New Page 2

Na podlagi tretjega odstavka 12. člena Zakona o gostinstvu (Uradni list RS, št. 93/07-UPB2) in v skladu s 4. členom Pravilnika o merilih za določitev obratovalnega časa gostinskih obratov in kmetij na katerih se opravlja gostinska dejavnost (Uradni list RS, št. 78/99, 107/00, 30/06 in 93/07) in 12. členom Statuta Mestne občine Ptuj (Uradni vestnik Mestne občine Ptuj, št. 9/07) je Mestni svet Mestne občine Ptuj na 2. seji, dne 6. decembra 2010, sprejel

SKLEP

o merilih za izdajo soglasja za obratovanje

v podaljšanem obratovalnem času v Mestni občini Ptuj

1. člen

S tem sklepom se določajo merila za izdajo soglasja za obratovanje gostinskih obratov in kmetij, na katerih se opravlja gostinska dejavnost (v nadaljevanju besedila: gostinski obrat) v podaljšanem obratovalnem času v Mestni občini Ptuj.

2. člen

Merila za določanje podaljšanega obratovalnega časa gostinskih obratov so:

območje, v katerem se nahaja gostinski obrat oz. kmetija in vrsta gostinskega obrata.

3. člen

V stavbah s stanovanji ali v objektih na območju stanovanj, ki so namenjena bivanju in spremljajočim dejavnostim se lahko dovoli podaljšani obratovalni čas glede na vrsto gostinskega obrata kot sledi:

restavracije, gostilne, kavarne in izletniške kmetije do 1. ure naslednjega dne,

slaščičarne, okrepčevalnice, bari, vinotoči, v ponedeljek, torek, sredo, četrtek in nedeljo od 5.30 do 6. ure in od 22. do 23. ure, petek in soboto do 24. ure,

gostinski obrati ki nudijo mehansko glasbo ali živo glasbo za ples oz. družabni program do 4. ure naslednjega dne,

gostinski obrati, ki so v večnamenskih objektih (trgovsko-poslovnih centrih, kulturnih ustanovah; ipd.) v skladu z obratovalnim časom večnamenskega objekta oz. ne dlje kot je to določeno v prvi, drugi in tretji alineji tega člena.

4. člen

Na območju starega mestnega jedra in območju športne rekreacijske in turistične rabe (levi breg Drave – območje Rance in desni breg Drave - Ptujske toplice) ter območju, ki meji na glavno cesto R3-710 se lahko dovoli podaljšani obratovalni čas glede na vrsto gostinskega obrata kot sledi:

restavracije, gostilne, kavarne do 1.30 ure naslednjega dne,

slaščičarne, okrepčevalnice, bari, v ponedeljek, torek, sredo, četrtek in nedeljo od 5.30 do 6. ure in od 22. do 23.30 ure ter v petek in soboto do 0.30 ure naslednjega dne,

gostinski obrati ki nudijo mehansko glasbo ali živo glasbo za ples oz. družabni program do 4. ure naslednjega dne,

gostinski obrati, ki so v večnamenskih objektih (trgovsko-poslovnih centrih, kulturnih ustanovah; ipd.) v skladu z veljavnim hišnim redom oz. ne dlje kot je to določeno v prvi, drugi in tretji alineji tega člena.

5. člen

V poslovnih objektih, ki so oddaljeni od stanovanjskih objektov vsaj 50m se lahko podaljšani obratovalni čas dovoli glede na vrsto gostinskega obrata kot sledi:

restavracije, gostilne, kavarne in izletniške kmetije do 2. ure naslednjega dne,

slaščičarne, okrepčevalnice, bari, vinotoči, v ponedeljek, torek, sreda, četrtek in nedeljo od 5.30 do 6. ure, ter v petek in soboto od 24. ure do 0.30 ure naslednjega dne,

gostinski obrati ki nudijo mehansko glasbo ali živo glasbo za ples oz. družabni program do 4. ure naslednjega dne,

gostinski obrati, ki so v večnamenskih objektih (trgovsko-poslovnih centrih, kulturnih ustanovah; ipd.) v skladu z veljavnim hišnim redom oz. ne dlje kot je to določeno v prvi, drugi in tretji alineji tega člena.

6. člen

V poletnem času od junija do konec septembra smejo gostinski obrati obratovati ob petkih in sobotah 60 minut dlje, vendar ne dlje kot do 4. ure zjutraj.

Gostinec mora za to obdobje prijaviti drugačen obratovalni čas.

7. člen

Soglasje za obratovanje v podaljšanem obratovalnem času se izda za koledarsko leto.

Soglasje iz prejšnjega odstavka se lahko z odločbo prekliče v primeru več (več kot treh):

kršitev obratovalnega časa, ki jih je uradno ugotovila policija ali

kršitev obratovalnega časa, ki jih je uradno ugotovila tržna inšpekcija.

V primeru preklica soglasja za obratovanje gostinskega obrata v podaljšanem obratovalnem času, se le-to lahko ponovno pridobi po preteku dvanajstih mesecev od dokončnosti oz. pravnomočnosti odločbe o preklicu pod pogojem, da v tem času ni bilo kršitev javnega reda in miru ali kršitev obratovalnega časa iz prejšnjega odstavka tega člena.

8. člen

Izjemno enodnevno podaljšanje obratovalnega časa do 4. ure zjutraj se lahko posameznemu gostincu na posebno vlogo izda do 30 soglasij v koledarskem letu pod pogojem, da v gostinskemu obratu v preteklem letu ni prišlo do kršitve obratovalnega časa ali ni bilo uradno ugotovljene kršitve javnega reda in miru.

Rok za oddajo vloge iz prvega odstavka tega člena je vsaj 5 dni pred dogodkom, zaradi katerega gostinec prijavlja izjemno enodnevno podaljšanje obratovalnega časa.

9. člen

Z dnem uveljavitve tega sklepa preneha veljati Sklep o merilih za izdajo soglasja za obratovanje gostinskih obratov in kmetij, na katerih se opravlja gostinska dejavnost v podaljšanem obratovalnem času v Mestni občini Ptuj (Uradni vestnik Mestne občine Ptuj, št. 10/99, 7/02 in 7/04).

10. člen

Ta sklep začne veljati naslednji dan po objavi v Uradnem vestniku Mestne občine Ptuj.

Številka: 007-19/2006

Datum: 6. 12. 2010

Dr. Štefan ČELAN, s.r.

župan Mestne občine Ptuj