New Page 2

Na podlagi Odloka o proračunu Občine Komenda za leto 2016 (Uradne objave GOK, št. 3/2016) in 8. člena Pravilnika o ohranjanju in spodbujanju razvoja kmetijstva in podeželja v občini Komenda za programsko obdobje 2015 - 2020 (Uradne objave GOK, št. 6/2015) Občina Komenda objavlja

 

JAVNI RAZPIS

za dodelitev pomoči za ohranjanje in spodbujanje razvoja kmetijstva in  podeželja v občini Komenda v letu 2016

 

I.         PREDMET JAVNEGA RAZPISA

 

Predmet javnega razpisa je dodelitev nepovratnih finančnih sredstev za ukrepe ohranjanja in spodbujanja razvoja kmetijstva in podeželja v občini Komenda za leto 2016, ki se dodeljujejo po pravilih o dodeljevanju državnih pomoči v kmetijstvu, skladno z Uredbo komisije (EU) št. 702/2014 in Uredbo komisije (EU) št. 1407/2013.

 

II.        VIŠINA RAZPISANIH SREDSTEV 

 

Sredstva v višini 62.200 EUR so zagotovljena v proračunu Občine Komenda za leto 2016.

 

Ukrepi:

Višina sredstev

SKUPINSKE IZJEME ZA KMETIJSTVO                                                 

1.    Pomoč za naložbe v opredmetena ali neopredmetena sredstva na kmetijskih gospodarstvih v zvezi s primarno kmetijsko proizvodnjo

– Podukrep 1: Posodabljanje kmetijskih gospodarstev

           – Podukrep 2: Urejanje kmetijskih zemljišč in pašnikov

 

2.    Pomoč za plačilo zavarovalnih premij

 

 

 

 

42.600 EUR

  2.000 EUR

 

  6.000 EUR

 

POMOČI DE MINIMIS

3.    Pomoč za naložbe v predelavo in trženje kmetijskih in živilskih proizvodov ter naložbe v nekmetijsko dejavnost na kmetiji

4.    Pomoč za zagotavljanje tehnične podpore v kmetijskem in gozdarskem sektorju                                

 

 

 

2.000 EUR

 

8.000 EUR

 

OSTALI UKREPI OBČINE

5.    Pomoč za delovanje društev s področja kmetijstva in podeželja                         

 

 

 1.600 EUR

 

Sredstva se bodo dodeljevala na podlagi pogojev in meril, ki so sestavni del tega javnega razpisa ter skladno s Pravilnikom o ohranjanju in spodbujanju razvoja kmetijstva in podeželja v občini Komenda za programsko obdobje 2015-2020 (v nadaljevanju pravilnik).

 

III. UPRAVIČENCI – POGOJI ZA DODELITEV SREDSTEV

 

1. Splošna določila, ki veljajo za vse ukrepe:

(1)  Pomoč se lahko dodeli samo upravičencem, ki so opredeljeni v okviru posameznega ukrepa.

(2)  Mikro, malo in srednje podjetje (v nadaljevanju MSP) ne sme uporabljati naložbe v nasprotju z namenom dodelitve sredstev.

(3)  Če je upravičenec MSP (samostojni podjetnik posameznik ali pravna oseba), mora predložiti dokazilo, da je registriran za opravljanje kmetijske dejavnosti, ki je predmet podpore.

(4) Upravičeni stroški so stroški, ki nastanejo od dneva prejema sklepa o sofinanciranju s strani Občine Komenda  in do rokov za oddajo zahtevka.

(5) Do finančnih spodbud niso upravičeni tisti subjekti, ki nimajo poravnanih zapadlih obveznosti do občine ali do države.

(6)  Prejemnik podpore mora imeti za nakazilo dodeljenih sredstev odprt transakcijski račun v Republiki Sloveniji.

(7)  Pomoči po tem pravilniku se ne dodeli za davek na dodano vrednost, razen kadar po predpisih, ki urejajo DDV, le-ta ni izterljiv.

(8)  Upravičenec mora predložiti izjavo o prejetih sredstvih za isti namen oziroma izjavo, da ni prejel sredstev za isti namen iz drugih javnih (državnih ali evropskih) sredstev.

(9)  Vloge bodo obravnavane tudi na podlagi dodatnih pogojev in meril, ki so navedeni pri posameznih ukrepih razpisa.

 

2. Splošna določila, ki se nanašajo na državne pomoči po skupinskih izjemah v kmetijstvu (na podlagi Uredbe komisije (EU) številka 702/2014):

(1)    Do pomoči po razpisu za ukrepe na podlagi Uredbe Komisije (EU) št. 702/2014 niso upravičeni subjekti, ki so:

-      naslovniki neporavnanega naloga za izterjavo na podlagi predhodnega sklepa Komisije EU, s katerim je bila pomoč razglašena za nezakonito in nezdružljivo z notranjim trgom;

-      podjetja v težavah.

(2)    Določbe o pomoči po tem razpisu se ne uporabljajo za ukrepe na podlagi Uredbe Komisije (EU) št. 702/2014 za:

-      pomoč za dejavnosti, povezane z izvozom v tretje države ali države članice, in sicer če je pomoč neposredno povezana z izvoženimi količinami, vzpostavitvijo in delovanjem distribucijske mreže ali drugimi tekočimi stroški, povezanimi z izvozno dejavnostjo;

-      pomoč, ki je odvisna od prednostne uporabe domačega blaga pred uporabo uvoženega blaga.

(3)    Za ukrepe po Uredbi komisije (EU) št. 702/2014 se pomoč lahko dodeli, če ima spodbujevalni učinek. Pomoč ima spodbujevalni učinek, če je vloga za pomoč predložena pred začetkom izvajanja projekta ali dejavnosti.

(4)    Najvišji zneski pomoči po posameznih ukrepih, določenih s tem razpisom, ne smejo preseči najvišjih zneskov pomoči določenih v Uredbi Komisije (EU) št. 702/2014, ne glede na to ali se podpora za projekt ali dejavnost v celoti financira iz nacionalnih sredstev ali pa se delno financira iz sredstev EU.

(5)  Pomoč, izvzeta z Uredbo Komisije (EU) št. 702/2014, se lahko kumulira z vsako drugo državno pomočjo v zvezi z istimi upravičenimi stroški, ki se deloma ali v celoti prekrivajo samo, če se s tako kumulacijo ne preseže najvišje intenzivnosti pomoči ali zneska pomoči, ki se uporablja za zadevno pomoč v skladu z Uredbo Komisije (EU) št. 702/2014.

(6)  Pomoč, izvzeta z Uredbo Komisije (EU) št. 702/2014, se ne kumulira s plačili iz člena 81(2) in člena 82 Uredbe (EU) št. 1305/2013 v zvezi z istimi upravičenimi stroški, če bi bila s tako kumulacijo presežena intenzivnost pomoči ali znesek pomoči, ki sta določena v Uredbi Komisije (EU) št. 702/2014.

(7)  Pomoč, izvzeta z Uredbo Komisije (EU) št. 702/2014, se ne kumulira z nobeno pomočjo de minimis v zvezi z  istimi upravičenimi stroški, če bi bila s tako kumulacijo presežena intenzivnost pomoči ali znesek pomoči, ki sta določena v Uredbi Komisije (EU) št. 702/2014.

 

3. Splošne določbe, ki se nanašajo za ukrepe pomoči »de minimis« (na podlagi Uredbe Komisije (EU) številka 1407/2013):

 

(1) Do pomoči de minimis niso upravičena podjetja iz sektorjev:

-      ribištva in akvakulture,

-      primarne proizvodnje kmetijskih proizvodov iz seznama v Prilogi I k Pogodbi o ustanovitvi Evropske skupnosti,

-      predelave in trženja kmetijskih proizvodov iz seznama v Prilogi I k Pogodbi v naslednjih primerih:

a)     če je znesek pomoči določen na podlagi cene ali količine zadevnih proizvodov, ki so kupljeni od primarnih proizvajalcev ali jih zadevna podjetja dajo na trg,

b)     če je pomoč pogojena s tem, da se delno ali v celoti prenese na primarne proizvajalce.

(2) Pomoč ne sme biti namenjena izvozu oziroma z izvozom povezani dejavnosti v tretje države ali države članice, kot je pomoč, neposredno povezana z izvoženimi količinami, z ustanovitvijo in delovanjem distribucijske mreže ali drugimi tekočimi izdatki, povezanimi z izvozno dejavnostjo. Pomoč ne sme biti pogojena s prednostno rabo domačih proizvodov pred uvoženimi.

(3) Skupna vrednost pomoči, dodeljena enotnemu podjetju na podlagi pravila »de minimis« v skladu z Uredbo Komisije (ES) št. 1407/2013 z dne 18. decembra 2013 o uporabi členov 107 in 108 Pogodbe o delovanju Evropske unije pri pomoči de minimis  (Uradni list EU L  352, 24.12.2013) ne sme preseči 200.000,00 EUR (v primeru podjetij, ki delujejo v komercialnem cestnem tovornem prometu, znaša zgornja dovoljena meja pomoči 100.000,00 EUR) v obdobju zadnjih treh proračunskih let, ne glede na obliko in namen pomoči ter ne glede na to, ali se pomoč dodeli iz sredstev države, občine ali Unije.

(4)  Če je podjetje dejavno v sektorjih iz prvega odstavka, ki govori iz katerih sektorjev podjetja niso upravičena do pomoči de minimis, ter je poleg tega dejavno v enem ali več sektorjih, ali opravlja še druge dejavnosti, ki sodijo na področje uporabe Uredbe Komisije (ES) št. 1407/2013, se ta uredba uporablja za pomoč, dodeljeno v zvezi s slednjimi sektorji ali dejavnostmi, če podjetje na ustrezen način, kot je ločevanje dejavnosti ali razlikovanje med stroški, zagotovi, da dejavnosti v sektorjih, ki so izključeni iz področja uporabe te uredbe, ne prejemajo pomoči de minimis na podlagi Uredbe Komisije (ES) št. 1407/2013.

(5) Pomoč de minimis se ne sme kumulirati z državno pomočjo v zvezi z istimi upravičenimi stroški ali državno pomočjo za isti ukrep za financiranje tveganja, če bi se s takšno kumulacijo presegla največja intenzivnost pomoči ali znesek pomoči.

(6) Pomoč de minimis, dodeljena v skladu z Uredba Komisije (EU) št. 1407/2013, se lahko kumulira s pomočjo de minimis, dodeljeno v skladu z Uredbo Komisije (EU) št. 360/2012 do zgornje meje, določene v uredbi št. 360/2012.

(7) Pomoč de minimis, dodeljena v skladu z Uredba Komisije (EU) št. 1407/2013, se lahko kumulira s pomočjo de minimis, dodeljeno v skladu z drugimi uredbami de minimis do ustrezne zgornje meje (200.000 oz 100.000 EUR).

(8) Prejemnik mora k vlogi predložiti:

-      pisno izjavo o vseh drugih pomočeh de minimis, ki jih je upravičenec oziroma enotno podjetje prejelo na podlagi te ali drugih uredb de minimis v predhodnih dveh in v tekočem proračunskem letu;

-      pisno izjavo o drugih že prejetih (ali zaprošenih) pomočeh za iste upravičene stroške in zagotovilo, da z dodeljenim zneskom pomoči de minimis, ne bo presežena zgornja meja de minimis pomoči ter intenzivnosti pomoči po drugih predpisih;

-      seznam podjetij, s katerimi je povezan, tako da se preveri skupen znesek že prejetih de minimis pomoči za vsa, z njim povezana podjetja;

-      izjavo o ločitvi dejavnosti oziroma stroškov vezano na določilo sedmega odstavka 20. člena pravilnika.

 (9)Občina bo s sklepom pisno obvestila prejemnika:

-      da je pomoč dodeljena po pravilu de minimis v skladu z Uredbo Komisije (EU) št. 1407/2013,

-      o odobrenem znesku de minimis pomoči.

 

IV. UKREPI

 

UKREP 1: Pomoč za naložbe v opredmetena ali neopredmetena sredstva na kmetijskih gospodarstvih v zvezi s primarno kmetijsko proizvodnjo

 

(1)    Z naložbo se skuša doseči vsaj enega od naslednjih ciljev:

-        izboljšanje splošne učinkovitosti in trajnosti kmetijskega gospodarstva, zlasti z zmanjšanjem stroškov proizvodnje ali izboljšanjem in preusmeritvijo proizvodnje;

-        izboljšanje naravnega okolja, higienskih razmer ali standardov za dobrobit živali, če zadevna naložba presega veljavne standarde Unije;

-        vzpostavljanje in izboljšanje infrastrukture, povezane z razvojem, prilagajanjem in modernizacijo kmetijstva, vključno z dostopom do kmetijskih zemljišč, komasacijo in izboljšanjem zemljišč, oskrbo in varčevanjem z energijo in vodo.

(2)    Pomoč se ne dodeli za:

-        nakup proizvodnih pravic, pravic do plačila in letnih rastlin;

-        zasaditev letnih rastlin;

-        dela v zvezi z odvodnjavanjem;

-        nakup živali in samostojen nakup kmetijskih zemljišč;

-        naložbe za skladnost s standardi Unije, z izjemo pomoči, dodeljene mladim kmetom v 24 mesecih od začetka njihovega delovanja;

-        že izvedena dela, razen za izdelavo projektne dokumentacije;

-        investicije, ki se izvajajo izven območja občine;

-        investicije, ki so financirane iz drugih javnih virov Republike Slovenije ali EU, vključno s sofinanciranjem prestrukturiranja vinogradov;

-        stroške, povezane z zakupnimi pogodbami;

-        obratna sredstva.

 

Podukrep 1.1 Posodabljanje kmetijskih gospodarstev

 

(1)  Pomoč se lahko dodeli za naložbe v živinorejsko in rastlinsko proizvodnjo na kmetijskih gospodarstvih.

(2)  Upravičeni stroški:

-        stroški izdelave projektne dokumentacije za novogradnjo (rekonstrukcijo) hlevov in gospodarskih poslopij na kmetiji;

-        stroški gradnje, rekonstrukcije ali adaptacije hlevov in gospodarskih poslopij na kmetiji, ki služijo primarni kmetijski proizvodnji ter ureditev izpustov (stroški materiala in storitev);

-        stroški nakupa nove kmetijske mehanizacije;

-        stroški opreme hlevov in gospodarskih poslopij;

-        stroški nakupa rastlinjaka, montaže ter opreme v rastlinjaku minimalne površine 100 m2;

-        stroški nakupa in postavitev zaščite pred neugodnimi vremenskimi razmerami (protitočne mreže).

(3)  Upravičenci do pomoči so:

-        kmetijska gospodarstva, vpisana v register kmetijskih gospodarstev, ki ležijo na območju občine, oziroma katerih naložba se izvaja na območju občine.

(4)  Pogoji za pridobitev:

-        predložitev ustreznega dovoljenja za izvedbo investicije, če je s predpisi s področja gradnje objektov to potrebno; 

-        projektno dokumentacijo za izvedbo naložbe ter dokazila o teh stroških, kadar so upravičeni do sofinanciranja;

-        za naložbo, ki mora biti v skladu z določili 14(5) člena Uredbe 702/2014, mora biti presoja vplivov na okolje, če je le ta potrebna, predložena z vlogo za pridobitev pomoči;

-        ponudbe oziroma predračun za načrtovano naložbo;

-        predložitev oddane zbirne vloge (subvencijska vloga) v tekočem oziroma preteklem letu, če rok za oddajo zbirne vloge v tekočem letu še ni potekel;

-        mnenje o upravičenosti in ekonomičnosti investicije, ki ga pripravi pristojna strokovna služba.

(5)  Intenzivnost pomoči:

-        do 50 % upravičenih stroškov naložb na kmetijskih gospodarstvih.

(6)  Najvišji skupni znesek dodeljene pomoči znaša 5.000 EUR na kmetijsko gospodarstvo na leto. 

(7)  Vlogo za pomoč v okviru tega ukrepa predloži nosilec kmetijskega gospodarstva.

 

Podukrep 1. 2 Urejanje kmetijskih zemljišč in pašnikov

 

(1)  Pomoč se lahko dodeli za namen urejanja kmetijskih zemljišč in pašnikov.

(2)  Upravičeni stroški:

-        stroški izdelave načrta ureditve kmetijskega zemljišča (nezahtevne agromelioracije, pašniki);

-        stroški izvedbe del za nezahtevne agromelioracije;

-        stroški nakupa opreme za ograditev in pregraditev pašnikov z ograjo;

-        stroški nakupa opreme za ureditev napajališč za živino.

(3)  Upravičenci do pomoči:

-        posamezna kmetijska gospodarstva in/ali več kmetijskih gospodarstev, vključenih v skupno naložbo (pašna skupnost, agrarna skupnost…);

-        kmetijska gospodarstva, vpisana v register kmetijskih gospodarstev, ki ležijo na območju občine, oziroma katerih naložba se izvaja na območju občine.

(4)  Pogoji za pridobitev:

-        ustrezna dovoljenja oziroma projektna dokumentacija za izvedbo naložbe ter dokazila o teh stroških, kadar so upravičeni do sofinanciranja;

-        predračun stroškov, za katere se uveljavlja pomoč;

-        kopija katastrskega načrta in program del, ki ga pripravi pristojna strokovna služba, kadar je predmet podpore ureditev kmetijskih zemljišč ali nezahtevna agromelioracija;

-        dovoljenje lastnika zemljišča za izvedbo naložbe v primeru zakupa zemljišča.

(5)  Intenzivnost pomoči:

-        do 50 % upravičenih stroškov naložb na kmetijskih gospodarstvih.

(6)  Najvišji skupni znesek dodeljene pomoči znaša 5.000 EUR na kmetijsko gospodarstvo na leto. 

(7)  Vlogo za pomoč v okviru tega ukrepa predloži nosilec kmetijskega gospodarstva oziroma pooblaščena oseba, ki jo pooblastijo vsi nosilci kmetijskih gospodarstev, ki so vključeni v skupno naložbo.

 

UKREP 2: Pomoč za plačilo zavarovalnih premij

 

(1)  Cilj pomoči je sofinanciranje dela zavarovalnih premij za zavarovanje kmetijske proizvodnje, z namenom kritja izgub zaradi naslednjih dejavnikov:

-        naravnih nesreč;

-        slabih vremenskih razmer, ki jih je mogoče enačiti z naravnimi nesrečami, in

-        drugih slabih vremenskih razmer;

-        bolezni živali ali škodljivih organizmov na rastlinah, ter

-        zaščitenih živali. 

(2)  Upravičeni stroški:

-        sofinanciranje stroškov zavarovalnih premij, vključno s pripadajočim davkom od prometa zavarovalnih poslov.

(3)  Upravičenci do pomoči:

-        kmetijska gospodarstva, vpisana v register kmetijskih gospodarstev s sedežem na območju občine in ki sklenejo zavarovalno pogodbo za tekoče leto, ki je vključena v sofinanciranje po nacionalni uredbi za tekoče leto.

(4)  Pogoji za pridobitev:

-        veljavna zavarovalna polica, z obračunano višino nacionalnega sofinanciranja.

(5)  Intenzivnost pomoči:

-        pomoč po tem pravilniku, skupaj s pomočjo po nacionalni uredbi o sofinanciranju zavarovalnih premij za zavarovanje primarne kmetijske proizvodnje ne sme preseči 65 % stroškov zavarovalne premije.

(6)  Vlogo za pomoč v okviru tega ukrepa predloži nosilec kmetijskega gospodarstva. 

 

UKREP 3: Pomoč za naložbe v predelavo in trženje kmetijskih in živilskih proizvodov ter naložbe v nekmetijsko dejavnost na kmetiji

(1)  Cilj pomoči je uvajanje dejavnosti na kmetijskih gospodarstvih v predelavo in trženje kmetijskih in živilskih proizvodov ter širjenje nekmetijskih dejavnosti na kmetijskih gospodarstvih.

(2)  Upravičeni stroški:

-        stroški izdelave projektne dokumentacije za naložbo v predelavo in trženje kmetijskih in živilskih proizvodov, ter naložbe v nekmetijske dejavnosti na kmetiji;

-        stroški gradnje ali obnove objekta za dejavnosti predelave in trženja kmetijskih proizvodov ter  nekmetijske dejavnosti na kmetiji;

-        stroški nakupa nove opreme in naprav za dejavnosti predelave in trženja na kmetijah ter  nekmetijske dejavnosti.

(3)  Upravičenci do pomoči:

-        kmetijska gospodarstva, ki se ukvarjajo s predelavo in trženjem oziroma z nekmetijskimi dejavnostmi, s sedežem dejavnosti in naložbo na območju občine.

(4)  Pogoji za pridobitev sredstev:

-        dovoljenje za opravljanje dejavnosti na kmetijskem gospodarstvu;

-        dokazilo o registraciji dejavnosti, v kolikor upravičenec pomoči še nima dovoljenja za opravljanje dejavnosti;

-        dejavnost se mora izvajati na kmetiji še vsaj 5 let po zaključeni naložbi;

-        predložitev ustreznega dovoljenja za izvedbo investicije, če je s predpisi s področja gradnje objektov to potrebno; 

-        projektno dokumentacijo za izvedbo naložbe ter dokazila o teh stroških, kadar so upravičeni do sofinanciranja;

-        poslovni načrt za izvedbo naložbe s predračunom stroškov;

(5)  Intenzivnost pomoči:

-        do 50 % upravičenih stroškov oziroma do višine planiranih sredstev (2.000 EUR).

 

UKREP 4: Pomoč za zagotavljanje tehnične podpore 

 

(1)  Namen pomoči je usposabljanje in izobraževanje kmetov, njihovih družinskih članov  in delavcev na kmetijskem gospodarstvu.

(2)  Predmet podpore:

-        izobraževanje, usposabljanje in informiranje nosilcev registriranih kmečkih gospodarstev, njihovih družinskih članov in delavcev na kmetijskem gospodarstvu.

(3)  Upravičeni stroški:

-        za usposabljanje kmetov se pomoč dodeli za kritje stroškov organiziranja programov usposabljanja,

-        stroški izmenjave znanj med gospodarstvi, tekmovanj, razstav in sejmov ter sodelovanje na njih (najemnine razstavnih prostorov, in simbolične nagrade, podeljene na tekmovanjih do vrednosti 250 EUR na nagrado zmagovalca),

-        stroški publikacij, katalogov, spletišč, ki predstavljajo dejanske podatke o proizvajalcih iz občine ali proizvajalcev danega proizvoda, če so informacije in predstavitve nevtralne in imajo zadevni proizvajalci enake možnosti, da se predstavijo v publikaciji (kritje stroškov priprave in tiska katalogov, kritje stroškov vzpostavitve internetne strani,...).

(4)  Upravičenci do pomoči:

-        registrirana stanovska in interesna združenja, organizacije in zavodi, ki delujejo na področju kmetijstva, gozdarstva in prehrane na območju občine.

(5)  Podpore se ne dodelijo:

-      za aktivnosti razširjanja znanstvenih dognanj, kakovosti za proizvode iz drugih držav, generičnih proizvodov in prehranjevalnih koristi generičnih proizvodov,

-      za stroške storitev povezane z običajnimi operativnimi stroški podjetja, na primer rutinsko davčno svetovanje, redne pravne storitve ali oglaševanje,

-      za strokovne ekskurzije. 

(6)  Finančne določbe:

-        bruto znesek pomoči:

a)     pomoč se dodeli v obliki subvencioniranih storitev pooblaščenim izvajalcem izobraževanja posameznih programov, ki se jim krijejo upravičeni stroški izobraževanja do 100%;

b)     pomoč mora biti dostopna vsem upravičencem na območju občine,

c)     kadar je tehnična pomoč namenjena upravičencem za dejavnost predelave in trženja kmetijskih in nekmetijskih proizvodov, se upošteva določila pravil »de minimis« za gospodarstvo,

-        najmanjši/največji upravičeni stroški:

a)     za društva do 1.000 EUR/ program letno

b)     za organizacije do 5.000 EUR/program letno.

 

UKREP 5: Podpora delovanju društev s področja kmetijstva in razvoja podeželja

(1)  Namen ukrepa:

Društva predstavljajo temelj za izmenjavo znanj in izkušenj med prebivalstvom, ki živi na podeželju. Zato jih je potrebno spodbujati in dolgoročno tudi s tem dvigniti kvaliteto življenja na podeželju.

(2)  Upravičeni stroški:

-        Minimalni stroški za delovanje društva.

(3)  Pogoji za pridobitev pomoči:

-        Društva, registrirana za delovanje na območju občine ali delujejo na območju občine;

-        Sofinancirajo se izključno nepridobitne dejavnosti društev;

-        Izvajanje izobraževanj in usposabljanj, katerih upravičenci so nosilci kmetijske dejavnosti, ni predmet sofinanciranja.

 

(4)  Upravičenci do pomoči:

-        Društva in njihova združenja.

 

(5)  Finančna določbe / intenzivnost pomoči:

-        Višina sofinanciranja do 100% upravičenih stroškov;

 

V.        RAZPISNA DOKUMENTACIJA

 

Javni razpis je objavljen v Uradnih objavah Glasila Občine Komenda, št. 5/2016. Razpisna dokumentacija, ki obsega besedilo javnega razpisa in prijavne obrazce, je vlagateljem na voljo od dneva objave javnega razpisa  v tajništvu Občine Komenda in na spletni strani Občine Komenda (http://www.komenda.si). Informacije v zvezi z javnim razpisom: Mira Crnkovič, tel. 01/72-47-406 ali po e-pošti: mira.crnkovic@komenda.si.

 

VI. NAČIN IN KRAJ ODDAJE VLOG

 

Pisne vloge (prijavni obrazec z zahtevanimi prilogami) oddajo vlagatelji v zaprtih ovojnicah na naslov Občina Komenda, Zajčeva cesta 23, Komenda.

Na vlogi mora biti naslov vlagatelja in ustrezen pripis:

»NE ODPIRAJ – JAVNI RAZPIS KMETIJSTVO 2016 - NALOŽBE«

»NE ODPIRAJ – JAVNI RAZPIS KMETIJSTVO 2016 – ZAVAROVANJE«

»NE ODPIRAJ – JAVNI RAZPIS KMETIJSTVO 2016 – TRŽENJE«

»NE ODPIRAJ – JAVNI RAZPIS KMETIJSTVO 2016 – TEHNIČNA PODPORA«

»NE ODPIRAJ – JAVNI RAZPIS KMETIJSTVO 2016 - DRUŠTVA«

 

Zaprte ovojnice z vsemi navedbami lahko vlagatelji oddajo tudi v tajništvu Občine Komenda.

 

Obravnavane bodo le pravočasne in pravilno označene vloge. Kot pravočasne štejejo vloge, ki bodo prispele do navedenega datuma in ure.

 

Pri oddaji vlog je potrebno plačati upravno takso v višini 4,54 EUR.

Upravno takso se lahko plača:

-        z gotovino v tajništvu Občine Komenda

-        plačilo na transakcijski račun: UPRAVNE TAKSE IZ UPRAVNIH DEJANJ-OBČ: 01100-5640309182, sklic 11 76635-7111002, koda namena: OTHR (dokazilo o plačilu takse na transakcijski račun, vlagatelj priloži k vlogi)

 

VII. ROK ZA PRIJAVO NA JAVNI RAZPIS

 

Rok za oddajo vlog prične teči z dnem objave na spletni strani Občine Komenda (5. 4. 2016) in se  zaključi 5. 5. 2016 ob 15:00 uri (datum in ura prispetja oz. vročitve vloge na sedež Občine Komenda).

 

VIII. OBRAVNAVANJE VLOG

 

Pravočasno prispele in pravilno označene vloge za razpisane ukrepe bo obravnavala komisija, ki jo imenuje župan. Prepozno prispele oziroma neustrezno opremljene vloge bodo zavržene, neutemeljene pa zavrnjene. Predlagatelja nepopolne vloge komisija v roku treh delovnih dni od odpiranja vlog pisno pozove na dopolnitev vloge. Rok za dopolnitev je pet delovnih dni. Vloge, ki jih vlagatelji v roku ne bodo dopolnili, se zavržejo, neustrezno dopolnjene pa zavrnejo. Upravičencem bo izdan sklep o višini odobrenih sredstev. Na podlagi sklepov občina z upravičenci sklene pogodbo, s katero se podrobneje opredelijo način in pogoji koriščenja dodeljenih sredstev.

IX. NADZOR IN SANKCIJE

 

(1)  Namensko porabo proračunskih sredstev za ohranjanje in razvoj kmetijstva in podeželja v občini, pridobljenih po tem pravilniku oz. javnem razpisu, spremlja in preverja pri prejemnikih občinska strokovna služba, pristojna za področje kmetijstva, lahko pa tudi druga oseba, ki jo pooblasti župan. Namenskost porabe lahko preverja tudi Nadzorni odbor Občine Komenda.

(2)  V primeru ugotovljene nenamenske porabe sredstev, mora prejemnik vrniti odobrena sredstva v celoti s pripadajočimi zakonitimi zamudnimi obrestmi, če se ugotovi:

-        da so bila dodeljena sredstva delno ali v celoti nenamensko porabljena;

-        da je upravičenec za katerikoli namen pridobitve sredstev navajal neresnične podatke;

-        da je upravičenec za isti namen in iz istega naslova že pridobil finančna sredstva.

(3)  V primeru ugotovljene nenamenske porabe sredstev, upravičenec izgubi pravico do pridobitve sredstev po tem pravilniku za naslednje leto.

 

Številka: 430-0006/2016-2

Datum: 5. 4. 2016

 

Stanislav Poglajen, l.r.

ŽUPAN