New Page 1

Na podlagi 27. člena Uredbe o upravnem poslovanju (Uradni list RS, št. 9/18, 14/20 in 167/20) in 30. člena Statuta Občine Cerklje na Gorenjskem (Uradni vestnik Občine Cerklje na Gorenjskem, št. 7/16), izdaja župan Občine Cerklje na Gorenjskem

 

PRAVILNIK

O SPREMEMBAH IN DOPOLNITVAH PRAVILNIKA O POSLOVNEM ČASU, URADNIH URAH IN DELOVNEM ČASU V OBČINSKI UPRAVI OBČINE CERKLJE NA GORENJSKEM

 

1. člen

V Pravilniku o  poslovnem času, uradnih urah in delovnem času v občinski upravi Občine Cerklje na Gorenjskem (Uradno glasilo slovenskih občin, št. 52/17 – v nadaljevanju: Pravilnik) se besedilo 13. člena spremeni tako, da se glasi:

»13. člen

(1) Presežek oziroma primanjkljaj ur je razlika med mesečno delovno obveznostjo, določeno na podlagi 40-urnega polnega delovnega časa v tednu in dejansko opravljenimi urami dela javnega uslužbenca zaposlenega v občinski upravi v določenem mesecu v okviru premakljivega začetka in konca delovnega časa.

(2) V naslednji mesec lahko javni uslužbenec zaposlen v občinski upravi prenese največ 20 ur presežka oziroma največ 10 ur primanjkljaja glede na obvezni kumulativni fond ur za polni delovni čas. Izjemoma lahko javni uslužbenec, zaposlen v občinski upravi, na podlagi pisnega soglasja nadrejenega v naslednji mesec prenese tudi več kot 20 ur presežka.

(3) V primerih, ko javni uslužbenec zaposlen v občinski upravi opravlja delo s krajšim delovnim časom iz zdravstvenih razlogov, mora izravnavati tedenske presežke in primanjkljaje v tekočem mesecu, izjemoma, ko zaradi konca meseca to ni možno, mora presežek ali primanjkljaj ur izravnati v naslednjem mesecu.

(4) Dovoljeni mesečni presežek oziroma primanjkljaj ur je treba obvezno izravnati do nastopa porodniškega dopusta, do izteka odpovednega roka in podobno.

(5) Javni uslužbenec zaposlen v občinski upravi ima pravico izkoristiti dovoljeni presežek ur v okviru premakljivega začetka in konca delovnega časa. Izjemoma se dovoljeni presežek ur izkoristi v obliki prostih ur v času obvezne prisotnosti na delu ali kot proste dni s predhodnim soglasjem neposredno nadrejenega tako, da ni oviran delovni proces, v razmerju ena proti ena.«

 

2. člen

V Pravilniku se besedilo 14. člena spremeni tako, da se glasi:

»14. člen

Javni uslužbenec, zaposlen v občinski upravi, ima pravico do dnevnega vpogleda v stanje števila opravljenih ur, ki ga izkazuje evidenčna ura za registracijo delovnega časa. Iz vpogleda  so za posameznega javnega uslužbenca razvidni podatki o številu opravljenih ur na delu, o odsotnostih ter o presežku oziroma primanjkljaju ur  -  za posamezni delovni dan v mesecu in skupno stanje v posameznem mesecu.

 

3. člen

V Pravilniku se besedilo 15. člena spremeni tako, da se glasi:

»15. člen

(1) Delo preko polnega delovnega časa (v nadaljevanju: nadurno delo)  je delo, ki ga zaposleni javni uslužbenec v občinski upravi opravlja v skladu s pogodbo o zaposlitvi, vendar izjemoma. Je isto delo, kot ga opravlja v polnem delovnem času, le da ga opravlja izven določenega delovnega časa – preko polnega delovnega časa.

(2) Za nadurno delo se v okviru premakljivega delovnega časa štejejo ure po opravljeni dnevni delovni obveznosti.

(3) Nadurno delo lahko traja največ 8 ur na teden, največ 20 ur na mesec oziroma največ 170 ur na leto. Dnevna, tedenska in mesečna časovna omejitev se lahko upošteva kot povprečna omejitev v obdobju, določenem z zakonom ali kolektivno pogodbo, in ne sme biti daljše od šestih mesecev.

(4) Nadurno delo lahko s soglasjem zaposlenega javnega uslužbenca v občinski upravi traja tudi preko letne časovne omejitve iz prejšnjega odstavka, vendar skupaj največ 230 ur na leto. V primeru vsakokratne odobritve nadurnega dela, ki presega 170 ur na leto, mora delodajalec pridobiti pisno soglasje zaposlenega. V primeru odklonitve pisnega soglasja, zaposleni ne sme biti izpostavljen neugodnim posledicam v delovnem razmerju.

(5) Nadurno delo vnaprej odredi predstojnik občinske uprave s pisnim sklepom. Če zaradi narave dela oziroma nujnosti naloge to ni možno, se lahko nadurno delo odredi ustno, pisni sklep pa se izda naknadno, najkasneje do konca delovnega tedna po opravljenem nadurnem delu.

(6) Opravljeno nadurno delo se javnemu uslužbencu izplača ob mesečni plači. Lahko pa javni uslužbenec nadure izkoristi v obliki prostih ur oziroma celodnevne odsotnosti, ali pa jih prenese v presežek oziroma primanjkljaj obveznih ur v okviru premakljivega začetka oziroma konca delovnega časa, v razmerju ene proti ena, pri čemer mu pripada plačilo dodatkov za delo v manj ugodnem delovnem času.«

 

4. člen

(1) Črtata se 16. in 17. člen Pravilnika.

(2) Ostali členi se ustrezno preštevilčijo.

 

Prehodne in končne določbe

 

5. člen

(1) Uskladitev presežka ur v skladu z drugim odstavkom spremenjenega  besedila 13. člena pravilnika, določenega v 1. členu tega pravilnika, se izvede najkasneje do 31.12.2021.

(2) Ta pravilnik se objavi v Uradnem glasilu slovenskih občin in začne veljati naslednji dan po objavi.

 

Številka: 007- 01/2014-04

Datum: 18.1.2021

 

 

Občina Cerklje na Gorenjskem

 

Franc Čebulj, l.r., župan