New Page 2

 

Na podlagi 29. člena Zakona o lokalni samoupravi (Uradni list RS št. 94/2007 – uradno prečiščeno besedilo in naslednji), 11., 36. in 40. Člena Zakona o javno – zasebnem partnerstvu (Uradni list RS št. 127/2006, v nadaljevanju: ZJZP) in 16. člena Statuta Občine Ravne na Koroškem (Uradni list RS, št. 39/1999 in naslednji) je občinski svet Občine Ravne na Koroškem na svoji 15. redni seji z dne 11.07.2012 sprejel

 

 

ODLOK

 

 

O JAVNO – ZASEBNEM PARTNERSTVU ZA IZVEDBO PROJEKTA »GRADNJA FOTOVOLTAIČNIH ELEKTRARN NA JAVNIH OBJEKTIH V LASTI OBČINE RAVNE NA KOROŠKEM«

 

 

I.          SPLOŠNE DOLOČBE

 

 

1. člen

 

 

(vsebina odloka)

 

 

(1) S tem odlokom Občina Ravne na Koroškem (v nadaljevanju: koncedent) ugotavlja javni interes za izvedbo projekta »Gradnja fotovoltaičnih elektrarn na javnih objektih v lasti Občine Ravne na Koroškem« v obliki javno-zasebnega partnerstva.

 

 

(2) Z odlokom se določi način gradnje fotovoltaičnih elektrarn in koriščenje javnih objektov ter določajo pogoji za oddajo koncesije.

 

 

(3) Odlok določa predvsem:

 

 

- predmet, organizacijsko in prostorsko zasnovo izvajanja javno-zasebnega partnerstva;

 

 

- pravice in obveznosti javnega in zasebnega partnerja;

 

 

- postopek izbire zasebnega partnerja (v nadaljevanju: koncesionar);

 

 

- predvidene načine financiranja javno-zasebnega partnerstva ter druga finančna razmerja med javnim in zasebnim partnerjem;

 

 

- druge pogoje izvajanja koncesije.

 

 

2. člen

 

 

(opredelitev ključnih pojmov)

 

 

Posamezni izrazi v tem odloku imajo naslednji pomen:

 

 

1. »Javni partner« je samoupravna lokalna skupnost (Občina Ravne na Koroškem), ki v razmerju javno-zasebnega partnerstva v okviru svoje stvarne in krajevne pristojnosti sklene razmerje javno-zasebnega partnerstva, v katerem tudi podeli pravico in obveznost izvajati dejavnost, ki je opredeljena v nadaljevanju Odloka.

 

 

2. »Zasebni partner« oziroma »izvajalec javno-zasebnega partnerstva« je ena ali več pravnih ali fizičnih oseb, ki sklene razmerje javno-zasebnega partnerstva, v katerem tudi pridobi pravico in obveznost izvajati javno-zasebno partnerstvo.

 

 

3. »Razmerje javno-zasebnega partnerstva«  je razmerje med javnim in zasebnim partnerjem v zvezi z javno-zasebnim partnerstvom. Razmerje javno-zasebnega partnerstva se izvaja v skladu s 5. členom predmetnega Odloka.

 

 

4. »Javni interes« je z zakonom ali na njegovi podlagi izdanim predpisom določena splošna korist, ki se ugotovi v skladu s 3. členom predmetnega Odloka.

 

 

5. »Koncesijsko razmerje« je dvostransko pravno razmerje med samoupravno lokalno skupnostjo kot koncedentom (Občina Ravne na Koroškem) in pravno ali fizično osebo kot koncesionarjem (zasebni partner), v katerem koncedent podeli koncesionarju pravico izvajati dejavnost v javnem interesu, ki se nanaša na 4. člen predmetnega Odloka.

 

 

6. »Koncedent« je javni partner (Občina Ravne na Koroškem) v primeru koncesijske oblike javno-zasebnega partnerstva (koncesijskega partnerstva).

 

 

7. »Koncesionar« je izvajalec javno-zasebnega partnerstva v primeru koncesijske oblike javno-zasebnega partnerstva (koncesijskega partnerstva).

 

 

8. »Uporabnik« je vsakokratni uporabnik stavbe, na strehi katere je nameščena fotovoltaična elektrarna.

 

 

3. člen

 

 

(javni interes)

 

 

(1) Občina Ravne na Koroškem skladno z 21. členom Zakona o lokalni samoupravi (Uradni list RS št. 94/2007 – uradno prečiščeno besedilo in naslednji) v povezavi z Energetskim zakonom (Uradni list RS št. 27/07 – UPB2, 70/08 in 22/10), Nacionalnim akcijskim načrtom za energetsko učinkovitost, oceno možnosti javno-zasebnega partnerstva in s tem aktom sprejema odločitev, da obstaja javni interes za postavitev fotovoltaičnih elektrarn na javnih objektih, ki so v lasti občine Ravne na Koroškem, izkazan  na sledeč način:

 

 

- povečanje zanesljivosti oskrbe z električno energijo;

 

 

- povečanje deleža obnovljive energije v končni rabi energije stavbe in Občine;

 

 

- zamenjava strešne kritine na telovadnici pri OŠ Prežihov Voranc;

 

 

- možnost izvedbe izkustvenega izobraževanja;

 

 

- velik demonstracijski učinek za spodbujanje uporabe obnovljivih virov.

 

 

II.     PREDMET, ORGANIZACIJA IN PROSTORSKA ZASNOVA JAVNO-ZASEBNEGA PARTNERSTVA

 

 

4. člen

 

 

(predmet koncesije)

 

 

(1) Predmet koncesije je postavitev fotovoltaičnih elektrarn na javnih objektih, ki so v lasti občine Ravne na Koroškem in izvajanje dejavnosti v javnem interesu oziroma vlaganje zasebnih in javnih sredstev v zgraditev objektov in naprav, ki so v javnem interesu.

 

 

(2) Koncesija zajema:

 

 

- izgradnjo fotovoltaičnih elektrarn;

 

 

- podelitev pravice do uporabe javnih objektov v lasti Občine Ravne na Koroškem;

 

 

- zamenjava strešne kritine na telovadnici pri OŠ Prežihov Voranc;

 

 

- izvajanje drugih nalog, ki jih skladno z zakonom, podzakonskimi akti in akti koncedenta zajema izvajanje dejavnosti, ki je v javno korist.

 

 

5. člen

 

 

(organizacijska zasnova javno-zasebnega partnerstva)

 

 

(1) Javno-zasebno partnerstvo se izvede v obliki koncesijskega javno-zasebnega partnerstva ali drugi obliki v kolikor se druga oblika izkaže kot gospodarnejša in bolj učinkovita za javnega partnerja.

 

 

6. člen

 

 

(območje izvajanja)

 

 

Javno-zasebno partnerstvo se izvaja na območju Občine Ravne na Koroškem, na javnih objektih in sicer:

 

 

- objekt Zdravstveni dom in Lekarna Ravne na Koroškem, Ob Suhi 11, Ravne na Koroškem;

 

 

- objekt Upravna enota Ravne na Koroškem, Čečovje 12a;

 

 

- objekt Osnovna šola Prežihov Voranc, Gozdarska pot 11, Ravne na Koroškem;

 

 

- objekt Osnovna šola Koroški jeklarji, Javornik 35, Ravne na Koroškem;

 

 

- objekt Dom telesne kulture (DTK), Na Gradu 6, Ravne na Koroškem;

 

 

- objekt Vrtec Levi Devžej, Kotlje 11;

 

 

III.    POGOJI, KI JIH MORA IZPOLNJEVATI KONCESIONAR

 

 

7. člen

 

 

(pogoji, ki jih mora izpolnjevati koncesionar)

 

 

(1) Koncesionar je lahko fizična ali pravna oseba zasebnega prava oziroma skupno več fizičnih ali pravnih oseb zasebnega prava. Koncesionar je lahko tudi tuja pravna oseba, če izpolnjuje z zakonom predpisane pogoje za opravljanje dejavnosti v Republiki Sloveniji. Koncesionar mora izpolnjevati osnovne, ekonomsko-finančne, pravne in tehnične pogoje, ki bodo določeni v razpisni dokumentaciji javnega razpisa za izbiro izvajalca javno-zasebnega partnerstva.

 

 

(2) Koncesionar mora za opravljanje koncesije izpolnjevati naslednje pogoje:

 

 

- da je registriran za opravljanje dejavnosti, ki je predmet koncesije;

 

 

- da razpolaga z ustreznimi kapacitetami za proizvodnjo električne energije;

 

 

- da razpolaga z ustreznimi referencami pri izvedbi primerljivih projektov;

 

 

- da razpolaga z ustrezno licenco za opravljanje energetske dejavnosti oziroma jo bo pridobil v roku 3 mesecev od sklenitve pogodbe o javno – zasebnem partnerstvu;

 

 

- predloži celovit projekt postavitve fotovoltaičnih elektrarn in načrt vzdrževanja navedenih elektrarn;

 

 

- da zamenja strešno kritino na telovadnici pri OŠ Prežihov Voranc;

 

 

- predloži načrt za popravilo oziroma izvedbo primernosti streh na javnih objektih iz 4. člena tega odloka za postavitev fotovoltaičnih elektrarn;

 

 

- da izvede popravilo oziroma prilagodi strehe na lastne stroške v skladu z načrtom iz prejšnje alineje tega člena odloka;

 

 

- da poda pisno izjavo, da bo sklenil zavarovanje proti odgovornosti za škodo, ki jo pri opravljanju ali v zvezi z izvajanjem koncesije povzročil on sam ali kdo drug, ki bo delal v njegovem imenu, koncedentu ali tretji osebi;

 

 

- da poda pisno izjavo, da bo v primeru, da bo izbran, sprejel vse obveznosti iz tega odloka in pogoje iz razpisne dokumentacije;

 

 

- da parafira predlog koncesijske pogodbe;

 

 

- da komunicira v slovenskem jeziku in da uporablja tehnične normative in standarde, ki so v veljavi v Republiki Sloveniji, oziroma predpise mednarodnih organizacij, katerih uporabo priznava Republika Slovenija.

 

 

8. člen

 

 

(soglasje)

 

 

(1) V okviru svoje pristojnosti izda koncedent pooblastilo koncesionarju za pridobitev gradbene dokumentacije, soglasje h gradnji in priključitvi ter soglasje k uporabnemu dovoljenju.

 

 

IV.    SPLOŠNI POGOJI IZVAJANJA DEJAVNOSTI

 

 

9. člen

 

 

(obveznost in splošni pogoji izvajanja)

 

 

(1) Pri izvajanju dejavnosti mora koncesionar:

 

 

- izvajati dejavnost neprekinjeno;

 

 

- izvajati dejavnost tako, da se zagotovi upoštevanje zahtev koncedenta, ki jih poda v javnem interesu in potrebe uporabnikov;

 

 

- upoštevati tehnične, strokovne, organizacijske in druge standarde ter normative za opravljanje dejavnosti;

 

 

- predložiti koncedentu letno poročilo o izvajanju dejavnosti in izpiske Borzena;

 

 

- na zahtevo koncedenta ali pristojne inšpekcije omogočiti strokovni in finančni nadzor nad izvajanjem dejavnosti oziroma svojim delom;

 

 

- prevzemati odgovornost za škodo, povzročeno koncedentu in drugim z izvajanje dejavnosti;

 

 

- po prenehanju koncesijskega razmerja prenesti koncedentu v posest infrastrukturo, s katero izvaja dejavnost iz 3. člena tega Odloka.

 

 

(2) Splošni pogoji za proizvodnjo električne energije, ki sodi v okvir izvajanja, se sprejmejo skupaj s pogodbo.

 

 

10. člen

 

 

(vrsta in obseg)

 

 

(1) Koncesionar pridobi izključno pravico izvajanja aktivnosti iz 4. člena tega Odloka na območju iz 6. člena tega Odloka. Na podlagi te izključne pravice ima koncesionar pravico in dolžnost priključiti na omrežje uporabnike lokacij, ki so predmet javno-zasebnega partnerstva na podlagi tega Odloka.

 

 

(2) Koncesionar pridobi tudi izključno pravico gradnje fotovoltaičnih elektrarn na območju iz 6. člena tega Odloka.

 

 

11. člen

 

 

(začetek in čas trajanja koncesije)

 

 

(1) Začetek in čas trajanja koncesije se določita v koncesijski pogodbi.

 

 

(2) Koncesionar je dolžan pričeti z izvajanjem del v skladu s terminskim planom, opredeljenim v koncesijski pogodbi.

 

 

(3) Po preteku časa trajanja koncesije se pod pogoji določenimi v koncesijski pogodbi, slednje lahko podaljša za obdobje, ki je v predmetni pogodbi v naprej opredeljeno. Koncesijsko razmerje se lahko po preteku časa trajanja pogodbe, na podlagi dodatka h pogodbi podaljša do dokončne izbire novega koncesionarja, v kolikor je naveden način v interesu koncedenta.

 

 

V.      RAZMERJE MED KONCEDENTOM IN KONCESIONARJEM

 

 

12. člen

 

 

(pogodba o javno-zasebnem partnerstvu)

 

 

(1) Koncedent in koncesionar na podlagi izbire izvajalca javno-zasebnega partnerstva skleneta pogodbo o javno-zasebnem partnerstvu, ki določa predvsem:

 

 

- natančno obliko in namen javno-zasebnega partnerstva,

 

 

- vrsto in višino ter obliko in način skupnih sredstev in sredstev, ki se sofinancirajo, ali vloženih zasebnih sredstev,

 

 

- razmerja v zvezi s sredstvi, ki jih vloži koncedent, in način vračila ali odkupa vloženih javnih sredstev,

 

 

- terminski plan porabe javnih sredstev,

 

 

- način nadzora nad namensko porabo sredstev,

 

 

- terminski plan in način izvajanja investicij ter izpolnjevanja drugih obveznosti,

 

 

- model lastninske pravice na nepremičninah in premičninah vezanih na izvajanje javno-zasebnega partnerstva,

 

 

- pogoje za oddajo poslov podizvajalcem,

 

 

- pogodbene kazni ter razloge za odpoved, razvezo in razdrtje pogodbe ter pravice in obveznosti pogodbenih strank v takih primerih,

 

 

- izključitev koncesionarja oziroma izstop koncedenta,

 

 

- ureditev javno-zasebnih razmerij ter

 

 

- v kolikor to ustrezno ne določa ustanovitven akt ali druga pravna podlaga tudi način upravljanja izvajalca javno-zasebnega partnerstva.

 

 

(2) Koncedent lahko koncesionarju podeli na predmet javno-zasebnega partnerstva iz 4. člena tega Odloka, vezana javna pooblastila, ki se opredelijo v pogodbi o javno-zasebnem partnerstvu ali njenih sestavnih delih.

 

 

13. člen

 

 

(splošni pogoji za izvajanje javno-zasebnega parterstva)

 

 

(1) Splošni pogoji za izvajanje javno-zasebnega partnerstva za projekt Gradnje fotovoltaičnih elektrarn na javnih objektih v lasti Občine Ravne na Koroškem iz 4. člena tega Odloka so:

 

 

- koncesionar prevzame gradnjo, obratovanje, vzdrževanje, upravljanje elektrarn in njihovo financiranje v celotni izmeri in vsebini investicijske operacije za celotno obdobje opredeljeno v pogodbi o javno-zasebnem partnerstvu,

 

 

- koncesionar prevzame celotno financiranje streh in ostalih konstrukcij, ki so podrobno opredeljene v 6. členu tega Odloka, v kolikor so te potrebne prenove v celotnem obdobju, opredeljenem v pogodbi o javno-zasebnem partnerstvu,

 

 

- izvajanje javno-zasebnega partnerstva se uredi na način, da lahko koncedent zagotavlja namen izvajanja javno-zasebnega partnerstva, poleg z zakonom in na njegovi podlagi izdanimi predpisi določenimi oblastnimi (regulatornimi) pristojnostmi,

 

 

- v primeru stečaja oziroma drugega načina prenehanja koncesionarja ima koncedent pravico, da za naprave, ob plačilu ustreznega dela vrednosti izločenega premoženja v stečajno maso, uveljavlja izločitveno pravico.

 

 

VI.    NAČIN FINANCIRANJA JAVNO – ZASEBNEGA PARTNERSTVA

 

 

14. člen

 

 

(način financiranja)

 

 

(1) Koncesionar financira 100 % celotne investicijske operacije v postavitev fotovoltaičnih elektrarn in zamenjave strešne kritine na telovadnici pri OŠ Prežihov Voranc ter stroške vzdrževanja in upravljanja v času trajanja koncesijskega razmerja.

 

 

(2) Koncesionar pokrije tudi morebitne stroške za popravilo oziroma izvedbo primernosti streh na javnih objektih iz 4. člena tega odloka za postavitev fotovoltaičnih elektrarn.

 

 

(3) Koncesionar za čas trajanja koncesijskega razmerja plačuje koncesnino za uporabo streh javnih objektov iz 6. člena tega Odloka. Višina koncesnine se opredeli v javnem razpisu za izbor koncesionarja.

 

 

VII.   IZBOR KONCESIONARJA

 

 

15. člen

 

 

(objava javnega razpisa)

 

 

(1) Koncedent je dolžan javni razpis za izbor koncesionarja objaviti v Uradnem listu Republike Slovenije oziroma na Portalu javnih naročil.

 

 

16. člen

 

 

(vsebina javnega razpisa)

 

 

(1) Javni razpis se objavi po določbah tega odloka, v skladu z Zakonom o javno-zasebnem partnerstvu in ob smiselni uporabi pravil, ki urejajo oddajo javnih naročil.

 

 

(2) Besedilo javnega razpisa določa:

 

 

1. predmet javnega razpisa z navedbo, da gre za javno-zasebno partnerstvo,

 

 

2. ime in sedež koncedenta,

 

 

3. predmet in območje izvajanja javno-zasebnega partnerstva,

 

 

4. začetek in čas trajanja razmerja javno-zasebnega partnerstva,

 

 

5. pogoje, ki jih mora izpolnjevati koncesionar za izvajanje predmeta javno-zasebnega partnerstva,

 

 

6. vrste dokazil o izpolnjevanju predpisanih pogojev in usposobljenosti za izvajanje predmeta javno-zasebnega partnerstva,

 

 

7. rok za prijavo na javni razpis,

 

 

8. merila in postopek za izbiro najugodnejše ponudbe,

 

 

9. datum, uro in kraj odpiranja ponudb,

 

 

10. rok, v katerem bodo ponudniki obveščeni o izbiri,

 

 

11. organ, ki bo opravil izbor izvajalca javno-zasebnega partnerstva,

 

 

12. organ, ki je pooblaščen za sklenitev pogodbe o javno-zasebnem partnerstvu,

 

 

13. odgovorno osebo za dajanje informacij v času objave javnega razpisa,

 

 

14. druge podatke, pomembne za odločitev o izbiri izvajalca javno-zasebnega partnerstva.

 

 

17. člen

 

 

(zaključek javnega razpisa)

 

 

(1) Javni razpis je uspešen, če je do poteka razpisnega roka na naslov javnega partnerja prispela vsaj ena popolna ponudba.

 

 

(2) Če javni razpis ni uspel, se lahko slednji ponovno izvede skladno z veljavno zakonodajo.

 

 

(3) Koncedent si pridružuje pravico, da na javnem razpisu ne izbere nobenega ponudnika.

 

 

(4) Če se na razpis ne javi noben prijavitelj, ali če noben od prijaviteljev ne izpolnjuje predpisanih pogojev ali ne predloži dokazil o njihovem izpolnjevanju, javni partner s sklepom ugotovi, da razpis ni uspel.

 

 

18. člen

 

 

(strokovna komisija)

 

 

(1) Javni razpis vodi strokovna komisija, ki jo v skladu z 52. členom ZJZP imenuje župan.

 

 

(2) Komisija odloča z glasovanjem. Odločitev je sprejeta, če je zanjo glasovala večina vseh članov komisije.

 

 

(3) Na predlog strokovne komisije izda akt o izbiri koncesionarja direktor občinske uprave Občine Ravne na Koroškem. O pritožbi zoper akt o izbiri koncesionarja odloča župan Občine Ravne na Koroškem.

 

 

(4) Z izbranim koncesionarjem se sklene koncesijska pogodba, ki jo v imenu koncedenta sklene župan. V koncesijski pogodbi se podrobneje uredijo vsa razmerja med koncedentom in koncesionarjem.

 

 

19. člen

 

 

(postopek izbire)

 

 

(1) Postopek izbire se opravi skladno s pravili, ki urejajo oddajo javnih naročil.

 

 

(2) V kolikor je to potrebno skladno z zakonom zaradi varovanja javnega interesa, mora koncedent izbranemu izvajalcu javno-zasebnega partnerstva pred sklenitvijo pogodbe o javno-zasebnem partnerstvu izdati upravno odločbo, s katero mu podeli pravico izvajati to dejavnost.

 

 

20. člen

 

 

(sklenitev pogodbe)

 

 

(1) Pogodbo o javno-zasebnem partnerstvu z izbranim izvajalcem javno-zasebnega partnerstva v imenu koncedenta sklene župan.

 

 

(2) V pogodbi iz prvega odstavka tega člena koncedent in koncesionar podrobno uredita medsebojna razmerja v zvezi z izvajanjem predmeta javno-zasebnega partnerstva iz 4. člena tega odloka.

 

 

VIII. NADZOR

 

 

21. člen

 

 

(nadzor)

 

 

(1) Nadzor nad izvajanjem koncesije v skladu z določbami koncesijske pogodbe opravljajo organi koncedenta.

 

 

(2) Koncesionar mora na vsako zahtevo koncedenta podati poročilo o opravljanju dejavnosti iz koncesijske pogodbe in dovoliti koncedentu vpogled v tisti del svojega poslovanja, ki se nanaša na predmet koncesije.

 

 

(3) Koncesionar mora koncedentu za preteklo leto podati letno poročilo o izvajanju koncesije do 31. marca, kar se podrobneje opredeli v koncesijski pogodbi.

 

 

(4) Nadzor nad zakonitostjo dela koncesionarja izvršujejo pristojne inšpekcijske službe.

 

 

IX.    PRENEHANJE KONCESIJSKEGA RAZMERJA

 

 

22. člen

 

 

(prenehanje razmerja)

 

 

(1) Koncesijsko razmerje preneha na naslednji način:

 

 

- s prenehanjem koncesijske pogodbe;

 

 

- z odkupom koncesije;

 

 

- z odvzemom koncesije;

 

 

- v drugih primerih, določenih z ZJZP in koncesijsko pogodbo.

 

 

23. člen

 

 

(prenehanje koncesijske pogodbe)

 

 

(1) Koncesijska pogodba preneha:

 

 

- po preteku časa, za katerega je bila sklenjena, če je pogodbeni stranki pod pogoji, navedenimi v pogodbi, ne podaljšata;

 

 

- z razdrtjem.

 

 

(2) Koncesijska pogodba se lahko razdre zlasti v primerih hujših kršitev koncesijske pogodbe. Razlogi in pogoji za razdrtje, odpovedni rok in druge medsebojne pravice ter obveznosti ob razdrtju pogodbe se določijo v koncesijski pogodbi.

 

 

24. člen

 

 

(odkup)

 

 

(1) Z odkupom preneha koncesijsko razmerje tako, da koncesionar preneha opravljati dejavnost oziroma vlaganja pred potekom časa trajanja koncesije, izvajanje dejavnosti pa prevzame koncedent.

 

 

(2) Način, obseg in pogoji odkupa se določijo s koncesijsko pogodbo.

 

 

25. člen

 

 

(odvzem)

 

 

(1) Koncedent odvzame koncesionarju koncesijo ne glede na določila pogodbe, če koncesionar krši pogodbo, zlasti pa:

 

 

- če ne prične z izvajanjem dejavnosti v dogovorjenem roku;

 

 

- če dejavnosti ne izvaja redno, strokovno in pravočasno, skratka, če jo izvaja tako, da so povzročene motnje v dejavnosti in funkcionalnosti;

 

 

- če koncedentu ali uporabnikom namerno ali iz velike malomarnosti povzroča škodo;

 

 

- če se pri svoji dejavnosti ne drži predpisov in standardov ali navodil koncedenta;

 

 

- če pri izvajanju koncesije obračunava višje cene od dovoljenih in dogovorjenih s koncesijsko pogodbo;

 

 

- če je izražen utemeljen javni interes po prenehanju izvajanja dejavnosti.

 

 

(2) Koncedent mora koncesionarju dati primeren rok za odpravo kršitev. Roki se določijo v koncesijski pogodbi.

 

 

X.      DRUGI POGOJI ZA IZVAJANJE KONCESIONIRANE SLUŽBE

 

 

26. člen

 

 

(prenos koncesijske pogodbe)

 

 

(1) Koncesionar lahko prenese koncesijsko pogodbo na drugega koncesionarja samo s privolitvijo koncedenta.

 

 

(2) Koncesionar je dolžan v okviru objektivnih možnosti opravljati koncesionirano dejavnost tudi ob nepredvidljivih okoliščinah, nastalih zaradi višje sile. Zaradi nepredvidljivih okoliščin, ki so nastale zaradi višje sile, lahko koncesijsko razmerje preneha samo na podlagi sporazuma med koncedentom in koncesionarjem.

 

 

XI.    PREHODNE IN KONČNE DOLOČBE

 

 

27. člen

 

 

(rok pričetka izvajanja)

 

 

(1) Rok, v katerem bo koncesionar začel z izvajanjem dejavnosti po tem odloku, se določi s koncesijsko pogodbo.

 

 

28. člen

 

 

(uporaba določb zakona)

 

 

(1) Za razmerja, ki jih ta Odlok ne ureja ali urejanja ne prepušča koncesijski pogodbi, se uporabljajo določbe ZJZP.

 

 

29. člen

 

 

(Veljavnost odloka)

 

 

(1) Ta odlok začne veljati naslednji dan po objavi v Uradnem glasilu slovenskih občin.

 

 

Ravne na Koroškem, dne 11.07.2012

 

 

Občina Ravne na Koroškem

 

 

 

Občina Ravne na Koroškem

 

Župan mag. Tomaž Rožen