New Page 2

 

Na podlagi 4. člena Zakona o varstvu okolja (Ur. l. RS, št. 41/04, ZVO-1) in 10. člena Statuta Občine Ruše (MUV, št. 5/99 in 18/00), je Občinski svet Občine Ruše na 17. redni seji, dne 20. januarja 2005, sprejel

 

 

O D L O K

 

 

o zelenih površinah na območju Občine Ruše

 

 

I. SPLOŠNE DOLOČBE

 

 

1. člen

 

 

(Predmet odloka)

 

 

S tem odlokom se določajo vrste, funkcije, urejanje, preurejanje in poseganje v zelene površine ter vzdrževanje in varovanje zelenih površin. Prav tako se s tem odlokom določa tudi obveznost

 

 

vzpostavitve in vodenja evidence zelenih površin, nadzorstvo nad izvajanjem tega odloka in kazenske določbe.

 

 

Določila odloka veljajo za območja znotraj ureditvenih oz. poselitvenih območij naselij na območju Občine Ruše.

 

 

2. člen

 

 

(Osnovni pojmi)

 

 

Pojmi, uporabljeni v tem odloku imajo naslednji pomen:

 

 

1. Zelene površine so površine, ki so pokrite pretežno z vegetacijskim pokrovom in so lahko opremljene s peš potmi, otroškimi igrišči, urbano in drugo opremo. Med zelene površine se ne štejejo njive v poselitvenih območjih, na katerih se vrši intenzivna kmetijska proizvodnja in katerih dejanska raba so njive.

 

 

2. Javne zelene površine so tiste, ki so zelene površine v naravi ali so v prostorskih aktih opredeljene kot zelene površine ter so pod enakimi pogoji namenjene vsem uporabnikom. Podrobneje so definirane in razdeljene v 4. členu tega odloka.

 

 

3. Druge oz. ostale zelene površine so tiste zelene površine, ki so zelene površine v naravi ali so v prostorskih aktih opredeljene kot zelene površine in niso pod enakimi pogoji namenjene vsem uporabnikom. Podrobneje so definirane in razdeljene v 5. členu tega odloka.

 

 

4. Prostorski akti so prostorski planski in izvedbeni akti oz. po sprejemu novih strateških dokumentov ter novih izvedbenih prostorskih aktov tudi strategija prostorskega razvoja občine, prostorski red občine in občinski ali državni lokacijski načrti.

 

 

5. Prostorski izvedbeni akti so zazidalni in ureditveni načrti oz. njihove spremembe in dopolnitve, sprejeti pred pričetkom leta 2003, spremembe in dopolnitve pa tudi po 1. 1. 2003 oz. po uveljavitvi Zakona o urejanju prostora (ZUreP-1, Ur.l. RS, št. 110/2002 (8/2003 - popr.), 58/2003).

 

 

6. Izvedbeni prostorski akti so prostorski red občine in občinski oz. državni lokacijski načrti, ki so oz. bodo sprejeti na podlagi ZUreP-1.

 

 

II. RAZVRSTITEV ZELENIH POVRŠIN

 

 

3. člen

 

 

(Razvrstitev zelenih površin)

 

 

Zelene površine po tem odloku so javne in druge oz. ostale zelene površine.

 

 

4. člen

 

 

(Javne zelene površine)

 

 

Javne zelene površine so površine v lasti ali v upravljanju Občine Ruše ali v lasti oz. v upravljanju Republike Slovenije ter so pod enakimi pogoji namenjene vsem uporabnikom. Mednje sodijo:

 

 

- parkovne površine, parkovne ureditve trgov;

 

 

- sprehajališča;

 

 

- zelenice;

 

 

- zelene površine na oz. ob turističnih objektih;

 

 

- drevoredi;

 

 

- otroška igrišča, ki so delno ali v celoti pokrita z vegetacijo;

 

 

- površine, ki so s prostorskimi akti glede namenske rabe opredeljene kot zelene, športne, in rekreacijske;

 

 

- ostale zelene površine, ki jih ni mogoče razvrstiti v zgornje kategorije, so pa v lasti Občine Ruše ali v lasti Republike Slovenije oz. so v javni rabi.

 

 

- ostale zelene površine v sklopu javnih komunalnih objektov (športni parki, športna igrišča, kopališča in podobno).

 

 

5. člen

 

 

(Druge oz. ostale zelene površine)

 

 

(1) Druge oz. ostale zelene površine so površine iz alinei predhodnega člena, ki so v lasti fizičnih in pravnih oseb, ki mejijo na javne površine. Med ostale zelene površine sodijo tudi:

- zelenice in parkovne površine na gradbenih parcelah stanovanjskih hiš in na gradbenih parcelah, ki pripadajo večstanovanjskim objektom (blokom);

- zelene površine na gradbenih parcelah javnih zavodov  in javnih podjetij;

- zelene površine na gradbenih parcelah trgovskih in drugih objektov storitvenih dejavnosti; zelene površine na gradbenih parcelah industrijskih in proizvodnih objektov, če le-te mejijo na javne površine.

 

 

(2) Druge zelene površine so tudi vse tiste površine, ki so s prostorskimi akti opredeljene (načrtovane) kot zelene, rekreacijske ali drugače urejene proste površine (npr. predvidene tlakovane površine), pri čemer ni nujno, da mejijo na javne površine.

 

 

(3) Druge zelene površine po večini niso vpisane v register zelenih površin, veljajo pa zanje določila tega odloka, ki se nanašajo na urejanje drugih (ostalih) zelenih površin.

 

 

(4) K zelenim površinam sodijo tudi vsi predmeti, naprave in infrastrukturni objekti, ki so namenjeni zelenim površinam.

 

 

(5) Kadar ni jasno, kaj se šteje za zelene površine v smislu določil tega odloka, o tem odločijo pristojne službe Občine Ruše na podlagi vsebine registra zelenih površin in v skladu z vsebino veljavnih prostorskih aktov.

 

 

III. FUNKCIJE ZELENIH POVRŠIN

 

 

6. člen

 

 

(Funkcije zelenih površin)

 

 

Izhodišče za urejanje obstoječih in načrtovanje novih zelenih površin je opredelitev njihove vloge oziroma funkcije, ki je lahko:

 

 

• ekološka (izboljšanje mikroklimatskih razmer, zaščita urbanega okolja);

 

 

• varovalna (zaščita brežin pred erozijo, zaščita bivalnega in delovnega okolja pred škodljivimi vplivi onesnaženega zraka in hrupa);

 

 

• socialna (omogočanje rekreacije, oddiha in druženja);

 

 

• estetska (izboljšanje oblikovne podobe prostora, prepoznavnosti);

 

 

• naravovarstvena (ohranjanje in varstvo naravnih vrednot, predvsem avtohtonih rastlinskih vrst in biotske raznovrstnosti);

 

 

• vzgojno-izobraževalna …

 

 

IV. UREJANJE NOVIH ZELENIH POVRŠIN

 

 

7. člen

 

 

(Izhodišča za urejanje zelenih površin)

 

 

Širše strokovno izhodišče za načrtovanje in planiranje ter urejanje novih zelenih površin in neposredna osnova za določitev namembnosti območij, zemljišč ter funkcionalno organizacijo prostora, so veljavni prostorski akti Občine Ruše, vključno z urbanističnimi in krajinskimi zasnovami ter veljavnimi prostorski izvedbeni akti oz. izvedbenimi prostorskimi akti na območju občine

 

 

8. člen

 

 

(Urejanje novih zelenih površin)

 

 

(1) Nove zelene površine se urejajo le v skladu s prostorskimi izvedbenimi akti oz. izvedbenimi  prostorskimi akti in po potrebi na podlagi izdanih dovoljenj za posege v prostor ali po predhodni pridobitvi lokacijske informacije, če je po določilih zakonov ali podzakonskih aktov to potrebno.

 

 

(2) Za urejanje novih javnih zelenih površin iz 4. člena in drugih zelenih površin iz 5. člena odloka, ki se urejajo na osnovi prostorskih izvedbenih aktov oz. izvedbenih prostorskih aktov, mora investitor pridobiti načrt krajinske arhitekture in soglasje, ki ga k predvideni ureditvi izdajo pristojne službe občine.

 

 

V. PREUREJANJE IN POSEGANJE V OBSTOJEČE

 

 

JAVNE ZELENE POVRŠINE

 

 

9. člen

 

 

(Preurejanje obstoječih zelenih površin)

 

 

(1) Preurejanje obstoječih zelenih površin zajema preurejanje, ki ima za posledico spremembo rabe oz. namembnosti površin v skladu z veljavnimi prostorskimi akti.

 

 

(2) Za preurejanje obstoječih zelenih površin je investitor dolžan pridobiti soglasje oz. lokacijsko informacijo, ki ju izda pristojna služba občine oz. gradbeno dovoljenje s strani Upravne enote Ruše oz. Republike Slovenije, če je to potrebno. Preurejanje s spremembo rabe oz. namembnosti je mogoče le, če je ta opredeljena v prostorskih aktih. Vlogi za soglasje je potrebno predložiti načrt krajinske arhitekture oz. projektno dokumentacijo, iz katere je razvidna predvidena ureditev na območju oz. vsaj idejno zasnovo ureditve na območju, če gre za dela, za katera v skladu z zakonodajo ni potrebno pridobiti gradbenega dovoljenja. Pristojna služba občine izda soglasje po pregledu vloge in po pregledu prostorskih aktov, s katerimi se ureja območje.

 

 

(3) Če občinski inšpektor ugotovi, da se zelene površine preurejajo brez soglasja, odredi takojšnjo ustavitev del in pridobitev soglasja.

 

 

(4) Če soglasja ni možno izdati, odredi občinski inšpektor vzpostavitev javne zelene površine v prvotno stanje.

 

 

10. člen

 

 

(Poseganje v javne zelene površine)

 

 

(1) V javne površine se lahko posega zaradi:

 

 

1. Sanacije dotrajanih ali poškodovanih elementov javnih zelenih površin.

 

 

2. Rednih vzdrževalnih del in varovalnih ukrepov iz 16. člena tega odloka.

 

 

3. Varstva pred naravnimi in drugimi nesrečami.

 

 

4. Gradnje in vzdrževanja komunalne, energetske in druge infrastrukture ter s tem povezano prekopavanje (v nadaljevanju prekopavanje javnih zelenih površin).

 

 

5. Nujne odprave poškodb na komunalni, energetski in drugi infrastrukturi ter s tem povezano prekopavanje (v nadaljevanju prekopavanje in poseganje ob intervencijah).

 

 

(2) Za poseganje na oz. v zelene površine v smislu posegov iz 4. točke prvega odstavka tega člena, je investitor dolžan pridobiti soglasje, ki ga izda pristojna služba občine.

 

 

(3) Pri poseganju v javne zelene površine v smislu posegov iz 5. točke tega člena, mora izvajalec najkasneje v roku 24 ur od pričetka del obvestiti pristojno službo Občine Ruše o izvajanju del in takoj po končanju del vzpostaviti javno zeleno površino v prvotno stanje

 

 

11. člen

 

 

(Ukrepi nadzora pri prekopavanju javnih zelenih površin)

 

 

(1) Če občinski inšpektor pri prekopavanju javnih zelenih površin zaradi del iz 4. točke prejšnjega člena ugotovi, da se prekopava brez soglasja, odredi takojšnjo ustavitev del in pridobitev soglasja.

 

 

(2) Če soglasja ni možno izdati, odredi občinski inšpektor vzpostavitev javne zelene površine v prvotno stanje.

 

 

12. člen

 

 

(Ukrepi nadzora pri prekopavanju ob intervencijah)

 

 

(1) Če občinski inšpektor ugotovi, da javna zelena površina po končanju del v smislu posegov iz 5. točke 10. člena tega odloka, ni vzpostavljena v prvotno stanje, z odločbo odredi vzpostavitev v prejšnje stanje.

 

 

13. člen

 

 

(Ukrepi občine po izvedenih delih)

 

 

(1) Po končanih delih iz 4. točke 10. člena na javnih zelenih površinah, ki so v lasti občine, opravi pristojna služba občine pregled skladnosti izvršenih del z izdanim soglasjem. Če pristojna služba ugotovi, da izvedena dela niso skladna z izdanim soglasjem, lahko v zvezi z neskladjem opozori izvajalca oz. investitorja ter mu naloži, da v določenem roku uredi površine skladno z izdanim soglasjem.

 

 

(2) Če investitor po končanih delih tudi v naknadno določenem roku zelene površine ne uredi v skladu s pogoji v izdanem dovoljenju, lahko inšpektor odredi, da zeleno površino uredi na stroške investitorja drug izvajalec.

 

 

(3) Prav tako lahko inšpektor odredi, da zeleno površino uredi na stroške investitorja drug izvajalec v primerih, da pri prekopih ob intervencijah (iz 5. točke 10. člena tega odloka) investitor na podlagi inšpekcijske odločbe ne vzpostavi zelene površine v prejšnje stanje.

 

 

14. člen

 

 

(Preprečevanje in saniranje nastale škode po opravljenih delih)

 

 

(1) Izvajalec, ki na javnih zelenih površinah opravlja dela oz. posege iz 3., 4. in 5. točke 10. člena tega odloka, je dolžan poskrbeti, da ne povzroči nepotrebne škode na zelenih površinah, oziroma je dolžan škodo takoj po nastanku odpraviti.

 

 

(2) V primeru, da investitor zaradi posega na javnih zelenih površinah poškoduje ali odstrani drevesa oziroma okrasno grmičevje, je dolžan to enakovredno nadomestiti.

 

 

(3) V primeru, da izvajalec, ki je škodo povzročil, le te ne odpravi takoj po opravljenem delu oz. ne nadomesti poškodovanih ali odstranjenih dreves oz. okrasnega grmičevja, mu lahko inšpektor odredi dodatni rok za odpravo škode oziroma nadomestitev ali odredi, da na stroške izvajalca škodo odpravi ali poškodovana drevesa in grmovnice nadomesti drug izvajalec.

 

 

VI. VZDRŽEVANJE ZELENIH POVRŠIN

 

 

15. člen

 

 

(Odgovornost vzdrževanja zelenih površin)

 

 

(1) Zelene površine morajo biti redno vzdrževane.

 

 

(2) Za vzdrževanje javnih zelenih površine, ki so v lasti občine, je pristojna Občina Ruše.

 

 

(3) Ostale zelene površine vzdržujejo njihovi lastniki oz. uporabniki oz. upravniki.

 

 

(4) Javne in ostale zelene površine je potrebno urejati oz. vzdrževati tako, da se ohrani in izboljša njihova oblikovna zasnova, vrednost, estetski videz, varnost ter funkcionalnost ob ustrezni rabi prostora.

 

 

16. člen

 

 

(Redna vzdrževalna dela in varovalni ukrepi na javnih zelenih površinah)

 

 

(1) Med redna vzdrževalna dela in varovalne ukrepe na javnih zelenih površinah sodijo:

 

 

1. Spomladansko in jesensko čiščenje zelenih površin.

 

 

2. Redna košnja trave, obnavljanje in nega travnih površin ter zatiranje plevela.

 

 

3. Varstvo rastlin pred rastlinskimi boleznimi, škodljivci, paraziti in poškodbami.

 

 

4. Sajenje, obnavljanje, oskrba in nega grmovnic in živih mej.

 

 

5. Sajenje in nega dreves ter odstranjevanje in nadomeščanje bolnih ali nevarnih dreves.

 

 

6. Urejanje in vzdrževanje cvetličnih nasadov.

 

 

7. Urejanje in vzdrževanje okrasnih rastlin v betonskih koritih in cvetličnih posodah.

 

 

8. Vzdrževanje in obnavljanje parkovne opreme in objektov.

 

 

9. Vzdrževanje in obnavljanje pešpoti in drugih utrjenih površin na območju zelenih površin.

 

 

10. Postavitev in vzdrževanje raznih opozorilnih in označevalnih tabel.

 

 

11. Redno pobiranje smeti in praznjenje košev za odpadke.

 

 

(2) Redno vzdrževanje in varovalni ukrepi na zelenih površinah, ki so v lasti občine, se izvajajo s strani pristojne službe občine, skladno s planom dela in glede na razpoložljiva sredstva v občinskem proračunu za tekoče leto.

 

 

17. člen

 

 

(Vzdrževanje ostalih zelenih površin)

 

 

Ostale zelene površine je potrebno vzdrževati tako, da se ohrani njihova oblikovna zasnova, vrednost, naravni in kulturni značaj, funkcionalnost ob ustrezni rabi prostora ter da se preprečijo škodljivi vplivi na sosednje nepremičnine.

 

 

18. člen

 

 

(Minimalno vzdrževanje ostalih zelenih površin)

 

 

(1) Na ostalih zelenih površinah iz 5. člena tega odloka se morajo redno opravljati naslednja minimalna vzdrževalna dela:

 

 

• sanitarna košnja trave, najmanj 2-krat letno: prvič do konca meseca maja in drugič do konca meseca avgusta;

 

 

• obrezovanje grmovnic, drevja in živih mej tako, da ne segajo čez mejo parcele na javne površine in ne ovirajo uporabe javnih površin, ter ne ogrožajo varnosti na javnih površinah;

 

 

• redno vzdrževanje higiene okolja zaradi zatiranja škodljivcev in agresivnih plevelov ter preprečevanja škodljivih vplivov na sosednje nepremičnine.

 

 

(2) Občinski inšpektor lahko odredi izvajanje del iz vseh alinei prvega odstavka tega člena.

 

 

19. člen

 

 

(Odstranitev dreves)

 

 

Če občinski inšpektor ugotovi, da je na ostalih zelenih površinah, ki mejijo na javne površine, hirajoče ali suho drevo, ki ogroža varnost ljudi in premoženja, lahko z odločbo odredi odstranitev drevesa.

 

 

VII. VAROVANJE ZELENIH POVRŠIN

 

 

20. člen

 

 

(Prepovedana ravnanja uporabnikov javnih zelenih površin)

 

 

(1) Na javnih zelenih površinah je prepovedano:

 

 

1. ustavljanje, parkiranje in vožnja vozil, delovnih strojev in prikolic, razen pri rednih vzdrževalnih delih in varovalnih ukrepih iz 16. člena tega odloka ter pri dovoljenih posegih iz 10. člena tega odloka;

 

 

2. obešanje kablov, žic, okraskov in drugih predmetov na drevesa ali grmovnice, razen morebitnih predprazničnih krasitev, ki se izvajajo pod nadzorom pristojne občinske službe 3. izlivanje mineralnih ali sintetičnih olj, bencina, nafte, odpadnih voda, gnojnice in drugih nevarnih snovi;

 

 

4. odstavljanje gradbenega materiala ali drugih predmetov, ki ne sodijo na zelene površine;

 

 

(2) Na območju otroških igrišč je prepovedano vodenje psov, razen službenih in psov, ki pomagajo invalidnim osebam. Območja, kjer ni dovoljeno vodenje psov, se označijo s tablami.

 

 

(3) V poselitvenih območjih naselij je po javnih površinah, ki so opredeljene kot zelene površine, prepovedano prosto gibanje psov ter puščanje njihovih iztrebkov na zelenih površinah. Lastniki

 

 

psov morajo pospraviti eventualno nastale pasje iztrebke v vrečke in jih deponirati v koših za smeti.

 

 

21. člen

 

 

(Pravila ravnanja na ostalih zelenih površinah)

 

 

(1) Lastniki lahko določijo pravila ravnanja na zelenih površinah iz 5. člena.

 

 

(2) Splošne prepovedi in obveze je potrebno označiti na viden način.

 

 

VIII. EVIDENCA ZELENIH POVRŠIN

 

 

22. člen

 

 

(Evidenca zelenih površin)

 

 

Zelene površine so opredeljene v registru zelenih površin (v nadaljevanju: register), vzpostavljenem na podlagi baze katastrskih in drugih podatkov, s katerimi razpolaga Občinska uprava Občine Ruše ter na podlagi terenskih podatkov. Sestavni del registra so karte zelenih površin, pripravljene na podlagi temeljnih topografskih načrtov v merilu 1:5000 ali preglednih katastrskih načrtov v merilu 1:5000, za pomembnejša območja pa lahko tudi na načrtih manjšega merila. Podatki o zelenih površinah se vpisujejo v register s pomočjo obrazca, ki je sestavni del odloka (priloga 1).

 

 

Vsebina oz. oblika obrazca se po potrebi spreminja in dopolnjuje, vendar tako, da se ohrani osnovna vsebina. Register je sestavni del odloka (priloga 2), ki se sproti ažurira oz. dopolnjuje.

 

 

Pristojna služba Občine Ruše vzpostavi, vodi in vzdržuje register zelenih površin s pripadajočimi predmeti, objekti in napravami.

 

 

Register zelenih površin se vzpostavi najkasneje v enem letu od pričetka veljavnosti tega odloka in je sestavni del tega odloka.

 

 

Register se sproti dopolnjuje oz. ažurira, za kar je pristojna občinska uprava.

 

 

IX. NADZORSTVO

 

 

23. člen

 

 

(nosilci nadzora)

 

 

Nadzorstvo nad izvajanjem določb tega odloka opravlja medobčinska komunalna inšpekcija in komunalni nadzornik Občine Ruše.

 

 

24. člen

 

 

(pooblastila)

 

 

Občinski inšpektor pri opravljanju nadzora izdaja ugotovitvene odločbe v zvezi z 9., 11., 12., 13., 14., 18., 19. in 20. členom tega odloka ter odreja druge ukrepe, katerih namen je zagotovitev izvrševanje določb tega odloka.

 

 

X. KAZENSKE DOLOČBE

 

 

25. člen

 

 

(1) Z denarno kaznijo najmanj 150.000 tolarjev se kaznuje za prekršek pravna oseba ali posameznik, ki stori prekršek v zvezi s samostojnim opravljanjem dejavnosti:

 

 

1. če brez soglasja preureja obstoječe javne zelene površine iz 4. člena tega odloka (9. člen);

 

 

2. če prekopava javne zelene površine zaradi gradnje ali rednih vzdrževalnih del na javni infrastrukturi brez soglasja ali v nasprotju s pogoji, ki jih predpiše upravljavec javne zelene površine (10., 11., 13. in 14. člen tega odloka);

 

 

3. če pri prekopavanju javne zelene površine zaradi intervencijskih vzdrževalnih del na javni infrastrukturi ne vzpostavi zelene površine v prvotno stanje (12., 13. in 14. člen tega odloka);

 

 

(2) Z denarno kaznijo najmanj 50.000 tolarjev se kaznuje za prekršek iz prvega odstavka tega člena odgovorna oseba pravne osebe.

 

 

26. člen

 

 

(1) Z denarno kaznijo najmanj 80.000 tolarjev se kaznuje za prekršek pravna oseba ali posameznik v zvezi s samostojnim opravljanjem dejavnosti:

 

 

1. če vozi, ustavlja ali parkira vozila, delovne stroje in prikolice na javnih zelenih površinah, razen pri vzdrževanju in varovanju le-teh (1. točka 20. člena);

 

 

2. če obeša kable, žice, antene, okraske in druge predmete na drevesa in grmovnice na javnih zelenih površinah razen za priložnosti in pod nadzorom, kot je navedeno v 2. točki 20. člena;

 

 

3. če na javnih zelenih površinah izliva mineralna ali sintetična olja, bencin, nafto, odpadne vode, gnojnico in druge nevarne snovi (3. točka 20. člena);

 

 

4. če na javnih zelenih površinah odstavlja gradbeni material ali druge predmete (4. točka 20. člena).

 

 

(2) Z denarno kaznijo najmanj 30.000 tolarjev se kaznuje za prekršek iz prvega odstavka tega člena odgovorna oseba pravne osebe.

 

 

27. člen

 

 

Z denarno kaznijo najmanj 15.000 tolarjev se kaznuje za prekršek posameznik oz. fizična oseba, če stori katero od dejanj iz prvega odstavka 25. in 26. člena.

 

 

28. člen

 

 

(kazni na kraju samem)

 

 

Z denarno kaznijo 15.000 tolarjev, ki se izterja na kraju samem, se za prekršek kaznuje posameznik:

 

 

1. če na območja otroških igrišč ter na druga igrišča vodi psa, razen službenih in psov, ki pomagajo invalidnim osebam (2. odstavek 20. člena);

 

 

2. če po javnih zelenih površinah prosto vodi psa ali če ne deponira pasjih iztrebkov v koše za smeti (3. odstavek 20. člena)

 

 

29. člen

 

 

(1) Z denarno kaznijo 50.000 tolarjev se kaznuje pravna oseba ali podjetnik, ki ne izvaja minimalnih vzdrževalnih del na ostalih zelenih površinah iz 18. člena tega odloka.

 

 

(2) Z denarno kaznijo 15.000 tolarjev se kaznuje fizična oseba, ki opusti nujna minimalna vzdrževalna dela iz 18. člena tega odloka.

 

 

30. člen

 

 

(namenska poraba sredstev)

 

 

Sredstva, pridobljena z naslova kazni, opredeljenih v tem odloku, se lahko porabljajo izključno za urejanje javnih zelenih površin.

 

 

XI. KONČNE DOLOČBE

 

 

31. člen

 

 

(začetek veljavnosti)

 

 

Ta odlok začne veljati petnajsti dan po objavi v Medobčinskem uradnem vestniku.

 

 

Št.vilka: 015-03-004/2004

 

 

Datum: 20. januar 2005

 

 

Župan Občine Ruše

 

 

Vili Rezman, prof., s. r.