Na podlagi 32. člena Zakona o vrtcih ( Ur.l. RS, št.12/96 ) in 33. člena Statuta občine Duplek je občinski svet na seji, dne 7. maja 1996, sprejel
 
SKLEP
 
Ugotovi se, da znaša ekonomska cena storitve v VV enotah javnih zavodov na območju občine Duplek za:
 
 
11 urno dnevno varstvo za otroke od 2. do 7. leta starosti s tremi obroki prehrane 29.440 SIT
 
 
5 urno dnevno varstvo za otroke od 2. do 7. leta starosti z zajtrkom in kosilom 28.096 SIT
 
 
5 urno dnevno varstvo za otroke od 2. do 7. leta z zajtrkom 23.096 SIT
 
 
Najvišji prispevek staršev za dnevno varstvo v vrtcu znaša za :
 
 
11 urno dnevno varstvo s tremi obroki prehrane 15.699 SIT
 
 
Za krajše oblike varstva se prispevek staršev sorazmerno zmanjša za stroške živil.
 
 
Vsa plačila so do uveljavitve pravilnika o plačilih staršev izračunana na osnovi dohodkov leta 1994 in valorizirana za 18,6 % in se uporabljajo od 1. maja 1996 dalje.
 
 
Najvišji možni prispevek staršev plačujejo starši, če je vsaj eden od staršev obrtnik oz. samostojni podjetnik, delavec v tujini oziroma ali solastnik podjetja. To določilo se uporablja od 1. maja 1996 dalje.
 
 
Najnižji prispevek, ki ga plačujejo starši, je 30 % maksimalnega prispevka staršev za program, v katerega je otrok vključen. Starši, ki prejemajo denarni dodatek po predpisih o socialnem varstvu so plačila oproščeni.
 
 
O znižanem plačilu staršev, za otroke iz občine Duplek, odloča tričlanska komisija, ki jo določi župan občine Duplek.
 
 
Za dneve odsotnosti otroka iz vzgojnovarstvenega zavoda se prispevek staršev sorazmerno zniža v odvisnosti od dnevnega stroška živil v ekonomski ceni programa in razmerja med njihovim dejanskim in najvišjim možnim ( celomesečnim ) prispevkom za stroške varstva in prehrane.
 
 
Starši, ki želijo za svojega otroka ob enomesečni ali večmesečni odsotnosti v času poletnih počitnic rezervirati mesto v izbrani enoti oziroma oddelku, plačajo v mesecu, ko je otrok v celoti odsoten, 30 % svojega izračunanega prispevka; v nasprotnem primeru za ta čas otroka izpišejo iz vzgojnovarstvenega zavoda, pri ponovnem vpisu pa je otrok razvrščen v odvisnosti od razpoložljivih kapacitet.
 
 
Zamudno uro, ko starši ob zaključku obratovalnega časa oddelka v vzgojnovarstvenem zavodu ne pridejo po svojega otroka, lahko vzgojnovarstveni zavodi staršem zaračunajo v znesku 500,00 SIT za vsako uro zamude. Ta ukrep se uporablja v primerih, ko gre za ponavljajoče zamujanje staršev. O ukrepu odloči ravnatelj(ica) VVZ.
 
 
Številka: 602-1126/96
 
 
Datum: 7. maja 1996
 
 
Predsednica občinskega sveta
 
 
Nada Vujinič, s.r.