New Page 2

Na podlagi Odloka o oskrbi uporabnikov s plinom v omrežju (Uradno glasilo občin Ajdovščina. Nova Gorica in Tolmin št. 11/93) in koncesijske pogodbe, sklenjene dne 6. 7. 1994 med občino Ajdovščina kot koncedentom in družbo Slovenski plinovodi d.o.o. kot koncesionarjem. so bili na seji skupščine družbe Slovenski plinovodi d.o.o. dne 4. 3. 1999 sprejeti naslednji

POGOJI

ZA DOBAVO IN ODJEM ZEMELJSKEGA PLINA

I. SPLOŠNO

1. člen

Plinovodni sistem po teh pogojih sestavljajo plinovodno omrežje, hišni plinovodni priključki uporabnikov in notranje plinske napeljave uporab­nikov.

2. člen

Uporabniki plina po teh pogojih so fizične in pravne osebe, ki jim koncesionar dobavlja plin na osnovi pogodbe o dobavi plina za določen ali nedoločen čas.

Fizične osebe so lastniki stanovanj in stanova­njskih, oziroma drugih objektov, v katerih se ne opravlja proizvodna, obrtna ali druga dejavnost.

II. PLINOVODNO OMREŽJE

3. člen

Plinovodno omrežje delimo na:

-        primarno plinovodno omrežje,

-        primarne merilno-regulacijske postaje,

-        sekundarno plinovodno omrežje,

-        sekundarne merilno-regulacijske postaje.

Naštete naprave so zgrajene v skladu s pogodbo o koncesiji in so do njenega poteka last koncesionarja, ki z njimi upravlja v skladu s kon­cesijsko pogodbo.

III. HIŠNI PLINOVODNI PRIKLJUČEK

4. člen

Hišni plinovodni priključek je odcepni plinovod za dovod plina od primarnega ali sekun­darnega razdelilnega plinovoda do notranje plinske inštalacije uporabnika plina v zgradbah ali na zemljiščih ter obsega poleg vkopanega in nadzemnega dela cevovoda še glavno plinsko pipo, regulator tlaka (kjer je potrebno) in števec.

Hišni plinovodni priključek zgradi koncesionar na račun uporabnika ter ostane v lasti uporabnika, upravlja in vzdržuje pa ga koncesionar z vsemi pravicami, ki izhajajo iz koncesijske pogodbe.

Pri hišnih plinovodnih priključkih moči do 50 kW koncesionar dobavi in vzdržuje tudi regulator in plinomer velikosti G4.

5. člen

Mesto postavitve plinomera določi konce­sionar v skladu s predpisi in v soglasju z uporab­nikom, merilni obseg pa na osnovi pred prijavljenega odjema.

Vsa kasnejša dela v zvezi z premeščanjem, popravili in zamenjavo plinomerov lahko opravlja samo koncesionar oziroma njegov pooblaščenec.

6. člen

V pogodbi o izvedbi hišnega priključka je določena cena za postavitev priključka, ki ga plača uporabnik koncesionarju.

7. člen

Priključek uporabnika izvaja le dobavitelj - koncesionar, z njegovim soglasjem pa tudi za to registrirani in usposobljeni izvajalci.

Koncesionar je dolžan poskrbeti, da je priključek uporabnika vrisan v kataster komunal­nih naprav.

Ceno izračuna koncesionar na osnovi cen materiala, potrebnega dela in drugih stroškov.

Uporabnik lahko plačuje koncesionarju stroške postavitve priključka v obrokih. Obroki se izračunajo na podlagi višine stroška iz prejšnjega odstavka ter cene kapitala.

IV. NOTRANJA PLINSKA NAPELJAVA

8. člen

Notranje plinske napeljave so:

- cevna plinska napeljava,

- plinska trošila,

- dimovodna napeljava

Naštete naprave so last uporabnika. Stroški izgradnje in vzdrževanja naštetih naprav bre­menijo lastnika oziroma uporabnika.

9. člen

Cevna plinska napeljava poteka od glavne plinske pipe do posameznih plinskih trošil.

Plinska trošila so vse naprave in kurišča, ki so priključena na plinsko napeljavo in trošijo plin.

V. PRIKLJUČITEV NA PLINOVODNO

OMREŽJE

10. člen

Za priključitev na plinovodno omrežje mora uporabnik pridobiti soglasje in dovoljenje koncesionarja. Soglasje je potrebno tudi za spremembo pogojev dobave plina.

V zahtevku za pridobitev soglasja mora bodoči uporabnik navesti namen uporabe plina, nor­malno, minimalno in maksimalno porabo plina ter potreben tlak za predvideno porabo. Vlogi je potrebno priložiti situacijo objekta, za posamezna stanovanja naslov lastnika, če gre za več stanovanjsko hišo pa v skladu z zakonom tudi soglasje lastnikov.

Soglasje mora vsebovati tehnične, finančne in organizacijske pogoje in obveznosti za priključitev ali spremembo priključne noči, če je ta navedena v pogojih o dobavi plina. Priključna moč je enaka vsoti nazivnih moči vseh priključenih plinskih trošil.

Koncesionar je dolžan na podlagi pravilno ses­tavljenega zahtevka izdati uporabniku soglasje za priključitev v roku 30 dni, v nasprotnem primeru mu mora v istem roku pisno obrazložiti, zakaj ne soglaša s priključitvijo oz. spremembo priključne moči.

11. člen

Uporabnik mora, ko je izpolnil vse pogoje iz soglasja za priključitev, zaprositi koncesionarja za priključitev na plinovodno omrežje in skleniti pogodbo o dobavi plina.

Zahtevku mora priložiti dokumentacijo, vse izjave in ateste navedene v 13. členu.

Koncesionar je dolžan izvesti priključitev, če je uporabnik izpolnil vse pogoje iz soglasja in teh Pogojev.

12. člen

Notranjo plinsko napeljavo lahko izvedejo le inštalaterska podjetja in podjetniki posamezniki, ki so za to dejavnost registrirani in usposobljeni ter razpolagajo s potrebnim strokovnim kadrom (»izvajalci«).

Izvajalci, ki izvajajo notranjo plinsko nape­ljavo ali njene posamezne dele, morajo dela izva­jati v skladu s tehničnimi predpisi, ki veljajo za taka dela v Sloveniji.

Po končanih delih so dolžni izvesti vse pred­pisane tehnične neoporečnosti, trdnosti in tesnosti plinske napeljave. O rezultatih mora izvajalec izdati zapisnik o trdnostnem in testnostnem preizkusu ter priložiti ateste vseh vgrajenih mate­rialov, opreme in trošil. Izvajalec mora izdati izjavo po 12. čl. Zakona o varstvu pri delu in 58. čl. Zakona o graditvi objektov.

O funkcionalnem preizkusu plinskih trošil mora izdati pisno izjavo pooblaščeni servis.

Pristojno dimnikarsko podjetje mora izvesti predpisane poizkuse o tesnosti in funkcionalnosti dimovodnih in prezračevalnih naprav ter o tem izdati pisno izjavo.

Za naprave priključne moči nad 50 kW pa mora uporabnik predložiti enega od naslednjih dokumentov:

- uporabno dovoljenje ali

- dokument o začetku preizkusnega obratovanja, ki ga izda pristojni upravni organ.

Določbe tega člena se nanašajo na celotno plin­sko napeljavo, vsa trošila, kot tudi na posamezne tehnološko samostojne enote (npr. plinske kot­lovnice, industrijske uporabnike plina, itd.).

13. člen

Koncesionar lahko vrši dodatno kontrolo pri izvajanju notranje plinske napeljave. Njegove pripombe je izvajalec dolžan upoštevati. Če izva­jalec del ne upošteva pripomb in zahtev koncesionarja v zvezi z izvedbo del, lahko koncesionar odkloni dobavo plina, dokler njegove zahteve niso izpolnjene.

Koncesionar mora odkloniti dobavo plina, če so pri kontroli izvajanja del ali pri funkcionalnem preizkusu ugotovljene nepravilnosti glede na predpise ali smernice, ali take, da bi lahko

ogrožale premoženje ali zdravje uporabnikov in okolico.

14. člen

Koncesionar ima pravico in dolžnost izvesti pregled in preizkus notranje plinske napeljave, ko obstaja sum o nepravilnostih. Prav tako ima pra­vico in dolžnost v predpisanih rokih na stroške lastnika ali upravljavca izvesti, ne glede na izdane ateste in dokumente iz prejšnjega člena, preizkus notranje plinske napeljave, če takšne preizkuse in roke predpiše pristojni inšpekcijski organ.

V primeru nepravilnosti, ugotovljenih na teh pregledih, mora koncesionar prekiniti dobavo plina dokler ni zagotovljeno varno obratovanje. Uporabnik je dolžan omogočati pooblaščenim predstavnikom koncesionarja dostop v prostore stavbe zaradi izvajanja pregleda ali preizkusa notranje plinske napeljave.

15. člen

Odključitev plina lahko izvede le koncesionar. Na zahtevo uporabnika se odključitev izvede s plombiranjem plinomera ali z odstranitvijo dela ali celotnega priključka.

V primeru kršitev pogodbe, ki so navedene v 23. členu Pogojev pa koncesionar lahko le plom­bira plinomer.

16. člen

Koncesionar dobavlja plin uporabnikom nepretrgoma v enaki kvaliteti kot mu ga zagotavlja po pogodbi dobavitelj zemeljskega plina. Plin bo imel spodnjo moč 34.076 kJ/S m3 in pritisk na odjemnem mestu (plinomer) v mejah 15-22 mbar (oziroma bo ta dosegal višino, dogovorjeno z uporabnikom).

VI. MERITVE PORABE PLINA

17. člen

Merilne naprave za ugotavljanje dobavljenih količin plina so plinomeri in korektorji. Koncesionar odčitava merilne naprave:

- v rokih za obračun dobavljenih količin plina,

 - na posebno zahtevo uporabnika,

- ob vsaki spremembi cene v skladu s tarifnim sistemom.

18. člen

Plinomere maksimalnega pretoka do 6 m3/h (velikosti G4) dobavlja in vsa dela v zvezi z nji­hovim nameščanjem, premeščanjem, popravili in zamenjavo opravlja samo koncesionar.

Vsi plinomeri morajo imeti veljaven žig pristojnega urada za kontrolo meril.

Mesto namestitve plinomera določi konce­sionar v skladu s predpisi in v soglasju z uporabnikom, merilni obseg pa na osnovi prijavljenega odjema.

19. člen

Redne preglede plinomerov v zakonitem roku in zamenjavo dotrajanih plinomerov opravlja koncesionar v skladu z veljavno zakonodajo.

Stroške, ki nastanejo v zvezi z deli iz prejšnjega odstavka pri gospodinjskih plinomerih maksimalnega pretoka do 6 m3/h (velikosti G4), pokriva uporabnik s plačevanjem mesečnega pavšala na podlagi tarifnega sistema.

Če koncesionar ugotovi, da je plinomer poškodovan ali nasilno spremenjen, ali da so odstranjene plombe, zahteva od uporabnika ali lastnika povrnitev stroškov za popravilo ali zamenjavo ter povrnitev škode zaradi nepravil­nega merjenja.

Poleg teh stroškov in prevzema vsakršne odgovornosti za škodo, nastalo zaradi neupravičenega odjema plina, bremeni tistega, ki poškoduje plombe plinomerov, nedovoljeno odjema plin pred plinomerom ali pred podpisom pogodbe o dobavi plina s koncesionarjem, plačilo neupravičeno porabljenega plina, katerega količino izračuna koncesionar iz nazivne moči plinskih trošil ob upoštevanju naslednjih ur dnevne uporabe plina:

- 6 ur dnevno za vse kuhalnike in štedilnike,

 -  ure dnevno za vodne grelnike,

- 24 ur dnevno za hladilnike,

- 16 ur dnevno za obdobje od 1. oktobra do 1. maja za vsa trosila, ki služijo ogrevanju pros­torov,

- pri drugih trošilih v industirji v odvisnosti od števila delovnih izmen (8, 16 ali 24 ur).

VII. OBRAČUN IN PLAČILO DOBAVLJENEGA PLINA

20. člen

Obračun dobavljenega plina se opravi na pod­lagi odčitka plinomera. Koncesionar obračunava dobavljeni plin po določbah tarifnega sistema za prodajo plina, ki je skupaj s temi Pogoji sestavni del koncesijske pogodbe.

Koncesionar bo zaračunal porabo v stalnih časovnih obdobjih, ki ne bodo krajša od enega meseca, razen pri uporabnikih s priključno močjo nad 300 kW, pri katerih se lahko odčitavanje izvede v kurilni sezoni dvakrat mesečno. Uporabnik je dolžan koncesionarju omogočiti dostop do merilnih naprav zaradi odčitavanja, vzdrževanja in zamenjave plinomerov.

V primeru sprememb prodajne cene plina, kot je predvidena v koncesijski pogodbi, se bodo spre­membe obračunale na podlagi odčitka plinomerov ob spremembi cene.

21. člen

V primeru, da plinomer ne deluje ali deluje nepravilno, mora uporabnik to takoj sporočiti koncesionarju.

Porabo v času okvare merilne naprave, ki so nastale brez krivde uporabnika, se ugotovi na pod­lagi dokumentiranih podatkov iz porabe v enakem obdobju preteklega leta oziroma na osnovi pred­hodnega obdobja, če traja odjem manj kot 1 leto. Pri tem je potrebno upoštevati vse okoliščine, v katerih je uporabnik uporabljal plin v času, ko so merilne naprave nepravilno registrirale porabo plina.

Koncesionar in uporabnik imata poleg rednih pregledov iz 20. člena teh Pogojev vedno pravico kontrolirati točnost plinomera. Če se pri preizkusu izkaže, da je točnost plinomera izven dopustnih meja, plača stroške pregleda koncesionar, v nasprotnem primeru pa tisti, ki je zahteval preizkus.

22. člen

Uporabnik v upravičenih primerih lahko odjavi uporabo plina.

Odjavo mora uporabnik pisno sporočiti koncesionarju vsaj sedem dni pred prekinitvijo odjema, v kolikor ni s pogodbo določen drugačen rok. Če uporabnik tega ne stori, se vse obveznosti prene­sejo na lastnika ali upravljavca prostorov, kjer se plinomer nahaja. Uporabniku se v tem primeru odčita plin v 8 dneh od prejema odjave, uporabnik pa je dolžan plačati vse stroške dobave do tega odčitka.

Uporabe plina ni mogoče odjaviti samo za poletne mesece, ko se plin ne uporablja za ogre­vanje.

23. člen

Uporabnik mora znesek za porabljeni plin poravnati na osnovi računa, izstavljenega po vsakokratnem odčitavanju plinomera. Plačilo se izvede na žiro račun koncesionarja. Morebitne pripombe glede obračuna mora uporabnik sporočiti koncesionarju v 8 dneh po prejemu računa. Pripombe ne odložijo plačila nespornega dela zneska računa.

Uporabnik je dolžan poravnati svoje obveznosti v 15 dneh po izstavitvi računa. V primeru zamude je uporabnik dolžan plačati zamudne obresti v skladu z zakonom.

VIII. PREKINITEV DOBAVE PLINA

24. člen

Če uporabnik tudi po pisnem opozorilu še vedno ne poravna zapadlih obveznosti, lahko kon­cesionar uporabniku prekine dobavo plina.

Takoj in brez predhodnega opozorila, lahko koncesionar prekine dobavo plina v naslednjih primerih:

-  če ugotovi, da je stanje plinske napeljave in plinskih trosil uporabnika taka, da bi nadaljnja dobava plina ogrožala varnost ljudi in pre­moženja v stavbi ali njeni okolici,

- če se neupravičeno odjema plin,

- če uporabnik ni izpolnil zahtev iz teh Pogojev,

- če uporabnik ne dovoli koncesionarju dostopa do plinomera ali pregleda oz. preizkusa plinske napeljave,

- če uporabnik prodaja plin drugemu potrošniku,

- če na zahtevo koncesionarja ne predloži ustrezne dokumentacije o opravljenem pre­gledu njegovih plinskih napeljav in trosil.

Koncesionar zaračuna uporabniku, ki ni porav­nal svojih obveznosti oz. mu je bila prekinjena dobava plina, še vse stroške izterjave, prekinitve dobave plina ter neodvisne stroške v ceni plina za čas od prekinitve dobave do prekinitve pogodbe o dobavi plina.

Ponovni priklop uporabnika, ki mu je bila dobava plina prekinjena, je možen samo na nje­govo pismeno zahtevo in po predhodni poravnavi vseh obveznosti ter plačila stroškov ponovnega priklopa.

25. člen

Za neupravičen odjem plina se šteje vsaka poraba, ki ni merjena s plinomerom, ki je oprem­ljen s plombo in z veljavnim žigom urada za kon­trolo meril in plemenitih kovin in nastane pri:

- odjemu plina brez plinomera,

- odjemu plina pred plinomerom,

- odjemu plina z obhodom mimo plinomera,

- odjemu po nedopustnih posegih na plinomeru.

Za neupravičen odjem se šteje tudi poraba plina, če je bila plomba na glavni plinski pipi odstranjena brez vednosti in soglasja koncesio­narja.

Če po krivdi uporabnika ni mogoče ugotoviti časa trajanja neupravičenega odjema plina, se neupravičeni odjem obračuna od dneva, ko je uporabnik sklenil s koncesionarjem pogodbo za dobavo plina, oz. od dneva, ko je bila uporaba tehnično možna.

26. Člen

Koncesionar ima pravico brez nadomestila škode prekiniti dobavo plina pri nastopu višje sile in v naslednjih primerih:

- pri rednih in izrednih vzdrževalnih delih,

- pri priključevanju novih uporabnikov in novih delov omrežja,

pri okvarah na sistemu,

- pri gradnji in rekonstrukciji posameznih objek­tov, cest in drugih komunalnih objektov in naprav, če to zahteva obseg in značaj posega.

V vseh primerih, razen primeru intervencije, mora koncesionar pravočasno (v primernem roku glede na status uporabnika) obvestiti uporabnike o prekinitvi dobave plina ter o varnostnih ukrepih v času prekinitve.

Prekinitev dobave plina sme trajati toliko časa, dokler ni odstranjen vzrok, zaradi katerega je prišlo do prekinitve.

IX. UKREPI ZA ZAGOTOVITEV

VARNOSTI PRI UPORABI PLINA

27. člen

Če se v prostorih zazna vonj po plinu, je treba takoj ugasniti vse plamene, zapreti požarno pipo pred plinomerom ter odpreti okna in vrata, da se prostor dobro prezrači ter se ravnati po navodilih na nalepki »OB VONJU PO PLINU«.

Morebitnega ponesrečenca je treba prenesti na svež zrak, mu nuditi prvo pomoč in poklicati zdravnika. V vsakem primeru je treba o uhajanju obvestiti predstavnika koncesionarja.

28. člen

Če vonj po plinu ne izgine niti po tem, ko je glavna plinska pipa pred plinomerom zaprta ter prostor dobro prezračen in če napake ni mogoče takoj odstraniti, je treba vse stanovalce obvestiti, da se ne smejo zadrževati v ogroženih prostorih.

Glavno plinsko pipo pred plinomerom mora zapreti oz. poskrbeti, da zapre tisti, ki je uhajanje plina zaznal.

Glavna plinska pipa je zaprta, kadar stoji ročica ali diagonalna zareza na štirikotnem nastavku za ključ pravokotno na smer cevi.

Zaprto glavno plinsko pipo sme ponovno odpreti samo za to pooblaščeni delavec koncesio­narja.

29. člen

Dokler se zazna vonj po plinu, oziroma dokler se plinske naprave in napeljave popravljajo, morajo biti vse plinske pipe pred trošili zaprte. Da ne bi prišlo do nesreče, se je potrebno pred priži­ganjem plina prepričati, da plin ne uhaja, kar se zazna z vonjem ali posebnimi instrumenti.

30. člen

V prostore, za katere obstaja sum, da so napol­njeni z mešanico plina in zraka, se ne sme vstopati z odprtim plamenom, tlečo cigareto, ipd., niti se ne sme vključiti ali izključiti električnih stikal. Uporaba telefona v takih prostorih je nedopustna.

Če prihaja vonj po plinu izza zaklenjenih vrat, je treba takoj poklicati ustrezne službe in vrata na silo odpreti. Istočasno je treba o tem obvestiti predstavnike koncesionarja.

Prepovedano je iskanje netesnih mest na plin­ski napeljavi in na napravah s plamenom. Netesna mesta se smejo iskati s premazovanjem z milnico ali s posebnimi instrumenti.

Ko koncesionar obvesti odjemalca, daje zaradi višje sile ali iz drugih razlogov začasno zmanjšan tlak plina v omrežju, plameni na trošilih ne smejo goreti brez nadzorstva. Če plamen na plinskem trošilu ugasne, je treba takoj zapreti pipo pred trošilom. Plinsko pipo se sme odpreti šele potem, ko seje tlak plina normaliziral. To velja tudi, če je zaradi prenizkega tlaka ugasnil prižigalni plamenček na plinskem trošilu (vodni grelniki, peči. kotli za centralno kurjavo, sobne ogrevalne peči itd.).

31. člen

Vsi stanovalci hiše, kjer so nameščene plinovodne napeljave in naprave, morajo biti poučeni o ravnanju s požarnimi plinskimi pipami in trošili, seznanjeni z mestom namestitve požarne plinske pipe in z ukrepi ob uhajanju plina.

32. člen

Navodilo za uporabo in za vzdrževanje plinske napeljave in trošil je dolžan izdati izvajalec nape­ljave oz. dobavitelj opreme.

33. člen

Uporabnik, ki zapusti stanovanje, je po demontaži plinskih naprav dolžan poskrbeti za strokovno začepljenje vseh priključnih mest na plinovodni napeljavi.

Napake na notranji plinski napeljavi lahko popravljajo samo inštalaterska podjetja in podjet­niki posamezniki, ki so za to dejavnost registrirani in usposobljeni ter razpolagajo z zahtevanim strokovnim kadrom.

Popravila plinskih trošil lahko izvajajo vsa inštalaterska podjetja in podjetniki posamezniki, ki so za to dejavnost registrirani in usposobljeni pri proizvajalcu plinske opreme.

X. OBVEZNOSTI KONCESIONARJA IN UPORABNIKA

34. člen

Obveznosti koncesionarja so predvsem nasled­nje:

- stalna in zadostna dobava plina v okviru pogod­benih določil,

- izdajanje soglasij h gradnji in priključitvi.

- skrb za to. da so bili pri uporabniku izvedeni redni pregledi notranje plinske napeljave in kontrole plinskih trošil,

- odklop plina, če napeljava ali naprave uporab­nika ogrožajo varnost ljudi in premoženja.

- pregled in kontrola ter zamenjava plinomerov,

- občasna kontrola pri uporabnikih, ki plina ne uporabljajo, imajo pa vgrajeno plinsko nape­ljavo,

- obveščanje uporabnikov o zmanjšanju tlaka plina in o prekinitvi dobave plina.

- seznanjanje uporabnikov z navodili o ukrepih za zagotovitev varnosti in drugih ukrepih, ki se nanašajo na dobavo plina.

35. člen

Obveznosti uporabnika oz. lastnika napeljave

so predvsem naslednje:

- redna poravnava plačilnih obveznosti,

- kontrola obratovalne sposobnosti plinske nape­ljave in kontrola plinskih trošil v predpisanih rokih,

- kontrola glavnih plinskih pip,

- skrb za redno in strokovno vzdrževanje plinskih napeljav v lasti uporabnika,

- preureditev oz. sanacija plinskih naprav, nape­ljav in trošil, ki so njegova last. če so dotrajane in je njihova kvaliteta neustrezna ali če se spre­meni kvaliteta plina,

- razumno trošenje plina kot vira energije.

-javiti koncesionarju potrebe po večjih ali

zmanjšanih količinah plina, kadar bo spre­memba presegla 30% povprečno nabavljenih količin.

- pisno ali osebno odjaviti dobavo plina za določen čas ali trajno, če so za to podani razlogi, ki niso v nasprotju z določili Pogojev.

- omogočiti koncesionarju upravljanje s plinsko napeljavo in napravami, tudi če plina ne uporablja,

- omogočiti pooblaščenim predstavnikom koncesionarja. ki imajo za to pisno pooblastilo, dostop v prostore stavbe zaradi izvajanja pre­gleda ali preizkusa plinske napeljave in plinskih trošil. tudi če plina ne uporablja ali zaradi odčitavanja, pregleda, vzdrževanja in zame­njave plinomera.

- zapreti ter zavarovati napeljave in naprave v primeru prenehanja uporabe plina, javljati okvare in predvidene spremembe na plinskih napeljavah ter izvesti ukrepe predvidene z navodili za obratovanje plinske napeljave in plinskih trošil,

- uporabljati samo atestirana plinska trošila,

- obvestiti koncesionarja, če sumi. da je v nedostopnih prostorih plin,

- s plinskimi napravami ravnati strokovno in po navodilih koncesionarja in proizvajalca opreme.

36. člen

Vsako ravnanje (storitev, opustitev, dopustitev) uporabnika ali koncesionarja. ki je škodljivo oz. nevarno za življenje in delo ter njegovo okolje, je nedopustno.

Zaradi škodljivega ali nevarnega ravnanja sta uporabnik in koncesionar odgovorna kazensko in odškodninsko po veljavnih predpisih.

37. člen

Ob podpisu pogodbe o dobavi plina mora kon­cesionar uporabniku vročiti izvod Pogojev o dobavi plina, zaradi seznanitve z ukrepi za zago­tovitev varnosti pri uporabi plina. S podpisom pogodbe uporabnik potrdi prejem teh Pogojev in se zaveže, da bo poskrbel za seznanitev vseh stanovalcev z navodili za varno uporabo plina.

38. člen

Ti pogoji pričnejo veljati osmi dan po objavi.

Te Pogoje je Svet Občine Ajdovščina potrdil na seji dne 27. 5. 1999.

Koncedent: Občina Ajdovščina

Ajdovščina, dne 22. 6. 1999

Koncesionar: Slovenski plinovodi, d.o.o.

ŽUPAN:

Kazimir BAVEC Predsednik

skupščine družbe: Geom. Gianni DONDI