New Page 2

Na podlagi 21. in 29. člena Zakona o lokalni samoupravi (Uradni list RS, št. 94/07 – uradno prečiščeno besedilo, 76/08, 79/09, 51/10, 40/12 – ZUJF, 14/15 – ZUUJFO in 11/18 – ZSPDSLS-1), 1. in 99. člena Zakona o socialnem varstvu (Uradni list RS, št. 3/07 – uradno prečiščeno besedilo, 23/07 – popr., 41/07 – popr., 61/10 – ZSVarPre, 62/10 – ZUPJS, 57/12, 39/16, 52/16 – ZPPreb-1, 15/17 – DZ, 29/17, 54/17 in 21/18 – ZNOrg) ter 7. in 16. člena Statuta Občine Cerklje na Gorenjskem (Uradni vestnik Občine Cerklje na Gorenjskem, št. 7/16) je občinski svet Občine Cerklje na Gorenjskem na svoji 22. redni seji, dne 20.6.2018, sprejel

 

PRAVILNIK

O SOFINANCIRANJU HUMANITARNIH IN SOCIALNIH DEJAVNOSTI

IZ PRORAČUNA OBČINE CERKLJE NA GORENJSKEM

 

I.         Splošne določbe

 

1. člen

(vsebina pravilnika)

Ta pravilnik določa upravičence, postopek, pogoje, merila in kriterije za ocenjevanje in vrednotenje ter razdelitev sredstev iz občinskega proračuna, ki so namenjena za sofinanciranje humanitarnih in socialnih dejavnosti v občini.

 

2. člen

(izrazi)

(1) Posamezni izrazi, uporabljeni v tem pravilniku, imajo enak pomen kot je opredeljen z zakonom, ki ureja humanitarne organizacije oziroma z zakonom, ki ureja invalidske organizacije, če ni s tem pravilnikom drugače določeno. V času sprejema tega pravilnika sta to Zakon o humanitarnih organizacijah (Uradni list RS, št. 98/03 in 61/06) ter Zakon o invalidskih organizacijah (Uradni list RS, št. 108/02 in 61/06).

(2) Program je dejavnost, ki je po vsebini in obsegu zaključena celota in jo izvaja humanitarna in/ali invalidska organizacija skozi daljše časovno obdobje.

(3) Projekt je posamična aktivnost humanitarne in/ali invalidske organizacije (izdaja brošure, izvedba humanitarne prireditve, ipd.), ki je namenjena širši javnosti in izkaže nek širši javni interes tudi za lokalno skupnost.

(4) Financiranje pomeni, kadar se uporablja samostojno, tako financiranje kot sofinanciranje.

 

3. člen

(upravičenci)

Upravičenci do finančnih sredstev po tem pravilniku so:

a)    humanitarne organizacije, to so društva, zveze društev in druge oblike organizacij, katerih člani v javnem interesu opravljajo humanitarno dejavnost na področju socialnega in zdravstvenega varstva v skladu z zakonom, ki ureja humanitarne organizacije,

b)    invalidske organizacije, to so društva, zveze društev in druge oblike organizacij, ki delujejo v javnem interesu na področju invalidskega varstva v skladu z zakonom, ki ureja invalidske organizacije,

c)    druge, programsko sorodne organizacije, ki so organizirane kot društva, združenja ali druge oblike nevladnih organizacij, ki izvajajo neprofitne programe na področju socialnih, humanitarnih in invalidskih dejavnosti in imajo v svojih programih elemente skrbi za zdravje in reševanje socialne stiske posameznikov.

 

4. člen

(pogoji)

(1) Pravico do sofinanciranja imajo upravičenci, ki

izvajajo programe na področju socialnih, humanitarnih in invalidskih dejavnosti, ki izpolnjujejo naslednje pogoje:

·           so registrirani za izvajanje socialnih, humanitarnih ali invalidskih dejavnosti v skladu z zakonom;

·           so registrirani najmanj eno leto pred objavo javnega razpisa;

·           imajo sedež v Občini Cerklje na Gorenjskem  ali izven občine, a imajo med člani tudi občane s stalnim bivališčem v  občini Cerklje na Gorenjskem;

·           program oz. projekt izvajajo na območju občine Cerklje na Gorenjskem ali izven občine, a v njem aktivno sodelujejo občani Občine Cerklje na Gorenjskem, njihovi projekti in programi pa so po presoji strokovne komisije tudi v interesu Občine Cerklje na Gorenjskem;

·           imajo zagotovljene materialne, prostorske, kadrovske in organizacijske pogoje za uresničevanje načrtovanih aktivnosti;

·           imajo urejeno evidenco o članstvu;

·           dejavnost opravljajo na neprofitni osnovi;

·           imajo izdelano finančno konstrukcijo, iz katere so razvidni prihodki in odhodki izvajanja programa, delež lastnih sredstev, delež javnih sredstev, delež sredstev uporabnikov in delež sredstev iz drugih virov;

·           se prijavijo na javni razpis na predpisanih obrazcih in v določenih rokih;

·           Občini Cerklje na Gorenjskem za vsako leto, za katero prejmejo sredstva iz občinskega proračuna, v roku dostavijo letna poročila o realizaciji programov in/ali projektov, za katere so prejeli sredstva;

·           druge pogoje določene z vsakoletnim razpisom.

(2) V primeru, da je program ali projekt že sofinanciran iz drugih javnih sredstev (državni proračun, EU sredstva), so upravičenci dolžni ob prijavi na javni razpis to navesti. Programi in projekti, ki se financirajo iz kateregakoli drugega vira proračuna Občine Cerklje na Gorenjskem, ne morejo biti predmet sofinanciranja po merilih in kriterijih tega pravilnika.

(3) Noben izdatek, ki je nastal pri izvedbi določenega programa in/ali projekta, ne sme biti dvojno financiran iz kakršnih koli drugih javnih sredstev (državna sredstva, sredstva EU). To pomeni, da se za iste izdatke ne sme dvakrat zahtevati povračilo, niti jih vključiti v več programov ali projektov.

 

5. člen

(predmet sofinanciranja)

(1) Občina Cerklje na Gorenjskem bo v okviru razpoložljivih proračunskih sredstev za posamezno leto na podlagi tega pravilnika sofinancirala izvajalcem stroške za izvedbo programov in projektov s področja socialnih, humanitarnih in invalidskih dejavnosti, usmerjenih v prizadevanje za zdravje in reševanje socialne stiske posameznikov.

(2) V primeru dvoma, ali posamezna vloga, prejeta na podlagi javnega razpisa, izpolnjuje pogoje iz tega pravilnika in s tem upravičenost do sofinanciranja iz občinskega proračuna, odloči župan Občine Cerklje na Gorenjskem, ki lahko predhodno pridobi strokovno mnenje.

 

II.        Postopek izbire programov in projektov

 

6. člen

(javni razpis)

 (1) Javni razpis za izbiro programov in projektov s področja socialnih, humanitarnih in invalidskih dejavnosti, ki se sofinancirajo iz proračuna Občine Cerklje na Gorenjskem (v nadaljnjem besedilu: javni razpis) se objavi na spletni strani Občine Cerklje na Gorenjskem in v uradnem glasilu lokalne skupnosti.

(2) Višina razpoložljivih sredstev za sofinanciranje se določi v vsakoletnem proračunu občine Cerklje na Gorenjskem.

(3) Predlog besedila javnega razpisa pripravi strokovna komisija, dokončno ga potrdi župan.

(4) V postopku izbire programov in projektov z javnim razpisom se smiselno uporabljajo določbe zakona, ki ureja splošni upravni postopek, razen če je s tem pravilnikom drugače določeno.

(5) Javni razpis mora vsebovati:

·           navedbo naročnika javnega razpisa,

·           predmet javnega razpisa,

·           opredelitev upravičencev, ki se lahko prijavijo na razpis,

·           pogoje, ki jih morajo izpolnjevati upravičenci,

·           okvirno višino razpoložljivih finančnih sredstev,

·           navedba potrebnih dokumentov, ki jih mora vlagatelj predložiti naročniku,

·           določitev obdobja, v katerem morajo biti porabljena dodeljena proračunska sredstva,

·           kraj, čas in osebo, pri kateri lahko zainteresirani dobijo informacije in dvignejo razpisno dokumentacijo oziroma elektronski naslov, na katerega lahko zaprosijo zanjo,

·           merila in kriterije za ocenjevanje in vrednotenje,

·           rok, do katerega morajo biti predložene vloge,

·           način dostave vlog,

·           datum odpiranja vlog za dodelitev sredstev,

·           rok, v katerem bodo vlagatelji obveščeni o izidu razpisa.

(6) Rok za prijavo na javni razpis ne sme biti krajši od dvajset (20) dni od objave javnega razpisa.

(7) Višina razpoložljivih proračunskih sredstev se z javnim razpisom lahko razdeli na sredstva za sofinanciranje programov in na sredstva za sofinanciranje projektov. V primeru, da sredstva, ki so bila z javnim razpisom predvidena za sofinanciranje projektov, niso bila v celoti razdeljena, lahko župan izda sklep o prerazporeditvi sredstev v sklop za financiranju programov.

 

7. člen

(uvedba in ustavitev postopka javnega razpisa)

(1) Postopek javnega razpisa se lahko začne pred sprejetjem proračuna za tekoče leto, pri čemer odločbe o izbiri ni mogoče izdati pred sprejetjem proračuna za leto, v katerem se odločba izdaja. Župan lahko do roka za oddajo vlog s sklepom ustavi postopek javnega razpisa, pozneje, do izdaje odločb iz 11. člena tega pravilnika, pa le v primeru, da v sprejetem proračunu niso zagotovljena sredstva v potrebni višini.

(2) Župan lahko do izdaje odločb iz 11. člena tega pravilnika ustavi postopek javnega razpisa. Župan sprejme sklep o ustavitvi postopka, ki mora biti objavljen na način, kot je bilo objavljeno besedilo javnega razpisa. Odločitev mora biti utemeljena in jo je treba sporočiti vsem vlagateljem, ki so podali vlogo na javni razpis. Vloga, prispela na javni razpis, se na zahtevo vlagateljev vrne. Zoper sklep o ustavitvi postopka javnega razpisa pritožba ni dovoljena.

 

8. člen

(strokovna komisija)

(1) Postopek javnega razpisa vodi strokovna komisija, ki jo s sklepom imenuje župan.

(2) Predsednik strokovne komisije je javni uslužbenec občinske uprave Občine Cerklje na Gorenjskem, ki ima opravljen izpit iz Zakona o splošnem upravnem postopku. Predsednik in člani komisije ne smejo biti z vlagatelji, ki kandidirajo za dodelitev sredstev, interesno povezani v smislu poslovne povezanosti ali sorodstvenega razmerja (v ravni vrsti ali v stranski vrsti do vštetega tretjega kolena). Prav tako ne smejo sodelovati pri delu komisije, če obstajajo druge okoliščine, ki bi vplivale na njihovo neobjektivnost in nepristranskost (npr. osebne povezave).

(3) Predsednik in člani komisije podpišejo izjavo o prepovedi interesne povezanosti. Če je predsednik ali kateri koli člani komisije z vlagateljem poslovno, sorodstveno ali osebno povezan se izloči iz komisije in se to evidentira v zapisniku. Prav tako se mora član komisije, ki je hkrati tudi predstavnik društva oziroma organizacije, ki je podala vlogo za pridobitev sredstev za sofinanciranje programov, v delu, ki se nanaša na odločanje o dodelitvi sredstev društvu oziroma organizacije, katerega član je, iz postopka izločiti. Navedeno se posebej zabeleži v zapisniku komisije.

 

9. člen

(odpiranje vlog in poziv za dopolnitev)

(1) Po poteku razpisnega roka strokovna komisija odpre vse vloge, ki so prispele do predpisanega roka. Vloge na javni razpis se obravnavajo posamično.

(2) Odpirajo se samo v roku prejete in pravilno označene ovojnice, skladno z navodili iz javnega razpisa, in sicer v vrstnem redu, v katerem so bile predložene. Odpiranje vlog ni javno.

(3) Za vloge, ki niso pravočasne, ali jih ni vložila upravičena oseba ali so neutemeljene ali niso bile vložene na predpisanih obrazcih, jih strokovna komisija zabeleži v zapisnik in županu predlaga sklep, s katerim jih zavrže. Pritožba zoper sklep ni dovoljena.

(4) Če je posamezna vloga formalno nepopolna ali nejasna, strokovna komisija pisno pozove vlagatelja vloge, da jo dopolni v petih (5) dneh. Če vlagatelj vloge ne dopolni v zahtevanem roku ali če dopolnitev ni ustrezna in vloga tudi po dopolnitvi ni popolna, župan izda sklep, s katerim jo zavrže. Pritožba zoper sklep ni dovoljena.

(5) O odpiranju vlog strokovna komisija vodi zapisnik, ki mora vsebovati:

·           kraj in čas odpiranja vlog;

·           imena navzočih članov komisije;

·           ugotovitve o nepravočasnih, neustrezno označenih in nepopolnih vlogah;

·           seznam vlog, ki ustrezajo pogojem javnega razpisa;

·           seznam vlog, ki naj se dopolnijo;

·           podpise vseh članov komisije.

 

10. člen

(ocenjevanje in vrednotenje vlog)

(1) Strokovna komisija na podlagi meril iz tega pravilnika opravi vrednotenje vseh vlog (popolnih in dopolnjenih), pripravi predlog razdelitve razpoložljivih sredstev in ga predloži županu.

(2) Ocenjevanje in vrednotenje vlog ter zapisnik komisije niso javni.

 

11. člen

(odločba, ugovor)

(1) Strokovna komisija z odločbo zavrne vlogo, ki ne izpolnjuje strokovnih in drugih kriterijev ter zahtev iz javnega razpisa.

(2) Strokovna komisija o vsaki ustrezni vlogi, prispeli na razpis, izda posamično odločbo, s katero odloči o odobritvi in višini sofinanciranja ali o zavrnitvi sofinanciranja posameznega programa oz. projekta, pri čemer se obseg obveznosti in način njihove izpolnitve podrobneje določita s pogodbo.

(3) Vlagatelj, ki meni, da izpolnjuje pogoje in merila iz javnega razpisa in mu razpisana sredstva iz javnega razpisa niso bila dodeljena oziroma mu niso bila dodeljena v ustrezni višini, lahko v osmih (8) dneh od prejema odločbe vloži pritožbo pri županu Občine Cerklje na Gorenjskem. V pritožbi mora pritožnik natančno opredeliti razloge, zaradi katerih je le-ta vložena. Predmet pritožbe ne morejo biti postavljeni kriteriji in merila za ocenjevanje vlog. O pritožbi odloča župan Občine Cerklje na Gorenjskem. Zoper odločitev župana ni pritožbe, možno pa je vložiti upravni spor na Upravnem sodišču Republike Slovenije, ki se vloži v roku trideset (30) dni od vročitve odločbe.

(4) Dokončna odločba je podlaga za sklepanje pogodbe o sofinanciranju programa oziroma projekta.

(5) Vložitev tožbe v upravnem sporu ne zadrži sklenitev pogodb z ostalimi izvajalci programov oz. projektov. Vložitev tožbe v upravnem sporu je dovoljena zaradi bistvenih kršitev postopka, izbire izvajalca, ki ne izpolnjuje pogojev oziroma očitne kršitve kriterijev vrednotenja in ocenjevanja. Odpravljena ali za nično izrečena odločba ne vpliva na že sklenjene pogodbe.

 

12. člen

(objava rezultatov)

Rezultati razpisa se po dokončnosti odločb objavijo na spletni strani Občine Cerklje na Gorenjskem.

 

13. člen

(pogodba)

(1) Na osnovi dokončne odločbe iz 11. člena tega pravilnika Občina Cerklje na Gorenjskem, kot sofinancer, pripravi pogodbo o sofinanciranju humanitarne oziroma invalidske organizacije in njenih programov in projektov v posameznem letu (v nadaljevanju: izvajalec).

(2) Pogodba se sklene v pisni obliki. Pogodba, ki ni sklenjena v pisni obliki, je nična.

(3) S pogodbo se uredijo vsa medsebojna razmerja med sofinancerjem in izbranim izvajalcem v zvezi z zagotavljanjem proračunskih sredstev za sofinanciranje predmeta pogodbe, zlasti pa mora pogodba vsebovati naslednje podatke:

·           namen, za katerega so sredstva dodeljena ter višino dodeljenih sredstev,

·           rok porabe sredstev in trajanje pogodbe,

·           obveznost izvajalca k predložitvi letnega poročila o svojem delovanju in rok za predložitev letnega poročila,

·           način nadzora in določilo o vračilu sredstev v primeru nenamenske porabe sredstev,

·           obveznost izvajalca k sprotnemu obveščanju občine o statusnih in drugih spremembah, ki bi lahko vplivale na izpolnitev pogodbenih obveznosti,

·           druge medsebojne pravice in obveznosti, pomembne za izvedbo sofinanciranja programa.

(4) Občina pogodbo pošlje izvajalcu in ga pozove k podpisu. V kolikor izvajalec ne vrne podpisane pogodbe v petnajstih (15) dneh od prejema, se šteje, da je odstopil od sofinanciranja programa ali projekta iz občinskega proračuna, da pogodba ni sklenjena in je Občina Cerklje na Gorenjskem prosta vseh obveznosti, ki so zanjo izhajale iz odločbe. O preostanku sredstev oz. neporabljenih sredstvih na predlog komisije odloči župan s sklepom.

(5) Rok za podpis pogodbe se iz utemeljenih razlogov lahko sporazumno podaljša ali skrajša s pisnim dogovorom strank pogodbe, vendar le v skladu z roki, ki jih urejajo predpisi o zaključku proračunskega leta.

(6) Izbrani izvajalec, prejemnik sredstev, ne sme prenesti pravic in obveznosti iz pogodbe na tretjo osebo.

(7) Pogodba se sklene za določen čas.

 

14. člen

(obveznost seznanitve)

(1) Izbrani izvajalec, prejemnik sredstev, je dolžan obvestiti Občino Cerklje na Gorenjskem o spremembi okoliščin, ki utegnejo kakor koli vplivati na izpolnitev njegovih pogodbenih obveznosti.

(2) Izvajalci programov morajo po opravljenih nalogah oziroma v časovnih razdobjih, določenih s pogodbo, predložiti dokazila o izpolnitvi prevzetih obveznosti v skladu s pogodbo. Izvajanje programov spremlja občinska uprava.

 

15. člen

(kršitev pogodbe)

(1) V primeru, da izvajalci ne izpolnjujejo obveznosti, določenih s pogodbo, se jim za ta del programa ukinejo finančna sredstva, že prejeta sredstva pa mora izvajalec vrniti v občinski proračun skupaj z zakonsko predpisanimi obrestmi.

(2) Izvajalec, ki krši pogodbena določila, ne more kandidirati za sredstva na naslednjem javnem razpisu občine.

 

16. člen

(navedba sofinancerja - informiranje in obveščanje javnosti)

Izbrani izvajalci, ki prejmejo sredstva iz občinskega proračuna, so dolžni v svojih promocijskih gradivih na ustrezen način predstavljati Občino Cerklje na Gorenjskem.

 

III.      Kriteriji in merila za vrednotenje 

 

17. člen

(merila za sofinanciranje)

(1) Strokovna komisija pri vrednotenju in ocenjevanju prispelih vlog prijaviteljev na javni razpis upošteva merila za sofinanciranje, ki so razdeljena na naslednja sklopa:

1. sklop -  Splošna merila

2. sklop -  Merila za vrednotenje programov in projektov prijaviteljev

(2) Podrobneje se merila s točkami za sofinanciranje določijo v javnem razpisu.

 

18. člen

(splošna merila)

V okviru splošnih meril bodo upoštevani naslednji kriteriji:

·           ali je sedež prijavitelja v Občini Cerklje na Gorenjskem ali ne

·           ali poteka dejavnost prijavitelja skozi vse leto (izvaja se vsaj 9 mesecev) ali prijavitelj izvaja dejavnost le občasno

·           status delovanja prijavitelja v javnem interesu

·           kontinuiranost:

·           čas delovanja prijavitelja

·           jubilej prijavitelja v letu javnega razpisa

·           članstvo  vključenost občanov Občine Cerklje na Gorenjskem v društvo oziroma organizacijo

 

19. člen

(merila za vrednotenje programov in projektov prijaviteljev)

(1) V okviru meril za vrednotenje programov prijaviteljev bodo upoštevani naslednji kriteriji:

·            ocena kvalitete in realnost izvedbe predlaganega programa:

·           jasnost postavljenih ciljev, ki so v skladu s predmetom razpisa, izhajajo iz potreb uporabnikov in so v interesu občine

·           program vključuje socialno in/ali finančno pomoč svojim članom in/ali drugim občanom Občine Cerklje na Gorenjskem

·           vključenost prostovoljcev v izvedbo programa

·           finančna konstrukcija programa:

·           program ima jasno opredeljene vire financiranja

·           program ima jasno opredeljene stroške

·           pričakovana višina sofinanciranja s strani proračuna

(2) Navedena merila se smiselno upoštevajo tudi za vrednotenje projekta. V primeru, da je z javnim razpisom posebej določena višina sredstev za sofinanciranje projektov, se z javnim razpisom določijo podrobnejša merila za vrednotenje projektov.

 

20. člen

(dodelitev točk in izračun zneska sofinanciranja)

(1) Strokovna komisija dodeli točke prijavitelju:

·           na podlagi splošnih meril iz 18. člena tega pravilnika,

·           na podlagi meril za vrednotenje programov in projektov iz 19. člena tega pravilnika in sicer se točkuje vsak prijavljeni program oz. projekt posebej.

(2) Točke, ki so prijavitelju dodeljene  iz naslova obeh navedenih meril, se seštejejo. Skupaj dodeljene točke posameznemu prijavitelju so osnova za izračun vrednosti točke. Za izračun vrednosti točke se seštejejo točke vseh prijaviteljev. Vrednost točke se izračuna tako, da se višina razpisanih sredstev deli s skupnim seštevkom točk vseh prijaviteljev.

(3) Na podlagi skupno dodeljenih točk posameznemu prijavitelju in izračunane vrednosti točke, se izračuna znesek sofinanciranja iz proračuna Občine Cerklje na Gorenjskem za prijavitelja.

(4) Znesek sofinanciranja se prijavitelju dodeli za izvajanje izbranih programov in projektov.

 

IV.       Nadzor

 

21. člen

(spremljanje izvajanja)

Izvajalci so dolžni izvajati programe in projekte, ki so bili izbrani na javnem razpisu in so zanje prejeli sredstva sofinanciranja iz občinskega proračuna. Vsa proračunska sredstva so dolžni namensko porabiti.

 

22. člen

(poročanje in nadzor)

(1) V okviru nadzora pooblaščene osebe financerja spremljajo in ocenjujejo delovanje prejemnikov javnih sredstev in smejo pri tem:

·           zahtevati pisno poročilo o izvajanju aktov in pogodb,

·           pregledovati dokumentacijo prejemnikov sredstev,

·           ugotavljati skladnost izvedenega programa oz. projekta s prijavljenim na javni razpis,

·          ugotavljati smotrnost uporabe sredstev za doseganje namena in ciljev pogodbe prejemnikov javnih sredstev.

(2) Izvajalec je dolžan Občini Cerklje na Gorenjskem oz. od nje pooblaščenemu subjektu predložiti zaključno poročilo o poteku in rezultatih izvedbe predmeta pogodbe, skladno z roki in dokazili, določenimi v pogodbi.

(3) S pogodbo je lahko določena tudi obveznost delnega poročanja. Občina Cerklje na Gorenjskem oz. od nje pooblaščeni subjekt lahko od izvajalca kadar koli zahteva pojasnila oziroma dokazila, ki so povezana z izvajanjem pogodbe.

(4) Občina Cerklje na Gorenjskem oz. od nje pooblaščeni subjekt ima pravico kadar koli izvesti nadzor izvajanja programov in projektov, ki so predmet sofinanciranja, in nadzor namenskosti porabe sredstev po sklenjeni pogodbi. Pri tem je izvajalec dolžan izvajalcu nadzora nuditi vse potrebne informacije in mu predložiti potrebna dokazila oz. dokumentacijo o izvedbi sofinanciranega programa ali projekta in nastalih stroških v zvezi s tem.

(5) Župan ima pravico določiti notranji revizijski nadzor nad pregledom dokumentacije in poslovanja izvajalcev, ki so kandidirali na javni razpis za sofinanciranje z namenom ugotavljanja namenske porabe sredstev ter preverjanje verodostojnosti in resničnosti predloženih dokumentov na javni razpis.

 

V.         Prehodna in končna določba

 

23. člen

(objava in veljavnost pravilnika)

Ta pravilnik se objavi v Uradnem glasilu slovenskih občin in začne veljati naslednji dan po objavi.

 

Številka: 007-07/2018-02

Datum dne 20.06.2018

 

 

Občina Cerklje na Gorenjskem

 

Franc Čebulj l.r., župan