P O R O Č I L O |
o izidu volitev članov Občinskega sveta občine Mislinja |
Občinska volilna komisija je na seji, dne 11. novembra
2002 ob 16. uri v sejni sobi Občine Mislinja na podlagi zapisnikov o
delu volilnih odborov in zapisnikov volilnih odborov pri ugotavljanju
izida glasovanja za volitve članov Občinskega sveta občine Mislinja, na
volitvah dne 10. novembra 2002, ugotovila rezultate glasovanja ter izid
volitev za člane Občinskega sveta občine Mislinja |
I |
Na volitvah 10. novembra 2002 je imelo pravico voliti 3718
volilcev. |
Glasovalo je 2867 volivcev ali 77,11% vseh volilcev, ki so
imeli volilno pravico. |
Veljavnih je bilo 2728 glasovnic. |
Neveljavnih glasovnic je bilo 139. |
II |
Občinska volilna komisija je v skladu s 86. členom ZLV
ugotovila volilni izid lokalnih volitev za člane občinskega sveta.
Posamezne liste za kandidate za člane Občinskega sveta občine Mislinja
so dobile naslednje skupno število glasov: |
----------------------------------------------------------------- |
Št. Ime liste
Glasov % glasov |
----------------------------------------------------------------- |
1. Slovenska ljudska stranka
643 23,6% |
2. Socialdemokratska stranka |
Slovenije
412 15,1% |
3. Liberalna demokracija Slovenije
554 20,3% |
4. Slovenska nacionalna stranka
363 13,3% |
5. Nova Slovenija-Krščanska ljudska |
stranka 75 2,7% |
6. Stranka ekoloških gibanj
Slovenije 54 2,0% |
7. Demokratična stranka upokojencev
369 13,5% |
8. Združena lista socialnih demokratov
258 9,5% |
----------------------------------------------------------------- |
Skupaj
2728 100% |
----------------------------------------------------------------- |
III |
Po volilnih enotah so dobile posamezne liste naslednje
število glasov in iz teh število mandatov po volilnem količniku: |
Volilna enota št. 1 |
Število mandatov v volilni enoti je 9. |
---------------------------------------------------------------- |
Št. Ime liste
Glasov % glasov Mandati |
---------------------------------------------------------------- |
1. Slovenska ljudska stranka
362 20,0% 1 |
2. Socialdemokratska stranka |
Slovenije
231 12,8% 1 |
3. Liberalna demokracija Slovenije
371 20,5% 1 |
4. Slovenska nacionalna stranka
318 17,6% 1 |
5. Nova Slovenija-Krščanska |
ljudska stranka
75 4,1% 0 |
6. Stranka ekoloških gibanj |
Slovenije
54 3,0% 0 |
7. Demokratična stranka |
upokojencev
232 12,8% 1 |
8. Združena lista socialnih |
demokratov
166 9,2% 0 |
---------------------------------------------------------------- |
Skupaj:
1809 5 |
---------------------------------------------------------------- |
|
Volilna enota št. 2 |
Število mandatov v volilni enoti je 5. |
---------------------------------------------------------------- |
Št. Ime liste
Glasov % glasov Mandati |
---------------------------------------------------------------- |
1. Slovenska ljudska stranka
281 30,6% 1 |
2. Socialdemokratska stranka |
Slovenije
181 19,7% 0 |
3. Liberalna demokracija Slovenije
183 19,9% 0 |
4. Slovenska nacionalna stranka
45 4,9% 0 |
7. Demokratična stranka upokojencev
137 14,9% 0 |
8. Združena lista socialnih |
demokratov
92 10,0% 0 |
---------------------------------------------------------------- |
Skupaj:
919 1 |
---------------------------------------------------------------- |
Občinska volilna komisija je ugotovila, da je ostalo v
obeh volilnih enotah nepodeljenih še 8 mandatov. |
Listi Nova Slovenija-Krščanska ljudska stranka in Stranka
ekoloških gibanj Slovenije, ki nista dobili mandata po volilnem
količniku, se v nadaljnjem postopku izračuna ostankov ne upoštevata več,
ker je bila lista vložena samo v volilni enoti št. 1. |
Občinska volilna komisija je nato upoštevala 6 že
razdeljenih mandatov po volilnem količniku, preostale mandate pa
razdelila po D,Hondtovem sistemu. |
Občinska volilna komisija je nato po D,Hondtovem sistemu
ugotovila 14 najvišjih količnikov. |
Občinska volilna komisija je ugotovila, da je:
|
1. Lista SLS je dobila 2 mandata po volilnem količniku in
sicer 1 mandat v volilni enoti št. 1 in 1 mandat v volilni enoti št. 2,
2 mandata pa je dobila na podlagi največjih ostankov glasov v razmerju
do količnikov, 1 mandat v volilni enoti št. 1 in 1 mandat v volilni
enoti št. 2. |
2. Lista SDS je v volilni enoti št. 1 dobila 1 mandat po
volilnem količniku, v volilni enoti št. 2 pa 1 mandata pa na podlagi
največjih ostankov glasov v razmerju do količnikov. |
3. Lista LDS je v volilni enoti št. 1 dobila 1 mandat po
volilnem količniku, na podlagi največjih ostankov glasov v razmerju do
količnikov pa je dobila v volilni enoti št. 1 en mandat in v volilni
enoti št. 2 en mandat. |
4. Lista SNS je v volilni enoti št. 1 dobila 1 mandat po
volilnem količniku, 1 mandata pa na podlagi največjih ostankov glasov v
razmerju do količnikov v volilni enoti št. 2. |
5. Lista DESUS je v volilni enoti št. 1 dobila 1 mandat po
volilnem količniku, 1 mandata pa na podlagi največjih ostankov glasov v
razmerju do količnikov, v volilni enoti št. 2. |
6. Lista ZLSD je v volilni enoti št. 1 dobila 1 mandat na
podlagi največjih ostankov glasov v razmerju do količnikov. |
Volilna komisija je pri pregledu preferenčnih glasov
ugotovila, da je četrtina volilcev, ki je glasovala za posamezno listo
kandidatov, oddala preferenčni glas za posameznega kandidata z liste in
tako dva kandidata iz list izpolnjujeta za pridobitev mandata.
|
Lista DESUS je dobila 53,01% preferenčnih glasov, njen
kandidat na drugem mestu Zakeršnik Janko iz volilne enote št. 1 pa je
dobil 34,91% preferenčnih glasov in mu pripada mandat iz te liste v
volilni enoti št. 1. |
Lista SLS je dobila 35,35% preferenčnih glasov, njen
kandidat v volilni enoti št. 2 na tretjem mestu Jožef Kotnik je dobil
16,72% preferenčnih glasov in mu pripada mandat iz te liste v volilni
enoti št. 2. |
Pregled preferenčnih glasov kandidatov za občinski svet je
priloga k zapisniku. |
Občinska volilna komisija je ugotovila, da so izvoljeni za
občinski svet naslednji kandidati iz list: |
Ime liste Volilna enota
št. |
1. Slovenska ljudska stranka |
1. Tovšak Hilda, rojena 6. 10. 1950, |
Šentilj pod Turjakom 81b,
Mislinja 1 |
2. Krenker Alojz, rojen 28. 5. 1949, |
Gozdarska c. 112,
Mislinja 1 |
3. Javornik Dominik, rojen 9. 7. 1951, |
Kozjak 71d,
Mislinja 2 |
4. Kotnik Jožef, rojen 5. 3. 1944, |
Gornji Dolič 42b,
Mislinja 2 |
2. Socialdemokratska stranka |
1. Tovšak Franc, rojen 2. 9. 1939, |
Šentilj pod Turjakom 81a,
Mislinja 1 |
2. Lušnic Andrej, rojen 23. 8. 1964, |
Gornji Dolič 36b,
Mislinja 2 |
3. Liberalna demokracija Slovenije |
1. Jeromel Rado, rojen 30. 5. 1958, |
Šentilj pod Turjakom 10,
Mislinja 1 |
2. Uranjek Silva, rojena 24. 12. 1952, |
Straže 97,
Mislinja 1 |
3. Pogorevc Zdravko, rojen 10. 3. 1959, |
Tolsti vrh 40a,
Mislinja 2 |
4. Slovenska nacionalna stranka |
1. Smrtnik Marko, rojen 28. 8. 1972, |
Dovže 15a,
Mislinja 1 |
2. Oder Dušan, rojen 10. 1. 1972, |
Sejmišče 17,
Mislinja 1 |
7. Demokratična stranka upokojencev |
1. Zakeršnik Janko, rojen 25. 4. 1948, |
Dovže 15b,
Mislinja 1 |
2. Mirkac Albert, rojen 7. 2. 1961, |
Završe 24,
Mislinja 2 |
8. Združena lista socialnih demokratov |
1. Konečnik Matjaž, rojen 16. 11. 1963, |
Gozdarska c. 97,
Mislinja 1 |
|
Št. 00607-0001/2002 |
Mislinja, dne 11. novembra 2002. |
|
Predsednica |
Občinske volilne komisije |
občine Mislinja |
Sonja Klemenc, univ. dipl. jur. l. r. |