New Page 2

Na podlagi 46. in 57. člena Zakona o prostorskem načrtovanju (ZPNačrt, Uradni list RS, št. 33/07, 108/09, 8010, 43/11) in 32. člena Statuta Občine Šenčur (Uradni vestnik Gorenjske 2/11) je župan občine Šenčur sprejel

 

SKLEP

O ZAČETKU POSTOPKA PRIPRAVE OBČINSKEGA PODROBNEGA PROSTORSKEGA NAČRTA ZA OBMOČJE UREJANJA ŠENČUR ŠE-42 IG

 

1. člen

S tem sklepom se začne postopek priprave občinskega podrobnega prostorskega načrta (OPPN) za območje urejanja Šenčur ŠE-42 IG.

Predvideni OPPN se izdela skladno z določbami Pravilnika o vsebini, obliki in načinu priprave občinskega podrobnega prostorskega načrta (Uradni list RS, št. 99/07).

 

2. člen

(Vsebina)

Vsebina sklepa:

-        ocena stanja in razlogi za pripravo OPPN;

-        območje OPPN;

-        način pridobitve strokovnih rešitev;

-        roki za pripravo OPPN in njegovih posameznih faz;

-     navedba nosilcev urejanja prostora, ki podajo smernice za načrtovanje prostorske ureditve iz njihove pristojnosti;

-        obveznosti v zvezi s financiranjem priprave OPPN.

 

3. člen

(Ocena stanja in razlogi za pripravo občinskega podrobnega prostorskega načrta)

V občinskem prostorskem načrtu Občine Šenčur (OPN) je obravnavano območje ŠE-42 IG namenjeno gospodarski coni, v naravi pa predstavlja od cca. 18 do 40 m širok pas zemljišč, ki poteka ob južnem in zahodnem robu obstoječe obrtno poslovne cone Šenčur – jug (OPC Šenčur).

Zaradi razmeroma majhne širine območja ŠE-42 IG ter zaradi visokotlačnega plinovoda, ki poteka po zahodnem robu te enote urejanja, je na območje praktično nemogoče umeščati nove samostojne obrtno poslovne objekte ter hkrati na območju urediti tudi vzdolžno prometno povezavo, ki bi omogočala dostope do posameznih parcel, zato se območje nameni predvsem potrebam širitve obstoječe OPC Šenčur.

Pobudo za pripravo OPPN za ureditveno območje Šenčur ŠE-42 IG je podal lastnik dela zemljišč v obravnavanem območju, podjetje Jurčič & CO., d.o.o., ki ima namen širiti svojo obstoječo dejavnost na del območja ŠE-42 IG, ki se nahaja južno od njegovega obstoječega transportno logističnega centra. Ker širitev (dozidava k obstoječemu objektu oz. umestitev novega objekta) ni možna brez posegov na območje, ki se ureja z Odlokom o OLN za območje Šenčur – jug OPC P4 – 1. faza je bila s strani investitorja poleg pobude za pričetek postopka novega OPPN podana tudi pobuda, da se zaradi obstoječega lastniškega stanja obravnavanih zemljišč ter zaradi možnosti realizacije njegove investicijske namere omogoči faznost sprejemanja OPPN ter zaokroževanje območij znotraj posameznih poslovnih kompleksov ter s tem tudi prilagajanje meje območij posameznih OPPN (tudi v smislu poseganja območja novega OPPN na območje veljavnih izvedbenih aktov znotraj obstoječe OPC).

Glede na zgoraj navedena dejstva je bila sprejeta odločitev, da se pobuda v celoti sprejme ter se omogoči faznost sprejemanja predvidenega OPPN, pri čemer morajo posamezne faze predstavljati zaključene prostorske in funkcionalne celote ter hkrati tudi dopusti možnost prilagajanja meje območja OPPN.

Faznost ter meje območij posameznih faz OPPN se določijo v postopku priprave OPPN.

 

4. člen

(Območje občinskega podrobnega prostorskega načrta)

 

Območje OPPN se nahaja na južnem delu Obrtno poslovne cone Šenčur – jug in predstavlja v naravi razmeroma ravno nepozidano zemljišče, ki je na severu omejeno z obstoječo poslovno cono, na vzhodu s kmetijskimi površinami, na jugu in zahodu pa s traso visokotlačnega plinovoda ter z nepozidanim zemljiščem, namenjenim prometnim površinam in avtocesto Kranj - Ljubljana.

Območje OPPN ŠE-42 IG obsega zemljišča in dele zemljišč parc. št.: 997/3, 996/2, 1878/3, 995/2, 994/3, 994/5, 993/6, 1885/13, 1885/5, 1026/1, 1025/1, 1036/2, 1036/3, 1024/5, 1024/4, 1036/10, 1036/9, 1886/4, 1036/8, 1886/3, 1095/1, 1095/2, 1096, 1889/1, 1098/1, 1100/2, 1103/8, 1099/1, 1103/9, 1153/1, 1151/1, 1152/1, 1891/1, vse k.o. Šenčur.

 

5. člen

(Način pridobitve strokovnih rešitev)

Pri pripravi OPPN je potrebno upoštevati veljavne prostorske akte občine, podatke o prostoru in obstoječo komunalno opremo območja.

V postopku priprave dopolnjenega osnutka OPPN je potrebno zagotoviti vse potrebne strokovne podlage; obvezna je izdelava vsaj naslednjih strokovnih podlag:

-        urbanistična zasnova pozidave,

-        zasnova ureditve infrastrukturnega omrežja,

-        zasnova rešitev in ukrepov za obrambo ter varstvo pred naravnimi in drugimi nesrečami,

-        strokovna ocena vplivov načrtovane prostorske ureditve na okolje.

Izdelava morebitnih dodatnih strokovnih podlag, če potreba izhaja iz načrtovanih rešitev predvidene prostorske ureditve ali če to izhaja iz smernic nosilcev urejanja prostora, se določi v postopku priprave OPPN.

 

6. člen

(Roki in posamezne faze za pripravo občinskega podrobnega prostorskega načrta)

Postopek priprave OPPN bo potekal skladno z določbami in roki, ki jih predpisuje Zakon o prostorskem načrtovanju.

Predvideni okvirni roki priprave OPPN so naslednji:

priprava osnutka OPPN

45 dni

pridobitev smernic in sklepa MOP (CPVO)

40 dni

dopolnjen osnutek OPPN

60 dni

javna razgrnitev in javna obravnava OPPN

40 dni

priprava stališč in predloga OPPN

60 dni

pridobitev mnenj k OPPN

40 dni

predložitev OPPN občinskemu svetu v sprejem

30 dni

Predvideni roki se zaradi nepredvidljivih zahtev in pogojev pristojnih nosilcev urejanja prostora lahko tudi spremenijo.

V primeru zahteve po vodenju postopka CPVO se aktivnosti s tega področja smiselno vključijo v faze izdelave OPPN ter se izvajajo skladno z določili Zakona o varstvu okolja in Zakona o prostorskem načrtovanju, posledično pa se podaljšajo tudi roki izdelave in sprejema OPPN.

 

7. člen

(Navedba nosilcev urejanja prostora)

Navedeni nosilci urejanja prostora podajo svoje smernice na osnutek OPPN ter mnenja k predlogu OPPN.

Nosilci urejanja prostora so:

-        Ministrstvo za obrambo, Uprava RS za zaščito in reševanje, Vojkova 61, 1000 Ljubljana

-       Ministrstvo za okolje in prostor, Agencija RS za okolje, Urad za upravljanje z vodami, Oddelek za območje zgornje Save, Ulica Mirka Vadnova 5, 4000 Kranj

-        Ministrstvo za promet, Direktorat za ceste, Langusova 4, 1535 Ljubljana

-        Ministrstvo za promet, Direktorat za civilno letalstvo, Langusova 4, 1535 Ljubljana

-        Občina Šenčur, Kranjska cesta 11, 4208 Šenčur

-        Elektro Gorenjska, d.d., Ulica Mirka Vadnova 3, 4000 Kranj

-        Telekom Slovenije, d.d., PE Kranj, Ulica Mirka Vadnova 13, 4000 Kranj

-        Komunala Kranj, javno podjetje, Javno podjetje, d.o.o., PE Vodovod, Ulica Mirka Vadnova 1, 4000 Kranj

-       Komunala Kranj, javno podjetje, Javno podjetje, d.o.o., PE Kanalizacija in čistilne naprave, Ulica Mirka Vadnova 1, 4000 Kranj

-        Geoplin plinovodi, d.o.o., Cesta Ljubljanske brigade 11, 1001 Ljubljana

-        RP investicije d.o.o., Poslovna cona A 2, 4208 Šenčur

-        TELE-TV komunikacijski engineering d.o.o., Ulica Nikole Tesle 2, 4000 Kranj

-        T-2 d.o.o., Brnčičeva 41, 1000 Ljubljana

-        Ministrstvo za okolje in prostor, Agencija RS za okolje, Urad za okolje, Sektor za presoje vplivov na okolje, Dunajska 47, Ljubljana

Med nosilce urejanja prostora se lahko uvrstijo tudi drugi državni organi oziroma organi lokalnih skupnosti in nosilci javnih pooblastil, za katere se v postopku priprave OPPN izkaže, da so njihove smernice in mnenja potrebni oziroma, da rešitve posegajo v njihovo delovno področje.

Osnutek prostorskega akta se pošlje na Ministrstvo za okolje in prostor, Direktorat za okolje, Sektor za celovito presojo vplivov na okolje, ki odloči ali je za načrtovano prostorsko ureditev potrebno izvesti postopek celovite presoje vplivov na okolje (CPVO).

8. člen

(Obveznosti v zvezi s financiranjem)

Sredstva v zvezi s financiranjem postopka priprave OPPN zagotovijo lastniki zemljišč oz. pobudniki izdelave OPPN.

 

9. člen

(Končne določbe)

Ta sklep se objavi v uradnem glasilu in na spletnih straneh Občine Šenčur ter stopi v veljavo naslednji dan po objavi v Uradnem glasilu slovenskih občin.

 

Številka: 35001-1/2011-1

Šenčur, dne 19.07.2011

Občina Šenčur

Župan Miro Kozelj, l.r.