni

 

Opomba: 

* v časovni okvir ni zajet čas izdelave morebitnega Okoljskega poročila oz. drugih strokovnih podlag, ki bi izhajale

iz zahtev NUP ter čas za pridobitev mnenj NUP na Okoljsko poročilo in zahtevane strokovne podlage. Prav tako v

časovni okvir niso zajeta eventualna usklajevanja med Občino in izdelovalcem ter Občino in NUP kakor tudi čas

potreben za sprejemanje in obravnavo na Občinskem svetu ter uradno objavo gradiva.

 

6. člen

(nosilci urejanja prostora, ki predložijo smernice za načrtovanje in mnenja glede načrtovanih prostorskih ureditev iz njihove pristojnosti)

V postopku priprave tretjih sprememb sodelujejo NUP, pri katerih se ob pripravi osnutka tretjih sprememb izkaže, da se vsebine sprememb in dopolnitev nanašajo na področje iz njihove pristojnosti. Ob sprejemu tega sklepa so za podajanje mnenj pristojni naslednji NUP:

1. Ministrstvo za okolje in prostor, Direktorat za prostor, graditev in stanovanja, Sektor za prostorsko načrtovanje, Dunajska cesta 48, 1000 Ljubljana (za področje razvoja poselitve)

2. Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano, Direktorat za kmetijstvo, Sektor za urejanje kmetijskega prostora in zemljiške operacije, Dunajska cesta 22, 1000 Ljubljana (za področje kmetijstva)

3. Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano, Direktorat za gozdarstvo, lovstvo in ribištvo, Sektor za gozdarstvo, Dunajska cesta 22, 1000 Ljubljana (za področje gozdarstva)

4. Zavod za gozdove Slovenije, OE Murska Sobota, Ulica arhitekta Novaka 17, 9000 Murska Sobota (za področje gozdarstva)

5. Ministrstvo za okolje in prostor, Direkcija RS za vode, Hajdrihova ulica 28c, 1000 Ljubljana (za področje rabe in upravljanja z vodami)

6. Zavod RS za varstvo narave, Tobačna ulica 5, 1000 Ljubljana (za področje ohranjanja narave)

7. Zavod RS za varstvo narave, OE Maribor, Pobreška cesta 20a, 2000 Maribor (za področje ohranjanja narave)

8. Ministrstvo za kulturo, Direktorat za kulturno dediščino, Maistrova ulica 10, 1000 Ljubljana (za področje varstva kulturne dediščine)

9. Zavod za varstvo kulturne dediščine Slovenije, OE Maribor, Slomškov trg 6, 2000 Maribor (za področje varstva kulturne dediščine)

10. Direkcija RS za infrastrukturo, Tržaška cesta 19, 1000 Ljubljana (za področje državne cestne infrastrukture)

11. Direkcija RS za infrastrukturo, Tržaška cesta 19, 1000 Ljubljana (za področje železniškega prometa)

12. Ministrstvo za infrastrukturo, Direktorat za letalski in pomorski promet, Sektor za letalstvo, Langusova ulica 4, 1000 Ljubljana (za področje zračnega prometa)

13. Ministrstvo za infrastrukturo, Služba za trajnostno mobilnost in prometno politiko, Langusova ulica 4, 1000 Ljubljana (za področje trajne mobilnosti)

14. Ministrstvo za infrastrukturo, Direktorat za energijo, Langusova ulica 4, 1000 Ljubljana (za področje rudarstva)

15. Ministrstvo za infrastrukturo, Direktorat za energijo, Langusova ulica 4, 1000 Ljubljana (za področje energetike)          

16. Ministrstvo za obrambo, Uprava RS za zaščito in reševanje, Vojkova cesta 61, 1000 Ljubljana (za področje zaščite in reševanje)          

17. Ministrstvo za obrambo, Direktorat za logistiko, Sektor za gospodarjenje z nepremičninami Vojkova cesta 61, 1000 Ljubljana (za področje obrambe) 

18. Ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti, Direktorat za invalide, vojne veterane in žrtve vojnega nasilja, Kotnikova ulica 28, 1000 Ljubljana (za področje vojnih in prikritih grobišč)       

19. Ministrstvo za gospodarski razvoj in tehnologijo, Služba za varnost, obrambne zadeve in blagovne rezerve, Kotnikova ulica 5, 1000 Ljubljana (za področje blagovnih rezerv)

20. Ministrstvo za zdravje, Direktorat za javno zdravje, Štefanova ulica 5, 1000 Ljubljana (za področje zdravja)

21. Ministrstvo za notranje zadeve, Sekretariat, Urad za logistiko, Štefanova ulica 2, 1501  Ljubljana (za področje notranjih zadev)

22. Ministrstvo za zunanje zadeve, Prešernova ulica 25, 1000 Ljubljana (za področje zunanjih zadev)

23. ELES, d.o.o., Področje za upravljanje s sredstvi in projekti, Služba za upravljanje z infrastrukturo, Hajdrihova ulica 2, 1000 Ljubljana (za področje oskrbe z električno energijo)

24. Elektro Maribor, Vetrinjska ulica 2, 2000 Maribor (za področje oskrbe z električno energijo)

25. Plinovodi d.o.o., Cesta Ljubljanske brigade 11b, p.p. 3720, 1001 Ljubljana (za področje prenosnih plinovodov)

26. Telekom Slovenije, d.d., Sektor za kabelska omrežja in zagotavljanje storitev, Center za kabelska omrežja in zagotavljanje storitev Murska Sobota, Bakovska cesta 27, 9000 Murska Sobota (za področje telekomunikacij)

27. Javno podjetje Prlekija d.o.o., Babinska cesta 2a (za področje komunalne infrastrukture in oskrbe z vodo)

28. Občina Križevci, Križevci pri Ljutomeru 11, 9242 Križevci pri Ljutomeru (komunala, vodovod in občinske ceste)

Drugi udeleženci:

30. Ministrstvo za okolje in prostor, Direktorat za okolje, Sektor za strateško presojo vplivov na okolje, Dunajska cesta 48, 1000 Ljubljana (celovita presoja vplivov OPN na okolje).

V postopek se lahko vključi tudi druge lokalne in državne NUP, v kolikor se v postopku priprave tretjih sprememb izkaže potreba, po njihovi vključitvi in sodelovanju.

 

7. člen

(obveznosti v zvezi s financiranjem priprave tretjih sprememb)

Finančna sredstva za izdelavo tretjih sprememb zagotovi Občina Križevci.

 

8. člen

(objava in začetek veljavnosti)

Sklep se objavi v Uradnem glasilu slovenskih občin in na spletni strani Občine Križevci. Sklep začne veljati naslednji dan po objavi v Uradnem glasilu slovenskih občin. Po objavi se sklep pošlje ministrstvu, pristojnemu za prostor ter sosednjim občinam.

 

Številka: 350-0001/2018-1

Datum: 22.5.2018

 

 

Občina Križevci

 

Branko Belec, župan