New Page 2

Na podlagi 11., 36. in 40. člena Zakona o javno-zasebnem partnerstvu (Uradni list RS, št. 127/06), 29. člena Zakona o lokalni samoupravi (Uradni list RS, št. 94/07 – uradno prečiščeno besedilo, 76/08, 79/09, 51/10, 40/12 – ZUJF, 14/15 – ZUUJFO, 11/18 – ZSPDSLS-1, 30/18, 61/20 – ZIUZEOP-A in 80/20 – ZIUOOPE) in 19. člena Statuta Občine Trbovlje (Uradni vestnik Zasavja 19/16, 12/18 in 4/20) je Občinski svet Občine Trbovlje na svoji 8. dopisni seji, sklicani dne 15. 10. 2021, sprejel naslednji

 

O D L O K

o javno-zasebnem partnerstvu za projekt upravljanja poslovne stavbe Zasavski podjetniški inkubator in zagotavljanja kazalnikov operacije »Zasavski podjetniški inkubator«

 

I.  SPLOŠNE DOLOČBE

 

1. člen

(vsebina odloka)

 

1)  Ta odlok vsebuje odločitev o ugotovitvi javnega interesa za sklenitev javno-zasebnega partnerstva za projekt upravljanja poslovne stavbe Zasavski podjetniški inkubator in zagotavljanja kazalnikov operacije »Zasavski podjetniški inkubator«, v eni izmed oblik javno-zasebnega partnerstva, določenih z Zakonom o javno-zasebnem partnerstvu (Uradni list RS, št. 127/06).

2)  S tem odlokom se določa tudi predmet, pravice in obveznosti javnega in zasebnega partnerja ter uporabnikov, postopek izbire zasebnega partnerja in druge sestavine razmerja javno-zasebnega partnerstva za projekt upravljanja poslovne stavbe Zasavski podjetniški inkubator in zagotavljanja kazalnikov operacije »Zasavski podjetniški inkubator«.

 

2. člen

(opredelitev izrazov)

 

1)  Ključni izrazi v tem odloku imajo naslednji pomen:

a.  »javni partner« je Občina Trbovlje, Mestni trg 4, 1420 Trbovlje;

b.  »zasebni partner« je fizična ali pravna oseba, ki je izbrana kot izvajalec javno-zasebnega partnerstva;

c.  »Zasavski podjetniški inkubator« je poslovna stavba v izmeri 679 m2, ki se nahaja na naslovu Gabrsko 12, 1420 Trbovlje;

d.  »uporabniki« so pravne ali fizične osebe, ki uporabljajo kapacitete Zasavskega podjetniškega inkubatorja;

2)  Izrazi, uporabljeni v tem odloku, imajo enak pomen kot so opredeljeni v Zakonu o javno-zasebnem partnerstvu (Uradni list RS, št. 127/06), Zakonu o javnem naročanju (Uradni list RS, št. 91/15 in 14/18) ter v predpisih in drugih odlokih, izdanih na njuni podlagi.

 

II.  UGOTOVITEV JAVNEGA INTERESA

 

3. člen

(javni interes)

 

1)  Občina Trbovlje skladno z drugim odstavkom 21. člena Zakona o lokalni samoupravi (Uradni list RS, št. 94/07 – uradno prečiščeno besedilo, 76/08, 79/09, 51/10, 40/12 – ZUJF, 14/15 – ZUUJFO, 11/18 – ZSPDSLS-1, 30/18, 61/20 – ZIUZEOP-A in 80/20 – ZIUOOPE) s tem odlokom sprejema odločitev, da obstaja javni interes za projekt upravljanja poslovne stavbe Zasavski podjetniški inkubator in zagotavljanja kazalnikov operacije »Zasavski podjetniški inkubator«.

2)  Javni interes je izkazan s tem, da bo javno-zasebno partnerstvo za projekt upravljanja poslovne stavbe Zasavski podjetniški inkubator in zagotavljanja kazalnikov operacije »Zasavski podjetniški inkubator« pripomoglo k:

a.  izboljšanju konkurenčnosti regije, 

b.  uresničitvi razvojnih ciljev Občine Trbovlje, 

c.  spodbujanju ustanavljanja novih podjetij, 

d.  ustvarjanju pogojev za nova delovna mesta, 

e.  povečanju gospodarske moči, 

f.  boljšim pogojem za ustvarjanje kvalitetnega in strokovno usposobljenega delovnega kadra, 

g.  izboljšanju kakovosti življenja in bivanja v občini Trbovlje, 

h.  zvišanju kvalitete bivanja, ki posredno vpliva na demografsko sliko in razširja možnosti za razvoj Občine Trbovlje, 

i.  ohranitvi prebivalstva vsaj v sedanjem obsegu in zmanjševanju demografske ogroženosti občine z ustvarjanjem ustreznih prostorskih in ekonomskih možnosti,  povečanju blagostanja prebivalstva v ekonomskem in ekološkem smislu.

 

III.  VRSTA, PREDMET, OBMOČJE IZVAJANJA IN ČAS TRAJANJA JAVNO-ZASEBNEGA PARTNERSTVA

 

4. člen

(vrsta javno-zasebnega partnerstva)

 

Javno-zasebno partnerstvo se izvaja v obliki javno-naročniškega javno-zasebnega partnerstva.

 

5. člen

(predmet javno-zasebnega partnerstva)

 

1)  Predmet javno-zasebnega partnerstva je upravljanje poslovne stavbe Zasavski podjetniški inkubator in zagotavljanje kazalnikov operacije »Zasavski podjetniški inkubator«.

2)  Predmet javno-zasebnega partnerstva zajema tudi vzdrževanje obstoječe in novo vzpostavljene infrastrukture ter promocijo Zasavskega podjetniškega inkubatorja.

3)  Predmet javno-zasebnega partnerstva se podrobneje opredeli v pogodbi o javno-zasebnem partnerstvu.

 

6. člen

(območje izvajanja)

 

Javno zasebno partnerstvo se izvaja v poslovnem objektu Zasavski podjetniški inkubator, ki se nahaja na naslovu Gabrsko 12, 1420 Trbovlje, parcelna št. 810/3 in 810/10, k.o. 1868 Knezdol.

 

7. člen

(čas trajanja)

 

1)  Začetek in čas trajanja javno-zasebnega partnerstva se opredelita v pogodbi o javno-zasebnem partnerstvu.

2)  Javno-zasebno partnerstvo se sklene za največ 15 let.

3)  Rok trajanja javno-zasebnega partnerstva se skladno s pogoji veljavne zakonodaje lahko podaljša s sklenitvijo dodatka k pogodbi o javno-zasebnem partnerstvu, vendar ob upoštevanju določbe drugega odstavka 71. člena Zakona o javno-zasebnem partnerstvu največ za polovico obdobja, določenega z osnovno pogodbo. Pred sklenitvijo dodatka se opravijo pogajanja o vseh pomembnih sestavinah razmerja javno-zasebnega partnerstva, ki jih je treba prilagoditi zaradi okoliščin, navedenih v tem odstavku. 

 

8. člen

(izključne pravice in javna pooblastila)

 

1)  Javni partner zagotavlja zasebnemu partnerju izključno pravico opravljanja dejavnosti javno-zasebnega partnerstva iz 5. člena tega odloka na opredeljenem območju iz 6. člena tega odloka, za čas trajanja pogodbe, dogovorjen skladno s 7. členom tega odloka ter druge pravice, določene v pogodbi o javno-zasebnem partnerstvu v skladu s tem odlokom.

2)  Javni partner daje zasebnemu partnerju javno pooblastilo, da prevzema vodenje vseh evidenc, ki so za opravljanje javno-zasebnega partnerstva potrebne, skladno z veljavnimi predpisi.

 

IV.  FINANCIRANJE

 

9. člen

(viri financiranja)

 

1)  Javno-zasebno partnerstvo se financira iz sledečih virov:

a.  sredstev plačil uporabnikov;

b.  nadomestila iz proračuna javnega partnerja za izvajanje predmeta javno-zasebnega partnerstva;

c.  lastnih sredstev zasebnega partnerja;

d.  drugih sredstev, ki jih pridobita javni ali zasebni partner na podlagi posebnih predpisov, in so namenjena financiranju ali sofinanciranju predmeta javno-zasebnega partnerstva;

2)  Deleži posameznih virov financiranja iz prejšnjega odstavka se podrobneje opredelijo v okviru postopka javnega izbiranja zasebnega partnerja in v pogodbi o javno-zasebnem partnerstvu.

3)  Zasebni partner mora skladno z zakonom o preglednosti finančnih odnosov in ločenem evidentiranju različnih dejavnosti in predpisi, izdanimi za njegovo izvrševanje, drugimi predpisi in računovodskimi standardi, voditi ločeno računovodsko evidenco o sredstvih in virih sredstev ter prihodkih in odhodkih za izvajanje javno-zasebnega partnerstva.

 

10. člen

(cene storitev)

 

1)  Cene storitev so določene v ceniku, ki jih s Sklepom o določitvi cene uporabe Zasavskega podjetniškega inkubatorja določi javni partner. Sklep iz predhodnega stavka na predlog zasebnega partnerja izda župan Občine Trbovlje.

2)  V sklepu iz predhodnega odstavka se lahko določijo tudi najvišje cene drugih proizvodov in storitev ter kazni, ki jih zasebni partner v zvezi s predmetom javno-zasebnega partnerstva lahko zaračunava uporabnikom.

3)  Razen v primerih iz četrtega in petega odstavka tega člena, zasebni partner ne sme uporabljati drugačnih cen, kot so določene s sklepom iz prvega odstavka tega člena.

4)  Zasebni partner lahko v svojem ceniku določi nižje cene, kot so določene s sklepom iz prvega odstavka tega člena, ali izvede občasne promocijske akcije z znižanjem cene, če s tem ne diskriminira občasnih uporabnikov ali ne diskriminira med različnimi kategorijami uporabnikov s tem, da bi porušil razmerja med cenami različnih kategorij uporabnikov, določenih s sklepom, in hkrati škodno ne posega v višino predvidenega nadomestila iz proračuna javnega partnerja za izvajanje premeta javno-zasebnega partnerstva.

5)  Če javni ali zasebni partner za posamezne kategorije uporabnikov pridobita v skladu s predpisi subvencije ali druga sredstva države oziroma lokalne skupnosti, se pri izračunu višine tega nadomestila uporablja cena, določena s cenikom, posameznemu uporabniku, za katerega je prejel subvencijo, pri čemer lahko zasebni partner zaračuna le razliko med ceno, določeno s cenikom, in subvencijo.

6)  Zasebni partner mora zagotoviti obveščanje uporabnikov o ceniku in morebitnih popustih na način, določen v 18. členu tega odloka.

 

11. člen

(nadomestilo)

 

1)  Javni partner zasebnemu partnerju za izvajanje javno-zasebnega partnerstva plačuje nadomestilo.

2)  Način in višina plačila nadomestila se podrobneje opredeli v okviru postopka izbire zasebnega partnerja in pogodbi o javno-zasebnem partnerstvu.

 

12. člen

(druga sredstva)

 

1)  Če zasebni partner prejema kakršnakoli druga sredstva za izvajanje javno-zasebnega partnerstva, ki niso navedena v tem odloku, mora ta sredstva, zmanjšana za upravičene stroške v zvezi z njihovim pridobivanjem, uporabiti za izvajanje javno-zasebnega partnerstva in predstavljajo odbitek od višine sredstev iz b. točke prvega odstavka 9. člena tega odloka.

2)  O višini prihodkov iz prejšnjega odstavka mora zasebni partner poročati javnemu partnerju na način, določen v 24. členu tega odloka.

 

V.  SPLOŠNI POGOJI IZVAJANJA JAVNO-ZASEBNEGA PARTNERSTVA

 

13. člen

(obveznosti zasebnega partnerja)

 

1)  Zasebni partner mora v okviru izvajanja javno-zasebnega partnerstva zagotoviti:

a.  vzpostavitev delujočega objekta Zasavskega podjetniškega inkubatorja, ki vključuje aktivacijo obstoječe infrastrukture, namestitev dodatne opreme, itd.;

b.  vzdrževanje vzpostavljene infrastrukture Zasavskega podjetniškega inkubatorja skozi celotno obdobje trajanja javno-zasebnega partnerstva;

c.  upravljanje infrastrukture Zasavskega podjetniškega inkubatorja skozi celotno obdobje trajanja javno-zasebnega partnerstva;

d.  kazalnike operacije Zasavski podjetniški inkubator, kot so določeni v 2. točki prvega odstavka 6. člena pogodbe o sofinanciranju operacije Zasavski podjetniški inkubator številka C2130-20-333019;

e.  promocijo Zasavskega podjetniškega inkubatorja med potencialnimi skupinami uporabnikov;

f.  da bo vsem uporabnikom pod enakimi pogoji in skladno s splošnimi pogoji uporabe omogočena uporaba Zasavskega podjetniškega inkubatorja;

g.  izvajanje nalog in dejavnosti, ki so neločljivo povezane z obveznostmi iz prve točke (vodenje evidenc, obveščanje, poročanje in podobno), v obsegu, kot ga predpisujeta veljavna zakonodaja in pogodba o javno-zasebnem partnerstvu;

h.  izvajanje drugih obveznosti, ki so opredeljene v pogodbi o javno zasebnem partnerstvu.

2)  Dejavnost javno-zasebnega partnerstva mora zasebni partner opravljati nepretrgano. Zasebni partner lahko začasno prekine izvajanje dejavnosti le na način in iz razlogov, ki jih določa Zakon o javno-zasebnem partnerstvu, ta odlok, pogodba o javno-zasebnem partnerstvu ali drug predpis.

 

14. člen

(obveznosti javnega partnerja)

 

Obveznosti javnega partnerja so zlasti:

a.  zagotavljati zasebnemu partnerju pogoje za opravljanje dejavnosti javno-zasebnega partnerstva na način, kot je opredeljen v pogodbi o javno-zasebnem partnerstvu;

b.  zasebnemu partnerju nuditi pomoč pri pridobitvi posameznih pravic, soglasij ali dovoljenj, ki jih zasebni partner ne more pridobiti samostojno ali brez pomoči javnega partnerja;

c.  v skladu z Zakonom o javno-zasebnem partnerstvu in pogoji, določenimi v pogodbi o javno-zasebnem partnerstvu, zasebnemu partnerju na premičninah in nepremičninah, kjer se izvajajo aktivnosti za uresničitev pogodbe o javno-zasebnem partnerstvu, ter na opremi, ki je v lasti javnega partnerja, podeliti ustrezne stvarnopravne pravice (npr. služnost, stavbna pravica, itd.) tako, da se zasebnemu partnerju omogoči nemoteno izvajanje dejavnosti javno-zasebnega partnerstva;

d.  v skladu z določili pogodbe o javno-zasebnem partnerstvu zagotavljati plačila za opravljanje dejavnosti javno-zasebnega partnerstva.

 

15. člen

(obveznosti uporabnikov)

 

1)  Uporabniki imajo zlasti dolžnost:

a.  upoštevati splošne pogoje iz 16. člena tega odloka;

b.  v primeru kršitve splošnih pogojev iz 16. člena tega odloka poravnati kazen, določeno skladno s Sklepom o določitvi cene uporabe Zasavskega podjetniškega inkubatorja;

c.  za koriščene storitve zagotavljati plačilo v skladu Sklepom o določitvi cene uporabe Zasavskega podjetniškega inkubatorja.

2)  Uporabniki so sami in neomejeno odgovorni za škodo, ki nastane pri uporabi Zasavskega podjetniškega inkubatorja.

 

16. člen

(splošni pogoji)

 

1)  Zasebni partner lahko podrobneje uredi način uporabe Zasavskega podjetniškega inkubatorja in pravice ter obveznosti uporabnikov s svojimi splošnimi pogoji, ki morajo upoštevati veljavne zakonske določbe in določbe tega odloka.

2)  Zasebni partner mora pred sprejemom splošnih pogojev iz predhodnega odstavka k besedilu le-teh pridobiti ustrezno soglasje javnega partnerja. Soglasje iz predhodnega stavka izda župan Občine Trbovlje.

3)  Splošne pogoje mora zasebni partner objaviti na način določen v 18. členu tega odloka.

 

17. člen

(pritožbe uporabnikov)

 

1)  Zasebni partner mora zagotoviti, da se lahko uporabniki pri njem pritožijo glede kvalitete in načina izvajanja predmeta javno-zasebnega partnerstva. V ta namen mora zasebni partner zagotoviti sistem za sprejemanje pritožb in zagotoviti njihovo hitro in učinkovito reševanje.

2)  O načinu vlaganja pritožb in njihovega reševanja mora zasebni partner obveščati uporabnike na način, določen v 18. členu tega odloka.

3)  Zasebni partner se mora na pritožbo uporabnika odzvati v 14 dneh po njenem prejemu, bodisi s tem, da mu pisno navede razloge, zakaj meni, da pritožba ni utemeljena, bodisi s tem, da odpravi zatrjevane pomanjkljivosti oziroma navede rok in način, kako bo te pomanjkljivosti odpravil.

4)  O prejetih pritožbah in odzivih nanje mora zasebni partner poročati javnemu partnerju na način, določen v 24. členu tega odloka, pri čemer mora v poročilo navesti podatke o posamezni pritožbi, razlogih zanjo in svojem odzivu nanjo.

5)  Če uporabnik ni zadovoljen z odzivom zasebnega partnerja na svojo pritožbo oziroma z njegovim ravnanjem glede odprave zatrjevane pomanjkljivosti, lahko zoper navedeno vloži pritožbo. Slednjo se lahko vloži v pisni obliki na naslov javnega partnerja, če zasebni partner v 30 dneh od poteka roka za njegov odziv slednjega ni podal ali je odziv zasebnega partnerja za uporabnika nesprejemljiv. V zahtevi ni mogoče uveljavljati denarnih oziroma odškodninskih zahtevkov.

6)  Javni partner lahko po opravljenem postopku z odločbo naloži zasebnemu partnerju, da odpravi ugotovljene pomanjkljivosti pri izvajanju predmeta javno-zasebnega partnerstva ali mu naloži drugo ravnanje, s katerim naj zasebni partner uskladi izvajanje predmeta javno-zasebnega partnerstva s tem odlokom in drugimi predpisi, če ugotovi, da je zasebni partner pri izvajanju predmeta javno-zasebnega partnerstva ravnal v nasprotju s pogodbo o javno-zasebnem partnerstvu, tem odlokom in drugimi predpisi.

 

18. člen

(obveščanje)

 

1)  Zasebni partner mora v okviru izvajanja predmeta javno-zasebnega partnerstva zagotoviti popolno, pregledno in ažurno obveščanje uporabnikov in javnosti o vseh vprašanjih, ki zadevajo izvajanje storitev v okviru Zasavskega podjetniškega inkubatorja in pravice ter dolžnosti uporabnikov.

2)  Zasebni partner mora uporabnike in javnost obveščati zlasti o:

a.  cenah uporabe Zasavskega podjetniškega inkubatorja, vključno z morebitnimi popusti;

b.  splošnih pogojih iz 16. člena tega odloka;

c.  možnostih pritožb skladno s 17. členom tega odloka;

3)  Zasebni partner mora obveščati uporabnike oziroma javnost najmanj preko portala, dosegljivega s svetovnega spleta.

4)  Obveščanje preko svetovnega spleta mora zasebni partner zagotoviti tako, da je uporabniku omogočena pridobitev podatkov brez plačila ali posredovanja osebnih podatkov, razen če je to potrebno zaradi narave storitve, ki naj jo uporabnik opravi.

 

19. člen

(druge pravice in obveznosti)

 

1)  Druge pravice in obveznosti javnega in zasebnega partnerja ter uporabnikov se podrobneje opredelijo v pogodbi o javno-zasebnem partnerstvu.

 

VI.  POSTOPEK IZBIRE ZASEBNEGA PARTNERJA

 

20. člen

(postopek izbire zasebnega partnerja)

 

1)  Javni partner izbere zasebnega partnerja na podlagi postopka izbire, ki se izvede ob upoštevanju določb III. dela Zakona o javno-zasebnem partnerstvu.

2)  Za javni razpis oziroma neposredno sklenitev in izbiro izvajalca javno-zasebnega partnerstva ter dodelitev del tretjim osebam se uporablja Zakon o javnem naročanju.

3)  V postopku izbire se mora preveriti najmanj ekonomsko, finančno ter tehnično in kadrovsko sposobnost ponudnika. Za ta namen morajo biti v postopku izbire vključeni najmanj pogoji, ki zagotavljajo, da:

a.  je zasebni partner registriran za opravljanje dejavnosti, ki je predmet javno-zasebnega partnerstva,

b.  ima zasebni partner ustrezne kapacitete za izvajanje predmeta javno-zasebnega partnerstva.

4)  Merila za izbor zasebnega partnerja morajo biti oblikovana ob upoštevanju temeljnih načel javno-zasebnega partnerstva, pri čemer morajo zagotoviti javni interes, da bodo bolje ocenjeni ponudniki, ki bodo zagotovili nižje cene storitev in nižje nadomestilo iz proračuna javnega partnerja za izvajanje predmeta javno-zasebnega partnerstva.

5)  Druge pogoje in merila ter podrobnejšo vsebino pogojev in meril za izbiro zasebnega partnerja javni partner določi v okviru postopka izbire zasebnega partnerja.

6)  Za izvedbo postopka izbire zasebnega partnerja in izbiro zasebnega partnerja se pooblasti občinsko upravo Občine Trbovlje.

 

21. člen

(strokovna komisija)

 

1)  Strokovno komisijo za izbiro zasebnega partnerja s sklepom imenuje župan Občine Trbovlje.

2)  Strokovna komisija ima predsednika in najmanj dva člana.

3)  Predsednik in člani strokovne komisije morajo imeti najmanj prvo stopnjo izobrazbe v skladu z Zakonom o visokem šolstvu (Uradni list RS, št. 32/12 – UPB, 40/12 – ZUJF, 57/12 – ZPCP-2D, 109/12, in 85/14) in najmanj dve leti ustreznih delovnih izkušenj.

 

22. člen

(pogodba o javno-zasebnem partnerstvu)

 

1)  Pogodbo o javno-zasebnem partnerstvu z izbranim zasebnim partnerjem sklene župan Občine Trbovlje.

2)  Pogodba o javno-zasebnem partnerstvu mora biti sklenjena v pisni obliki, sicer nima pravnega učinka.

3)  V pogodbi o javno-zasebnem partnerstvu javni in zasebni partner podrobno uredita medsebojna razmerja v zvezi z izvajanjem predmeta javno-zasebnega partnerstva in druge sestavine razmerja, ki niso urejene v tem odloku. S pogodbo o javno-zasebnem partnerstvu se vzpostavijo ustrezni mehanizmi, s katerimi se zagotovita učinkovito zavarovanje javnega interesa in nadzor nad izvajanjem pogodbe.

 

VII. PRILAGODITEV RAZMERIJ

 

23. člen

(prilagoditev razmerij)

 

1)  Če pride do spremenjenih okoliščin, se lahko opravi prilagoditev razmerij med javnim in zasebnim partnerjem, vendar na način, da prilagoditev ne vpliva na porazdelitev tveganj med partnerjema.

2)  Način in razlogi za morebitno prilagoditev razmerij med javnim in zasebnim partnerjem se uredijo v pogodbi o javno-zasebnem partnerstvu.

 

VIII.  POROČANJE IN NADZOR

 

24. člen

(dolžnost poročanja)

 

1)  Zasebni partner mora v skladu z veljavno zakonodajo, predpisi in pogodbo o javno-zasebnem partnerstvu redno voditi vse potrebne evidence in javnemu partnerju predložiti poročila in drugo potrebno dokumentacijo v skladu z njihovimi navodili.

2)  Vsebina dolžnosti zasebnega partnerja iz prejšnjega odstavka in način njenega izvajanja se podrobneje uredita v pogodbi o javno-zasebnem partnerstvu.

 

25. člen

(nadzor)

 

1)  Nadzor nad izvajanjem javno-zasebnega partnerstva opravljajo javni partner in s strani javnega partnerja pooblaščene osebe v skladu z Zakonom o javno-zasebnem partnerstvu in pogodbo o javno-zasebnem partnerstvu.

2)  Način izvajanja nadzora se določi v pogodbi o javno-zasebnem partnerstvu.

 

IX.  PRENEHANJE JAVNO-ZASEBNEGA PARTNERSTVA

 

26. člen

(prenehanje javno-zasebnega partnerstva)

 

1)  Razmerje javno-zasebnega partnerstva preneha:

a.  s prenehanjem pogodbe o javno-zasebnem partnerstvu,

b.  z odkupom javno-zasebnega partnerstva,

c.  z odvzemom javno-zasebnega partnerstva,

d.  s prevzemom javno-zasebnega partnerstva,

na način, v obsegu in pod pogoji, določenimi s pogodbo o javno-zasebnem partnerstvu.

2)  Javni in zasebni partner lahko med trajanjem javno-zasebnega partnerstva kadarkoli sporazumno razvežeta pogodbo o javno-zasebnem partnerstvu.

 

27. člen

(izločitvena pravica)

 

V primeru stečaja oziroma drugega načina prenehanja zasebnega partnerja ima javni partner pravico, da za infrastrukturo in opremo, ob plačilu ustreznega dela vrednosti izločenega premoženja v stečajno oziroma likvidacijsko maso, na teh uveljavlja izločitveno pravico.

 

X.  KONČNE DOLOČBE

 

28. člen

(uveljavitev)

 

1)  Ta odlok začne veljati naslednji dan po objavi v Uradnem vestniku Zasavja.

 

 

Številka:  499-1/2021-3

Datum: 21. 10. 2021

 

 

 

  Jasna Gabrič

  županja