New Page 2

Občinski svet Občine Nazarje je na podlagi 39. člena Zakona o urejanju naselij in drugih posegov v pro­stor (Uradni list SRS, št. 18/84, 37/85, 29/86 in Uradni list RS, št. 26/90, 18/93, 47/93, 71/93 in 44/97) ter 10. člena Statuta občine Nazarje (Uradno glasilo občin Mozirje, Nazarje, Gornji Grad, Ljubno, Luče, št. 1/95) na 26. redni seji dne 19. 12. 1997 sprejel

ODLOK

o spremembah in dopolnitvah prostorskih ureditvenih pogojev za dele naselij Mozirje, Nazarje, Rečica ob Savinji, Ljubno, Luče in Gornji Grad – za del ureditvenega območja ZN5 (MGA) v Nazarjah

I. SPLOŠNE DOLOČBE

1. člen

S tem Odlokom se sprejmejo Spremembe in dopolnitve prostorskih ureditvenih pogojev za dele naselij Mozirje, Nazarje, Rečica ob Savinji, Ljubno, Luče in Gornji Grad, ki se ne urejajo s prostorskimi izved­benimi načrti, za del ureditvenega območja ZN5 (MGA) v Nazarjah. Spremembe in dopolnitve prostor­skih in ureditvenih pogojev (v nadaljnjem besedilu: spremembe in dopolnitve PUP), ki jih je izdelala firma URBANA Kočar in Kočar d.n.o. Velenje, pod št. proj. 99/97 z datumom oktober 1997, so sestavni del tega odloka.

2. člen

Spremembe in dopolnitve PUP skladno s planskimi usmeritvami določajo:

- mejo in funkcijo območja urejanja

- splošna merila in pogoje za posege v prostor

- merila za določanje parcel in funkcionalnih zemljišč

- merila in pogoje za posege v zavarovana in varstvena območja

- merila in pogoje za varovanje in izboljšanje bivalnega okolja.

3. člen

Za vse posege v prostor po tem odloku izda lokacijsko dovoljenje pristojni upravni organ Upravne enote Mozirje na podlagi lokacijske dokumentacije.

Lokacijsko dovoljenje ni potrebno za objekte, ki so opredeljeni v Odloku o pomožnih objektih, napravah in drugih posegih v prostor v občini Nazarje, za katere ni potrebno lokacijsko dovoljenje (Uradno glasilo občin Mozirje, Nazarje, Gornji Grad, Ljubno, Luče, št 3/95).

4. člen

Za posamičen poseg ali več posegov se lahko zahteva podrobna analiza prostorskih pogojev v kolikor je to potrebno za:

- ugotovitev in odpravo motenj, ki jih bo investitor povzročil s predvideno dejavnostjo;

- ugotovitev morebitnih sprememb splošnih pogojev, ki bodo nastali skozi daljše obdobje;

- zagotovitev enakih možnosti uporabnikom glede razreševanja njihovih prostorskih potreb glede racionalne rabe prostora;

- zagotovitev enotnega oblikovanja širšega območja.

II. MEJA OBMOČJA

5. člen

Spremembe in dopolnitve PUP zajemajo območje urejanja z oznako ZN5, ki je del ureditvenega območja naselja Nazarje in je namenjeno dejavnostim MGA Nazarje.

Meja območja urejanja je vrisana na grafičnih prikazih v projektu iz 1. člena tega odloka. Opis meje območja urejanja je podan v smeri urinega kazalca. Začetna točka (A) opisa meje je v severnem vogalu parcele št. 452/2 od koder poteka meja v meri proti jugozahodu in jugu po severozahodnih in zahodnih robovih parcel št. 445/2, 452/3, 465/7, 476/1 in 469/11. V zahodnem vogalu parc. št. 469/11 se meja obrne proti jugozahodu ter se nadaljuje po jugozahodnih robovih parcel št. 469/11 in 465/4. Ko doseže meja južni vogal parcele št. 465/4 se obrne in poteka v smeri proti severovzhodu po jugovzhodnih robo­vih parcel št. 465/4 in 465/8 ter prečka parcele št. 463/2 in 463/1. Meja se nato nadaljuje po vzhodnih robovih parcel št. 460, 449 in 448/4. Ko meja doseže severni vogal parcele št. 448/4, se obrne proti severozahodu ter poteka po severozahodnih robovih parcel št. 448/4 in 450/1 ter se zaključi v začetni točki (A) opisa meje.

III. FUNKCIJA OBMOČJA IN VRSTA POSEGOV V PROSTOR

6. člen

Območja urejanja ZN5 (MGA) iz 5. člena tega odloka, je zaključena celota znotraj meje ureditvenega območja naselja Nazarje.

Sedanja in s temi spremembami in dopolnitvami PUP predvidena namenska raba površin znotraj območja urejanja ZN5 je skladna z usmeritvami iz planskih aktov občine Mozirje za obdobje 1986 – 2000 /dopolnjen 1989/kartografski del v Urbanistični zasnovi za naselje Nazarje v poglavju Zasnova namenske rabe prostora naselja opredeljuje za območje urejanje ZN5, ki ga predstavljajo parcele naštete v 5. členu tega odloka, naslednjo namensko rabo prostora: območja za proizvodne dejavnosti – obstoječe stanje in predvidene širitve za pretežni del območja urejanja ter zelene površine za manjše, obrobne dele območja urejanja.

7. člen

Na območju urejanja ZN (MGA) so možni naslednji posegi v prostor:

a) novogradnja in nadomestna gradnja objektov ter ureditve potrebnih zunanjih površin za nemoteno funkcioniranje objektov in dejavnosti, za potrebe razvojnih programov MGA oziroma možnih drugih, podobnih proizvodnih dejavnosti;

b) rekonstrukcije, adaptacije in prizidave ter komunalne ureditve in vzdrževalna dela na obstoječih objektih in napravah;

c) gradnja objektov, ki so opredeljeni v republiških in občinskem prostorskem planu, na osnovi meril in pogojev predpisanih z lokacijo dokumentacijo, v kolikor ni s temi spremembami in dopolnitvami PUP drugače določeno;

d) gradnja objektov in ureditve za potrebe varnosti;

e) ureditve obstoječih in novih zelenih površin.

Spremembe namembnosti objektov in površin

8. člen

Sprememba namembnosti objektov in površin je načeloma dovoljena, vendar mora biti nova namembnost (funkcija) v skladu z opredelitvami možnih posegov iz 6. in 7. člena tega odloka.

Spremembe funkcije objektov so možne le v tolikšni meri, da se ne spreminja pretežna namembnost območja. Ni dovoljeno vnašanje novih dejavnosti, ki bi negativno vplivale na sedanjo namembnost.

Pogoji za nadomestne gradnje

9. člen

Z nadomestno gradnjo nadomeščamo obstoječ dotrajan objekt. Za odločitev o nadomestni gradnji ni odločilno stanje vpisano v katastru (stavbišče), temveč je gradnja nadomestnih objektov možna le takrat, ko je po ogledu stanja na terenu ugotovljeno, da objekt še obstaja.

IV. MERILA IN POGOJI ZA GRADITEV OBJEKTOV IN DRUGE POSEGE V PROSTOR

Določanje funkcionalnih zemljišč

10. člen

Funkcionalno zemljišče se določa glede na velikost in namembnost objekta, lego sosednjih objektov in naravne danosti zemljišča. Omogočati mora normalno uporabo in vzdrževanje objekta z vsemi spremljajočimi prostorskimi potrebami, razen v primeru, da je del teh potreb zagotovljen na drugem zemljišču (skupno funkcionalno zemljišče).

Pogoji za lociranje objektov

11. člen

Novi objekti, prizidave in nadomestne gradnje objektov morajo biti odmaknjeni od parcelne meje tako, da ni motena sosednja posest, da je možno vzdrževanje objekta in da so upoštevani varstveni pogoji.

Odmik od sosednjega objekta mora biti najmanj 8.0 m. Manjši odmiki so dopustni, če so zagotovljeni požarno­varstveni, sanitarni in pogoji iz zakona o cestah.

 Pri lociranju objektov v 20m varovalnem pasu regionalne ceste R 340­1248 Mozirje – Logarska dolina, je potrebno predhodno pridobiti pogoje in soglasje DRSC. Odmiki od nekategoriziranih cest praviloma ne smejo biti manjši od 4.0 m, razen tam, kjer se je potrebno prilagoditi obstoječi obcestni zazidavi. Odmiki od tras komunalnih vodov morajo biti v skladu z veljavnimi predpis.

Odmiki od vodotokov morajo biti najmanj 5.0 m oziroma v skladu s pogoji upravljalca vodotokov.

Merila in pogoji za oblikovanje objektov

12. člen

Merila in pogoji za oblikovanje objektov so naslednji:

- njihovo oblikovanje se določa na osnovi funkcije, skupnih meril in posebnosti prostora v idejnem projektu, na osnovi katerega se izdela lokacijska dokumentacija;

- novogradnje, nadzidave in dozidave se morajo prilagoditi sosednjim objektom po: površini in gradbeni črti, izvedbi streh, videzu gradbenih materialov, ki so uporabljeni za strehe in fasade, zasnovi izrabe funkcionalnega zemljišča in merilih arhitekturnih elementov;

- namembnost novogradnje mora biti skladna z usmeritvami, ki jih za območje njene lokacije predpisujejo te spremembe in dopolnitve PUP;

- izraba zemljišča naj bo prilagojena obstoječi izrabi v okolici;

- dodatno opremo obstoječih zelenic in internih dvorišč je možno postaviti v skladu s splošnimi principi varnosti (promet, tehnične ureditve) in oblikovno zasnovo območja.

Pogoji za prizidave, adaptacije, rekonstrukcije in vzdrževana dela

13. člen

Za oblikovanje objektov, ki se prizidajo, adaptirajo ali rekonstruirajo oziroma vzdržujejo, veljajo enaka merila in pogoji, kot za novogradnje.

Pogoji za ureditev okolice

14. člen

Višina zemljišča mora biti prilagojena sosednjemu zemljišču, zato ni dovoljeno nasipavanje in odkopavanje zemljišča izven nivoja sosednjih zemljišč brez dovoljenja. Podporni zidovi so dopustni le v primerih, ko niso možna drugačna zavarovanja brežin. Obdelani morajo biti v naravnih materialnih.

Ograje so dopustne, kadar je potrebno zavarovanje zemljišča, objekta ali naprave pred nezaželenimi vplivi okolice in za preprečevanje nedovoljenega prečkanja območij. Ograje in žive meje ne smejo presegati višine 1m, razen v primerih posebnih varstvenih zahtev, ko ne smejo presegati višine 2m. Od roba ceste morajo biti odmaknjene najmanj 1m in ne smejo zmanjševati preglednosti ceste: odmik ograje od roba ceste se lahko spremeni, kadar to omogočajo in predpisujejo drugi podzakonski akti.

Po končanem posegu v prostor je obvezna zasaditev zemljišča z avtohtonim zelenjem.

V. PROMETNO UREJANJE

15. člen

Načrtovanje in izvajanje novega ter preurejanje in sanacija obstoječega prometnega omrežja in naprav morajo biti usklajeni s predpisi, ki urejajo to področje ter v skladu s pogoji za urejanje območij in objektov, ki jih urejajo te spremembe in dopolnitve PUP. Dovozi in priključki na cestno omrežje morajo biti urejeni tako, da se z njimi ne ovira ali ogroža promet in da se ne poškoduje cesta in cestni objekti.

Interni dovozi in pristopi morajo biti navezani na javno prometno omrežje s skupnim priključkom, če je to možno.

Dovozi in priključki se smejo graditi samo s soglasjem pristojne organizacije za vzdrževanje cest. Pri graditvi oziroma rekonstrukciji cest, stavb in naprav ob cestah so priključki na cestno omrežje predvidijo v projektih za graditev oziroma rekonstrukcijo.

Novogradnja prostostoječih objektov, prizidkov, nadzidav, nadomestnih objektov in možna, v kolikor ni zagotovljen dovoz do parcele,na kateri je predviden poseg.

VI. KOMUNALNO UREJANJE

Splošni pogoji za komunalno urejanje

16. člen

Vsi objekti morajo biti priključeni na obstoječe oziroma novozgrajeno komunalno omrežje. Za komunalno opremljenost stavbnega zemljišča skrbi investitor.

Komunalna oprema obsega omrežje in naprave za oskrbo s tehnološko pitno vodo, naprave in omrežje za odvajanje odpadnih vod, oskrbo z električno energijo ter omrežje in naprave cestnega prometa in zvez.

Načrti komunalnih naprav morajo upoštevati zasnove, ki so jih izdelale pooblaščene organizacije in v skladu z določili predpisov in pravilnikov, ki so veljavni na območju občine Nazarje. Komunalne ureditve morajo biti izvedene na način, ki zagotavlja ustrezno varstvo okolja (zrak, voda, tla) in ustrezno obrambo zaščitnim zahtevam (varstvo pred požarom, oskrbo v izrednih razmerah, zmanjševanje ogroženosti, itd.).

Oskrba z vodo

17. člen

Pri vodooskrbi območja je upoštevati naslednje pogoje:

- da se zmanjša potreba po tehnološki vodi ter prepreči potencialna nevarnost onesnaženja površinskih voda, je potreben zaprt sistem rabe tehnološke vode;

- kjer obstoji ali je v gradnji nov vodovod ali kanalizacija, mora biti vsa nova in dopolnilna gradnja priključena v skladu s pogoji upravljalca;

- če v območju urejanje ZN5 (MGA) vodovodno omrežje in naprave ne zagotavljajo zadostne rezerve požarne vode, je potrebno urediti posamezne tonamenske požarne bazene oziroma zagotoviti dostope k Savinji, če pretok to dopušča, po pogojih, ki jih določi občinska požarna inšpekcijska služba.

Odvod odpadnih vod

18. člen

Za odvajanje odpadnih vod je potrebno načrtovati ločen sistem kanalizacije.

Odvod meteornih vod iz območja urejanja ZN5 (MGA) mora biti skladen s konceptom odvoda zalednih vod z območja Prihove oziroma skladno z vodnogospodarskimi pogoji in usmeritvami. Odvod padavinske vode naj se rešuje sočasno s cestno prometno ureditvijo. Meteorne vode iz asfaltiranih površin je potrebno odvodnjavati preko peskolovov in lovilcev olj ter meteorne kanalizacije v meteorne odvodnike.

Vse meteorne vode iz strešin je potrebno voditi preko peskolovov v meteorno kanalizacijo.

 Fekalne in tehnološke odplake je potrebno preko ustrezno dimenzionirane kanalizacije priklopiti na skupni kolektor, ki vodi do čistilne naprave. Odpleke, ki se vodijo na fekalno kanalizacijo, morajo ustrezati MDK za izpust v kanalizacijo. V nasprotnem primeru je potrebno zagotoviti , skladno za zakonodajo, lokalno čiščenje odplak, da bo zagotovljena njihova primernost za izpust v kanalizacijo.

Energetska oskrba

19. člen

Za oskrbo z električno energijo veljajo naslednji pogoji:

- na področju oskrbe z električno energijo je potrebno upoštevati veljavne predpise za to področje in zasnovo elektroomrežja;

- upravljalec mora zagotoviti ustrezne napetostne razmere za potrebe dejavnosti (obstoječih in predvidenih), na osnovi izpolnitve tehničnih pogojev, ki jih prepiše v elektroenergetskem soglasju pred izdajo gradbenega dovoljenja;

- priključevanje novogradenj, adaptiranih in rekonstruiranih objektov na električno omrežje je možno v skladu s pogoji upravljalca:

- graditev objektov, za katere je predvidena poraba večjih količin električne energije, je dopustna le v primeru, da se predhodno zagotovijo ustrezni pogoji, ki jih predpiše pristojna strokovna služba,

- znotraj območja urejanja ZN5 (MGA) je potrebno zagotoviti razsvetljevanje območja skladno s potre­bami objektov in površin ter skladno s tehničnimi normativi in standardi.

Telefonsko omrežje in kabelska TV

20. člen

Razvod in napajanje predvidenih objektov je potrebno urediti, skladno s pogoji upravljalca, iz obstoječe telefonske kabelske mreže.

Ogrevanje

21. člen

Za potrebe novogradenj je potrebno zagotoviti ogrevanje iz sedanjega toplovodnega omrežja, ki se napaja iz kotlovnice Glina. V primeru, da iz te kotlovnice ne bo možno zagotavljati ogrevanja, je potrebno ogrevanje zagotoviti iz centralne kotlovnice, ki naj bo locirana v enem od obstoječih ali predvidenih objektov, pri čemer pa ni dovoljena uporaba trdih goriv.

Komunalni odpadki

22. člen

Za odstranjevanje komunalnih odpadkov veljajo naslednji pogoji:

Komunalni odpadki se morajo zbirati v določenih prostorih v objektih v kontejnerjih – smetnjakih na vsakem dvorišču. Odjemno mesto mora biti ob prometnici, oziroma ob uvozih na posamezna območja in ob posamičnih dvoriščih. Upoštevati je potrebno Odlok o ravnanju s komunalnimi odpadki v Občini Nazarje (Uradno glasilo občin Mozirje, Nazarje, Gornji Grad, Ljubno in Luče, št. 6/97). Tla prostorov za smetnjake morajo biti izvedena tako, da je možno čiščenje.

V primeru, da bodo v tehnološkem procesu v objektih nastali posebni (nevarni) odpadki, jih je potrebno skladno s predpisi odvažati na za to določeno deponijo v okviru občine ali regije.

Ob objektih s trgovskimi dejavnostmi ter ob parkiriščih je potrebno ob robovih postaviti zadostno število manjših smetnjakov – košev za smeti.

VII. VAROVANJE NARAVNE IN KULTURNE DEDIŠČINE

23. člen

Znotraj območja urejanja ZN5 (MGA) ni evidentiranih objektov in površin naravne in kulturne dediščine.

Za posege v prostor porečja Savinje s pritoki, za katerega je izdelana krajinska zasnova, je pri vseh posegih v prosto obvezno dodatno upoštevati še vse usmeritve za varovanje in urejanje prostora iz krajinskih zasnov.

VIII. VAROVANJE IN IZBOLJŠANJE OKOLJA

Posegi v infrastrukturne koridorje

24. člen

Za vse posege v prostor, ki bi segli v varovalne pasove infrastukturnih objektov, je potrebno pridobiti predhodno soglasje. Enako velja tudi za morebitne posege v območja tras infrastrukture, ki so načrtovani z dolgoročnim planom občine Nazarje:

- primarni zbiralnik za tranzit odpadnih voda

- rekonstrukcije lokalnih cest

- 20 kV daljnovod.

Soglasjedajalci za nameravane posege v koridorje infrastrukturnih objektov so upravljalci objektov in naprav:

- Občina Nazarje

- JP Komunala Mozirje (JP Okolje)

- Cestno podjetje Celje (DRSC)

- Telekom Slovenije, PE Celje ­Elektro Celje

- Ministrstvo za okolje in prostor- Republiška direkcija za varstvo okolja, Izpostava Celje.

Varovanje plodne zemlje

25. člen

Plodno zemljo, ki bo odstranjena pred gradnjo objektov in ureditvijo prometnih in drugih površin, je potrebno uporabiti za ureditev zelenic in nasipov.

Zaščita podtalnice

26. člen

Dejavnosti, ki bodo na območju urejanja ZN5 (MGA), smejo biti samo takšne, da morebitne odpadne vode ne bodo vsebovale težkih kovin in drugih snovi, ki bi škodile delovanju čistilne naprave. Za vse dejavnosti, kjer bodo odpadne vode, mora dati soglasje k lokaciji tudi upravljalec kanalizacijskega omrežja in čistilne naprave. Meteorne vode, onesnažene z naftnimi derivati in mehanskimi primesmi, je treba pred izpustom v meteorno kanalizacijo očistiti v zadostno dimenzioniranih lovilcih olj in usedalnikih, kar je potrebno upoštevati predvsem na predelih delovnih dvorišč, ploščadi pod kontejnerji, parkirišč, parkirišč tovornjakov in drugje. Skladišča za nevarne in škodljive snovi (kemikalije, barve, laki, razredčila, topila in podobno) morajo biti zgrajena v skladu s pravilnikom za gradnjo in opremljanje skladišč ter transportnih naprav za nevarne in škodljive snovi (Ur. list SRS, št. 3/79).

Varovanje vodnih virov in vodotokov

27. člen

Za vse posege v varstvene pasove daje pogoje in soglasja pristojna organizacija – upravljalec in skrbnik vodnih virov za oskrbo s pitno vodo. Varujejo se tudi vsi vodni viri z manjšo izdatnostjo (zajeti in nezajeti), ki nimajo določenega varstvenega pasu.

Vodotoke, ki tečejo znotraj ureditvenega območja, je treba urediti tako, da bo območje varno pred visokimi vodami. Objekti morajo biti odmaknjeni od morebitne bodoče regulacije vsaj 5,0 m. V tem pasu ne sme biti lociran noben drug objekt ali zasajeno rastlinje, ki bi oviralo prehod ob vodotoku.

Varovanje zraka

28. člen

Predvideni objekti v območju urejanja ZN5 (MGA) ne smejo predstavljati možnosti povečanja onesna­ženosti zraka. V območju je možno razvijati nove dejavnosti le na način, ki omogoča uspešno preprečevanje onesnaženja zraka, kar mora biti opredeljeno v investicijskem elaboratu in projektni dokumentaciji za posamezne objekte

Varovanje pred hrupom

29. člen

Območje urejanja ZN5 (MGA) se opredeljuje v IV. stopnjo varstva pred hrupom (IV. območij) po 4. členu Uredbe o hrupu v naravnem in življenjskem okolju (Uradni list RS, št. 45/95), ki navaja:

območje, kjer je dopusten poseg v okolje, ki je lahko bolj moteč zaradi povzročanja hrupa, to je območje brez stanovanj, namenjeno industrijski ali obrtni ali drugi proizvodnji, transportni, skladiščni ali servisni dejavnosti, ter hrupnejšim komunalnim dejavnostim.

Za to območje so v 5. členu Uredbe o hrupu v naravnem in življenjskem okolju (Uradni list RS, št. 45/95) določene mejne dnevne in nočne ravni hrupa in sicer nočna raven: 70dBA (od 22. do 6. ure) in dnevna raven 70 dBA (od. 6. do 22. ure).

Skladno z določili 12. člena Zakona o varstvu pred hrupom v naravnem in bivalnem okolju (Uradni list SRS, št. 15/76 in 28/86) oziroma 13. člena Odloka o maksimalno dovoljenih ravneh hrupa za posamezna območja naravnega in bivalnega okolja ter za bivalne prostore (Uradni list SRS, št. 29/80), je potrebno ob začetku obratovanja novih objektov , kjer bi utegnil nastajati prekomerni hrup nad določenima dnevno in nočno ravnijo hrupa (70 dBA), opraviti meritve hrupa. V primeru, da bi bilo stanje hrupnosti poslabšano oziroma bi bile presežene dovoljene ekvivalentne ravni hrupa, je potrebno stanje hrupnosti takoj sanirati z ustreznimi tehničnimi ukrepi (aktivna, pasivna zaščita).

IX. UREJANJE PROSTORA ZA OBRAMBO IN ZAŠČITO

30. člen

Interesi in potrebe po zaklanjanju in zavarovanju prebivalstva in dobrin v izrednih razmerah je potrebno urejati skladno z veljavnimi predpisi za to področje in občinskimi načrti za obrambo in zaščito.

Požarna varnost

31. člen

K vsem objektom mora biti omogočen dovoz urgentnih vozil po glavnih in internih dovoznih cestah, ki morajo biti utrjene in zgrajene tako, da omogočajo vožnjo z gasilskimi vozili.

Obvezna je izgradnja hidrantnega omrežja.

Za nove objekte, je na osnovi izračuna povečane obremenitve, pri projektiranju objektov treba upoštevati takšne materiale in naprave, ki ustrezajo varnosti objekta in njegovih naprav pred požarom. Zaradi povečane varnosti pred požarom je v objektih obvezno upoštevati potrebne naprave in sredstva za gašenje požara. Pri izdelavi lokacijske dokumentacije za posamezne objekte oziroma posege v prostor je potrebno upoštevati pogoje iz soglasja pristojne požarnovarnostne inšpekcije.

X. PREHODNE IN KONČNE DOLOČBE

32. člen

Spremembe in dopolnitve PUP iz 1. člena tega odloka se na vpogled občanom, organizacijam in skupnostim na občini Nazarje in Upravni enoti Mozirje.

33. člen

Nadzor nad izvajanjem tega odloka opravljajo pristojen inšpekcijske službe.

34. člen

Z dnem, ko začne veljati ta odlok, preneha veljati Odlok o zazidalnem načrtu MGA Nazarje (Uradni list RS, št. 39/93).

35. člen

Ta odlok začne veljati osmi dan po objavi v Uradnem glasilu občin Mozirje, Nazarje, Gornji Grad, Ljubno, Luče.

 

Štev.: 068-1/95-97-26

Datum: 19. 12. 1997

PREDSEDNIK

OBČINSKEGA SVETA

OBČINE NAZARJE

Pavel BITENC, l.r.